Gość: rupert
IP: *.zwm.punkt.pl
10.08.03, 16:19
PYTANIE: Czy bilety okresowe należy kasować przy każdym przejeździe?
ODPOWIEDŹ: Bilet wieloprzejazdowy trzeba kasować za każdym razem, gdy
rozpoczynamy nowy przejazd. Bilet okresowy wystarczy skasować tylko raz, przy
pierwszym przejeździe od momentu zakupu. Prosimy jednak o kasowanie, w miarę
możliwości, również biletów okresowych przy każdym przejeździe - pozwoli to
na gromadzenie danych statystycznych o liczbie pasażerów korzystających z
danej linii, a tym samym dostosować liczbę pojazdów do rzeczywistych potrzeb.
PYTANIE: Czy po przedłużeniu ważności biletu na Karcie Miejskiej muszę od
nowa aktywować go w kasowniku?
ODPOWIEDŹ: Tak, jeśli nowy bilet został zakupiony po upływie ważności
poprzedniego. Jeśli termin ważności biletu przedłużono w czasie, kiedy był on
ważny, aktywacja w kasowniku nie jest konieczna - bilet będzie ważny
nieprzerwanie przez odpowiednio większą liczbę dni.
PYTANIE: Na niektórych biletach okresowych z paskiem magnetycznym nie ma
miejsca na wpisanie danych osobowych. Gdzie mam wpisać swoje imię, nazwisko i
numer dokumentu ze zdjęciem?
ODPOWIEDŹ: Dane te należy wpisać po stronie paska magnetycznego (nad lub pod
nim) bezpośrednio po pierwszym skasowaniu biletu.
PYTANIE: Czy kontroler biletów musi posiadać urządzenie kontrolerskie?
ODPOWIEDŹ: Jeśli kontroler dokonuje kontroli samodzielnie, musi posiadać
urządzenie. Podczas kontroli grupowej na wyposażeniu grupy kontrolerów musi
być co najmniej jeden czytnik. Pasażer ma prawo odmówić okazania swojego
biletu, jeśli kontroler (lub kontrolerzy) nie dopełni tego obowiązku.
tak to robić można.