Dodaj do ulubionych

Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora hip...

IP: *.zwm.punkt.pl / 10.5.72.* 30.07.03, 22:45
A ch... im w dupe,w koncu dojdzie do tego ze hipermarket stanie
nad jeziorem srednim w turawie,i nie bedzie trzeba ronda,choc
kto wie:)
Obserwuj wątek
    • Gość: Zołza Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 30.07.03, 23:21
      Dziwięsę ,że pan Ciepły wypowiada się na ten temat.Na miejscu
      inwestora to ja bym się cieszył, bo nikt w Ratuszu tak często
      nie zmienia zdania jak ten Pan. A mówiąc poważnie t proponuję
      inwestorowi wybudować nową drogę dojazdową od strony Zawady to
      wyjdzie taniej niż zachciewajki ratuszowych urzędasów.
    • Gość: Wyborca Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 00:49
      Obecna sytuacja przypomina walkę Dawida z Goliatem.
      Panowie Wiceprezydenci tak często zminiają decyzję, iż jest
      możliwość postawienia innych warunków technicznych dla nowego
      inwestora w najbliższym czasie.
      Najdogodniejsze umiejscowienie nowgo inwestora dla Panów
      Prezydentów byłby jakiś teren niedaleko centrum (może Ozimska),
      wtedy można byłoby trochę podyskutować i zmienić decyzję
      proponujac inwestorowi, może jakoweś obrzeża miasta . Potem
      znowu niewielka dyskusja i znowu okazja do tego aby zmienić
      decyzję nr 2 na decyzję nr 1.
      A jak ciekawie będzie kiedy, terenów pod przyszłe inwestycje
      przybedzie
    • Gość: Tomek(Dresden) Tak malo? IP: *.arcor-ip.net 31.07.03, 01:12
      ..nasze miasto ma naprawde male wymagania. Aleja Solidarnosci ,
      rondo na Sosnkowskiego...a dlaczego nie trase srednicowa ,
      dokonczenie obwodnicy az do Grotowic i szybki tramwaj na odcinku
      Rynek-szpital-centrum handlowe??? Przeciez to tak samo realne...
      Urzad Miasta jest jak pies ogrodnika : sam nie zje , innemu nie da.
      A przeciez inwestor zachowuje sie dokladnie tak , jak prezydent
      chce: zadnych wielkopowierzchniowych inwestycji na terenie
      miasta. Wystarczyloby zaproponowac dokonczenie Witosa , rondo z
      obwodnica ( ale lepsze byloby skrzyzowanie ze swiatlami , takie
      jak na Luboszycka/obwodnica oraz...dokonczenie Dobrych Domow. W
      ten sposob miasto ubija dwa interesy za jednym zamachem :
      spektakularnie konczy afere, ktora pograzyla lewice, obnizajac
      jej szanse w przyszlych wyborach oraz wywiaze sie z obietnicy
      wyborczej ( zadnych hipermarketow! ) dajac jednoczesnie Opolanom
      uteskniona konkurencje dla Reala i Gminie Turawa pieniadze na
      oczyszczenie Jeziora Turawskiego....
    • Gość: Tomek(Dresden) To smutne... IP: *.arcor-ip.net 31.07.03, 01:38
      ..ze ziscily sie moje najgorsze przewidywania : Miasto Opole i
      miejscowosci powiatu opolskiego walcza ze soba, zamiast sie
      wzajemnie wspierac. Stanowimy przeciez jeden organizm , a
      dzielnice peryferyjne Opola przechodza wrecz niezauwazalnie w
      Chmielowice , Czarnowasy czy Winow. Wlodarze Opola zapominaja ,
      ze we wsiach otaczajacych miasto mieszka tyle samo mieszkancow,
      co w Opolu ( ok. 140 000 ) i o tym , ze razem stanowimy juz dosyc
      powazna aglomeracje , podnoszaca nas w rankingu inwestycyjnym. Do
      tego mieszkancy tych "wiosek" wcale do ubogich nie naleza , moge
      nawet smialo powiedziec, ze stanowia wiekszosc kupujacych w
      opolskich sklepach wielkopowierzchniowych. Walka Opola z silna
      okolica moze sie tez zle dla miasta skonczyc. Dla aglomeracji
      300-stu tysiecznej jest miejsce dla trzech- gora czterech
      wielkich hipermarketow z galeriami handlowymi. Wyobrazmy sobie ze
      obok Reala powstanie jeszcze jeden w gminie Turawa , jeden kolo
      Wrzosek i jeden miedzy Winowem a Folwarkiem. I co wtedy? Opole
      bedzie musialo poczekac na sklep wielkopowierzchniowy dalszych 30
      lat. Przyklad gminy Kobierzyce pokazuje , ze centrum handlowe
      szybko sciaga ku sobie inwestycje przemyslowe i
      logistyczne....grozi nam wiec to , co sie dzieje w amerykanskich
      miastach : zamieranie srodmiesci i wynoszenie sie co bogatszych i
      prezniejszych na peryferia , poza granice Opola..?
      • Gość: opolanin Re: To smutne... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.03, 08:49
        To bardzo smutne. Wychodzi cała nieudolność paru palantów,
        którzy wzięli się za zarządzanie miastem, do czego zupełnie się
        nie nadają. Jedyne co im wychodzi do niszczenie układów lewicy.
        Niestety,nie mają żadnego pozytywnych efektów działania, a na
        samej destrukcji starego porządku niczego nowego się nie
        wybuduje, o czym przekonali się tacy rewolucjoniści jak Mao,
        Lenin, Stalin - panie Z. poczytaj Pan jakiś podręcznik z
        historii, może się co przejaśni pod kopułą, albo idź na
        emeryturę ze swoimi czekistami auch.
      • Gość: unREAL Trzymajmy kciuki Opolanie za tę inwestycję... IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 08:56
        Precz z monopolem REALa i z po(3,14)erdolonym zarządkiem miasteczka a raczej
        przerośniętej wiochy z sołtysem Zembatym na czele!
    • Gość: joke Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 31.07.03, 09:18
      to jakas paranoja. faktycznie przypowiastka o psu ogrodnika jest
      tu jak najbardziej na miejscu. komu jak komu ale turawie
      przydalaby sie kasa na walke z glonami i jakies cywilizowane
      zagospodarowanie jezior,co tez byloby korzystne dla mieszkancow
      opola (mnie tez), o ktorych tak bardzo troszczy si nasza wladza.
      • Gość: Endzik Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 09:23
        władza troszczy się TYLKO o WŁASNE DUPSKA
        społeczeństwo służy tylko do:
        1.wyborów
        2.płacenia coraz większych podatków
        • Gość: Piotr Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 09:46
          Nie jestem zwolennikiem SLD, ale tym razem zgadzam sie Piotrem Synowcem, że na
          razie jedynym efektem działania urzędu miasta jest piasek na malinie i brak
          pornosów w kiosku urzędu. Poważne decyzje przerastają możliwości intelektualne
          oraz wiedzę aktualnych włodarzy miasta. To smutne.
      • Gość: AGG Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.zwm.punkt.pl / 10.5.72.* 31.07.03, 16:19
        Zombi czy Ty to w ogóle czytasz?
        I co uważasz , że wszyscy tu piszący są walnięci
    • Gość: Marek z Opola Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 09:43
      My mieszkańcy Opola z chęcią korzystamy z dobrodziejstw innych
      np. jezior turawskich, niszcząc je oraz z jeziora srebrnego
      (które szczególnie w tym roku niszczymy)i to jest w porządku.
      Natomiast uważam, że powinniśmy odpuścić te "zapasy" i tą
      nierówną walkę, bo stracimy my i nasi sąsiedzi (inwestor
      odejdzie). Ja chcę drugiego hipermaketu, aby była w Opolu
      prawdziwa konkureccja.
      A na marginesie po wyborach samąrządowych w Opolu, jak
      zobaczyłem kto wygrał, to byłem przekonany, że nasze miasto
      zacznie się cofać w rozwoju i niestety miałem rację.Bo
      rządzących interesuje tylko walka polityczna i jak
      dokopać "czerwonym" a nie dobro nas mieszkańców.
      Pozdrawiam gorąco.
      • Gość: kaz Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 09:54
        powtorze jeszcze raz (mam nadzieje, ze czyta to ktos od tej inwestycji) niech
        buduja nawet bez lacznika! ludzie i tak pojada od czetochowskiej i oleskiej, a
        wladze moze nawet zanim odejda zrozumieja, ze sie osmieszaja...
    • Gość: pan ZIMNY Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: 212.244.126.* 31.07.03, 10:35
      Jak pan Ciepły i Miasto dbają o komunikację i cytuję "Uznaliśmy,
      po długich dyskusjach, że tylko takie inwestycje zagwarantują,
      że nie pogorszy się sytuacja komunikacyjna w tej części miasta.
      To nie jest tylko nasze prawo, ale i obowiązek wobec
      mieszkańców."
      WIDAĆ TO WYRAŹNIE PRZY WYJEŹDZIE Z/DO CASTORAMY I OBI.
      KAŻDY KIEROWCA WIE O CZY MÓWIĘ..
      BANDA PANIE..
    • Gość: Zakłopotany Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.zwm.punkt.pl / 192.168.0.* / *.pl 31.07.03, 16:53
      1. O ile mi wiadomo, to gmina Turawa miała przekazać tereny do
      obwodnicy pod administrację Opola, decyzje te zostały
      potwierdzone w referendach mieszkańców i właścicieli terenów.
      Granicą miała być nie tyle obwodnica, ile rzeczka Malina, tak
      aby cała obwodnica znalazła się w obrębie miasta. Była już
      ponoć zgoda obydwu gmin. Ponoć już podjęto odpowiednie kroki w
      MSWiA. W ostatniej chwili Turawa się rozmyśliła, w chwili, gdy
      pojawił się inwestor. Tą historię zdaje się potwierdzać wójt
      Turawy, deklarujący beztrosko chęć przekazania wyłącznie
      terenu "Habitatu" do administracji miastu.

      2. Obwodnica jest miejska i odcina tereny Turawy od jednolitego
      kawałka. Bez sensu.

      3. Turawa chce zarobić na tym co nie jej. Cała infrastruktura
      drogowa i komunalna w rejonie należy do Opola. A Turawachce
      chce bezczelnie odcinać od tego kupony.

      4. Turawa ma inne walory - turystyczne, które -powinna
      wykorzystać dla pożytku gminy. Poprzedni wójt tylko wywołał
      szereg konflików, i doprowadził jeziora turawskie do
      turystycznej ruiny.

      5. Ponoć inwestorem ma być znowu Metro AG - właściciel Reala, a
      hipermarketem ma być Praktiker. Znowu jeśli to prawda, to na
      cholerę Praktiker, jak tego typu market mamy w Opolu 3: Obi,
      Castorama, Nomi.

      6. Tereny do obwodnicy i tak zostaną wchłonięte do miasta,
      prędzej czy później, gdyż taka będzie presja urbanizacyjna.
      Logicznie rzecz biorąc cała struktura komunalna na tym terenie
      musi być powiązana z miejską, bo nie wierzę, że gówienka
      popłyną do oczyszczalni w Turawie. Nie jest zatem istotny
      argument o utracie potencjalnego inwestora. Jeśli się nawet
      teraz inwestora przegoni, to znajdą się inni.

      8. Turawa ma z czego mieć dochody wystarczające na prawidłowy
      rozwój gminy. Całe to zachowanie władz Turawy to zwykła
      chłopska pazerność.


      • Gość: klient Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.chello.pl 01.08.03, 21:09
        Polityka Pana prezydenta jest taka, że kolejny hipermarket ma stanąć na działce
        koło Makro, tej wykupionej ostatnio przez miasto. Inne miejsce w tej chwili nie
        wchodzi w gre, inaczej pieniądze które poszły na tą działke długo się nie
        zwrócą i włodarze się tego właśnie boją.
        • Gość: KArit. Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.dialup.inetia.pl 02.08.03, 00:01
          Przeczytajcie Zakłopotanego- ma rację! Polityka miasta jest taka, że Zembaczyński chce wpuścić hipermarket na Arki Bożka, koło zakładów Drobiarskich!
      • Gość: Karit Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.dialup.inetia.pl 01.08.03, 23:58
        Twój głos jest rozsądny i genialny. Tak, to święta prawda. A ja jeszcze dodam, że obok hipermarketu wg planu ma stanąć: Baza dla TIRów z dużym parkingiem i bloki mieszkalne dla obsługi. Ciekawe, że o tym nikt nie bąknął!
        • Gość: TKM Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 04.08.03, 15:26
          władza troszczy się TYLKO o WŁASNE DUPSKA
          społeczeństwo służy tylko do:
          1.wyborów
          2.płacenia coraz większych podatków
    • Gość: Zakłopotany Tu macie dowód IP: *.ozas.com.pl / 172.20.77.* 05.08.03, 09:42
      pozsykany ze strony internetowej gminy Turawa:

      Informacja o wynikach konsultacji w sprawie zmiany granic gminy Turawa (15
      lipca 2002)

      PROTOKÓŁ
      z konsultacji przeprowadzonych w dniu 14 lipca 2002 r. w sprawie zmiany granicy
      gminy Turawa.
      Konsultację przeprowadzono w Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie. Komisja
      ustaliła następujący wynik konsultacji:
      1. Ogólna liczba mieszkańców w sołectwie - 1096
      2. Wydano kart do głosowania - 138
      3. Oddano kart do głosowania (ilość kart wyjętych z urny) - 138
      4. Kart ważnych oddano - 137
      5. Kart nieważnych - 1
      6. Głosów ważnych za odłączeniem graniczącego z Opolem fragmentu wsi Zawada -122
      7. Głosów ważnych przeciw odłączeniu graniczącego z Opolem fragmentu wsi
      Zawada - 14
      8. Głosów ważnych wstrzymujących się - 1.
      Komisja stwierdza, że na ogólną liczbę 138 osób, które wzięły udział w
      konsultacji ilość głosów ważnych za odłączeniem graniczącego z Opolem fragmentu
      wsi Zawada było więcejj niż ilość głosów ważnych przeciw odłączeniu tego
      fragmentu wsi Zawada.
      Uwagi członków Komisji: bez uwag.
      Podpisy członków Komisji
      1. Piotr Lis
      2. Sabina Kozołup
      3. Waldemar Rosa
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka