Dodaj do ulubionych

Nikt nie zauważył?

11.09.06, 09:50
"W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawy wdarli się do łódzkiej
archikatedry. Najprawdopodobniej byli to chuligani. Pozostawione przez nich
ślady wskazują, że próbowali dobrać się do kościelnej skarbony z datkami od
wiernych w kościelnym przedsionku. Nie zdołali jej zniszczyć, więc wyszli i
rozbili znicze ustawione wokół posągu Jana Pawła II"

miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3608638.html
Tak sobie bezkarnie harcowali po placu przy głównej ulicy miasta? Nawet po
włamaniu czuli się na tyle bezkarni, że jeszcze zdemolowali znicze?
Co się do cholery dzieje z bezpieczeństwem w tym mieście?
Obserwuj wątek
    • iszkariota Re: Nikt nie zauważył? 11.09.06, 10:13
      A co masz się dziać?
      Trwa bezustanny karnawał polityczny, a życie toczy się obok, swoim
      lumpenproletariackim rytmem - jak zawsze.
    • cassani powraca temat zabezpieczania i ubezpieczania 11.09.06, 10:16
      zabytków w mieście. To że archikatedra nie ma zwykłego alarmu z powiadomieniem
      grupy interwencyjnej to taka praktyka, że wszyscy się obudza jak zginie coś
      cennego, podniosą lament i oczywiście będą szukać winnego.
      Każdy przeciętnie inteligentny człowiek ubezpiecza bądź odpowiednio zabezpiecza
      swoje mieszkanie. Za to zabytki w Polsce czekaja tylko na chętnych do wzięcia.
      • aaa202 Ej, zaraz! 11.09.06, 10:20
        Skarbona była zabezpieczona, skarbona się nie dała.
        Dobra skarbona. Chcę mieć taką skarbonę.
      • iszkariota Re: powraca temat zabezpieczania i ubezpieczania 11.09.06, 10:23
        Akty wandalizmu są zawsze i wszędzie. Zaczynają być problemem jeśli stana się
        normą i integralnym składnikiem życia społecznego, co dzieje się w naszym
        mieście, i nie tylko. Jeśli zostaną złapani to okaże się, że sa to dzieci z
        ubogiej rodziny, wymagajacej natychmiastowej pomocy finansowej- bo bezrobocie,
        zła dzienica, przeciekajacy dach, ojciec pijak, a matka wystepując w programie
        "Uwaga" będzie tulić do siebie pozostałych siedmioro obsmarkanych gowniarzy.

        Macie pomysł co z tym zrobić? podpowiedzcie politykom, ktorzy aktualnie
        podgryzają sobie tętnice.
      • tylko-forum Re: powraca temat zabezpieczania i ubezpieczania 11.09.06, 10:41
        Właściciel ocenia czy zawartość jest tak cenna, że należy ubezpieczyć, założyć
        alarm itp.
        Ten przypadek raczej potwierdził słuszność decyzji włąściciela o braku
        takowych - nic cennego nie zginęło, a jedyny cenny przedmiot (skarbonka) się
        złodziejom oparł...
        Srebrnego nagrobka św. Wojciecha raczej tam nie należy szukać...
    • tylko-forum A co szczególnego było do zauważenia? 11.09.06, 10:38
      Zwykły chuligański wybryk + włamanie bez zaboru mienia.
      Jeszcze jeden dowód na brak patroli policji/Straży Miejskiej.
      Oraz na brak zabezpieczenia obiektu przez jego właściciela.

      Chcesz każde takie wydarzenie szczegółowo omawiać na forum? Chuliganów
      dowartościwowywać?
      Od tego są rubryki kryminalne w Ekspresie...
      • brite Re: A co szczególnego było do zauważenia? 11.09.06, 10:51
        > Zwykły chuligański wybryk + włamanie bez zaboru mienia.

        Zwykły? Zwykły wybryk to jest może w bocznych uliczkach, ale nie przy głównej
        ulicy normalnego bezpiecznego miasta.
        Mam nadzieję, że wreszcie dojdzie do tego, że dewastowanie centrum miasta nie
        będzie uważane za "zwykłe" zdarzenie.
        • iszkariota Co szczególnego? 11.09.06, 11:03
          > Zwykły? Zwykły wybryk to jest może w bocznych uliczkach, ale nie przy głównej
          > ulicy normalnego bezpiecznego miasta.
          > Mam nadzieję, że wreszcie dojdzie do tego, że dewastowanie centrum miasta nie
          > będzie uważane za "zwykłe" zdarzenie.

          Żadna patologia nie powinna być traktowana jako "zwykły" wybryk, i w
          cywilizowanych krajach, gdzie społeczeństwo współpracuje z organami ścigania i
          bezpieczeństa publicznego natychmiast ktoś zadzwoniłby do tych organów i
          zawiadomił o wandaliżmie, obojętnie czy byłoby to na głównej, czy bocznej ulicy.

          W naszym wulkanie demokracji akie zachowania są traktowanie jako agenturalne
          kapowanie i warte jest ujawnienia i napiętnowania.
          • brite Re: Co szczególnego? 11.09.06, 11:09
            Dokładnie. Dlatego każdy taki "wybryk" należy eksponować i napiętnować
            publicznie. A dla sprawców żadnej taryfy ulgowej.
            • diogenespies i powiesic ich! 11.09.06, 12:44
              ..
              • brite za nogi 11.09.06, 12:47
                a obok postawić rózgi do chłostania.
                • diogenespies moczone w wodzie 11.09.06, 12:48
                  ...
                  • dziad_borowy W wodzie z solą / ni soli 12.09.06, 10:49
    • longeta Słaba egzekucja prawa 11.09.06, 12:37
      Mimo szumnych zapowiedzi,dalej jesteśmy miękkim państwem w stosunku do przestępców
      Nieuchronne kary bez taryfy ulgowej,to jest najlepsze rozwiązanie!
      • brite Re: Słaba egzekucja prawa 11.09.06, 12:44
        Pijany wyrostek niewiele myśli o czekającej go karze.
        Prewencja - to jest podstawa.
        • diogenespies Re: Słaba egzekucja prawa 11.09.06, 12:47
          Prewencja nie jest podstawą, podstawa powinna byc egzekucja prawa same patrole
          na ulicach nic nie zalatwiaja, bo legitymuja pijaczkow i babcie z czosnkiem
          • brite Re: Słaba egzekucja prawa 11.09.06, 13:11
            Ja wolę tak stawiać garnek, żeby mleko się nie rozlało, zamiast potem je wycierać.
            • diogenespies Re: Słaba egzekucja prawa 12.09.06, 07:27
              Ty tak, ale ja juz niekoniecznie i wcale nie chce by policjant dbal o to jak go
              stawiam:-)
          • iszkariota Spodobało mi się :-) 11.09.06, 15:51
            diogenespies napisał:

            > Prewencja nie jest podstawą, podstawa powinna byc egzekucja

            Natychmiast, na miejscu wybryku :-)
            • dziad_borowy Re: Spodobało mi się :-) 12.09.06, 10:23
              Ja bym uprzednio spejczowal. Niech krew tryska gdzie wiory leca.
              Dzierżż!!!
          • aaa202 Ja mam inny postulat prewencyjny 11.09.06, 15:58
            Otóż powinno się gdzieś umieścić regulację, że pomniki JPII muszą mieć
            określony rozmiar. Nie mogą być mniejsze niż .... (rozmiar niech określą
            biegli. I proporcje.).
            Widziałam niedawno pomnik papieża Polaka w Sieradzu. Usmarkałam się z radości.
            Miał rozmiar i formę figurynki szachowej zrobionej pod celą z chleba i śliny.
            • diogenespies Re: Ja mam inny postulat prewencyjny 12.09.06, 07:28
              Bo ro brla resocjalizacja przez sztuke.
            • tylko-forum Tak, ale odwrotnie... 12.09.06, 08:40
              Powinien być przepis, żeby pomnik nie był większy niż naturalny rozmiar.
              Może skończyłby się ten idiotyczny wyścig "kto postawi większego"...

              A taki miniaturowy pomnik jakiegoś żydowskiego grajka widziałem w Kolonii i
              bardzo mi się podobał...
              • iszkariota Nikoforyzm wszechpolski 12.09.06, 10:15
                Szydzenie z pamięci po JPII jaką jest m.in. upamiętnianie Go z materiałów
                dostępnych w danym regionie, zgodnie z ludową tradycją (Sieradz). Porównywanie
                tej rdzennie regionalnej sztuki do obcych nam kulturowo figurynek żydowskich
                grajków moim zdaniem jest obrazą uczuć patriotycznych i nie tylko.
                Foch!
                • diogenespies JPII z czosnku 12.09.06, 10:19
                  to byloby cos
                  • aaa202 JP2 z mydła 12.09.06, 10:33
                    idealny do szybkiej przepierki
                    • diogenespies Re: JP2 z lodu! 12.09.06, 10:41
                      i kamerke ustawic.
                      • aaa202 JP2 z ziemniaków puree 12.09.06, 10:43
                        • diogenespies Re: JP2 z puszek po piwie 12.09.06, 10:49
                          ..
                          • aaa202 Ciągnięty za samochodem 12.09.06, 10:51
                            po Alei Włókniarzy?
                            • diogenespies Re: Ciągnięty za samochodem 12.09.06, 10:57
                              Po Wyszynskiego!
                              • aaa202 JP2 ze słomy 12.09.06, 11:00
                                podwieszony pod helikopterem
                                • diogenespies Re: JP2 ze słomy 12.09.06, 11:03
                                  Z butelkami w srodku!
                                  • aaa202 Należy jednak zadbać 12.09.06, 11:11
                                    by forma JP2 choć trochę przypominała kształt abortowanego płodu. Musimy mieć
                                    jakieś zabezpieczenie, rozumiesz. Za JP2 by nas posadzili, za płód postawili.
                                    Za wzór.
                                    • diogenespies Re: Należy jednak zadbać 12.09.06, 11:16
                                      cholera nie wiem jak to przedstawic...
                                      • iszkariota Re: Należy jednak zadbać 12.09.06, 11:52
                                        Przedstaw jako TRADYCJE.
                                        • diogenespies Re: Należy jednak zadbać 12.09.06, 11:53
                                          z kapselkow po wodce?
                • iszkariota Re: Nikioforyzm wszechpolski miało być oczywiście 12.09.06, 10:40
                  n/t

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka