Dodaj do ulubionych

Informacja wrzesień

IP: 217.153.156.* 10.09.04, 10:01
Sprawa odwołań do "Decyzji w sprawie lokalizacji inwestycji celu publicznego"
jest jeszcze rozpatrywana w Samorządowym Kolegium Odwoławczym. SKO wezwało
skarżących do uzupełnienia dokumentacji ze względów formalnych i ta procedura
ciągle trwa.

Określone w prawie terminy doręczania pism procesowych podane są w tygodniach
i na to niestety nie mamy wpływu.

Dopiero po uprawomocnieniu się postanowienia SKO będzie można wystąpić do
Wojewody o pozwolenie na budowę.

Pieniądze są, sprzęt do budowy jest zgromadzony, chęci są, została jeszcze
końcówka formalności.

O każdym z etepów starania się o pozwolenie na budowę musimy informować około
130 osób, co oznacza konieczność formalnego doręczenia pisma.
Nie wszyscy są w domach, nie wszyscy w tym samym czasie odbierają pocztę,
było kilkanaście zwrotek pism nie podjętych, a terminy są liczone od chwili
formalnego doręczenia ostatniego pisma. Na samych terminach doręczania
dokumentów straciliśmy "na oko" 2-3 miesiące - pomimo aktywnego działania w
tej sprawie.

Pierwotny termin zakończenia budowy, określony na 15 sierpnia, był realny,
gdyby nie było protestów na każdym etapie. Protesty oczywiście przewidziano w
harmonogramie na sierpień, ale nie sądziliśmy, że procedura dojdzie do SKO.

Chciałbym podkreślić, że sama rozbudowa Portu Lotniczego w Łodzi jest sprawą
przesądzoną, natomiast otwarte pozostaje pytanie o termin jej zakończenia.

Rozmowy z przewoźnikami są uzależnione od przydotowania infrastruktury dla
ich obsługi. Obecnie podtrzymujemy kontakty, ale chcąc być wiarygodnym, nie
możemy podawać jeszcze terminów. Siatki połączeń planuje się pod istniejącą,
a nie potencjalną infrastrukturę.

Nie robiłbym natomiast tragedii z faktu "podziału rynku low - cost" w Polsce.

Rynek przewozów lotniczych w Polsce może już nie "raczkuje", ale jest na
etapie powiedzmy: Pampersów nr 4 (dla niewtajemniczonych, są jeszcze numery
Pampersów 4+,5, potem dopiero przedszkole itd). Innymi słowy na razie są to
początki i Polacy dopiero zaczną latać.

Jeżeli nie powstanie jakaś nowa forma transportu: np bilokacja () to
przyszłość należy do lotnictwa.

Łódź ze swoim potencjałem (liczba mieszkańców regionu, liczba studentów,
wzrastająca kwota inwestycji) jest zbyt łakomym kąskiem, żeby przewoźnicy
ją "odpuścili". Jesteśmy już nawet przewidziani w planach połączeń naprawdę
wielkich przewoźników - warunek: infrastruktura.

Ponieważ Prezes Krawczyk zbudował już Port Lotniczy we Wrocławiu - efekt jego
pracy można obejrzeć na miejscu - mogę jedynie zapewnić, że wie co i w jakiej
kolejności należy wykonać w Łodzi.

Ani czarna rozpacz ani skrajna euforia nie ma wpływu na prowadzone
przygotowania i chociaż tego jeszcze nie widać, przygotowania są na
ukończeniu.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
Wojciech Błasiak
Obserwuj wątek
    • default_user Proszę o wyjaśnienie jednego... 10.09.04, 12:43
      Gość portalu: Wicek napisał(a):

      (...)
      >
      > Łódź ze swoim potencjałem (liczba mieszkańców regionu, liczba studentów,
      > wzrastająca kwota inwestycji) jest zbyt łakomym kąskiem, żeby przewoźnicy
      > ją "odpuścili". Jesteśmy już nawet przewidziani w planach połączeń naprawdę
      > wielkich przewoźników - warunek: infrastruktura.
      (...)

      Owi wielcy przwoźnicy, to nie tylko małe, średnie i duże Boeingi. Jest
      conajmniek kilkadziesiąt linii w Eurpoie mających w swym parku samoloty zdolne
      do korzytsania z Lublinka już teraz. Wielu z nich ma podpisane umowy code-
      sharingu z gigantami na rynku lotniczym i możliwość sprzedaży na jednym bilecie
      nawet poąłczeń transatlantyckich lub dalekowschodnich.
      Dlaczego do tej pory, nie pojawiła się tutaj żadna z tych linii?
      Dlaczego wspomniany przez pana Prezesa potencjał nie może zapewnić utrzymania
      połączeń do Warszawy na opłacalnym poziomie?
      Dlaczego ów potencjał nie jest wstanie wykreować więcej niż 4-6 pasażerów
      dziennie na jedyny rejs jaki nam obecnie pozostał?
      Gdzie tkwi błąd i powód takiego zastoju???

      Pozdrawiam
      M..M

      > Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
      > Wojciech Błasiak
      • Gość: osito Re: Proszę o wyjaśnienie jednego... IP: *.p.lodz.pl 10.09.04, 13:08
        > Dlaczego wspomniany przez pana Prezesa potencjał nie może zapewnić utrzymania
        > połączeń do Warszawy na opłacalnym poziomie?

        To chyba nie jest pytanie do władz Lublinka... Ale obawiam się, że odpowiedź z
        LOT'u nie usatysfackjonowałaby nas.
        • default_user Re: Proszę o wyjaśnienie jednego... 10.09.04, 15:06
          Gość portalu: osito napisał(a):

          > > Dlaczego wspomniany przez pana Prezesa potencjał nie może zapewnić utrzym
          > ania
          > > połączeń do Warszawy na opłacalnym poziomie?
          >
          > To chyba nie jest pytanie do władz Lublinka... Ale obawiam się, że odpowiedź
          z
          > LOT'u nie usatysfackjonowałaby nas.


          Nie o to mi chodziło. Postaram się wyjaśnić prościej.
          Prezes Błasiak pisał o istniejącym w Łodzi ogromnym potencjale pasażerów. Moje
          pytanie dotyczyło kwestii dlaczego do tej pory nie udało się nam części tego
          potencjału, części jak najbardziej leżącej w naszym zasięgu, uszczknąć. PLL LOT
          podałem jedynie jako przykład.
          Dlaczego dziś na Lublinku nie ląduje więcej ATR-ów, Dashy, Dornierów, Fokkerów?
          Są to samoloty, dla których łódzka infrastruktura jest jak najbardziej
          wystarczająca.
          Przypominam, że od poniedziałku będziemy mieli JEDNO rozkładowe połączenie
          dziennie, wożące średnio czterech pasażerów! Jeśli naprawdę są w Łodzi
          pasażerowie, dlaczego jeszcze nikt po nich nie sięga?!

          Pozdrawiam
          M..M
          • Gość: Protz Re: Proszę o wyjaśnienie jednego... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.09.04, 16:58
            > dziennie, wożące średnio czterech pasażerów!

            Czterech pasazerow razem - w obdwie strony, dodajmy ze smutkiem.

            Protz
          • Gość: Wicek Re: Proszę o wyjaśnienie jednego... IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.09.04, 18:10
            > pytanie dotyczyło kwestii dlaczego do tej pory nie udało się nam części tego
            > potencjału, części jak najbardziej leżącej w naszym zasięgu, uszczknąć.
            > Dlaczego dziś na Lublinku nie ląduje więcej ATR-ów, Dashy, Dornierów,
            Fokkerów?
            > Są to samoloty, dla których łódzka infrastruktura jest jak najbardziej
            > wystarczająca.
            > Przypominam, że od poniedziałku będziemy mieli JEDNO rozkładowe połączenie
            > dziennie, wożące średnio czterech pasażerów! Jeśli naprawdę są w Łodzi
            > pasażerowie, dlaczego jeszcze nikt po nich nie sięga?!

            Na pytania natury filozoficznej trudno odpowiedzieć w sposób satysfakcjonujący,
            a planów nie omawia się publicznie - dla dobra sprawy.

            Przypomnę jedynie, że Zarząd Lublinka w nowym składzie nie działa jeszcze nawet
            roku, a poważne linie lotnicze układają swoje plany połączeń z 1-2 letnim
            wyprzedzeniem. Przykładowo: Wrocław ma dużo połączeń, ale oni troszkę wcześniej
            zaczęli ...

            Przychylność miasta w rozbudowie Portu Lotniczego w Łodzi - nie w słowach ale w
            czynach - zauważam dopiero od 1,5 roku. Dlaczego wcześniej nie zadbano o
            dogodne połączenia z Łodzi - od niedawna tutaj mieszkam więc niestety nie wiem.
            Dzisiaj mamy to co mamy i musimy wszystko budować od podstaw. Dotyczy to
            również budowania rynku pasażerskiego.

            A poza tym, gdzieś słyszałem, że każde dno nadaje się do odbicia w górę. Coś w
            tym chyba jest ...

            Pozdrawiam,
            W.B.
    • Gość: Protz Re: Informacja wrzesień IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.09.04, 17:16
      Ja odniose sie tylko do dwoch rzeczy

      - dlaczego nie ruszyła zapowiadana przez Pana jakis czas temu na tym forum
      rozbudowa kołowanki i płyty?

      - dlaczego skoro protesty sa rozpatrywane na szczeblu lokalnym wszystko idzie
      tak dlugo? Osobiste doreczanie pism... hhmmmm. Czyli jak ktos z protestujących
      wyjedzie na rok do Australii to bedziemy czekac rok?

      Ponadto podpisuje sie pod postami M.M w tym watku.

      Protz
      • Gość: el matador Re: Informacja wrzesień IP: *.aster.pl / *.aster.pl 10.09.04, 18:23
        i dlaczego pas startowy nie jest od razu przedłużany do 3100 metrów by
        umozliwić lądowanie tanich linii operujących pomiędzy Kuba,Jamajką,Dominikaną i
        Meksykiem a Europą.Toć to skandal ,że znowusz jakiś lotniczy ćwok wybrał dla
        Łodzi słynny mysi, polski wariant "programu minimum" zamiast od razu zbudować
        lotnisko godne 1 -milionowej aglomeracji miejskiej z bardzo długim pasem
        startowym i olbrzymim,zbudowanym na wyrost, międzynarodowym"rezerwowym"dla
        Warszawy terminalem pasażerskim.Nie posiadam się z oburzenia,każde chińskie
        miasto powyżej 500.000 mieszkańców ma port lotniczy dwadzieścia razy większy od
        obecnego w Łodzi.Rządzą nami potworni tłuści,zapijaczeni bezdennie głupi
        imbecyle nie znający obecnych twardych realiów i nasilonej konkurencji
        światowej pomiędzy dużymi aglomeracjami miejsko-przemysłowymi w całej Eurazji.
        Wszędzie lotnisko jest motorem rozwoju danego dużego miasta przemysłowego.
        • Gość: erni Re: Informacja wrzesień IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.04, 18:26
          Jak zawsze El matador ma racje.
          • Gość: erni Re: Informacja wrzesień IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.04, 18:28
            Bardzo sie cieszymy z powrotu El matadora na forum. Teraz znowuz bedziemy
            zaczytywac sie z wypiekami na policzkach o najnowszych newsach ze swiata
            aviacji.
      • Gość: Wicek Re: Informacja wrzesień IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.09.04, 17:41
        > - dlaczego nie ruszyła zapowiadana przez Pana jakis czas temu na tym forum
        > rozbudowa kołowanki i płyty ?

        Uprawomocnienie się "Decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego" dotyczy
        wszystkich nowych budów na terenie Portu: drogi startowej, drogi kołowania,
        płyty, terminalu, strażnicy Straży Pożarnej, stacji paliw, wieży kontroli lotów
        itd.
        Przetarg na kołowankę można ogłosić dopiero mając ten dokument prawomocny.
        Dotyczy to również wniosku o pozwolenie na budowę pasa. Bez pozwolenia na
        budowę nie można nawet ustawić zaplecza budowy, nie mówiąc o wyrównywaniu
        ziemi, niestety...

        > - dlaczego skoro protesty sa rozpatrywane na szczeblu lokalnym wszystko idzie
        > tak dlugo? Osobiste doreczanie pism... hhmmmm. Czyli jak ktos z
        protestujących
        > wyjedzie na rok do Australii to bedziemy czekac rok?

        Niestety coś koło tego... w Porcie na szybie po prawej stronie od wejścia wiszą
        zawiadomienia dla tych, którzy nie odebrali dwukrotnego doręczenia przez
        Pocztę. Jak upłynie określony termin, będzie można uznać pismo za doręczone.

        Pozdrawiam,
        W.B.
        • maxxman Re: Informacja wrzesień 13.09.04, 12:31
          Gość portalu: Wicek napisał(a):

          > Pozdrawiam,
          > W.B.

          Ja chciałbym sę Pana spytać czy nie uważa Pan, że promocja połączeń lotniczych
          z Łodzi jest za słaba? Myślę, że Łodzi, gdzie tak naprawde prawie nigdy nie
          było połączeń lotniczych z prawdziwego zdarzenia, większość społeczeństwa chyba
          nadal nie jest świadoma że z Lublinka można latać chociażby do Kolonii. Wydaje
          mi się, że sukces Łodzi lotniczej powinien być budowany przede wszystkim na
          promocji linii stąd startujacych oraz budowania lublinkowej świadomości wśród
          społeczeństwa naszego miasta.

          Za każdym razem kiedy rozmawiam z ludźmi o naszym lotnisku, większość z nich
          nie wie że odbywajac się stamtąd regularne loty do Kolonii. Faktem tym są
          niektórzy nawet mocno zdziwieni: "Co??? Z Łodzi samolot???".

          Czy zgodzi się Pan z moją tezą?

          Pozdrawiam serdecznie, maxxman

          • Gość: MarcinK Re: Informacja wrzesień IP: 212.160.172.* 13.09.04, 14:51
            Dodam jednak od siebie, że promocja rejsów to już chyba rola przewoźnika, a nie
            lotniska. Tak sądzę.

            MK
            • maxxman Re: Informacja wrzesień 13.09.04, 16:37
              Gość portalu: MarcinK napisał(a):

              > Dodam jednak od siebie, że promocja rejsów to już chyba rola przewoźnika, a
              nie
              >
              > lotniska. Tak sądzę.

              Oczywiście, promocja konkretnych rejsów konkretnych przewoźników to zadanie dla
              operatorów powietrznych, ale należałoby sie zastanaowić, jak umocnić świadomość
              o istnieniu funkcjonującego lotniska pasażerskiego wśród zwykłych, szarych
              łodzian? Może jakieś billboardy np. "Czy wiesz gdzie możesz dolecieć z
              Lublinka???" byłyby dobrym pomysłem? Nie chodzi tu o reklamę EAE tylko o
              ugruntowanie pozycji Lublinka w mózgach łodzian.

              Oczywiście sprawa wymaga przemyśleń i analizy.

              Pozdrawiam, maxxman

              • Gość: res Re: Informacja wrzesień IP: 82.177.98.* 13.09.04, 17:26
                dokladsnie zgadzam sie z tym. reklama samego lotniska to jest niezwykle istotna
                kwestia. w Polsce wogole sie na to nie zwraca uwagi, moze z wyjatkiem Katowic
                gdzie jest program LATAJ Z KATOWIC. ja moge podac przyklad stanu Kolorado gdzie
                dwa lotniska walcza o pasazerow, jest to COS Colorado Springs i DEN Denver.
                obydwa reklamuja sie wlasnie sloganami takimi jak Katowice FLY COS i FLY DENVER
                oczywiscie Denver jest w 5 najwiekszych lotnisk USA ale i tak walczy i dba o
                swoj wizerunek. U nas wszystkim sie wydaje ze to jedynie zadanie przewoznika
                ale nie kazdy przewoznik zdecyduje sie na operowanie z lotniska o ktorym prawie
                nikt nie wie. nawet taki detal jak logo portu jest niezwykle wazne w tej chwili
                o znanym logo moze sie pochwalic najwyzej Warszawa i Gdansk ktory nie dawno go
                zaprezentowal.
          • Gość: ander Re: Informacja wrzesień IP: *.toya.net.pl 13.09.04, 14:54
            Połączenie do Kolonii jest rozreklamowane głównie w środowisku biznesowym. Poza
            tym w mieście są bilboardy, w niektórych gazetach reklamy no i ważne, że ludzie
            widzą lub słyszą codziennie samolot pasażerski - to już coś :)
            Myślę, że kiedy będziemy mieli kiedyś pierwsze połączenie taniej linii to będzie
            można zacząć porządne propagowanie latania wśród Łodzian. Mówię tu o reklamie,
            która dotrze do szerszego grona osób, reklama latania na które każdy sobie może
            pozwolić. Trudno rozbudzić wśród mieszkańców Łodzi chęć do latania reklamując
            połączenie za kilka tysięcy złotych. Choć z drugiej strony każda reklama w
            pewnym stopniu zwiększa świadomość istnienia portu lotniczego.

            P.S. Czy na TOI wciąż można zobaczyć reklamę Lublinka o której już tu wspominano?
            P.S.2 Niedawno widziałem, że przy wjeździe do Łodzi na skrzyżowaniu Zgierskiej i
            Al. Włókniarzy usunięto drogowskaz na Lublinek. Widział ktoś?

            Pozdrawiam.
            Ander
          • topjes Re: Informacja wrzesień 13.09.04, 23:06
            > Wydaje
            > mi się, że sukces Łodzi lotniczej powinien być budowany przede wszystkim na
            > promocji linii stąd startujacych oraz budowania lublinkowej świadomości wśród
            > społeczeństwa naszego miasta.

            Ale co Ty chcesz obecnie promować? Teraz to lepiej niczego nie promować - bo to
            tylko antyreklama. Jeden samolot za 800-1200 zł.

            pzdr
            topjes
            • maxxman Re: Informacja wrzesień 16.09.04, 12:59
              Są ludzie (wiem, garstka) dla których to nie są duze pieniądze. I do takich
              osób trzeba dotrzeć. A to nie jest takie proste.

              maxxman

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka