Dodaj do ulubionych

liceum UŁ

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.09, 18:35
Niedawno pisałam egzamin gimnazjalny. Niestety nie poszedł mi najlepiej, a
wręcz tragicznie. Razem ze świadectwem będę miała około 130 punktów. Jak
myślicie mam jakieś szanse, aby dostać się do liceum Uniwersytetu Łódzkiego,
do klasy humanistycznej? Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam robić.
Obserwuj wątek
            • Gość: madzia Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.09, 19:19
              zgadzam się z tobą Hann, też uważam, że przeciętny uczeń nie ma czego tam szukać. Byłam na drzwiach otwartych i powiem szczerze, że nauczyciele są nieźle walnięci. Matematyk powiedział, że w swojej klasie widziałby tylko laureatów i to jeszcze olimpiad międzynarodowych, to samo tyczy się klasy humanistycznej. Widać było, że zależy im tylko na olimpijczykach, a zwykłymi uczniami wcale nie będą się zajmować. Więc dobrze ci radzę Kaja przeloguj się półki jeszcze masz czas.
                      • Gość: goscsss Re: liceum UŁ IP: *.4web.pl 28.04.09, 21:17
                        Ze względu na wejście `z hukiem` liceum UŁ, na pewno zwolni się pare miejsc w XXI lub III, zatem próg punktowy będzie minimalnie niższy niż w zeszłym roku (choć z drugiej strony takie przewidywania mijają się z celem - wiadomo, że wyniki egzaminów są ruchome) Myślę, że mogłabyś spróbować szczęścia w tych liceach. Poza tym zostaje XII (nie znam niestety progu) i XXVI.
                                          • Gość: uczennica'93 Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.09, 09:18
                                            Kaja ja jestem w tej samej sytuacji co ty. Również będę miała 120
                                            pkt. To oczywiste, że się tam nie odstaniemy, ale ja zapatruję się
                                            na tę sprawę troszke inaczej. Jeśli chcesz rozwinąć to pisz :)
                                            Ogólnie rzecz biorąc wnioskiem końcowym moiich poglądów jest: ,,nie
                                            ma tego złego, co by na dobre nie wyszłó''. Może ci się to wydawać
                                            dziwne, ale tak jets. a tak w ogóle to do jakich szkół złożyłaś
                                            podania oprócz wiadomej? Może tam gdzie ja...
                                                • Gość: uczennica'93 Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.09, 19:43
                                                  Wiesz co, zastanawiałam się nad tym, ale jednak nie. W końcu i tak mnie tam nie przyjmą (raczej uśmieją się, że osoba ze 120 pkt tam startuje, ale ok). Szkoda mi, że tak wyszło, naprawdę nie myślałam, że egzaminy pojdą mi aż tak źle i liczyłam na więcej punktów. powiem ci, że podejrzewam, iż nie złożyli tam papierów geniusze, raczej uczniowe dobrzy, ale nie wybitni, bo ci wolą iść do skzoły, która ma już jakąś reklamę i renomę, a nie porywać się na wielką niewiadomą. Myślę, że mogą się tam dostać osoby ze 135 pkt nawet, bo będzie niewielel tych powyżej 150 jak powiedziałaś, chcoiaż za coś muszą te 26 osób na wstępie oblać.... No cóż, my i tak już tam nie amamyczego szukać. Mimo wszystko to może i nawet (w moim przypadku) dobrze, bo tam na pewno b.ędzie wysoki poziom i nauczycielel piły, a ja nie mam zamairu później nie spać po nocach tylko się uczyć. A ty się wylogujesz? Musimy teraz w tych dniach 15-17 obserwować sytuacje, ile osób ubywa czy przybywa, a może jest bez zmian, chociaż w naszym przypadku i tak to już bez znaczenia. A i jescze jedno: byłaś może na drzwiach otwartych lo uł?
                                                  • Gość: kaja Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.09, 21:10
                                                    Tak byłam. Masz rację, po nauczycielach widać, że poziom będzie bardzo wysoki.
                                                    Na drzwiach otwartych było bardzo fajnie, nawet oprowadzili nas po całym
                                                    wydziale prawa. Jednak widać, że w swojej szkole widzieliby samych laureatów
                                                    olimpiad. Nauczyciel od matmy mówił, że w swojej klasie chciałby mieć laureatów
                                                    olimpiad międzynarodowych.
                                                  • Gość: uczennica'93 Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.09, 11:24
                                                    Właśnie. Ja też byłam i z jednej strony te ,,drzwi'' mnie przeraziły (bo taki poziom i w ogóle),a z drugiej to właśnie w dużej mierze dzięki nim zdecydowałam się tam żłożyć. Sam budynek wydziału prawa nieziemski, w środku też super, sami doktorzy, wszyscy pod krawatami, szkoła z renomą, klasą, można nawet powiedzieć, że przynależność do niej to jak chodizć np. do 3... Jeden z profesorów, powiedział, że decydując się na tę szkołę musisz liczyć się z tym, że oczy wszystkich będą zwrócone na was. I to prawda, w końcu to pierwszy rocznik, no i takak szkoła. Jak widać UŁ pozazdrościł Politechnice liceum i mają teraz swoje. Widć, że będą się na nim wzorowali. O tamtej szkole są same pozytywne opinie, ale to przecież od ludzi, którzy są naprawdę świetnymi uczniami, bo tylko taki uzyskuje po 158 pkt. Patrzyłam na jakiejś stronie z zprogami punktowymi i tyle mieli co najmniej uczniowie liceum PŁ w 2007. Więc może to i dobrze, że stało się tak jak się stałó,a myślę, że w liceach, do których ans przyjmą damy sobie jakoś radę. A poza tym jeszce jedna rzcez przemawia na korzyść rzeczonej skzoły. Oni chcą, aby ich uczniowie byli w przyszłości studentami Uniwersytetu, więc niejako dostając się tam, masz otwartą drogę na studia dzienne, a tobardoz dużo. Owszem, uczniowie będą musieli przejść eliminacje tak jak i wszyscy, ale już nuczyciele ich odpowiednio wyszkolą. No i dobrze zdana matura, ale jak się dostaniemy do dobrych szkół to i tak chyba nie będize wielkiego problemu, bo dobra szkoła=dobre przygotowanie domatury. Czas wszystko pokaże. Życzę powodzenia, i tobie i sobie ;)
                                                  • Gość: argh Re: liceum UŁ IP: *.4web.pl 17.06.09, 15:46
                                                    Kilka osob zmienilo preferencje... W ogole w porownaniu do innych szkol zainteresowanie jest małe - zwłaszcza w klasie matematycznej. Myślałam kiedyś o dostaniu się do klasy matematycznej (co nie byłoby trudne) by nastepnie przepisac sie do klasy humanistycznej. W XXI częste są takie praktyki, wiec mogloby sie to udac.

No ale nic, czekamy na wyniki, ale z tego co widzę to faktycznie macie duże szanse, prog nie moze byc wysoki przy tak malej ilosci chętnych.
                                                  • Gość: uczennica'93 Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 18:44
                                                    Owszem zmniejszyła się liczba osób, które wybrały to lo jako
                                                    pierwsze, ale za to zwiększyła tych, którzy złożyli tam ogólnie (na
                                                    2 badz 3 miejscu), a wiec bilans wychodiz na zero, a nawet na
                                                    minusie (stosunek bodajze 7:10). Niestety nie mogę się zgodzić z
                                                    tym, że mamay duże szanse, bo mimo, iż może faktycznie nie ma tak
                                                    wielu chetnych to pewne jest, że nie złożyli tam uczniowie z oiczba
                                                    120 pkt ( z małymi wyjątkami ;)). Aż mnie ciekawi jaki będize tam
                                                    próg punktowy.
                                                  • Gość: aga Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.09, 16:25
                                                    Byłaby większa szansa, gdyby były dwie klasy humanistyczne. Uważam, że powinni
                                                    zrobić podobnie jak w liceum PŁ. Tam są trzy klasy ścisłe, tu powinny być trzy
                                                    humanistyczna (minimum dwie). Szkoda, że nie wzięli tego pod uwagę jak tworzyli
                                                    ofertę edukacyjną.
                                                  • Gość: nauczycielka Re: liceum UŁ IP: *.retsat1.com.pl 31.05.10, 13:17
                                                    To co mówi matematyk już źle świadczy o szkole. Co to za problem
                                                    uczyć geniuszy, którzy mają same szóstki, oni sami się uczą i dużo
                                                    umieją więc tak naprawdę nie trzeba się nawet aż tak bardzo starać.
                                                    Poza tym o klasie szkoły świadczy to, jak maturę zdają przeciętni
                                                    isłabi uczniowie i czy dostają się na studia dzienne. Poza tym
                                                    miałabym dużo wątpliwości czy posłać dziecko do szkoły w której
                                                    pracują ludzie z uniwersytetu. Oni mają z reguły dużą wiedzę ale
                                                    sprawdzanie takiej wiedzy u uczniów jest niesystematyczne i
                                                    chaotyczne. Niestety większość uczniów potrzebuje ciągle 'bata' nad
                                                    sobą w postaci regularnego odpytywania i klasówek, żeby się nauczyć.
                                                    Ach, no i wielu n-li akademickich po prostu strasznie przynudza na
                                                    lekcji ;) Wiem co mówię dzieciaki, przemyślcie jeszcze raz swój
                                                    wybór. Pozdrawiam.
        • Gość: wija Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.10, 10:56
          Dzień dobry wszystkim.
          Parę słów prawdy o liceum. Tak się składa, że znam pierwsze klasy. Do
          matematycznej dostali się wszyscy, którzy chcieli oraz ci, którzy nie załapali
          się na humanistyczną. W humanistycznej poniżej 140 pkt - raczej bez szans.
          Szkoła nie jest, póki co, dla olimpijczyków. Choć może by chciała. Ogólnie jest
          ok, gdyby nie matematyka ( w matematycznej). Tu panuje jakiś obłęd. Średnio co
          najmniej połowa klasy ma 1 z klasówek i prawie wszyscy korepetycje. Lekcje
          prowadzi wykładowca z UŁ i to na prawdę są wykłady. Zapytać o coś nie ma szans.
          Więc albo klasa dla orłów, albo dajcie sobie spokój, póki nie zmieni się
          nauczyciel. Ci co matmę lubili, też mają dość.
          • Gość: uł Re: liceum UŁ IP: 195.117.116.* 23.07.10, 22:07
            Śmiechowo - wszyscy Nam(PLOUŁ) pociskają, ale spójrzcie na próg punktowy! Doszedł nowy rocznik, szanowna pani dyrektor pewnie nie jest z niego zadowolona. Ta kobieta z przerostem formy nad treścią, myśli, że wychowuje ELITĘ (bardzo wnerwiające słowo w tej szkole). Tak naprawdę ona nikogo nie wychowuje. Pozdro dla niej, jeśli ktoś wyjdzie z tej szkoły z miłym nwspomnieniem o kadrze nauczycielskiej. uczniowie wspaniali, idzie sie dogadac z kazdym atmosfera na przerwie luzacka, ale lekcje chemii i historii to tortura.
    • Gość: ANNOR Re: liceum UŁ IP: *.toya.net.pl 08.08.12, 21:37
      Śmieszna szkoła. Na stronie podali, że najlepiej wypadł u nich egzamin z matematyki i języka polskiego. Wyliczyli jakąś głupią średnią. Manipulują faktami. Mogli uwzględnić wszystkie wyniki z podstawy to jest polski, matematykę i angielski, tylko wtedy nie wyszliby najlepiej, bo angielski w szkole dopiero na 10 miejscu wśród łódzkich szkół. Spryciuchy, oszuści!
          • Gość: ad vocem Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.12, 17:56
            A ja odnoszę wrażenie, że to czepianie się. Przecież tam napisano "W poniższej tabeli przedstawione zostały miejsca łódzkich szkół w rankingu maturalnym z języka polskiego i w rankingu maturalnym z matematyki". Tu nie ma żadnego oszustwa. Przecież wyraźnie napisano co zostało przedstawione w tabeli. Czy te dane nie są prawdziwe? Uważam, że jest to próba umniejszania roli szkół uczelnianych. Wyraźnie niektórym osobom przeszkadza, że takie szkoły (liceum Uł i Liceum PŁ) powstały, a jeszcze bardziej to, że te szkoły odnoszą sukcesy. Może lepiej byłoby pogodzić się z faktem, że te szkoły istnieją. Uważam, że oferta tychże szkół (a tym samym ich znaczenie) będzie coraz lepsza i trzeba z tego tylko się cieszyć. Przykre, że niektórzy nie potrafią się z tym pogodzić.
            • Gość: rorka Re: liceum UŁ IP: *.tktelekom.pl 31.10.14, 22:18
              na dzień dzisiejszy tj 2014 rok moja opinia o PLOUŁ (druga klasa): szkoła mega wygląda, w końcu najnowocześniejsza, widać, że szkoła nie ma co robić z pieniędzmi co rusz kupowane coraz to nowsze tablice interaktywne, ekrany dotykowe, plazmy aby wyświetlać inf dot zmian, kino darmowe ew za 5zł lub tematyczne dni gdzie poczęstunek jest za darmo ect. jednak ma też drugą strone nauczyciele-wykładowcy mają już swój plan wykładów na uczelni dlatego nasz jest układany pod ich no i np. w drugiej klasie kończe nie wcześniej lekcje jak o 15.30 (!!!) a zaczynam o dość nie zbyt orzyjaznych porach jak 10 lub 11 mam 36 godzin lekcyjnych na matfizang z czego 4 fiz 6 mat i 5 ang tj stanowczo za mało!!! innego szkoły mają więcej ale u nas dołożyli biologie i chemie bo może ktoś pójdzie na medycyne (na matfizie) aby tego było mało metody ilościowe w ekonomi jak wyglądają te lekcje? rozwiązujemy równania f. kwadratowej nic więcej -.- a moglibyśmy mieć za to matematyki na których każdemu zależy do każdy chce zdawać mature rozszerzoną z matematyki, gdy tylko na zebraniu nasi rodzice zaprotestowali nt tego owego planu dyrektor się zezłościł rodzice nic nie wskuali bo podobno mamy super ułożony plan a wychowaczyni aby się na nas zemścić ogłosiła ż enie jedziemy na zieloną szkołę co do poziomu:wysoki, matematyka jest na pewno na wyższym poziomie niż na polibudzie (co dziwnie ale mniejsza o to ) dzięki sąsiedztwo wydziału fizycznego często uczestniczymy w jakich wykładach lub projektach zagranicznych a angielskiego uczy mnie egzaminator czyli dla mnie super jedyne co w tej szkole kuleje to zdecydowanie polski słysze takie opinie, że w tej szkole jest tylko jeden dobry polonista zarezerwowany dla humana (PLECAM; p.Szczecińską! p.Maryniak p.Barczyńskiego, wystrzegać się p.Tomeckiej-Mirek) podsumowywując czy bym z tą swiadomościa jak naprewde jest poszłabym do tej szkoły? NIE!! serio jeżeli chcecie pójść na jakieś ścisłe rozszerzenie pójdźcie do chociażby 2 gdziekolwiek indziej gdzie macie więcej matematyk niż 6 na rozszerzeniu
            • Gość: roka3443 Re: liceum UŁ IP: *.tktelekom.pl 31.10.14, 22:25
              na dzień dzisiejszy tj 2014 rok moja opinia o PLOUŁ (druga klasa): szkoła mega wygląda, w końcu najnowocześniejsza w Łodzi, widać, że szkoła nie ma co robić z pieniędzmi co rusz kupowane są coraz to nowsze tablice interaktywne, ekrany dotykowe, plazmy aby wyświetlać inf dot zmian, kino darmowe ew za 5zł lub dni tematyczne gdzie poczęstunek jest za darmo ect. jednak lo ma też drugą stronę nauczyciele-wykładowcy mają już swój plan wykładów na uczelni dlatego nasz jest układany pod ich no i np. w drugiej klasie kończę nie wcześniej lekcje jak o 15.30 (!!!) a zaczynam o dość nie zbyt przyjaznych porach jak 10 lub 11 mam 36 godzin lekcyjnych na matfizang z czego 4 fiz 6 mat i 5 ang tj stanowczo za mało!!! innego szkoły mają więcej godz rozszerzenia ale u nas dołożyli biologie i chemie bo może ktoś pójdzie na medycyne (na matfizie) aby tego było mało metody ilościowe w ekonomi jak wyglądają te lekcje? rozwiązujemy równania f. kwadratowej nic więcej -.- a moglibyśmy mieć za to matematyki na których każdemu zależy do każdy chce zdawać maturę rozszerzoną z matematyki, no i mamy jeszcze jedną nadobowiązkową godzinę, która tak naprawde jest bezprawna ale musimy nadganiać zaległości z polskiego jakie zrobił nasz poprzedni nauczyciel, a fizyki dodatko dzięi uprzejmości pana uczyy się po basenie w piątki (ale bio i chem jest nadal nam potrzebna wdg dyra) gdy tylko na zebraniu nasi rodzice zaprotestowali na temat tego owego planu dyrektor się zezłościł rodzice nic nie wskurali bo podobno mamy super ułożony plan a wychowawczyni aby się na nas zemścić ogłosiła że nie jedziemy na zieloną szkołę
              co do poziomu:wysoki, matematyka jest na pewno na wyższym poziomie niż na polibudzie (co dziwnie ale mniejsza o to ) dzięki sąsiedztwo wydziału fizycznego często uczestniczymy w jakich wykładach lub projektach zagranicznych a angielskiego uczy mnie egzaminator czyli dla mnie super jedyne co w tej szkole kuleje to zdecydowanie polski słysze takie opinie, że w tej szkole jest tylko jeden dobry polonista zarezerwowany dla humana (PLECAM; p.Szczecińską! p.Maryniak p.Barczyńskiego, wystrzegać się p.Tomeckiej-Mirek) podsumowywując czy bym z wiedzą jak naprewdę jest poszłabym do tej szkoły? NIE!! serio jeżeli chcecie pójść na jakieś ścisłe rozszerzenie pójdźcie do chociażby 12 gdziekolwiek indziej gdzie macie więcej matematyk niż 6 na rozszerzeniu
              • Gość: uczennica plouł Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.14, 18:44
                Ta szkoła ma swój własny, indywidualny rytm. Wyróżniamy się na tle miasta bez wątpienia. W pierwszej klasie miałam milion złych myśli na temat tej szkoły i chciałam się przenieść, ale teraz nie żałuję, że tu przyszłam. Nie latam na czworkach, piatkach, ale nie martwię się o zaliczenie matury, a walczę o to, by mieć wysoki wynik, by nie martwić się poprawkami egzaminu dojrzałości i wybierać studiów innych, bo 'na te które chciałam, się nie dostalam'. Nauczyciele mają trochę za wysokie mniemanie o sobie i o szkole, w której uczą, ale idzie się do tego przyzwyczaić. Dobra lekcja dystansu. Polecam
                • Gość: Dgjbchkm Re: liceum UŁ IP: 178.217.194.* 15.07.15, 20:34
                  Klasa uniwersytetu medycznego. Ściema totalna. Patronat daje możliwość jedynie chodzenia na wykłady ktore prowadzone sa w trudnym, nieprzystępnym dla licealisty języku w piątki na godzine 16. Poza tym nawet druga klasa w tym roku nie mogła na nie uczęszczać bo zajęcia na basenie kończyły sie ok 16 a szkoła nie uważała ze te wykłady to wystarczający argument do przesunięcia basenu na inny dzien. Poza tym błagam.. 4 godziny biologii i 4 godziny chemii w tygodniu to stanowczo za mało. Nauczyciele Mniemanie o sobie maja wyjątkowo wysokie ale tak szczerze to robią niewiele w kierunku matury. Chemia w tej szkole leży totalnie. Nie polecam jej w ogole na kierunki ścisłe. Generalnie progi punktowe sa zbyt wysokie jak na poziom. Ploul chciałoby dorównać polibudzie ale w życiu to sie nie stanie. Podkreślanie ze jesteśmy elitą będąc w tej szkole jest po prostu śmiechu warte a codziennie sie to słyszy będąc jej uczniem. Polecam dobrego terapeutę jeżeli macie zamiar sie wybrać do tej szkoły.
    • Gość: as Re: liceum UŁ IP: *.toya.net.pl 14.09.13, 16:13
      polecam wam stronę poświęconą studiowaniu w Łodziwww.lodzakademicka.info znajdziecie tam wszystkie łódzkie uczelnie, kierunki z podziałem na specjalnosci. Dodatkowo autorzy opisali każdy kierunek tak abyście wiedzieli co robić po ich ukończeniu. Poza tym wiele info nt miasta oraz poradniki palnowania kariery w Łodzi itp.
      lubię to!
    • Gość: Brajan Re: liceum UŁ IP: *.toya.net.pl 15.10.15, 00:33
      Nauczyciele kompletnie nie nauczają ale pouczają i ganią o samodzielnej nauce w domu.Mnóstwo prac domowych . Przez tą szkole nie ma sie zycia prywatnego.wszyscy nauczyciele są wykładowcami na całym uniwersytevcie łódzkim i nie chce im sie uczyc licealistów szeregując nas jako studentów ktrzy sami sie nauczą całej podstawy programowej.jezeli 3 lata chcesz spedzic nad ksiazką sam jak ja i miec tylko wiedze nabytą przez samego siebie to polecam tą szkole.
      • Gość: mateusz Re: liceum UŁ IP: *.toya.net.pl 13.11.16, 23:12
        hahahhahaha kolejna moja praca sprzed roku napisana w celu dostania do plouł. Tak naprawdę to nie musze tego pisać, ale mam wyżuty sumienia wzgledem w plouł, ze jezeli nie wyprstuje tych negatywnych opinii nikt nie przyjdzie w 2017 roku do plouł, a to byloby ogromna strara dla wszystkich gimnazjalistow, ktorzy chca swietnie napisac mature
    • Gość: Darek Re: liceum UŁ IP: *.toya.net.pl 15.10.15, 00:39
      Baba od francuskiego to zwykla strecicielka ,której dokuczanie uczniom sprawia przyjemnosc.nauczycielka od matematyki,która na lekcji nei uczy a maluje paznokcie dorównuje jej w obniżaniu samooceny uczniom. ( wiele osob wpadało w depreche przez te idiotki). Jeżeli chcesz sie nauczyc perfekt angielskiego albo niemieckigo to serdecznie polecam 4 lub 8 LO gdzie sie osoiscie przepisałem i mój angielski jest biegły. Radze wam uciekajcie od liceum uniwersytetu łóódzkiego plouł
    • Gość: Kinga-uczennica Re: liceum UŁ IP: *.toya.net.pl 15.10.15, 00:44
      jedna trzecia osob w tej szkole miała poprawki z matury z matmy bo szanowna pani matematyczka nei uczy lecz karze nadrabiac materaił samemu i robic z niego notatke w zeszycie i przeczytac pdr.Na lekci tłumaczy cos od świeta bo woli serfowac na iphone którym sie chwali zamiast edukowac młodzież.Sadze ze całe grtono pedagogiczne ma takie podejcie do licealistó.Atmosfera w szkole jezeli chodzi o nauczycieli jest nerwowa , nawet bardzo ale miedzy rówieśnikami całkiem spoko ( jezeli oczywiscie jestes bogaty i masz drogie ubrania-jezeli nie grupa cie nie przyjmie).Wracajac do domu musisz nadrabiac cos czego w XXI lo ucza na codzien.Straszna szkoła
      • Gość: SHAME ON ME Re: liceum UŁ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.15, 20:56

Nad głową skaczę wielkie słowo STATYSTYKA, które przysłania wszystkim nauczycielom zdrowe myślenie. Niedopuszczanie uczniów do matury, bo jest cień szansy, że jej nie zdadzą lub zdadzą słabo to chleb powszedni! Prawdziwi nauczyciele? Podczas mojej edukacji w PLOUŁ spotkałam takich 5ciu i to nie wszyscy mnie uczyli. Wszyscy lecą na korkach, nauczyciele nie chcą prowadzić dodatkowych lekcji do prowadzenia rozszerzeń, których nie ma w profilu klasy. Miliony pracy domowej. Z wiekszości przedmiotów tak naprawdę siedzisz i uczysz się sam. Gadka, że jesteśmy wybrani i ponadprzeciętni na początku. Potem gnojenie do tego stopnia, że człowiek jest w stanie się załamać. Kupa ludzi z nazwiskami, którzy mają chody u dyrektora i każdego innego nauczyciela. Było kilka przypadków, że wyrzucali lub dawali utlimatum co do odejscia uczniom słabym, a osobom w tej samej sytuacji, ale osobom z nazwiskiem znanym w mieście, mediach czy na samym uł mieli indywidualne! Jeden telewizor na drugim. Nie mają co robić kasą ewidentnie.

Jeśli chcecie cyrk na kółkach z naprawdę bardzo ładną i długą nazwą, albo żeby mieć w czym chodzić po mieście i szpanować mundurkiem, jak te żałosne pierwszaki, to zapraszam serdecznie.
        Może i ta szkoła kiedyś będzie wielką instytucją rodem jedynki, bo wszyscy mają takie aspiracje, ale na ten moment to wszystko jest tylko jakąś parodią.
    • Gość: monika Re: liceum UŁ IP: *.toya.net.pl 01.02.16, 22:31
      angielski jest na śmiesznym poziomie z kolei niemiecki jest meeeega trudny . Ja osobiscie tez miałam problemy z niemcem chociaz ucze sie od 1 kl. podstawowki i w gim miałam rozszerzenie. Jeżeli jestes średni/a z n niemieckiego to to lo nie jesytt miejsce dla cb. Z kolei w 1 sem. 1 klasy chodziłam na francuski i to co tam jest to masakra NIC SIE NIE UCZYLIŚMY te lekcje były śmieszne . Teraz jestem w 3 klasie i moje przyjaciolki nie umieją powiedziec cokolwiek wykraczajace poza podstawe z francuskeigo.
      Tak ogolnie to nauczyciele nie są przychylni do uczniow
      polowa jest przekonana ze ich przedmiot jest najwazniejszy.NIE POLECAM TEJ SZKOLY
    • Gość: michał Re: liceum UŁ IP: *.toya.net.pl 01.02.16, 22:37
      duuuużo trzeba sie uczyć SAMEMU a polski... to troche słabo jestem w klasie humnanistycznej i polski to przedmiot z ktorego nei mam zadnych problemow . Ogolnie to musze go sie uczyc samemu w domu niż na lekcjach bo nic sie na nich nie dowiaduje.
      Angielski jest średni jak nie gorzej
      niemiecki baaaardzo dobry ale tez truuuudnyyy
      nauczyciele są podzieleni po połowie
      dzielą sie an: tych średnich któórzy są calkiem Ok. ale są surowi
      i tych ktorzy są wredni,niemili,aroganccy i nazywają nas ELITĄ ( najgorsze słowo w tej szkole)
    • Gość: mateusz Re: liceum UŁ IP: *.toya.net.pl 13.11.16, 23:15
      Angielski w tej szkole jest naprawdeeeee dobry!!! Według matur to 3 najlepszy w Łodzi- zaraz po 1 lo i lo politechniki.
      Biol-chem też ma bardzo dobre zaplecze nauczycieli.
      Human- trzeba dobrze trafić. najlepszy polski- pani dr monika kazmierczak a histroia dr jan pajor geografia dr Maria Adamczewska- bardzo przyjazna osoba

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka