longeta 29.01.07, 19:14 Tak, to ten długo oczekiwany i wymarzony wątek wreszcie jest: -bez polityki -bez jaroszów i wegetarian;-) -bez psów i kotów -bez samochodów i rowerów -bez zimy i pługa Tylko same bezy,o czym to qu.. teraz pisać? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
primitivo Re: Dupczenie owiec,na życzenie 29.01.07, 19:20 longeta napisał: > Tak, to ten długo oczekiwany i wymarzony wątek wreszcie jest: > -bez polityki > -bez jaroszów i wegetarian;-) > -bez psów i kotów > -bez samochodów i rowerów > -bez zimy i pługa nie uwazasz ze dyskryminujesz inwalidow pomijajac ich? Odpowiedz Link Zgłoś
lavinka jak dotąd... 29.01.07, 19:28 Na wątki o inwalidach nikt nie narzekał...no może były pewne wątpliwości co do intencji założycieli ww wątków,ale do inwalidów jako takich nikt nic nie miał.. no może poza założycielem ww wątków... lav Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: Dupczenie owiec,na życzenie 29.01.07, 19:34 primitivo napisał: > nie uwazasz ze dyskryminujesz inwalidow pomijajac ich? Taak,ten temat też był,ale każdy pisać może trochę lepiej lub trochę gorzej;-) Odpowiedz Link Zgłoś
primitivo Re: Dupczenie owiec,na życzenie 29.01.07, 19:52 fakt, o dupczeniu owiec niech pisza rozsmakowani w tym erudyci, moje doswiadczenie w tej kwestii jest zadne co z miejsca mnie dyskwalifikuje Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: Dupczenie owiec,na życzenie 29.01.07, 20:00 No nie bierz wszystkiego do siebie. Forumowiczki były tym zainteresowane,ech-te baby;-) Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Zdecydowanie... 29.01.07, 20:38 powinieneś to jak najszybciej nadrobić :-D Odpowiedz Link Zgłoś
primitivo Re: Zdecydowanie... 29.01.07, 21:10 z tego co do tej pory napisaliscie wynika ze nie macie specjalnie zapadajacych w pamiec doswiadczen...jakos nie czuje sie wystarczajaco zmotywowany Odpowiedz Link Zgłoś
longeta To odpuść,są ciekawsze tematy np. 29.01.07, 21:24 -polityka -jarosze i wegetarianie -zima i pługi itp. Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: A, fe ! 30.01.07, 08:22 nakole napisał: > To jest prymitywne... To jeszcze bardziej: wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8708830&rfbawp=1170141667.271 Odpowiedz Link Zgłoś
lavinka Re: A, fe ! 30.01.07, 09:57 Akurat bo zaczną adoptować... pewnie zrobią to tylko lezbijki... faceci nadal będą się trzymać w tym temacie zdaleka. Ale i tak wolę by dzieci adoptowali homoseksualiści niż tradycyjna rodzina Talibska czy "Katolicko-Moherowo-antysemicka" Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: A, fe ! 30.01.07, 10:00 lavinka napisała: > Akurat bo zaczną adoptować... pewnie zrobią to tylko lezbijki... faceci nadal > będą się trzymać w tym temacie zdaleka. Ale i tak wolę by dzieci adoptowali > homoseksualiści niż tradycyjna rodzina Talibska czy "Katolicko-Moherowo-antysem > icka" I ty też "Brutusie" :-( Odpowiedz Link Zgłoś
lavinka No,co... 30.01.07, 11:05 Ja tylko wybieram mniejsze zło... poza tym tojest trochę zamienił stryjek siekierkę na kijek.... ale co zrobić jak normalni ludzie nie chcą mieć dzieci? lav Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: No,co... 30.01.07, 11:08 Z tego co wiem,wiele rodzin chce adoptować dzieci. Ale pedały w kolejce Caritasu hymmm,to się w głowie nie mieści:-))) Odpowiedz Link Zgłoś
lavinka Re: No,co... 30.01.07, 19:21 W naszej polskiej z pewnością... ale biorąc po uwagę wsokość zasiłku na dziecko na zachodzie to ja też mogę kilka adoptować... akurat starczy na dom na Mazurach i letnią rezydencję w Wilanowie ;-))) lav Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: No,co... 30.01.07, 19:25 lavinka napisała: > W naszej polskiej z pewnością... ale biorąc po uwagę wsokość zasiłku na dziecko > na zachodzie Nie za bardzo,w Irlandii Północnej moja znajoma rodzina na trójkę dzieci dostaje około 1200 zł(w przeliczeniu) Odpowiedz Link Zgłoś
primitivo Re: A, fe ! 30.01.07, 08:43 rozumiem ze przywykles do odwrotnej sytuacji...troszke wzajemnosci kolego Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: A, fe ! 30.01.07, 18:09 Hi, hi, ale przenikliwy jesteś jak promienie X. Buziol ;-PP Odpowiedz Link Zgłoś
gray Re: Dupczenie owiec,na życzenie 29.01.07, 19:39 a nie lepiej wydać jakieś pamiętniki? mógłbyś być lepszy od rowling... Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Pracuję nad tym,wydam pod pseudonimem 29.01.07, 19:46 Nazwisko niestety zbyt znane:-( Odpowiedz Link Zgłoś
lavinka o krowie 29.01.07, 22:13 To może.... Krowa a ustrój USTRÓJ POPRZEDZAJĄCY WSPÓLNOTĘ PIERWOTNA: Są krowy. Jesteś ty. Są i inni. Wszyscy żyją w pokoju. USTRÓJ WSPÓLNOTY PIERWOTNEJ: Macie jakąś ilość krów. Krowy są dojone. FEUDALIZM: Masz dwie krowy. Opiekujesz się nimi, a Twój senior zabiera Ci część mleka. USTRÓJ NIEWOLNICZY: Twój pan ma dwie krowy. Ty się nimi opiekujesz, on daje Ci część mleka. CZYSTY SOCJALIZM: Masz dwie krowy. Rząd je zabiera i umieszcza w oborze razem z krowami innych. Ty musisz opiekować się wszystkimi krowami. Rząd wydaje Ci tyle mleka, ile potrzebujesz. SOCJALIZM BIUROKRATYCZNY: Masz dwie krowy. Rząd zabiera je i umieszcza w oborze razem z krowami innych. Zajmują się nimi dawni hodowcy kurczaków. Ty musisz zajmować się kurczakami, które rząd odebrał ich hodowcom. Rząd daje Ci tyle mleka i jajek, ile zgodnie z przepisami potrzebujesz. FASZYZM: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie, wynajmuje Cię, żebyś się nimi opiekował i sprzedaje Ci mleko. CZYSTY KOMUNIZM: Masz dwie krowy. Sąsiedzi pomagają Ci się nimi opiekować i wszyscy dzielicie się mlekiem. KOMUNIZM RADZIECKI: Masz dwie krowy. Musisz się nimi opiekować, a rząd zabiera całe mleko. DYKTATURA: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie i zostajesz rozstrzelany. DEMOKRACJA SINGAPURSKA: Masz dwie krowy. Rząd karze Cię grzywną za trzymanie dwóch zwierząt hodowlanych w mieszkaniu bez zezwolenia. MILITARYZM: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie i wciela Cię do armii. CZYSTA DEMOKRACJA: Masz dwie krowy. Twoi sąsiedzi decydują, kto dostaje mleko. DEMOKRACJA PRZEDSTAWICIELSKA: Masz dwie krowy. Twoi sąsiedzi wybierają kogoś, kto powie Ci, czyje jest mleko. DEMOKRACJA AMERYKAŃSKA: Rząd obiecuje Ci dwie krowy, jeśli na niego zagłosujesz. Po wyborach prezydent zostaje odwołany za spekulacje na rynku terminowych transakcji na krowy. Prasa rozdmuchuje aferę "Cowgate". DEMOKRACJA BRYTYJSKA: Masz dwie krowy. Karmisz je mózgami owiec tak długo, aż zwariują. Rząd nic nie robi. DEMOKRACJA WŁOSKA: Masz dwie krowy. Przed rannym udojem słuchasz radia, żeby dowiedzieć się, kto jest dzisiaj premierem. BIUROKRACJA: Masz dwie krowy. Najpierw rząd wydaje przepisy, które mówią kiedy możesz karmić i doić swoje krowy. Potem płaci Ci, żebyś ich nie doił. Następnie zabiera obie krowy, jedną zabija, drugą doi i wylewa mleko do ścieków. Na koniec domaga się od Ciebie wypełnienia formularzy wyjaśniających zaginięcie jednej z krów. ANARCHIA: Masz dwie krowy. Albo sprzedajesz mleko po dobrej cenie, albo Twoi sąsiedzi będą próbowali Cię zabić i przejąć krowy. KAPITALIZM: Masz dwie krowy. Sprzedajesz jedną i kupujesz byka. KAPITALIZM DALEKOWSCHODNI: Masz dwie krowy. Sprzedajesz je swojej spółce giełdowej, korzystając z akredytywy nieodwołalnej poręczonej przez bank szwagra. Następnie wykonujesz transakcję swapową z funduszem powierniczym, dzięki czemu odzyskujesz wszystkie swoje cztery krowy i dostajesz ulgę podatkową za hodowanie pięciu krów. Prawa do mleka sześciu krów sprzedajesz na rynku transakcji terminowych przez pośrednika z Panamy firmie z Kajmanów, której ukrytym udziałowcem jest żona szwagra. Prawa do mleka wszystkich siedmiu krów odkupuje Twoja spółka giełdowa, która w rocznym sprawozdaniu wykazuje osiem krów na stanie z opcją na zakup jeszcze jednej. W tym samym czasie zabijasz swoje dwie krowy, bo miały złe Feng Shui. PROEKOLOGIZM: Masz dwie krowy. Rząd zabrania Ci je doić i zabijać. FEMINIZM: Masz dwie krowy. Pobierają się i adoptują cielaka. TOTALITARYZM: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie i zaprzecza, by one kiedykolwiek istniały. Mleko jest objęte zakazem produkcji i konsumpcji. LIBERTYNIZM: Masz dwie krowy. Jedna przeczytała konstytucję, wierzy w nią i ma kilka dobrych pomysłów na rządzenie. Startuje w wyborach i podczas gdy większość ludzi uważa, że krowa jest najlepszym kandydatem, nikt oprócz drugiej krowy na nią nie głosuje, bo wszyscy sądzą, że byłoby to wyrzucanie ich głosu w błoto. SURREALIZM: Masz dwie żyrafy. Rząd wymaga, by brały lekcje gry na harmonijce. USTRÓJ HOLENDERSKI: Masz dwie krowy z którymi współżyjesz. Nikt nie ma ci tego za złe, a najmniej same krowy. POLSKI PARLAMENTARYZM: Większość rolników posiada dwie krowy. Rząd skupuje ich mleko, niezależnie od tego czy ktoś chce je pić. Pozostali są zmuszani do płacenia rządowi opłat (tzw. podatki) z których czerpie się fundusze na skupowanie mleka. POLSKI PARLAMENTARYZM W WERSJI AWS: jak wyżej, a ponadto wykazuje sie sprawiedliwosc i optymalnosc tego systemu poniewaz krowy sa polskie. POLSKI PARLAMENTARYZM W WERSJI SLD: jak wyżej, a ponadto wszystkim sie obiecuje ze mleko bedzie tansze a wszyscy beda pracowac (np. przy dojeniu mleka). POLSKI PARLAMENTARYZM W WERSJI PSL: jak wyżej, a ponadto proba zakupu jogurtu w innym panstwie konczy sie wprowadzeniem 100-procentowych cel zaporowych na import. POLSKI PARLAMENTARYZM W WERSJI PiS: jak wyżej, tyle ze wszystkie krowy sa lustrowane przed dojeniem. ponadto wszystkiemu winna jest RPP. LEPPERYZM LAGODNY: Jak polski parlmentaryzm, tyle ze proba picia innego napoju niz mleko jest zdrada stanu. W razie proby odmowy zakupu mleka wprowadza sie blokady ulic. Wszystkiemu winien jest Balcerowicz. LEPPERYZM UMIARKOWANY: j.w, tyle ze bez zbednych zasad prawnych. Wszystkiemu jest winien Balcerowicz i jego ojciec. LEPPERYZM SKRAJNY: j.w. Wszystkiemu jest winna rodzina Balcerowicza do piatego pokolenia wstecz. Niektore krowy zostaly zainfekowane waglikiem o czym rzad wie, ale nie mowi. Wszystko to jest zarejestrowane na dwoch kasetach, jednej tasmie VHS i trzech plytkach. BUDDYZM ZEN: Masz dwie krowy. Zrozmiesz to gdy potrafisz klasnac jedna reka. Cyprys na podworku. USTRÓJ RUMUNSKI: W kraju sa dwie krowy. Twoi sasiedzi juz nauczyli sie mowic "Pane daj" w czternastu jezykach. USTRÓJ SZWEDZKI: Masz dwie krowy ktorymi opiekuje sie Panstwo. USTRÓJ WCZESNORADZIECKI: Masz dwie milujace pokoj krowy. Po probie imperialistycznego zamachu przeprowadzonego przez trockistowskich kontrrewolucjonistow krowy odpowiedzialy ogniem i spokojnie odlecialy w kierunku najblizszej bazy. USTRÓJ RADZIECKI: Masz dwie milujace pokoj krowy. Wpadasz czasem z wizyta do sasiednich obor, aby pozostale krowy mialy tak samo dobrze jak twoje. DOJRZALY USTRÓJ RADZIECKI: Masz dwie krowy i po dziesiec karabinow dla kazdej krowy. SCHYLKOWY USTRÓJ RADZIECKI: Masz dwie krowy i po dziesiec karabinow dla kazdej krowy. Nie masz siana. USTRÓJ POSTRADZIECKI: Sprzedajesz krowy facetowi w turbanie i z wiazka granatow wokol pasa. Karabiny ukradli. USTRÓJ WCZESNOAFGANSKI: Masz piekny, gorzysty kraj i zadnej krowy. USTRÓJ AFGANSKI: Masz piekny, gorzysty kraj, zadnej krowy i kupe Ruskich. USTRÓJ WCZESNOTALIBANSKI: Masz piekny, gorzysty kraj, zadnej krowy, zadnych ruskich, zadnych dolarow. Za kradziez krowy obcinaja reke. Nie wiesz co to jest samochod. USTRÓJ POZNOTALIBANSKI: Masz piekny, rowninny kraj. Najblizszy sasiad mieszka o kilkaset kilometrow. Z nieba czasem leca bomby, a czasami krowy. USTRÓJ KRZYZACKI: Masz dwie krowy. Obie maja charketrystyczny uklad plam. USTRÓJ WG LOVECRAFTA: Masz dwie krowy. Masz wrazenie ze kiedy wchodzisz do obory spogladaja za toba dziwnym spojrzeniem. Cienie sie wydluzaja. Nocami slyszysz ponure wycia krow. USTRÓJ WG FOXA MULDERA: Masz dwie martwe krowy na ktorych ktos dokonal obdukcji. Rzad cos ukrywa. USTRÓJ WG SCULLY: j.w. ale wszystko da sie naukowo wyjasnic. KAPITALIZM TRADYCYJNY Masz dwie krowy. Sprzedajesz jedna i kupujesz byka. Stado się rozmnaża i firma się rozrasta. Sprzedajesz całość i żyjesz z dochodu. KORPORACJA AMERYKAŃSKA Masz dwie krowy. Jedna sprzedajesz, a druga zmuszasz, aby dawała tyle mleka, co cztery krowy. Jesteś zdziwiony, ze krowa zdycha. FRANCUSKA KORPORACJA Masz dwie krowy. Rozpoczynasz strajk, ponieważ chcesz mieć trzy krowy. JAPOŃSKA KORPORACJA Masz dwie krowy. Przeproje Odpowiedz Link Zgłoś
lavinka muuu...no... 29.01.07, 22:35 Może je nieco zreanimuję ;-) Ostatnio jestem bardziej płodna w pomysły... tylko,że to ma mało spólnego z Łodzią... Odpowiedz Link Zgłoś
vazz Więc to watek o bezach?Zaczynamy! 30.01.07, 10:47 Wykonanie: Porcja dla 10 osob. Czas przygotow. 1 + 4 godz. bialka z 7 jajek, 250 g cukru, 350 g cukru pudru, 1 lyzeczka bialego octu winnego, 4 mango. Krem: 500 ml mleka, 100 g cukru, 4 zoltka, 1 lyzeczka skorki startej z cytryny, 1,5 lyzki maki kukurydzianej, 1/2 lyzki maki kartoflanej, 30 ml brandy, sol. 1. Cukier wsypac do duzego, zeliwnego garnka. Postawic na malym ogniu, gotowac stale mieszajac, az cukier sie rozpusci i powstanie zlotobrazowy karmel. Przelac do formy w ksztalcie pierscienia. Forme przechylac tak, by karmel pokryl dno i brzegi. 2. W duzej misce ubic bialka. Gdy zacznie sie tworzyc piana dodac ocet i ubijac dalej, dodajac po lyzeczce cukier puder. Gdy piana bedzie sztywna przelozyc do formy pokrytej karmelem. 3. Do duzego naczynia wlac wrzaca wode na wysokosc 2,5 cm. Do naczynia wlozyc forme z piana i wstawic do piekarnika nagrzanego do temp. 200 st.. Piec az beza "nadmie sie" (ok. 15 min) i nabierze zlotego koloru. Zmniejszyc temp. piekarnika do 120 st. i piec jeszcze ok. 25 min. Wylaczyc piekarnik i uchylic drzwiczki, by beza stygla powoli. Ochlodzona wstawic do lodowki na 3 godz. 4. Przygotowac krem: zagotowac mleko z odrobina soli i skorka cytrynowa. Zoltka ubic z cukrem na puszysta mase. Dodac make kukurydziana i kartoflana. Wymieszac i powoli wlewac gorace mleko ciagle mieszajac. Krem przelac do garnka i trzymac na malym ogniu. Mieszac az krem zgestnieje (nie zagotowac). Zdjac z ognia, wlac brandy, wymieszac i ostudzic. 5. Mango obrac, usunac pestke i pokroic na duze plastry. Beze wyjac z formy i przelozyc na talerz. Posypac karmelem z formy. Plastry mango wlozyc do srodka bezy i ulozyc dookola. Oddzielnie podac krem. Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Więc to watek o bezach?Zaczynamy! 30.01.07, 18:18 Mmmmm, smakowite ! ;-) Czy szypta imbiru byłaby tu na miejscu? Odpowiedz Link Zgłoś
nakole Re: Więc to watek o bezach?Zaczynamy! 30.01.07, 20:25 piton[ga] Lubiem im[bier y takie podobneeee Odpowiedz Link Zgłoś