Dodaj do ulubionych

Pierwszy koncert Steinway'a

11.03.06, 08:15
"- Pan dyrektor użył wyrafinowanego sposobu i nie dał wyboru. Musiałem
poprosić radnych o pieniądze na najlepszy na świecie fortepian. Zgodzili się.
Ale drugi taki numer nie przejdzie - przestrzegał Mieczykowskiego prezydent
Płocka Mirosław Milewski i w blasku czerwonych reflektorów i fleszy
fotoreporterów przecinał wstęgę oplatającą instrument."

zacznijmy od tego ze pieniadze sa podatnikow a nie radnych czy prezydenta
poza tym myslem ze powinno sie zawsze uzywac najlepszych rzeczy
kurcze jesli szkoda bucowi kasy na fortepian to jak ma sie rozwijac
"wrazliwosc" u mlodych ludzi, ktorzy nie beda mieli okazji posluchac na zywo
koncertu na fortepianie a jedynie
"hiphopowe" fanaberie?
Obserwuj wątek
    • Gość: Mad Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 10:19
      jakie hip hopowe fanaberie?
      kazdy slucha tego, co lubi.
    • Gość: ZŁY Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.plock.mm.pl 11.03.06, 10:38
      zajać się ludźmi. Dać im pracę i jedzenie. Państwo stało sie wrogiem swoich
      obywateli. Jest niemoralne wyciagac pieniądze na fortepainy, które nigdy by nie
      były kupione przez nich samych. Żeby zaspokoić kilu ludzi, straca wszyscy.
      Kupować za swoje. I to jest kulturą. A reszta? subkulturą. Zwykłe chMSTWO.
      • Gość: kumoter Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.c241.petrotel.pl 11.03.06, 12:32
        Ejże "ZłY". Nie lamentuj bo nie masz racji. Właśnie miasto dorobiło sie lub doczekało (wybieraj) instrumentu jedynego w swoim rodzaju bp bnardzo wysokiej jakości. Nie mam nic przeciwko kaliskim fortepianom, a te ten nasz jest najlepszy. To nie tylko podnosi jakośc muzyki ale pomaga w doborze do koncertowania na nim wybitnych artystów. Cieszmy się z tego nabytku bo to jest nasze wspólne dobro i nam, miastu będzie służyć.
        Nędzia będzie istnieć tak czy inaczej bo nie widać ani słychać by ktos sie zajął gospodarką. Ale nie dam sie wciągnąć w ten przykry temat bo nie zanosi się na lepsze. I tu masz rację.
        Ale fortepian jest nasz i do tego najlepszy.
        Miłego udziału w koncertach.
        • Gość: zły Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.plock.mm.pl 12.03.06, 11:54
          kiedy państwo, było Szanownym Państwem, kupowali za swoje. Nie rozumiesz o co
          chodzi. nie o zatrzymanie kultury, tylko tego , że kultura jest wypadkową
          średniej klasy narodu. Nie moralne jest wydawanie nie swoich pieniedzy. niech
          zarobią za koncerty i sobie kupią co chca. Inaczej się zmrowią. I tak będą
          patrzec z góry na głodnych na ulicy, uważając biednych za gorszych.Bo mają
          talent. Janko muzykant, tez miał talent, tylko skrzypków nie było komu kupic.
          Rodzice uzdolnionych, chwycić się za kasę i Stradiwariusa!
    • Gość: menel Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 17:51
      dot. prezydenta Plocka.
      Jak nie potrafi docenic i ocenic czy ten fortepian wzbogaca miasto i UBOGACA
      jego mieszkancow, albo nie wsmak bylo otwierac, albo nie umial sie znalezc i
      zamiast psuc uroczstosc swoja lyzka dziegdziu, lepiej by bylo, gdyby to
      scedowal na zastepce ds spraw.

      przyp. autora : slowo UBOGACAC zostalo wyroznione, aby zaintersoway przyswoil
      sobie jego znaczenie i wlasciwe uzycie, do tej pory bywalo z tym strasznie,
      czasem wesolo dla postronnych.
      • Gość: trąba Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 18:53
        To chyba miał być dowcip,ale nie wyszedł,taki jakiś zmurszały,gierkowski...
    • Gość: Kojot Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.gprspla.plusgsm.pl 11.03.06, 19:07
      mniej istotne co kto powiedzial tylko co zrobil, skoro prezydent przyczynil sie
      do zakupu fortepianu to bardzo dobrze, licza sie fakty i to ze fortepian
      steinway'a stal na scenie i wreszcie ten temat zostal doprowadzony do konca
      • Gość: Dzidek Steinway dla Blechacza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.06, 10:55
        Serwisy podają że PKN Orlen ufunduje najwyższej klasy fortepian marki Steinway
        wyprodukowany specjalnie dla Rafała Blechacza
        serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3188834.html
        A tu dla Płockiej orkiestry kasa musiała pójśc z podatków.
        Dlaczego ORLEN nie mógł zasponsorować takiego instrumentu dla Płockiej
        Orkiestry Symfonicznej.
        Dlaczego ??

        Dzidek
        • Gość: zły. Re: Steinway dla Blechacza IP: *.plock.mm.pl 12.03.06, 11:47
          c Płockowi zamiast raka i niszczenia Spółek.
        • Gość: turb Re: Steinway dla Blechacza IP: *.aster.pl 13.03.06, 01:39
          Dlaczego?
          Bo Blechacz jest znany w Polsce, a pewnie i na świecie i jest jedną osobą, a nie
          zbiorowością (jak mieszkańcy Płocka) (Śmierć jednostki to tragedia, śmierć
          milionów statystyka). Więc jest to dla nich reklama. Ciekaw tylko jestem czy
          ozdobią ten fortepian w swoje logo, a może będzie w badziewnych barwach Bliskiej.
        • Gość: ringo Re: Steinway dla Blechacza IP: *.c158.petrotel.pl 14.03.06, 21:06
          Dlatego bo ten ORLEN nie jest nasz! My tu mamy tylko smród, wysokie ceny i choroby.
    • Gość: Alfred Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.plock.msk.pl / 80.48.4.* 12.03.06, 18:31
      Ciekawe, dlaczego fortepian tej samej klasy fundowany przez ORLEN dla Blechacza
      kosztuje 70tyś.EURO, a dla szkoły muzycznej z kasy miasta aż 87 tyś.EURO. Co o
      tym myślicie i na co lub dla kogo poszła ta różnica??
      • Gość: pianista Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.gprspla.plusgsm.pl 12.03.06, 23:10
        >..28 lutego Filharmonia Częstochowska zademonstrowała swój nowiutki,
        połyskujący czernią lakieru i mosiądzem kółek fortepian koncertowy Steinway.
        (..)który przyjechał do Częstochowy, ma numer rejestracyjny 573817. Kosztował
        ok. 400 tys. zł, w tym 350 tys. zł on sam, a reszta poszła na koszty
        ubezpieczenia i transportu (..)<

        jak widać ten kosztuje jeszcze więcej.
        jak myslisz alfred na co poszła i do kogo roznica?

        ja mysle ze ty alfred jestes zwyklym opluwaczem, zadnych konkretow, faktow nic,
        po prostu plujesz


      • Gość: B.D. Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.c151.petrotel.pl 13.03.06, 07:11
        Podaj skąd masz takie informacje ze dla Blechacza kosztował tyle.
        I na co lub dla kogo poszła różnica za ten dla szkoły.
        Podaj konkretne stanowisko lub nazwisko.
        I nie zapomnij się pod tym podpisać swoim własnym.
        • Gość: trąba Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.06, 13:39
          Ludzie, o co wy taki gnój robicie?Nawet zakup instrumentu zamiast w święto
          przeradza się w pyskówkę...RATUNKU,gdzie ja żyję?
          • Gość: a Re: Pierwszy koncert Steinway'a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.06, 14:18
            Masz racje, ale to Płock właśnie.
            Pozdrawiam trąba;))
            a
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka