Dodaj do ulubionych

Miasto kupuje budynek Bielnika

03.05.06, 18:49
czytałem kiedyś, że jest tam "szczególnie kiepskie" Feng-Shui
Obserwuj wątek
    • Gość: Ronin Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.06, 20:50
      Wow! Może Kropa powinien sobie zrobic tam apartament?? Taki swoisty Łódzki Pałac
      Prezydencki. Kolejny genialny pomysł. Teraz pora, żeby kupił sobie prywatny
      odrzutowiec.
    • Gość: leon Feng-fuj jest ogólnie kiepskie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.06, 21:42
      jak ktos w to wierzy to też z nim jest kiepsko...
    • Gość: zenON Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: 81.219.179.* 03.05.06, 22:05
      Zarówno telewizja jak i gazety z uporem opisują ten budynek (dawną siedzibę
      Getin Banku) jako Bielnik Kopisha - BZDURA! Prawdziwy bielnik stoi nieco z tyłu,
      po lewej i wygląda super-niepozornie (pewnie dlatego nikt go nie zauważa).
      Natomiast wszyscy redaktorzy, którzy podają nieprawdziwą lokalizację bielnika,
      mogliby się zastanowić nad jedną rzeczą: wiadomo, że kiedyś bielnik miał koło
      wodne podobne do młyńskiego - gdzie więc opisywany budynek miałby je mieć
      przyczepione?
      • mat25 Re: Miasto kupuje budynek Bielnika 03.05.06, 22:10
        Na dachu? ;-)
      • Gość: Max Koło młyńskie... IP: *.bremultibank.com.pl 04.05.06, 14:21
        ...było przyczepione w obecnej lewej części budynku, zachowane zostały
        oryginalne, półmetrowej grubości belki. Swego czasu pomieszczenie to
        eksploatowali informatycy (ze mną włącznie) i pammiętam, jak trzeba było "na
        biegusiu" robić porządki, bo prezes chciał jakiemuś ważnemu gościowi pokazać,
        gdzie to koło wisiało...

        Pozdrowienia dla całej ekipy Departamentu Informatyki Banku Przemysłowego!!!!!!
    • Gość: Kuropatwa Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.06, 22:24
      A może Kropiwnicki zająłby się w końcu dziurami w drogach albo bezpieczeństwem w
      mieście. Pajac pewnie znów jest w Izraelu albo gdzieś indziej...
    • Gość: PS Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.06, 23:34
      A co na to ustawa o zamówieniach publicznych???
    • jasam Superbogate miasto 04.05.06, 07:30
      Ze stron UMŁ:
      "Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki podjął dzisiaj decyzję o kupieniu Bielnika
      Kopischa. Miasto korzystając z prawa pierwokupu zapłaci za gmach przy ul.
      Tymienieckiego 4,4 mln. zł.

      - Budynek ma być szybko dostosowany do potrzeb Wydziału Urbanistyki i
      Architektury. Będzie miał tam siedzibę Miejski konserwator Zabytków. Być może
      znajdzie się tam miejsce dla jeszcze kilku innych wydziałów –powiedział
      prezydent Kropiwnicki.

      Bielnik Kopischa to jeden z najładniejszych budynków w Łodzi. Wpisany do
      rejestru zabytków jest najstarszym zachowanym obiektem włókienniczej Łodzi. W
      XIX w. budynku uszlachetniano i wykańczano surowe tkaniny tkackie i bawełniane.
      Jego powierzchnia użytkowa wynosi 2132 metrów kw. Miasto kupi Bielnik od Getin
      Banku, który przenosi swoją siedzibę bliżej do centrum. (E.P.) "

      1. Bank nie widzi ekonomicznego uzasadnienia na posiadanie takiego pałacu - a
      Magistrat lekką ręką na ponad 2000 m2 lokuje 5 pokoi Biura Miejskiego
      Konserwatora. No zapomniełem, Prezydent zauważył, że może okroi trochę miejsca
      dla jakiegoś innego wydziału.
      2. Ciekawostką jest identyfikacja Wydziału Architektury i Urbanistyki z
      Miejskim Konserwatorem a nie z Architektem Miasta, którego zastępcą jest MKZ.
      Widać pozycja MKZ u Prezydenta jest wyższa.
      3. ponad 4 mln na siedzibe dla Miejskiego Konserwatora - bogate to miasto
      (!!!).
      4. A moze przewiduje się tam pomieszczenia dla wszystkich stowarzyszeń i
      fundacji, które zajmują się łodzkimi zabytkami ? Ale i tak to wielka przesada.
      Może powinni raczej odkupić Pomorską 21, aby dac Konserwatorowi szansę
      wykazania sie. A zarazem dać impuls dla inwestorów, że władze miasta chcą
      odudowywać upadające zabytki.
      5. Cała ta koncepcja robi się ciekawa. A gdzie będzie przeniesiona reszta
      Magistratu ? Braknie w Łodzi willi i pałaców. Rozumiem że teraz wykupi sie tez
      Willę Grochmana przy Kilinskiego dla wydziału np. edukacji. Willę na Gdańskiej
      np. dla informatyków. Ale gdzie ulokowac Prezydentów ? Może w pałacu
      Poznańskich przy Ogrodowej - raczej nie, bo MHMŁ dałoby się przenieść, ale za
      oknem Manufaktura. No nie widzę godnych obiektów. Bo przecież nie pójdą do
      fabryki.
      Tylko mieszkańcy chyba będą musieli wędrowac po całym mieście aby załatwić
      sprawę.
      6. Miejski Konserwator teraz będzie musiał się spieszyć, bo następna władza
      może mieć inne koncepcje wobec tej luksusowej siedziby UMŁ - jak się pospieszy,
      to moze pourzędowuje tam choćby miesiąc. Będzie miał apartamenty lepsze miż
      Departament Ochrony Zabytków w Ministerstwie.

      Ciekawe to wszystko. Ciekawe jakie będą kolejne kroki Preydenta na koniec
      kadencji.

      pozdr.
    • Gość: tramwajarz Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.mnc.pl 04.05.06, 08:11
      Proponuję natychmiast wymianę i konserwacje torowisk na ul Piotrkowskiej
      prowadzącej do Budynku Kopischa, chyba, że ...... ma to byc wystrój
      Piotrkowskiej z tzw. epoki
      Tramwajarz
    • jb2236 Re: Miasto kupuje budynek Bielnika 04.05.06, 09:10
      a po wyborach komisja sledcza sie tym zajmie chyba ze znowu wygra jerzy k,
      dlaczego calego magistratu tam nie przeniosa???
    • Gość: gość Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.lodz.dialog.net.pl 04.05.06, 11:27
      może przeniosą tam cały UMŁ, bo przcież muszą oddać Piotrkowską?
      • Gość: bosman Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.toya.net.pl 04.05.06, 18:48
        Dziś w Toyi podano, że w przypadku fiaska rozmów z właścicielami budynku przy
        Piotrkowskiej 104 UMŁ przeniesie się do budynku na Pasażu Schillera, gdzie
        dawniej mieściła się straż miejska. Rada Miasta ma obradować w budynku NOT-u.
        Przy Tymienieckiego ma być tylko architekt miasta i wydział kultury.
        Szczerze mówiąc wydaje mi się, że bardziej odpowiednim miejscem dla Prezydenta
        byłby Bielnik.
        • jasam Re: Miasto kupuje budynek Bielnika 04.05.06, 19:06
          Pewien dylemat:
          prezencja budynku sugeruje aby tam przychodziło duzo petentów - brak pargingu i
          raczej utrudniony dostęp, sugerowałby wydziały, które nie odwiedzają petenci.

          ciekawe to posunięcie Kropiwnickiego. Znowu zrobił zanim pomyslał.
          pozdr.
          • Gość: gość Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.lodz.dialog.net.pl 04.05.06, 21:48
            niech żyje SLD, precz z Kropaszenkiem - to chaciałeś powiedzieć?
            • jasam Re: Miasto kupuje budynek Bielnika 04.05.06, 22:10
              Gość portalu: gość napisał(a):

              > niech żyje SLD, precz z Kropaszenkiem - to chaciałeś powiedzieć?

              Zastanawiam się z czego to wnioskujesz ?
              To że Kropa nieodpowiedzialnie wydaje miejską kasę - to nie wolno tego
              krytykować ? Ma rację absolutną w ramach walki z SLD ?
              To chciałeś powiedzeć ?

              Tamci byli źli to dlaczego chwalić takich samych ?
              pozdr.
              • Gość: gość Re: Miasto kupuje budynek Bielnika IP: *.lodz.dialog.net.pl 04.05.06, 22:29
                nie lubię komuchów po prostu, i mam nadzieję że w końcu doczekamy się ratusza w
                fabryce!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka