Dodaj do ulubionych

Dzień Trzech Króli wolny od pracy?

    • Gość: jurek Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.08, 22:24
      ja chce miec wolne w święto kwitnących jabłoni
    • Gość: Stefan Czemu nie? IP: *.autocom.pl 15.01.08, 22:28
      Nie jestem katolickim oszołomem.

      Jestem katolikiem umiarkowanie praktykującym.

      Uważam jednak, że są Święta, które święcić należy. Akurat Trzech
      Króli jest Świętem koscielnym nakazanym i każdy katolik ma obowiązek
      uczestniczyć w tym dniu w Mszy Świętej.

      Nie widzę nic zdrożnego w tym aby taki dzień był wolny od pracy. A
      dla pracusiów, którym Święta katolickie przeszkadzają proponuję aby
      taki dzień można było odpracować w dowolną sobotę.

      Rozważyłbym też (na tych samych zasadach) wolne w Wielki Piątek,
      Wigilię i Dzień Zaduszny.
      • remez2 Re: Czemu nie? 15.01.08, 22:32
        Gość portalu: Stefan napisał(a):

        > Uważam jednak, że są Święta, które święcić należy. Akurat Trzech
        > Króli jest Świętem koscielnym nakazanym i każdy katolik ma obowiązek
        > uczestniczyć w tym dniu w Mszy Świętej.
        Czyżby nie było mszy po godzinie 16:00?

        >
        > Rozważyłbym też (na tych samych zasadach) wolne w Wielki Piątek,
        > Wigilię i Dzień Zaduszny.
        • Gość: Stefan Re: Czemu nie? IP: *.autocom.pl 15.01.08, 22:36
          Gratuluję fajrantu o 15:00.

          O 21:00 to ja po robocie nie mam już nawet siły szukać mszy, a co
          dopiero być przykładnym katolikiem.

          remez2 napisał:

          > Gość portalu: Stefan napisał(a):
          >
          > > Uważam jednak, że są Święta, które święcić należy. Akurat Trzech
          > > Króli jest Świętem koscielnym nakazanym i każdy katolik ma
          obowiązek
          > > uczestniczyć w tym dniu w Mszy Świętej.
          > Czyżby nie było mszy po godzinie 16:00?
          >
          • cesarz_lodow_smietankowych To idź przed pracą. 15.01.08, 22:37
            Taki duży problem?
            • Gość: Stefan Re: To idź przed pracą. IP: *.autocom.pl 15.01.08, 22:42
              Koledzy!

              Widzę, że Wy wszyscy pracujecie 8 godzin z kartą zegarową i wydaje
              Wam się, że wszyscy inni tak pracują.

              Ja pracuję po kilkanaście godzin na dobę (nienormowany tryb), żeby
              różne nieroby mogły odbębniać swoje osiem godzin i potem się obijać.

              Ciężko jest być wierzącym i praktykującym katolikiem mając
              protestancką etykę pracy. :-)
              • cesarz_lodow_smietankowych To weź dzień wolny. 15.01.08, 22:44
                Masz prawo.
                • Gość: Stefan Re: To weź dzień wolny. IP: *.autocom.pl 15.01.08, 22:46
                  Uwaga słuszna. Powiedz moim szefom. :-)
          • remez2 Re: Czemu nie? 15.01.08, 22:53
            Masz święcić dzień święty. Oczekujesz od władzy świeckiej aby ustanowiła "dzień
            święty", który Ty będziesz święcił. Tak od 2 000 lat kk wyręcza się władzą
            świecką. Czy modlitwa w domu jest mniej ważna?
            • Gość: Stefan Re: Czemu nie? IP: *.autocom.pl 15.01.08, 23:00
              Pytasz o moje zdanie, czy o zdanie mojego proboszcza?


              remez2 napisał:

              > Masz święcić dzień święty. Czy modlitwa w domu jest mniej ważna?
              • remez2 Re: Czemu nie? 15.01.08, 23:04
                Gość portalu: Stefan napisał(a):

                > Pytasz o moje zdanie, czy o zdanie mojego proboszcza?
                Oczywiście Twoje. Rozmawiam z Tobą. :-)
                • Gość: Stefan Re: Czemu nie? IP: *.autocom.pl 15.01.08, 23:10
                  Masz rację. Można się pomodlić w domu.

                  Ale kościół wymaga, aby na mszę w dzień święty chodzić. Na tym
                  właśnie polega święto nakazane.

                  A mój były proboszcz, to nawet uważał, że chodzenie na mszę do
                  innego kościoła niż parafialny to grzech.
                  • remez2 Re: Czemu nie? 15.01.08, 23:18
                    Gość portalu: Stefan napisał(a):


                    > A mój były proboszcz, to nawet uważał, że chodzenie na mszę do
                    > innego kościoła niż parafialny to grzech.
                    To przykre ale błądzą również proboszczowie. :-(
        • Gość: guest Re: Czemu nie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 22:41
          Widze, ze chcesz zmieniac historie Polski. Historii nie da sie odrzucic. Kazdy
          kraj ma taka, jaka ma, a jesli ktos sie z nia nie zgadza, droga wolna, granic brak.
          • Gość: Stefan Re: Czemu nie? IP: *.autocom.pl 15.01.08, 22:44
            A do czego ten komentarz, bo nie łapię.

            Gość portalu: guest napisał(a):

            > Widze, ze chcesz zmieniac historie Polski. Historii nie da sie
            odrzucic. Kazdy
            > kraj ma taka, jaka ma, a jesli ktos sie z nia nie zgadza, droga
            wolna, granic b
            > rak.
      • Gość: waco Re: Czemu nie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 22:33
        filmik o pomniku dla Prezydenta:
        miastozinnejbeczki.blox.pl/2007/05/Glazy.html
      • Gość: guest Re: Czemu nie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 22:34
        To, co zabrano w poprzednim ustroju politycznym nalezy przywrocic i argumentacja
        za przywroceniem tego dnia, jako dnia wolnego od pracy, jest niepodwazalna.
        Te wszystkie okrzyki sprzeciwu wynikaja z braku poszanowania przodkow, czyt.
        tradycji, braku wiary w cokolwiek poza pieniedzmi, naiwnym rozumowaniu, ze jesli
        bedziemy mieli mniej dni wolnych niz w wielu krajach starej UE, to te kraje
        ekonomicznie dogonimy, he, he szczegolnie przy takiej inflacji, jaka teraz mamy
        :P, nawet nasze wnuki ich nie dogonia.
        • Gość: Kaczo i Boso Re: Historia jest dluga i pokretna... IP: *.natpool1.outside.ucf.edu 16.01.08, 17:47
          To moze powrocimy do zwyczajow i swiat naszych polskich przodkow,
          ktorzy kiedys musieli przyjac (narzucone im) chrzescijanstwo, by -
          po prostu - uniknac fizycznej zaglady!!!
          • Gość: FYTusk Re: Kto cie uczyl historii?- palancie, WSA IP: *.hsd1.ca.comcast.net 17.01.08, 05:10
            CZYLI ZMS-OWSKA SZKOLA AKTYWU? A moze szkola ideologiczna w Moskwie?
    • Gość: szakal Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: 84.114.50.* 15.01.08, 22:29
      w austrii to dzien wolny!!
      • Gość: guest Re: Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 22:35
        Jak juz powiedziano w artykule, w wielu krajach, tylko w Polsce musi byc zawsze
        inaczej, niestety najczesciej nie jest to synonimem czegos lepszego.
    • Gość: kama Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.187.240.11.ip.airbites.pl 15.01.08, 22:30
      Tak świetny pomysł, a do tego każdy powinien mieć dzień wolny w swoje urodziny.
      I w urodziny pana prezydenta.
    • Gość: ajpi Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.net.autocom.pl 15.01.08, 22:32
      precz ze szkodliwym ajwaj pisem
    • mirgrab Za czyje pieniądze?-chyba nie Kropiwnickiego? 15.01.08, 22:37
      Żyjemy w bardzo bogatym kraju który stać na kilkadziesiąt dni wolnych od pracy,50-letnich emerytów,pseudo bezrobotnych.Dla zwykłego poklasku politykierzy miary autora pomysłu forsują takie projekty.Jak ktoś chce mieć święto,niech sobie weźmie urlop i kropka.
      • Gość: guest Re: Za czyje pieniądze?-chyba nie Kropiwnickiego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 22:43
        Kolejny, ktory w stylu tow. Gierka wciska motłochowi ciemnote, że gdy pomoga,
        czyt. będą pracować jedel lub kilka dni więcej, to będą bogatsi.
        To już było, daj spokój z taka propaganda, bo malo kto w nia dzisiaj wierzy.
        • remez2 Re: Za czyje pieniądze?-chyba nie Kropiwnickiego? 15.01.08, 22:56
          A co ma do rzeczy propaganda, Gierek, cykliści, marsjanie?
          • Gość: guest Re: Za czyje pieniądze?-chyba nie Kropiwnickiego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 23:10
            Posluchaj sobie fragmentu kabaretu TEY o kosztach 'takiego pieprzenia w
            telewisji', wtedy zrozumiesz analogię do lamentu na temat wplywu wolnego dnia
            06. stycznia na poziom zycia pracownika.
    • Gość: Paul Jestem katolikiem... IP: *.fdk.airbites.pl 15.01.08, 22:49
      ...i jestem przeciw tej inicjatywie. A Kropiwnicki zawsze kojarzył mi się z
      takim katolstwem do kamer.
    • Gość: gmanchuel We Francji tak sie obchodzi Dzien Trzech Kroli IP: *.fbx.proxad.net 15.01.08, 22:50
      We Francji Dzien Trzech Kroli nie jest wolny od pracy ale sie
      obchodzi w ten sposob: sie je "galette des rois" czyli placek Kroli.
      To placek z ciasta przewaznie i tradycyjnie nadziewany masa
      migdalowa ale teraz coraz czesciej sa tez inne smaki, np jabklo. Sie
      je w zasadzie w dniu Trzech Kroli albo w najblisza niedziele. Ale
      coraz czesciej sie je tez kiedykolwiek w okresie tego swieta, czyli
      w styczniu. Nawet czesto mozna teraz juz kupic ten placek w sklepie
      w grudniu. W srodku placku znajduje sie figurynka ("feve"). Osoba
      ktora znajduje te figurynke w swoim kawalku ciasta staje sie krolem
      lub krolowa dnia i nosi korone z kartonu ktora jest sprzedawana
      razem z ciastem. Jak krolowa, to musi wybrac sobie swojego krola a
      jak krol, to musi wybrac sobie swoja krolowe. Czesto miejsca pracy
      (firmy, instytucje, skoly itd...) organizuja impreze na pocaztku
      stycznia dla swoich pracownikow podczas gdy sie je te galette. Jak
      jest duzo pracownikow, jest oczywiscie kilka plackow i tez kilka
      krolow. To moze tez byc okazja dla menedzera zlozyc zyczenia w nowym
      roku swoim pracownikom.
      • Gość: guest Re: We Francji tak sie obchodzi Dzien Trzech Krol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 22:54
        Co kraj, to obyczaj. Szanujmy tradycje francuskie, szczegolnie gdy przebywamy we
        Francji, lecz szanujmy przynajmnie tak samo tradycje naszego kraju.
        • remez2 Re: We Francji tak sie obchodzi Dzien Trzech Krol 15.01.08, 23:03
          Gość portalu: guest napisał(a):

          > Co kraj, to obyczaj. Szanujmy tradycje francuskie, szczegolnie gdy przebywamy w
          > e
          > Francji, lecz szanujmy przynajmnie tak samo tradycje naszego kraju.
          Przecież rzecz idzie nie o szanowanie tradycji tylko o kolejny dzień wolny od pracy.
          BTW - nikomu ze zwolenników nie przeszkadza, że obchodzono je za dyktatury
          stalinowskiej?
          • Gość: guest Re: We Francji tak sie obchodzi Dzien Trzech Krol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 23:12
            Jak slusznie zacytowano w artykule, jest to swieto starsze od Świąt Bożego
            Narodzenia, a więc także starsze od Stalina.
            • remez2 Re: We Francji tak sie obchodzi Dzien Trzech Krol 15.01.08, 23:21
              Gość portalu: guest napisał(a):

              > Jak slusznie zacytowano w artykule, jest to swieto starsze od Świąt Bożego
              > Narodzenia, a więc także starsze od Stalina.
              Ale 500 lat B.C. też obchodzono różne święta. Może któreś przywrócić?
              • Gość: guest Re: We Francji tak sie obchodzi Dzien Trzech Krol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 23:24
                Jestes pewny, ze obchodzono je w Polsce?
                • remez2 Re: We Francji tak sie obchodzi Dzien Trzech Krol 15.01.08, 23:33
                  Gość portalu: guest napisał(a):

                  > Jestes pewny, ze obchodzono je w Polsce?
                  Nie. Ale jak fajnie byłoby się powołać na 2 500 letnią tradycję.
                  • Gość: guest Re: We Francji tak sie obchodzi Dzien Trzech Krol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 23:37
                    W Polsce istotna jest polska tradycja, dopiero potem tradycje innych panstw.
                    Zreszta jest tak w kazdym kraju i Polska nie jest tu wyjatkiem.
                    • remez2 Re: We Francji tak sie obchodzi Dzien Trzech Krol 15.01.08, 23:43
                      Gość portalu: guest napisał(a):

                      > W Polsce istotna jest polska tradycja, dopiero potem tradycje innych panstw.
                      > Zreszta jest tak w kazdym kraju i Polska nie jest tu wyjatkiem.
                      W Polsce stosowano swego czasu "próbę wody". Nie sądzę aby ktoś chciał tę
                      tradycję reaktywować.
    • Gość: dudek Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 22:53
      Do inicjatywy ustawodawczej potrzeba 100 tys. podpisów, a ile
      podpisów potrzeba do odwołania prezydenta miasta ? .
    • mark.parker Dzień Trzech Króli wolny od pracy? 15.01.08, 23:04
      A nie wystarczy mu, że jest królem?

      "Prezydent Łodzi wprowadził także w swoim mieście nową tradycję. Wraz z
      prezydentami Zgierza i Pabianic co roku w Święto Objawienia pielgrzymuje do
      szopki przed łódzką archikatedrą. Jako trzej królowie niosą dary: mirrę i
      kadzidło (przysyłane przez ojców franciszkanów z Jerozolimy) oraz złoto (w
      postaci sztabki lub monety kupowanej w NBP)."

      Niechby lepiej dali na nędzarzy zamiast kupować sztabki i monety...
    • Gość: edi Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.01.08, 23:11
      Ekonomia sie poprzewracala panu Jerzemu. Swoja droga skad on bierze na to popyt?
      • Gość: guest Re: Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 23:13
        Jest popyt, powinna byc podaz.
    • Gość: Tomek Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 23:12
      W Szwecji mają wolne od Wigilii do Trzech Króli, w Belgii od Wigilii do Nowego
      Roku. W Europie tylko Wielka Brytania ma o 1 dzień świąteczny w roku niż Polska
      (my 9, oni 8), pozostałe kraje mają więcej. A jak ktoś jeszcze coś napisze o
      efektywności pracy na Zachodzie, to się mu w twarz roześmieję. Mam rodzinę
      pracującą w Belgii i w Szwecji w zawodzie, pracują na 50% możliwości(a nie jak w
      Polsce na 80) i jeszcze jest to za szybko.
      Przestańcie wreszcie pieprzyć że jesteśmy narodem nierobów. Bezczelnie nas
      wykorzystują i jeszcze do tego obrażają.
      • Gość: guest Re: Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 23:16
        O polskiej niskiej wydajnosci w porownaniu z ta zachodnia, pieprza tylko ci,
        ktorzy nie przepracowali na zachodzie ani jednego dnia i nie mogli naocznie
        porownac wydajnosci pracy tu i tam.
    • klioklio Dzień Trzech Króli wolny od pracy? 15.01.08, 23:14
      Kropiwnicki!A kto na ciebie będzie pracował,gdy bedą tylko swięta.
    • pos3gacz Znowu jakiś baran nadaje pod różnymi nick'ami. 15.01.08, 23:14
      IP.*.neoplus.adsl.tpnet.pl
      • cesarz_lodow_smietankowych Dwóch. 15.01.08, 23:22
        Drugi to IP: *.fwgc.dot.ca.gov, czyli dodo vel fuji.
        • Gość: Tomek Re: Dwóch. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.08, 00:05
          Inteligenci się znaleźli: IP.*.neoplus.adsl.tpnet.pl będzie miał każdy
          niezalogowany użytkownik neostrady :P
          • pos3gacz Re: Dwóch. 16.01.08, 01:09
            Gość portalu: Tomek napisał(a):

            > Inteligenci się znaleźli: IP.*.neoplus.adsl.tpnet.pl będzie miał
            każdy
            > niezalogowany użytkownik neostrady :P
            xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
            Zgoda, ale typ wypowiedzi i nawet te same błędy, to chyba nie jest
            przypadek.
    • rojczer A 22 lipca to pies? 15.01.08, 23:17
      Jeśli mamy świętować 6 stycznia, to ja proponuję reaktywować także 22 lipca. Na takiej samej zasadzie, co Trzech Króli; było ono obchodzone przed 1960 rokiem i do dzisiejszego dnia ma wielu zwolenników. Amen.
      • Gość: guest Re: A 22 lipca to pies? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 23:22
        Wczesniejsze 22 lipca jest obchodzony 11 listopada. Swieto pozostalo, tylko
        termin zostal zmieniony, wiec postaraj sie o lepszy przyklad.
    • bogdan331 błazny,matoły, imbecyle-urwał nać!!!!!!!!!!!!!!!!! 15.01.08, 23:19
    • Gość: Maciuś I Re: Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.aster.pl 15.01.08, 23:25
      Dawaj dalej, ja chcę wolne w swoje imieniny, niedługo to więcej
      wolnego niż pracy, ale żadamy wyższej płacy no i z czego?
      • Gość: guest Re: Dzień Trzech Króli wolny od pracy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 23:29
        pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Aposto%C5%82
        Święty Maciej wspominany jest przez chrześcijan w różnych terminach. Katolicy po
        posoborowej reformie kalendarza liturgicznego wspominają go 14 maja. Luteranie
        nadal obchodzą jego święto 24 lutego (tak jak wcześniej katolicy). Kościoły
        wschodnie przypominają go 9 sierpnia.
    • Gość: gmanchuel Dni wolne IP: *.fbx.proxad.net 15.01.08, 23:29
      We Francji jest okolo 2 tygodnie wolne pod koniec grudniu i poczatek
      stycznia. Czsami Dzien Trzech Kroli jest w tym, czasami nie
      zalezajac od jakiego dnia jest 1_y stycznia. W tym roku szkoly
      rozpoczely prace 7 stycznia (przerwa swiateczna zaczynala sie w
      piatek 21_ego lub w sobote 22_ego grudnia dla szkol ktore pracuja w
      sobotach). Ale i tak w tym roku Dzien Trzech Kroli byl niedziala...
    • zdd Dzień Trzech Króli wolny od pracy? 15.01.08, 23:29
      A nie ma sprawy niech będzie. Szkoda tylko że w styczniu. Zazwyczaj
      zimno, dzień krótki i śniegiem sypie.
      Ale Bóg zapłac i za ta taki dzień bez znoju i udręki "świadczenia"
      pracy na np. piramidę opatrzności i tym podobne fanaberie moich
      krajan ogarniętych porażającym wirusem umysłu ... "wiarą" się
      zowiącym.

    • Gość: darek Brak umiaru we wchodzeniu po palcu IP: *.toya.net.pl 15.01.08, 23:38
      Kropa demonstruje kosmiczny brak umiaru we wchodzeniu czarnym po
      palcu w dupe.Ten dewot staje się nie obliczalny.
    • krakus24a Ateiści powinni wtedy 15.01.08, 23:48
      zapie..ć.
      • guru133 Re: Ateiści powinni wtedy 16.01.08, 00:00
        krakus24a napisał:

        > zapie..ć.
        Oczywiście katolicy jak zwykle chcą pasożytować na pracy ateistów,
        ale wasze niedoczekanie:))Bajka o trzech królach nie będzie podstawą
        do państwowego świeta.
    • guru133 Kropa odpuść sobie lepiej i odejdź na "zasłużoną" 15.01.08, 23:53
      emeryturę na poziomie minium socjalnego, bo swoją dotychczsową
      dziłalnością na nic więcej nie zasłużyłeś.
    • panbuk1 Dobre owieczki i barany co pasterzy utrzymują !!! 15.01.08, 23:56
      Mam nadzieję że, mój przedstawiciel na ten teren, a wasz pasterz otrzymał inną
      drogą i po cichoszu znacznie praktyczniejsze i bogatsze dary uduchowione.
      Amen.
    • przyczajony_mason_ukryty_zyd Dzień Trzech Króli wolny od pracy? 15.01.08, 23:59
      co jeszcze wolne??? cholera..nam polakom to sie za ch..nie chce pracowac i kazdy
      pretekst jest dobry.
      • guru133 Re: Dzień Trzech Króli wolny od pracy? 16.01.08, 00:02
        przyczajony_mason_ukryty_zyd napisał:

        > co jeszcze wolne??? cholera..nam polakom to sie za ch..nie chce
        pracowac i kazd
        > y
        > pretekst jest dobry.
        Nie myl kurczącej się populacji katopolaczków z Polakami.
    • przyczajony_mason_ukryty_zyd a w imieniny i rodziny??? 16.01.08, 00:01
      ja prosze zeby kazdy polak miał wolne w imieniny,urodziny -swoje,żony(meza)
      dzieci, szwagra,tesciowej ,wujka,kuzyna itp...
      kompletna paranoja ...
      • guru133 Re: a w imieniny i rodziny??? 16.01.08, 00:04
        przyczajony_mason_ukryty_zyd napisał:

        > ja prosze zeby kazdy polak miał wolne w imieniny,urodziny -
        swoje,żony(meza)
        > dzieci, szwagra,tesciowej ,wujka,kuzyna itp...
        > kompletna paranoja ...
        No i kaczych bliźniaków oraz feministki Kropiwnickiego:)))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka