IP: *.4web.pl / *.4web.pl 25.01.06, 17:00
Amsterdam, Dortmund, Mediolan, Paryż lub Rzym - do jednego z tych miast być
może już wiosną będzie można polecieć bezpośrednio z łódzkiego lotniska. W
Budapeszcie przedstawiciele lotniska i miasta rozmawiali z władzami taniego
przewoźnika Wizz Air'a.
Wizz Air sprawdza teraz, która z destynacji byłaby dla niego najlepsza - to
znaczny miałaby największe powodzenie wśród pasażerów - powiedział doradca
prezydenta Łodzi Jerzego Kropwinickiego do spraw połączeń lotniczych Wojciech
Łaszkiewicz.
Byłoby to już czwarte regularne tanie połączenie lotnicze z Łodzi zagranicę.
Od blisko trzech miesięcy samoloty latają do Londynu, w lutym zaczną latać do
Nottingham, a na przełomie marca i kwietnia do Dublina. Przypominijmy, że
tradycujne linie zaczną w kwietniu latać do Lwowa, Kijowa, Monachium i Wiednia.

Tani przewoźnik Ryanair, który lata m.in. na trasie Łódź-Londyn zwiększa limit
bezpłatnego bagażu. Od 16-ego marca każdy pasażer będzie mógł bezpłatnie
przewieźć nie 25 a 30 kg toreb i walizek. Dodatkowo obywatele Unii
Europejskiej podróżujący tylko z bagażem podręcznym będą mogli przejść odprawę
w internecie, a nie na lotnisku. Według Ryanair'a ma to usprawnić ruch i
skrócić kolejki przed wejściem do samolotu.
Przypomijmy, że Ryanair oprócz obsługiwanej trasy z Łodzi do Londynu, od
9-ego lutego będzie również latać do Nottingham a od kwietnia także do Dublina.


źródło:
www.radiolodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2537&Itemid=1
Obserwuj wątek
    • protz Re: Wizz 25.01.06, 18:17
      >Przypominijmy, że
      > tradycujne linie zaczną w kwietniu latać do Lwowa, Kijowa, Monachium i Wiednia.

      Dobrze, ze przypominaja, bo pamietam troszke inaczej szczegóły... ;)

      > Od 16-ego marca każdy pasażer będzie mógł bezpłatnie
      > przewieźć nie 25 a 30 kg toreb i walizek.

      A to fajna wiadomosc!
    • Gość: . Re: Wizz IP: *.toya.net.pl 25.01.06, 18:26
      No wreszcie jakaś dobra wiadomość.
    • szakal_el Wizz - :) Central - ??? 25.01.06, 18:41
      Bardzo dobrze:) Trzeba dbac o wielu przewoznikow na łódzkim niebie by uniknac
      monopolu. Na poczatku lutego Centralwingsi maja oglosic letnie kierunki - czy
      bedzie wsrod nich Łódź? Kto cos slyszał??
    • yarro Re: Wizz 25.01.06, 18:59
      Rzym albo Mediolan! :)
    • Gość: kasia Re: Wizz IP: *.toya.net.pl 25.01.06, 19:27
      no to ja łądnie poprosze o loty do Rzymu!!!
    • teufel Re: Wizz 25.01.06, 19:28
      1) Dortmund
      2) Internetowa odprawa - ciekawe :D
      • yarro Re: Wizz 25.01.06, 23:39
        Kto będzie latał do Dortmundu?

        Na mecze ;P?
        • Gość: Marcink Re: Wizz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.06, 23:52
          obejrzyj jak wypełniony lata Wizz do DTM, z portów, z których lata...

          MK
        • Gość: aaaaT Re: Wizz IP: *.lodz.dialog.net.pl 28.01.06, 13:37
          Ja będę. :)
    • maxxman bez kija nie podchodz do maxxmana bo... 25.01.06, 20:05
      No a ja musze kogos zganiac.

      Do tej pory bylo tak, ze jak toczyly sie negocjacje, to nikt z wladz lotniska
      tego publicznie nie publikowal. I tak powinno byc - dopoty, dopoki rozmowy sie
      nie zakoncza i umowy podpisanymi nie zostana - nie powinno sie o tym mowic
      glosno. Tajemnica negocjacyjna i juz.

      No a co sie stalo?

      Zmiana w dziale marketingu, nowy RZECZNIK i prosze bardzo, piekny przeciek
      do... Radia Lodz, czyli bylego obozu... Brawo. Proponuje premie.

      I w ogole... Przeciez teraz nawet numery kalesonow zarzadu portu przeciekna do
      prasy!

      I jeszcze jedno... dlaczego miejsca pracy niskoplatne (strazak i itp) sa
      promowane w internecie na stronach lotniska, a miejsca pracy wysokoplatne
      (rzecznik, marketing) nie sa? No dlaczego?

      Nie lubie tego.

      Pojechawszy po calosci,
      maxxman
      • Gość: OLO Re: bez kija nie podchodz do maxxmana bo... IP: *.sieradz.cvx.ppp.tpnet.pl 25.01.06, 20:30
        to prawda te przecieki to głupota.
        lepiej poczekać i ogłosić pewniaka konkurencja nie śpi.

        Pamiętamy o Dellu

        OLO
    • Gość: Śliwus Re: Wizz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.06, 23:45
      30 kg ale nie bezpłatnie.

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=390&w=35620880
      • Gość: MK Re: Wizz IP: *.tvsat364.lodz.pl 29.01.06, 17:20
        > 30 kg ale nie bezpłatnie.
        Zgadza się:

        www.mojeprzeloty.pl/nowosc.php?dzien=2006-01-25&org=ryanair
    • Gość: matej Re: Wizz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.06, 09:27
      czemu niewszystkie kierunki ??;] wszystkie sa świetne trudno mówić hm
    • ander_epll Decyzja w przyszłym tygodniu? 26.01.06, 12:57
      lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/562410.html
      Wiosną z Lublinka do Paryża i Rzymu?
      Czwartek, 26 stycznia 2006r.

      Tania linia lotnicza WizzAir chce uruchomić nowe połączenia z łódzkiego lotniska
      Lublinek. Najbardziej prawdopodobne porty docelowe to Paryż oraz Rzym lub
      Mediolan, ale rozważany jest także Dortmund i Amsterdam.

      Negocjacje władz miasta z szefami przewoźnika mają się zakończyć w przyszłym
      tygodniu. WizzAir dysponuje samolotami typu airbus, większymi od boeingów,
      zabierającymi na pokład 200 osób. Nowe trasy miałyby być uruchomione już wiosną.
      _______
      To ciekawe, że w lutym chcą ogłosić nowe połączenie, które ruszy już wiosną.
      Zazwyczaj robią to z dużym wyprzedzeniem.

      Pozdrawiam
      • anpio Re: Decyzja w przyszłym tygodniu? 26.01.06, 13:05
        "Coraz większe zainteresowanie lotniskiem w Pyrzowicach sprawia, że linie
        lotnicze zaczynają prześcigać się w pomysłach na przyciągnięcie nowych
        klientów. Wizz Air ogłosił wczoraj [24 stycznia br. - przyp. red.], że od 7
        kwietnia otwiera nowe połączenie do Kolonii. Decyzja zapadła w ciągu zaledwie
        kilku dni. "
        Żródło pasazer.com
    • Gość: P. Re: Wizz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.06, 13:09
      Swietna wiadomosc,mam nadzieje ze bedzie takich wiecej, ja osobiscie chcialbym
      LCJ-Barcelona Girona a bylo by super gdyby to byla Valencia, gdyz wielu
      studentow PL i nie tylko jezdzi tam na stypendia, takie polaczenie moim zdaniem
      bylo by calkiem opolacalne, i nie tylko ze wzgledu na studentow ale i turystow,
      poniewaz sloneczna Italia jest zdecydowanie drozsza niz Hiszpania... ogolnie
      super... tak trzymac!!!
      • Gość: matej Re: Wizz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.06, 18:42
        terz tak sądze GIRONA !!!!
        najlepiej jak by był Mediolan Rzym frankfurt Dortmund (hepi) Paryż Amsterdam i Girona ;]
    • Gość: Marecki Re: Wizz IP: *.retsat1.com.pl 26.01.06, 15:24
      No to jednak lecimy :)

      www.uml.lodz.pl/index.php?menu2=2&zapytanie=2,01&poz=1&id=4652
      • yarro Re: Wizz 26.01.06, 19:29
        Włochy poproszę :)
        • Gość: jkjkj Re: Wizz IP: *.lodz.dialog.net.pl 26.01.06, 21:01
          widze ze wszyscy się rozmarzyli i maja nadzieje na to, że wizz otworzy 6 albo 7
          kierunków. spokojnie, mysle ze najpierw bedzie 1, góra 2 i na 90% Rzym/Paryż.
        • Gość: kasia Re: Wizz IP: *.toya.net.pl 26.01.06, 21:06
          a ja konkretnie rzym!!!!pleaseeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!
          • Gość: Lilka Re: Wizz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.06, 03:53
            A ja poproszę do Belgii, do Charleroi!!!!
            • Gość: S&F Re: Wizz IP: *.toya.net.pl 27.01.06, 10:22
              Rzym poproszę :))
              • berger.m Rzym! 27.01.06, 13:26
                Rzym! :))
                • Gość: FL Re: Rzym! IP: 193.109.123.* 27.01.06, 13:27
                  ale że co?
                  • Gość: tajny agent Re: Rzym! IP: 193.109.123.* 27.01.06, 13:48
                    hmmmmmmmmmm
                    rozmawiałem właśnie telefonicznie z szefem marketingu wizza na polske i
                    powiedział, że nic nie wiem i że się dowiaduje ode mnie o tym temacie.
                    oczywiście to może być taka gra z ich strony no ale jednak bym się wstrzymywał
                    z nadmiernym optymizmem.
                    Pozdr
                    • Gość: Zagloba Re: Rzym! IP: *.toya.net.pl 27.01.06, 14:00
                      Wiesz, to jest jak z operatorami komórkowymi. Zmienia się oferta, wchodzą nowe
                      taryfy, wszyscy o tym trąbią, w internecie krążą już nowe cenniki. Dzwonisz do
                      biura obsługi albo do kogoś z władz firmy i okazuje się, że... dowiadują się
                      pierwszy raz od Ciebie ;) Tym się nie ma co przejmować. Tak samo z Wizzem -
                      oficjalnie jeszcze nic nie postanowiono, więc przedstawiciele firmy w Polsce
                      mają zabronione cokolwiek ujawniać.
    • krzykowal Tiaaa.... 28.01.06, 11:45
      Ciekawe, że nic nie jest jeszcze oficjalnie ustalone, Wizz niczego nie
      potwierdza, a UMŁ juz się chwali, że będą nowe połączenia...
    • Gość: 4711 Dortmund! TAAAK :) IP: *.lodz.dialog.net.pl 28.01.06, 13:40
      jw
      • Gość: ooo Paryz IP: 212.11.57.* 28.01.06, 18:02
        merci :D
      • Gość: M Re: Dortmund! TAAAK :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.06, 18:10
        Popieram Dortmund!!

        M.
    • Gość: P. Jak dlugo jeszcze?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 17:15
      kiedy odbedzie sie jakas konferencja?? czy wizz w lodzi zginal smiercia
      naturalna??? jak dlugo jeszcze bedzie trzeba czekac na ogloszenie nowych
      polaczen?? ehhh....
      Przeciez UK to nie jedyne miejsce w Europie ktore posiada lotnisko...
      • Gość: METEO_EXPERT Re: Jak dlugo jeszcze?? IP: 80.51.47.* 08.02.06, 18:09
        Mowilem zeby sie nie napalac? To nieee....bo juz są połączenia..no to sobie
        poczekajcie
        • Gość: K. Re: Jak dlugo jeszcze?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 20:30
          Ano zarząd lotniska u UMŁ nie dały oczekiwanych przez przewoźnika od jesieni
          badań o preferencjach komunikacyjnych (gdzie latać) łodzian i Wizz czeka. A
          wyprawa Marca do Budapesztu moze i była owocna, ale nie dla pozyskiwania
          połaczeń.

          K.
          • ander_epll Re: Jak dlugo jeszcze?? 08.02.06, 22:46
            Ale jesteście niecierpliwi. Owszem, lotnisko ani miasto takich badań dla Wizza
            nie zrobiło, dlatego Wizz sam je przeprowadza. A to trochę musi potrwać.

            Pozdrawiam
            • Gość: K. Re: Jak dlugo jeszcze?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.06, 23:04
              Dodajmy, ze jest to jedyne lotnisko i miasto w Polsce, które takich badań nie
              ma. Jak zwykle ZERO profesjonalizmu.

              K.
              • Gość: Albert Re: Jak dlugo jeszcze?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 18:51
                Materiał filmowy o nadal istniejących szansach na Wizza, staraniach o bazę,
                deklaracji podwyższenia kategorii ILS i potrzebie włączenia samorządu
                wojewódzkiego do wspierania promocji linii lotniczych z Łodzi.
                moya.toya.net.pl/Pozdro,
                Albert
                • Gość: matej Re: Jak dlugo jeszcze?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.06, 23:41
                  www.toya.net.pl/~lokalny/multimedia/NEWS/13_02_2006/E_02.wmv

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka