Dodaj do ulubionych

Łódź - Warszawa

07.12.02, 20:29
Pociąg relacji Warszawa - Łódź "Łodzianin" (nie zatrzymuje się nigdzie
podrodze) będzie od połowy grudnia jeździł o 8 minut dłużej, czyli okragłe
100 minut. Pozostałe pociągi od 106 do 120 minut.
W 1939 pociąg pokonywał tą trasę w 88 minut, W 1992 - 85 min., 2002 - 92 min.

Oczywiście bilety od nowego roku mają zdrożeć!

PARANOJA !!!
Obserwuj wątek
    • princepolo Ja znam całkiem poważne plany... 07.12.02, 21:40
      połączenia Warszawy z Łodzią w jedną, wielką quasi-nowojorską metropolię;
      wtedy ten problem "kolejowy" zapewne odpadnie...
      Zapewne skończą się też odwieczne walki kibiców i wzajemne animozje mieszkańców.
      • Gość: tmmalinka Re: Ja znam całkiem poważne plany... IP: *.toya.net.pl 08.12.02, 11:48
        Walk kibiców nigdy nie było, były walki pseudokibiców (jestem kibicem Widzewa i
        boli mnie, gdy ktoś mnie i moich kolegów nazywa chuliganami), a te nie skonczą
        się nigdy. Widzew i ŁKS nie mogą się pogodzić, a co dopiero Widzew i Legia...
    • maclorcan Re: Łódź - Warszawa 07.12.02, 21:46
      Bo widzisz, te pociągi muszą jeździć wolniej żeby potem móc powiedzieć, że
      jeżdżą szybciej :)) Ot, to taka nieco pokrętna logika ludzi z PKP.

      A moja babcia ciągle powtarza, że przed wojną wszystko było lepsze. To i
      pociągi szybciej jeździły ;)))
      • janior Re: Łódź - Warszawa 08.12.02, 00:32
        Moja babcia również tak samo mówi :)))

        Niestety ja jak słysze o kolejnych osiągnięciach technologinych PKP itp. to
        ręce mi opadają.
        • Gość: tmmalinka Re: Łódź - Warszawa IP: *.toya.net.pl 08.12.02, 11:44
          A umnie mówi tak dziadek :)
          Coś kiedyś usłyszałem, że chcą połączyć Łódź i Warszawę jakimś super szybkim
          pociągiem. Podobno UE pokryłaby koszty tej budowy. Prace mają zacząć się już w
          przyszłym roku ( ciekawe czy w styczniu, czy w grudniu hehe ). Jeśli wiesz coś
          więcej na ten temat to napisz.

          P.S. Jak się robi łącza w wypowiedziach?
          • Gość: konus Re: Łódź - Warszawa IP: *.abo.wanadoo.fr 08.12.02, 11:54
            Gość portalu: tmmalinka napisał(a):

            > A umnie mówi tak dziadek :)
            Coś kiedyś usłyszałem, że chcą połączyć Łódź i Warszawę jakimś super szybkim
            pociągiem. Podobno UE pokryłaby koszty tej budowy. Prace mają zacząć się już w
            przyszłym roku ( ciekawe czy w styczniu, czy w grudniu hehe ). Jeśli wiesz coś
            więcej na ten temat to napisz.
            ------------------------------
            A dlaczego Unia?
            • Gość: tmmalinka Re: Łódź - Warszawa IP: *.toya.net.pl 08.12.02, 12:38
              Dlatego, że nasze państwo nie ma na to pieniędzy, a pomocy pieniężnej nie
              powinno się odrzucać.
              Nie wiem jak Ty, ale ja chcę żyć w kraju dobrze rozwiniętym gospodarczo, a bez
              pieniędzy unijnych wydaje się to na dzisiejszy dzień niemożliwe.

          • janior Re: Łódź - Warszawa 10.12.02, 16:51
            O tym projekcie (liście intencyjnym) własnie wspominałem w swoim poście
            wcześniejszym. Tyle, że budował miała rozpocząć sie w 2004 roku i potrwać do
            2006, ale to było przed wyborami. Zarówno w Wawie jak i Łodzi wcześniejsza
            władza upadła więc "nie martwcie się" nic po za tym dokumentem nie powstanie. :
            (
      • princepolo Z całym "szaconkiem" dla Babci, ale... 08.12.02, 12:00
        przed KTÓRĄ wojną było tak dobrze???
    • pijaw Moze czas powrócić do węglowych lokomotyw? (n/t) 08.12.02, 11:28

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka