Gość: anglika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.11, 12:14 zara, zara.... to w Opolu będzie euro 2012 ? Panienika ma chyba kiepskie informacje. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
okobar79 Angielka szuka wiadomości o Opolu 09.06.11, 12:32 "Dowiedziałam się, że Opole jest ono oddalone od Warszawy ...." może i Google translate to kiepskie narzedzie do tłumaczeń, ale widac nasi dziennikarze GW Opole wciąż tego narzedzia używają :) Odpowiedz Link Zgłoś
okobar79 Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu 09.06.11, 12:45 aj dopiero zauważyłem że autorem artykuliku jest największa zakała dziennikarska GWO :) to takie błędy mnie już nie dziwią :P Odpowiedz Link Zgłoś
przemo_opole Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu 09.06.11, 12:47 daj już spokój, bo zaraz wszystko usuną... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pudelek Angielka szuka wiadomości o Opolu IP: *.play-internet.pl 09.06.11, 12:51 zniechęcające będzie dopiero to, co zastanie na miejscu - wymarłe centrum, dziurawe ulice, wiecznie niezadowolonych ludzi z zaciśniętymi zębami, obsrane trawniki itp.. Co ona chce tutaj zobaczyć? już sam fakt, że komuś przyszło do głowy, iż w czasie EURO przyjedzie z Wrocławia albo Warszawy do Opola jako turysta jest poroniony - co tutaj przeciętny turysta ma zwiedzać? kościoły? we Wrocławiu jest ich zatrzęsienie. Starówka? kiepska rekonstrukcja przedwojennej, Wrocław ma znacznie ładniejszą i większą. ZOO? owszem, nowoczesne i ładne, ale we Wrocku jest większe, bardziej znane i z zabytkową zabudową... Odpowiedz Link Zgłoś
jureek Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu 09.06.11, 13:04 Gość portalu: Pudelek napisał(a): > już sam fakt, że komuś przyszło do głowy, iż w czasie EURO przyjedzie z Wrocław > ia albo Warszawy do Opola jako turysta jest poroniony - co tutaj przeciętny tur > ysta ma zwiedzać? kościoły? we Wrocławiu jest ich zatrzęsienie. Starówka? kieps > ka rekonstrukcja przedwojennej, Wrocław ma znacznie ładniejszą i większą. ZOO? > owszem, nowoczesne i ładne, ale we Wrocku jest większe, bardziej znane i z zaby > tkową zabudową... Jeżeli chodzi o lokale, gdzie można posiedzieć, poczytać, porozmawiać to akurat Opole jest lepsze. Mam w Opolu takie 2 ulubione lokale (Book a Coffee i herbaciarnia na Piastowskiej), a we Wrocławiu od likwidacji Bałtyku na Ofiar Oświęcimskich i Zorby w rynku niczego podobnie klimatycznego nie znalazłem. Wolę też starówkę opolską od wrocławskiej, właśnie dlatego, że jest mniejsza i nie tak zatłoczona hałaśliwym buractwem. Jura Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu 09.06.11, 13:22 > Jeżeli chodzi o lokale, gdzie można posiedzieć, poczytać, porozmawiać to akurat > Opole jest lepsze. "Jasminum"!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jureek Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu 09.06.11, 13:52 pamejudd napisał: > "Jasminum"!!!! Tak, o tę herbaciarnię mi chodziło. Jura Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pudelek Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu IP: *.play-internet.pl 09.06.11, 16:39 ta angielka raczej nie jest emerytką i nie przyjeżdza tutaj szukać spokoju (opolska starówka) tylko chciałaby coś ciekawego zobaczyć. Tymczasem opolskie kamieniczki są, delikatnie mówiąc, mało ciekawego - większość rekonstrukcji jest dość prymitywna w stosunku do tego, co było przed wojną. Więc jeśli owa Angielska będzie chciała zobaczyć tętniącą życiem, ładną dla oka starówkę to w Opolu jej nie zobaczy... chyba, że jest miłośniczką banków. jeśli chodzi o lokale, to wiadomo, że każdy ma swoje preferencje - do herbaciarni nie chodzę, wolę przejść się na piwo - w tym przypadku w Opolu miejsc, gdzie kupię w miarę tanie, nie chrzczone piwo i nie będa mi puszczać syfiastej muzyki, mam może 2, a we Wrocławiu od groma Odpowiedz Link Zgłoś
jureek Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu 09.06.11, 16:48 Gość portalu: Pudelek napisał(a): > jeśli chodzi o lokale, to wiadomo, że każdy ma swoje preferencje - do herbaciar > ni nie chodzę, wolę przejść się na piwo - w tym przypadku w Opolu miejsc, gdzie > kupię w miarę tanie, nie chrzczone piwo i nie będa mi puszczać syfiastej muzyk > i, mam może 2, a we Wrocławiu od groma Bardzo jestem ciekaw, gdzie we Wrocławiu można się napić piwa bez syfiastej muzyki i burackiego towarzystwa. Jura Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd No popatrz... 09.06.11, 13:07 ...a wszyscy moi znajomi pochodzacy z innych miast byli zachwyceni Opolem.. Widocznie jednak to: > wiecznie niezadowolonych ludzi z zaciśniętymi zębami, ...tlumaczy twoja bezdennie smetna wypowiedz. Odpowiedz Link Zgłoś
jureek Re: No popatrz... 09.06.11, 13:10 pamejudd napisał: > ...a wszyscy moi znajomi pochodzacy z innych miast byli zachwyceni Opolem.. Moim znajomym też się Opole podobało. A tej pani, która będzie nas opisywać, polecam wizytę na cały dzień w skansenie w Bierkowicach. Moi znajomi zawsze byli pod wrażeniem. Jura Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GoBo Skansen IP: *.ip.netia.com.pl 09.06.11, 13:24 A po co akurat w Bierkowicach? Całe miasto, ba - cały region to jeden (nie tak znowu) wielki skansen! Odpowiedz Link Zgłoś
przemo_opole Re: No popatrz... 09.06.11, 13:35 Jurek, ale co można robić cały dzień w skansenie? Tam jest zwiedzania na góra 2 godziny. Odpowiedz Link Zgłoś
jureek Re: No popatrz... 09.06.11, 13:50 przemo_opole napisał: > Jurek, ale co można robić cały dzień w skansenie? Tam jest zwiedzania na góra 2 > godziny. Z całym dniem to może przesadziłem, ale ostatnio spędziłem tam ze znajomymi ponad 4 godziny (+ godzina na obiad) i gdyby nie to, że nie mieliśmy więcej czasu, posiedzielibyśmy sobie tam jeszcze. Jura Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pudelek Re: No popatrz... IP: *.play-internet.pl 09.06.11, 16:41 > ...a wszyscy moi znajomi pochodzacy z innych miast byli zachwyceni Opolem.. jak się pierwszy raz było w innym mieście, to wszystko zachwyca... chyba, że jacyś fani skansenów miejskich - o tak, to Opole jest doskonałe Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Re: No popatrz... 15.06.11, 15:46 > jak się pierwszy raz było w innym mieście, to wszystko zachwyca... Dokladnie. Same wiesniaki i prowincjusze. Nie to, co wroclawski emigrant... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fred Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.11, 13:19 Akurat zabytkowa zabudowa w ZOO to dziś nie jest powód do chwały, a tylko świadectwo bezmyślności ludzkiej, traktującej zwierzęta jak eksponaty i wypełniacze ładnych wnętrz. Ogrody zoologiczne mają rozmnażać ginące gatunki zwierząt i mało ważne jest czy ich wybiegi będą podobać się ludziom. ZOO w Opolu jest super i to mówi właściwie każdy kto je odwiedził. A po za tym przesadzasz z krytyczną oceną Opola. Miasto jest w stanie zainteresować turystę z Europy. Ma naprawdę fajny klimat i jest ładne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GoBo Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu IP: *.ip.netia.com.pl 09.06.11, 13:35 To chyba pisał ktoś z Urzędu Miasta! (1) Nie "ZOO", tylko "zoo" - to zwykły rzeczownik. (2) Ładne zoo z zabytkowymi budynkami jest ładniejsze od brzydkiego zoo z byle jakimi budynkami. (3) Celem zoo jest także ochrona i rozmnażanie zwierząt, ale - wbrew oczekiwaniom pseudoobrońców zwierząt - także ich ekspozycji ku uciesze odwiedzających. (4) Opole nie jest ładne. Opole jest bardzo brzydkim miastem. W Opolu istnieją co najwyżej ładne, pojedyncze punkty, czy też niewielkie odcinki w miarę urodziwe. Są to przykładowo Rynek i ul. Krakowska, kawałeczek Ozimskiej, pl. Daszyńskiego, ścieżki nad Odrą na Pasiece, ul. Barlickiego, ul. Piastowska (po części). I tyle. Wystarczy biednego turystę wpędzić w każdą z bocznych ulic - nawet w ścisłym centrum, by doznał wrażeń skutecznie go zniechęcających do powtórnego odwiedzenia Opola. Ale jeżeli dla was "odwiedzeniem Opola i regionu" jest przedreptanie z dworca PKP do Hotelu Mercure, a wieczorem na Rynek, wypicie tam piwa i uznanie Opole za zaliczone, to owszem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fred Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.11, 18:06 Opole jest "bardzo brzydkim" miastem? "Bardzo rzeczowa" ocena, tyle że nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Zwykły bełkot znudzonego swoją okolicą. Co tu więcej komentować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jk Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu IP: *.citymedia.pl 09.06.11, 13:26 Artykuł to przetłumaczony (a raczej "przegooglowany" w translatorze słowo w słowo) wpis z blogu: misja21.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?939309 A z opolskich ciekawostek, to oprócz zwiedzenia zoo, skansenu, wieży i kościołów należało by tą panienkę zabrać do dinoparku w Krasiejowie. Mogła by też zobaczyć festiwal na żywo w amfiteatrze. Odpowiedz Link Zgłoś
jureek Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu 09.06.11, 13:55 Gość portalu: jk napisał(a): > A z opolskich ciekawostek, to oprócz zwiedzenia zoo, skansenu, wieży i kościołó > w należało by tą panienkę zabrać do dinoparku w Krasiejowie. Osobiście dinoparku bym nie polecał. Moi znajomi byli rozczarowani. I ja też. Jura Odpowiedz Link Zgłoś
tiresias Re: Angielka szuka wiadomości o Opolu 09.06.11, 14:37 wprawia mnie w ekscytację. == mnie też, avec le petit erection Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sd Artykólig piersza klasa IP: 178.252.19.* 09.06.11, 16:45 Ale w sumie po co i o czym jest ten "artykuł"? Po co wyborcza robi halo z tego, że do miasta chce przyjechać obcokrajowiec? Przecież przyjeżdżają ich tu setki... Odpowiedz Link Zgłoś
okobar79 Angielka szuka wiadomości o Opolu 09.06.11, 20:17 ale kłamstewek w tym artykuliku 3 pociągi z Wawy? przecież bezposrednich jest 8 przez cały dzień - 4 TLK, 3 EIC, 1 Ex a z przesiadkami to nawet nie liczę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Menschenfresser Angielka szuka wiadomości o Opolu IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.06.11, 21:08 Ja rozumiem, ze jeszc ze nie potrafi po polsku. Ale to brzmi tak, jakby potrafila juz po hiszpansku, niemiecku, wlosku, japonsku i francusku. Hheee, a jak wiemy, jest u angielskich studentów z tym baaardzo skromnie. W porownaniu do kontynentalnych Europejczykow shame, wielki shame. :) (No, akurat ta lala to moze jeszcze cos od rodzicow po azjatycku potrafi.) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fan Opola Angielka szuka wiadomości o Opolu IP: *.com 10.06.11, 10:23 Narzekacie jeden z drugim na Opole (Pudelek,Jurek),bo jesteście debilami,pokażcie mi na Śląsku lepsze miasto.W Opolu było by jeszcze lepiej gdyby nie było tu tych buraków hanysów i tych sprzedawczyków z MN ( Mniejszości Nikczemnej) ,którzy przedtem aktywnie działali w gestapo,PZPR,SB. Debil,wsiowy hanys i burak, Jura ,zobaczył buraków na rynku we Wrocławiu,a tymi burakami był on i jego goście.Natomiast uczeń Geobbelsa, hanys Pudelek,który przerósł mistrza w kłamstwie szczuciu i pluciu,jest takim wieśniakiem i burakiem z UO,że wszędzie widzi wiochę ,tylko nie u siebie i tam skąd pochodzi.Inni zazdroszczą mi ,że mieszkam w Opolu,no które miasto jest ładniejsze,chyba nie Gliwice,Katowice,itd.itp. Odpowiedz Link Zgłoś