Gość: kp
IP: *.4web.pl / *.4web.pl
25.01.06, 17:00
Amsterdam, Dortmund, Mediolan, Paryż lub Rzym - do jednego z tych miast być
może już wiosną będzie można polecieć bezpośrednio z łódzkiego lotniska. W
Budapeszcie przedstawiciele lotniska i miasta rozmawiali z władzami taniego
przewoźnika Wizz Air'a.
Wizz Air sprawdza teraz, która z destynacji byłaby dla niego najlepsza - to
znaczny miałaby największe powodzenie wśród pasażerów - powiedział doradca
prezydenta Łodzi Jerzego Kropwinickiego do spraw połączeń lotniczych Wojciech
Łaszkiewicz.
Byłoby to już czwarte regularne tanie połączenie lotnicze z Łodzi zagranicę.
Od blisko trzech miesięcy samoloty latają do Londynu, w lutym zaczną latać do
Nottingham, a na przełomie marca i kwietnia do Dublina. Przypominijmy, że
tradycujne linie zaczną w kwietniu latać do Lwowa, Kijowa, Monachium i Wiednia.
Tani przewoźnik Ryanair, który lata m.in. na trasie Łódź-Londyn zwiększa limit
bezpłatnego bagażu. Od 16-ego marca każdy pasażer będzie mógł bezpłatnie
przewieźć nie 25 a 30 kg toreb i walizek. Dodatkowo obywatele Unii
Europejskiej podróżujący tylko z bagażem podręcznym będą mogli przejść odprawę
w internecie, a nie na lotnisku. Według Ryanair'a ma to usprawnić ruch i
skrócić kolejki przed wejściem do samolotu.
Przypomijmy, że Ryanair oprócz obsługiwanej trasy z Łodzi do Londynu, od
9-ego lutego będzie również latać do Nottingham a od kwietnia także do Dublina.
źródło:
www.radiolodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2537&Itemid=1