Dodaj do ulubionych

W Manufakturze będzie prywatny teatr

IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.03.09, 20:48
To bardzo dobry pomysł.
Obserwuj wątek
    • ww_lodz W Manufakturze będzie prywatny teatr 02.03.09, 21:00
      Cieszę się :)
    • Gość: Gość W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.adsl.inetia.pl 02.03.09, 21:17
      Fantastyczna wiadomość! Trzymam kciuki i czekam na łódzką mutację
      Fabryki Trzciny (tylko lepszą!). W końcu dobry news - oby nie
      spartolili tematu.
      • markus.kembi Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr 02.03.09, 21:26
        Martwienie się o dochody pozostaw właścicielowi. Skoro _prywatny_podmiot_
        zdecydował się inwestować, to na pewno nie po to, żeby wyrzucić pieniądze w
        błoto. Bo z miejskimi inwestycjami bywa już różnie.
    • Gość: barnaba Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.lodz.msk.pl 02.03.09, 21:20
      > To bardzo dobry pomysł.

      Dobry. Ale czy dochodowy?
      • markus.kembi Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr 02.03.09, 21:27
        Martwienie się o dochody pozostaw właścicielowi. Skoro _prywatny_podmiot_
        zdecydował się inwestować, to na pewno nie po to, żeby wyrzucić pieniądze w
        błoto. Bo z miejskimi inwestycjami bywa już różnie.
        • Gość: barnaba Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.lodz.msk.pl 03.03.09, 17:14
          Pytanie miało inny cel: "czy teatr przetrwa czy splajtuje po kilku miesiącach".
      • minigry.amor.pl Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr 03.03.09, 09:13
        > Dobry. Ale czy dochodowy?

        I Ty zadajesz takie pytanie? Spróbuj kupić bilet do teatru w łodzi
        tego samego dnia, w którym jest wystawiana sztuka. Lub tuż przed
        sztuką. Nawet poprzedniego dnia możesz nie dostać biletu, zależy od
        repertuaru i obsady.
        Ostatecznie sądzę, ze będzie jakas tania, nie obciążająca teatru
        reklama na terenie Manufy. Np. mim chodzacy po terenie manu.
        Informujący, sprzedający bilety i rozdający ulotki.
        Ja na 100% idę na premierę.
        • 3cik <--------------=--- 09.03.09, 12:37
          Na Mayday do Bagateli w KRK bilet kupowałem jakieś 3 miesiące przed spektaklem.
          Udało mi się zdobyć 2 miejsca obok siebie bo ktoś oddał...
    • nefnef W Manufakturze będzie prywatny teatr 02.03.09, 21:36
      Pomysł ciekawy. Każe się zastanowić, w kontekście dużych pieniędzy wydawanych
      przez miasto i województwo na koncerty, czy z kultury można żyć?
      • Gość: kulturalny Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.ip.netia.com.pl 03.03.09, 09:44
        W kwestii informacji - wszystkie teatry w Łodzi są dotowane, nie ma
        możliwości aby przy takich cenach biletów teatr utrzymał się bez
        dotacji. Nie wątpię również w to że i ten teatr (stowarzyszenie)
        wystąpi (a może już wystapił) o dotacje do Miasta lub Urzędu
        Marszałkowskiego. Pomysł świetny, popieram, trzymam kciuki, ale
        rozwiewam fantazje o wyższości prywatnej inicjatywy kulturalnej nad
        dotowaną.
    • Gość: wir W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.09, 00:16
      A łódzki plebs i tak pójdzie na darmowy jarmark Kropaszenki
      podrygiwać przy disco-polo a nie do teatru...
    • Gość: malkoin W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: 217.153.8.* 03.03.09, 06:17
      bardzo fajny pomysl !
      , proponuje takze wyjscie na rynek manufaktury ze sceną letnią ,
      trzymam kciuki za realizacje
    • Gość: Sebastian W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.09, 11:32
      Fantastyczna wiadomość!!! Bardzo się cieszę!!!
    • Gość: Joanna W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.09, 18:44
      Wspaniały pomysł!
      • wizz300 Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr 06.03.09, 12:06
        Jeżeli chodzi o miejsce, to świetny pomysł - rozszerzający ofertę kulturalną
        manufaktury. Zgodnie ze swoimi ambicjami manufaktura ewoluuje w kierunku centrum
        handlowo-rozrywkowo-kulturalnego.
        Myślę, że przy odpowiednio dobranym repertuarze sukces jest gwarantowany. A co
        do opłacalności, to teatr impresaryjny jest chyba dużo tańszy w utrzymaniu niż
        tradycyjny - etatowy. Ponosi koszty zatrudnienia tylko wtedy kiedy gra, Nie
        utrzymuje rzeszy aktorów, którzy odbierają z teatru tylko pensję a na scenie ich
        nie widać.
        wystarczy przejrzeć skład zespołów naszych Łódzkich Teatrów, a potem sprawdzić
        repertuar i zobaczyć jaki procent zatrudnionych gra.Poza tym nie ma całej
        "nadbudowy administracyjnej", która też sporo kosztuje. Słowem, przy dobrym
        repertuarze i niskoobsadowych sztukach - sukces murowany.
        Trzymam kciuki !!!
        • widz.i.czytelnik Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr 09.03.09, 12:48
          Moze tanszy w utrzymaniu. Tylko jestem w 100 % pewny ze repertuar
          bedzie tez bardziej lzejszy i rozrywkowy. Nie miejmy iluzji, ze
          prywatny teatr utrzymal by sie grajac tzw. " ciezszy" repertuar.
          wizz300 napisał:

          > Jeżeli chodzi o miejsce, to świetny pomysł - rozszerzający ofertę
          kulturalną
          > manufaktury. Zgodnie ze swoimi ambicjami manufaktura ewoluuje w
          kierunku centru
          > m
          > handlowo-rozrywkowo-kulturalnego.
          > Myślę, że przy odpowiednio dobranym repertuarze sukces jest
          gwarantowany. A co
          > do opłacalności, to teatr impresaryjny jest chyba dużo tańszy w
          utrzymaniu niż
          > tradycyjny - etatowy. Ponosi koszty zatrudnienia tylko wtedy kiedy
          gra, Nie
          > utrzymuje rzeszy aktorów, którzy odbierają z teatru tylko pensję a
          na scenie ic
          > h
          > nie widać.
          > wystarczy przejrzeć skład zespołów naszych Łódzkich Teatrów, a
          potem sprawdzić
          > repertuar i zobaczyć jaki procent zatrudnionych gra.Poza tym nie
          ma całej
          > "nadbudowy administracyjnej", która też sporo kosztuje. Słowem,
          przy dobrym
          > repertuarze i niskoobsadowych sztukach - sukces murowany.
          > Trzymam kciuki !!!

          • Gość: eded konflikt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.09, 12:56
            A czy mamy tu konflikt interesów.

            Pan pislawski otwiera swój biznes w branży teatralnej.

            A pani Pilawska zarządza biznesem miasta w branży teatralnej.
            • Gość: Mariusz Pilawski Re: konflikt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.09, 03:46
              to nie jest mój biznes tylko inicjatywa Stowarzyszenia Komedia
              Łodzka im. Ludwika Benoit., na rzecz którego pracuję zgodnie z
              celami założonymi przy powołaniu i zgodnie ze statutem
              (www.komedialodzka.pl). Pokonujemy każdego dnia trudności bez
              jakiejkolwiek pomocy.. angażujemy pieniądze, energię , pomysłowość i
              czas. Przekonaliśmy Dyrekcję Manufaktury, która uznała,że warto
              podjąc ryzyko. Chętnie na otwarcie dalibyśmy spektakl najwyższych
              literackich lotów, ale zwykły rozsądek nakazuje sięgnąć po
              rozwiązania komercyjne, które postaramy sie wykreować w najlepiej
              rozumianej z mozliwych estetyce i jakości. Na tyle na ile będzie nas
              stać. Chcemy by publiczność nas zaakceptowała i uznała miejsce
              Teatru Małego za warte odwiedzania.To wstępne zamierzenia ... A
              życie i tak zweryfikuje słusznośc naszego niełatwego przedsięwzięcia.
              Dziękuję za akceptujące i tym samym dodające wiary forumowe wpisy.
              Mariusz Pilawski



              • burass Re: konflikt 01.06.09, 15:16
                Znalazłem stronę internetową ale do otwarcia jeszcze parę dni:
                Teatr Mały
                Ciekawe po ile będą bilety, bo na stronie nie znalazłem (chyba że przeoczyłem).
                W tej nowej farsie Morderstwo w Hotelu ma grać Beata Olga Kowalska
                - miło ją będzie znów zobaczyć na łódzkiej scenie :):)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka