Dodaj do ulubionych

Antysemicki napis po akcji artysty

22.02.10, 20:53
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • bewu Re: Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 21:06
      A Twoim zdaniem wszystko jest w porządku, tak?
      • renepoznan Pędzić tych malarzy od śedmiu boleści. 22.02.10, 21:16
        Mnie się to nie podoba.
        Gnojki mazgaja po cudzych murach a właścicielowi kosztów zamalowywania ich
        debilizmów nikt nie zwróci. Gdyby taki jeden z drugim musiał zapłacić za to
        smarowanie to inaczej by piszczał.
        Tu jest o tyle dobrze, ze jeden bazgracz jest znany i pozew przeciwko niemu o
        odszkodowanie chyba pójdzie.
        • Gość: J Re: Pędzić tych malarzy od śedmiu boleści. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 21:40
          Mam nadzieję, że faktycznie zostanie złożony pozew przeciwko osobie, która
          nabazgrała napis na dopiero co odnowionych pozostałościach Bramy Wronieckiej.
          Bazgroły wyglądają koszmarnie i co gorsza zostały namalowane farbą wyglądającą
          na niezmywalną.
          • robertw18 Wielu ludzi nie znosi bazgrołów na ścianach... 23.02.10, 04:33
            Głupio drażni tylko ten "twórca"... a potem wzbudzoną swymi bazgrołami niechęć ukazuje jako coś zbliżonego do "antysemityzmu".
            Niektórzy ludzie przekonani, że "w demokracji jest wolność słowa" i "w demokracji wolno nie lubić kogo się chce" chcą właśnie dać wyraz np. temu, że nie chcą by zmieniał się skład narodowościowy w Polsce lub stan kulturowy.
            Na podobnym chwycie opierałoby się zagranie, gdyby gość przedstawiał się jako miłośnik Arabów a następnie bił ludzi w miejscu publicznym. Ze względu no uzyskane odpowiedzi można by z pewnością pisać o występowaniu "antyarabizmu"...
            Pozdr.
            • Gość: aj waj kurde! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.10, 08:07
              ten szitowy news wisi juz 12h na 1 stronie. afera jak 150. niech sie
              tylko GW nie dziwi potem ze jest postrzegana jako nieco koszerna
              • jokanda102 aj waj, akurat ktos sie strasznie przejmuje tym, 23.02.10, 08:44
                co ty sadzisz o gazecie i tym newsie... idz lepiej na nieszpory, a
                pozniej na koncert jakiejs neonazistowskiej kapeli, bo zdaje sie to
                bardziej odpowiada twoim gustom, i nie smedz bez sensu...

                Gość portalu: aj waj napisał(a):

                > ten szitowy news wisi juz 12h na 1 stronie. afera jak 150. niech
                sie
                > tylko GW nie dziwi potem ze jest postrzegana jako nieco koszerna
                • Gość: aj waj Re: aj waj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.10, 10:48
                  i co histeryczny matołku, nie mogłeś powtrzymac sie od tanich
                  inwektyw?

                  jak chcesz wiedziec to akurat popieram twardą polityke Izraela wobec
                  Arabów i Iraniu ale nawet mnie czasem irytuje afektowana reakcja GW
                  na cokolwiek ze słowem Żyd.
              • szatek100 Re: kurde! 23.02.10, 08:48
                Gość portalu: aj waj napisał(a):

                > ten szitowy news wisi juz 12h na 1 stronie. afera jak 150. niech sie
                > tylko GW nie dziwi potem ze jest postrzegana jako nieco koszerna

                "nieco"...? W redakcji co drugi bardziej kocha Tel-Awiw, niż Warszawę z nieraz
                znajduje to odzwierciedlenie w publikowanych tekstach

                pzdr
                • dexterek011 Kto to jest antysemita??? 23.02.10, 09:00
                  To ktoś, kto nie lubi żydów? Czy może ktoś, kogo żydzi nie lubią?
                  • Gość: Slayer Re: Kto to jest antysemita??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 09:13
                    JA nie lubie żydów. Pytanie czy muszę ich lubić (za co, dlaczgo) i
                    czy nielubienie żydow to automatycznie antysemityzm?
                    • dexterek011 Re: Kto to jest antysemita??? 23.02.10, 10:03
                      Nie wiem, nie odpowiem Ci na to pytanie.
                      Musisz je skierować do nadredaktora Aarona Szechtera (vel. Adama Michnika).
                      • kruczygcw [...] 23.02.10, 10:58
                        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • Gość: wolow Re: kurde! IP: 92.55.154.* 23.02.10, 09:17
                Nieco? Hehe, przecie Gazeta bez Napleta, to naczelny Organ Rebe Szechtera. To sa takie Judishe Zeitung
        • marek.es Re: Pędzić tych malarzy od śedmiu boleści. 22.02.10, 21:47
          Szczególnie ci którzy cały Poznań upstrzyli napisem TUBS! A jak
          sprawa "bohatera", który pobazgrolił samolot i jeszcze się
          chwalił,że ujawnił luki w zabezpieczeniach lotniska? Swoją drogą, to
          miał rację, ale rozumu nie starczyło aby zrobić to z klasą.
          • Gość: z_warsa Nie plakalem po papiezu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 00:26
            Kiedu kazia szczuka chodzila w koszulce z napisem "nie plakalam po papiezu" to
            gazeta wyborcza zachwycala sie wspanialym happeningiem na przekor prawicowym
            katolom.
            Teraz jak ktos nie teskni za Zydami, to jest antysemita.
            Dziwna logika.
            • Gość: jack Dlaczego dziwna IP: *.icpnet.pl 23.02.10, 00:59
              powiem koszerna. Czy juz jestem antysemita?
              • Gość: das spiel ist aus ale dlaczego napisali w poblizu synagogi IP: *.dynamic.mnet-online.de 23.02.10, 08:04
                przeciez mogli napisac to w poblizu jakiegos burdelu
                albo uniwersytetu
        • dexterek011 Do pana "wielkiego artysty" 23.02.10, 08:57
          Panie, przeczytaj pan sobie ten artykuł:
          olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,7590656,Wandalizm_dobrym_sposobem_na_zlamanie_sobie_kariery.html
          Bo w mojej ocenie, mazanie po murach to wandalizm, a nie żadna sztuka.
        • Gość: Sajgon "Przewidywałem, że moje działanie może wywołać IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.10, 18:32
          takie antysemickie reakcje". Znaczy się - prowokator!
          • libl Re: "Przewidywałem, że moje działanie może wywoła 23.02.10, 18:46
            Gość portalu: Sajgon napisał(a):

            > takie antysemickie reakcje". Znaczy się - prowokator!

            Tylko że jest różnica między "przewidywałem reakcje" a "zamierzałem wywołać". Oj, coś słabą macie odporność psychiczną, skoro taka akcja Was prowokuje :)
      • business3 Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubię!!! 22.02.10, 22:35
        Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubię!!!
        • firiduri Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 22.02.10, 22:47
          A Żydówki lubisz?
          • Gość: Anatol A angoli? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:12
            A pijanych angoli?
            • naczelny_troll_forum Re: A gejów? 23.02.10, 07:15
              A gejów lubisz?
              • Gość: oberszechter a dupa cie nie boli? IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.10, 11:57
            • business3 Jak jesteśmy razem pijani to ok :-) 23.02.10, 08:40
              Jak jesteśmy razem pijani to ok :-)


              Gość portalu: Anatol napisał(a):

              > A pijanych angoli?
        • Gość: niezawiadomiony Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: *.net.pulawy.pl 22.02.10, 23:32
          A co z zupą pomidorową - lubisz czy nie ; i jeszcze proszę
          zawiadom mnie "na łamach" , o wszystkim co lubisz i czego nie
          lubisz , bo bardzo mnie to ciekawi .
          • business3 Zupa pomidorowa jest OK! 23.02.10, 08:37
            Zupa pomidorowa jest OK!
        • Gość: zenek Żebyś Ty chociaż w życiu jednego Żyda spotkał... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:39
          Pewnie snurkli z Melmak też nie lubisz...
          • business3 He, he-w Izraelu są na każdym kroku, to spotkałem! 23.02.10, 08:38
            He, he-w Izraelu są na każdym kroku, to spotkałem!


            Gość portalu: zenek napisał(a):
            Re: Żebyś Ty chociaż w życiu jednego Żyda spotkał
            > Pewnie snurkli z Melmak też nie lubisz...
        • Gość: k Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:51
          business3 napisał:

          > Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubię!!!

          A czy znałeś chociaż jakiegoś w życiu? Jak można mówić o kimś kogo się nie zna?
          Jak znajdziesz się przypadkiem w innym kraju i jakieś prymitywy powiedzą ci, żebyś wypie...ł, bo nie lubią polaków to się ucieszysz?
          Chcesz uchodzić za prymitywa?
          • business3 Od nielubienia do wypierda... długa droga. 23.02.10, 08:39
            Od nielubienia do wypierda... długa droga.


            Gość portalu: k napisał(a):

            > business3 napisał:
            >
            > > Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubię!!!
            >
            > A czy znałeś chociaż jakiegoś w życiu? Jak można mówić o kimś kogo się nie zna?
            > Jak znajdziesz się przypadkiem w innym kraju i jakieś prymitywy powiedzą ci, że
            > byś wypie...ł, bo nie lubią polaków to się ucieszysz?
            > Chcesz uchodzić za prymitywa?
        • Gość: Polak z krwi i koś Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: 212.14.54.* 23.02.10, 01:20
          Zazwyczaj nie lubimy kogoś, bo doznaliśmy z jego strony jakiejś
          krzywdy lub zawodu. Codziennie, pomimo, że jestem Polakiem i staram
          się nie wadzić nikomu, jestem narażony na zagrożenie ze strony moich
          rodaków na napaść słowną (najczęściej wulgarną), napaść fizyczną,
          zwłaszcza, gdy stanę w obronie pokrzywdzonego (najczęściej dziecka
          lub starszej osoby) lub kradzież (włamanie do samochodu, kradzież z
          kieszeni w publicznych środkach transportu itp.). Mógłbym
          nienawidzić moich rodaków i mam ku temu setki powodów, codziennie
          zmagając się z różnymi utrudnieniami jakie sobie nawzajem stwarzają.
          Czy nienawidzę? Nie, bo sam jestem jednym z nich, a tak nasze natury
          (pomimo wychowania większości z nas w katolickiej wierze)
          ukształtowała tysiącletnia historia. Czy nie chowając nienawiści do
          moich rodaków mogę obnosić swoją nienawiść do innych nacji, z
          którymi nie spotykam się na codzień tak jak z moimi rodakami? Raczej
          nie. Zadaję więc konkretne pytanie - Co Tobie osobiście, cny Lachu
          zrobił Żyd, że go mocno nienawidzisz? Myślę, że za ukrzyżowanie
          Chrystusa przed dwoma tysiącami lat najwyżsi hierarchowie Kościoła
          Katolickiego, swoimi wizytami w Izraelu i Jerozolimie (kolejni
          Papieże: Paweł VI, Jan Paweł II, czy Benedykt XVI) wybaczyli Żydom,
          wszak przebaczenie jest naszą katolicką doktrynalną (podobnie jak
          miłowanie bliźniego swego, niezależnie od narodowości wyznania lub
          koloru skóry) dewizą. Jacy z nas katolicy jeśli podstawowego
          przykazania nie przestrzegamy? - „Wszystko więc co byście chcieli,
          żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie” [Mateusz 7.12].

          Podstawą demokracji nie jest to, że ja mogę pozwolić sobie na
          wszystko, lecz to, że muszę uszanować, iż w moim otoczeniu inni też
          mają prawo do egzystencji. Myśmy jak naród nie odebrali dobrej
          edukacji i nikt nam nie uświadomił, czym jest DEMOKRACJA?. Opacznie
          ją postrzegając wydaje się każdemu z nas, że wszystko nam wolno
          (wolnoć Tomku w swoim domku). Jest to fatalny błąd, wynikający z
          naszej niewiedzy!!! Jak widzę długo jeszcze przyjdzie nam uczyć się
          demokracji, bo dopóki głosimy nienawiść nie możemy uważać się za
          zwolenników dobrze rozumianej DEMOKRACJI.

          Autor: Polak (z krwi i kości, a przynajmniej takim się czuję)
          • 1stanczyk tak nasze natury (...) ukształtowała tysiącletnia 23.02.10, 02:40
            "a tak nasze natury (pomimo wychowania większości z nas w katolickiej wierze)
            ukształtowała tysiącletnia historia."

            Od kiedy w naszym kraju "nasze" skrajne uposledzenie umyslowe nazywa sie
            (przegrana) historia?

            Co to jest za dziwaczna forma usprawiedliwiania wlasnych przegranych kultywowana
            z religijnym namaszczeniem tradycja i historia ?

            Jedno z dwojga: albo bedziemy ja kontynuowac z podobnym jak do dzisiaj
            rezultatem (stalych nie konczacych sie historycznych porazek) albo znajdziemy
            sobie nowe wzorce tak by nasza przyszlosc mogla byc pomyslniejsza.

            Wzorce w ktorych nie bedzie miejsca nie tylko dla uswiecania i honorowania
            sarkofagiem zwyklych zdrajcow jak ten bp Stanislawa na Wawelu, symbolu naszej
            panstwowosci, ale rowniez dla zalosnej poblazliwosci wobec wszelkiego
            sprzedajnego pzpr-owskiego zwyklego ludzkiego zlodziejskiego scierwa, ktoremu w
            imie "naszego" zalosnego "milosierdzia" podajemy codziennie reke udajac
            wspanialomyslnosc glownie po to, by za przykladem Michnika, moc sie
            dowartosciowac swoim tanim "humanizmem".

            Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi
          • olaboga3 Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 23.02.10, 08:09
            powiem ci, co mi zrobil zyd...zabil mojego dziadka...nie lubie zydow
            • levinas Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 23.02.10, 09:54
              Zabil dziadka? A co dziadek zrobil takiego? Pokazal gestapowcom gdzie
              sie zydzi ukrywali? Byl w granatowej policji? Moze chcial zydka
              oskubac jak to czynili szmalcownicy a zyd przypadkiem mial noz?

              Aby ukryc jednego zyda, trzeba bylo okolo 12 Polakow gotowych
              zaryzykowac swoje zycie i zycie swojej rodziny. A wystarczyla jedna
              szuja, zeby zradzic i zabic 100 (za pol kilo cukru)!

              • Gość: vera Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 11:12
                Pewnie żyd to zrobił będąc siepaczem w powojennej ubecji.
          • an_konta Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 23.02.10, 14:11
            Ciekawe czy gdy każdy statystyczny Polak będzie musiał zapłacić ponad 1500$ amerykańskich w ramach odszkodowania za mienie pozostawione w Polsce przez wysłanych do Abrahama przez Niemców ,żydowskich obywateli II Rzeczypospolitej, również będziesz ich kochał i szanował??? Oni przecież nam wybaczą wszystkie winy , gdy tylko zapłacimy ów haracz, tak jak przebaczyli Niemcom...
            Żydzi PIENIĄDZE wszystko sprzeda wraz ze swoją godnością, być może, gdyby Arabowie zaproponowali odpowiednią cenę to mogliby kupić i państwo Izrael...
          • alfalfa Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 07.02.11, 20:37
            Gość portalu: Polak z krwi i koś napisał(a):

            Codziennie, pomimo, że jestem Polakiem i staram
            > się nie wadzić nikomu, jestem narażony na zagrożenie ze strony moich
            > rodaków na napaść słowną (najczęściej wulgarną), napaść fizyczną,
            > zwłaszcza, gdy stanę w obronie pokrzywdzonego (najczęściej dziecka
            > lub starszej osoby) lub kradzież (włamanie do samochodu, kradzież z
            > kieszeni w publicznych środkach transportu itp.).

            Zaimponowałe mi. Jesteś skrzyżowaniem Spidermana z Batmanem ;))
            A.
        • wojtek45-1 Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 23.02.10, 07:01
          Mówisz,że nie lubisz Żydów? A widziałeś jakiegoś?
          Rozmawiałeś z nim?
          Obraził cię?

          Możesz nie lubić! Ale powiedz dlaczego? i dlaczego wszystkich?
          • Gość: asica Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: *.chello.pl 23.02.10, 09:09
            Ja nie lubię przez Michnika (vel Szechter) i jego namolną poropagandę.
            Jego podważanie, dezawuowanie, wyśmiewanie wszystkiego co ważne dla
            mnie jako Polaka zraziło mnie do niego, on robi wiele złego, judzi jak
            cholera.
          • Gość: frugo A czego się głupek spodziewał? IP: *.chello.pl 23.02.10, 09:25
            Co mu odbiło, że tęskni do przedwojennych Żydów? Widział choć
            jednego z nich?

            Na jakiej podstawie sugeruje, że przed wojną Żydzi brali udział w
            życiu Polski?
            Nie wie o Bundzie, propagandzie antypolskiej, germanofilii
            żydowskiej, pełnym wyobcowaniu większości Żydów, którzy nawet nie
            znali języka polskiego.

            To, co tradycyjnie nam przekazało pokolenie żyjące w tym czasie, to
            niechęć do wszelkiego pasożytnictwa, masonerii, które było podstawą
            bytu wielu Żydów związanych rodzinnie z Żydami z innych krajów.


            Ta niechęć Polaków do naciągaczy jest zgrabnie i sprytnie
            określana jako polski antysemityzm.

            Jakże inaczej wygląda współżycie z wchodzącymi w skład
            społeczeństwa Polski Białorusinami, Litwinami, Tatarami,
            Niemcami ...! Oni są w Polsce u siebie, i Polska jest ich ojczyzną,
            dla niej pracują!
            • kpix a czego się głupku spodziewasz? 23.02.10, 09:41
              na jakiej podstawie sugerujesz, że Żydzi nie brali udziału w życiu Polski?
              Przed wprowadzeniem kryterium rasowego na uniwersytetach, numerus
              clausus
              , 25% kadry uniwersyteckiej stanowili Żydzi. Pewnie wśród lekarzy i
              pielęgniarek odsetek był jeszcze większy. Wyobcowanie ci się nie podoba? Trzeba
              było naszym książętom nie dawać list zakazanych zawodów i odbierać prawa do
              posiadania ziemi na równi z innymi. Żydowscy przedsiebiorcy dokładali się do
              rozwoju polskiej gospodarki i popychali jej myśl techniczną. Nie wspominając
              poetów: Tuwima, Brzechwy, Leśmiana czy Schultza, czy ich oddziałów w polskiej
              armii.
              • levinas @ Kpix 23.02.10, 09:55
                Touché!
            • levinas Re: A czego się głupek spodziewał? 23.02.10, 09:49
              A co ty wiesz o Bundzie? Akurat ze wszystkich organizacji Zydowskich
              w Polsce miedzywojna, to, obok Agudat Israel, najbardziej byla
              proasymilacyjna ogranizacja! Organizacja otwarta na kontakty z
              Polakami. Dla Endekow niewygodna. Oni woleli syjonistow... bo ich cel
              byl ten sam. Do tej pory syjonisci to sa dobrzy zydzi, bo sami
              chcieli "do Syjamu". Podczas kiedy zydzi zyli w Polsce od XIII wieku
              (kto wie, czy twoj przodkowie nie byli mniej Polscy niz tutejsi
              Zydzi). Niektorzy sie asymilowali, inni nie. Zyli tutaj i mieli prawo
              do zycia tutaj. Koniec kropka.

              A reszta twojego postu to zbitek antysemickich przesadow. Wcale nie
              twierdze, ze jestes antysemita... ale takie antysemickie narracje sa
              ciagle w Polsce obecne... i czasem sie do czlowieka przykleja. Zeby
              Bund i "germanofilie zydowska" w jednym zdaniu umiescic, trzeba sie
              troche nagimnastykowac... podobnie zeby polaczyc pasozytnictwo i
              masonerie (to taka antysemicka zbitka nad ktora sie nie trzeba
              zastanawiac, po prostu chlast na forum i juz ulzylo!).

              No i juz o tych Litwinach i Bialorusinach i Niemcach dobrych... no
              popatrz Pan... te Zydy to niedobre byly. Ale Litwini wyrzynajcy
              Polakow w Wilnie, czy Bialorusini, ktorzy mordowali polakow na
              kresach to juz dobrzy byli. O VOlksdeutschach to ksiazki by mozna
              pisac. Ukraincy to tez dobra nacja, prawda? Najwieksz miejszosc w
              Rzeczpospolitej. I czego z nich sie takie rezuny porobily? Zeby za
              pare razow chlosty na folwarku sie tak od razu obrazac?

              Tacy Polacy dla tych mniejszosci dobrzy byli a jak sie tylko
              odwrocili to od kazdego bez wyjatku noz na gardlo. No to moze z
              polityka Polska wzgledem mniejszosci cos bylo nie tak?

              ehhhhh czlowieku.... mysl i czytaj, czytaj i mysl a nie tylko duby
              smalone na papier! Forum nie sluzy terapii grupowej. OD tego sa
              specjalisci.



              • Gość: Stan K. Re: A czego się głupek spodziewał? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 12:49
                Ja np. nie lubię Żydów za ich nachalność. Ciągle o tym się gada - o lubieniu,
                nie lubieniu (co jest naganne, hm?).
                Np. Rosjanie niby nas ostatnio okupowali, więc powinno być ich trochę w Polsce,
                jakoś o nich nie słychać. Nie domagają się lubienia - mają to gdzieś, mają swój
                honor po prostu.
        • Gość: hugo Kołątaj Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: *.red.bezeqint.net 23.02.10, 07:55
          można w demokracji nie lubić antysemitów i w ogóle, więc nie lubię i
          wstyd mi za tak zacofanych polaków, żyjących i karmionych przez naród.
      • koszerny51 Re: Antysemicki napis po akcji artysty 23.02.10, 00:18
        bewu napisał:

        > A Twoim zdaniem wszystko jest w porządku, tak?
        >
        >


        alez nie, poniewaz tzw.wolnosc slowa to tylko propagandowy trik,
        domagam sie dozywocia
        • Gość: Rabbi Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.sta.asta-net.com.pl 23.02.10, 01:20
          Chciałbym mieć jakiegoś kolegę Żyda.

          Chodzilibyśmy razem na kremówki.
      • Gość: z_warsa Betlejewski produkuje antysemitow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 01:15
        Betlejewski to copywriter z agencji reklamowej, ktory od dawna chce byc uwazany
        za artyste. Dlugo sie lansowal, ale nieskutecznie. W koncu wpadl na dobry
        sposob: powie swiatu jakimi antysemitami sa Polacy. I rzeczywiscie ten pomysl
        chwycil.
        Problem w tym, ze swoja akcja Betlejewski wyprodukuje wiecej antysemitow, niz
        ojciec Rydzyk od poczatku istnienia radia Maryja.
        I my wszyscy bedziemy placic wysoka cene za ten wybryk zrodzony z pychy grafomana.
        Mam nadzieje, ze w gazecie wyborczej ktos to wreszcie zrozumie.
      • Gość: abrakadabra Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.10, 08:40
        Jak można kogoś zmuszać, że by za kimś tęsknił?
        • jokanda102 kto cie do czegos zmusza??? to biedny jestes... 23.02.10, 08:47
          nie traktuj tej akcji tak osobiscie, nie musisz w niej uczestniczyc,
          niemusisz o niej czytac, nie zawracaj sobie nia dziecino tej pieknej
          glowki, hehehe

          Gość portalu: abrakadabra napisał(a):

          > Jak można kogoś zmuszać, że by za kimś tęsknił?
          • Gość: zik Re: kto cie do czegos zmusza??? to biedny jestes. IP: *.icpnet.pl 23.02.10, 19:21
            Zgodnie z art. 63a Kodeksu Wykroczeń „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”
    • gall.anonim.pn jakoś przypomina mi się Singer 22.02.10, 21:19
      Przypomina mi się Singer: "Im głupszy Żyd tym bardziej wszędzie dopatruje się antysemityzmu".
      • 1stanczyk "Im głupszy Żyd tym bardziej wszędzie dopatruje .. 23.02.10, 02:57
        "Im głupszy Żyd tym bardziej wszędzie dopatruje się antysemityzmu".
        Singer

        Tak bys to napisal gdybys byl "artysta" jak ten palant co sie lansuje
        prowokacyjnymi napisami na murach.

        Re: jakoś przypomina mi się Singer
    • Gość: anty Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: 178.56.27.* 22.02.10, 21:43
      to na pewno kibole zrobili. Albo Wiara Lecha, bo oni panie, antysemity
      są, i szatany, i tatara żrą. Gazietka ma znów temat na kilka dni-kto
      pobazgrał po bazgrołach. Mamy wolność, co nie? Jedni tęsknią za żydami
      (ci są dobrzy), inni nie tęsknią za żydami (ci są źli)ot wolnosc słowa
      wg GW
      • Gość: Niemiec Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.dip0.t-ipconnect.de 22.02.10, 23:25
        A za polakami?
        • kpix zobacz 22.02.10, 23:27
          artykuł sprzed 2 dni w ich gazecie. Tak piękną apologię Polski rzadko kiedy
          widzę w zachodnich gazetach...

          cgis.jpost.com/Blogs/harris/entry/some_good_news_in_tumultuous
          • kpix to było do forumowicza "Niemiec" 22.02.10, 23:28
            i jego wpisu tutaj:

            forum.gazeta.pl/forum/w,67,107704067,107712797,Re_Antysemicki_napis_po_akcji_artysty.html
      • Gość: Gosc jakich wielu Ten artysta nie mysli. Przeciez Polacy ktorzy IP: *.dyn.optonline.net 23.02.10, 05:56
        moga Zydow pamietac sa juz w bardzo podeszlym
        wieku. A ilu z nich jeszcze cos w ogole pamieta ?
        Jak mozna tesknic za kims kogo sie nidgy
        nie znalo ?
        I po co bylo mur szpecic tak bezsensownym pytaniem ?
      • Gość: olgierd Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: 213.76.149.* 23.02.10, 07:39
        Poraża rozmach akcji "artysty" aż 100 osób w 500.000 mieście tęskni za narodem
        wybranym, sami antysemici albo ludzie nieczuli na "sztukę" w tym Poznaniu.
        Polecam zmianę nazwy gazety na "Jude Zeitung"
    • marek.es Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 21:43
      Czyli napisy prosemickie są dobre, a antysemickie złe?
      • Gość: p Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:26
        Tak, a to cos dziwnego? Dla mnie to oczywiste i naturalne.
      • Gość: pOLAk a obuzales sie jak ktos mowil dobrze o Polakach? IP: *.acn.waw.pl 22.02.10, 23:59
        bo jak zle to na pewno. Ale wg ciebie Zyd nie czlowiek, co?
      • jokanda102 wszystkie napisy sa zle, bo po pierwsze przez nie 23.02.10, 08:50
        nasze miasta wygladaja jak slumsy, ktos placi za renowacje, a wandal
        to niszczy - ten kto pomazal sciane powinien zaplacic za jej
        odnowienie - i to jest chyba zrozumiale, co nie??? po drugie mnie
        nie interesuja poglady jakiegos zenka lub wieska - jesli teskni za
        zydami, niech sie przylaczy do akcji, jesli nie - niech sie
        przylaczy do przyjaciol radia maryja i nie zawraca d.py

        marek.es napisał:

        > Czyli napisy prosemickie są dobre, a antysemickie złe?
    • nh2501 Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:00
      Kolejny smutny incydent do
      Brunatnej Księgi...
      • Gość: roni-moroni Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.icpnet.pl 22.02.10, 22:15
        Brunatna Księga składa się z samych smutnych incydentów. Ten ze str. 460 tejże
        chyba najsmutniejszy (cytuję):
        WROCŁAW. 23 listopada w trakcie meczu Ekstraklasy piłki nożnej Śląsk Wrocław
        – Wisła Kraków doszło do sprzeczki między sędzią a piłkarzami drużyny gości, w
        trakcie której jej kapitan i reprezentant Polski – Marcin Baszczyński rzucił pod
        adresem arbitra „Ty cioto j…na”. Za homofobiczne wyzwisko został ukarany
        czerwoną kartką i wyrzucony z boiska. Nienawiść do homoseksualistów
        i używanie wulgarnych synonimów słowa „gej” jako wyzwiska
        jest zjawiskiem powszechnym na krajowych arenach sportowych, niejednokrotnie
        także wśród zawodników.

      • Gość: anty Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: 178.56.27.* 22.02.10, 22:28
        [b]załóżmy taka sytuację. Spotykam gdzieś, np w sklepie, albo na
        lotnisku, nieważne gdzie-wyznawcę wiary mojżeszowej, który jest-
        oglednie mówiąc-mało kumaty. Cos mu się tłumaczy ale on i tak tego
        nie łapie, tak jak np miliony panów Zdzisiów czy Rysiów spod budki z
        piwem, albo herr Helmut zza Odry. No i myślę o takim-ale głupi żyd!
        (tak jakbym pomyslał o p. Zdzisku albo Rysku, a o Helmucie-jaki głupi
        Niemiec). I czy w takim razie nazwanie kogos "głupim żydem" jest
        przejawem antysemityzmu? Ale jeśli powiem "głupi Niemiec" to jest to
        antygermanizm? A "głupi Polak"-to przejaw antypolonizmu? Pytam
        zupełnie poważnie, bo coś mi się wydaje, iż przedstawiciele Narodu
        Wybranego, a także część politycznie poprawnych nie-potomków Mojżesza
        reaguje wręcz histerycznie na każde sformułowanie gdzie pada słowo
        "żyd" w niekoniecznie pozytywnej formie. Żeby było jasne-nie mam nic
        do Żydów, interesuje mnie ich kultura itd, ale daleki jestem od jakiś
        pseudo-akcji wydumanego "artysty" nachalnie promowanych przez GW..].
        • czarek1 Re: Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:50

          Gość portalu: anty napisał(a):

          > [b]załóżmy taka sytuację. Spotykam gdzieś, np w sklepie, albo na
          > lotnisku, nieważne gdzie-wyznawcę wiary mojżeszowej, który jest-
          > oglednie mówiąc-mało kumaty. Cos mu się tłumaczy ale on i tak tego
          > nie łapie, tak jak np miliony panów Zdzisiów czy Rysiów spod budki
          z
          > piwem, albo herr Helmut zza Odry. No i myślę o takim-ale głupi
          żyd!
          > (tak jakbym pomyslał o p. Zdzisku albo Rysku, a o Helmucie-jaki
          głupi
          > Niemiec). I czy w takim razie nazwanie kogos "głupim żydem" jest
          > przejawem antysemityzmu? Ale jeśli powiem "głupi Niemiec" to jest
          to
          > antygermanizm? A "głupi Polak"-to przejaw antypolonizmu? Pytam
          > zupełnie poważnie, bo coś mi się wydaje, iż przedstawiciele Narodu
          > Wybranego, a także część politycznie poprawnych nie-potomków
          Mojżesza
          > reaguje wręcz histerycznie na każde sformułowanie gdzie pada słowo
          > "żyd" w niekoniecznie pozytywnej formie. Żeby było jasne-nie mam
          nic
          > do Żydów, interesuje mnie ich kultura itd, ale daleki jestem od
          jakiś
          > pseudo-akcji wydumanego "artysty" nachalnie promowanych przez
          GW..].
          No to powiedz: "ale glupi czlowiek" bez dodawania Zyd, czy
          Niemiec, poniewaz pochodzenie czy narodowosc nie ma nic wspolnego z
          glupota, czy madroscia. Czy jesli bedziesz gdzies poza granicami
          Polski i uslyszysz, jak ktos w analogicznej sytuacji mowi o
          kims "ale glupi Polak", to tez bedzeisz uwazal,ze wsystko jest w
          porzadku?
    • tetradrachma Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:17
      każdej akcji towarzyszy...reakcja ! Ktoś tęskni, a ktoś nie. Różne są
      metody (artystyczne) aby zaistnieć. Nieznalska, powiesiła jaja na
      krzyżu i stała się "znalska" ! Polska jest, (niewazne czy w większym
      czy, mniejszym stopniu) krajem antysemickim i, stosując formę
      prowokacji (artystycznej ?)należy się spodziewać reakcji.
      • Gość: franc Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 00:07
        Napisał nie tęskniący.
      • 1stanczyk << Zydzi sa, (niewazne czy w wiekszym czy, 23.02.10, 03:17
        "Polska jest, (niewazne czy w większym czy, mniejszym stopniu) krajem antysemickim"

        mniejszym stopniu) narodem jesli juz nie samobojcow to masochistow.>>

        Osiedlali i osiedlaja sie glownie tam (kiedys nasz kraj i Anglia , dzisiaj
        Niemcy czy Stany) gdzie jest im najgorzej, tam gdzie sa najbardziej
        "przesladowani". :) :) :).

        Swoj kraj Izrael traktuja jako bezpieczne ale niekoniecznie najbardziej
        przychylne im miejsce schronienia glownie przed miedzynarodowymi listami
        gonczymi jakimi scigani sa za swoje najczesciej zlodziejskie "osiagniecia" w
        krajach "antysemickich".

        Re: Antysemicki napis po akcji artysty
    • mateusztt artysty ?? 22.02.10, 22:33
      w takim razie, ten co zrobił ten dopisek to też artysta
      • rooboy too true, mateusz, too true... 23.02.10, 01:44
    • funkenschlag Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:34
      Pomijając sam fakt bazgrania po murach, to samo hasło jest takie średnio antysemickie. Nikt by się nawet nie obejrzał gdyby napisano "nie zniemczycie" "nie zchińszczycie", czy cokolwiek innego. Wandalizm wandalizmem, ale niektórzy są przewrażliwieni i to tylko na pokaz.
      • kruczygcw świetna akcja, JŻ na 100% 22.02.10, 23:04
        • Gość: kombatant zamow jeszcze 5 piw IP: *.acn.waw.pl 23.02.10, 00:50
          i powiedz ze to rzymskie pozdrowienie. A potam idz sluzyc do mszy, jak prawdziwy
          Polak-Katolik z ONR
          • Gość: greg0,75 Re: zamow jeszcze 5 piw IP: *.net.autocom.pl 23.02.10, 07:23
            Młodzież służąca do mszy dość wyraźnie różni się od młodzieży zamawiającej 5 piw; m. in. wiekiem...
    • kolander Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:38
      Wisialy kiedys na slupach plakaty teatralne reklamujące sztukę "Ostatni Żyd w
      Europie". Pod jednym takim widzialem dopisek: "Dobrze by było" :)
      • Gość: niesmieszne Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.chello.pl 22.02.10, 23:59
        i ciebie to śmieszy?
      • Gość: niesmieszne Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:01
        "a kiedy przyjda podpalic dom", to tacy co teraz chichoczą, wezmą pochodnie i
        podpala stodołę pełną sąsiadów..
        • koszerny51 Re: Antysemicki napis po akcji artysty 23.02.10, 00:30
          dnGość portalu: niesmieszne napisał(a):

          > "a kiedy przyjda podpalic dom", to tacy co teraz chichoczą, wezmą
          pochodnie i
          > podpala stodołę pełną sąsiadów..


          lub zjedocza sie w komunistyczny tlum i wymorduja miliony, jak
          tow.Zydzi
        • menago1916 Re: Antysemicki napis po akcji artysty 23.02.10, 08:43
          > "a kiedy przyjda podpalic dom", to tacy co teraz chichoczą, wezmą pochodnie i
          > podpala stodołę pełną sąsiadów..

          Tych samych, którzy wsadzali ich do pociągu na Kołymę?
          • jokanda102 nie, tych samych co w jedwabnem zapedzali swoich 23.02.10, 08:53
            sasiadow do stodoly... a czyjas glowa bawili sie jak pilka...
    • douglasmclloyd Palestyńczycy też za nimi tęsknią nt 22.02.10, 22:42
    • a_l_e_x Troche logiki ludzie! Nie ideologii! 22.02.10, 22:44
      Zastanowcie sie co wy piszecie. Tesknota za żydem jako antysemityzm?! Przeciez
      to sa same w sobie prosemickie hasla, co w nich jest antysemickiego?! Za
      chwile dojdzie do tego, ze uzycie slowa ŻYD juz samo w sobie bedzie
      antysemickie!!! Paranoja!
      • Gość: marajka Re: Troche logiki ludzie! Nie ideologii! IP: *.ghnet.pl 22.02.10, 23:08
        Chodzi o napis o zazydzaniu Polski... Paranoją jest to, ze ludzie w XXI wieku w seodku Europy nie potrafią czytać.
      • Gość: XXL Re: Troche logiki ludzie! Nie ideologii! IP: *.ksknet.pl 22.02.10, 23:31
        w stanach zjednoczonych uzycie slowa Zyd/Jew/zostalo od dawna
        zlikwidowane.w popularnym slangu uzycie czasownikowe - "to jew"
        oznacza - oszukac,zmanipulowc,/wyzydzic - jak mowi tamtejsza
        polonia/.
        rzeczownik Jew zostal zastapiony przez Hebrew,Israeli lub
        przymiotnik jewish
        istotnie,slowo Zyd jest tam uwazane za antysemickie i politycznie
        niepoprawne.
        • kpix zagoogluj 22.02.10, 23:36
          www.google.com/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=651&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&q=site%3A.edu+jewish&btnG=Szukaj&lr=&aq=f&oq=
        • Gość: tical Re: Troche logiki ludzie! Nie ideologii! IP: *.hsd1.fl.comcast.net 22.02.10, 23:48
          Nieprawda
      • douglasmclloyd Re: Troche logiki ludzie! Nie ideologii! 23.02.10, 00:28
        a_l_e_x napisał:

        > Zastanowcie sie co wy piszecie. Tesknota za żydem jako antysemityzm?! Przeciez
        > to sa same w sobie prosemickie hasla, co w nich jest antysemickiego?! Za
        > chwile dojdzie do tego, ze uzycie slowa ŻYD juz samo w sobie bedzie
        > antysemickie!!! Paranoja!

        Dlatego trzeba używać słowa Żydowie. Nikt sie nie czepia.
      • Gość: fufu Słowo "Żyd" antysemickie? To już było!! IP: *.chello.pl 23.02.10, 09:52
        Nagonka na antysemityzm w Polsce za czasów stalinowskich
        doprowadziła do tego, że słowo "Żyd" znikło z obiegu, mogło
        dotyczyć tylko spraw związanych z martyrologią, wyjątkowo - z
        historią.

        Powiedzenie o kimś, że jest Żydem mogło zaowocować procesem i
        zapytaniem prokuratora (przypominającego jako żywo jednego z
        członków komisji sejmowych):

        "A co wy, właściwie, obywatelu mieliście na myśli mówiąc o
        obywatelu Kowalskim, że jest Żydem? Może chcieliście go
        napiętnować? Zachęcić ukrytych nacjonalistów do jego
        prześladowania?"
    • diabando Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:51
      Co za ohydny antysemitnik się tego dopuscił !!!

      balder.org/judea/billeder-judea/Cartoon-Hey-Rabbi-Whatcha-Doing.jpg
    • maciejka_0 Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:53
      Nie warto nawet poruszać tematu , bo "ktoś" jeszcze może poczuje się
      popularny , albo zechce się jeszcze gdzieś podpisać...
    • kibicc Czy antysemityzm jest lepszy od filosemityzmu? 22.02.10, 22:53
      Kto mnie przekona że nowy napis jest gorszy od starego?

      A tak na boku, to i tak używamy niewłaściwego języka. Prawdziwymi Semitami są
      Arabowie i np. Palestyńczycy. Żydzi to potomkowie stepowych Chazarów i miks
      różnych ludów afrykańskich zjednoczony w XIX wieku przez syjonistów Hertzla.
      Prawdziwym antysemityzmem jest więc mordowanie i trzymanie za murem
      Palestyńczyków.
      • kpix bełkoczesz stary 22.02.10, 23:08
        pobierasz niepoparte żadnym materiałem dowodowym tezy Sanda o rzekomym
        pochodzeniu chazarskim, nie biorąc pod uwagę, że jest to marginesowy profesorek.
        Wszystkie badania DNA, czy to na Żydach aszkenazyjskich czy innych, nie wykazują
        żadnej specjalnej zbieżności z Chazarami, którzy są ludem azjatyckim który
        przywędrował nad Krym. Fakt, że Żydzi mieszkali również i tam nie znaczy, że
        Chazarowie = Żydzi.
        • kosiasko bełkoczesz stary nieuku 22.02.10, 23:35
          Wszystkie badania DNA, na Żydach aszkenazyjskich nie wykazuj żadnej zbieżności
          z Semitami.

          patrz,

          dnatribes.com/sample-results/dnatribes-europa-sample-ashkenazi.pdf

          kpix napisał:

          > pobierasz niepoparte żadnym materiałem dowodowym tezy Sanda o rzekomym
          > pochodzeniu chazarskim, nie biorąc pod uwagę, że jest to marginesowy profesorek
          > .
          > Wszystkie badania DNA, czy to na Żydach aszkenazyjskich czy innych, nie wykazuj
          > ą
          > żadnej specjalnej zbieżności z Chazarami, którzy są ludem azjatyckim który
          > przywędrował nad Krym. Fakt, że Żydzi mieszkali również i tam nie znaczy, że
          > Chazarowie = Żydzi.
          • kpix i to ma być za dowód ? :) 22.02.10, 23:50
            czytałeś jakąś pracę naukową z tej dziedziny? masz tu zestaw

            en.wikipedia.org/wiki/Genetic_studies_on_Jews#Y-DNA_of_Ashkenazim_Jews
            i ostateczny wniosek "Thus, the paternal gene pool of Ashkenazi Jews has a Middle Eastern base with significant contributions from western, eastern and southern European populations and people of indeterminate origins."

            proponuję przeczytać chociażby pierwszą pracę z dziedziny, zanim będziesz komuś grzebał po genach - i nie chrzanić nonsensów

            The Jewish populations were characterized by a diverse set of 13 haplotypes that were also present in non-Jewish populations from Africa, Asia, and Europe. A series of analyses was performed to address whether modern Jewish Y-chromosome diversity derives mainly from a common Middle Eastern source population or from admixture with neighboring non-Jewish populations during and after the Diaspora. Despite their long-term residence in different countries and isolation from one another, most Jewish populations were not significantly different from one another at the genetic level. Admixture estimates suggested low levels of European Y-chromosome gene flow into Ashkenazi and Roman Jewish communities. A multidimensional scaling plot placed six of the seven Jewish populations in a relatively tight cluster that was interspersed with Middle Eastern non-Jewish populations, including Palestinians and Syrians.
            www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC18733/?tool=pmcentrez
          • Gość: bumcyk Re: bełkoczesz stary nieuku IP: *.range86-177.btcentralplus.com 23.02.10, 00:35
            kolego, ten link- co to za bzdura??
            przyklady- patrz wegrzy, obecnie jezykoznawcy odrzucili teze, ze
            wegierski jest spokrewniony z finskim.
            bulgarzy- turecki lud, ktory zostal zeslawinizowany. miejsce
            pochodzenia to dorzecze wolgi.
        • Gość: drop it Re: bełkoczesz stary IP: 91.123.170.* 23.02.10, 08:15
          ..no, i tu cię lubię. Antysemitą jest każdy, kto nie lubi Palestyńczyków, i
          pozwala by( jak to mówią żydzi) "rozlokować" naród - przenieść ich gdzieś
          indziej. A na to zgody nie ma - w tym miejscu mieszkają Arabowie( od kilkuset
          lat) i żydzi
          (od kilkudziesięciu lat)I nawet jak w NY jest "chasydcka" ulica jubilerów. to
          nie znaczy , że reszta świata ma myśleć jak żydowscy doradcy prezydenta US. To
          ich problem. Niech sobie z tym poradzą sami. A nam niech dadzą spokój.
          • kpix nie weksluj polskich rasizmów na problemy 3000km 23.02.10, 09:19
            dalej. W XIX wieku i 1. połowie XX wieku dokładnie wiadomo było, co to jest
            antysemityzm i rozszerzanie tego pojęcia post factum, żeby odsunąć dyskusję od
            morza niechęci (a czasem wręcz nienawiści) wobec kilku milionów ludzi, którzy
            tutaj mieszkali. Te wszystkie próby genetycznego rozbijania ich na "mix" to jest
            jeszcze większa porażka. To tak, jakby ktoś próbował zbijać rozmowę o rodzimej
            rusofobii na fakt, że Rosjanin z Kaliningradu wygląda inaczej niż Rosjanin z
            Irkucka. Zasłanianie się postawami z Broadwayu który jest 5000 km stąd to też
            typowa ucieczka od faktu, że tu i teraz na murach są dziesiątki gwiazd Dawida na
            szubienicy, zaś tak szanowany rodzimy biskup jak Pieronek dolicza sobie
            żydowskie ofiary II Wojny, aby powiedzieć, że "naród polski w czasie wojny
            stracił 6 milionów ludzi".

            Wystarczy tego pokazywania palcami na innych. Pora spojrzeć na troszkę na siebie.
            • levinas Re: nie weksluj polskich rasizmów na problemy 300 23.02.10, 10:25
              kpix. Powiedzmy ze narod Polski stracil 3 mln... do tego stracilo
              zycie 3 mln polskich zydow, nie za to ze byli Polakami, ale ze byli
              Zydami. Czy jednak te 3 mln to juz nie dosc, zeby byc dowodem na
              oczywisty fakt, ze zarowno Zydzi jak i Polacy byli ofiarami tej
              wojny? Czy te 3 miliony zamordowane to malo?

              Tymczasem, niestety, ale z II WW robi sie taka narracje: hitler
              zaatakowal Polske po to, zeby wymorodowac tam 6 mln zydow. To jest
              tak uproszczona wersja historii, ze az niewiadomo jak z nia
              polemizowac... niestety taka wlasnie komiksowa wizja historii
              prezentowana jest bardzo czesto przez Zydow. Juz w ogole nie wiemy po
              co ta wojna byla... moze gdyby Beck sie zdecydowal dac ten korytarz i
              wyprowadzil tym korytarzem wszystkich polskich zydow to Reichu, to w
              ogole nigdy by zadnej wojny nie bylo a obozy koncentracyjne
              powstalyby w Niemczech a nie w Polsce.

              Mam nadzieje, ze mnie dobrze zrozumiesz, bo nie zamierzam tu wazyc
              cierpien i losow... ale taki komiks jest rysowany... Pomiedzy 39 a 45
              nie wydarzyla sie wojna, wydarzylo sie SHOAH. "Weszli Niemcy,
              wylapali zydow a polacy zagazowali ich w obozach". Koniec kropka.

              I to jest wlasnie to, co mowil biskup.


              Tymczasem odrobina wyobrazni wystarczy, zeby przewidziec, ze gdyby
              Hitler dostal jeszcze z piec, szesc lat, to wygazowal by tez reszte
              Polakow.

              Tylko to i tylko tyle.
              • kpix ależ nie, Lewinasie 23.02.10, 10:39
                fałszywą narracje stosowały obie strony, a nie jedna. Chodziłeś kiedyś do
                peerelowskiej szkoły? Ja tak. Z niej dowiedziałem się, że Auschwitz jest
                miejscem martyrologii narodu polskiego. W Wyborczej opisywano niedawno
                ankietę prowadzoną od 1995 r., w której pada pytanie (z pamięci:) "kto głównie
                zginął w Oświęcimiu". Otóż w tymże 1995 roku prawidłową odpowiedź "Żydzi"
                wskazywało 8% ankietowanych Polaków.

                Natomiast wypowiedzi Pieronka były karygodne. Są tak karygodne, jak niektóre
                antypolskie wypowiedzi niektórych Żydów. Taka sama jazda po bandzie, tyle że
                mówi to wysoko postawiony biskup, który dotychczas zachowywał się w sposób
                bardzo zrównoważony.

                Oba narody się na siebie boczą, mając do tego podstawy bardzo umiarkowane.
                Zamiast w XXI wieku zakopywać podziały, to szaleją jakieś rasizmy. Ostatnio w RP
                odbyła się debata między historykami Jasiewiczem, Polonskym i Bauerem. Dwaj
                ostatni odpowiadali w sposób bardzo zrównoważony, ten pierwszy niestety
                wykorzystał "czas antenowy" do pasma zarzutów. Szkoda.
                • levinas Re: ależ nie, Lewinasie 23.02.10, 10:51
                  >Oba narody się na siebie boczą, mając do tego podstawy bardzo
                  >umiarkowane.

                  I tu sie z toba zgodze! Im bardziej sie w to wczytuje, to wyglada mi
                  to na rozwod malzenstwa, ktore przez dluzszy czas strasznie sie ze
                  soba meczylo i musialo od siebie odpoczac. Ale trzeba przyznac, ze
                  ten dyskurs jest tak bardzo nacechowany emocjami, ze, mimo iz po
                  rozwodzie, ciagle sie zachowuja tak, jakby funkcjonowali jako "item".
                  :)
            • Gość: Stan K. Re: nie weksluj polskich rasizmów na problemy 300 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 13:36
              Dzieciska se malują, bo się bawią, jak to dzieci. Dzieci nie lubisz, ty anty...
              Antyspołeczniku! Fuj!
            • Gość: Kochas Re: nie weksluj polskich rasizmów na problemy 300 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 21:24
              Przykro to mowic,ale zyjemy w swiecie zaklamanym.Na jedne narody
              wywleka sie wszystko co negatywne i wstydliwe,a drugie traktuje sie
              jak okaz cnot i chodzacej dobroci.Wiadomo my Polacy,jak kazdy inny
              narod mamy swoje wady i zalety o ktorych sie duzo mowi.Odnosi sie
              wrazenie,ze ludzie szczegolnie zydowskiego pochodzenia,zatracili
              pewne proporcje i o Polakach gospodarach tej umeczonej najazdami
              przez obcych ziemi mowia zle,czesto gorzej niz zle.Mimo
              wielokrotnych zdrad Polski przez zyjace w niej mniejszosci i czeste
              pojscie na wspolprace z najezdzcami my Polacy mamy obowiazek was
              kochac fuck za przeproszeniem.Jak wam sie tu nie podoba,to przeciez
              nikt nikogo nie trzyma mozecie sobie wyjechac po uprzednim zwroceniu
              pieniedzy za wyksztalcenie(wyksztalcenie lekarza w USA kosztuje 2mln
              dolcow)i ladne podziekowanie.Jesli chodzi o gwiazde Dawida to
              powstala raczej we wstydliwych okolicznosciach o czym sie
              utajnia.Wiadomo,ze siusiak meski byl od starozytnosci oznaczany
              trojkacikiem.Teraz z jakichs dziwnych powodow to zarzucono,ale dwa
              nakladajace sie na siebie trojkaty dawniej za czasow krola Saula i
              Dawida oznaczaly stosunek mezczyzny z mezczyzna.To wlasnie krolowie
              Saul i Dawid posuwali sie nawzajem,bo byli
              homoseksualistami.Blekitne pasy oznaczaly uprawianie milosci nad
              brzegiem morza,pod blekitnym niebem Izraela.To jest geneza powstania
              znakow Sodomistow Semitow.Jest to wstydliwe,ale nie rozumiem
              dlaczego o tym nie nalezy rozmawiac szczerze,a nie ukrywac to i
              robic parady homoseksualistow na pamiatke takich samych parad krola
              wesolka Dawida.Nie wstydzmy sie milosci jaka by ona nie byla
              cialcial.
              • unhappy Re: nie weksluj polskich rasizmów na problemy 300 23.02.10, 22:59
                Gość portalu: Kochas napisał(a):

                > Przykro to mowic,ale zyjemy w swiecie zaklamanym.Na jedne narody
                > wywleka sie wszystko co negatywne i wstydliwe,a drugie traktuje sie
                > jak okaz cnot i chodzacej dobroci.

                Ktoś kto przejmuje się tym co ktokolwiek pisze o cechach narodu jako całości
                jest równie głupi jak ten co takie wywody prowadzi.

                > Wiadomo my Polacy,jak kazdy inny
                > narod mamy swoje wady i zalety o ktorych sie duzo mowi.

                Bzdura stukrotna. Zalety i wady to może mieć Polak. Nie Polacy. Niestety
                uświadomienie sobie tego bzdury przekracza możliwości wielu osób.
        • levinas Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:08
          Kpix. NIe czytalem ksiazki Sanda, ale zamierzam. Teza wyglada bardzo
          ciekawie. Mysle jednak ze Sanda nie tyle interesuje to czy sa Hazarami
          czy nie, ile obalenie syjonistycznego mitu, na podstawie ktorego Zydzi
          maja niezbywalne i jedyne prawo do zasiedlenia Palestyny. Z opinii o
          ksiazce te tezy wygladaja dosyc rozsadnie. Syjonisci uzyli pewnych
          religijnych motywow i stworzyli calkiem nowa mitologie narodowa.
          Dekonstrukcja tej mitologii, jak bardzo kontestowana by nie byla, wcale
          nie zrobi im zle. Chociazby poprzez dyskusje jaka wywola.
          • wioocha Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:20
            Israel Shamir ( www.israelshamir.net/ ) omawia temat talmudyzmu i
            syjonizmu dość dogłębnie, a co więcej jest wyznania starotestamentowego.
            Kwestia Hazarii i Hazarów to zaś bardzo ciekawy temat i niedawno tak naprawdę
            odkryty, wciąż niezbadany dostatecznie.
            Na marginesie - na szczęście narodowość hazarska "nie istnieje" :) Stąd można
            całkiem otwarcie i bez ogródek wypowiadać się na temat hazarskiej plagi we
            współczesnym świecie nie narażając się na szykany służalczych prokuratorów czy
            innego dziadostwa.
            • kpix Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:23
              Izrael Szamir jest totalnym świrem i skandalistą. Za współpracę podziękowali mu
              nawet Palestyńczycy. Poczytaj na wikipedii o jego życiorysie.

              "hazarska plaga" - Boże, co za skrajna nienawiść etniczna...
              • levinas Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:29
                Shamir to ten "od antysemityzmu Polakow wyssanego z mlekiem matki". To
                gwoli przypomnienia uczestnikom forum tej barwnej postaci
                • kpix Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:44
                  nie ten.
                  • levinas Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:55
                    a no tak. Tamten to byl Ichak Schamir
                • wioocha Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:50
                  levinas napisała:

                  > Shamir to ten "od antysemityzmu Polakow wyssanego z mlekiem matki". To
                  > gwoli przypomnienia uczestnikom forum tej barwnej postaci

                  Nie, to ten od "antysemityzmu żydowskiego", za co najchętniej by go ukamienowali
                  talmudyczni fanatycy.
                  O Polakach wyraża się pozytywnie i z szacunkiem, więc nie manipuluj.

              • wioocha Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 11:29
                kpix napisał:

                > "hazarska plaga" - Boże, co za skrajna nienawiść etniczna...

                Wiesz, może od razu zapisz komu trzeba cały swój majątek i przyszłe zarobki.
                Dałbyś tym dowód swojej miłości etnicznej i sytuacja będzie jasna.
          • kpix Levinas, dyskusji oni mają po uszy 23.02.10, 10:21
            debaty nad książką Sanda się odbyły i wynik jest w większości negatywny,
            przynajmniej w przypadku dyskusji które widziałem. Oni sami sobie dość sprawnie
            obalili mit o którym mówisz, otwierając w l. 90-tych własne archiwa dotyczące
            1948 r. (czego do tej pory nie zrobił żaden arabski kraj) i pisząc otwarcie na
            temat dekad syjonizmu, więc o to się nie trzeba martwić. Chodzi mi o coś innego.
            Zychowicz zrobił sobie wywiad z Sandem, którego główne tezy są kiepsko
            kompatybilne z całością tego, co do tej pory zna historiografia, własne przekazy
            ustne i badania DNA. W tym momencie iluś głupków znad Wisły bierze sobie taki
            artykuł jako dowód i sugeruje jakoby to były jakieś znajdy. To jest
            śmieszne. Należy zacząć od tego, że od Niemiec po Smoleńsk i od Rygi po Bałkany,
            ta grupa ludzi miała swój własny język, charakterystyczną religię, tradycję,
            kulinaria i odrębną pamięć - co jest wystarczające do tego, by ich nazwać narodem.

            Zwróć uwagę Levinasie, że w tym kraju żyje jeszcze jakaś mniejszość żydowska - i
            oni muszą stale wysłuchiwać tych tekstów od "prawdziwych Polaków".
            • levinas Re: Levinas, dyskusji oni mają po uszy 23.02.10, 10:43
              W tych reakcjach na Sanda w Polsce o ktorych piszesz jest cos
              perwersyjnego. W sumie Sand podwaza mit syjonistyczny. W miedzywojniu
              Syjonisci to byli ulubieni zydzi endecji. Wiec wlasciwie podwazajac
              "legacy" wspolczesnego Izraela Polacy, byc moze nieswiadomie,
              akceptuja "legacy" zydow aszkenazyjskich w Europie Centralnej...

              hmm... czy polski antysemita nie powinien wlasciwie uwazac, ze Sand
              duby smalone bredzi i ze, jak najbardziej, Zydzi sa narodem wybranym,
              ktory powinien zasiedlic Eretz Ysroel od pustyni Negev, bo wzgorza
              Golan i az do rzeki Jordan?

              A co do archiwow... dobrze, ze je otworzyli. Szkoda, ze jeszcze nie
              otworzyli siebie na ich zawartosc. Percepcja i przyjecie "new
              historians" w Izraelu jest jakie jest. Izrael nie jest jeszcze gotow
              zmierzyc sie z wlasnymi mitami.

              Co do Sanda, to podoba mi sie pewnego rodzaju racjonalne podejscie do
              problemu osiedlenia Zydow w Palestynie. To jest bardzo "zydowskie"
              podejscie, bardzo racjonalne. Juz tam sa. To jest ich dom. Koniec.
              Panstwo Izrael ma prawo do istnienia i samookreslenia (dla panstwa w
              duzej mierze opartego na religji, a wiec w pewnym sensie
              dyskryminacyjnego, to jednak jest "statement"). To otwiera pewna
              droge racjonalnego czy wrecz "handlowego" zalatwienia sprawy z
              Arabami (rozwiazanie kwestii np. powrotu uchodzcow poprzez jakies
              finansowe konstrukcje).

              Uwazam, ze rozwiazanie konfliktu na Bliskim Wschodzie, to kwestia
              handlowa, nie ideologiczna. I w tym Handlu to nie tylko Israel ale
              tez ONZ jest strona IMHO.

              Im dalej od mitow i ideologii, tym lepiej!
              • kpix Re: Levinas, dyskusji oni mają po uszy 23.02.10, 10:47
                ale dlatego, że New Historians przestrzelili z samokrytyką. Tacy historycy jak
                Benny Morris twierdzą dziś rzeczy o 180 stopni odwrotne, niż tezy, które
                pierwotnie umieszczali w swoich książkach. Sądzę też, że nie ma tam otwarcia
                dlatego, że są w konflikcie i nie mają poczucia bezpieczeństwa.

                levinasie, gdyby konflikt był kwestią handlową, zostałby rozwiązany dawno temu.
                To jest konflikt geopolityczno-religijny. Między wschodem a zachodem. Islamem a
                cywilizacją judeochrześcijańską. To nie takie proste.

                ok, spadam. pozdrawiam
                • kpix Re: Levinas, dyskusji oni mają po uszy 23.02.10, 10:54
                  aha, ostatnia rzecz.
                  Sand może mieć częściowo rację w jednej rzeczy: wg badań DNA Palestyńczycy są
                  spokrewnieni z Żydami Aszkenazyjskimi i zachowały się resztkowe podobieństwa
                  tradycji, a nawet gdzieniegdzie niektóre rody mają taką samoświadomość. Teza
                  jest taka, że duża część dzisiejszych Palestyńczyków jest potomkami
                  schrystianizowanych, a później na siłę zislamizowanych wieśniaków żydowskich.
                  Poczytaj sobie o tezach człowieka Tzvi Misinai oraz ruchu Engagement, razem z
                  ich filmami. Rzecz w tym, że większość Palestyńczyków odrzuca te sugestie,
                  traktując je jako...... żydowski spisek :)

                  no to na razie
      • Gość: Niemiec Re: Czy antysemityzm jest lepszy od filosemityzmu IP: *.dip0.t-ipconnect.de 22.02.10, 23:29
        No, panie kibicc, niejaki Adolf bylby z pana dumny :)
      • Gość: palestynczyk Re: Czy antysemityzm jest lepszy od filosemityzmu IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:03
        palesynczycy sami się za ten mur zapedzili. a przed murem tez mieszkaja
        palestynczycy.. miedzy zydami, maja swoje budki z falafelem, prace a dzieci
        posylaja do szkoly. ci ty qrwa wiesz o palestynie
    • doroteja_z_brzozy gdzie tu art? ;-) 22.02.10, 22:59
      Pan artysta: "Nie zajmuję się polsko-żydowskim pojednaniem, jestem
      artystą i w ramach tej akcji badam też reakcje ludzi na słowo "Żyd".

      Pan artysta zajmuje się byciem artystą, co widać po idiotyzmie
      akcji, deficycie w umiejętności antycypacji. każdy nie-artysta
      domyśliłby się, jaka będzie reakcja na artysty akcję. tylko
      sam artysta musi badać poprzez akcję.
      Artysta, panie artysto, zanim przystąpi do wszelkich
      (artystycznych) akcji musi posiadać wiedzę, musi szanować kontekst,
      musi posiadać umiejętność analizy... tak, tak, musi. :-)
      Zapatrzą się takie różne artysty i myślą, że są Althamerami.
      Na szczęście ziarno od plew da się odróżnić.
    • krakus24kr Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? 22.02.10, 22:59
      okaleczają młodych chłopców. Ale zacofanie i afrykańskie obyczaje.
      • Gość: ania Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:13
        Najbardziej niesemickim, obrzezanym narodem są amerykanie (USA). O
        ile obrzezanie chłopców na terenie Afryki PŁn. mogło kiedyś mieć
        znaczenie zdrowotne (tak jak zakaz spożywania wieprzowiny), to
        obecnie świadczy tylko o wpływie religii na ogłupianie ludzi.
      • uniwr Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? 22.02.10, 23:20
        To ty dużo wiesz o świecie. Żydzi powiadasz? W USA zaraz po urodzeniu wciąż
        obrzezanych jest 56 % chłopców, czy jakieś 70 milionów ludzi.
        No ale to przecież zacofany afrykański kraj.

        Żydów na całym świecie jest 13 milionów :)
        • Gość: Dr Mullhouse Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:34
          Z tymi Stanami to akurat słaby przykład na nieżydowski naród (lekarze) :)
          • Gość: Antonius Block Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:15
            sugerujesz, że żydowscy lekarze tną a napletki chrzescijanskim chłopcom
            POTAJEMNIE? ;-))))
        • kosiasko Wiecie że żydzi obcinają Arabom skórę z fiuta? 22.02.10, 23:42
          Robia to prymitywni afrykanscy Masajowie, Semici, Muzułmanie, ogłupieni zydowska
          propaganda Amerykanie...


          ale w stanie Massachusetts:
          www.mass.gov/legis/bills/senate/186/st01/st01777.htm
          uniwr napisał:

          > To ty dużo wiesz o świecie. Żydzi powiadasz? W USA zaraz po urodzeniu wciąż
          > obrzezanych jest 56 % chłopców, czy jakieś 70 milionów ludzi.
          > No ale to przecież zacofany afrykański kraj.
          >
          > Żydów na całym świecie jest 13 milionów :)
        • Gość: ania Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 10:37
          USA są drugą ziemią obiecaną. Są totalnie zażydżonym krajem. Jak to
          odbierzesz, Twoja sprawa.
      • Gość: zenek No to żeś chłopie zabłysnął... ignorancją IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:48
        pl.wikipedia.org/wiki/Obrzezanie#Skala_obrzezania_m.C4.99.C5.BCczyzn_na_.C5.9Bwiecie
        Pani, Żydzi, wszędzie Żydzi...
        Nawet w Palestynie, Arabii Saudyjskiej, Pakistanie i Afganistanie...
      • Gość: kmailahelena Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.pools.arcor-ip.net 23.02.10, 00:03

        > okaleczają młodych chłopców. Ale zacofanie i afrykańskie obyczaje.

        hmm szkoda, ze na ten temat wypoawiadaja sie tylko chlopcy.... albo jakies
        niedoswiadczone dziewczynki....
      • drojb Re: Wiecie że chrześcijanie moczą niemowlaków 23.02.10, 00:29
        w zimnej wodzie? Ale barbarzyństwo i zacofanie!
      • Gość: Jola i przez to kiepsko się dymają, kiepscy w lozku :( IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:38
      • ekst-aza Jezus Chrystus tęż był obrzezany 23.02.10, 07:14
      • Gość: bOLESLAW27 Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.71.24.63.res.static.edpnet.net 23.02.10, 10:31
        I DOBRZE ROBIA! POPRAWIA HIGIENE I WYDAJNOSC W LOZKU. PARTNERKA ZACHWYCONA! polecam!
    • krakuw Krypto reklama 22.02.10, 23:05
      Shalom!
      Czy platforma obywatelska, TVN oraz gazeta michnika wykupiła sobie
      reklamę na murze???

      Silna RP
    • Gość: mateusz pismaki szechtera do nauki ! IP: *.210.245.179.neter.pl 22.02.10, 23:07
      Niestety ale mamy do czynienia albo z brakiem fachowej wiedzy albo z celowym
      wprowadzaniem w błąd.

      Chciałbym to miejsce poświęcić walce z wszechobecnymi wokół nas mitami - czasem
      jest w nich ziarnko prawdy a czasem nie - niemniej jednak żyją własnym życiem -
      szczególnie te nad którymi spoczywa piętno nietykalności, auto cenzorskie zapędy
      etc...

      Antysemita , antysemici , antysemityzm itd.

      Jednym z takich pojęć które pragnął bym głębiej naświetlić jest antysemityzm -
      to słowo działa na wielu w sposób elektryzujący - jedni omijają go szerokim
      łukiem inni pławią się nim z lubością - ale co to tak naprawdę znaczy ? czy
      można mówić ze jesteśmy narodem antysemickim? Większość posługujących się tym
      słowem nie wie tak naprawdę jakie ma znacznie. Co to wiec jest ? Skąd się to
      słowo wzięło - cóż to w końcu jest ten semityzm ? Kto to jest Semita? Często
      pojawia się to określenie gdy tematyka dotyczy konfliktu palestyńskiego i
      opowiadania się za racjami jednej ze stron.

      Semita - antysemita ? % antysemitów wśród Semitów ...

      Żydzi i Arabowie..


      Historycznie - jak podają encyklopedie - Semici to ludność zamieszkująca od
      starożytności Azję Zachodnią, należąca do semickiej grupy językowej, której
      nazwa pochodzi od biblijnego Sema, syna Noego. Języki semickie dzielą się na 3
      grupy - wschodnią (język akadyjski), północno-zachodnią (m.in. języki:
      kananejskie, aramejskie, fenicki, hebrajski) i południowo-zachodnią (języki
      arabskie i etiopskie).
      Więc również Arabowie są Semitami i stanowią większość populacji, a na dodatek
      są liczniejsi od Żydów i ci ostatni nie stanowią nawet 10% Semitów. (dodatkowo
      nie każdy Żyd to Semita - pewna część Żydów stanowią ludzie któzy przeszli na
      Judaizm). Jeśli założymy ,że Antysemitą jest wróg większości Semitów to wnioski
      mogą być nader ciekawe - wrogowie Żydów nie mogą być antysemitami, bo są wrogami
      kilku % Semitów a zatem największymi antysemitami są Żydzi wrodzy Arabom.

      Syjonizm , syjonista ....


      Ale po co to wszystko ? Ano aby nie pojawiło się słowo antysyjonizm. Syjonizm
      został potępiony przez ONZ jako przejaw rasizmu i dyskryminacji wiec
      antysyjonizm tak jak antyfaszyzm czy antykomunizm nie brzmią tak negatywnie jak
      antysemityzm (zresztą totalna głupota jest określanie ludzi ujmujących się za
      Arabami-Semitami jako antysemitów... ewentualnie określanie tak ludzi którzy nic
      do Arabów nie maja...)

      Anty ...

      Często też pojawia się pogląd że antysemita to ktoś kogo nie lubią Żydzi – i tu
      jest chyba też ziarnko prawdy.
      Są postawy antyżydowskie , anty-judaistyczne czy antysyjonistyczne w
      społeczności światowej – tak jak antypolskie , antysłowiańskie , antykatolickie
      czy antyeuropejskie – natomiast pojęcie antysemityzm jest sztuczną łatką
      wykorzystywaną czasem do nie do końca czystych interesów oraz wrzucaniem do
      jednego wora ksenofobi czy troski o eksterminowany naród palestyński (semicki
      również).

      Natomiast w tym wyjątkowym przypadku - zważywszy na to ,że osoba która ma
      największe wpływy w tym piśmie jest pochodzenia żydowskiego - stawia dość prostą
      tezę. Czy Adam Szechter 'piórem' swojego chłopca na posyłki celowo próbuje
      zantagonizować dwie grupy etniczne?! Skoro tak to jaki może mieć w tym interes?
      • kpix Nazwisko redaktora naczelnego jest Michnik 22.02.10, 23:16
        matołku. Nie po to siedział 6 lat w pierdlu za komuny, gdy milionom było
        wygodnie, żeby jakiś Mateusz mu zmieniał nazwisko.

        zaś głupia rezolucja ONZ z 1975 r. jakoby syjonizm był rasizmem została
        przekreślona rezolucją ONZ z 1991 r., jak tylko rozpadł się bloczek sowiecki i
        więcej krajów mogło głosować po swojemu.
        • Gość: piokuk Re: Nazwisko redaktora naczelnego jest Michnik IP: *.tktelekom.pl 22.02.10, 23:38
          Po mamusi to też słaby powód do dumy. Uczyłem się z jej podręcznika do historii.
          Większych przeideologizowanych bzdetów nie pamiętam.
          • kpix Re: Nazwisko redaktora naczelnego jest Michnik 22.02.10, 23:51
            przepraszam, kolega sugeruje, że zasługi i winy się dziedziczy?
            ocknij się.
        • koszerny51 Re: Nazwisko redaktora naczelnego jest Michnik 23.02.10, 00:39
          kpix napisał:

          > matołku. Nie po to siedział 6 lat w pierdlu za komuny, gdy
          milionom było
          > wygodnie, żeby jakiś Mateusz mu zmieniał nazwisko.
          >
          > zaś głupia rezolucja ONZ z 1975 r. jakoby syjonizm był rasizmem
          została
          > przekreślona rezolucją ONZ z 1991 r., jak tylko rozpadł się
          bloczek sowiecki i
          > więcej krajów mogło głosować po swojemu.



          chamie i zydowski prostaczku,siedzial z przerwami na wyjazdy do
          Paryza, bo byl agentem "ludzi
          honoru",udajacym "opozycjoniste",dlatego przy pierwszej
          okazji,oczyscil swoja teczke.Siedzial dla wlasnego interesu, nie dla
          Polski i Polakow.
        • koszerny51 Re: Nazwisko redaktora naczelnego jest Michnik 23.02.10, 00:42
          kpix napisał:

          > matołku. Nie po to siedział 6 lat w pierdlu za komuny, gdy
          milionom było
          > wygodnie, żeby jakiś Mateusz mu zmieniał nazwisko.
          >
          > zaś głupia rezolucja ONZ z 1975 r. jakoby syjonizm był rasizmem
          została
          > przekreślona rezolucją ONZ z 1991 r., jak tylko rozpadł się
          bloczek sowiecki i
          > więcej krajów mogło głosować po swojemu.


          zadna rezolucja nie zmieni faktu,ze syjonizm jest rasizmem itd,
      • Gość: XXL Re: pismaki szechtera do nauki ! IP: *.ksknet.pl 22.02.10, 23:42
        uwazam to za niebezpieczny belkot.zydzi nie sa arabami a chazarowie
        nie byli zydami.obydwie tezy sluza probie rozmycia narodu
        zydowskiego i pozbawieniu go tozsamosci,tak pilnie chronionej i
        przechowanej od starozytnosci.
    • janek_48 Chyba o to GW chodziło:) 22.02.10, 23:08
      No i nareszcie jest napis antyżydowski i o to chodziło w tym
      artykule,wywołac reakcje jakiegos głupka żeby polazł i cos napisał " po
      linii zapotrzebowania" a jesli nikt nie napisze bo i zimno i snieg po
      pas to co za problem w nocy podejśc i namalowac a z rana zrobić fajną
      fotke a potem na pierwszą strone. " jest antysemityzm!!!I kasa za
      artykuł, temat można ciagnac kilka dni i udowadniać jacy wredni sa
      Polacy .Mam szacunek dla Żydów,Niemców, Greków, Rosjan, nie mam szacunku
      dla etatowych tropicieli antysemityzmu bo antyniemieckosci ani
      antygreckości jakoś nikt nie tropi.
      • Gość: tropiciel gowno masz a nie szacunek.... IP: *.acn.waw.pl 23.02.10, 00:02
        ..jak ci wszyscy co mowia "nie mam nic przeciw xxx* ale niech mi taki w droge
        nie wchodzi bo zapie...." czyli jak typowy polaczek Tadeusz_47 czy inny
        Krakus_24 czy Ty

        * = Zyd, Niemiec, etc, szkoda ze nie Polak
        • maaac Re: gowno masz a nie szacunek.... 23.02.10, 08:32
          W dodatku pisze nieprawdę bo o antyniemieckości GW też dużo pisze.
          Np ostatnio sprawa posłów PiS i Gustloffa. Na antyniemieckości PiS
          próbował budować swoją wielkość. Stąd między innymi pochodzą
          kłamstwa Kurskiego sugerujacego międzywierszami jakoby dziadek Tuska
          wyłącznie z własnej woli poszedł do niemieckiego wojska.
      • Gość: CWS.. Masz rację.. IP: 91.212.2.* 23.02.10, 08:34
    • dyonizy1 Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 23:11

      Uparcie i skrycie
      och Żydzie kocham cię kocham cię
      kocham cię nad życie
      W każdą pogodę
      potrafią dostrzec oczy moje młode
      niebezpieczną twą urodę

      Kocham cię Żydzie
      poznawać pragnę cię pragnę cię
      pragnę cię w zachwycie
      choć barwy ściemniasz
      wierzę w światełko które rozprasza mrok

      Wierzę w niezmienność
      Nadziei nadziei
      W światełko na mierzei
      Co drogę wskaże we mgle
      Nie zdradzi mnie
      Nie opuści mnie

      A ja szepnę skrycie
      och Żydzie kocham cię kocham cię
      kocham cię nad życie
      Choć barwy ściemniasz
      Choć tej wędrówki mi nie uprzyjemniasz
      Choć się marnie odwzajemniasz

      Kocham cię Żydzie
      Kiedy sen kończy się kończy się
      kończy się o świcie
      A ja się rzucam
      Z nadzieją nową na budzący się dzień

      Chcę spotkać w tym dniu
      Człowieka co czuje jak ja
      Chcę powierzyć mu
      Powierzyć mu swój niepokój
      Chcę w jego wzroku
      Dojrzeć to światełko które sprawi
      Że on powie jak ja- jak ja

      Uparcie i skrycie
      och Żydzie kocham cię kocham cię
      kocham cię nad życie
      • marguyu Re: Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 23:15
        Czyzby Poznan stal sie ostoja dla roznej masci idiotow, ciemnogrodu
        i cwiercinteligentow oraz nowego polskiego chama?
        Niestety, do takiego wniosku mozna dojsc czytajac wiekszosc wpisow.
        • dyonizy1 Re: Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 23:28
          Nie wierzę , że jest aż tak źle , nie upadajmy na duchu
        • Gość: albin Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.bos.east.verizon.net 23.02.10, 09:33
          Mam dobry pomysl ,niech to zdjecie z napisem"tesknie za
          Zydem"wystawic np:w stanie Kansas,albo w stanie Minesota.Chyba nie
          musze pisac co by sie stalo potem.W stanach zjednoczonej Ameryki
          mamy ponad 1000 roznej masci legalnych (antyzydowskich i nie tylko )
          organizacji.A o tym kto doprowadzil do obecnego kryzysu slysze co
          dziennie.NIkt nie mowi Zydzi ,tylko Wal Street a Wal Street to Zydzi
          tak tutaj dziala konspiracja.
    • kpix Rafał, to jest pierwszy oddolny performance, 22.02.10, 23:12
      który może coś ruszyć w emocjach ludzi. Po reakcjach z radia puławskiego widać,
      że dotyka tabu jakim jest strach przed powiedzeniem że w ogóle można "lubić
      Żyda". Niech więc podotyka.
      • Gość: israel Więcje rozumu IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:02
        No tak, ale istnieje też strach przed powiedzeniem że można nie
        lubić Żyda. Łatka antysemicka murowana. Bo czym innym jest nie lubić
        Żyda, a czym innym nie lubić Niemca czy Rosjanina, albo po prostu
        sąsiada. Bo Żyda należy lubić. Ciężar Holocaustu narodu żydowskiego,
        przecież jest znaczniejszy niż ciężar Holocoustu np: narodu
        polskiego czy rosyjskiego, o niemieckim nie wspominając (nie daj
        Boże niemieckim). I miłość bliźniego nie ma tu nic do rzeczy,
        ponieważ Holocaust Żydowski jest dzisiaj niczym absolut Witkacego,
        to potężna kropla tragedii w dziejach ludzkości, wydestylowana poza
        obszar dyskusji (polemiki). Dlatego za jakiś czas przestanie być
        rozumiany, rozpoznawany, dostrzegany. I tego się właśnie boję, że
        Holocaust ludzki, stanie się tylko materiałem do performansu,
        energetyzującym napojem służącym do wywoływania skandali, poprzez
        prowokację. A to już ma posmak wyjątkowej ochydy zwanej manipulacją.
        Mój dziadek Żyd i jeden z jego synów zginęli w Auschwitz. Ja po
        prostu chciałbym powiedzieć żeby wrócił dziadek, babcia, czyjaś
        matka, siostra, brat... i narodowść ich nie ma znaczenia. Autorowi
        tej wyjątkowo ochydnej głupoty zwanej prformansem życzę pokoju ducha
        i więcej rozumu.
        • douglasmclloyd Re: Więcje rozumu 23.02.10, 00:34
          Gość portalu: israel napisał(a):

          > No tak, ale istnieje też strach przed powiedzeniem że można nie
          > lubić Żyda. Łatka antysemicka murowana. Bo czym innym jest nie lubić
          > Żyda, a czym innym nie lubić Niemca czy Rosjanina, albo po prostu
          > sąsiada. Bo Żyda należy lubić.

          Tylko dlaczego Żydowie nas nie lubią? Kiedyś pracowałem z Żdem. Jak się
          dowiedział, że jestem Polakiem, to było tak, jakbym mu matkę zabił. Wykopaliście
          moich rodziców z Polski, powiedział. Ja kopałem najbardziej ... w pieluchę.
          • kpix panie "was" i "nas", 23.02.10, 09:32
            a czy "Polakowie" lubią Żydów? Zdaje się, że obie grupy się na siebie boczą,
            zamiast wziąć za bary fobie i wyrzucić to. Przeczytaj ten artykuł z bloga z
            Jerusalem Post, a zwłaszcza zobacz sobie, jakie są przeciętne odpowiedzi na
            forum pod nim. Gdyby jakaś gazeta tutaj tak broniła ich, jak ten autor broni
            Polski
            , uniósłby się niezły syk nadwiślańskiego niezadowolenia...

            cgis.jpost.com/Blogs/harris/entry/some_good_news_in_tumultuous
        • kpix bujne fantazje masz... 23.02.10, 09:29
          facet, przeczytaj jeszcze raz hasło tej kampanii: "tęsknię". Jakiś człowiek, a
          razem z nim grupa ludzi tęskni i chce to napisać, a ty się od razu boisz jakby
          ci tu ktoś odmawiał nie tęsknić.

          fobie fobie fobie.
        • levinas Re: Więcje rozumu 23.02.10, 11:07
          nie wiem czy cie dobrze zrozumialem israel. przeciez autor
          performansu nie mowi nic innego, niz ty... on by tez chcial po
          prostu, zeby wrocil dziadek, babcia, czyjas matka, siostra brat, bo
          teskni. Ja to odczytuje inaczej niz ty, jako reakcje na "shoah
          wydestylowany poza obszar dyskusji". Ja to wlasciwie odczytuje jako
          probe zamkniecia wszystkich znaczen holocaustu miedzy nawiasy i
          wyrzucenie tego na margines dyskusji miedzy polakami a zydami. autor
          "teskni" za nimi, bo byli. To ich wczesniejsza obecnosc jest punktem
          wyjscia dla performansu... nie ich zaglada IMHO. W tym sensie
          przypomina mi to w pewnym sensie o strategiach psychoterapi, gdzie
          sprawy najbardziej bolesne i traumatyczne odsuwa sie na bok, po to,
          zeby najpierw stworzyc czy odtworzyc osobowosc, ktora bedzie w stanie
          poradzic sobie z nimi w pozniejszym czasie.
      • krzysieknn lubic zyda?? buahaha, a za co lubic pasozyta 23.02.10, 06:22
        Jedynie co zydom dobrze wychodzi to pasozytnictwo. Skamlenie o
        holocauscie i wyciaganie kasy z kieszeni reszty ludzi. Tu masz
        sposob myslenia twoich rodakow i ciebie samego:

        Jesteśmy Izraelem. Jesteśmy nietykalni. Niezależnie, co zrobimy,
        społeczność międzynarodowa nic nam na serio nie zrobi. OK, będą
        dyskusje w ONZ, ale my wiemy, że USA będzie interweniować na naszą
        korzyść. Będą dyskusje w Lidze Arabskiej, ale wiemy, że żadne z
        państw nie podejmie działań przeciwko nam. Będą masowe protesty i
        demonstracje; będą aktywiści i adwokaci błagający o pokój; będą się
        zbierać i jednoczyć, aby pomoc celom naszych bomb. A my wiemy, że
        nie odniesie to żadnego skutku, ponieważ jesteśmy Żydami – jesteśmy
        ofiarami Holokaustu. Cierpieliśmy tak bardzo, że mamy teraz prawo
        żądać zapłaty od całego świata .

        Ponieważ jesteśmy ofiarami!!

        Tak, wiemy że są ludzie na świecie którzy wycierpieli gorsze
        zbrodnie niż my, ale oni nie byli Narodem Wybranym. Wiemy, że ponad
        22 miliony Rosjan zostało zabitych za Stalina, 15 milionów
        Chińczyków zabili Japończycy, a miliony gdzie indziej na świecie
        spotkał podobny los w tym najkrwawszym XX wieku. Wiemy, że Syjonizm
        jest ateistycznym tworem marksizmu, używającym Judaizmu jako swej
        broni; że powstaliśmy na bazie terroryzmu, i że przywódcy bojówek
        stali się premierami Izraela i zdobywcami Nagrody Nobla; że mniej
        niz 10% Żydów na świecie popierało syjonistyczną sprawę do II wojny
        światowej. Wiemy, że zbrodnie popełnione przez Hitlera na równi
        dotyczyły komunistów, Cyganów, osób upośledzonych i więźniów
        politycznych…

        Nie ma to najmniejszego znaczenia. Reszta świata nas nie tknie,
        ponieważ wszyscy są przerażeni nalepką “antysemity”. Przywódcy
        światowi boją się panicznie tego najlepszego ataku „ad hominem”,
        chociaż w większości nie jesteśmy nawet wcale semitami. Żydów
        Izraela, sefardyjskich Żydów prawie już tu nie było, kiedy
        przybyliśmy tutaj w 20 wieku z Rosji, Polski, Austro-Węgier i innych
        krajów i zażądaliśmy arabskiej ziemi. Ustąpili nam miejsca i
        zniknęli. My nie przybyliśmy tutaj z Yemenu, Etiopii czy Iraku, ale
        kto o to dba? My jesteśmy ofiarami i to jedyne, co się tu liczy.

        Coraz częściej zastanawiamy się, jak daleko zajedziemy na
        amerykańskiej naiwności. Popychamy ją do ostatecznych granic w
        telewizji i prasie i wciąż nam się udaje. Wiemy, że większość świata
        jest świadoma, że bezczelnie kłamiemy, kiedy wyrażamy
        swoje „głębokie ubolewanie”, że „terroryści” ukrywali się we
        wioskach, które zniszczyliśmy. Mamy nawet czelność atakować
        dokładnie te same cele, co 10 lat temu, ignorując krzyki oburzenia
        Ameryki i Zachodu. Powtarzamy najwyżej naszą stałą mantrę: „
        tragiczna pomyłka”.

        Uczciwie mówiąc, nawet my sami jesteśmy raczej zdziwieni widząc, jak
        Ameryka cierpliwie siedzi cicho i kupuje nasze słowa za każdym
        razem. Ale wytrenowaliśmy dobrze naszych dyplomatów, nie tylko w
        sztuce oszustw dla mediów, ale i w użyciu taktyki silnej ręki poza
        sceną, aby kształtować poglądy kongresmenów USA na naszą korzyść.
        Pracowaliśmy nad tym przez dziesiątki lat i doprowadziliśmy to do
        doskonałości w jedynym miejscu, gdzie się to liczy - naszym banku -
        Ameryce. Polegamy na tej broni; musimy tworzyć ciągły konflikt aby
        móc otrzymywać 13 miliardów rocznie w pakiecie pomocy od USA,
        włączając niezabezpieczone pożyczki, których spłata nigdy nie była
        planowana, ani też wymagana. My żyjemy jak we śnie; to, czego chcemy
        jest nam wręczane na srebrnej tacy, ponieważ jesteśmy Żydami i
        doświadczyliśmy Holokaustu.

        Powyższy tekst jest śmiałym wyzwaniem, jako że nigdy nie jest
        głoszony publicznie na Zachodzie. Świat patrzy jak Izrael bombarduje
        Libańczyków, następnie Syryjczyków i Palestyńczyków i planuje atak
        na Iran. Dyplomaci wołają o pokój, zawieszenie broni i negocjacje,
        ale ograniczają się do pobożnych życzeń. Żeby coś naprawdę zmienić
        wielu bardzo odważnych ludzi na wysokich stanowiskach musiałoby
        powiedzieć prawdę, ale jak dotąd utrata poparcia AIPAC (America
        Israel Public Affairs Committee, naszego Żydowskiego lobby w USA)
        jest wyrokiem politycznej śmierci. Akademicy, którzy ośmielają się
        napisać prawdę, wiedzą że ich cenne kariery są skończone. Izrael
        zdobył pozycje dominacji nad rządem USA i to w rozmiarze nigdy
        wcześniej nie widzianym w historii, tworząc system, który
        zbuduje „Nowy Bliski Wschód”, co w rzeczywistości oznacza Eretz
        Israel (Wielki Izrael), składający się z Palestyny, Libanu, Syrii,
        Jordanii, Północnej Arabii Saudyjskiej i nawet, w niektórych
        planach, Cypru. Te plany hegemonii nie są żadnymi mrzonkami –
        wszystko zostało zaplanowane, spisane i jest prezentowane w
        zaufanych kręgach od lat.

        Wojna na Bliskim Wschodzie nie zakończy się zawieszeniem broni w
        następnym tygodniu. Ta wojna nie skończy się strefą bezpieczeństwa,
        kontrolowaną przez ONZ. Ta wojną nie skończy się, nawet jeśli
        Hezbollah i Hamas jutro znikną. Ta wojna nie zakończy się tak długo,
        jak długo przywódcy i dyplomaci będą się bać naszej najsilniejszej
        karty – oskarżenia o „antysemityzm” przez Izrael.

        Tak więc, panowie politycy, nawet jeśli was oburza, że kobiety,
        dzieci i cywile są rozrywani na strzępy przez bomby kasetowe i
        rakiety, dostarczone uprzejmie przez rząd USA, spójrzcie w lustro.
        Czy ośmielibyście się obrazić Izrael? Podjąć ryzyko ? Zapytajcie
        sami siebie, jaką role odegraliście we wspomaganiu tej globalnej
        katastrofy. Nic się nie zmieni, dopóki wy się nie zmienicie.”

        Autor: Tanya Cariina Hsu
        Tłumaczenie: Alleycat
        Źródło: Alternatywa

        O AUTORCE

        Tanya Cariina Hsu jest brytyjsko-saudyjsko-amerykańskim analitykiem
        politycznym i dyrektorem w międzynarodowym Instytucie Badawczym ds.
        Bliskowschodniej Polityki (Institute for Research Middle Eastern
        Policy – Rmep), zlokalizowanym w Waszyngtonie. Obecnie na wielu
        stronach internetowych można przeczytać jej artykuł
        zatytułowany “Śmierć imperium amerykańskiego i gospodarki
        amerykańskiej.”
        • kpix przykład skrajnego rasizmu. ugór... 23.02.10, 09:24
          nazywanie jakiegoś narodu "pasożytami" to jest rasizm rodem ze Sturmera.
          Tymczasem Żydzi mają największą liczbę nagród Nobla na świecie spośród innych
          narodów. Niezliczoną rzeszę wynalazków. Wkład w naukę.

          Artykuł jest autorstwa obywatelki Arabii Saudyjskiej, gamoniu.
        • szatek100 Re: lubic zyda?? buahaha, a za co lubic pasozyta 23.02.10, 10:56
          Laska trafiła w sedno. Popieram w całej rozciągłości. Michnik i jego
          polit-poprawnośc doprowadziły do tego, że dla wielu ludzi w Polsce
          demonstrowanie niechęci do Żydów jest oznaka nonkomformizmu i krytycznego myslenia.

          pzdr
    • drmuras Żyd na Krzyzu w każdym polskim domu 22.02.10, 23:12
      Gwoli ścisłości , to o co chodzi,przecież większość Polaków czci jako syna
      bożego czy tez boga samego żyda Jezusa. Może po prostu o tym przypominać i
      albo niech antysemici przestana chodzić do kościołów albo niech przestana
      atakować żydów całościowo. Wszak głupie jednostki zdarzają sie w Każdym
      narodzie . Geny i wychowanie nie wybierają poprawnego w danej chwili koloru
      skóry i obywatelstwa....
    • konbar "Nie zazydzicie nam Polski!"- to jakis przyglup 22.02.10, 23:13
      napisal!
      Posluchaj Rodaku:Zydzi byli,sa i beda w Polsce.
      Polakow zydowskiego pochodzenia szacuje sie na
      okolo 4 milionow w Kraju.Oficjalnie mowi sie,
      ze tylko jakies tam "resztowki".
      Tak wiec nie marnuj swojej energii i farby.
      Wskocz lepiej na polonica.net
      • Gość: bylem tam napisz lepiej Zydy do Gazu IP: *.acn.waw.pl 23.02.10, 00:05
        zamiast odsylac do tej strony - ale to taki fortel patriotyczny, co?
        Wspaniala strona - Hitler, Dmowski i Bubel byliby dumni!
        • konbar Re: napisz lepiej Zydy do Gazu 23.02.10, 01:21
          Gość portalu: bylem tam napisał(a):

          > zamiast odsylac do tej strony - ale to taki fortel patriotyczny,
          co?
          > Wspaniala strona - Hitler, Dmowski i Bubel byliby dumni!

          Nie jestem politykiem.Nie wyjezdzaj z Hitlerem!
          Bubel to taki sam prowokator jak i ten artysta
          z artykulu!Chce badac opinie spoleczna to winien
          zaczac od Niemiec.Naukowiec sie znalaz jak i ten
          bohaterski niemiecki pismak co to sie przebiera
          za Turka lub innego z" niemieckich mniejszosci".
          Jak on taki bohater to niech ucharakteryzuje
          na Zyda i wtedy zobaczy sie czy przezyje,
          podkreslam,przezyje ten swoj eksperyment
          niemiecki.
          Przestancie prowokowac Polakow.
          • kpix gościu, wyskakujesz z portalem rasistowskim 23.02.10, 09:26
            i masz pretensję, że kto inny prowokuje?

            4 miliony Żydów w Polsce? Buhahahaha, co dziesiąty Polak miałby śródziemnomorską
            twarz :)

            W Polsce mniejszość żydowska liczy około 15-30 tysięcy osób według wszelkich
            danych. Rozszerzając maksymalnie na osoby które gdzieś czują jakieś korzenie,
            pada czasem liczba 100 tysięcy osób. Łykasz najgorszej wody propagandę jakiegoś
            fisia.
    • nasan pewnie Jaruzelski sie boi, ze lata jego 22.02.10, 23:13
      antysemickiej czystki w wojsku ida na marne.
      • konbar Re: pewnie Jaruzelski sie boi, ze lata jego 23.02.10, 01:26

        nasan napisał:

        > antysemickiej czystki w wojsku ida na marne.

        To byla taka sama akcja polityczna jak w Kielcach
        oraz slynny rok 1968.To byly eksperymenty przepro-
        wadzone bez naszej wiedzy przez komuchow.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka