Gość: miki IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.03.09, 20:48 To bardzo dobry pomysł. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Gość W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.adsl.inetia.pl 02.03.09, 21:17 Fantastyczna wiadomość! Trzymam kciuki i czekam na łódzką mutację Fabryki Trzciny (tylko lepszą!). W końcu dobry news - oby nie spartolili tematu. Odpowiedz Link Zgłoś
markus.kembi Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr 02.03.09, 21:26 Martwienie się o dochody pozostaw właścicielowi. Skoro _prywatny_podmiot_ zdecydował się inwestować, to na pewno nie po to, żeby wyrzucić pieniądze w błoto. Bo z miejskimi inwestycjami bywa już różnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.lodz.msk.pl 02.03.09, 21:20 > To bardzo dobry pomysł. Dobry. Ale czy dochodowy? Odpowiedz Link Zgłoś
markus.kembi Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr 02.03.09, 21:27 Martwienie się o dochody pozostaw właścicielowi. Skoro _prywatny_podmiot_ zdecydował się inwestować, to na pewno nie po to, żeby wyrzucić pieniądze w błoto. Bo z miejskimi inwestycjami bywa już różnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.lodz.msk.pl 03.03.09, 17:14 Pytanie miało inny cel: "czy teatr przetrwa czy splajtuje po kilku miesiącach". Odpowiedz Link Zgłoś
minigry.amor.pl Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr 03.03.09, 09:13 > Dobry. Ale czy dochodowy? I Ty zadajesz takie pytanie? Spróbuj kupić bilet do teatru w łodzi tego samego dnia, w którym jest wystawiana sztuka. Lub tuż przed sztuką. Nawet poprzedniego dnia możesz nie dostać biletu, zależy od repertuaru i obsady. Ostatecznie sądzę, ze będzie jakas tania, nie obciążająca teatru reklama na terenie Manufy. Np. mim chodzacy po terenie manu. Informujący, sprzedający bilety i rozdający ulotki. Ja na 100% idę na premierę. Odpowiedz Link Zgłoś
3cik <--------------=--- 09.03.09, 12:37 Na Mayday do Bagateli w KRK bilet kupowałem jakieś 3 miesiące przed spektaklem. Udało mi się zdobyć 2 miejsca obok siebie bo ktoś oddał... Odpowiedz Link Zgłoś
nefnef W Manufakturze będzie prywatny teatr 02.03.09, 21:36 Pomysł ciekawy. Każe się zastanowić, w kontekście dużych pieniędzy wydawanych przez miasto i województwo na koncerty, czy z kultury można żyć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kulturalny Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.ip.netia.com.pl 03.03.09, 09:44 W kwestii informacji - wszystkie teatry w Łodzi są dotowane, nie ma możliwości aby przy takich cenach biletów teatr utrzymał się bez dotacji. Nie wątpię również w to że i ten teatr (stowarzyszenie) wystąpi (a może już wystapił) o dotacje do Miasta lub Urzędu Marszałkowskiego. Pomysł świetny, popieram, trzymam kciuki, ale rozwiewam fantazje o wyższości prywatnej inicjatywy kulturalnej nad dotowaną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wir W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.09, 00:16 A łódzki plebs i tak pójdzie na darmowy jarmark Kropaszenki podrygiwać przy disco-polo a nie do teatru... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malkoin W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: 217.153.8.* 03.03.09, 06:17 bardzo fajny pomysl ! , proponuje takze wyjscie na rynek manufaktury ze sceną letnią , trzymam kciuki za realizacje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sebastian W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.09, 11:32 Fantastyczna wiadomość!!! Bardzo się cieszę!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Joanna W Manufakturze będzie prywatny teatr IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.09, 18:44 Wspaniały pomysł! Odpowiedz Link Zgłoś
wizz300 Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr 06.03.09, 12:06 Jeżeli chodzi o miejsce, to świetny pomysł - rozszerzający ofertę kulturalną manufaktury. Zgodnie ze swoimi ambicjami manufaktura ewoluuje w kierunku centrum handlowo-rozrywkowo-kulturalnego. Myślę, że przy odpowiednio dobranym repertuarze sukces jest gwarantowany. A co do opłacalności, to teatr impresaryjny jest chyba dużo tańszy w utrzymaniu niż tradycyjny - etatowy. Ponosi koszty zatrudnienia tylko wtedy kiedy gra, Nie utrzymuje rzeszy aktorów, którzy odbierają z teatru tylko pensję a na scenie ich nie widać. wystarczy przejrzeć skład zespołów naszych Łódzkich Teatrów, a potem sprawdzić repertuar i zobaczyć jaki procent zatrudnionych gra.Poza tym nie ma całej "nadbudowy administracyjnej", która też sporo kosztuje. Słowem, przy dobrym repertuarze i niskoobsadowych sztukach - sukces murowany. Trzymam kciuki !!! Odpowiedz Link Zgłoś
widz.i.czytelnik Re: W Manufakturze będzie prywatny teatr 09.03.09, 12:48 Moze tanszy w utrzymaniu. Tylko jestem w 100 % pewny ze repertuar bedzie tez bardziej lzejszy i rozrywkowy. Nie miejmy iluzji, ze prywatny teatr utrzymal by sie grajac tzw. " ciezszy" repertuar. wizz300 napisał: > Jeżeli chodzi o miejsce, to świetny pomysł - rozszerzający ofertę kulturalną > manufaktury. Zgodnie ze swoimi ambicjami manufaktura ewoluuje w kierunku centru > m > handlowo-rozrywkowo-kulturalnego. > Myślę, że przy odpowiednio dobranym repertuarze sukces jest gwarantowany. A co > do opłacalności, to teatr impresaryjny jest chyba dużo tańszy w utrzymaniu niż > tradycyjny - etatowy. Ponosi koszty zatrudnienia tylko wtedy kiedy gra, Nie > utrzymuje rzeszy aktorów, którzy odbierają z teatru tylko pensję a na scenie ic > h > nie widać. > wystarczy przejrzeć skład zespołów naszych Łódzkich Teatrów, a potem sprawdzić > repertuar i zobaczyć jaki procent zatrudnionych gra.Poza tym nie ma całej > "nadbudowy administracyjnej", która też sporo kosztuje. Słowem, przy dobrym > repertuarze i niskoobsadowych sztukach - sukces murowany. > Trzymam kciuki !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eded konflikt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.09, 12:56 A czy mamy tu konflikt interesów. Pan pislawski otwiera swój biznes w branży teatralnej. A pani Pilawska zarządza biznesem miasta w branży teatralnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Pilawski Re: konflikt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.09, 03:46 to nie jest mój biznes tylko inicjatywa Stowarzyszenia Komedia Łodzka im. Ludwika Benoit., na rzecz którego pracuję zgodnie z celami założonymi przy powołaniu i zgodnie ze statutem (www.komedialodzka.pl). Pokonujemy każdego dnia trudności bez jakiejkolwiek pomocy.. angażujemy pieniądze, energię , pomysłowość i czas. Przekonaliśmy Dyrekcję Manufaktury, która uznała,że warto podjąc ryzyko. Chętnie na otwarcie dalibyśmy spektakl najwyższych literackich lotów, ale zwykły rozsądek nakazuje sięgnąć po rozwiązania komercyjne, które postaramy sie wykreować w najlepiej rozumianej z mozliwych estetyce i jakości. Na tyle na ile będzie nas stać. Chcemy by publiczność nas zaakceptowała i uznała miejsce Teatru Małego za warte odwiedzania.To wstępne zamierzenia ... A życie i tak zweryfikuje słusznośc naszego niełatwego przedsięwzięcia. Dziękuję za akceptujące i tym samym dodające wiary forumowe wpisy. Mariusz Pilawski Odpowiedz Link Zgłoś
burass Re: konflikt 01.06.09, 15:16 Znalazłem stronę internetową ale do otwarcia jeszcze parę dni: Teatr Mały Ciekawe po ile będą bilety, bo na stronie nie znalazłem (chyba że przeoczyłem). W tej nowej farsie Morderstwo w Hotelu ma grać Beata Olga Kowalska - miło ją będzie znów zobaczyć na łódzkiej scenie :):) Odpowiedz Link Zgłoś