Gość: Mgg IP: *.zwm.punkt.pl / 10.5.72.* 30.07.03, 22:45 A ch... im w dupe,w koncu dojdzie do tego ze hipermarket stanie nad jeziorem srednim w turawie,i nie bedzie trzeba ronda,choc kto wie:) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Zołza Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 30.07.03, 23:21 Dziwięsę ,że pan Ciepły wypowiada się na ten temat.Na miejscu inwestora to ja bym się cieszył, bo nikt w Ratuszu tak często nie zmienia zdania jak ten Pan. A mówiąc poważnie t proponuję inwestorowi wybudować nową drogę dojazdową od strony Zawady to wyjdzie taniej niż zachciewajki ratuszowych urzędasów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wyborca Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 00:49 Obecna sytuacja przypomina walkę Dawida z Goliatem. Panowie Wiceprezydenci tak często zminiają decyzję, iż jest możliwość postawienia innych warunków technicznych dla nowego inwestora w najbliższym czasie. Najdogodniejsze umiejscowienie nowgo inwestora dla Panów Prezydentów byłby jakiś teren niedaleko centrum (może Ozimska), wtedy można byłoby trochę podyskutować i zmienić decyzję proponujac inwestorowi, może jakoweś obrzeża miasta . Potem znowu niewielka dyskusja i znowu okazja do tego aby zmienić decyzję nr 2 na decyzję nr 1. A jak ciekawie będzie kiedy, terenów pod przyszłe inwestycje przybedzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek(Dresden) Tak malo? IP: *.arcor-ip.net 31.07.03, 01:12 ..nasze miasto ma naprawde male wymagania. Aleja Solidarnosci , rondo na Sosnkowskiego...a dlaczego nie trase srednicowa , dokonczenie obwodnicy az do Grotowic i szybki tramwaj na odcinku Rynek-szpital-centrum handlowe??? Przeciez to tak samo realne... Urzad Miasta jest jak pies ogrodnika : sam nie zje , innemu nie da. A przeciez inwestor zachowuje sie dokladnie tak , jak prezydent chce: zadnych wielkopowierzchniowych inwestycji na terenie miasta. Wystarczyloby zaproponowac dokonczenie Witosa , rondo z obwodnica ( ale lepsze byloby skrzyzowanie ze swiatlami , takie jak na Luboszycka/obwodnica oraz...dokonczenie Dobrych Domow. W ten sposob miasto ubija dwa interesy za jednym zamachem : spektakularnie konczy afere, ktora pograzyla lewice, obnizajac jej szanse w przyszlych wyborach oraz wywiaze sie z obietnicy wyborczej ( zadnych hipermarketow! ) dajac jednoczesnie Opolanom uteskniona konkurencje dla Reala i Gminie Turawa pieniadze na oczyszczenie Jeziora Turawskiego.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek(Dresden) To smutne... IP: *.arcor-ip.net 31.07.03, 01:38 ..ze ziscily sie moje najgorsze przewidywania : Miasto Opole i miejscowosci powiatu opolskiego walcza ze soba, zamiast sie wzajemnie wspierac. Stanowimy przeciez jeden organizm , a dzielnice peryferyjne Opola przechodza wrecz niezauwazalnie w Chmielowice , Czarnowasy czy Winow. Wlodarze Opola zapominaja , ze we wsiach otaczajacych miasto mieszka tyle samo mieszkancow, co w Opolu ( ok. 140 000 ) i o tym , ze razem stanowimy juz dosyc powazna aglomeracje , podnoszaca nas w rankingu inwestycyjnym. Do tego mieszkancy tych "wiosek" wcale do ubogich nie naleza , moge nawet smialo powiedziec, ze stanowia wiekszosc kupujacych w opolskich sklepach wielkopowierzchniowych. Walka Opola z silna okolica moze sie tez zle dla miasta skonczyc. Dla aglomeracji 300-stu tysiecznej jest miejsce dla trzech- gora czterech wielkich hipermarketow z galeriami handlowymi. Wyobrazmy sobie ze obok Reala powstanie jeszcze jeden w gminie Turawa , jeden kolo Wrzosek i jeden miedzy Winowem a Folwarkiem. I co wtedy? Opole bedzie musialo poczekac na sklep wielkopowierzchniowy dalszych 30 lat. Przyklad gminy Kobierzyce pokazuje , ze centrum handlowe szybko sciaga ku sobie inwestycje przemyslowe i logistyczne....grozi nam wiec to , co sie dzieje w amerykanskich miastach : zamieranie srodmiesci i wynoszenie sie co bogatszych i prezniejszych na peryferia , poza granice Opola..? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opolanin Re: To smutne... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.03, 08:49 To bardzo smutne. Wychodzi cała nieudolność paru palantów, którzy wzięli się za zarządzanie miastem, do czego zupełnie się nie nadają. Jedyne co im wychodzi do niszczenie układów lewicy. Niestety,nie mają żadnego pozytywnych efektów działania, a na samej destrukcji starego porządku niczego nowego się nie wybuduje, o czym przekonali się tacy rewolucjoniści jak Mao, Lenin, Stalin - panie Z. poczytaj Pan jakiś podręcznik z historii, może się co przejaśni pod kopułą, albo idź na emeryturę ze swoimi czekistami auch. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: unREAL Trzymajmy kciuki Opolanie za tę inwestycję... IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 08:56 Precz z monopolem REALa i z po(3,14)erdolonym zarządkiem miasteczka a raczej przerośniętej wiochy z sołtysem Zembatym na czele! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joke Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 31.07.03, 09:18 to jakas paranoja. faktycznie przypowiastka o psu ogrodnika jest tu jak najbardziej na miejscu. komu jak komu ale turawie przydalaby sie kasa na walke z glonami i jakies cywilizowane zagospodarowanie jezior,co tez byloby korzystne dla mieszkancow opola (mnie tez), o ktorych tak bardzo troszczy si nasza wladza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Endzik Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 09:23 władza troszczy się TYLKO o WŁASNE DUPSKA społeczeństwo służy tylko do: 1.wyborów 2.płacenia coraz większych podatków Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 09:46 Nie jestem zwolennikiem SLD, ale tym razem zgadzam sie Piotrem Synowcem, że na razie jedynym efektem działania urzędu miasta jest piasek na malinie i brak pornosów w kiosku urzędu. Poważne decyzje przerastają możliwości intelektualne oraz wiedzę aktualnych włodarzy miasta. To smutne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AGG Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.zwm.punkt.pl / 10.5.72.* 31.07.03, 16:19 Zombi czy Ty to w ogóle czytasz? I co uważasz , że wszyscy tu piszący są walnięci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek z Opola Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 09:43 My mieszkańcy Opola z chęcią korzystamy z dobrodziejstw innych np. jezior turawskich, niszcząc je oraz z jeziora srebrnego (które szczególnie w tym roku niszczymy)i to jest w porządku. Natomiast uważam, że powinniśmy odpuścić te "zapasy" i tą nierówną walkę, bo stracimy my i nasi sąsiedzi (inwestor odejdzie). Ja chcę drugiego hipermaketu, aby była w Opolu prawdziwa konkureccja. A na marginesie po wyborach samąrządowych w Opolu, jak zobaczyłem kto wygrał, to byłem przekonany, że nasze miasto zacznie się cofać w rozwoju i niestety miałem rację.Bo rządzących interesuje tylko walka polityczna i jak dokopać "czerwonym" a nie dobro nas mieszkańców. Pozdrawiam gorąco. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaz Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.03, 09:54 powtorze jeszcze raz (mam nadzieje, ze czyta to ktos od tej inwestycji) niech buduja nawet bez lacznika! ludzie i tak pojada od czetochowskiej i oleskiej, a wladze moze nawet zanim odejda zrozumieja, ze sie osmieszaja... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pan ZIMNY Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: 212.244.126.* 31.07.03, 10:35 Jak pan Ciepły i Miasto dbają o komunikację i cytuję "Uznaliśmy, po długich dyskusjach, że tylko takie inwestycje zagwarantują, że nie pogorszy się sytuacja komunikacyjna w tej części miasta. To nie jest tylko nasze prawo, ale i obowiązek wobec mieszkańców." WIDAĆ TO WYRAŹNIE PRZY WYJEŹDZIE Z/DO CASTORAMY I OBI. KAŻDY KIEROWCA WIE O CZY MÓWIĘ.. BANDA PANIE.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zakłopotany Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.zwm.punkt.pl / 192.168.0.* / *.pl 31.07.03, 16:53 1. O ile mi wiadomo, to gmina Turawa miała przekazać tereny do obwodnicy pod administrację Opola, decyzje te zostały potwierdzone w referendach mieszkańców i właścicieli terenów. Granicą miała być nie tyle obwodnica, ile rzeczka Malina, tak aby cała obwodnica znalazła się w obrębie miasta. Była już ponoć zgoda obydwu gmin. Ponoć już podjęto odpowiednie kroki w MSWiA. W ostatniej chwili Turawa się rozmyśliła, w chwili, gdy pojawił się inwestor. Tą historię zdaje się potwierdzać wójt Turawy, deklarujący beztrosko chęć przekazania wyłącznie terenu "Habitatu" do administracji miastu. 2. Obwodnica jest miejska i odcina tereny Turawy od jednolitego kawałka. Bez sensu. 3. Turawa chce zarobić na tym co nie jej. Cała infrastruktura drogowa i komunalna w rejonie należy do Opola. A Turawachce chce bezczelnie odcinać od tego kupony. 4. Turawa ma inne walory - turystyczne, które -powinna wykorzystać dla pożytku gminy. Poprzedni wójt tylko wywołał szereg konflików, i doprowadził jeziora turawskie do turystycznej ruiny. 5. Ponoć inwestorem ma być znowu Metro AG - właściciel Reala, a hipermarketem ma być Praktiker. Znowu jeśli to prawda, to na cholerę Praktiker, jak tego typu market mamy w Opolu 3: Obi, Castorama, Nomi. 6. Tereny do obwodnicy i tak zostaną wchłonięte do miasta, prędzej czy później, gdyż taka będzie presja urbanizacyjna. Logicznie rzecz biorąc cała struktura komunalna na tym terenie musi być powiązana z miejską, bo nie wierzę, że gówienka popłyną do oczyszczalni w Turawie. Nie jest zatem istotny argument o utracie potencjalnego inwestora. Jeśli się nawet teraz inwestora przegoni, to znajdą się inni. 8. Turawa ma z czego mieć dochody wystarczające na prawidłowy rozwój gminy. Całe to zachowanie władz Turawy to zwykła chłopska pazerność. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klient Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.chello.pl 01.08.03, 21:09 Polityka Pana prezydenta jest taka, że kolejny hipermarket ma stanąć na działce koło Makro, tej wykupionej ostatnio przez miasto. Inne miejsce w tej chwili nie wchodzi w gre, inaczej pieniądze które poszły na tą działke długo się nie zwrócą i włodarze się tego właśnie boją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KArit. Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.dialup.inetia.pl 02.08.03, 00:01 Przeczytajcie Zakłopotanego- ma rację! Polityka miasta jest taka, że Zembaczyński chce wpuścić hipermarket na Arki Bożka, koło zakładów Drobiarskich! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karit Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.dialup.inetia.pl 01.08.03, 23:58 Twój głos jest rozsądny i genialny. Tak, to święta prawda. A ja jeszcze dodam, że obok hipermarketu wg planu ma stanąć: Baza dla TIRów z dużym parkingiem i bloki mieszkalne dla obsługi. Ciekawe, że o tym nikt nie bąknął! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TKM Re: Opole utrudnia Turawie pozyskanie inwestora h IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 04.08.03, 15:26 władza troszczy się TYLKO o WŁASNE DUPSKA społeczeństwo służy tylko do: 1.wyborów 2.płacenia coraz większych podatków Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zakłopotany Tu macie dowód IP: *.ozas.com.pl / 172.20.77.* 05.08.03, 09:42 pozsykany ze strony internetowej gminy Turawa: Informacja o wynikach konsultacji w sprawie zmiany granic gminy Turawa (15 lipca 2002) PROTOKÓŁ z konsultacji przeprowadzonych w dniu 14 lipca 2002 r. w sprawie zmiany granicy gminy Turawa. Konsultację przeprowadzono w Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie. Komisja ustaliła następujący wynik konsultacji: 1. Ogólna liczba mieszkańców w sołectwie - 1096 2. Wydano kart do głosowania - 138 3. Oddano kart do głosowania (ilość kart wyjętych z urny) - 138 4. Kart ważnych oddano - 137 5. Kart nieważnych - 1 6. Głosów ważnych za odłączeniem graniczącego z Opolem fragmentu wsi Zawada -122 7. Głosów ważnych przeciw odłączeniu graniczącego z Opolem fragmentu wsi Zawada - 14 8. Głosów ważnych wstrzymujących się - 1. Komisja stwierdza, że na ogólną liczbę 138 osób, które wzięły udział w konsultacji ilość głosów ważnych za odłączeniem graniczącego z Opolem fragmentu wsi Zawada było więcejj niż ilość głosów ważnych przeciw odłączeniu tego fragmentu wsi Zawada. Uwagi członków Komisji: bez uwag. Podpisy członków Komisji 1. Piotr Lis 2. Sabina Kozołup 3. Waldemar Rosa Odpowiedz Link Zgłoś