Dodaj do ulubionych

Świeta w MPK

24.12.05, 12:56

Motorniczy nie wezwał policji.. no nie wezwał.
Mało tego jak dziesięciu kiboli, wczoraj wieczorem, biło mojego faceta to
motorniczy krzyczał żeby go wynieśli z tramwaju.
A dlaczego go bili? Bo zauważył, ze zaczepiają starszego mężczyznę i poprosił
motorniczego, żeby wezwał policję.
Jak juz pisałam, ale napiszę jeszcze raz - kierujący pojazdem odmówił
wezwania pomocy. M. nie miał przy sobie telefonu - oczywiście żaden z
ogarniętych świąteczną gorączką zakupów pasażerów tez nie. I tak posiniaczona
twarąa i wieloma urazami głowy trafił do szpitala. Dziękuję Bogu, że nie
zabili go, że nie trafił na OIOM i że jeśli zobaczy taką sytuacje jeszcze raz
to nie ucieknie, tylko zrobi podobnie.
Ilu z was miało sytuacje, że nikt (z pasażerów, przechodniów, gapiów) nie
wezwał policji czy karetki - a przecież każdy by chciał żeby jakiś młody
człowiek stanął w obronie waszej matki, ojca czy babci, młodszej siostry czy
braciszka wracającego ze szkoły zaczepianych przez bydlaków, którym wydaje
się, że są bezkarni - i jak widać często są.
Mam numer tego motorniczego (podany przez policje, która przyjechała, bo M.
zalany krwią pojechał tym tramwajem na krańcówkę) i nie wiem co mam dalej
zrobić - na jego miejsce powinien przyjść do pracy jakiś porządny człowiek.
MPK Łódź dostało nagrode fair play.
Życzę wszystkim spokojnych Świąt i żeby nie wszyscy ludzie słuchali
rad „siedź i się nie wychylaj – to nie twoja sprawa i sam sobieś winien”.
Obserwuj wątek
    • play_lodz Re: Świeta w MPK 24.12.05, 13:14
      Proponuję nagłośnić sprawię w mediach a od MPK zażądać sporego odszkodowania...
      nie wywiązali się z umowy przewozowej, wg której pasażer ma zapewnione
      bezpieczeństwo a prowadzący obowiązek zareagować w takiej sytuacji

    • Gość: Bart Pokolenie JP2 go pobiło? IP: *.mnc.pl 24.12.05, 13:31
      W święta? Łehehehehehhe!

      Motorowy mógł żółty trójkącik nacisnać, racja. Ale on tez pewnie nie chciał
      dostać wpie...
      • Gość: Ja Re: Pokolenie JP2 go pobiło? IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 24.12.05, 14:20
        Nie no. Bez przesady. Pomijając już fakt, że jest w miarę nieźle chroniony w
        kabinie, to przecież prawdopodobnie nawet by się nie skapnęli, że wezwał -
        zwłaszcza gdyby zareagował z własnej inicjatywy na zaczepki pod adresem tego
        pasażera.
      • geograf Re: Pokolenie JP2 go pobiło? 24.12.05, 20:32
        No.
        i następnym razem do pracy przyjdzie w kamizelce.
        Ja to bym, w ogóle w Łodzi na ulicę nie wychodził...niebezpiecznie...
        :|

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka