Dodaj do ulubionych

pomocy potrzebuje

05.07.06, 14:39
Problem polega na tym. Mam prace w ktorej potrzebna mi jest wiedza o
niuansach regionalnych Zdunska Wola - Sieradz. Mimo znajomych z Sieradza, ja
jestem z Poznania i bardzo prosilabym o wklepytwanie tu czasem zaslyszanych
historyjek czy dowcipow. Nie chodzi mi o podsycanie niecheci, nie chce
hamstwa i wulgaryzmow i moim celem nie jest niczyja obraza. Chodzi mi o
podejscie do tych wzajemnych niesnasek z przymruzeniem oka, tak nie calkiem
na powaznie zeby mogla posmiac sie i jedna i druga strona. Z gory dziekuje
nawet jak nikt nie napisze :)

Obserwuj wątek
    • garrett76 Re: pomocy potrzebuje 05.07.06, 15:25
      lenora napisała:
      Mimo znajomych z Sieradza, ja
      > jestem z Poznania i bardzo prosilabym o wklepytwanie tu czasem zaslyszanych
      > historyjek czy dowcipow. Nie chodzi mi o podsycanie niecheci, nie chce
      > hamstwa i wulgaryzmow i moim celem nie jest niczyja obraza.
      To sie nazywa Web 2.0:]
    • sieradzak Czy to aby dobry pomysł ? 05.07.06, 16:04
      lenora napisała:

      > Problem polega na tym. Mam prace w ktorej potrzebna mi jest wiedza o
      > niuansach regionalnych Zdunska Wola - Sieradz. Mimo znajomych z Sieradza, ja
      > jestem z Poznania i bardzo prosilabym o wklepytwanie tu czasem zaslyszanych
      > historyjek czy dowcipow. Nie chodzi mi o podsycanie niecheci, nie chce
      > hamstwa i wulgaryzmow i moim celem nie jest niczyja obraza. Chodzi mi o
      > podejscie do tych wzajemnych niesnasek z przymruzeniem oka, tak nie calkiem
      > na powaznie zeby mogla posmiac sie i jedna i druga strona. Z gory dziekuje
      > nawet jak nikt nie napisze :)


      Dość ryzykowny temat, bo nawet jak podejść do sprawy z przymrużeniem oka, to
      zapewne rożnie może być to odebrane i różnie interpretowane ;(
      Myślę, że chyba jednak byłoby to pole do głupkowatych wzajmnych wyzwisk ;(
      Więc jakoś sceptrycznie do tego podchodzę ;(
      • non.conformist Re: Czy to aby dobry pomysł ? 05.07.06, 16:30
        > Więc jakoś sceptrycznie do tego podchodzę ;(

        lenora nie napisała: Sieradzak, jak Ty do tego podchodzisz?
        tylko poprosiła o pomoc.
        nie chcesz, to nie pisz. proste?
        • jasiek53 Re: Czy to aby dobry pomysł ? 05.07.06, 16:34
          non.conformist napisała:

          > > Więc jakoś sceptrycznie do tego podchodzę ;(
          >
          > lenora nie napisała: Sieradzak, jak Ty do tego podchodzisz?
          > tylko poprosiła o pomoc.
          > nie chcesz, to nie pisz. proste?

          ------------------------
          proste jakswiński ogon
          czyli zakręcone
          buahahhaahahhaha
        • hajdana Re: Czy to aby dobry pomysł ? 06.07.06, 10:44
          non.conformist napisała:

          > > Więc jakoś sceptrycznie do tego podchodzę ;(
          >
          > lenora nie napisała: Sieradzak, jak Ty do tego podchodzisz?
          > tylko poprosiła o pomoc.
          > nie chcesz, to nie pisz. proste?

          a gdzie lenora napisała: non.conformist pilnuj, żeby było ściśle /nt i bez
          komentarzy?
          Twój post jest takim samym komentarzem jak wyżej i ten mój, wyluzuj:)

          Nic na temat nie napiszę, ale proszę lenoro (za z góry dziękuję):)
          • ebusia_fam_fatal Re: Czy to aby dobry pomysł ? 06.07.06, 10:55
            widzisz hajdana. a ja troche popieram non.conformist, bo ze strony sieradzaka to
            troche wyszlo jakos tak dziwnie "wyrwane z kontekstu"
            chociaz tak samo rozumiem Ciebie wiec juz sama nie wiem ;)

            aaa niewazne :D hihi
            • sieradzak Re: Czy to aby dobry pomysł ? 06.07.06, 14:15
              ebusia_fam_fatal napisała:

              > widzisz hajdana. a ja troche popieram non.conformist, bo ze strony sieradzaka t
              > o
              > troche wyszlo jakos tak dziwnie "wyrwane z kontekstu"
              > chociaz tak samo rozumiem Ciebie wiec juz sama nie wiem ;)
              >
              > aaa niewazne :D hihi

              Hahahah, wyrwane z kontekstu, więc nowy zwyczaj na forum ? Odpowiadać tylko na
              globalne tematy i nie odnosić się do spraw poruszonych, ale będących w
              kontekście ;) Oj ebusia, jeśli mój post był wyrwany z kontekstu i bez związku ze
              sprawą, to zgłość go do SBI ;) Tyle tylko, że wtedy SBI spokojnie 3/4 postów
              musi wywalić ;)
              Widzę, że jakieś nowe zwyczaje zaczynają panować na forum ;) Jakoś nie
              przekładają się one na jakość i ilość postów ;)
              • ebusia_fam_fatal Re: Czy to aby dobry pomysł ? 06.07.06, 18:25
                nie, sieradzak. nie chodzilo mi o to ze masz nie pisac komentarzy. nie odbieraj
                tego jako atak czy cos..
                jakos po prostu "zabrzmialo" mi Twoje pisanie wrogo do lenory i tak przemadrzale
                i dlatego w tej kwestii poparlam nonconformiste ale tak samo rozumiem hajdane i
                Ciebie i dlatego stwierdzilam ze "niewazne"

                koniec tego offtopica bo to bez sensu - wcale tym lenorze nie pomagamy :)
        • sieradzak Czy to aby dobry pomysł ? 06.07.06, 14:09
          non.conformist napisała:

          > > Więc jakoś sceptrycznie do tego podchodzę ;(
          >
          > lenora nie napisała: Sieradzak, jak Ty do tego podchodzisz?
          > tylko poprosiła o pomoc.
          > nie chcesz, to nie pisz. proste?

          Logika jaką wykazujesz, jest trudna do przecenienia ;)
          Lenora prosi o pomoc - zresztą dość dziwaczną i bardziej to wygląda na
          prowokację, niż realny "problem", ale każdy ma swój rozum i oceni indywidualnie.
          Lenora nie pisała bezpośrednio do mnie, jak i do Ciebie. Moje "podchodzenie" do
          sprawy i jej postu wynika z jej zdania, do którego się odniosłem, cytat:

          "Nie chodzi mi o podsycanie niecheci, nie chce
          hamstwa i wulgaryzmow i moim celem nie jest niczyja obraza. Chodzi mi o
          podejscie do tych wzajemnych niesnasek z przymruzeniem oka, tak nie calkiem
          na powaznie zeby mogla posmiac sie i jedna i druga strona. "

          Tak więc, nie musiałem pisać idiotyzmów na Zduńską Wolę, choć znam ich na metry,
          a jedynie odniosłem się do, jaswnych wątpliwości Lenory, odnośnie podsycania
          nienawiści, jednaka, aby to zrozumieć, trzeba umieć czytać ze zrozumieniem i to
          jeszcze dwa odzielne teksty ;)

          Zresztą już tytuł mojej odpowiedzi jasno określa sprawę, czy propozycje lenory
          jest dobrym pomysłem.

          Więc na przyszłość daruj sobie - osobiste wycieczki i skup się na odpisywaniu na
          posty lub w ich temacie.
      • jasiek53 Re: Czy to aby dobry pomysł ? 05.07.06, 16:31
        sieradzak napisał:
        Myślę, że chyba jednak byłoby to pole do głupkowatych wzajmnych wyzwisk ;(
        Więc jakoś sceptrycznie do tego podchodzę ;(
        --------------------------------------------
        ja pierwszy:
        Webry precz
        kołtuny górą !
        hihihihi :)
        a teraz sieradzak walnij mi wykład :)
        żartowałem hehhe :)
        oj sieradzaku :) mój drogi sieradzaku pesymisto:)
        • jasiek53 Re: Czy to aby dobry pomysł ? 05.07.06, 16:33
          albo
          Dobry weber martwy weber !
          hihihihihiihihihihihi :)
        • sieradzak Re: Czy to aby dobry pomysł ? 06.07.06, 14:16
          jasiek53 napisał:

          > sieradzak napisał:
          > Myślę, że chyba jednak byłoby to pole do głupkowatych wzajmnych wyzwisk ;(
          > Więc jakoś sceptrycznie do tego podchodzę ;(
          > --------------------------------------------
          > ja pierwszy:
          > Webry precz
          > kołtuny górą !
          > hihihihi :)
          > a teraz sieradzak walnij mi wykład :)
          > żartowałem hehhe :)
          > oj sieradzaku :) mój drogi sieradzaku pesymisto:)
          >

          Po kiego jaśku ;) po kiego, to co piszesz świadczy o Tobie, więc ... szkoda
          mojej prywatnej klawiatury ;)
    • ebusia_fam_fatal Re: pomocy potrzebuje 05.07.06, 17:58
      przede wszystkim
      my na nich mowimy webry
      oni na nas kołtuny

      gdzies na tym forum o tym juz pisalismy - skad sie to wzielo etc, jak znajde to
      przeklepie tutaj

      i wlasciwie o niuansach tez cos bylo.. poszukam :)
      ja osobiscie do zduni nic nie mam :) wiec nie bede pisac tak "od siebie" ;)
    • ebusia_fam_fatal od jaska + wątek zarchiwizowany :) 05.07.06, 18:01
      Autor: jasiek53
      Data: 23.03.06, 12:25

      a mój znajomy (weber)od lat powtarza-
      Najlepszy pomysł na Sieradz?
      ZAORAĆ!!!!

      z: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=166&w=38815666&a=39037808

      +

      wątek :
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=166&w=21807831&wv.x=2&a=21807831
      :) pozdrawiam
    • ebusia_fam_fatal od disperse - skad webry i kołtuny :) 05.07.06, 18:04
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=166&w=25529910&wv.x=2&a=25956053

      "Webry - od niemieckiego WEBER co oznacza "tkacz". Kiedys w dawnych czasach w zd-
      w wlasnie sie osiedlali niemieccy tkacze i otwierali wlasne warsztaty.

      Koutuny - od fruzur jakie nosili dawni mieszkancy sieradza."
      • ajkata20 Re: od disperse - skad webry i kołtuny :) 06.07.06, 20:27
        nie niemiecy tylko zydowscy.A to spora roznica!
    • lenora Re: pomocy potrzebuje 06.07.06, 20:19
      Ok.Widze ze pewne rzeczy wymagaja wyjasnien. Ten post to nie byl moj "kaprys"
      ani "prowokacja". Nie siedze sobie w domu i nie mysle co by to bylo gdybyscie
      sie na tej lodzkiej ziemi wszyscy pozazerali i jak wprowadzic ten zbrodniczy
      plan w zycie. Robie komiksy do gazety. Nie wazne gdzie. A komiks jest ze swojej
      natury przesmiewczy. Moze smieszyc, moze obrazac ale wazne zeby robil to na
      dwie strony. Zeby obie mogly sie z siebie ponabijac. Tu jak widze pomysl
      spelznie na niczym bo analogiczny post wyslany na forum z zdunskiej jest bez
      echa. Pies z kulawa noga nie chce go obwachac... Wiec wyglada na to ze moj
      knuty z taka zawzietoscia plan zgladzenia sieradzan i zdunszczan nie wypali ;)
      • paenka Re: pomocy potrzebuje 06.07.06, 23:12
        nie łódzka ziemia a sieradzak;) a w zdunskiej nikt ci nei odpowiedzial bo
        jakbys nie zauwazyla to tam pusto jest, forum wlasciwie prosperuje dzieki 3,4
        osobom ze zdunskiej i reszcie z sieradza ktorzy usiluja pomoc w aktywizacyi
      • sieradzak A jednak ;) 07.07.06, 14:43
        lenora napisała:

        > Ok.Widze ze pewne rzeczy wymagaja wyjasnien. Ten post to nie byl moj "kaprys"
        > ani "prowokacja". Nie siedze sobie w domu i nie mysle co by to bylo gdybyscie
        > sie na tej lodzkiej ziemi wszyscy pozazerali i jak wprowadzic ten zbrodniczy
        > plan w zycie. Robie komiksy do gazety. Nie wazne gdzie. A komiks jest ze swojej
        >
        > natury przesmiewczy. Moze smieszyc, moze obrazac ale wazne zeby robil to na
        > dwie strony. Zeby obie mogly sie z siebie ponabijac. Tu jak widze pomysl
        > spelznie na niczym bo analogiczny post wyslany na forum z zdunskiej jest bez
        > echa. Pies z kulawa noga nie chce go obwachac... Wiec wyglada na to ze moj
        > knuty z taka zawzietoscia plan zgladzenia sieradzan i zdunszczan nie wypali ;)

        No wiesz ;) jak dla mnie, szczególnie w kontekście tego co piszesz, to jednak
        była forma prowokacji ;) I to nastawiona na własny prywatny użytek ;)

        Poza nielicznymi wyjątkami podoba mi się, że większość ludzi zachowała
        wstrzemięźliwość ;) Dobrze to świadczy o tych osobach i w pewnym sensie dobrze
        wróży realcją Zd-Wola Sieradz ;) Przynajmniej w forumowych realiach ;)
    • farbenheit Re: pomocy potrzebuje 07.07.06, 11:35
      To moze ja odpowiem na temat. Ciezko mowic tu o niuansach...bo w zasadzie od lat
      nic sie nie zmienia. My na nich webry oni na nas kołtuny. My im zazdroscilismy
      kiedys Karsznic a oni nam wiezowcow. Kiedys, pare lat temu, byl dosc spory
      artykul na łamach wtedy jeszcze ''Wiadomosci Dnia'' o waśniach miedzy Sieradzem
      a Zd.Wolą. Ale nie bedzie to temat rzeka. Bo tak jak mowie - nic sie od lat nie
      zmienia. A jesli juz cos to powoli zanika ta zawisc wzajemna...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka