avatary 03.05.06, 18:49 czytałem kiedyś, że jest tam "szczególnie kiepskie" Feng-Shui Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Ronin Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.06, 20:50 Wow! Może Kropa powinien sobie zrobic tam apartament?? Taki swoisty Łódzki Pałac Prezydencki. Kolejny genialny pomysł. Teraz pora, żeby kupił sobie prywatny odrzutowiec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon Feng-fuj jest ogólnie kiepskie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.06, 21:42 jak ktos w to wierzy to też z nim jest kiepsko... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenON Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: 81.219.179.* 03.05.06, 22:05 Zarówno telewizja jak i gazety z uporem opisują ten budynek (dawną siedzibę Getin Banku) jako Bielnik Kopisha - BZDURA! Prawdziwy bielnik stoi nieco z tyłu, po lewej i wygląda super-niepozornie (pewnie dlatego nikt go nie zauważa). Natomiast wszyscy redaktorzy, którzy podają nieprawdziwą lokalizację bielnika, mogliby się zastanowić nad jedną rzeczą: wiadomo, że kiedyś bielnik miał koło wodne podobne do młyńskiego - gdzie więc opisywany budynek miałby je mieć przyczepione? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Max Koło młyńskie... IP: *.bremultibank.com.pl 04.05.06, 14:21 ...było przyczepione w obecnej lewej części budynku, zachowane zostały oryginalne, półmetrowej grubości belki. Swego czasu pomieszczenie to eksploatowali informatycy (ze mną włącznie) i pammiętam, jak trzeba było "na biegusiu" robić porządki, bo prezes chciał jakiemuś ważnemu gościowi pokazać, gdzie to koło wisiało... Pozdrowienia dla całej ekipy Departamentu Informatyki Banku Przemysłowego!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuropatwa Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.06, 22:24 A może Kropiwnicki zająłby się w końcu dziurami w drogach albo bezpieczeństwem w mieście. Pajac pewnie znów jest w Izraelu albo gdzieś indziej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PS Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.06, 23:34 A co na to ustawa o zamówieniach publicznych??? Odpowiedz Link Zgłoś
jasam Superbogate miasto 04.05.06, 07:30 Ze stron UMŁ: "Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki podjął dzisiaj decyzję o kupieniu Bielnika Kopischa. Miasto korzystając z prawa pierwokupu zapłaci za gmach przy ul. Tymienieckiego 4,4 mln. zł. - Budynek ma być szybko dostosowany do potrzeb Wydziału Urbanistyki i Architektury. Będzie miał tam siedzibę Miejski konserwator Zabytków. Być może znajdzie się tam miejsce dla jeszcze kilku innych wydziałów –powiedział prezydent Kropiwnicki. Bielnik Kopischa to jeden z najładniejszych budynków w Łodzi. Wpisany do rejestru zabytków jest najstarszym zachowanym obiektem włókienniczej Łodzi. W XIX w. budynku uszlachetniano i wykańczano surowe tkaniny tkackie i bawełniane. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 2132 metrów kw. Miasto kupi Bielnik od Getin Banku, który przenosi swoją siedzibę bliżej do centrum. (E.P.) " 1. Bank nie widzi ekonomicznego uzasadnienia na posiadanie takiego pałacu - a Magistrat lekką ręką na ponad 2000 m2 lokuje 5 pokoi Biura Miejskiego Konserwatora. No zapomniełem, Prezydent zauważył, że może okroi trochę miejsca dla jakiegoś innego wydziału. 2. Ciekawostką jest identyfikacja Wydziału Architektury i Urbanistyki z Miejskim Konserwatorem a nie z Architektem Miasta, którego zastępcą jest MKZ. Widać pozycja MKZ u Prezydenta jest wyższa. 3. ponad 4 mln na siedzibe dla Miejskiego Konserwatora - bogate to miasto (!!!). 4. A moze przewiduje się tam pomieszczenia dla wszystkich stowarzyszeń i fundacji, które zajmują się łodzkimi zabytkami ? Ale i tak to wielka przesada. Może powinni raczej odkupić Pomorską 21, aby dac Konserwatorowi szansę wykazania sie. A zarazem dać impuls dla inwestorów, że władze miasta chcą odudowywać upadające zabytki. 5. Cała ta koncepcja robi się ciekawa. A gdzie będzie przeniesiona reszta Magistratu ? Braknie w Łodzi willi i pałaców. Rozumiem że teraz wykupi sie tez Willę Grochmana przy Kilinskiego dla wydziału np. edukacji. Willę na Gdańskiej np. dla informatyków. Ale gdzie ulokowac Prezydentów ? Może w pałacu Poznańskich przy Ogrodowej - raczej nie, bo MHMŁ dałoby się przenieść, ale za oknem Manufaktura. No nie widzę godnych obiektów. Bo przecież nie pójdą do fabryki. Tylko mieszkańcy chyba będą musieli wędrowac po całym mieście aby załatwić sprawę. 6. Miejski Konserwator teraz będzie musiał się spieszyć, bo następna władza może mieć inne koncepcje wobec tej luksusowej siedziby UMŁ - jak się pospieszy, to moze pourzędowuje tam choćby miesiąc. Będzie miał apartamenty lepsze miż Departament Ochrony Zabytków w Ministerstwie. Ciekawe to wszystko. Ciekawe jakie będą kolejne kroki Preydenta na koniec kadencji. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tramwajarz Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.mnc.pl 04.05.06, 08:11 Proponuję natychmiast wymianę i konserwacje torowisk na ul Piotrkowskiej prowadzącej do Budynku Kopischa, chyba, że ...... ma to byc wystrój Piotrkowskiej z tzw. epoki Tramwajarz Odpowiedz Link Zgłoś
jb2236 Re: Miasto kupuje budynek Bielnika 04.05.06, 09:10 a po wyborach komisja sledcza sie tym zajmie chyba ze znowu wygra jerzy k, dlaczego calego magistratu tam nie przeniosa??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.lodz.dialog.net.pl 04.05.06, 11:27 może przeniosą tam cały UMŁ, bo przcież muszą oddać Piotrkowską? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.toya.net.pl 04.05.06, 18:48 Dziś w Toyi podano, że w przypadku fiaska rozmów z właścicielami budynku przy Piotrkowskiej 104 UMŁ przeniesie się do budynku na Pasażu Schillera, gdzie dawniej mieściła się straż miejska. Rada Miasta ma obradować w budynku NOT-u. Przy Tymienieckiego ma być tylko architekt miasta i wydział kultury. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że bardziej odpowiednim miejscem dla Prezydenta byłby Bielnik. Odpowiedz Link Zgłoś
jasam Re: Miasto kupuje budynek Bielnika 04.05.06, 19:06 Pewien dylemat: prezencja budynku sugeruje aby tam przychodziło duzo petentów - brak pargingu i raczej utrudniony dostęp, sugerowałby wydziały, które nie odwiedzają petenci. ciekawe to posunięcie Kropiwnickiego. Znowu zrobił zanim pomyslał. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.lodz.dialog.net.pl 04.05.06, 21:48 niech żyje SLD, precz z Kropaszenkiem - to chaciałeś powiedzieć? Odpowiedz Link Zgłoś
jasam Re: Miasto kupuje budynek Bielnika 04.05.06, 22:10 Gość portalu: gość napisał(a): > niech żyje SLD, precz z Kropaszenkiem - to chaciałeś powiedzieć? Zastanawiam się z czego to wnioskujesz ? To że Kropa nieodpowiedzialnie wydaje miejską kasę - to nie wolno tego krytykować ? Ma rację absolutną w ramach walki z SLD ? To chciałeś powiedzeć ? Tamci byli źli to dlaczego chwalić takich samych ? pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.lodz.dialog.net.pl 04.05.06, 22:29 nie lubię komuchów po prostu, i mam nadzieję że w końcu doczekamy się ratusza w fabryce!! Odpowiedz Link Zgłoś