Dodaj do ulubionych

Lustra w małej łazience

IP: *.subscribers.sferia.net 20.12.11, 01:54
Witam, moja znajoma znacznie powiększyła sobie łazienkę umocowując na ścianach pas luster o wysokości 60 cm. Lustra są na tym samym poziomie. Ja mam tak samo zrobić, tylko nie wiem jak zabezpieczyć lustra od korozji srebrnej warstwy ? U mnie w łazience nastąpiło zniszczenie krawędzi wiszącego lustra zaciekiem koloru szarego, tylna ścianka nie uległa zniszczeniu tylko ta warstwa błyszcząca. Jak zabezpieczyć lustro przed podobnym zniszczeniem ? Mają być wbudowane w ścianę dlatego muszę mieć 100 % gwarancję, może czymś pomalować ? tylko czym ? Kiedyś lustra były miniowane, potem była warstwa miedzi, a teraz to nie wiadomo co jest.
Może ktoś będzie wiedział ?
Obserwuj wątek
        • Gość: Wojtek Re: Lustra w małej łazience IP: *.free.aero2.net.pl 20.12.11, 23:33
          Lustro kupiłem 5 lat temu. Czy felerne ? Trudno sprawdzić. Dlatego nawet kupując takie potencjalnie lustro niskiej jakości chciałem się zabezpieczyć samemu pokrywając tylną ściankę farbą lub czymś innym co zabezpieczy te lustro od wilgoci. Takim przykładem mogą być lustra w saunie. Fachowcy, szklarze itp. nie potrafią albo nie chcą na to odpowiedzieć. To chyba jakaś olbrzymia tajemnica zawodowa ?
      • drugiwojwa Re: Lustra w małej łazience 12.12.12, 21:02
        Gość portalu: szpong napisał(a):

> W lustrach tylną ściankę należy chronić przed wilgocią, wtedy nie szarzeją. Jeś
        > li wpuści pan lustra w ścianę pomiędzy glazurę, należy dopilnować aby przestrze
        > ń między glazurą a lustrem została szczelnie zabezpieczona silikonem (w kolorze
        > fugi).

Dziękuję, jednak jak to zrobić ? Czy pokryć tylną ściankę lustra oraz jego boczne ścianki np. Silikonem Tytan Professional tj. uszczelniaczem czy też samą ścianę ? I czy to będzie trzymać i nie będzie szkodzić samemu pokryciu lustra ? Bo słyszałem że silikon ma odczyn kwaśny ...
    • drugiwojwa Zabezpieczyć lustro w łazience przed wilgocią 31.10.13, 06:55
      Że lustro lub lustra w małej łazience (niestety tyko optycznie :)) powiększają ją to chyba każdy już wie. Ale jest problem czasami jak kupi się lustro i powiesi a ono od tyłu nagle zaczyna się niszczyć. Wilgoć zaczyna wciskać się pod szkło, a pokrycie, na szkle pojawiają się ciemne zacieki i trzeba kupić nowe lustro. Jak je zabezpieczyć przed powieszeniem ? Jakiej farby użyć aby była trwała i nie zniszczyła powłoki lustrzanej ? Może akrylowej ?
    • drugiwojwa Re: Lustra w małej łazience 06.11.13, 19:04
      Lustro powiększa pomieszczenie nie tylko w łazience, np. w kuchni umocowane poziomo pod szafką na ścianie - na wprost blatu nie tylko powiększa pomieszczenie ale też podwaja to co stoi na blacie, ułatwia pracę, poprawia oświetlenie. Wg mojego doświadczenia nie warto "dziurawić" lustra w celu zamocowania, wystarczą uchwyty wokół luster.

Problem tylko w zabezpieczeniu luster przed uszkodzeniem warstwy lustrzanej.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka