Dodaj do ulubionych

Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa...

29.01.09, 12:04
W najbliższych dniach powinno ukazać się oficjalne potwierdzenie tej
skandalicznej i szokującej decyzji biskupa płockiego.
Piotr Libera postanowił, że po zakończeniu wizyty kolędowej ks.
kanonik Andrzej Zembrzuski zakończy również swoją pracę w parafii
św. Krzyża w Płocku.
Powody tej decyzji są śmieszne, wystawiają żenujące świadectwo
ordynariuszowi diecezji, który w ciągu niespełna dwóch lat rządów
zabrał Płockowi dwóch najlepszych proboszczów - najpierw z fary
usunął ks. Janusza Cegłowskiego zarzucając mu złe rozstawienie
śmietników na cmentarzu parafialnym i zorganizowanie modlitwy dla
parafian. Teraz ma odejść ks. Andrzej Zembrzuski, któremu rządca
diecezji zarzucił, że na plebanii zbyt często przebywają osoby,
które tam nie mieszkają.
Wynika z tego, że modelem dla Piotra Libery jest parafia i plebania
bez duszpasterstwa, gdzie księża nic nie robią.
Biskup nie przejął się tym, że w ub.r. wystartowała budowa
parafialnego kościoła na Podolszycach, który z inicjatywy ks.
Zembrzuskiego jest wotum wdzięczności za życie Jana Pawła II.
Notabene, gdzie szedł cały Płock gdy umarł Papież? Kto zorganizował
czuwania etc.? Ano właśnie... Szkoda, że biskup tego nie wie.

Może zrobimy quiz pt "Kto następny?"
Obserwuj wątek
    • ainipoajom [...] 29.01.09, 12:11
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: ? Re: kropla w morzu potrzeb IP: *.190.c88.petrotel.pl 29.01.09, 12:35
        zła odpowiedź!zupełnie tu o co innego chodzi!
      • mario11222 [...] 29.01.09, 14:22
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: do maria Re: kropla w morzu potrzeb IP: *.plock.mm.pl 29.01.09, 14:44
          pewnie to ten koleś, co jego matkę zwolnili z gimnazjum i nie była już
          katechetką, podobno "pomógł" jej proboszcz, który wstawił swoją osobę
      • Gość: płocczanin Dziekuje Gazecie Płock IP: *.plock.mm.pl 29.01.09, 17:49
        za wycięcie podłego wpisu Kedryny, uwłaczającemu pamięci Jana Pawła II.
    • Gość: obserwator Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.190.c88.petrotel.pl 29.01.09, 12:38
      To zależy jakie bedzie zapotrzebowanie na posady?zależy to od dochodów parafii i
      innych finansowych zapotrzebowań...
      • Gość: wojtek Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.09, 14:05
        Oburzajacy skandal.Ks Andrzej byl wzorem kapłana integrujacego
        spolecznosc lokalna.Madry rozumiejacy ludzi i przez nich
        szanowany....Ksieze Biskupie wstyd!
        • mario11222 Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 29.01.09, 14:12
          też tak uważam, dla mnie to skandal, ja tylko dlatego, że Zembrzuski
          był proboszczem, chodziłem do kościoła, facet jest księdzem z
          powołania....ale jak widać, może podpadł dlatego, że ostro reagował
          na "numery" gó...arzy z gimnazjum i publicznie o nich mówił, a to
          się pewnie nie spodobało jakiemuś tatusiowi któregoś z gó...arzy,
          który ma pewno układy z biskupem. Wstyd panie Piotrze Libera i
          żenada, najlepiej jak księża nic nie robią, albo udają, że krzewią
          wiarę, żenada....
          • Gość: dupa Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 29.01.09, 14:25
            pewnie dlatego, że najważniejszy był dla niego człowiek: nie gardził hetkowskim,
            kruszewskim, jaskółą i innymi komuchami z jednej strony, przychodzili też
            prawdziwi prawicowcy a także przefarbowańcy typu struzik, za to mający poparcie
            u libery pseudoprawiciwcy typu milewski lub kolczyński mieli z nim nie po
            drodze; widocznie źle było że kapłan ten był z powołania, nie bawił się w
            politykę, opiepszał pijaństwo i burdy pseudogimnazjalistom z sąsiedniej szkoły,
            ktorzy szczali mu pod kościołem i chlali pokemony; to on zorganizował program
            darmowych korepetycji, no ale to już widocznie wspomnienie, jak się ma biskupa z
            teczki, to są tego efekty, kościół nie może by pisowski, musi by uniwersalny,
            buskupie libera odwal się od proboszcza, zajmij się posługą bożą a nie polityką!
            • mario11222 Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 29.01.09, 14:32
              święta racja, chrzanić taki kościół, Libera nie zabieraj nam
              Zembrzuskiego, przecia ty chop ze Śląska i masz chyba twardy
              kręgosłup...
              • Gość: lidka Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 29.01.09, 14:45
                może i twardy, ale jak się do gówna przylepi to i sam śmierdzi
                • mario11222 Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 29.01.09, 14:51
                  kurde, lidka, żal mi cię...
                  • Gość: płock Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.09, 16:34
                    Przeciw proboszczowi sprzysięgli się wikariusze, którzy ponoć mieli
                    na niego donosić biskupowi, że niby za duzo od nich wymaga :/.
                    Niestety Libera zachowuje się jak UB-ol, który współpracuje tylko z
                    tymi którzy donoszą :/. Szkoda tylko, że za poprzednich wikariuszy
                    grupy parafialne i sama parafia kwitły a teraz prawie nic nie
                    pozostało bo młodym księżom nic się nie chce, a proboszcz sam nie
                    dał rady.
                    • Gość: prawda Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.190.c88.petrotel.pl 29.01.09, 16:54
                      ale bzdury....wikariusze obecni ciężko tyrają, nawet jak choroba im dokucza.Nie
                      bronię i nie oskarżam,ale wiele widziałam i niestety Proboszcz wiele rzeczy
                      robił na pokaz.
                      Proszę porozmawiać z parafianami.A niby po co taki duzy kosciół iciągłe
                      przypominanie o pieniądzach?W zupełnosci wystarcza kaplica, która i tak ma dużo
                      miejsca.A zresztą szkoda słów.Najlepiej jak się nie wie do końca o co chodzi to
                      lepiej narazie nic nie mówić???
                      • Gość: para "Ksiądz Pragnie Żony" IP: *.c152.petrotel.pl 29.01.09, 18:32
                        Mysle ze trzeba isc tym tropem:

                        wyborcza.pl/1,75480,6199607,Ksiadz_pragnie_zony.html
                        • Gość: poluch Re: "Ksiądz Pragnie Żony" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.09, 00:02
                          libera dziadu chybaś to sam wpisał, czekaj jeszcze pójdziesz pod sąd za te zniesłąwienia
                      • Gość: Parafianin Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.173.c95.petrotel.pl 30.01.09, 14:00
                        No to jak nic nie wiesz to lepiej sie nie odzywaj, a tych nygusów nie bron i nie
                        można ich nazwać wikariuszami, bo raczej można ich porównać do agentów SB którzy
                        donoszą swojemu przełożonemu na pożądnych ludzi a takim pożądnym i oddanym
                        parafii i jej mieszkancom jest Ks. Andrzej Zembrzuski. Wystarczy spojrzeć jak
                        wiele on zrobił dla Kościoła i jaka była atmosfera w kościele jak nie było
                        jeszcze tych pseudo wikariuszy!!! Z uśmiechem na twarzy wspominamy jak było za
                        czasów kiedy był u nas Ks. Jacek i inni wspaniali ksieża, wiemy jaka była wtedy
                        atmosfera i nikt na nikogo nie donosił tak jak robią to teraz nasi wcześniej
                        wspomniani wikariusze którzy przyczynili się do odwołania naszego Proboszcza i
                        rozbicia jednej z najwiekszych i najmocniejszych parafii w Płocku.
                        • Gość: tak? Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.205.c90.petrotel.pl 31.01.09, 11:42
                          prawda leży gdzie indziej, a wikariusze sa w porzadku!!!
                        • Gość: parafianin2 Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 10.02.09, 03:14
                          sam nie wiesz co gadasz ma racje dziewczyna
                      • Gość: WORLE Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 13:37
                        czy "prawda" wie o ciężkiej pracy wikariuszy? A może w kooperacji z
                        panem liberą,którego doradcą jest Piotrowski(SB), chcą dołożyć
                        Zembrzuskiemu. Kija zawsze można znaleść, ale kij ma dwa końce!
                      • Gość: blokowiec Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 02.02.09, 13:32
                        Tobie to by i wystarczył namiot a kaplica to juz za dużo tylko pewnie do
                        koscióla to idzież na rezurekcje lub na Boże Ciało żeby sie pokazać i to
                        wszystko no moze na pasterke bo taki jest zwyczaj. Brawo powodzenia Ci zycze ale
                        kościól który buduje ks. kanonik wraz z parafianami jest potrzebny dla takiego
                        duzego osiedla (ty byś wolał zeby pobudowali jeszcze jedna galerie) . BEZ
                        KOMENTARZA!!!!!
                      • Gość: głos młodzieży Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 13.02.09, 22:06
                        nie podpisuj sie prawda, jeśli się z nią mijasz!po co kościół?
                        choćby dlatego, ze w ważne swięta wiele osób stoi na zewnątrz,
                        często na mrozie. Jestem parafianką i widzę, że nowy kościół jest
                        potrzebny, ale pewnie nie powstanie przez 1 człowieka...A czy
                        wikariusze tyrają? Wiele słyszy się o tym, że nie prowadzą zajęć,
                        podają temat i na tym koniec... i jak młodzież ma rozwijać swą
                        wiarę? Takie skandaliczne zachowania WŁADZY rujnują to co
                        najważniejsze w Kościele: wiarę, jedność, miłość i zaufanie !
                        • Gość: `ULA Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 13.02.09, 23:49
                          DOKŁADNIE że podjęłaś ten temat co wikariusze zdziałali w tej parafii NIC ZERO
                          ZAANGAŻOWANIA - patrzą kiedy im czas zleci aby załapac sie na jakąś parafie moze
                          probostwo to jest TYLKO ICH ZAWÓD NIC WIęcej A GDZIE POWOŁANIE I POSŁUSZEŃSTWO
                          WOBEC proboszcza I wiernych _ ma?
                      • Gość: ktoś Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.173.c73.petrotel.pl 15.02.09, 17:35
                        Chyba facet nie chodzisz do tej kaplicy, skoro twierdzisz, że tam za
                        dużo miejsca? To, co napisałeś, to wierutna bzdura.
                    • Gość: płocczanie Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.01.09, 20:34
                      ub ? przeciez wiekszosc z czarnuchow to TW
                      • Gość: xyz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.09, 08:49
                        Niestety to prawda co jeden z użytkowników napisał.Na Proboszcza rzeczywiście
                        donosili wikariusze.Od tego aż głośno między ludźmi.Inicjator tych donosów
                        został już w wakacje nagrodzony byciem dyrektorem radia w Ciechanowie, a dwóch
                        pozostałych poczuło się widocznie urażonych że ich biskup nie nagrodził no to
                        donosiło dalej, jak wierni TW.
                        Pewnie teraz bp wsadzi na Podolszyce jakiegoś swojego przydupasa, nic się nie
                        będzie działo(przecież nie będzie już służb mundurowych-odejdą z proboszczem),
                        ale zasada bierny-mierny-wierny będzie zastosowana.Oto widac chodzi Liberze
                        (wcześniej przecież zniszczył farę,o której po odejściu Cegłowskiego nic nie
                        słychac).
                        • Gość: Mieszkaniec Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 15:30
                          >donosili wikariusze
                          Donosili, bardzo ciekawe. Jak się widzi, że się źle dzieje to człowiek stara się
                          zainterweniować. Pouczyć błądzącego, napomnieć, ale jeśli to nie skutkuje to dla
                          dobra wyższego należy powiadomić przełożonych swojego szefa.


                          >nic się nie będzie działo
                          Do tej pory co się działo? Tylko nie pisz mi o jakichś świeckich wydarzeniach,
                          które miały przełożenie na popularność proboszcza, ale zupełnie nie były
                          wypełnianiem jego powołania. Chyba, że ksiądz proboszcz rozminął się z
                          powołaniem, gdzieś tam na kapłańskiej drodze. Kościół to nie instytucja
                          charytatywna czy kulturalno-rozrywkowa. Przed Kościołem stoi zdecydowanie
                          ważniejsze zadanie.


                          >wcześniej przecież zniszczył farę,o której po odejściu Cegłowskiego >nic nie
                          słychac).
                          Nie dalej jak tydzień temu przechodziłem obok Fary i stoi jak stała wcześniej :D
                          Dzięki Bogu, że nie słychać nic o tej parafii! Właśnie gdyby nie wyrzucono ks.
                          Cegłowskiego to pewnie dalej robiłby gorszące rzeczy, aż wreszcie wybuchłby
                          kolejny skandal w kościele płockim.
                          • Gość: realista Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 18:40
                            cwaniaczku biegałeś z liberą albo z jego pieskami - jesteś z jego
                            paki
                          • Gość: bobek Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.class145.petrotel.pl 02.02.09, 21:56
                            A skąd ty możesz wiedzieć na czym polega kapłaństwo? A może jesteś jednym z tych
                            co donoszą? Nikt nie może zaprzeczyć, że ks. Andrzej to wspaniały duszpasterz,
                            bo za nim przemawiają czyny, jakich dokonał i dokonuje dla swojej parafii i
                            kościoła płockiego. Jak to łatwo rzucać oszczerstwa. Dzisiaj donosicielstwo
                            stało się sposobem na życie, a jeszcze do niedawna było wielką plamą na honorze,
                            której niektórzy do dzisiaj nie mogą się pozbyć.
                            • Gość: Ciekawski Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 22:54
                              To jakie są to czyny, zamieniam się w słuch.
                    • Gość: członek rady [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.09, 00:13
                      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • Gość: xman Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 02.02.09, 22:18
                  Lepią to mu się do łapy pieniadze, dlatego po układzie z innymi zgodził się
                  odwołać tak wspaniałego Księdza jak ks.Zembrzuski. Nie zgadzam sie z tym!! VETO!!
            • Gość: hihi no i może opieprzył synalka libery IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.09, 06:12
              i to było za dużo
            • Gość: Jacek Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.09, 18:26
              Myli się Pan co do orientacji politycznej Ks.Biskupa.On nie jest
              PiSowski tylko POpaprany.Takich ma też współpracowników w
              Kurii ,którzy szkalowali w mediach Kościół płocki a teraz zajmują
              wazne stanowiska.Niby sprzeciwia sie przychodzeniu do ks. kobiet,ale
              sam zatrudnia kobietę jako rzeczniczke ,która opluwała seminarium w
              mediach i teraz udzielając wywiadów po prostu kłamie.To człowiek o
              nie ustabilizowanej psychice.
              Najgorsze jest to,ze Biskup nie mówi prawdy,sam o tym wielokrotnie
              sie przekonałem.
              • Gość: `ciekawski Re: Jacku jeżeli to co piszesz jest prawdą to.. IP: 80.48.4.* 16.02.09, 22:54
                wstyd mi za takiego biskupa i jego otoczenie. Gdzie ten szacunek wobec
                ordynariusza - jednak trzeba na niego zapracowac aby wierni ufali swemu
                pasterzowi . Coś nie jest tak o ile takowe opinie sa na forum chyba nie wysane z
                palca a nawet o ile to plotki to kazda plotka z czegoś została stworzona.
          • Gość: plockier do mario IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.01.09, 14:45
            nie obrazaj innych na forum
            • Gość: do płockiera Re: do mario IP: *.plock.mm.pl 29.01.09, 14:47
              idż pisowa zarazo, chora z nienawiści, buduj getto dla siebie i fanatyków z pis,
              a odwal się od Kościoła bo on jest nasz, wspólny a nie pisowy,
              • Gość: mark Re: do mario IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.09, 17:07
                IP: *.plock.mm.pl, zobaczymy czyje to IP, hehehehehehehe
                • Gość: m Re: do mario IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 30.01.09, 08:32
                  ty to sobie możesz popatrzeć...
                • Gość: ziomek Re: do mario IP: *.plock.mm.pl 30.01.09, 16:08
                  To proste IP... ".plock.mm.pl " to jest sieć Multimedia" w tym na
                  Podolszycach Północnych. Żadna to tajemnica.

                  A tego księdza, kapelana służb mundurowych szkoda. To bardzo sympatyczny,
                  "ludzki" ksiądz. No nie wiem czy ta parafia będzie miała kiedyś takiego
                  proboszcza. Osobiście mi zal, że ten ksiądz odchodzi. To jest dobry człowiek.
                  • Gość: kk Re: do mario IP: *.043.c92.petrotel.pl 30.01.09, 16:33
                    no i co że multimedia, a co nie ma pisowej zarazy?
        • Gość: Myślacy Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 15:33
          Jak ten czas leci, jak te czasy się zmieniają. Mnie na religii uczyli, że kapłan
          ma za zadanie przybliżać ludzi do Pana Boga i walczyć o zbawienie ich dusz
          poprzez bycie szafarzem sakramentów świętych. Teraz okazuj się, że to nie ważne,
          najważniejsze, żeby był sprawnym menadżerem czy dobrym kaowcem.
    • Gość: maja Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.09, 17:20
      szkoda naprawdę,to jest wspaniały człowiek
    • Gość: mania45 Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 30.01.09, 17:48
      Nie chcemy TAKIEGO biskupa!!! Wracaj skąd przyszedłeś!!!!! Nie
      zapomnij zabrać ze sobą tych przydupasów i donosicieli wikariuszy
      razem z tym karierowiczem z Ciechanowa.
      • roman_j Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 30.01.09, 18:22
        Gość portalu: mania45 napisał(a):

        > Nie chcemy TAKIEGO biskupa!!!

        A ile osób reprezentujesz pisząc w liczbie mnogiej? I jaki to jest procent
        wiernych z diecezji? :-))

        > Wracaj skąd przyszedłeś!!!!! Nie zapomnij zabrać ze sobą tych
        > przydupasów i donosicieli wikariuszy razem z tym karierowiczem z
        > Ciechanowa.

        Naprawdę wierzysz w to, że Twoja wypowiedź przyniesie jakiś skutek? Czyżby w KK
        zaszła tak głęboka demokratyzacja, że teraz wierni będą decydować o obsadzie
        biskupiego stolca? ;-))
        • Gość: xyz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.09, 18:44
          Niestety z tego widać, że nasz biskup jest małostkowy i zależy mu na własnej
          sławie. Z tego co księża mówią to marzy mu się fotel arcybiskupa w Katowicach...
          i oby się to spełniło! Nikt tu płakał nie będzie, a raczej wielu potraktuje to
          jako wyzwolenie spod okupacji.
      • Gość: Poboczny Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 15:21
        Jest to wielce interesujace ze najwiecej do powiedzenia maja ci ktorzy nie zyja
        z kosciolem w zgodzie. Ci ktorzy na mszy pojawia sie jedynie kilka razy do roku.
        To wlasnie oni chca miec wplyw na decyzje personale bo uwazaja ze wiedza
        najlepiej. Nie chcemy takich "katolikow"!!!
        • Gość: postronny Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 18:44
          nie chcemy takich przydupasów
    • Gość: pacio Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 30.01.09, 17:56
      To oburzające i skandaliczne, że ks. biskup jest tak małostkowy i
      mściwy. Czy ks. Andrzej Zembrzuski jest zagrożeniem, że jego
      popularność i uznanie będzie większe niż biskupa?
      • Gość: OBserwator Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 217.28.150.* 31.01.09, 01:42
        Masz rację, lepiej zająłby się ten biskup razem ze swoim księdzem od
        katechizowania tym, że księża nie odbywają lekcji religii i wykorzystują
        wszelakie okazyje do "ucieczek" od prowadzenia lekcji przez 45 minut,(a to
        kolęda, a to wieczory chwały, a to rekolekcje, a to oratoria itp.tak się dziej w
        każdej szkole, gdzie uczą ci w sutannach, lepiej nieco z katechetami. Pieniądze
        za lekcje nieodbyte biorą takie same jak nauczyciele, którzy pracują uczciwie.
        To chyba nie w porządku, żeby płacić komuś, kto nie pracuje.
        • Gość: Złośliwiec Szanuj siebie jeśli chcesz żeby szanowali inni IP: *.c152.petrotel.pl 02.02.09, 15:17
          W sutannach? Któryś z księży chodzi jeszcze na co dzień i do szkoły w sutannie?
          Jestem miło zaskoczony. Nie ma chyba nic bardziej żenującego niż ksiądz w tiszercie.
        • Gość: *** Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.09, 21:49
          CHYBA ŻARTUJESZ! Ten od katechizowania jest tylko pełniącym
          obowiązki. Po co ma się wychylać. Chyba, że będzie miał nakaz
          kierownika jego sekretariatu.
      • Gość: znawca [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.09, 00:04
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: kazik_s Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.09, 23:50
      To rządy cezara, nie posługa biskupa!!! Wyeliminować
      ponadprzeciętnych, resztę zastraszyć, a promować nieudaczników....
    • Gość: diecezjanin Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.09, 13:41
      Biskupa nic nie interesuje, oprócz władzy i sławy. Skąd ten rodzaj
      rządów i jak bardzo Libera dba o Kościół to wystarczy poszperać w
      internecie, pomijając "wspaniałe" wywiady samego zainteresowanego.
    • Gość: Tonieo Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.gprs.plus.pl 01.02.09, 00:57
      Następnym będzie... moim zdaniem i nie tylko moim, biskup pomocniczy, który, o czym wszyscy w płockim kościele wiedzą, jest w wielkiej niełasce u PL i tylko czeka na okazję, żeby ordynariusz mógł mu podziękować za wieloletnią pracę w diecezji...
      Takie to są efekty zarządzających przyniesionych w teczce....
      • Gość: xyz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 10:29
        Następnym może byc ks. Marek Smogorzewski, pierwszy przewodnik główny płockiej
        pielgrzymki do Częstochowy, wieloletni duszpasterz rodzin diecezji. Niestety też
        miał podpaść Liberze i wkrótce ma opuścic swoją parafię rypińską. Ciekawe co
        jemu zarzucą...

        Daniel Brzeziński
        Marek Makowski
        Janusz Cegłowski
        Andrzej Zembrzuski
        Marek Smogorzewski
        ....
        Czy nie przypomina to totalitaryzmu, który chce zniszczyc to co najpiękniejsze?
        Wszak komuniści też chcieli zniszczyc słynne AK, a promowac AL, czy GL...

        Ale prawda prędzej czy później zwycięży!
        • Gość: dan Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 12:45
          Lista jest jeszcze dłuższa. Należy jeszcze dodać:
          śp. ks. Witold Karpiński
          ks. Franciszek Kuć
          ks. Romuald Jaworski
          • Gość: egzorcysta Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.09, 08:39
            módlmy się o nawrócenie dla naszego biskupa, który najprawdopodobniej jest
            opętany przez demoniczne moce
          • Gość: gral Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.adsl.inetia.pl 02.02.09, 20:28
            A "kto" jest winny przedwczesnej śmierci księdza Witolda Karpińskiego, chyba nie
            tylko choroba?
            • Gość: krzysiek Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 20:48
              Co do śp. ks. Witolda to nie chciałem tego pierwszy pisać...
              Mam nadzieję że ktoś z kurii: sekretarz biskupi, czy rzecznik diecezji, a może i
              sam Ordynariusz to czyta i widzi jaki jest stosunek wiernych diecezji do decyzji
              zapadających w Opactwie...
            • Gość: Mira28 Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.09, 17:47
              Śp. ks. Witek nigdy nikogo nie obwiniał. Myślę,że nie byłby zadowolony z Twojej
              wypowiedzi.
          • Gość: mmm [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 17:28
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • Gość: xyz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.09, 17:12
            Jaworski to ma na koncie dzieciaka i przekrety finansowe wiec nie
            wypisuj ich w gronie zasluzonych ksiezy....
            • Gość: do xyz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.085.c84.petrotel.pl 09.02.09, 17:25
              ale jestes w błedzie!!!!!pomyliłes osoby!!!!! nie osadzaja nie bedziesz i ty
              osadzany!!!
        • Gość: gość Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 13:50
          libera bazuje na donosach, fałszywych zeznaniach, oszczerstwach i
          sam posługuje się kłamstwem. Daleka i nie ta droga "dobrego
          pasterza".Nie umie pracować z ludźmi niech zajmie się pieskami!
          hehehehehehehehehehehehehehehehehe11111111111111!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          !!!!
          • Gość: huski [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 13:52
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • Gość: gość [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 13:55
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • Gość: Ziutek [...] IP: *.dclient.hispeed.ch 01.02.09, 14:47
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • kwisniewski Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 01.02.09, 15:40
                Moderator - brak reakcji czyli zgoda na czynienie zła
                • plocenses Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 01.02.09, 15:54
                  Z całym szacunkiem do słów poprzednika, ale na co reakcja?
                  Na słowa prawdy?

                  Jeśli ktoś tu powinien powiedzieć prawdę to nasz Ordynariusz, który dokonuje tak
                  przykrych decyzji w Kościele i niszczy tych, którzy od dziesiątków lat budowali
                  ten Kościół.
                  W Indiach tysiące ludzi giną za nasz Kościół, a tutaj całe "pasterzowanie"
                  opiera się na tym kogo wywalic i kogo zgnoic!
                  • Gość: lis Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 15:58
                    IP: *.dclient.hispeed.ch namierzaja cie, to łatwe
                    bekniesz ty
                    • Gość: Ziutek Do gosc i lis IP: *.dclient.hispeed.ch 01.02.09, 16:09
                      Do gosc i lis
                      zdecyduj sie kim jestes "gosc" czy "lis"...
                      Namierzanie - nowa forma plockiej ewangelizacji! - smutne.
                      Namierz mnie! Pogadamy
                      Zostawciwe ksiedza Zembrzuskiego w spokoju i nie wyzywajcie
                      chrzescijan od psow, wredne ujadajace kundle
                      bez szacunku
                      • Gość: i lis Re: Do gosc i lis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 16:16
                        pogadamy gdzie bede chcial, wpierw w sądzie
                • Gość: czlowiek Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 15:58
                  Zło w tej diecezji to wyrządza tylko jedna osoba ze swoim dworem.
                  Niszczy i prześladuje ludzi, szkodząc całej diecezji. Biskupie
                  opamiętaj się!!!
                  • Gość: do "czlowiek" Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.09, 21:31
                    Święta raccja! Z nadania tej osoby jest:
                    1. kanclerz
                    2. rzecznik
                    3. itd.
                    • Gość: czytelnik Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 14:50
                      Dorzuć dupowłaza więckowskiego - mniej ni z zerooooo. ZA Kamińskiego-
                      jemu donosił, potem umizgiwał się do Marcinkowskiego, potem go olał
                      zupełnie włażąc w pupe Liberze, nie zdziwie sie jak będzie na liście
                      płockich donosicieli ubeckich - taki styl
                • mika_p Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 01.02.09, 17:21
                  kwisniewski napisał:

                  > Moderator - brak reakcji czyli zgoda na czynienie zła

                  Nooo... przez dwie godziny nie zajrzałam do wątku, faktycznie, jestem strasznie
                  zła, zła, zła.
                  A jak nazwać brak zgłoszenia ze strony forumowicza, który widzi zło, a nie
                  reaguje, tylko pisze post dokładnie w tym samym miejscu, w którym jest owo zło,
                  czyli który to post moderator zobaczy już po zauważeniu zła?
                  To jest grzech zaniechania. Mozna było napisać do moderatorów, można było
                  napisać na forum@agora.pl
                  A ja nie mam w skrzynce żadnych zgłoszeń na temat powyższych postów.

                  No więc kto się zgadza na zło? Ktoś, kto je widzi nie nie reaguje, czy ktoś, kto
                  o nim nie wie, bo go tu nie było?
                  • roman_j Słusznie, ale... 01.02.09, 23:46
                    Są ludzie, którym nie zależy na tym, żeby było dobrze. Przecież jak jest źle, to
                    można to komuś wytknąć, a jak będzie dobrze, to nie będzie czego wytykać. ;-))
                    • Gość: ``podgrodzianin Re: Niech zastanowi sie ks.biskup nad swoja ...... IP: 80.48.4.* 02.02.09, 14:14
                      decyzja i niech zapyta sie parafian czy chca zmiany proboszcza bo PARAFIA to nie
                      Bisup, ale właśnie Parafianie z ks.Proboszczem i wikariuszami (którzy moga być
                      przenoszeni) aż do skutku. Moze to sam ks.Biskup Libera chce opuścić Wzgorze
                      Tumskie i przenieść siedzibe Kurii na PODOLE - my tego nie chcemy. Najgorzej jak
                      władza nie zna realiów diecezji i pochopnie podejmuje decyzje. Jeszcze ma czas
                      ks.ordynariusz na cofniecie tak złej decyzji - NIECH LICZY SIĘ Z OPINIĄ WIERNYCH
                      bo tez jest OMYLNY i Grzeszny. NIECH WRÓCI ks.arcybiskup WIELGUS bo to był
                      prawowity ORDYNARIUSZ który znał SWOJĄ DIECEZJE i kochał swoich wiernych oraz
                      PIELGRZYMKI DO CZESTOCHOWY czy Skepego a nie tak jak obecny. TOĆ U NAS DOSYĆ
                      JEST ks.infułatów którzy moga zostać powołani na biskupów.
                      • Gość: Lotnik Merytoryczna uwaga IP: *.c152.petrotel.pl 02.02.09, 15:12
                        "Wir sind Kirche" Ci się marzy. To może bardziej szczere będzie chodzenie do
                        zboru protestanckiego. Diecezja Linz do tej pory bardzo boleśnie odczuwa skutki
                        pytania parafian.

                        "nie zna realiów diecezji i pochopnie podejmuje decyzje"
                        To chyba Ty nie znasz. Która niby była pochopna? Rehabilitacja ZPM-a? Płock od
                        lat nie miał tak dobrego ordynariusza.


                        "NIECH WRÓCI ks.arcybiskup WIELGUS"
                        Tymi słowy dobitnie udowodniłeś, że albo nie masz bladego pojęcia o sprawach
                        płockiego kościoła, albo jesteś agentem mający za zadanie pluć na JE ks. bp.
                        Diecezja Płocka przez wieki nie miała tak beznadziejnego zarządcy jakim był
                        arcykapuś Wielgus. Kilkanaście osób, w różnym odstępie czasu informowało,
                        później prosiło, a na końcu wręcz błagało TW Greya o interwencję w sprawie
                        skandali seksualnych jak i finansowych, a ten miał to gdzieś. Nawet co bardziej
                        odważnie mówiących o problemach z jakimi boryka się nasza diecezja, wywalał na
                        wiochy zabite deskami. Gdy Kościół ma takich biskupów jak Wielgus to naprawdę
                        nie potrzebuje już wrogów :(
                        • Gość: okl Re: Merytoryczna uwaga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 17:07
                          Twoja wypowiedź ewidentnie dowodzi, że jesteś człowiekiem Libery.
                          Zdradza Cię ta złośliwość, pogarda dla ludzi i poprzedników, a w
                          szczególności manipulowanie informacjami!!!
                          • Gość: zszokowany Re: Merytoryczna uwaga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.09, 14:00
                            jesli merytoryczną uwagą nazywasz opluwanie jednego z najlepszych biskupów
                            jakich Płock miał w dziejach to ci współczuję - właśnie tak działa libera i jego
                            kundle: pluć, oskarżać, nienawidzić
                        • Gość: spadochron Re: Merytoryczna uwaga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 18:51
                          lotniku wylądujesz w piekle. Ja jestem przekonany,że libera to
                          najgorszy pastuch w historii kościoła płockiego. Nie zabieraj głosu
                          prefabrykacie - lotniku.
                          • Gość: `pielgrzym Re: Do lotnika IP: 80.48.4.* 02.02.09, 19:03
                            To ty nie znasz realiów koscioła płockiego i nie znasz poprzedników obecnego
                            biskupa. Jakie też masz zastrzezenia do obecnego biskupa Marcinkowskiego?
                            • Gość: Wolnościowiec Re: Do lotnika IP: *.c152.petrotel.pl 02.02.09, 23:35
                              Bp Romana dyskwalifikuje choćby fakt, iż milczał gdy za panowania TW "Grey"
                              szambo rozlewało się po całej diecezji.
                              • Gość: milena Re: Do lotnika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.09, 14:02
                                szambo to się leje tobie z gęby
                        • Gość: Letnik Re: Merytoryczna uwaga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 19:02
                          Jesteś beznadziejny. Chodzi ci o stołek, którego nie chcesz się
                          puścić. Styl twojego myślenia i pisania zdradza cię. Lotniku wyląduj
                          na ziemi i bądź realistą. Nie bujaj w obłokach libery.
                        • Gość: Jacek Re: Merytoryczna uwaga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.09, 19:07
                          Tak kulturalnego i madrego Biskupa jak Biskup Wielgus diecezja nie
                          miala. Obecny i Ty piszacy te bzdury do przysłowiowych pięt Mu nie
                          dorastacie. To wszystko zrobiła zawiśc i zazdrośc na tle ambicji
                          w episkopacie.Bali się Biskupa Wielgusa w Warszawie,bo bali sie
                          Jego intelektu.
                  • Gość: parafafiankadanuta Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.09, 22:28
                    Z parafią na podolszycach związana jestem od samego początku od chwili jej
                    powstania. Jestem i byłam świadkiem ogromnego wysiłku i wkładu pracy naszego
                    proboszcza w jej tworzenie. Stworzył prawdziwy kościół, nie tylko ten murowany
                    (gmach) ale ten zjednoczony z ludzi którzy się wspólnie rozumieją, działają w
                    słusznej sprawie, wspólnie wielbią Boga. Dotychczas myślałam, że kościół jest
                    dla ludzi a proboszcz i księża po to by tych ludzi jednoczyć, a nie się od nich
                    izolować. Niezrozumiałe są więc dla mnie powody odwołania naszego proboszcza. Z
                    działań biskupa wynika że nie zależy mu ani na parafii ani na jej wiernych
                    parafianach. Nasze zdania nie liczą się. Biskup nie raczy nawet odpowiedzieć na
                    nasze listy ;/. Wnioskuję, że działa w imię własnych, sobie wygodnych powodów.
                    Ale myśle i mam nadzieję że już niedługo poniesie konsekwencje swoich
                    nieprzemyślanych decyzji. Większość parafian nie zamierza wspierać kościoła i
                    budować nowego gmachu z tymi którym już teraz nie potrafi zaufać. Niech radzi
                    sobie z tym biskup Libera...
                    • Gość: atriotof Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.09, 12:46
                      Biskup Libera i Nuncjusz Apostolski J. Kowalczyk "rozdzierają" i
                      dzielą kościół. Zazdrościmy innym diecezjom takich biskupów jak
                      biskup Frankowski, Michalik i wielu innych.
              • Gość: PARAFIANIE Z ŻUROM [...] IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.09, 16:19
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • Gość: Parafianin z Płock Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 16:42
                  Zgadzam się. Szkoda, że biskup pogubił się i nie potrafi sobie
                  poradzić, Twarda ręka ślązaka potrzebna jest w kopalni tutaj trzeba
                  kierować się odrobiną rozumu. Władza przyćmiewa resztki rozumu.
                  Szkoda słów!!
                • Gość: zatroskany Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.09, 16:55
                  Uważam iż ks. człowieka zaczynającego jakieś dzieło nie należy zabierać przed
                  skończeniem tego dzieła- budowy świątyni. Budowa
                  domu, domu Bożego jest dla każdego ważną rzeczą.Opieranie się na błędnych
                  przesłankach- tzw życzliwych.Bezstronność,bezinteresowność
                  jest jedną z ważniejszych cech człowieka, a postępowanie J E biskupa powinno być
                  w szczególe oparte o miłosierdzie wobec brata.
                  • Gość: parafianin Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 19:52
                    Podzielam zdanie przedmówcy. Zabieranie tak oddanego proboszcza
                    parafianom to duży cios, tym bardziej, że wspólnie podjeliśmy się,
                    czyli my parafianie i Ks. Zembrzuski, budowy nowej świątyni.
                    Budowaliśmy wspólnie świątynie, bo ufaliśmy Ks. Zembrzuskiemu, On
                    zaraził nas swoim entuzjazmem i ukształtował w naszej wyobraźni
                    wizję tego NASZEGO WSPÓLNEGO CELU. Gdy, nie pozwól Panie Boże, by
                    został zmuszony zostawić parafię, to stanie budowa!!! Bo takie
                    przedsięwzięcie możliwe jest dzięki zaufaniu!! Jedna decyzja Ks.
                    Biskupie, a tyle ofiar i strat!!! ZAUFANIE I SZACUNEK DO
                    ORDYNARIUSZA PŁOCKIEGO - brak!!!!!!!!
                    • Gość: stary Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.09, 11:17
                      a tak pluli na arc. Wielgusa...
                  • Gość: wierny Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.09, 08:41
                    ksiądz Biskup ma przecież w herbie zawołanie "Bóg jest Miłością", więc chyba
                    wszystkie działania podejmuje w imię miłości i miłosierdzia
                    • ainipoajom Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 02.02.09, 10:15
                      hahahaha, dobre
                      jaki bog taka milosc
                      hahahaha
                    • Gość: hihi Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.09, 12:39
                      to tylko takie hasło markietingowe, by towar dobrze przerobić na
                      wpływy i gotówkę
            • Gość: forumowicz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.188.c84.petrotel.pl 01.02.09, 16:38
              ale złosliwa wypowiedź, niby co ona ma nam tłumaczyc?każdy ma prawo do swojego
              zdania, i po co te obraźliwe słowa???
              • Gość: gość Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 22:42
                Nie wiem, o które słowa obraźliwe chodzi? Jestem przekonana, że
                niejednokrtnie prawda może kogoś obrażać, zwłaszcza zadufanych i
                pewnych siebie. Ale konieczna jest prawda o sobie i o innych. W
                ocenach należy z większa surowością oceniać siebie niż innych.
                Siebie lepiej znamy. Jest mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia
                błędu. Wydaje mi się, że Biskup Libera z wielką łatwością i
                pewnością ocenia innych. To jest bardzo szkodliwe dla Kościoła.
              • Gość: rum Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 09:30
                Biskup ma nieograniczoną władzę. I to może wyjść bokiem. Stosuje
                zasadę : "robię co chcę!!"
                • Gość: Reniek Re: Ks. drzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.adsl.inetia.pl 02.02.09, 11:06
                  No wlasnie nieograniczona wladze ale czemu ograniczone myslenie. zazdrosci ks.
                  Andrzejowi ze potrafi budowac to co dla wielu niemozliwe.Budowac kosciol i
                  kosciol ludzki cementowac. Panie Libera postaraj sie poznac swoich podopiecznych
                  i dopiero wtedy podejmuj decyzje byle sluszne!!!!!!!
                  • pies.pawlowa Re: Ks. drzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 02.02.09, 13:16
                    ksiądz ponoć zatracił swoją "orientację" więc myślę, że działanie
                    biskupa jest adekwatne.
                    • Gość: hihi Re: Ks. drzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.09, 13:36
                      tzn co, wziął się za kobitki? To i słusznie, to niewybaczalne w
                      środowisku o innej orientacji.
                      • Gość: Andrzej Re: Ks. drzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.class145.petrotel.pl 02.02.09, 22:57
                        A Ks. biskup lepiej traktuje swojego pieska niż ludzi...
          • Gość: pacio Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.class145.petrotel.pl 02.02.09, 21:36
            Masz rację.A biskup swoje listy pasterskie niech zachowa dla siebie
            i czyta je sobie do poduszki. Bo żeby coś głosić i nauczać to trzeba
            w to wierzyć i tym żyć.A Ojciec Święty Jan Paweł II to chyba w
            Grobie się przewraca widząc taką postawę i działania biskupa, który
            niszczy Kościół Katolicki w Płocku.
            • Gość: Marta Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 22:59
              Kościół to niszczą źle prowadzący się kapłani i "wierni" tacy jak Ty - nie
              mający za grosz zaufania do swojego biskupa. Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II nie
              przysługuje tytuł "OŚ", nie jest on dożywotni. Nie wiem jak Twoim, ale moim
              Papieżem, więc i Ojcem Świętym jest Benedykt XVI.
              • Gość: Andrze Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.class145.petrotel.pl 02.02.09, 23:04
                Ojciec św.Jan Paweł II jest niedościgłym autorytetem. Jak tego nie rozumiesz to
                się nie wypowiadaj.
                • Gość: Papista Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.c152.petrotel.pl 02.02.09, 23:50
                  Szczerze współczuje ponieważ kiedyś myślałem podobnie jak Ty. Marta ma rację.
                  Tytuł "Ojciec Św." przysługuje wyłącznie aktualnemu Wikariuszowi Chrystusa na
                  Ziemi. www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A084rcInvertdCross.htm
              • Gość: `ZEGLARZ Re: Marta mylisz się i nie znasz praw.. IP: 80.48.4.* 03.02.09, 16:52
                koscielnych to w takim przypadku dlaczego Wałęsa nadal jest nazywany prezydentem
                chocxiaż mu daleko do naszego Ojca Św Jana Pawła II.
                • Gość: Sternik Re: Marta mylisz się i nie znasz praw.. IP: *.c152.petrotel.pl 03.02.09, 23:48
                  Napisałbym pomyśl, ale porównywanie żyjącej osoby do nieboszczyka pokazuje, że z
                  nie jest u Ciebie najlepiej z makówką. Podobnie jak całej zgrai niedouczonych
                  księży, klepiących bez zastanowienia "Ojciec Święty Jan Paweł II".
                  • Gość: polonus Re: Marta mylisz się i nie znasz praw.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.09, 10:43
                    Sądzę że nie jest to wyraz niedouczenia, lecz przyzwyczajenia - po prostu przez
                    27 lat tak się mówiło i mówi nadal. Z pewnością księża żadnego innego
                    nieżyjącego papieża nie nazywają Ojcem Świętym.
          • Gość: czytelnik [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 14:53
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: ``podolanin Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 02.02.09, 13:56
          Wystarczy spojrzeć jak wiele on zrobił dla Kościoła i jaka była atmosfera w
          kościele jak nie było jeszcze tych pseudo wikariuszy!!! Z uśmiechem na twarzy
          wspominamy jak było zaczasów kiedy był u nas Ks. Michał, Marek, Darek,Jacek i
          inni wspaniali ksieża, wiemy jaka była wtedy atmosfera i nikt na nikogo nie
          donosił tak jak robią to teraz nasi wcześniejwspomniani wikariusze którzy
          przyczynili się do odwołania naszego Proboszcza i rozbicia jednej z najwiekszych
          i najmocniejszych parafii w Płocku. NIE POZWOLIMY NA ZNISZCZENIE TAK WSPANIAŁEJ
          PARAFII I BUDOWY KOŚCIOŁA a jak przyjdzie nowy proboszcz to budowę niech
          finansuje sam BISKUP z kasy diecezji !!!!!!!!!!!
          • Gość: Diecezjanka Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 79.191.150.* 02.02.09, 15:35
            Co się dzieje w Kościele Płockim ?Przypadkowo znalazłam się na tej
            stronie i czytam ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z
            probostwa.Zadziwiające znam ks. Andrzeja był w mojej parafi
            wikariuszem . Wspaniały ksiądz i człowiek, to dobro chodzące, co
            zrobił swoje i wynacha!W kościele dzieje się to samo co w
            polityce.Gdzie miłość głoszona z ambony !Koniec świata
            blisko,zaczynacie błądzić księża drodzy, gdzie miłość braterska? Z
            Bogiem.
            • Gość: Złośliwy Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.c152.petrotel.pl 02.02.09, 15:47
              Ambony? Raczej pitu pitu zza pulpitu
          • Gość: podolanin Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.09, 08:52
            Mówiąc delikatnie, pani rzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej "mija
            się z prawdą" mówiąc że " nie ma sparwy ks. Zembrzuskiego"...
        • Gość: za biskupem Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.przasnysz.mm.pl 09.03.09, 11:55
          gdyby ci księża nie byli bez winy to by ich bp. Piotr nie odwołał , nie znacie prawdy to sie nie wypowiadajcie !!!
    • Gość: Też Andrzej Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 15:45
      zabrał Płockowi dwóch najlepszych proboszczów - najpierw z fary
      usunął ks. Janusza Cegłowskiego
      ---
      Tak, tak! Ksiądz Janusz był najlepszy, znakomity, niezastąpiony. <rotfl>


      zarzucając mu złe rozstawienie śmietników na cmentarzu parafialnym
      ---
      Biskup postąpił bardzo roztropnie nie ujawniając prawdziwych powodów. Już
      wystarczająco nacierpieliśmy aby przeżywać kolejne zgorszenie.


      na plebanii zbyt często przebywają osoby, które tam nie mieszkają.
      ---
      Jeśli chodzi o to o co się domyślam to chwała Ordynariuszowi!


      Jakie niby duszpasterstwo działało w parafii Świętego Krzyża? Może podkreślę
      najważniejszą cześć tego trudnego wyrazu: DUSZpasterstwo.
      Podejrzewam, że Ekscelencja doskonale wie komu ma być poświęcony nowy kościół i
      właśnie dlatego wywali tamtejszego proboszcza. Jeszcze tego nam brakowało, żeby
      czcić publicznie niebeatyfikowaną osobę.
      • Gość: krzysiek Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 16:13
        Ciekawe więc który był najlepszy jeśli nie ks. Cegłowski? Teraz już ani katechez
        audiowizualnych, ani Barki nie ma, a marsz świętych biskup przejął jako "swój",
        szczyt bezczelności.
        Może dziekani z Imielnicy, albo z Wielkiej Płyty są najlepsi, rzeczywiście w
        parafiach dziekańskich duszpasterstwo "kwitnie".
        Dobrze że biskup nie ma wpływu na rozwój Stanisławówki i nie może usunąc ks.
        Święcickiego, ani ks. Radkiewicza. Wtedy już by nie ostał się żaden proboszcz,
        któremu cokolwiek chce się robic w Płocku.
        • kwisniewski Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 02.02.09, 17:11
          Kto zostanie duszpasterzem strażaków policji etc. słowem
          mundurowych ?
          • Gość: ``podolanin Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 02.02.09, 19:16
            ale nie z kapelana służb mundurowych i to miejsce tego kapelana jest na Podolu
            nigdzie wiecej tu jest figurka św. Floriana której nie oddamy.
        • Gość: parafianin Stanisł Re: Brawo krzysiek dobry temat podjaleś.. IP: 80.48.4.* 02.02.09, 19:13
          i tu częściowo władza biskupia sie kończy.
          • Gość: w imię Boga Re: Brawo krzysiek dobry temat podjaleś.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.09, 21:41
            a może tak na taczkach.....wywieźć za miasto
        • roman_j Zapomniałeś o jednej ważnej okoliczności... 02.02.09, 21:12
          Gość portalu: krzysiek napisał(a):

          > Dobrze że biskup nie ma wpływu na rozwój Stanisławówki i nie może
          > usunąc ks. Święcickiego, ani ks. Radkiewicza. Wtedy już by nie
          > ostał się żaden proboszcz, któremu cokolwiek chce się robic w
          > Płocku.

          Każdy z tych księży odejdzie z Płocka, zanim upłynie 5 lat od jego przyjścia,
          chyba że ich przełożeni zdecydują inaczej. Księża zakonni Salezjanie mają (bo
          chyba nic się tutaj nie zmieniło) ustalony maksymalny czas, jaki mogą pracować w
          jednej parafii. I to jest bardzo dobre rozwiązanie, które obecnie najwyraźniej
          jest wprowadzone w odniesieniu do księży diecezjalnych. Rotacja proboszczów i
          wikariuszy to bardzo dobry pomysł. Co prawda mnie to ani ziębi ani parzy, ale
          właśnie patrząc na sprawę z boku, bez zaangażowania emocjonalnego w sprawię,
          oceniam, że biskup płocki bardzo dobrze robi przenosząc swoich podwładnych z
          parafii do parafii. A to, że niektórzy parafianie się do swoich księży tak
          głęboko przywiązali, że w obronie proboszcza gotowi są opluwać publicznie
          własnego biskupa, dowodzi tylko, że niektórzy plebani za długo rządzą swoimi
          parafiami. :-))
          • plocenses Re: Zapomniałeś o jednej ważnej okoliczności... 03.02.09, 08:06
            roman_j napisał:

            > Każdy z tych księży odejdzie z Płocka, zanim upłynie 5 lat od jego przyjścia,
            > chyba że ich przełożeni zdecydują inaczej.

            Co do długości pobytu na parafiach salezjańskich:
            - proboszczowie są odpowiednio trzy, sześc lat, lub dłużej (wszystko zależy od
            Inspektora Prowincji). Nie ma takiej liczby jak pięc lat.
            - wikariusze nie mają ani minimalnej, ani maksymalnej długości czasu pobytu w
            poszczególnych Domach. Bywają i rok, ale i jedenaście, czy piętnaście.

            >Księża zakonni Salezjanie mają (bo
            > chyba nic się tutaj nie zmieniło) ustalony maksymalny czas, jaki mogą pracować
            > w
            > jednej parafii.

            Nie ma czegoś takiego.
            • roman_j Re: Zapomniałeś o jednej ważnej okoliczności... 06.02.09, 00:00
              plocenses napisał:

              > Co do długości pobytu na parafiach salezjańskich:
              > - proboszczowie są odpowiednio trzy, sześc lat, lub dłużej
              > (wszystko zależy od Inspektora Prowincji).

              To może odwłołajmy się do konstytucji zgromadzenia:
              "177. Dyrektor (...) Pozostaje na stanowisku trzy lata i może być potwierdzony
              na drugie trzechlecie w tej samej wspólnocie."
              "28. Zwyczajnie proboszcz niech nie pełni urzędu dłużej niż dziewięć lat. Przed
              jego zmianą, powiadomi się biskupa."

              > Nie ma takiej liczby jak pięc lat.

              Możliwe. Ale była. Chyba, że śp. ks. Gasik swego czasu skłamał publicznie, o co
              go bym nie podejrzewał.

              > Nie ma czegoś takiego.

              Niemniej jednak rotacja proboszczów i dyrektorów domów zapisana jest w
              konstytucjach zgromadzenia. I poza nielicznymi wyjątkami rotacja księży na
              Stanisławówce, w czasach, kiedy miałem na ten temat bezpośrednią wiedzę,
              obejmowała wszystkich i była dość szybka. Kilka lat to było maksimum. I to jest
              moim zdaniem bardzo dobry system. :-))
        • Gość: Gospocha księdza Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 217.28.150.* 02.02.09, 23:56
          Za to Andrzeja Kurtę, co tylko o swym brzuchu myśli przydałoby się za zgodą
          generała zakonu salezjanów wysłać tam, gdzie salezjańscy duchowni tego typu
          jadą, na inną placówkę, bliżej Sejn.Nie wiem czego go Walerian Święcicki trzyma
          - marzyło się Kurcie probostwo, jak Walerian był chory, teraz knuje i kręci.
          Libera weź się za tego lenia Kurtę.
      • Gość: `ciekawski Re: do też andrzeja napisz....... IP: 80.48.4.* 02.02.09, 19:11
        jasniej o co ci chodzi bo podejmujesz temat i do konca ze znakiem zapytania nie
        bój sie wyjasnij forumowiczom o co ci biega? Jakie zarzuty masz względem
        proboszcza z Podola bo ja znam go jako dobrego ksiedza i organizatora
        pielgrzymki Jana Pawła II do Płocka oraz pielgrzymek do Czestochowy.
      • Gość: OKI Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 19:46
        Znowu chłoptaś PL robi zamęt!! Opamiętaj się i przestań rzucać
        kłamliwe podejrzenia!!!
      • Gość: hihi Chrześcijański Bóg jest zazdrosny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.09, 21:38
        > Jeszcze tego nam brakowało, żeby
        > czcić publicznie niebeatyfikowaną osobę.

        Wytłumacz dobry człowieku, jaka to różnica, beatyfikowaną czy nie,
        dla Boga?

        • Gość: Też Andrzej Re: Chrześcijański Bóg jest zazdrosny IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 23:20
          Pan Bóg nie lubi jak sobie ktoś z Niego kpi. Skoro założył Kościół Święty, który
          zakazał oddawania publicznej czci osobom, które nie osiągnęły chwały Niebios to
          znaczy, że tak ma być.
          • Gość: hihi Re: Chrześcijański Bóg jest zazdrosny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.09, 00:41
            oj coś ty nie znasz samych podstaw, słów samego Boga, przykazań. To
            ON ma być czczony, a nie kto inny.
    • Gość: parafianin Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 21:55
      Ks. Biskupie zamiast zabierać Proboszcz, weź trzech wikarych i
      wyślij ich na rekolekcje, tylko nie do Rybna, bo to miejsce już
      dobrze znają!!
      • Gość: Andrzej Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.class145.petrotel.pl 02.02.09, 22:19
        Ks. Biskupie. A może zamiast zajmować się głupotami warto sprawdzić co dzieje
        się w tym Rybnie. Niektórzy twierdzą, że wracają stamtąd jak "zaczarowani". A
        może to tylko porządne pranie mózgu???!!!
      • Gość: rodzina M Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.117.c65.petrotel.pl 15.02.09, 19:11
        Bardzo jest nam przykro, że taki człowiek jak nasz proboszcz, który
        ciszeł się wielkim autorytetem i powazaniem został tak
        potraktowany. Zarzuty sa błahe i nie powinny mieć miejsca, bo kto
        jak kto, ale nasz proboszcz zrobił ogrom pracy dla tej parafii i dla
        nas. Kiedy trzeba było, to zwrócił uwagę a innym razem pochwalił.
        Zorganizował od podstaw kościół, tworząc nie tylko budynek, ale i
        wiele grup parafialnych. Parafia działała prężnie na rzecz parafian.
        Dzieci mogły chodzić na scholkę , dorośli uczestniczyli w
        stowarzyszeniu rodzin katolickich.Dzieci mogły otrzymać
        dofinansowanie do kolonii letnich. Wszyscy razem uczestniczyliśmy w
        rodzinnych piknikach parafialnych. Jest to wielki dorobek naszej
        parafii, który może ulec zniszczeniu. Wszystko to wymagało ogromnego
        nakladu pracy, zaangazowania, zarówo od proboszcza jak i wikariuszy.
        Czy fak, że wikariuszom nie chce się pracować może być przyczyna
        odwolania księdza proboszcza? Jeżeli parafia jest przeciążona pracąi
        wikariusze nie dają rady to zamiast odwoływać proboszcza można dodać
        jednego wikariusza więcej.Jesteśmy przeciwni decyzji biskupa, który
        chce zabrać nam wspaniałego proboszcza. Wzywamy do pisania listów do
        Kurii Płockiej w obronie księdza Andrzeja Zembrzuskiego.
    • Gość: xyz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 02.02.09, 22:20
      Zrómy głosowanie- kto jest za a kto nie, żeby ks. Zemrzuski wrócił do parafii??
      Ja i parę tysięcy głosó jesteśmy za!! A wy ?????
      Libera do piachu!
      • Gość: parafiankaśw.krzyż Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 22:33
        Ja też jestem za i dziesiątki innych osób!!! Ks. Biskupie jeszcze
        nie jest zapóźno, żeby zmienić decyzję. Chyba czytając zauważasz ile
        do tej pory wyrządziłeś zła. Może warto zacząć naśladować NIE Ivana
        Groźnego a Jezusa Miłosiernego?!
        • Gość: Szczery Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 23:08
          Co niby takiego zlego zrobil ksiadz biskup?
          (smieszni i zalosni jednoczesnie jestescie demokraci, na dodatek przywolujacy
          Pana Boga)
          • Gość: kasia_balu Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.09, 23:38
            co złego zrobił biskup? np. ustami swych urzędników kłamał w wyborczej, że nie
            przenosi swej siedziby do opactwa, a tu proszę...
          • Gość: nenek Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 23:55
            a co dobrego? Może to, że podzielił księży i wiernych. Gratulacje!!!
            Tego komunistom nie udało się dokonać!!! Sami się wytłuką i będzie
            koniec świata!!!
      • Gość: ZYX Prowokator IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 23:17
        Bardzo, ale to bardzo marna prowokacja.
    • Gość: Milo.D. Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 02.02.09, 22:30
      Wspaniały człowiek, wspaniały ksiądz i duszpasterz. Niemam mu nic do zarzucenia,
      tyle zrobił dobrego dla tej parafii i nie tylko.
      A argumenty Libery wydają się być co najmniej śmieszne.
      Trzymamy za Ciebie kciuki ks.Andrzeju.
      • Gość: `SZOFER TAXI Re: Ks. biskupie daj spokojnie pobudować tą .. IP: 80.48.4.* 02.02.09, 22:59
        wspaniałą świątynię jaka chcą pobudować parafianie z ks.kan.Andrzejem. Chyba że
        ks.biskup jest przeciwny budowy kościołów na terenie diecezji ale to by się
        myliło z powołaniem jakim jest duszpasterzowanie diecezji i apostolatowi
        ordynariusza. Wiedz o tym że kościół to ludzie wierzący wraz ze swoim
        proboszczem a dopiero jest diecezja a wczesniej dekanat. Przyznaj sie czcigodny
        biskupie ze popełniasz duży błąd jakim jest odwołanie proboszcza ks. kan.
        Andrzeja jeszcze ostatniego zdanie nie powiedziałeś więc prosimy cie przemyśl tą
        sprawe.
        • Gość: Kanonista Re: Ks. biskupie daj spokojnie pobudować tą .. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 23:06
          Jesli mialby byc to kosciol imienia Jana Pawla II to naprawde lepiej zeby nie
          powstal w ogole. Wiesz chociaz za co dostal Probi nagane ?
      • Gość: Concret Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 23:02
        Może zamiast słów podałbyś jakieś konkrety?

        Wspaniałe świadectwo wierności Kościołowi oraz kultury pokazują na tym forum
        obrońcy ks. Andrzeja. Jaki pan taki kram.
        • Gość: Andrzej Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.class145.petrotel.pl 02.02.09, 23:07
          To chyba wspaniałe świadectwo, skoro Ks. proboszcz Andrzej Zembrzuski ma za sobą
          całą rzeszę wiernych parafian, którzy nie boją się stanąć murem w jego obronie.
          • Gość: Concret Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 23:14
            Wspaniałe świadectwo buty, chamówy, braku pokory i zaufania, a to wszystko
            podlane sosem nieposłuszeństwa.

            Nie ma tutaj żadnych rzesz, jest jedynie kilku opluwaczy, niepotrafiący
            przywołać żadnych konkretów na obronę swojego Proboszcza, jak również nie mający
            pojęcia o tym za co dostał po głowie.

            Większość wcale nie musi mieć racji. Jako chrześcijanin powinieneś o tym
            doskonale wiedzieć.
            • Gość: derni Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 23:47
              jak bym słyszał głos kundelka
            • Gość: hi [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.09, 11:00
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: mimi [...] IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 23:12
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • Gość: Jędruś Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 23:15
            Waćpanna to chyba wieczorowy kurs z sakramentologii robiła? Bo, że studiowała
            antyklerykalizm to widać gołym okiem.
            • Gość: MIMI Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.plock.mm.pl 02.02.09, 23:48
              OH JĘDRUŚ :)
              • Gość: pacio Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 03.02.09, 11:29
                Drogi Księże Proboszczu. Jesteś wspaniałym kapłanem i
                człowiekiem.Dzięki takim ludziom jak Ty warto jeszcze w coś wierzyć,
                nawet w zakłamanym Kościele. Jesteśmy z Tobą i wspieramy Cię
                modlitwą.
            • Gość: mania 45 Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 03.02.09, 12:06
              Nie potrzeba studiować sakramentologii, żeby mieć watpliwość co do
              spowiedzi u tych wikariuszy i pewnie nie tylko nich, bo
              ty "fachowcu" też się wydajesz mało wiarygodny.
              • Gość: lud ReMoże wreszcie się wypowie ks.biskup albo.. IP: 80.48.4.* 03.02.09, 17:02
                p.rzecznik biskupa na ten temat i wyjaśni forumowiczom wczym problem bo jak na
                razie to przypuszczenia i nic więcej. Wierni powinni znać prawdę i to jest
                obowiązek Kurii powiadomic o takich sprawach jak najszybciej i to niezwłocznie.
    • Gość: zalamany Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.09, 17:40
      Przykre przyszły czasy dla diecezji płockiej. Ks. Biskup, który
      wzywał o zaufanie, zawiódł już wielokrotnie diecezjan swoimi
      decyzjami czy postawą. Sukcesywnie ruinuje wszystkie autorytety
      naszej diecezji. Zapomina jednak, że każdy zaangażowany w życie
      kościoła płockiego poznawał tych wspaniałych ludzi, przy różnych
      sytuacjach: pielgrzymkach, Mszach św., oazach, przy poszukiwaniu
      pomocnej dłoni, w konfesjonale, rozmowie itd. Choćby ks. Andrzeja
      Zembrzuskiego, który jest naprawdę bardzo dobrym i pomocnym
      człowiekiem, takim jaki powinien być duszpasterz. Wtedy się poznaje
      prawdziwie człowieka, nie poprzez plotki, opinie innych, donosy.
      Decyzje oparte wyłącznie o takie przesłanki nie mogą być słuszne.
      Dlatego Ks. Biskupie przemyśl swoją ostatnią decyzję, bo jest ona
      bardzo krzywdząca.
      Zauważyłem, że wypowiedzi broniące Ordynariusza są tak nacechowane
      nienawiścią i pogardą do innych, że aż strach, że tak mogą pisać
      prawdopodobnie księża. Wspominane jest o zaufaniu, a sam ton tych
      wypowiedzi nie wzbudza zaufania.
      Zastanawiam się czy istnieje jakiś sposób, aby zapobiec tym
      wydarzeniom? Czy jesteśmy, drodzy współdiecezjanie skazani na bierne
      obserwowanie? A gdzie jest współodpowiedzialność świeckich za
      kościół?
      • Gość: pacio Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 03.02.09, 18:37
        A J.E to chyba zagalopował się w swoich "rządach", gdyż Pan Jezus
        nie rozesłał Jego Ekscelencji,aby niszczyli Kościół, tylko ustanowił
        Apostołów i posłał ich , aby głosili Ewangelię.
        I jeszcze jedno - posługa, tylko posługa w Kościele,Ks. biskupie, a
        nie rządy - bo ludzie to nie ciemnota.A na zaufanie to trzeba sobie
        zapracować!
        • Gość: fabian Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.09, 21:24
          Szkoda, że tylko rządzi! A kapłaństwa i duszpasterstwa to powinien
          się uczyć od Ks.A.Zembrzuskiego.A może właśnie w tym Ks.Biskup
          upatruje zagrożenie dla swoich rządów?
          • kwisniewski Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 03.02.09, 21:33
            Jak poddaje GW powolując się na osoby związane z Kurią nie ma sprawy
            księdza Zembrzuskiego, ale czy można wierzyć GW?
            • Gość: do "kwisniewski" Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.09, 21:57
              Nie. Pani rzecznik nie mówi prawdy. Coś jest na rzeczy. Ks. Z.
              dostał upomnienie zgdonie z Kodeksem Prawa Kanonicznego.
              • Gość: upol Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.09, 22:20
                doktorku nie bądźpewien,sam nie wierzysz w to co piszesz, chodzi ci
                o stołek
              • Gość: do powyżej Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.09, 08:11
                Zgadza się. Dokładnie kan. 1339 KPK. Informuje o tym Okólnik na
                stronie Kurii
                • Gość: mania 45 Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 04.02.09, 10:57
                  To znaczy, że " macki" biskupa są wszędzie. Niewiadomo gdzie i kiedy
                  upatruje ofiary. Może we wszystko wrobić, bo to są metody jego
                  działania: zastraszyć i zniszczyć człowieka i jeszcze pranie mózgu
                  mu zrobić. Działa jak guru sekty.A może to go właśnie
                  dowartościowuje?
                • Gość: ups Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 16:02
                  Ale wpadka KUNDELKU!!W okólniku na stronie nie ma!!
                  • Gość: do powyżej Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 16:28
                    Nie jestem kundelkiem! Wczoraj jeszcze było. Niby skąd ma wiedzieć,
                    że chodzi o kan. 1339 KPK.
                    • Gość: xyz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 16:42
                      Widać cenzurują okólniki przed diecezjanami.
                      Gdyby upubliczniono te całe upomnienie to pewnie jeszcze więcej byłoby wpisów na forum, a tak to czekają aż sprawa się wyciszy i wtedy wręczą ks.A.Zembrzuskiemu odwołanie :(.
                    • Gość: ups Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 17:01
                      To przepraszam, jak tak do dokonano przestępstwa. Należało by
                      wydrukować lub zrobić print ekranu strony diecezji ekranu z historii
                      twojego kompa i wysłać do ks. Zembrzuskiego.
          • Gość: Sternik Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.c152.petrotel.pl 03.02.09, 23:54
            Zagrożeniem są jedynie komunistyczni kapusie w sutannach - o przepraszam,
            "strojach krótkich", lubieżni księża, pedofile i chomiki oraz banda ich klakierów.
            • Gość: 100 ile razy można mędzić w jednym wątku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.09, 08:32
              to samo, przez 3-ech tych samych mędzicieli, i tak tego nikt nie
              czyta
              • Gość: pppp Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.09, 20:50
                Bp specjalnie wybrał na rzecznika tą panią, żeby on sam, ani nikt z jego
                wiernego, choć malutkiego dworu (bo już większość księży bp zdążył znienawidzić)
                nie musiał tłumaczyc się z niszczenia diecezji i najbardziej zasłużonych kapłanów.
                I szkoda, że pani rzecznik kłamie, ale pewnie bp tak jej kazał. Skoro umie
                zmyślać kłamstwa o księżach i na takich podstawach ich usuwac z parafii to co to
                dla niego nakazac kłamstwo damie?
                • Gość: maren Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.09, 22:03
                  Zgadzam się ! Biskup i jego rzecznik wiedzą, że jest prblem
                  ks.Zembrzuskiego. Był wczoraj,jest dzisiaj i będzie jutro. Łatwo
                  jest zniszczyć człowieka. Jest problem z pasterzowaniem libery.
                • Gość: klik Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.09, 22:50
                  Po raz kolejny Ordynariusz Płocki potwierdził swój stosunek do
                  wiernych. Ks. Biskupie tą pogardą, zniewagą i kłamstwem nie zdobywa
                  się zaufania!!!!
                  • Gość: luśka Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.09, 23:37
                    dajcie już spokój temu biednemu Biskupowi - przyszedł chłopina w dobrej wierze
                    do Płocka a tu go obstąpiła klika, która wsadza go z jednej miny na drugą.
                    Dopóki trzymał porządnych ludzi w kurii, nie było problemów, a jak wybrał
                    podsuniętych przez HS, to idzie smród za smrodem. Na miejscu biskupa
                    sprawdziłbym intencje jego dworu bo może któryś z karierowiczów chce wjechać po
                    jego plecach po czerwony berecik dla siebie.
                • Gość: do pppp Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 08:17
                  Jaka z niej dama?
                  W jednym z wywiadów mówiła, że chce przekazywać rzetelne informacje
                  o diecezji. Czy już wtedy mijała się z prawdą?
                  • Gość: Diecezjanka Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 79.191.153.* 05.02.09, 10:40
                    Jedno jest pewne Ks.Andrzeju jesteś wielki,wszyscy co Ci
                    szkodzą ,kiedys to zrozumieją. Wszystkich tych co teraz donosza
                    czeka to samo. Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.Karta się
                    odwróci.Pracuj dalej dla dobra parafian gdziekolwiek będziesz -bo
                    taki właśnie jesteś.Modlę się za tych wszystkich co Cię ranią i za
                    Ciebie oby Bóg dał Ci dużo zdrowia i siły.Z bogiem.
                    • Gość: perkun Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.09, 10:48
                      piękne życzenia ale po Płocku chodzi opinia że z zemsty bp. zamierza wogóle nie
                      dać ks.Zembrzuskiemu żadnej parafii
                      • Gość: pppp Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 12:26
                        Ciekawe więc co zamierza biskup zrobić z Księdzem Andrzejem? Bo chyba na emeryturę w wieku 55 lat go nie wyśle.

                        btw. Interesujące jest to też że ks. Bronisław Gwiazda z Muzeum odchodzi "w stan spoczynku" nie mając nawet 65 lat. Czyżby po prostu bał się, że i jego dosięgnie sroga ręka biskupa i zwyczajnie nie chce by po tylu latach pracy dla diecezji został na koniec zniszczony jak inni? Moim zdaniem bardzo prawdopodobne niestety...
                        • Gość: do pppp Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 15:54
                          Może pełnić funkcję rezydenta w jakiejś parafii. Czyli wyśle Go do
                          pracy duszpasterskiej.
                          • plocenses Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 05.02.09, 16:08
                            Gość portalu: do pppp napisał(a):

                            > Może pełnić funkcję rezydenta w jakiejś parafii.
                            >Czyli wyśle Go do
                            > pracy duszpasterskiej.

                            To już byłby szczyt moim zdaniem... Choć rzeczywiście taka opcja wchodzi w grę hipotetycznie. Ciekawe tylko, który proboszcz nie będzie się bał przyjąć na parafię lepszego od siebie...

                            btw. Ktoś tu wpisał o rzekomym upomnieniu jakie miało być opublikowane w ostatnim okólniku kurialnym. Tyle, że na stronie diecezji nic na ten temat nie ma. Czyżby po pewnym czasie ocenzurowano?
                        • Gość: darek Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.240.c85.petrotel.pl 05.02.09, 16:31
                          Prawda stara jak swiat, "murzyn zrobil swoje, murzyn moze odejsc".
                          Kiedy wreszcie wazne bedzie zdanie ogolu a nie jednej osoby ktora
                          byc moze jest na tym stanowisku nie z wyboru tylko z ukladu. Ile
                          trzeba wypowiedzi parafian i nie tylko, ukazjacych jakim PASTERZEM
                          jest ks.Zembrzuski? Jak mozna niweczyc dotychczasowa prace i jej
                          efekty? Osoba ks.A.Zembrzuskiego powinna byc przykladem dla innych,
                          mlodszych w tym srodowisku i nie tylko. Mysle, ze osoby ktore
                          ks.Zembrzuski wybral do wspolpracy, pomocy i skupil wokol siebie,
                          wykonuja tak samo dobra prace dla parafi i nalezy sie im wlasciwy
                          szacunek. Gdyby biskup nie wiedzial dlaczego, to juz tlumacze! Bo
                          poswiecaja swoj prywatny czas dla dobra parafi i nie oczekuja
                          wdziecznosci ani podziekowan. A jesli faktycznym powodem
                          calego "zamieszania" sa osoby przebywajace na plebanii, to pragne
                          przypomiec, ze drzwi do prawdziwego pasterza nigdy nie sa
                          zamkniete. Ks. Andrzeju, trzymamy kciuki za wlasciwe rozwiazanie
                          calej sprawy i wierzymy, ze dane bedzie ksiedzu wyswiecanie nowego
                          kosciola. Z powazaniem i wielkim szacunkiem. Darek Korpolinski z
                          rodzina.
                          • Gość: abcd Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 05.02.09, 17:05
                            Księże Proboszczu pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze i o to
                            modlimy sie dla Ciebie każdego dnia.Widać, że dla Ks.biskupa ono nie
                            jest ważne skoro tak bardzo niszczy je ludziom.
                            • Gość: ?? Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 20:17
                              Aż ciarki przechodzą jak się to czyta. Boję się wierzyć że prawda to co
                              piszecie, ale chyba tak skoro tak wielu pisze to samo.
                              • Gość: obserwator Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.199.c84.petrotel.pl 05.02.09, 20:50
                                Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby parafianie wybrali sie z wizytą do
                                Biskupa."Bóg jest miłością"
                                • Gość: Jaku Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 21:06
                                  Ludzie! Ile to można kościół budować... w tych czasach? w takiej wielkiej
                                  parafii? Na wieś niech idzie i tam duszpasterzuje i buduje...Biskup wie co robi
                                  • Gość: do Jaku Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 21:14
                                    Człowieku jak zamierzasz coś wypowiadać, to może o tym co wiesz! Bo
                                    budowa na podolu w Krzyżu to trwa dopiero niecały rok, więc się nie
                                    ośmieszaj!!
                                    • Gość: `grodzianie Re: Popieram tą wypowiedźi stwierdzam że.. IP: 80.48.4.* 05.02.09, 22:34
                                      jaku się pomylił albo nie zna rzeczy tzn. budowa koscioła na Podolu faktycznie
                                      trwa dopiero rok. Wierni sa zadowoleni z tej budowy koscioła i dzieki
                                      zaangażowaniu Proboszcza i poprzednich wikariuszy, oraz parafian budowa mogła
                                      ruszyć. Obecni wikariusze to nawet kazania nie umieją głosić tylko czytają z
                                      kartek i to ma być głoszenie kazania nie to jest odczytanie kolejnego
                                      wypracowania a moze ściągniete z internetu.
                                      • Gość: do grodzian Re: Popieram tą wypowiedźi stwierdzam że.. IP: *.097.c87.petrotel.pl 06.02.09, 10:42
                                        nie zgadzam sie, jacy poprzedniwikariusze budowali kosciół? to obecni biora
                                        udział w budowie , poprzedni byli duzo wczesniej i wcale wtedy nie budowano
                                        zadnego koscioła!!!!co do kazań, to własnie wikariusze maja ciekawe kazania , no
                                        niestety proboszcz mało ciekawie mowi, raczej czyta,a jeszcze wiecej czyta
                                        ogłoszen, jak zacznie to jego ogłoszenia są dłuzsze od mszy, az sie burzy w
                                        człowieku.
                                        • Gość: xyz Re: Popieram tą wypowiedźi stwierdzam że.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 11:58
                                          Poprzedni wikariusze zbudowali KOŚCIÓŁ DUCHOWY, szkoda, że obecni to zniszczyli,
                                          spytajcie sami ks. Romusia ile teraz osób jest w Oazie, a ile było gdy ją
                                          prowadził niezapomniany ks. Jacek.
                                          Budowa materialnego kościoła to i tak domena proboszcza parafii.
                                        • Gość: hehehe Re: Popieram tą wypowiedźi stwierdzam że.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 12:49
                                          "Biorą udział w budowie, ciekawe kazania" - takie bzdury, to chyba
                                          sami zainteresowani potrafią opowiadać. Bo donoszenia nie można
                                          nazwać "udziałem w budowie". A jeśli chodzi o kazania to MASAKRA,
                                          sami autorzy nie wiedzą o czym mówią!!
                                          • Gość: do hhehehe? Re: Popieram tą wypowiedźi stwierdzam że.. IP: *.097.c87.petrotel.pl 06.02.09, 14:37
                                            jakie donosy? co one zawierały??? jak mozna na kogos kto niby jest bez winy
                                            donosć? jak ktos sam zle robi i wiedza o tym od lat wszyscy to zadne donosy! daj
                                            człowieku spokuj i nie obrazaj ludzi
                                          • Gość: `brawo Re: Popieram tą wypowiedz nie mówią ale.. IP: 80.48.4.* 06.02.09, 17:27
                                            czytaja jak ksiązke czy gazete i to ma byc kazanie wygłoszone przez ksiedza
                                            niekiedy to nawet nie wie co czyta zastanawia sie co tam np w tym liscie jest
                                            napisane.
                                            • Gość: do brawo Re: Popieram tą wypowiedz nie mówią ale.. IP: *.class145.petrotel.pl 08.02.09, 17:46
                                              ty nie wiesz sam co piszesz! czytają jak ksiazke lub gazete..chodzi ci o
                                              czytanie listu? no a sa rózne formy czytania? czyta sie zawsze tak samo.
                                              • Gość: `słuchajacy Re: no jo myslołem że to kazania, ale.. IP: 80.48.4.* 09.02.09, 23:05
                                                jak widać z Twojej wypowiedzi to na kazaniu czytaja listy - zaskoczyłaś mnie bo
                                                kiedy czytany jest list biskupa czy episkopatu to na koniec jest podana
                                                informacja ale wiekszość tych czytań to wg mnie są to kazania - stwierdzasz ze
                                                listy może tak . Widać że jestes w temacie.
                                        • Gość: `henio Re: do goscia.. IP: 80.48.4.* 06.02.09, 17:24
                                          a gdzie odbywaja sie obecne nabożeństwa na dworzu czy w kaplicy i jak było za
                                          poprzednich wikariuszy to pewnie za młody jestes żebyś pamietał jakie były
                                          nabozenstwa ze spiewem i graniem . Kazanie oczywiscie nie czytane ale z pamieci
                                          mówione itd. Zaagażoawnie księzy w budowe kaplicy sam na własne oczy widziałem
                                          jak np. ks Michał woził taczkami piasek beton i pracował przy budowie kaplicy -
                                          czy dzisiejszym wikariuszom by sie chciało tak samo i pracował ks. Zagórowicz.
                                          Tak samo i ks. Darek, Mirek,Artur,Marek udzielali się przy organizacji i pracach
                                          kościelnych a nie tylko nabożeństwa i katechizacja.
                                          • Gość: do henia Re: do goscia.. IP: *.class145.petrotel.pl 08.02.09, 17:49
                                            ks.Zagórowicz w św. krzyżu??? kiedy, gdzie taczkami jeżdził? takiego ksiedza
                                            tutaj nie było.Przestancie robic porównania.Kazdy człowiek jest inny.Co do
                                            poprzednich ksiezy to niektórzy dobrze sie bawili.
                                            • Gość: `bez komentarza Re: do goscia.. IP: 80.48.4.* 09.02.09, 23:00
                                              a skąd wiesz że takiego tu ks. zagórowicza nie było czy ks.Michała widac jaki z
                                              Ciebie parafianin św.Krzyża.
                                  • Gość: parafianin Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.008.c65.petrotel.pl 05.02.09, 21:54
                                    Ksiądz Andrzej to wspaniały człowiek który tak wiele robi dla naszej parafii.
                                    Nie możemy pozwolić na to aby nasz Proboszcz został odsunięty od naszej parafii.
                                    A wikariusze w naszej parafii, to są zwykłe przydupasy i karierowicze którzy
                                    zrobią wszytko żeby tylko dostać pochwałę od swojego pana. To co robili jest
                                    poniżej wszelkiej krytyki, wymyślali sobie jakieś niestworzone historie i
                                    donosili na Ks Andrzeja. "Najlepszy" jest ten co cały czas się uśmiecha i nie
                                    wiadomo z jakiego powodu, koleś jest trochę nie na miejscu, powinien pracować w
                                    cyrku albo rozdawać dzieciom balony w zoo, nie potrafiłbym wyspowiadać się u
                                    takiego wikariusza, nie na tym rzecz polega aby dążyć po szczebelkach kariery w
                                    taki sposób, wikariusze z naszej parafii o wiele lepiej byliby odbierani i nie
                                    byłoby takich wpisów gdyby robili coś dobrego dla kościoła a poprzez takie
                                    zachowanie osiągnęli dno!!! Jestem młodym człowiekiem który dzięki Ks.
                                    Andrzejowi zaczął regularnie chodzić do Kościoła przez to jaki jest i przez to
                                    co głosił w swoich kazaniach, TAKICH KSIĘŻY JAK KS. ANDRZEJ NAM POTRZEBA!!!! Ks.
                                    Andrzeju w pełni Cie popieramy i jesteśmy z Tobą w tych trudnych chwilach i jak
                                    widzisz po wpisach na forum parafianie są z Tobą i wierzą ze dalej będziemy
                                    wspólnie budować nasz nowy Kościół!!!
                                    • Gość: adek Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 05.02.09, 22:14
                                      Księże Andrzeju łączymy się z Tobą w tych trudnych chwilach. Wiedz,
                                      że dla nas jesteś wzorem kapłana i duszpasterza.
                                    • Gość: do parafianina Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.199.c84.petrotel.pl 05.02.09, 22:33
                                      nie wypowiadaj sie na temat, którego nie znasz i nie obrazaj wikariuszy, bo nie
                                      tu leży problem...jest takie przysłowie jak sobie poscielesz tak sie wyspisz i
                                      za swoje czyny należy samemu odpowiadac i nie szukać winnych we wszystkich tylko
                                      nie u siebie!!!!
                                      • Gość: ppp Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 22:41
                                        To zdanie:
                                        > za swoje czyny należy samemu odpowiadac i nie szukać winnych we
                                        wszystkich tylko nie u siebie!!!!

                                        To WIKARIUSZE Z KRZYŻA powinni powtarzać tak często, aż się tego
                                        nauczą!!!
                                        • Gość: do ppp Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.097.c87.petrotel.pl 06.02.09, 10:44
                                          co winni ci sa wikariusze?to oni maja pilnowac i prowadzic za reke proboszcza i
                                          mowic co dobre a co złe? a wiecie chociaz o co chodzi? chyba nie!
                                          • Gość: do powyżej Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 13:10
                                            Zamiast pracować, to zaczęli rozliczać i kłamać. Biedni
                                            i "zapracowani" duszpasterze dnia wolnego.
                                      • Gość: czytelnik Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 07:37
                                        No no są tacy co sobie ścielą... a kto to jest ks. Maciejewski A? może już podpowiedział żeby to zero Więckowski szykował się na św. Krzyża? Dziwna kariera pana więckowskiego - temat na nowy wątek. Może wystarczy mieć za gosposie ciotkę ekonoma i być na fali, - a nie miałobyć układów????
                                        • Gość: ??? Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 07:58
                                          Czy chodzi o tego z Sierpca?
                                          • Gość: ``podolanka @pl Re: Ks. Andrzej Zembrzuski a problem.. IP: 80.48.4.* 06.02.09, 10:19
                                            narazie no szczerze mówiąc t wielkie gdybanie forumowiczów brak jakiejś reakcji
                                            biskupa oraz ks.Andrzeja - powinien temat wyjaśnić swoim parafianom podczas mszy
                                            św. w niedzielę o tym fakcie. TAKIE SPRAWY POWINNY BYĆ ZAŁATWIANE NA TERENIE
                                            PARAFII a nie łamach FORUM a co to obchodzi wiernych z IMIELNICY czy Starego
                                            Miasta . PROSIMY ks. ANDRZEJA O WYJASNIENIE TEMATU PODCZAS OGŁOSZEŃ W NAJBLIZSZĄ
                                            NIEDZIELĘ niech dowiedza się PRAWDY!!!!! NIECH PRAWDA UJRZY SWIATŁO DZIENNE bo
                                            narazie to wielki szum stworzony przez forumowiczów - może specjalnie?
                                          • Gość: ``babcia z podola Re: Ks. Andrzej Zembrzuski narazie nie odwołany .. IP: 80.48.4.* 06.02.09, 10:24
                                            z probostwa jest i będzie !!!!! To wielki szum wokól tego problemu brak
                                            wyjaśnienia przez ks.Andrzeja i JE ks.Biskupa Piotra.
                                            To tylko przypuszczenia a może plotka puszczona w obieg.
                                            PROSIMY O PRAWDE A WTEDY NIE POZWOLIMY ZABRAC ks.ANDRZEJA.
        • Gość: alfa002 Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.09, 02:02
          Kochani diecezjanie.Może odetnijmy ks.biskupa,jego pieska i koniki
          oraz przydupasow od kasy .Bo nie miłość Boga ani człowieka
          przysłoniła mu oczy i zatkała uszy. Od następnej niedzieli-na tacę
          po 10 groszy.
          • Gość: `urlik Re: ale to w katedrze dajemy po 10groszy na ..... IP: 80.48.4.* 10.02.09, 13:02
            tacę ok . przyłanczam się mnie nie przeszkadza nawet po 1groszu.
          • Gość: tak Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.09, 13:07
            Ja też się zgadzam. Jestem nawet za zorganizowaniem marszu z podola
            do katedry, żeby wreszcie Libera i kurialni panowie przekonali się
            ilu jest prawdziwych katolików, którzy nie walczą z Kościołem, tylko
            walczą o Kościół!!
    • Gość: przyszłosc Re: trwa łamanie prawa i regulaminu,opiekunów nie IP: *.097.c87.petrotel.pl 06.02.09, 14:55
      "[...] Wielka kara spadnie na cały rodzaj ludzki, nie dziś ani jutro, lecz w
      drugiej połowie dwudziestego wieku. (...) Nigdzie na świecie nie ma porządku,
      Szatan sprawuje władzę na najwyższych stanowiskach i kieruje biegiem rzeczy.
      Potrafi on przemknąć aż na szczyty Kościoła,
      • Gość: Kasia2 Re: trwa łamanie prawa i regulaminu,opiekunów nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 15:06
        Kto tak naprawdę pracował w parafii, jeśli nie wikariusze???
        Z.A. znany jest z wielkiego lenistwa i dobrego aktorstwa, chroniony przez układ.
        • Gość: kazik Re: trwa łamanie prawa i regulaminu,opiekunów nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 15:16
          Kasiu małym jesteś człowieczkiem. Nie pracowałaś z ks.Andrzejem.
          Twoja ocena jest nieodpowiedzialna.
        • Gość: do kasia 2 Re: trwa łamanie prawa i regulaminu,opiekunów nie IP: *.097.c87.petrotel.pl 06.02.09, 16:09
          no właśnie ,aktorstwo i praca, ale rekami wikariuszy, a to co źle zrobił to
          zrobił sam nikt sie nie przyczynił
          • Gość: krzysiek Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 16:29
            patrzcie ile kundli PL dziś na forum.
            na narutowicza do pałacu a nie na forum!
            • Gość: olaf trwa łamanie prawa i regulaminu,opiekunów nie ma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 16:42
              musicie nienawidziec kościoła, wasza wiara jest pozorna,
              nieszczęśnicy
              • Gość: alfa002 Re: trwa łamanie prawa i regulaminu,opiekunów nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.09, 20:18
                Biskup Libera to nie tylko Pan i Władca.On nawet chorych wywala z
                roboty,bo nie toleruje nikogo z tzw.starego układu.
    • Gość: pppp Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 15:30
      Kasiu2 zastanów się co piszesz a nie obrażasz Księdza Andrzeja Zembrzuskiego. Tyle ile on robi w Płocku i w diecezji to drugiego takiego księdza nie ma.
      • Gość: niekasia Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 15:41
        rzeczywiście drugiego takiego pozoranta nie ma
        • Gość: do nie kasia Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.097.c87.petrotel.pl 06.02.09, 16:11
          swięta prawda, na pokaz
          • Gość: wkurzony Biskup zamiata Podolszyce!!!!!!!!!!!!! IP: *.gprs.plus.pl 06.02.09, 17:22
            Biskup czeka aż zostanie zakończona kolęda i zebraną kasę nowy
            proboszcz zamiast na budowę kościoła przekaże swojemu
            szefowi.Parafia jest jedną z bogatszych w Płocku i biskup o tym
            wie.Oczernił niesłusznie ks.Andrzeja Zembrzuskiego dając mu
            upomnienie po to aby decyzja o przeniesieniu go na inną parafię była
            uzasadniona.Winni tego są wikariusze - donosiciele, którzy nie
            splamili się nawet wejściem na teren budowy kościoła,- chociażby z
            czystej ciekawości.
            • Gość: Prawy Re: Biskup zamiata Podolszyce!!!!!!!!!!!!! IP: *.c152.petrotel.pl 10.02.09, 10:03
              Jak nie wiesz na co MUSI każdorazowo iść kasa z kolędy to się nie wypowiadaj
              mącicielu.
      • Gość: więc Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.09, 16:12
        to nieprawda, ja robię więcej i napewno niedługo zostanę się prałatem
      • Gość: obiektyw Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.095.c68.petrotel.pl 24.02.09, 17:14
        Pytam się na serio co takiego zrobił ks.Andrzej Zembrzuski??Chyba
        tylko dobre wrażenie bo nic więcej!!
    • Gość: parafianie Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 16:32
      Księże Andrzeju jesteśmy wszyscy za Tobą! Wszyscy parafianie wiedzą
      ile robisz dla naszej parafii i z jakim robisz to oddaniem. Stoimy
      za Tobą, nasz PROBOSZCZU, murem!!
      • Gość: `blokowidz Re: Do księży wikariuszów posługa nie konczy .. IP: 80.48.4.* 06.02.09, 17:39
        się na chwile posiedzeniu w konfesjonale czy odprawieniu mszy ale i spiew na
        koniec mszy tez obowiazuje celebransa a potem dziwi sie wiernym ze wychodza
        przedtem dajcie księża przykład ze wychodzim sprzed ołtarza poskonczeniu piesni
        na koniec nabozenstwa a np. nabozenstwa majowe to jest odzcytana litania i to ma
        byc majowe czy czerwcowe. Kochani ksieza dajcie przykład i zaangazowanie w
        posłudze kapłanskiej a nie tylko wykonywanie ZAWODU i to ma byc powołanie!!!!!!
        • Gość: podolanin3 Re: Do księży wikariuszów posługa nie konczy .. IP: *.centertel.pl 06.02.09, 18:21
          Jeśli odwołanie się faktem, to czarno widzę funkcjonowanie parafii
          na Podolu. Tyle lat budowania "Kościoła Duchowego" w tej pięknej
          dzielnicy upadnie. Wszyscy pamiętamy błoto, gołe pole, mini
          kapliczkę, potem kaplicę, a dziś już wznoszący się kościół.
          Wcześniej jednałeś ludzi różańcem i tańcem, festynami, odpustami,
          prężnie działającymi ruchami, koloniamii dla dzieci i młodzieży,
          pielgrzymkami, konkursami, rekolekcjami, swoją fizyczną i duchową
          pracą, uśmiechem, czasami twardym i konkretnym słowem. W ten sposób
          staliśmy się gotowi by wznosić kościół murowany. Księże Andrzeju,jak
          byłeś potrzebny, i wielu miało strach koło tyłka, to wiedzieli gdzie
          przyjść. No ale cóż, rozgłośnia KRC ma duży zasięg, wielu obłudnych
          śledczych i donosicieli. Nie winiłbym tu obecnego składu.Myślę, że
          Duch Św.zadziała, a zemsta zje jej autora. A Ty Ks. Andrzeju trzymaj
          się i pozostań do końca prawdziwym człowiekiem.
        • Gość: do blokowidz Re: Do księży wikariuszów posługa nie konczy .. IP: *.098.c92.petrotel.pl 06.02.09, 19:14
          puk, puk, naucz się ortografii. Wszędzie msze są tak odprawiane i nie czepiaj
          się.Powołanie? a niby inni to mają? Szkoda słów......
          • Gość: wierny Re: Do księży wikariuszów posługa nie konczy .. IP: 80.48.4.* 06.02.09, 20:16
            z tym donoszeniem i kapowaniem przez wikariuszy to niestety prawda.
            Co więcej, ks. Andrzej pomimo, że znalazł sponsorów, dostał od
            biskupa zakaz budowy wieży przy nowym kościele. Naprawdę to wielki
            żal, że taki Człowiek został tak potraktowany. Co więcej,
            wikariuszom kapusiom po prostu nie chce się nic ( ani uczciwie
            pracować dla dobra parafii, ani krzewić wiary )...Księże Andrzeju,,
            jesteśmy z Tobą, a to co robi biskup to skandal, niech Libera
            uzasadni swoją decyzję publicznie - Bóg i prawda z Tobą ks.
            Andrzeju :mieszkańcy bloków przy Łączniczek i Walecznych.
            • Gość: hahaha Re: Do księży wikariuszów posługa nie konczy .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 14:48
              znacie prawde czemu odchodzi ???? powiedzcie jeśli nie - dajcie
              sobie spokój bo wasze wypowiedzi wyglądają rodem z sekty
              jeśli teraz głową kościoła jest niemiec to co jest ble bo to nie
              polak i można go nie słuchać
              CHRYSTUS to jest wzór w kościele nie dzieje się nic przypadkiem a
              Bóg nawet ze zła potrafi wyprowadzić dobro zastanówcie sie po co
              chodzicie do kościoła pozdrawiam
          • Gość: Ktoś Re: Do księży wikariuszów posługa nie konczy .. IP: *.plock.mm.pl 06.02.09, 20:21
            Najbardziej przykre jest to, że zdecydowana większość z Was ani nie jest
            związana z parafią św. Krzyża ani nawet z samym Kościołem a macie tyle do
            powiedzenia na temat całej tej sytuacji. Plujecie jadem na biskupa i wikariuszy
            a nie znacie tych ludzi i nie macie WIEDZY o co tak naprawdę chodzi.
            Najłatwiej jest obsmarować anonimowo innych ludzi i czekać na laury za swoją
            "odwagę"....
            Pisanie o tym, że ks. proboszcz jest wielkim i wspaniałym człowiekiem to slogany
            a w życiu liczą się czyny a nie puste słowa: ilość Mszy św. odprawianych (np. o
            07:00 rano - widział ktoś tam ks. Proboszcza ?, ilość rodzin odwiedzanych
            podczas kolędy czy ilość kazań wygłaszanych na Mszach - mówić można dużo o tym
            jaki to proboszcz pracowity, ale statystyki są nieubłagane... Mimo, że mnie
            cieszy ta decyzja to nie uważam, że mam prawo do obsmarowywania ks.AZ.
            Ilu z Was pomodliło się kiedykolwiek za tych ludzi?? Najłatwiej poniżać ludzi za
            tarczą szklanego ekranu i siać zamęt kreując rzeczywistość jak to niby wielu
            parafian broni proboszcza. Czysta fikcja!
            Każdy ma prawo do wyrażania WŁASNEGO zdania, ale w sposób kulturalny, nie
            obrażając innych.
            • plocenses Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa... 06.02.09, 20:59
              A czy o wielkości człowieka świadczy to ile wygłosi kazań, czy ile mszy św. o 7:00, 10:00 czy 22:00 odprawi? Nie. Liczą się jakośc tego wszystkiego, czyny, to co zrobił dla tej diecezji przez blisko trzydzieści lat swojego kapłaństwa.
              Wymieniac: był ekonomem seminaryjnym, pierwszym wieloletnim kierownikiem trasy na pielgrzymce do Częstochowy, to on zorganizował od strony technicznej wizytę JP2 w Płocku (a potem kto jak nie Ks. Andrzej organizował spotkania po śmierci Papieża - całe miasto się zjeżdżało na Podolszyce, przeczytajcie archiwalne numery GW chocby). A biskupowi obecnemu Piotrowi to kto ingres przepraszam zorganizował w katedrze, kto zadbał o to od strony technicznej? Ks. Andrzej i śp. ks. Witold Karpiński...
              Wszystko to było zorganizowane perfekcyjnie.
              Dlaczego wszystkie służby mundurowe poprosiły Ks. Andrzeja o kapelanat? Bo wiedzą, że kto jak kto, ale On nie potraktuje tego jako kolejnego tytułu.
              Praca proboszcza nie ogranicza się do mszy o 7 w dzień powszedni i kazania co chwila, zwłaszcza na ponad 15-tysięcznej parafii, zwłaszcza gdy jeszcze się kościół buduje. To coś więcej.
              • Gość: `serdeczny Re: Masz racje plocenes ...... IP: 80.48.4.* 06.02.09, 22:20
                a teraz własnie dostaje ks.Andrzej zapłate, ale ks.Andrzeju Pan Bóg Ci nie
                zapomni Twoich zasług i czynów, a także wierni z PODOLA i mundurowi. Ks. Biskup
                jest a za jakis czas zostanie przeniesiony do innej diecezji a Ty ks.Andrzeju
                jesteś z nami i my z Toba.
              • Gość: Podol Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 22:16
                Pani R. M. lubi wyliczać zasługi ks. A.Z. ale bardzo prosimy o odrobinę prawdy.
                Żadne służby mundurowe nie wołały wcale, żeby ks. Zembrzuski został ich
                kapelanem. Wystąpił o to kilka lat temu ówczesny Komendant Policji Mazowieckiej,
                prosząc bp Kamińskiego o księdza dla służb mundurowych. No i został ks.
                Zembrzuski, który zresztą dzisiaj wypiął się na dawnego Komendanta i udaje, że
                Go nie zna, chociaż jest Komendant wciąż mieszkańcem parafii, w której
                proboszczuje (jeszcze chwilę) Ks. Zembrzuski. No, trzymajmy się faktów a nie
                babskich emocji...najgorzej jak zakochane kobiety chcą przestawiać meble w
                Kościele...
                • Gość: do Podol Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 17:16
                  kłamstwo, goni kłamstwo no i to rzucanie bezpodstawnych oskarżeń.
                  Żałosne człowieczku!
                • Gość: iko Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.09, 20:37
                  Co za idiotyczna wypowiedź. Podczas spotkania przedstawicieli służb
                  mundurowych z biskupem liberą padło stwierdzenie, że za Ks.
                  Andrzejem stoi 4000 funkcjonariuszy. Trzeba pogratulować ks.
                  Zembrzuskiemu, że nie chciał zadymy. Wcześniej czy później zadyma
                  będzie.Żal mi biskupa,że pozbywa się ludzi wartościowych i coraz
                  bardziej będzie osamotniony. Zawsze znajdzie się garstka przydupasów
                  ale na nich nie będzie można budować Chrystusowego Kościoła. Będzie
                  to "kościół" libery, kościół karierowiczów i cwaniaków. Współczuję
                  diecezji płockiej.
                  Bezstronny z Warszawy
                  • Gość: `babcia Hela Re: a gdzie jest arcybiskup Wielgus nasz biskup.. IP: 80.48.4.* 16.02.09, 21:56
                    czekamy na Niego i pozdrawiamy. Wiedział czego oczekują płoczanie i jaki jest
                    płocki kościół mógł zawsze liczyć na wiernych i vice wersa !! Kościół ten nie
                    był mu obcy szukał dialogu z wiernymi !!! A tu teraz to ordynariusz czuje się
                    panem i władcą a nie pasterzem ?
            • Gość: `ramzes Re: A czy KTOŚ obraża wikariuszy NIe .. IP: 80.48.4.* 06.02.09, 22:15
              to tylko opinia ludzka i to wszystko . Niech dowiedza się co parafianie myślą i
              to przedwszystkim pisza własnie parafianie z PODOLA.
            • Gość: do Ktoś Re: Do księży wikariuszów posługa nie konczy .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 10:05
              Liczy się jakość, a nie ilość. A w całej sprawie wystarczyłaby
              rzetelna informacja pani rzecznik. A tu stwierdzenie, że "sprawy nie
              ma" i cisza.
            • Gość: hahaha Re: Do księży wikariuszów posługa nie konczy .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 14:50
              zgadzam się w 100 % wreszcie ktoś normalny
          • Gość: `eryk Re: Powołanie no własnie czy wykonywanie zawodu .. IP: 80.48.4.* 06.02.09, 22:26
            dzisiaj tak niektórzy księża młodzi myslą ale my wierni chcemy takich księży z
            powoałania a NIE z nominacji którzy pełnią służbę wobec Boga i wiernych. Nie
            ważne jakim samochodem jezdzisz ale jak pełnisz swoje posłanie.
        • Gość: hahaha Re: Do księży wikariuszów posługa nie konczy .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 14:43
          i po to w kościele jest organista
    • Gość: Maria D. Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.09, 20:58
      Słyszałam że niejaki zorzel go podpie...ł
      • Gość: alex Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 21:05
        pisze sie: słyszałem, koleś, płeć zmieniłeś ?
      • Gość: bun Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 06.02.09, 21:25
        zorzel? ten przydupas struzika? wcale by mnie to nie zdziwiło...
        • Gość: j-23 Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.eranet.pl 06.02.09, 22:25
          a ja kocham mojego e.....liberatusa ---jak on to pieknie wyportkował e..wielgusa
          • Gość: Sapientiam Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 23:17
            Trochę pokory i mądrości! Bez emocji! Jeśli posłuszny, to odejdzie. Widać taka
            wola Boża (co Ty wiesz o powodach tej decyzji...)
            ps a w parafii św. Wojciecha można było kościół szybko postawić? po mimo...
          • Gość: Dosia Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.gprs.plus.pl 06.02.09, 23:34
            Choć sam nie wiele lepszy. Może warto przypomnieć układ i współpracę
            PL z Piotrowskim z SB. Złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja -
            najlepszy sposób na odwrócenie od siebie uwagi to wskazać na kogoś
            innego.
            • Gość: marcin Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 06.02.09, 23:42
              a czy Wy wszyscy chodzicie do kościoła dla księży czy dla samych siebie. Jak nie
              będzie tego proboszcza to przestaniecie tam chodzić i sie modlić?? Jesli tak to
              na spacer można iść do parku.

              pozdrawiam
    • Gość: wujek Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.09, 00:01
      zostawcie biskupa w spokoju, wszystkiemu winne są te męty, które się do niego
      przyczepiły a najgorsza z nich to przegięta ciocia finansowa w ciotecznym szaliczku
      • Gość: czytelnik Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 08:31
        pięknie powiedziane. no i trza pamiętac o układziku stworzonym z
        więckowskim - zerem, który ma za gosposie ciocie pana(przepraszam
        chodzi o cioteczność) w szaliku. UKład nad układy. Jak łatwo sobie
        pościelił hoho
        • Gość: wawa Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 07.02.09, 16:54
          Księże Proboszczu modlimy się za Ciebie.
          • Gość: ??????do wawa Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.178.c86.petrotel.pl 07.02.09, 17:42
            Ale proboszcz jeszcze żyje
    • Gość: ???! Biskup to jest władza, IP: *.gprs.plus.pl 07.02.09, 19:23
      i nie musi się liczyć z opinią parafian.Mogę się założyć.
      • Gość: ccc Re: Biskup to jest władza, IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 07.02.09, 20:05
        Oczywiście, że nie musi - ale jeśli biskup uważa, że władzą zyska
        ludzi w kosciele to chyba rzeczywiście minął się z powołaniem.
        • Gość: podolak Re: Biskup to jest władza, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 20:14
          puki bp jak sie wydawało chodził na pasku żuli , nie atakowała ona Go
          • Gość: Podol zupełny cyrk i brak refleksji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 22:07
            nie trzeba kończyć matury ani studiów wyższych, śledząc od kilku dni tragifarsę
            wokół osoby ks. Zembrzuskiego, aby domyślać się, że zdecydowaną większość tych
            uwag i komentarzy wstawiają tutaj sami... księża - zaślepieni opozycjoniści
            wobec biskupa Piotra Libery. To, co tu się pisze, to wewnętrzny język księży,
            ich bijatyki, ich kompleksy... zwykłych Ludzi z Podolszyc ani to ziębi ani
            grzeje. Chcą po prostu uczciwej budowy kościoła i dynamicznego duszpasterstwa w
            parafii. Ani w jednym ani w drugim przypadku ks. Zembrzuski nie stał się wybitną
            postacią...raczej schrzanił sprawę. W parafii nie było go ostatnio zbyt dużo
            widać a to po prostu wstyd, żeby być w parafii kilkanaście lat i dopiero po tak
            długim czasie odważyć się na położenie fundamentów pod kościół. Księża -
            przestańcie więc opluwać swojego biskupa w necie, stańcie trochę w prawdzie,
            choć trochę...
            • Gość: małpa Re: zupełny cyrk i brak refleksji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 23:18
              zupełny cyrk i brak refleksji!!!!!Nieudanym treserem tego cyrku jest
              libera
            • Gość: do Podol Re: zupełny cyrk i brak refleksji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 00:40
              Przez twoją wypowiedź, pełną kłamstwa i obłudy, marny człowieku
              odrazu widać kim jesteś, więc nie pluj jadem.
            • Gość: do gościa Podol Re: zupełny cyrk i brak refleksji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.09, 04:00
              a ty zapewne jesteś świecką osobą, której na sercu leży dobro lokalnego
              Kościoła... nie kompromituj się człowieku i nie obrażaj nas, twierdząc, że ani
              nas ziębi ani grzeje, kto będzie naszym proboszczem
            • Gość: oglądacz Re: zupełny cyrk i brak refleksji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 16:57
              hehe.... jaki piękny język!!!!za to ciebie było dobrze widać w
              telewizji - księże - bez kompleksów. Zamiast krytykowac, i oceniać,
              obrazac moze warto pomyśleć
            • Gość: do "Podol" Re: zupełny cyrk i brak refleksji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 18:45
              Wniosek z tego, że grono to jest podzielone albo nie rozmawia się z
              niektórymi!
    • Gość: ciek@wy Wizyta u biskupa. IP: *.gprs.plus.pl 08.02.09, 11:10
      O wymianie ks.Andrzeja na nowego proboszcza niektórzy parafianie
      wiedzieli wcześniej niż pojawiła się informacja na tym
      forum.Próbowano rozmawiać z biskupem.Doszło do spotkania.Na
      spotkaniu byli poważni parafianie.I co?.Biskup ich "poklepał"i
      olał.A podobno kościół to nie tylko biskupi(chociaż oni tak myślą)
      lecz cała wspólnota parafialna.Może się jednak mylę?.
      • Gość: `poszukujący prawd Re: Wizyta u biskupa do ciek@wego napisz .... IP: 80.48.4.* 08.02.09, 18:07
        wiecej nt tegoż spotkania o ile byłeś tam bo opinia ludzka chce PRAWDY o tym
        fakcie bo tak jak wczesniej napisali forumowicze KOŚCIÓL to nie tylko biskup ale
        przedewszystkim WIERNI i parafie a dopiero biskup to MY utrzymujemy parafie -
        księży i biskupa - to oni sa dla nas i mają służyć posługą. TO WIERNI BUDUJĄ
        KOŚCIOŁY !!!!!!!
        • Gość: pppp Re: Wizyta u biskupa do ciek@wego napisz .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 19:55
          Też o tej wizycie parafian słyszałem.
          Ponoć w zgłoszeniu w sekretariacie biskupa zaznaczono, że przyjdzie jakaś osoba z tytułami profesorskimi, ale że jej coś wypadło to się biskup prawie obraził i prawie nie przyjął "prostego ludu"......
          I w ogóle nie słuchał argumentów, tylko mówił, ''aaa przyślę nowego proboszcza to zbuduje jeszcze szybciej kościół niż kanonik Zembrzuski''.
          Ot, cały biskup Piotr, który promuje swoich - dziś dowiedzieliśmy się, że zlikwidował "Niedzielę Płocką" i wprowadza w to miejsce "Gościa Niedzielnego" wydawanego u swoich, w Katowicach. Tak, rządy na całego.
          • Gość: gość Kościół to nie Firma IP: *.eranet.pl 08.02.09, 22:05
            Dziwi mnie postawa "walki o proboszcza"
            Po pierwsze Każdy ksiądz ślubuje podczas święceń posłuszeństwo
            Biskupowi i Jego następcom
            Do drugie
            Proboszcz powinien przerwać ten cyrk, gdyby był człowiekiem honoru w
            imię posłuszeństwa na które przecież sam się zgodził w świetle wiary
            sam powinien się wypowiedzieć i zamknąć tę dyskusje. Jeżeli jest
            niewinny przyjdzie czas rehabilitacji jeżeli jest winny nie powinien
            w to brnąć bo kopie sobie sam dołek
            • Gość: polit Re: Kościół to nie Firma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.09, 21:42
              Ślubował posłuszeństwo BISKUPOWI, a nie pastuchowi. Jest różnica?
          • Gość: Ryba Re: Wizyta u biskupa do ciek@wego napisz .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 22:38
            ta, a teraz przyjdzie więckowski i będzie budował - ma przeciez
            doświadczenie w zarządzaniu aptekami w sierpcu, a i ekonomowi pomoże,
            a i prałaturka sie ziści - takie wielkie pragnienie, och jacy źli ci
            ludzie. halo panie więckowski, halooo robaki gryzą, oj ale jak mende
            mogą pogryźć wszy????
      • Gość: `diecezjanin Re: biskup to aposto,ł a nie władza..... IP: 80.48.4.* 08.02.09, 18:13
        który apostołuje i jest duszpasterzem diecezji czyż apostołowie rzadzili - NIE -
        tylko nauczali a dzisiaj to wszyscy pchaja sie do władzy. Władza nad diecezją to
        KURIA DIECEZJI.
        • Gość: xyz Re: biskup to aposto,ł a nie władza..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 21:10
          miasta.gazeta.pl/plock/1,35681,6248798,Parafianie_z_Podolszyc_pytaja_o_proboszcza.html
          • Gość: cała prawda Re: biskup to aposto,ł a nie władza..... IP: *.243.c87.petrotel.pl 09.02.09, 10:07
            wiadomosci.onet.pl/1531053,240,1,ksieza_chca_zon,kioskart.html
            • Gość: zenada Re: biskup to aposto,ł a nie władza..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.09, 13:28
              nie ośmieszaj się.....
    • Gość: Wikary Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.class145.petrotel.pl 09.02.09, 18:24
      Co mnie to. Nie żyjemy w klasztorze, żeby nas to miało obchodzić.
      Zapisz się do kółka parafialnego i tam podawaj te informacje. Nie wypisuj tych
      pierduł na publicznym forum.
      • Gość: polonista Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.09, 08:18
        Jeśli tak Ksiądz uczy dzieci i młodzież (chodzi zarówno o poglądy, jak i
        ortografię), to serdecznie współczuję. Może lepiej byłoby przekwalifikować się
        do jakiejś innej pracy.
        • Gość: `absolwent 40letni Re: do polonisty no widać jak czytają uczniowie .. IP: 80.48.4.* 10.02.09, 13:06
          z VI klasy szkoły podstawowej i jakie walą byki z ortografii - to chyba świadczy
          o nauczycielach -polonistach. BRAWO!!!!!!! Jak ja chodziłem do szkoły to wstyd
          i hańba było by tak czytać i pisać w IVklasie.
    • Gość: XXX Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.48.4.* 09.02.09, 20:24
      Ks. Zembrzuski nie jest kanonikiem!.. Jeśli taką informację Pan podaje, to zastanawiam się nad tym czy wierzyć w inne informacje które Pan podaje!
      • Gość: aaa Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.09, 20:35
        A może nie jest też księdzem? Zapędziłeś się kolego!!!
        • henrykkreuz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 09.02.09, 21:35
          A.Z. jest hmm..... z zawodu elektronikiem po bardzo dobrej
          technicznej szkole, jakich dzisiaj już nie ma.
        • Gość: krzysztof Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 09.02.09, 21:54
          A może biskup sprzedał parafię św. krzyża, albo ją komuś obiecał?
          Przecież sam macza ręce w brudne interesy wyprzedaży majątków
          kościelnych za bezcen. Ciekawe jakie ma z tego profity? Nic więc
          dziwnego, że z uczciwego człowieka chce zrobić przestępcę.Widać
          każdy mierzy ludzi miarą jaką sam stosuje w życiu.
          • henrykkreuz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 09.02.09, 22:13
            Pomyłka. Oni nie sprzedają kościelnych dóbr, tylko nasze, ponieważ
            kościelne to nasze.

            Należy się modlić o to, by wszyscy to zrozumieli i pogonili - jak
            trzeba i kogo trzeba - gdzie pieprz rośnie.
      • Gość: pralo Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.09, 21:38
        Ks. Zembrzuski jest kanonikiem za wielkie zasługi dla Kościoła
        Płockiego. Dlaczego ks. Bp. Libera przy udzielaniu upomnienia
        pominął ten tytuł.Jestem przekonany,że libera przeniesie ks.
        Andrzeja, bo uważa, że zawsze ma rację. On nigdy nie przyzna się do
        błędu. Jutrzejsze spotkanie ze służbami będzie bezprzedmiotowe.
        Jestem przekonany, że sam będzie dusił się we własnym sosie. Takie
        zachowanie nie ma nic wspólnego z troską o Kościół. Mam prośbę, by
        biskup nie podpisywał listów "WASZ BISKUP", bo libera nie jest moim
        biskupem!!!
        • Gość: ``babcia z podola Re: nasz biskup to ks.biskup Marcinkowski czy.. IP: 80.48.4.* 09.02.09, 22:57
          arcybiskup Wielgus którego też sprzedali . Był niewygodny dla pewnych elit.
          • Gość: babcia luzia Re: nasz biskup to ks.biskup Marcinkowski czy.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.09, 10:32
            słyszałam, może to plotka, że bardzo angażował się w to działanie
            Biskup Lber.
      • Gość: kanonik Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.09, 08:20
        Oczywiście że ks. Zembrzuski jest kanonikiem. Wystarczy sprawdzić na stronie
        internetowej Diecezji lub w adresówce diecezjalnej na str. 112.
    • Gość: ślązak Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.09, 23:11
      Libera i cały jego dwór, ludzi świeckich traktują jak głupie
      owieczki. Co innego mówi ludziom, a zupełnie co innego robi.
      Przykład list "naszego biskupa" o Tygodniku Niedziela (cała lista
      pochwalna, podziękowania, a na sam koniec nie będzie "niedzieli").
      Już cały Płock wie, że KURIA ludzi ma za nic, za to wiedzą gdzie
      przyjść jak chodzi o pieniądze. Natomiast w listach "drodzy
      diecezjanie" i "wasz biskup", aż śmieszy to hipokryzja. Co sie
      dziwić, takiemy podejściu do diecezji, jak się uważa, że ma się
      doczynienia z szambem. Płocczanie pobudka!
      • Gość: zatrosk Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: 80.51.60.* 09.02.09, 23:27
        To wszystko szkodzi KOŚIOŁOWI.
        • henrykkreuz Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. 10.02.09, 00:37
          Nieprawda że szkodzi kościołowi, jeżeli tylko uznamy, że kościół to
          my.
          • Gość: ppp Re: Ks. Andrzej Zembrzuski odwołany z probostwa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.09, 20:10
            kochany ks. Andrzeju. moj proboszczu od 14 lat. dla mnie zawsze byles i bedziesz
            najwspanialszym ksiedzem. dziekuje Ci za wszystko i wierze i bede sie modlic o
            to zebys zostal z nami.
      • Gość: `babcia henia Re: "wasz biskup", aż śmieszy to hipokryzja.. IP: 80.48.4.* 10.02.09, 13:12
        no oczywiście, że wierni by byli za ordynariuszem, o ile by nie niszczył
        diecezji i stosunków dotychczas panujących: wierni-kościół . Wiem, że księża
        przyrzekaja posłuszeństwo, ale do pewnego stopnia - biskup też może się mylić i
        powinien to naprawić, a nie dalej brnąć w tym błędzie.
        • Gość: ?? Re: "wasz biskup", aż śmieszy to hipokryzja.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 10:27
          Ostatni okólnik nic o proboszczu ks. Zembrzuskim nie mówi. Kolęda jednak się kończy w poniedziałek... We wtorek DYMISJA?
          • Gość: Podol Re: "wasz biskup", aż śmieszy to hipokryzja.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 14:43
            Jestem przekonany, że biskup przeniesie ks. Andrzeja. On nie lubi
            sprzeciwu. Jest typowym przyładem władzy w niewłaściwych rękach. W
            moim odczuciu małość tego pajacyka bierze górę nad dobrem wiernych.
            A ostatecznie "róbta co chceta" najbardzie odnosi się do libertusa.
            • Gość: xyz Re: "wasz biskup", aż śmieszy to hipokryzja.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.09, 19:51
              Coś wiadomo w tej sprawie? Pierwszy post został napisany pod koniec stycznia,
              teraz połowa lutego...
              Ekscelencjo... przemów!
              • Gość: cgb Re: "wasz biskup", aż śmieszy to hipokryzja.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.09, 21:30
                Do modlitwy! nudzisz się?
                • Gość: podolanka Ks. andrzej zostal wezwany przez kurie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.09, 22:43
                  na najbliższy poniedzialek, moze tak mala pikietka w obronie naszego proboszcza???
              • Gość: tw Sbeckie rządy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.09, 23:12
                Tak z pełną premedytacją działa nasz "pobożny" Ordynariusz Płocki,
                żeby tylko zmęczyć, zniszczyć, zlekceważyć, itd. A w całej sprawie
                ma nadzieję, że im dłużej to ludzie zapomną, wszystko to się
                wyciszy. Wszystko jest przemyślane i w białych rękawiczkach. Tak w
                komunie to SB pracowało!!!
              • Gość: `katolik Re: "wasz biskup", aż śmieszy to hipokryzja.. IP: 80.48.4.* 13.02.09, 23:52
                ZANIEMÓWIŁ I CZEKA NA ROZWÓJ SYTACYJII powie że sprawy nie było myśli że wierni
                to tepi ludzie i ma za głupków diecezjan!!!!!!!!!!!
                • Gość: `babcia gienia Re: "wasz biskup" może tak pikieta pod kurie.. IP: 80.48.4.* 14.02.09, 00:02
                  przemówi do WASZEGO ORDYNARIUSZA - bo tak jak do dzisiaj to nic go nie rusza i
                  myśli że diecezjanie to pacholęta i nic nie musza wiedzieć jak w średniowieczu
                  tylko zapomniał że MY to POKOLENIE JANA PAWŁA II(który poświęcił kamień węgielny
                  pod budowę tegoż kościoła)budujemy tą świątynie w JEGO INTENCJII i nie pozwolimy
                  zniszczyć tego co DOBRE i ZWYCIĘŻYMY ZŁO DOBREM - BRACIA DO CZYNU NIE DAJMY SIĘ
                  ZŁU które chce zniszczyć nasz kościół lakalny jakim JEST PARAFIA ŚW> KRZYŻA
                  erygowana przez poprzedniego biskupa i MY PODOLANIE NIE POZWOLIMY NA ZNISZCZENIE
                  TEGO KOŚCIOŁAA bo idą pogłoski że jest to za duża parafia i trzeba ją zmniejszyć
                  !!!!!!!
    • Gość: saba [...] IP: *.obr.pl 10.02.09, 13:37
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka