rockville 22.02.10, 20:53 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bewu Re: Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 21:06 A Twoim zdaniem wszystko jest w porządku, tak? Odpowiedz Link Zgłoś
renepoznan Pędzić tych malarzy od śedmiu boleści. 22.02.10, 21:16 Mnie się to nie podoba. Gnojki mazgaja po cudzych murach a właścicielowi kosztów zamalowywania ich debilizmów nikt nie zwróci. Gdyby taki jeden z drugim musiał zapłacić za to smarowanie to inaczej by piszczał. Tu jest o tyle dobrze, ze jeden bazgracz jest znany i pozew przeciwko niemu o odszkodowanie chyba pójdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J Re: Pędzić tych malarzy od śedmiu boleści. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 21:40 Mam nadzieję, że faktycznie zostanie złożony pozew przeciwko osobie, która nabazgrała napis na dopiero co odnowionych pozostałościach Bramy Wronieckiej. Bazgroły wyglądają koszmarnie i co gorsza zostały namalowane farbą wyglądającą na niezmywalną. Odpowiedz Link Zgłoś
robertw18 Wielu ludzi nie znosi bazgrołów na ścianach... 23.02.10, 04:33 Głupio drażni tylko ten "twórca"... a potem wzbudzoną swymi bazgrołami niechęć ukazuje jako coś zbliżonego do "antysemityzmu". Niektórzy ludzie przekonani, że "w demokracji jest wolność słowa" i "w demokracji wolno nie lubić kogo się chce" chcą właśnie dać wyraz np. temu, że nie chcą by zmieniał się skład narodowościowy w Polsce lub stan kulturowy. Na podobnym chwycie opierałoby się zagranie, gdyby gość przedstawiał się jako miłośnik Arabów a następnie bił ludzi w miejscu publicznym. Ze względu no uzyskane odpowiedzi można by z pewnością pisać o występowaniu "antyarabizmu"... Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aj waj kurde! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.10, 08:07 ten szitowy news wisi juz 12h na 1 stronie. afera jak 150. niech sie tylko GW nie dziwi potem ze jest postrzegana jako nieco koszerna Odpowiedz Link Zgłoś
jokanda102 aj waj, akurat ktos sie strasznie przejmuje tym, 23.02.10, 08:44 co ty sadzisz o gazecie i tym newsie... idz lepiej na nieszpory, a pozniej na koncert jakiejs neonazistowskiej kapeli, bo zdaje sie to bardziej odpowiada twoim gustom, i nie smedz bez sensu... Gość portalu: aj waj napisał(a): > ten szitowy news wisi juz 12h na 1 stronie. afera jak 150. niech sie > tylko GW nie dziwi potem ze jest postrzegana jako nieco koszerna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aj waj Re: aj waj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.10, 10:48 i co histeryczny matołku, nie mogłeś powtrzymac sie od tanich inwektyw? jak chcesz wiedziec to akurat popieram twardą polityke Izraela wobec Arabów i Iraniu ale nawet mnie czasem irytuje afektowana reakcja GW na cokolwiek ze słowem Żyd. Odpowiedz Link Zgłoś
szatek100 Re: kurde! 23.02.10, 08:48 Gość portalu: aj waj napisał(a): > ten szitowy news wisi juz 12h na 1 stronie. afera jak 150. niech sie > tylko GW nie dziwi potem ze jest postrzegana jako nieco koszerna "nieco"...? W redakcji co drugi bardziej kocha Tel-Awiw, niż Warszawę z nieraz znajduje to odzwierciedlenie w publikowanych tekstach pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
dexterek011 Kto to jest antysemita??? 23.02.10, 09:00 To ktoś, kto nie lubi żydów? Czy może ktoś, kogo żydzi nie lubią? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Slayer Re: Kto to jest antysemita??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 09:13 JA nie lubie żydów. Pytanie czy muszę ich lubić (za co, dlaczgo) i czy nielubienie żydow to automatycznie antysemityzm? Odpowiedz Link Zgłoś
dexterek011 Re: Kto to jest antysemita??? 23.02.10, 10:03 Nie wiem, nie odpowiem Ci na to pytanie. Musisz je skierować do nadredaktora Aarona Szechtera (vel. Adama Michnika). Odpowiedz Link Zgłoś
kruczygcw [...] 23.02.10, 10:58 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wolow Re: kurde! IP: 92.55.154.* 23.02.10, 09:17 Nieco? Hehe, przecie Gazeta bez Napleta, to naczelny Organ Rebe Szechtera. To sa takie Judishe Zeitung Odpowiedz Link Zgłoś
marek.es Re: Pędzić tych malarzy od śedmiu boleści. 22.02.10, 21:47 Szczególnie ci którzy cały Poznań upstrzyli napisem TUBS! A jak sprawa "bohatera", który pobazgrolił samolot i jeszcze się chwalił,że ujawnił luki w zabezpieczeniach lotniska? Swoją drogą, to miał rację, ale rozumu nie starczyło aby zrobić to z klasą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z_warsa Nie plakalem po papiezu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 00:26 Kiedu kazia szczuka chodzila w koszulce z napisem "nie plakalam po papiezu" to gazeta wyborcza zachwycala sie wspanialym happeningiem na przekor prawicowym katolom. Teraz jak ktos nie teskni za Zydami, to jest antysemita. Dziwna logika. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jack Dlaczego dziwna IP: *.icpnet.pl 23.02.10, 00:59 powiem koszerna. Czy juz jestem antysemita? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: das spiel ist aus ale dlaczego napisali w poblizu synagogi IP: *.dynamic.mnet-online.de 23.02.10, 08:04 przeciez mogli napisac to w poblizu jakiegos burdelu albo uniwersytetu Odpowiedz Link Zgłoś
dexterek011 Do pana "wielkiego artysty" 23.02.10, 08:57 Panie, przeczytaj pan sobie ten artykuł: olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,7590656,Wandalizm_dobrym_sposobem_na_zlamanie_sobie_kariery.html Bo w mojej ocenie, mazanie po murach to wandalizm, a nie żadna sztuka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sajgon "Przewidywałem, że moje działanie może wywołać IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.10, 18:32 takie antysemickie reakcje". Znaczy się - prowokator! Odpowiedz Link Zgłoś
libl Re: "Przewidywałem, że moje działanie może wywoła 23.02.10, 18:46 Gość portalu: Sajgon napisał(a): > takie antysemickie reakcje". Znaczy się - prowokator! Tylko że jest różnica między "przewidywałem reakcje" a "zamierzałem wywołać". Oj, coś słabą macie odporność psychiczną, skoro taka akcja Was prowokuje :) Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubię!!! 22.02.10, 22:35 Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubię!!! Odpowiedz Link Zgłoś
firiduri Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 22.02.10, 22:47 A Żydówki lubisz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anatol A angoli? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:12 A pijanych angoli? Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Jak jesteśmy razem pijani to ok :-) 23.02.10, 08:40 Jak jesteśmy razem pijani to ok :-) Gość portalu: Anatol napisał(a): > A pijanych angoli? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niezawiadomiony Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: *.net.pulawy.pl 22.02.10, 23:32 A co z zupą pomidorową - lubisz czy nie ; i jeszcze proszę zawiadom mnie "na łamach" , o wszystkim co lubisz i czego nie lubisz , bo bardzo mnie to ciekawi . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Żebyś Ty chociaż w życiu jednego Żyda spotkał... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:39 Pewnie snurkli z Melmak też nie lubisz... Odpowiedz Link Zgłoś
business3 He, he-w Izraelu są na każdym kroku, to spotkałem! 23.02.10, 08:38 He, he-w Izraelu są na każdym kroku, to spotkałem! Gość portalu: zenek napisał(a): Re: Żebyś Ty chociaż w życiu jednego Żyda spotkał > Pewnie snurkli z Melmak też nie lubisz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:51 business3 napisał: > Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubię!!! A czy znałeś chociaż jakiegoś w życiu? Jak można mówić o kimś kogo się nie zna? Jak znajdziesz się przypadkiem w innym kraju i jakieś prymitywy powiedzą ci, żebyś wypie...ł, bo nie lubią polaków to się ucieszysz? Chcesz uchodzić za prymitywa? Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Od nielubienia do wypierda... długa droga. 23.02.10, 08:39 Od nielubienia do wypierda... długa droga. Gość portalu: k napisał(a): > business3 napisał: > > > Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubię!!! > > A czy znałeś chociaż jakiegoś w życiu? Jak można mówić o kimś kogo się nie zna? > Jak znajdziesz się przypadkiem w innym kraju i jakieś prymitywy powiedzą ci, że > byś wypie...ł, bo nie lubią polaków to się ucieszysz? > Chcesz uchodzić za prymitywa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak z krwi i koś Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: 212.14.54.* 23.02.10, 01:20 Zazwyczaj nie lubimy kogoś, bo doznaliśmy z jego strony jakiejś krzywdy lub zawodu. Codziennie, pomimo, że jestem Polakiem i staram się nie wadzić nikomu, jestem narażony na zagrożenie ze strony moich rodaków na napaść słowną (najczęściej wulgarną), napaść fizyczną, zwłaszcza, gdy stanę w obronie pokrzywdzonego (najczęściej dziecka lub starszej osoby) lub kradzież (włamanie do samochodu, kradzież z kieszeni w publicznych środkach transportu itp.). Mógłbym nienawidzić moich rodaków i mam ku temu setki powodów, codziennie zmagając się z różnymi utrudnieniami jakie sobie nawzajem stwarzają. Czy nienawidzę? Nie, bo sam jestem jednym z nich, a tak nasze natury (pomimo wychowania większości z nas w katolickiej wierze) ukształtowała tysiącletnia historia. Czy nie chowając nienawiści do moich rodaków mogę obnosić swoją nienawiść do innych nacji, z którymi nie spotykam się na codzień tak jak z moimi rodakami? Raczej nie. Zadaję więc konkretne pytanie - Co Tobie osobiście, cny Lachu zrobił Żyd, że go mocno nienawidzisz? Myślę, że za ukrzyżowanie Chrystusa przed dwoma tysiącami lat najwyżsi hierarchowie Kościoła Katolickiego, swoimi wizytami w Izraelu i Jerozolimie (kolejni Papieże: Paweł VI, Jan Paweł II, czy Benedykt XVI) wybaczyli Żydom, wszak przebaczenie jest naszą katolicką doktrynalną (podobnie jak miłowanie bliźniego swego, niezależnie od narodowości wyznania lub koloru skóry) dewizą. Jacy z nas katolicy jeśli podstawowego przykazania nie przestrzegamy? - „Wszystko więc co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie” [Mateusz 7.12]. Podstawą demokracji nie jest to, że ja mogę pozwolić sobie na wszystko, lecz to, że muszę uszanować, iż w moim otoczeniu inni też mają prawo do egzystencji. Myśmy jak naród nie odebrali dobrej edukacji i nikt nam nie uświadomił, czym jest DEMOKRACJA?. Opacznie ją postrzegając wydaje się każdemu z nas, że wszystko nam wolno (wolnoć Tomku w swoim domku). Jest to fatalny błąd, wynikający z naszej niewiedzy!!! Jak widzę długo jeszcze przyjdzie nam uczyć się demokracji, bo dopóki głosimy nienawiść nie możemy uważać się za zwolenników dobrze rozumianej DEMOKRACJI. Autor: Polak (z krwi i kości, a przynajmniej takim się czuję) Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk tak nasze natury (...) ukształtowała tysiącletnia 23.02.10, 02:40 "a tak nasze natury (pomimo wychowania większości z nas w katolickiej wierze) ukształtowała tysiącletnia historia." Od kiedy w naszym kraju "nasze" skrajne uposledzenie umyslowe nazywa sie (przegrana) historia? Co to jest za dziwaczna forma usprawiedliwiania wlasnych przegranych kultywowana z religijnym namaszczeniem tradycja i historia ? Jedno z dwojga: albo bedziemy ja kontynuowac z podobnym jak do dzisiaj rezultatem (stalych nie konczacych sie historycznych porazek) albo znajdziemy sobie nowe wzorce tak by nasza przyszlosc mogla byc pomyslniejsza. Wzorce w ktorych nie bedzie miejsca nie tylko dla uswiecania i honorowania sarkofagiem zwyklych zdrajcow jak ten bp Stanislawa na Wawelu, symbolu naszej panstwowosci, ale rowniez dla zalosnej poblazliwosci wobec wszelkiego sprzedajnego pzpr-owskiego zwyklego ludzkiego zlodziejskiego scierwa, ktoremu w imie "naszego" zalosnego "milosierdzia" podajemy codziennie reke udajac wspanialomyslnosc glownie po to, by za przykladem Michnika, moc sie dowartosciowac swoim tanim "humanizmem". Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi Odpowiedz Link Zgłoś
olaboga3 Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 23.02.10, 08:09 powiem ci, co mi zrobil zyd...zabil mojego dziadka...nie lubie zydow Odpowiedz Link Zgłoś
levinas Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 23.02.10, 09:54 Zabil dziadka? A co dziadek zrobil takiego? Pokazal gestapowcom gdzie sie zydzi ukrywali? Byl w granatowej policji? Moze chcial zydka oskubac jak to czynili szmalcownicy a zyd przypadkiem mial noz? Aby ukryc jednego zyda, trzeba bylo okolo 12 Polakow gotowych zaryzykowac swoje zycie i zycie swojej rodziny. A wystarczyla jedna szuja, zeby zradzic i zabic 100 (za pol kilo cukru)! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vera Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 11:12 Pewnie żyd to zrobił będąc siepaczem w powojennej ubecji. Odpowiedz Link Zgłoś
an_konta Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 23.02.10, 14:11 Ciekawe czy gdy każdy statystyczny Polak będzie musiał zapłacić ponad 1500$ amerykańskich w ramach odszkodowania za mienie pozostawione w Polsce przez wysłanych do Abrahama przez Niemców ,żydowskich obywateli II Rzeczypospolitej, również będziesz ich kochał i szanował??? Oni przecież nam wybaczą wszystkie winy , gdy tylko zapłacimy ów haracz, tak jak przebaczyli Niemcom... Żydzi PIENIĄDZE wszystko sprzeda wraz ze swoją godnością, być może, gdyby Arabowie zaproponowali odpowiednią cenę to mogliby kupić i państwo Izrael... Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 07.02.11, 20:37 Gość portalu: Polak z krwi i koś napisał(a): Codziennie, pomimo, że jestem Polakiem i staram > się nie wadzić nikomu, jestem narażony na zagrożenie ze strony moich > rodaków na napaść słowną (najczęściej wulgarną), napaść fizyczną, > zwłaszcza, gdy stanę w obronie pokrzywdzonego (najczęściej dziecka > lub starszej osoby) lub kradzież (włamanie do samochodu, kradzież z > kieszeni w publicznych środkach transportu itp.). Zaimponowałe mi. Jesteś skrzyżowaniem Spidermana z Batmanem ;)) A. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek45-1 Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi 23.02.10, 07:01 Mówisz,że nie lubisz Żydów? A widziałeś jakiegoś? Rozmawiałeś z nim? Obraził cię? Możesz nie lubić! Ale powiedz dlaczego? i dlaczego wszystkich? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asica Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: *.chello.pl 23.02.10, 09:09 Ja nie lubię przez Michnika (vel Szechter) i jego namolną poropagandę. Jego podważanie, dezawuowanie, wyśmiewanie wszystkiego co ważne dla mnie jako Polaka zraziło mnie do niego, on robi wiele złego, judzi jak cholera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frugo A czego się głupek spodziewał? IP: *.chello.pl 23.02.10, 09:25 Co mu odbiło, że tęskni do przedwojennych Żydów? Widział choć jednego z nich? Na jakiej podstawie sugeruje, że przed wojną Żydzi brali udział w życiu Polski? Nie wie o Bundzie, propagandzie antypolskiej, germanofilii żydowskiej, pełnym wyobcowaniu większości Żydów, którzy nawet nie znali języka polskiego. To, co tradycyjnie nam przekazało pokolenie żyjące w tym czasie, to niechęć do wszelkiego pasożytnictwa, masonerii, które było podstawą bytu wielu Żydów związanych rodzinnie z Żydami z innych krajów. Ta niechęć Polaków do naciągaczy jest zgrabnie i sprytnie określana jako polski antysemityzm. Jakże inaczej wygląda współżycie z wchodzącymi w skład społeczeństwa Polski Białorusinami, Litwinami, Tatarami, Niemcami ...! Oni są w Polsce u siebie, i Polska jest ich ojczyzną, dla niej pracują! Odpowiedz Link Zgłoś
kpix a czego się głupku spodziewasz? 23.02.10, 09:41 na jakiej podstawie sugerujesz, że Żydzi nie brali udziału w życiu Polski? Przed wprowadzeniem kryterium rasowego na uniwersytetach, numerus clausus, 25% kadry uniwersyteckiej stanowili Żydzi. Pewnie wśród lekarzy i pielęgniarek odsetek był jeszcze większy. Wyobcowanie ci się nie podoba? Trzeba było naszym książętom nie dawać list zakazanych zawodów i odbierać prawa do posiadania ziemi na równi z innymi. Żydowscy przedsiebiorcy dokładali się do rozwoju polskiej gospodarki i popychali jej myśl techniczną. Nie wspominając poetów: Tuwima, Brzechwy, Leśmiana czy Schultza, czy ich oddziałów w polskiej armii. Odpowiedz Link Zgłoś
levinas Re: A czego się głupek spodziewał? 23.02.10, 09:49 A co ty wiesz o Bundzie? Akurat ze wszystkich organizacji Zydowskich w Polsce miedzywojna, to, obok Agudat Israel, najbardziej byla proasymilacyjna ogranizacja! Organizacja otwarta na kontakty z Polakami. Dla Endekow niewygodna. Oni woleli syjonistow... bo ich cel byl ten sam. Do tej pory syjonisci to sa dobrzy zydzi, bo sami chcieli "do Syjamu". Podczas kiedy zydzi zyli w Polsce od XIII wieku (kto wie, czy twoj przodkowie nie byli mniej Polscy niz tutejsi Zydzi). Niektorzy sie asymilowali, inni nie. Zyli tutaj i mieli prawo do zycia tutaj. Koniec kropka. A reszta twojego postu to zbitek antysemickich przesadow. Wcale nie twierdze, ze jestes antysemita... ale takie antysemickie narracje sa ciagle w Polsce obecne... i czasem sie do czlowieka przykleja. Zeby Bund i "germanofilie zydowska" w jednym zdaniu umiescic, trzeba sie troche nagimnastykowac... podobnie zeby polaczyc pasozytnictwo i masonerie (to taka antysemicka zbitka nad ktora sie nie trzeba zastanawiac, po prostu chlast na forum i juz ulzylo!). No i juz o tych Litwinach i Bialorusinach i Niemcach dobrych... no popatrz Pan... te Zydy to niedobre byly. Ale Litwini wyrzynajcy Polakow w Wilnie, czy Bialorusini, ktorzy mordowali polakow na kresach to juz dobrzy byli. O VOlksdeutschach to ksiazki by mozna pisac. Ukraincy to tez dobra nacja, prawda? Najwieksz miejszosc w Rzeczpospolitej. I czego z nich sie takie rezuny porobily? Zeby za pare razow chlosty na folwarku sie tak od razu obrazac? Tacy Polacy dla tych mniejszosci dobrzy byli a jak sie tylko odwrocili to od kazdego bez wyjatku noz na gardlo. No to moze z polityka Polska wzgledem mniejszosci cos bylo nie tak? ehhhhh czlowieku.... mysl i czytaj, czytaj i mysl a nie tylko duby smalone na papier! Forum nie sluzy terapii grupowej. OD tego sa specjalisci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stan K. Re: A czego się głupek spodziewał? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 12:49 Ja np. nie lubię Żydów za ich nachalność. Ciągle o tym się gada - o lubieniu, nie lubieniu (co jest naganne, hm?). Np. Rosjanie niby nas ostatnio okupowali, więc powinno być ich trochę w Polsce, jakoś o nich nie słychać. Nie domagają się lubienia - mają to gdzieś, mają swój honor po prostu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hugo Kołątaj Re: Można w demokracji nie lubieć Żydów? Nie lubi IP: *.red.bezeqint.net 23.02.10, 07:55 można w demokracji nie lubić antysemitów i w ogóle, więc nie lubię i wstyd mi za tak zacofanych polaków, żyjących i karmionych przez naród. Odpowiedz Link Zgłoś
koszerny51 Re: Antysemicki napis po akcji artysty 23.02.10, 00:18 bewu napisał: > A Twoim zdaniem wszystko jest w porządku, tak? > > alez nie, poniewaz tzw.wolnosc slowa to tylko propagandowy trik, domagam sie dozywocia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rabbi Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.sta.asta-net.com.pl 23.02.10, 01:20 Chciałbym mieć jakiegoś kolegę Żyda. Chodzilibyśmy razem na kremówki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z_warsa Betlejewski produkuje antysemitow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 01:15 Betlejewski to copywriter z agencji reklamowej, ktory od dawna chce byc uwazany za artyste. Dlugo sie lansowal, ale nieskutecznie. W koncu wpadl na dobry sposob: powie swiatu jakimi antysemitami sa Polacy. I rzeczywiscie ten pomysl chwycil. Problem w tym, ze swoja akcja Betlejewski wyprodukuje wiecej antysemitow, niz ojciec Rydzyk od poczatku istnienia radia Maryja. I my wszyscy bedziemy placic wysoka cene za ten wybryk zrodzony z pychy grafomana. Mam nadzieje, ze w gazecie wyborczej ktos to wreszcie zrozumie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abrakadabra Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.10, 08:40 Jak można kogoś zmuszać, że by za kimś tęsknił? Odpowiedz Link Zgłoś
jokanda102 kto cie do czegos zmusza??? to biedny jestes... 23.02.10, 08:47 nie traktuj tej akcji tak osobiscie, nie musisz w niej uczestniczyc, niemusisz o niej czytac, nie zawracaj sobie nia dziecino tej pieknej glowki, hehehe Gość portalu: abrakadabra napisał(a): > Jak można kogoś zmuszać, że by za kimś tęsknił? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zik Re: kto cie do czegos zmusza??? to biedny jestes. IP: *.icpnet.pl 23.02.10, 19:21 Zgodnie z art. 63a Kodeksu Wykroczeń „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny” Odpowiedz Link Zgłoś
gall.anonim.pn jakoś przypomina mi się Singer 22.02.10, 21:19 Przypomina mi się Singer: "Im głupszy Żyd tym bardziej wszędzie dopatruje się antysemityzmu". Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk "Im głupszy Żyd tym bardziej wszędzie dopatruje .. 23.02.10, 02:57 "Im głupszy Żyd tym bardziej wszędzie dopatruje się antysemityzmu". Singer Tak bys to napisal gdybys byl "artysta" jak ten palant co sie lansuje prowokacyjnymi napisami na murach. Re: jakoś przypomina mi się Singer Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: 178.56.27.* 22.02.10, 21:43 to na pewno kibole zrobili. Albo Wiara Lecha, bo oni panie, antysemity są, i szatany, i tatara żrą. Gazietka ma znów temat na kilka dni-kto pobazgrał po bazgrołach. Mamy wolność, co nie? Jedni tęsknią za żydami (ci są dobrzy), inni nie tęsknią za żydami (ci są źli)ot wolnosc słowa wg GW Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niemiec Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.dip0.t-ipconnect.de 22.02.10, 23:25 A za polakami? Odpowiedz Link Zgłoś
kpix zobacz 22.02.10, 23:27 artykuł sprzed 2 dni w ich gazecie. Tak piękną apologię Polski rzadko kiedy widzę w zachodnich gazetach... cgis.jpost.com/Blogs/harris/entry/some_good_news_in_tumultuous Odpowiedz Link Zgłoś
kpix to było do forumowicza "Niemiec" 22.02.10, 23:28 i jego wpisu tutaj: forum.gazeta.pl/forum/w,67,107704067,107712797,Re_Antysemicki_napis_po_akcji_artysty.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc jakich wielu Ten artysta nie mysli. Przeciez Polacy ktorzy IP: *.dyn.optonline.net 23.02.10, 05:56 moga Zydow pamietac sa juz w bardzo podeszlym wieku. A ilu z nich jeszcze cos w ogole pamieta ? Jak mozna tesknic za kims kogo sie nidgy nie znalo ? I po co bylo mur szpecic tak bezsensownym pytaniem ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olgierd Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: 213.76.149.* 23.02.10, 07:39 Poraża rozmach akcji "artysty" aż 100 osób w 500.000 mieście tęskni za narodem wybranym, sami antysemici albo ludzie nieczuli na "sztukę" w tym Poznaniu. Polecam zmianę nazwy gazety na "Jude Zeitung" Odpowiedz Link Zgłoś
marek.es Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 21:43 Czyli napisy prosemickie są dobre, a antysemickie złe? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:26 Tak, a to cos dziwnego? Dla mnie to oczywiste i naturalne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pOLAk a obuzales sie jak ktos mowil dobrze o Polakach? IP: *.acn.waw.pl 22.02.10, 23:59 bo jak zle to na pewno. Ale wg ciebie Zyd nie czlowiek, co? Odpowiedz Link Zgłoś
jokanda102 wszystkie napisy sa zle, bo po pierwsze przez nie 23.02.10, 08:50 nasze miasta wygladaja jak slumsy, ktos placi za renowacje, a wandal to niszczy - ten kto pomazal sciane powinien zaplacic za jej odnowienie - i to jest chyba zrozumiale, co nie??? po drugie mnie nie interesuja poglady jakiegos zenka lub wieska - jesli teskni za zydami, niech sie przylaczy do akcji, jesli nie - niech sie przylaczy do przyjaciol radia maryja i nie zawraca d.py marek.es napisał: > Czyli napisy prosemickie są dobre, a antysemickie złe? Odpowiedz Link Zgłoś
nh2501 Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:00 Kolejny smutny incydent do Brunatnej Księgi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roni-moroni Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.icpnet.pl 22.02.10, 22:15 Brunatna Księga składa się z samych smutnych incydentów. Ten ze str. 460 tejże chyba najsmutniejszy (cytuję): WROCŁAW. 23 listopada w trakcie meczu Ekstraklasy piłki nożnej Śląsk Wrocław – Wisła Kraków doszło do sprzeczki między sędzią a piłkarzami drużyny gości, w trakcie której jej kapitan i reprezentant Polski – Marcin Baszczyński rzucił pod adresem arbitra „Ty cioto j…na”. Za homofobiczne wyzwisko został ukarany czerwoną kartką i wyrzucony z boiska. Nienawiść do homoseksualistów i używanie wulgarnych synonimów słowa „gej” jako wyzwiska jest zjawiskiem powszechnym na krajowych arenach sportowych, niejednokrotnie także wśród zawodników. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: 178.56.27.* 22.02.10, 22:28 [b]załóżmy taka sytuację. Spotykam gdzieś, np w sklepie, albo na lotnisku, nieważne gdzie-wyznawcę wiary mojżeszowej, który jest- oglednie mówiąc-mało kumaty. Cos mu się tłumaczy ale on i tak tego nie łapie, tak jak np miliony panów Zdzisiów czy Rysiów spod budki z piwem, albo herr Helmut zza Odry. No i myślę o takim-ale głupi żyd! (tak jakbym pomyslał o p. Zdzisku albo Rysku, a o Helmucie-jaki głupi Niemiec). I czy w takim razie nazwanie kogos "głupim żydem" jest przejawem antysemityzmu? Ale jeśli powiem "głupi Niemiec" to jest to antygermanizm? A "głupi Polak"-to przejaw antypolonizmu? Pytam zupełnie poważnie, bo coś mi się wydaje, iż przedstawiciele Narodu Wybranego, a także część politycznie poprawnych nie-potomków Mojżesza reaguje wręcz histerycznie na każde sformułowanie gdzie pada słowo "żyd" w niekoniecznie pozytywnej formie. Żeby było jasne-nie mam nic do Żydów, interesuje mnie ich kultura itd, ale daleki jestem od jakiś pseudo-akcji wydumanego "artysty" nachalnie promowanych przez GW..]. Odpowiedz Link Zgłoś
czarek1 Re: Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:50 Gość portalu: anty napisał(a): > [b]załóżmy taka sytuację. Spotykam gdzieś, np w sklepie, albo na > lotnisku, nieważne gdzie-wyznawcę wiary mojżeszowej, który jest- > oglednie mówiąc-mało kumaty. Cos mu się tłumaczy ale on i tak tego > nie łapie, tak jak np miliony panów Zdzisiów czy Rysiów spod budki z > piwem, albo herr Helmut zza Odry. No i myślę o takim-ale głupi żyd! > (tak jakbym pomyslał o p. Zdzisku albo Rysku, a o Helmucie-jaki głupi > Niemiec). I czy w takim razie nazwanie kogos "głupim żydem" jest > przejawem antysemityzmu? Ale jeśli powiem "głupi Niemiec" to jest to > antygermanizm? A "głupi Polak"-to przejaw antypolonizmu? Pytam > zupełnie poważnie, bo coś mi się wydaje, iż przedstawiciele Narodu > Wybranego, a także część politycznie poprawnych nie-potomków Mojżesza > reaguje wręcz histerycznie na każde sformułowanie gdzie pada słowo > "żyd" w niekoniecznie pozytywnej formie. Żeby było jasne-nie mam nic > do Żydów, interesuje mnie ich kultura itd, ale daleki jestem od jakiś > pseudo-akcji wydumanego "artysty" nachalnie promowanych przez GW..]. No to powiedz: "ale glupi czlowiek" bez dodawania Zyd, czy Niemiec, poniewaz pochodzenie czy narodowosc nie ma nic wspolnego z glupota, czy madroscia. Czy jesli bedziesz gdzies poza granicami Polski i uslyszysz, jak ktos w analogicznej sytuacji mowi o kims "ale glupi Polak", to tez bedzeisz uwazal,ze wsystko jest w porzadku? Odpowiedz Link Zgłoś
tetradrachma Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:17 każdej akcji towarzyszy...reakcja ! Ktoś tęskni, a ktoś nie. Różne są metody (artystyczne) aby zaistnieć. Nieznalska, powiesiła jaja na krzyżu i stała się "znalska" ! Polska jest, (niewazne czy w większym czy, mniejszym stopniu) krajem antysemickim i, stosując formę prowokacji (artystycznej ?)należy się spodziewać reakcji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: franc Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 00:07 Napisał nie tęskniący. Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk << Zydzi sa, (niewazne czy w wiekszym czy, 23.02.10, 03:17 "Polska jest, (niewazne czy w większym czy, mniejszym stopniu) krajem antysemickim" mniejszym stopniu) narodem jesli juz nie samobojcow to masochistow.>> Osiedlali i osiedlaja sie glownie tam (kiedys nasz kraj i Anglia , dzisiaj Niemcy czy Stany) gdzie jest im najgorzej, tam gdzie sa najbardziej "przesladowani". :) :) :). Swoj kraj Izrael traktuja jako bezpieczne ale niekoniecznie najbardziej przychylne im miejsce schronienia glownie przed miedzynarodowymi listami gonczymi jakimi scigani sa za swoje najczesciej zlodziejskie "osiagniecia" w krajach "antysemickich". Re: Antysemicki napis po akcji artysty Odpowiedz Link Zgłoś
mateusztt artysty ?? 22.02.10, 22:33 w takim razie, ten co zrobił ten dopisek to też artysta Odpowiedz Link Zgłoś
funkenschlag Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:34 Pomijając sam fakt bazgrania po murach, to samo hasło jest takie średnio antysemickie. Nikt by się nawet nie obejrzał gdyby napisano "nie zniemczycie" "nie zchińszczycie", czy cokolwiek innego. Wandalizm wandalizmem, ale niektórzy są przewrażliwieni i to tylko na pokaz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kombatant zamow jeszcze 5 piw IP: *.acn.waw.pl 23.02.10, 00:50 i powiedz ze to rzymskie pozdrowienie. A potam idz sluzyc do mszy, jak prawdziwy Polak-Katolik z ONR Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: greg0,75 Re: zamow jeszcze 5 piw IP: *.net.autocom.pl 23.02.10, 07:23 Młodzież służąca do mszy dość wyraźnie różni się od młodzieży zamawiającej 5 piw; m. in. wiekiem... Odpowiedz Link Zgłoś
kolander Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:38 Wisialy kiedys na slupach plakaty teatralne reklamujące sztukę "Ostatni Żyd w Europie". Pod jednym takim widzialem dopisek: "Dobrze by było" :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niesmieszne Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.chello.pl 22.02.10, 23:59 i ciebie to śmieszy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niesmieszne Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:01 "a kiedy przyjda podpalic dom", to tacy co teraz chichoczą, wezmą pochodnie i podpala stodołę pełną sąsiadów.. Odpowiedz Link Zgłoś
koszerny51 Re: Antysemicki napis po akcji artysty 23.02.10, 00:30 dnGość portalu: niesmieszne napisał(a): > "a kiedy przyjda podpalic dom", to tacy co teraz chichoczą, wezmą pochodnie i > podpala stodołę pełną sąsiadów.. lub zjedocza sie w komunistyczny tlum i wymorduja miliony, jak tow.Zydzi Odpowiedz Link Zgłoś
menago1916 Re: Antysemicki napis po akcji artysty 23.02.10, 08:43 > "a kiedy przyjda podpalic dom", to tacy co teraz chichoczą, wezmą pochodnie i > podpala stodołę pełną sąsiadów.. Tych samych, którzy wsadzali ich do pociągu na Kołymę? Odpowiedz Link Zgłoś
jokanda102 nie, tych samych co w jedwabnem zapedzali swoich 23.02.10, 08:53 sasiadow do stodoly... a czyjas glowa bawili sie jak pilka... Odpowiedz Link Zgłoś
a_l_e_x Troche logiki ludzie! Nie ideologii! 22.02.10, 22:44 Zastanowcie sie co wy piszecie. Tesknota za żydem jako antysemityzm?! Przeciez to sa same w sobie prosemickie hasla, co w nich jest antysemickiego?! Za chwile dojdzie do tego, ze uzycie slowa ŻYD juz samo w sobie bedzie antysemickie!!! Paranoja! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marajka Re: Troche logiki ludzie! Nie ideologii! IP: *.ghnet.pl 22.02.10, 23:08 Chodzi o napis o zazydzaniu Polski... Paranoją jest to, ze ludzie w XXI wieku w seodku Europy nie potrafią czytać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XXL Re: Troche logiki ludzie! Nie ideologii! IP: *.ksknet.pl 22.02.10, 23:31 w stanach zjednoczonych uzycie slowa Zyd/Jew/zostalo od dawna zlikwidowane.w popularnym slangu uzycie czasownikowe - "to jew" oznacza - oszukac,zmanipulowc,/wyzydzic - jak mowi tamtejsza polonia/. rzeczownik Jew zostal zastapiony przez Hebrew,Israeli lub przymiotnik jewish istotnie,slowo Zyd jest tam uwazane za antysemickie i politycznie niepoprawne. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix zagoogluj 22.02.10, 23:36 www.google.com/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=651&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&q=site%3A.edu+jewish&btnG=Szukaj&lr=&aq=f&oq= Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tical Re: Troche logiki ludzie! Nie ideologii! IP: *.hsd1.fl.comcast.net 22.02.10, 23:48 Nieprawda Odpowiedz Link Zgłoś
douglasmclloyd Re: Troche logiki ludzie! Nie ideologii! 23.02.10, 00:28 a_l_e_x napisał: > Zastanowcie sie co wy piszecie. Tesknota za żydem jako antysemityzm?! Przeciez > to sa same w sobie prosemickie hasla, co w nich jest antysemickiego?! Za > chwile dojdzie do tego, ze uzycie slowa ŻYD juz samo w sobie bedzie > antysemickie!!! Paranoja! Dlatego trzeba używać słowa Żydowie. Nikt sie nie czepia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fufu Słowo "Żyd" antysemickie? To już było!! IP: *.chello.pl 23.02.10, 09:52 Nagonka na antysemityzm w Polsce za czasów stalinowskich doprowadziła do tego, że słowo "Żyd" znikło z obiegu, mogło dotyczyć tylko spraw związanych z martyrologią, wyjątkowo - z historią. Powiedzenie o kimś, że jest Żydem mogło zaowocować procesem i zapytaniem prokuratora (przypominającego jako żywo jednego z członków komisji sejmowych): "A co wy, właściwie, obywatelu mieliście na myśli mówiąc o obywatelu Kowalskim, że jest Żydem? Może chcieliście go napiętnować? Zachęcić ukrytych nacjonalistów do jego prześladowania?" Odpowiedz Link Zgłoś
diabando Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:51 Co za ohydny antysemitnik się tego dopuscił !!! balder.org/judea/billeder-judea/Cartoon-Hey-Rabbi-Whatcha-Doing.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
maciejka_0 Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 22:53 Nie warto nawet poruszać tematu , bo "ktoś" jeszcze może poczuje się popularny , albo zechce się jeszcze gdzieś podpisać... Odpowiedz Link Zgłoś
kibicc Czy antysemityzm jest lepszy od filosemityzmu? 22.02.10, 22:53 Kto mnie przekona że nowy napis jest gorszy od starego? A tak na boku, to i tak używamy niewłaściwego języka. Prawdziwymi Semitami są Arabowie i np. Palestyńczycy. Żydzi to potomkowie stepowych Chazarów i miks różnych ludów afrykańskich zjednoczony w XIX wieku przez syjonistów Hertzla. Prawdziwym antysemityzmem jest więc mordowanie i trzymanie za murem Palestyńczyków. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix bełkoczesz stary 22.02.10, 23:08 pobierasz niepoparte żadnym materiałem dowodowym tezy Sanda o rzekomym pochodzeniu chazarskim, nie biorąc pod uwagę, że jest to marginesowy profesorek. Wszystkie badania DNA, czy to na Żydach aszkenazyjskich czy innych, nie wykazują żadnej specjalnej zbieżności z Chazarami, którzy są ludem azjatyckim który przywędrował nad Krym. Fakt, że Żydzi mieszkali również i tam nie znaczy, że Chazarowie = Żydzi. Odpowiedz Link Zgłoś
kosiasko bełkoczesz stary nieuku 22.02.10, 23:35 Wszystkie badania DNA, na Żydach aszkenazyjskich nie wykazuj żadnej zbieżności z Semitami. patrz, dnatribes.com/sample-results/dnatribes-europa-sample-ashkenazi.pdf kpix napisał: > pobierasz niepoparte żadnym materiałem dowodowym tezy Sanda o rzekomym > pochodzeniu chazarskim, nie biorąc pod uwagę, że jest to marginesowy profesorek > . > Wszystkie badania DNA, czy to na Żydach aszkenazyjskich czy innych, nie wykazuj > ą > żadnej specjalnej zbieżności z Chazarami, którzy są ludem azjatyckim który > przywędrował nad Krym. Fakt, że Żydzi mieszkali również i tam nie znaczy, że > Chazarowie = Żydzi. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix i to ma być za dowód ? :) 22.02.10, 23:50 czytałeś jakąś pracę naukową z tej dziedziny? masz tu zestaw en.wikipedia.org/wiki/Genetic_studies_on_Jews#Y-DNA_of_Ashkenazim_Jews i ostateczny wniosek "Thus, the paternal gene pool of Ashkenazi Jews has a Middle Eastern base with significant contributions from western, eastern and southern European populations and people of indeterminate origins." proponuję przeczytać chociażby pierwszą pracę z dziedziny, zanim będziesz komuś grzebał po genach - i nie chrzanić nonsensów The Jewish populations were characterized by a diverse set of 13 haplotypes that were also present in non-Jewish populations from Africa, Asia, and Europe. A series of analyses was performed to address whether modern Jewish Y-chromosome diversity derives mainly from a common Middle Eastern source population or from admixture with neighboring non-Jewish populations during and after the Diaspora. Despite their long-term residence in different countries and isolation from one another, most Jewish populations were not significantly different from one another at the genetic level. Admixture estimates suggested low levels of European Y-chromosome gene flow into Ashkenazi and Roman Jewish communities. A multidimensional scaling plot placed six of the seven Jewish populations in a relatively tight cluster that was interspersed with Middle Eastern non-Jewish populations, including Palestinians and Syrians. www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC18733/?tool=pmcentrez Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bumcyk Re: bełkoczesz stary nieuku IP: *.range86-177.btcentralplus.com 23.02.10, 00:35 kolego, ten link- co to za bzdura?? przyklady- patrz wegrzy, obecnie jezykoznawcy odrzucili teze, ze wegierski jest spokrewniony z finskim. bulgarzy- turecki lud, ktory zostal zeslawinizowany. miejsce pochodzenia to dorzecze wolgi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drop it Re: bełkoczesz stary IP: 91.123.170.* 23.02.10, 08:15 ..no, i tu cię lubię. Antysemitą jest każdy, kto nie lubi Palestyńczyków, i pozwala by( jak to mówią żydzi) "rozlokować" naród - przenieść ich gdzieś indziej. A na to zgody nie ma - w tym miejscu mieszkają Arabowie( od kilkuset lat) i żydzi (od kilkudziesięciu lat)I nawet jak w NY jest "chasydcka" ulica jubilerów. to nie znaczy , że reszta świata ma myśleć jak żydowscy doradcy prezydenta US. To ich problem. Niech sobie z tym poradzą sami. A nam niech dadzą spokój. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix nie weksluj polskich rasizmów na problemy 3000km 23.02.10, 09:19 dalej. W XIX wieku i 1. połowie XX wieku dokładnie wiadomo było, co to jest antysemityzm i rozszerzanie tego pojęcia post factum, żeby odsunąć dyskusję od morza niechęci (a czasem wręcz nienawiści) wobec kilku milionów ludzi, którzy tutaj mieszkali. Te wszystkie próby genetycznego rozbijania ich na "mix" to jest jeszcze większa porażka. To tak, jakby ktoś próbował zbijać rozmowę o rodzimej rusofobii na fakt, że Rosjanin z Kaliningradu wygląda inaczej niż Rosjanin z Irkucka. Zasłanianie się postawami z Broadwayu który jest 5000 km stąd to też typowa ucieczka od faktu, że tu i teraz na murach są dziesiątki gwiazd Dawida na szubienicy, zaś tak szanowany rodzimy biskup jak Pieronek dolicza sobie żydowskie ofiary II Wojny, aby powiedzieć, że "naród polski w czasie wojny stracił 6 milionów ludzi". Wystarczy tego pokazywania palcami na innych. Pora spojrzeć na troszkę na siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
levinas Re: nie weksluj polskich rasizmów na problemy 300 23.02.10, 10:25 kpix. Powiedzmy ze narod Polski stracil 3 mln... do tego stracilo zycie 3 mln polskich zydow, nie za to ze byli Polakami, ale ze byli Zydami. Czy jednak te 3 mln to juz nie dosc, zeby byc dowodem na oczywisty fakt, ze zarowno Zydzi jak i Polacy byli ofiarami tej wojny? Czy te 3 miliony zamordowane to malo? Tymczasem, niestety, ale z II WW robi sie taka narracje: hitler zaatakowal Polske po to, zeby wymorodowac tam 6 mln zydow. To jest tak uproszczona wersja historii, ze az niewiadomo jak z nia polemizowac... niestety taka wlasnie komiksowa wizja historii prezentowana jest bardzo czesto przez Zydow. Juz w ogole nie wiemy po co ta wojna byla... moze gdyby Beck sie zdecydowal dac ten korytarz i wyprowadzil tym korytarzem wszystkich polskich zydow to Reichu, to w ogole nigdy by zadnej wojny nie bylo a obozy koncentracyjne powstalyby w Niemczech a nie w Polsce. Mam nadzieje, ze mnie dobrze zrozumiesz, bo nie zamierzam tu wazyc cierpien i losow... ale taki komiks jest rysowany... Pomiedzy 39 a 45 nie wydarzyla sie wojna, wydarzylo sie SHOAH. "Weszli Niemcy, wylapali zydow a polacy zagazowali ich w obozach". Koniec kropka. I to jest wlasnie to, co mowil biskup. Tymczasem odrobina wyobrazni wystarczy, zeby przewidziec, ze gdyby Hitler dostal jeszcze z piec, szesc lat, to wygazowal by tez reszte Polakow. Tylko to i tylko tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix ależ nie, Lewinasie 23.02.10, 10:39 fałszywą narracje stosowały obie strony, a nie jedna. Chodziłeś kiedyś do peerelowskiej szkoły? Ja tak. Z niej dowiedziałem się, że Auschwitz jest miejscem martyrologii narodu polskiego. W Wyborczej opisywano niedawno ankietę prowadzoną od 1995 r., w której pada pytanie (z pamięci:) "kto głównie zginął w Oświęcimiu". Otóż w tymże 1995 roku prawidłową odpowiedź "Żydzi" wskazywało 8% ankietowanych Polaków. Natomiast wypowiedzi Pieronka były karygodne. Są tak karygodne, jak niektóre antypolskie wypowiedzi niektórych Żydów. Taka sama jazda po bandzie, tyle że mówi to wysoko postawiony biskup, który dotychczas zachowywał się w sposób bardzo zrównoważony. Oba narody się na siebie boczą, mając do tego podstawy bardzo umiarkowane. Zamiast w XXI wieku zakopywać podziały, to szaleją jakieś rasizmy. Ostatnio w RP odbyła się debata między historykami Jasiewiczem, Polonskym i Bauerem. Dwaj ostatni odpowiadali w sposób bardzo zrównoważony, ten pierwszy niestety wykorzystał "czas antenowy" do pasma zarzutów. Szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
levinas Re: ależ nie, Lewinasie 23.02.10, 10:51 >Oba narody się na siebie boczą, mając do tego podstawy bardzo >umiarkowane. I tu sie z toba zgodze! Im bardziej sie w to wczytuje, to wyglada mi to na rozwod malzenstwa, ktore przez dluzszy czas strasznie sie ze soba meczylo i musialo od siebie odpoczac. Ale trzeba przyznac, ze ten dyskurs jest tak bardzo nacechowany emocjami, ze, mimo iz po rozwodzie, ciagle sie zachowuja tak, jakby funkcjonowali jako "item". :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stan K. Re: nie weksluj polskich rasizmów na problemy 300 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 13:36 Dzieciska se malują, bo się bawią, jak to dzieci. Dzieci nie lubisz, ty anty... Antyspołeczniku! Fuj! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kochas Re: nie weksluj polskich rasizmów na problemy 300 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 21:24 Przykro to mowic,ale zyjemy w swiecie zaklamanym.Na jedne narody wywleka sie wszystko co negatywne i wstydliwe,a drugie traktuje sie jak okaz cnot i chodzacej dobroci.Wiadomo my Polacy,jak kazdy inny narod mamy swoje wady i zalety o ktorych sie duzo mowi.Odnosi sie wrazenie,ze ludzie szczegolnie zydowskiego pochodzenia,zatracili pewne proporcje i o Polakach gospodarach tej umeczonej najazdami przez obcych ziemi mowia zle,czesto gorzej niz zle.Mimo wielokrotnych zdrad Polski przez zyjace w niej mniejszosci i czeste pojscie na wspolprace z najezdzcami my Polacy mamy obowiazek was kochac fuck za przeproszeniem.Jak wam sie tu nie podoba,to przeciez nikt nikogo nie trzyma mozecie sobie wyjechac po uprzednim zwroceniu pieniedzy za wyksztalcenie(wyksztalcenie lekarza w USA kosztuje 2mln dolcow)i ladne podziekowanie.Jesli chodzi o gwiazde Dawida to powstala raczej we wstydliwych okolicznosciach o czym sie utajnia.Wiadomo,ze siusiak meski byl od starozytnosci oznaczany trojkacikiem.Teraz z jakichs dziwnych powodow to zarzucono,ale dwa nakladajace sie na siebie trojkaty dawniej za czasow krola Saula i Dawida oznaczaly stosunek mezczyzny z mezczyzna.To wlasnie krolowie Saul i Dawid posuwali sie nawzajem,bo byli homoseksualistami.Blekitne pasy oznaczaly uprawianie milosci nad brzegiem morza,pod blekitnym niebem Izraela.To jest geneza powstania znakow Sodomistow Semitow.Jest to wstydliwe,ale nie rozumiem dlaczego o tym nie nalezy rozmawiac szczerze,a nie ukrywac to i robic parady homoseksualistow na pamiatke takich samych parad krola wesolka Dawida.Nie wstydzmy sie milosci jaka by ona nie byla cialcial. Odpowiedz Link Zgłoś
unhappy Re: nie weksluj polskich rasizmów na problemy 300 23.02.10, 22:59 Gość portalu: Kochas napisał(a): > Przykro to mowic,ale zyjemy w swiecie zaklamanym.Na jedne narody > wywleka sie wszystko co negatywne i wstydliwe,a drugie traktuje sie > jak okaz cnot i chodzacej dobroci. Ktoś kto przejmuje się tym co ktokolwiek pisze o cechach narodu jako całości jest równie głupi jak ten co takie wywody prowadzi. > Wiadomo my Polacy,jak kazdy inny > narod mamy swoje wady i zalety o ktorych sie duzo mowi. Bzdura stukrotna. Zalety i wady to może mieć Polak. Nie Polacy. Niestety uświadomienie sobie tego bzdury przekracza możliwości wielu osób. Odpowiedz Link Zgłoś
levinas Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:08 Kpix. NIe czytalem ksiazki Sanda, ale zamierzam. Teza wyglada bardzo ciekawie. Mysle jednak ze Sanda nie tyle interesuje to czy sa Hazarami czy nie, ile obalenie syjonistycznego mitu, na podstawie ktorego Zydzi maja niezbywalne i jedyne prawo do zasiedlenia Palestyny. Z opinii o ksiazce te tezy wygladaja dosyc rozsadnie. Syjonisci uzyli pewnych religijnych motywow i stworzyli calkiem nowa mitologie narodowa. Dekonstrukcja tej mitologii, jak bardzo kontestowana by nie byla, wcale nie zrobi im zle. Chociazby poprzez dyskusje jaka wywola. Odpowiedz Link Zgłoś
wioocha Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:20 Israel Shamir ( www.israelshamir.net/ ) omawia temat talmudyzmu i syjonizmu dość dogłębnie, a co więcej jest wyznania starotestamentowego. Kwestia Hazarii i Hazarów to zaś bardzo ciekawy temat i niedawno tak naprawdę odkryty, wciąż niezbadany dostatecznie. Na marginesie - na szczęście narodowość hazarska "nie istnieje" :) Stąd można całkiem otwarcie i bez ogródek wypowiadać się na temat hazarskiej plagi we współczesnym świecie nie narażając się na szykany służalczych prokuratorów czy innego dziadostwa. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:23 Izrael Szamir jest totalnym świrem i skandalistą. Za współpracę podziękowali mu nawet Palestyńczycy. Poczytaj na wikipedii o jego życiorysie. "hazarska plaga" - Boże, co za skrajna nienawiść etniczna... Odpowiedz Link Zgłoś
levinas Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:29 Shamir to ten "od antysemityzmu Polakow wyssanego z mlekiem matki". To gwoli przypomnienia uczestnikom forum tej barwnej postaci Odpowiedz Link Zgłoś
levinas Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:55 a no tak. Tamten to byl Ichak Schamir Odpowiedz Link Zgłoś
wioocha Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 10:50 levinas napisała: > Shamir to ten "od antysemityzmu Polakow wyssanego z mlekiem matki". To > gwoli przypomnienia uczestnikom forum tej barwnej postaci Nie, to ten od "antysemityzmu żydowskiego", za co najchętniej by go ukamienowali talmudyczni fanatycy. O Polakach wyraża się pozytywnie i z szacunkiem, więc nie manipuluj. Odpowiedz Link Zgłoś
wioocha Re: bełkoczesz stary 23.02.10, 11:29 kpix napisał: > "hazarska plaga" - Boże, co za skrajna nienawiść etniczna... Wiesz, może od razu zapisz komu trzeba cały swój majątek i przyszłe zarobki. Dałbyś tym dowód swojej miłości etnicznej i sytuacja będzie jasna. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix Levinas, dyskusji oni mają po uszy 23.02.10, 10:21 debaty nad książką Sanda się odbyły i wynik jest w większości negatywny, przynajmniej w przypadku dyskusji które widziałem. Oni sami sobie dość sprawnie obalili mit o którym mówisz, otwierając w l. 90-tych własne archiwa dotyczące 1948 r. (czego do tej pory nie zrobił żaden arabski kraj) i pisząc otwarcie na temat dekad syjonizmu, więc o to się nie trzeba martwić. Chodzi mi o coś innego. Zychowicz zrobił sobie wywiad z Sandem, którego główne tezy są kiepsko kompatybilne z całością tego, co do tej pory zna historiografia, własne przekazy ustne i badania DNA. W tym momencie iluś głupków znad Wisły bierze sobie taki artykuł jako dowód i sugeruje jakoby to były jakieś znajdy. To jest śmieszne. Należy zacząć od tego, że od Niemiec po Smoleńsk i od Rygi po Bałkany, ta grupa ludzi miała swój własny język, charakterystyczną religię, tradycję, kulinaria i odrębną pamięć - co jest wystarczające do tego, by ich nazwać narodem. Zwróć uwagę Levinasie, że w tym kraju żyje jeszcze jakaś mniejszość żydowska - i oni muszą stale wysłuchiwać tych tekstów od "prawdziwych Polaków". Odpowiedz Link Zgłoś
levinas Re: Levinas, dyskusji oni mają po uszy 23.02.10, 10:43 W tych reakcjach na Sanda w Polsce o ktorych piszesz jest cos perwersyjnego. W sumie Sand podwaza mit syjonistyczny. W miedzywojniu Syjonisci to byli ulubieni zydzi endecji. Wiec wlasciwie podwazajac "legacy" wspolczesnego Izraela Polacy, byc moze nieswiadomie, akceptuja "legacy" zydow aszkenazyjskich w Europie Centralnej... hmm... czy polski antysemita nie powinien wlasciwie uwazac, ze Sand duby smalone bredzi i ze, jak najbardziej, Zydzi sa narodem wybranym, ktory powinien zasiedlic Eretz Ysroel od pustyni Negev, bo wzgorza Golan i az do rzeki Jordan? A co do archiwow... dobrze, ze je otworzyli. Szkoda, ze jeszcze nie otworzyli siebie na ich zawartosc. Percepcja i przyjecie "new historians" w Izraelu jest jakie jest. Izrael nie jest jeszcze gotow zmierzyc sie z wlasnymi mitami. Co do Sanda, to podoba mi sie pewnego rodzaju racjonalne podejscie do problemu osiedlenia Zydow w Palestynie. To jest bardzo "zydowskie" podejscie, bardzo racjonalne. Juz tam sa. To jest ich dom. Koniec. Panstwo Izrael ma prawo do istnienia i samookreslenia (dla panstwa w duzej mierze opartego na religji, a wiec w pewnym sensie dyskryminacyjnego, to jednak jest "statement"). To otwiera pewna droge racjonalnego czy wrecz "handlowego" zalatwienia sprawy z Arabami (rozwiazanie kwestii np. powrotu uchodzcow poprzez jakies finansowe konstrukcje). Uwazam, ze rozwiazanie konfliktu na Bliskim Wschodzie, to kwestia handlowa, nie ideologiczna. I w tym Handlu to nie tylko Israel ale tez ONZ jest strona IMHO. Im dalej od mitow i ideologii, tym lepiej! Odpowiedz Link Zgłoś
kpix Re: Levinas, dyskusji oni mają po uszy 23.02.10, 10:47 ale dlatego, że New Historians przestrzelili z samokrytyką. Tacy historycy jak Benny Morris twierdzą dziś rzeczy o 180 stopni odwrotne, niż tezy, które pierwotnie umieszczali w swoich książkach. Sądzę też, że nie ma tam otwarcia dlatego, że są w konflikcie i nie mają poczucia bezpieczeństwa. levinasie, gdyby konflikt był kwestią handlową, zostałby rozwiązany dawno temu. To jest konflikt geopolityczno-religijny. Między wschodem a zachodem. Islamem a cywilizacją judeochrześcijańską. To nie takie proste. ok, spadam. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kpix Re: Levinas, dyskusji oni mają po uszy 23.02.10, 10:54 aha, ostatnia rzecz. Sand może mieć częściowo rację w jednej rzeczy: wg badań DNA Palestyńczycy są spokrewnieni z Żydami Aszkenazyjskimi i zachowały się resztkowe podobieństwa tradycji, a nawet gdzieniegdzie niektóre rody mają taką samoświadomość. Teza jest taka, że duża część dzisiejszych Palestyńczyków jest potomkami schrystianizowanych, a później na siłę zislamizowanych wieśniaków żydowskich. Poczytaj sobie o tezach człowieka Tzvi Misinai oraz ruchu Engagement, razem z ich filmami. Rzecz w tym, że większość Palestyńczyków odrzuca te sugestie, traktując je jako...... żydowski spisek :) no to na razie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niemiec Re: Czy antysemityzm jest lepszy od filosemityzmu IP: *.dip0.t-ipconnect.de 22.02.10, 23:29 No, panie kibicc, niejaki Adolf bylby z pana dumny :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: palestynczyk Re: Czy antysemityzm jest lepszy od filosemityzmu IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:03 palesynczycy sami się za ten mur zapedzili. a przed murem tez mieszkaja palestynczycy.. miedzy zydami, maja swoje budki z falafelem, prace a dzieci posylaja do szkoly. ci ty qrwa wiesz o palestynie Odpowiedz Link Zgłoś
doroteja_z_brzozy gdzie tu art? ;-) 22.02.10, 22:59 Pan artysta: "Nie zajmuję się polsko-żydowskim pojednaniem, jestem artystą i w ramach tej akcji badam też reakcje ludzi na słowo "Żyd". Pan artysta zajmuje się byciem artystą, co widać po idiotyzmie akcji, deficycie w umiejętności antycypacji. każdy nie-artysta domyśliłby się, jaka będzie reakcja na artysty akcję. tylko sam artysta musi badać poprzez akcję. Artysta, panie artysto, zanim przystąpi do wszelkich (artystycznych) akcji musi posiadać wiedzę, musi szanować kontekst, musi posiadać umiejętność analizy... tak, tak, musi. :-) Zapatrzą się takie różne artysty i myślą, że są Althamerami. Na szczęście ziarno od plew da się odróżnić. Odpowiedz Link Zgłoś
krakus24kr Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? 22.02.10, 22:59 okaleczają młodych chłopców. Ale zacofanie i afrykańskie obyczaje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:13 Najbardziej niesemickim, obrzezanym narodem są amerykanie (USA). O ile obrzezanie chłopców na terenie Afryki PŁn. mogło kiedyś mieć znaczenie zdrowotne (tak jak zakaz spożywania wieprzowiny), to obecnie świadczy tylko o wpływie religii na ogłupianie ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
uniwr Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? 22.02.10, 23:20 To ty dużo wiesz o świecie. Żydzi powiadasz? W USA zaraz po urodzeniu wciąż obrzezanych jest 56 % chłopców, czy jakieś 70 milionów ludzi. No ale to przecież zacofany afrykański kraj. Żydów na całym świecie jest 13 milionów :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dr Mullhouse Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:34 Z tymi Stanami to akurat słaby przykład na nieżydowski naród (lekarze) :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antonius Block Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:15 sugerujesz, że żydowscy lekarze tną a napletki chrzescijanskim chłopcom POTAJEMNIE? ;-)))) Odpowiedz Link Zgłoś
kosiasko Wiecie że żydzi obcinają Arabom skórę z fiuta? 22.02.10, 23:42 Robia to prymitywni afrykanscy Masajowie, Semici, Muzułmanie, ogłupieni zydowska propaganda Amerykanie... ale w stanie Massachusetts: www.mass.gov/legis/bills/senate/186/st01/st01777.htm uniwr napisał: > To ty dużo wiesz o świecie. Żydzi powiadasz? W USA zaraz po urodzeniu wciąż > obrzezanych jest 56 % chłopców, czy jakieś 70 milionów ludzi. > No ale to przecież zacofany afrykański kraj. > > Żydów na całym świecie jest 13 milionów :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.10, 10:37 USA są drugą ziemią obiecaną. Są totalnie zażydżonym krajem. Jak to odbierzesz, Twoja sprawa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek No to żeś chłopie zabłysnął... ignorancją IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.10, 23:48 pl.wikipedia.org/wiki/Obrzezanie#Skala_obrzezania_m.C4.99.C5.BCczyzn_na_.C5.9Bwiecie Pani, Żydzi, wszędzie Żydzi... Nawet w Palestynie, Arabii Saudyjskiej, Pakistanie i Afganistanie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kmailahelena Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.pools.arcor-ip.net 23.02.10, 00:03 > okaleczają młodych chłopców. Ale zacofanie i afrykańskie obyczaje. hmm szkoda, ze na ten temat wypoawiadaja sie tylko chlopcy.... albo jakies niedoswiadczone dziewczynki.... Odpowiedz Link Zgłoś
drojb Re: Wiecie że chrześcijanie moczą niemowlaków 23.02.10, 00:29 w zimnej wodzie? Ale barbarzyństwo i zacofanie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jola i przez to kiepsko się dymają, kiepscy w lozku :( IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:38 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bOLESLAW27 Re: Wiecie że żydzi obcinają skórę z penisa? IP: *.71.24.63.res.static.edpnet.net 23.02.10, 10:31 I DOBRZE ROBIA! POPRAWIA HIGIENE I WYDAJNOSC W LOZKU. PARTNERKA ZACHWYCONA! polecam! Odpowiedz Link Zgłoś
krakuw Krypto reklama 22.02.10, 23:05 Shalom! Czy platforma obywatelska, TVN oraz gazeta michnika wykupiła sobie reklamę na murze??? Silna RP Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mateusz pismaki szechtera do nauki ! IP: *.210.245.179.neter.pl 22.02.10, 23:07 Niestety ale mamy do czynienia albo z brakiem fachowej wiedzy albo z celowym wprowadzaniem w błąd. Chciałbym to miejsce poświęcić walce z wszechobecnymi wokół nas mitami - czasem jest w nich ziarnko prawdy a czasem nie - niemniej jednak żyją własnym życiem - szczególnie te nad którymi spoczywa piętno nietykalności, auto cenzorskie zapędy etc... Antysemita , antysemici , antysemityzm itd. Jednym z takich pojęć które pragnął bym głębiej naświetlić jest antysemityzm - to słowo działa na wielu w sposób elektryzujący - jedni omijają go szerokim łukiem inni pławią się nim z lubością - ale co to tak naprawdę znaczy ? czy można mówić ze jesteśmy narodem antysemickim? Większość posługujących się tym słowem nie wie tak naprawdę jakie ma znacznie. Co to wiec jest ? Skąd się to słowo wzięło - cóż to w końcu jest ten semityzm ? Kto to jest Semita? Często pojawia się to określenie gdy tematyka dotyczy konfliktu palestyńskiego i opowiadania się za racjami jednej ze stron. Semita - antysemita ? % antysemitów wśród Semitów ... Żydzi i Arabowie.. Historycznie - jak podają encyklopedie - Semici to ludność zamieszkująca od starożytności Azję Zachodnią, należąca do semickiej grupy językowej, której nazwa pochodzi od biblijnego Sema, syna Noego. Języki semickie dzielą się na 3 grupy - wschodnią (język akadyjski), północno-zachodnią (m.in. języki: kananejskie, aramejskie, fenicki, hebrajski) i południowo-zachodnią (języki arabskie i etiopskie). Więc również Arabowie są Semitami i stanowią większość populacji, a na dodatek są liczniejsi od Żydów i ci ostatni nie stanowią nawet 10% Semitów. (dodatkowo nie każdy Żyd to Semita - pewna część Żydów stanowią ludzie któzy przeszli na Judaizm). Jeśli założymy ,że Antysemitą jest wróg większości Semitów to wnioski mogą być nader ciekawe - wrogowie Żydów nie mogą być antysemitami, bo są wrogami kilku % Semitów a zatem największymi antysemitami są Żydzi wrodzy Arabom. Syjonizm , syjonista .... Ale po co to wszystko ? Ano aby nie pojawiło się słowo antysyjonizm. Syjonizm został potępiony przez ONZ jako przejaw rasizmu i dyskryminacji wiec antysyjonizm tak jak antyfaszyzm czy antykomunizm nie brzmią tak negatywnie jak antysemityzm (zresztą totalna głupota jest określanie ludzi ujmujących się za Arabami-Semitami jako antysemitów... ewentualnie określanie tak ludzi którzy nic do Arabów nie maja...) Anty ... Często też pojawia się pogląd że antysemita to ktoś kogo nie lubią Żydzi – i tu jest chyba też ziarnko prawdy. Są postawy antyżydowskie , anty-judaistyczne czy antysyjonistyczne w społeczności światowej – tak jak antypolskie , antysłowiańskie , antykatolickie czy antyeuropejskie – natomiast pojęcie antysemityzm jest sztuczną łatką wykorzystywaną czasem do nie do końca czystych interesów oraz wrzucaniem do jednego wora ksenofobi czy troski o eksterminowany naród palestyński (semicki również). Natomiast w tym wyjątkowym przypadku - zważywszy na to ,że osoba która ma największe wpływy w tym piśmie jest pochodzenia żydowskiego - stawia dość prostą tezę. Czy Adam Szechter 'piórem' swojego chłopca na posyłki celowo próbuje zantagonizować dwie grupy etniczne?! Skoro tak to jaki może mieć w tym interes? Odpowiedz Link Zgłoś
kpix Nazwisko redaktora naczelnego jest Michnik 22.02.10, 23:16 matołku. Nie po to siedział 6 lat w pierdlu za komuny, gdy milionom było wygodnie, żeby jakiś Mateusz mu zmieniał nazwisko. zaś głupia rezolucja ONZ z 1975 r. jakoby syjonizm był rasizmem została przekreślona rezolucją ONZ z 1991 r., jak tylko rozpadł się bloczek sowiecki i więcej krajów mogło głosować po swojemu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piokuk Re: Nazwisko redaktora naczelnego jest Michnik IP: *.tktelekom.pl 22.02.10, 23:38 Po mamusi to też słaby powód do dumy. Uczyłem się z jej podręcznika do historii. Większych przeideologizowanych bzdetów nie pamiętam. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix Re: Nazwisko redaktora naczelnego jest Michnik 22.02.10, 23:51 przepraszam, kolega sugeruje, że zasługi i winy się dziedziczy? ocknij się. Odpowiedz Link Zgłoś
koszerny51 Re: Nazwisko redaktora naczelnego jest Michnik 23.02.10, 00:39 kpix napisał: > matołku. Nie po to siedział 6 lat w pierdlu za komuny, gdy milionom było > wygodnie, żeby jakiś Mateusz mu zmieniał nazwisko. > > zaś głupia rezolucja ONZ z 1975 r. jakoby syjonizm był rasizmem została > przekreślona rezolucją ONZ z 1991 r., jak tylko rozpadł się bloczek sowiecki i > więcej krajów mogło głosować po swojemu. chamie i zydowski prostaczku,siedzial z przerwami na wyjazdy do Paryza, bo byl agentem "ludzi honoru",udajacym "opozycjoniste",dlatego przy pierwszej okazji,oczyscil swoja teczke.Siedzial dla wlasnego interesu, nie dla Polski i Polakow. Odpowiedz Link Zgłoś
koszerny51 Re: Nazwisko redaktora naczelnego jest Michnik 23.02.10, 00:42 kpix napisał: > matołku. Nie po to siedział 6 lat w pierdlu za komuny, gdy milionom było > wygodnie, żeby jakiś Mateusz mu zmieniał nazwisko. > > zaś głupia rezolucja ONZ z 1975 r. jakoby syjonizm był rasizmem została > przekreślona rezolucją ONZ z 1991 r., jak tylko rozpadł się bloczek sowiecki i > więcej krajów mogło głosować po swojemu. zadna rezolucja nie zmieni faktu,ze syjonizm jest rasizmem itd, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XXL Re: pismaki szechtera do nauki ! IP: *.ksknet.pl 22.02.10, 23:42 uwazam to za niebezpieczny belkot.zydzi nie sa arabami a chazarowie nie byli zydami.obydwie tezy sluza probie rozmycia narodu zydowskiego i pozbawieniu go tozsamosci,tak pilnie chronionej i przechowanej od starozytnosci. Odpowiedz Link Zgłoś
janek_48 Chyba o to GW chodziło:) 22.02.10, 23:08 No i nareszcie jest napis antyżydowski i o to chodziło w tym artykule,wywołac reakcje jakiegos głupka żeby polazł i cos napisał " po linii zapotrzebowania" a jesli nikt nie napisze bo i zimno i snieg po pas to co za problem w nocy podejśc i namalowac a z rana zrobić fajną fotke a potem na pierwszą strone. " jest antysemityzm!!!I kasa za artykuł, temat można ciagnac kilka dni i udowadniać jacy wredni sa Polacy .Mam szacunek dla Żydów,Niemców, Greków, Rosjan, nie mam szacunku dla etatowych tropicieli antysemityzmu bo antyniemieckosci ani antygreckości jakoś nikt nie tropi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tropiciel gowno masz a nie szacunek.... IP: *.acn.waw.pl 23.02.10, 00:02 ..jak ci wszyscy co mowia "nie mam nic przeciw xxx* ale niech mi taki w droge nie wchodzi bo zapie...." czyli jak typowy polaczek Tadeusz_47 czy inny Krakus_24 czy Ty * = Zyd, Niemiec, etc, szkoda ze nie Polak Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: gowno masz a nie szacunek.... 23.02.10, 08:32 W dodatku pisze nieprawdę bo o antyniemieckości GW też dużo pisze. Np ostatnio sprawa posłów PiS i Gustloffa. Na antyniemieckości PiS próbował budować swoją wielkość. Stąd między innymi pochodzą kłamstwa Kurskiego sugerujacego międzywierszami jakoby dziadek Tuska wyłącznie z własnej woli poszedł do niemieckiego wojska. Odpowiedz Link Zgłoś
dyonizy1 Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 23:11 Uparcie i skrycie och Żydzie kocham cię kocham cię kocham cię nad życie W każdą pogodę potrafią dostrzec oczy moje młode niebezpieczną twą urodę Kocham cię Żydzie poznawać pragnę cię pragnę cię pragnę cię w zachwycie choć barwy ściemniasz wierzę w światełko które rozprasza mrok Wierzę w niezmienność Nadziei nadziei W światełko na mierzei Co drogę wskaże we mgle Nie zdradzi mnie Nie opuści mnie A ja szepnę skrycie och Żydzie kocham cię kocham cię kocham cię nad życie Choć barwy ściemniasz Choć tej wędrówki mi nie uprzyjemniasz Choć się marnie odwzajemniasz Kocham cię Żydzie Kiedy sen kończy się kończy się kończy się o świcie A ja się rzucam Z nadzieją nową na budzący się dzień Chcę spotkać w tym dniu Człowieka co czuje jak ja Chcę powierzyć mu Powierzyć mu swój niepokój Chcę w jego wzroku Dojrzeć to światełko które sprawi Że on powie jak ja- jak ja Uparcie i skrycie och Żydzie kocham cię kocham cię kocham cię nad życie Odpowiedz Link Zgłoś
marguyu Re: Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 23:15 Czyzby Poznan stal sie ostoja dla roznej masci idiotow, ciemnogrodu i cwiercinteligentow oraz nowego polskiego chama? Niestety, do takiego wniosku mozna dojsc czytajac wiekszosc wpisow. Odpowiedz Link Zgłoś
dyonizy1 Re: Antysemicki napis po akcji artysty 22.02.10, 23:28 Nie wierzę , że jest aż tak źle , nie upadajmy na duchu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: albin Re: Antysemicki napis po akcji artysty IP: *.bos.east.verizon.net 23.02.10, 09:33 Mam dobry pomysl ,niech to zdjecie z napisem"tesknie za Zydem"wystawic np:w stanie Kansas,albo w stanie Minesota.Chyba nie musze pisac co by sie stalo potem.W stanach zjednoczonej Ameryki mamy ponad 1000 roznej masci legalnych (antyzydowskich i nie tylko ) organizacji.A o tym kto doprowadzil do obecnego kryzysu slysze co dziennie.NIkt nie mowi Zydzi ,tylko Wal Street a Wal Street to Zydzi tak tutaj dziala konspiracja. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix Rafał, to jest pierwszy oddolny performance, 22.02.10, 23:12 który może coś ruszyć w emocjach ludzi. Po reakcjach z radia puławskiego widać, że dotyka tabu jakim jest strach przed powiedzeniem że w ogóle można "lubić Żyda". Niech więc podotyka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: israel Więcje rozumu IP: *.chello.pl 23.02.10, 00:02 No tak, ale istnieje też strach przed powiedzeniem że można nie lubić Żyda. Łatka antysemicka murowana. Bo czym innym jest nie lubić Żyda, a czym innym nie lubić Niemca czy Rosjanina, albo po prostu sąsiada. Bo Żyda należy lubić. Ciężar Holocaustu narodu żydowskiego, przecież jest znaczniejszy niż ciężar Holocoustu np: narodu polskiego czy rosyjskiego, o niemieckim nie wspominając (nie daj Boże niemieckim). I miłość bliźniego nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ Holocaust Żydowski jest dzisiaj niczym absolut Witkacego, to potężna kropla tragedii w dziejach ludzkości, wydestylowana poza obszar dyskusji (polemiki). Dlatego za jakiś czas przestanie być rozumiany, rozpoznawany, dostrzegany. I tego się właśnie boję, że Holocaust ludzki, stanie się tylko materiałem do performansu, energetyzującym napojem służącym do wywoływania skandali, poprzez prowokację. A to już ma posmak wyjątkowej ochydy zwanej manipulacją. Mój dziadek Żyd i jeden z jego synów zginęli w Auschwitz. Ja po prostu chciałbym powiedzieć żeby wrócił dziadek, babcia, czyjaś matka, siostra, brat... i narodowść ich nie ma znaczenia. Autorowi tej wyjątkowo ochydnej głupoty zwanej prformansem życzę pokoju ducha i więcej rozumu. Odpowiedz Link Zgłoś
douglasmclloyd Re: Więcje rozumu 23.02.10, 00:34 Gość portalu: israel napisał(a): > No tak, ale istnieje też strach przed powiedzeniem że można nie > lubić Żyda. Łatka antysemicka murowana. Bo czym innym jest nie lubić > Żyda, a czym innym nie lubić Niemca czy Rosjanina, albo po prostu > sąsiada. Bo Żyda należy lubić. Tylko dlaczego Żydowie nas nie lubią? Kiedyś pracowałem z Żdem. Jak się dowiedział, że jestem Polakiem, to było tak, jakbym mu matkę zabił. Wykopaliście moich rodziców z Polski, powiedział. Ja kopałem najbardziej ... w pieluchę. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix panie "was" i "nas", 23.02.10, 09:32 a czy "Polakowie" lubią Żydów? Zdaje się, że obie grupy się na siebie boczą, zamiast wziąć za bary fobie i wyrzucić to. Przeczytaj ten artykuł z bloga z Jerusalem Post, a zwłaszcza zobacz sobie, jakie są przeciętne odpowiedzi na forum pod nim. Gdyby jakaś gazeta tutaj tak broniła ich, jak ten autor broni Polski, uniósłby się niezły syk nadwiślańskiego niezadowolenia... cgis.jpost.com/Blogs/harris/entry/some_good_news_in_tumultuous Odpowiedz Link Zgłoś
kpix bujne fantazje masz... 23.02.10, 09:29 facet, przeczytaj jeszcze raz hasło tej kampanii: "tęsknię". Jakiś człowiek, a razem z nim grupa ludzi tęskni i chce to napisać, a ty się od razu boisz jakby ci tu ktoś odmawiał nie tęsknić. fobie fobie fobie. Odpowiedz Link Zgłoś
levinas Re: Więcje rozumu 23.02.10, 11:07 nie wiem czy cie dobrze zrozumialem israel. przeciez autor performansu nie mowi nic innego, niz ty... on by tez chcial po prostu, zeby wrocil dziadek, babcia, czyjas matka, siostra brat, bo teskni. Ja to odczytuje inaczej niz ty, jako reakcje na "shoah wydestylowany poza obszar dyskusji". Ja to wlasciwie odczytuje jako probe zamkniecia wszystkich znaczen holocaustu miedzy nawiasy i wyrzucenie tego na margines dyskusji miedzy polakami a zydami. autor "teskni" za nimi, bo byli. To ich wczesniejsza obecnosc jest punktem wyjscia dla performansu... nie ich zaglada IMHO. W tym sensie przypomina mi to w pewnym sensie o strategiach psychoterapi, gdzie sprawy najbardziej bolesne i traumatyczne odsuwa sie na bok, po to, zeby najpierw stworzyc czy odtworzyc osobowosc, ktora bedzie w stanie poradzic sobie z nimi w pozniejszym czasie. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysieknn lubic zyda?? buahaha, a za co lubic pasozyta 23.02.10, 06:22 Jedynie co zydom dobrze wychodzi to pasozytnictwo. Skamlenie o holocauscie i wyciaganie kasy z kieszeni reszty ludzi. Tu masz sposob myslenia twoich rodakow i ciebie samego: Jesteśmy Izraelem. Jesteśmy nietykalni. Niezależnie, co zrobimy, społeczność międzynarodowa nic nam na serio nie zrobi. OK, będą dyskusje w ONZ, ale my wiemy, że USA będzie interweniować na naszą korzyść. Będą dyskusje w Lidze Arabskiej, ale wiemy, że żadne z państw nie podejmie działań przeciwko nam. Będą masowe protesty i demonstracje; będą aktywiści i adwokaci błagający o pokój; będą się zbierać i jednoczyć, aby pomoc celom naszych bomb. A my wiemy, że nie odniesie to żadnego skutku, ponieważ jesteśmy Żydami – jesteśmy ofiarami Holokaustu. Cierpieliśmy tak bardzo, że mamy teraz prawo żądać zapłaty od całego świata . Ponieważ jesteśmy ofiarami!! Tak, wiemy że są ludzie na świecie którzy wycierpieli gorsze zbrodnie niż my, ale oni nie byli Narodem Wybranym. Wiemy, że ponad 22 miliony Rosjan zostało zabitych za Stalina, 15 milionów Chińczyków zabili Japończycy, a miliony gdzie indziej na świecie spotkał podobny los w tym najkrwawszym XX wieku. Wiemy, że Syjonizm jest ateistycznym tworem marksizmu, używającym Judaizmu jako swej broni; że powstaliśmy na bazie terroryzmu, i że przywódcy bojówek stali się premierami Izraela i zdobywcami Nagrody Nobla; że mniej niz 10% Żydów na świecie popierało syjonistyczną sprawę do II wojny światowej. Wiemy, że zbrodnie popełnione przez Hitlera na równi dotyczyły komunistów, Cyganów, osób upośledzonych i więźniów politycznych… Nie ma to najmniejszego znaczenia. Reszta świata nas nie tknie, ponieważ wszyscy są przerażeni nalepką “antysemity”. Przywódcy światowi boją się panicznie tego najlepszego ataku „ad hominem”, chociaż w większości nie jesteśmy nawet wcale semitami. Żydów Izraela, sefardyjskich Żydów prawie już tu nie było, kiedy przybyliśmy tutaj w 20 wieku z Rosji, Polski, Austro-Węgier i innych krajów i zażądaliśmy arabskiej ziemi. Ustąpili nam miejsca i zniknęli. My nie przybyliśmy tutaj z Yemenu, Etiopii czy Iraku, ale kto o to dba? My jesteśmy ofiarami i to jedyne, co się tu liczy. Coraz częściej zastanawiamy się, jak daleko zajedziemy na amerykańskiej naiwności. Popychamy ją do ostatecznych granic w telewizji i prasie i wciąż nam się udaje. Wiemy, że większość świata jest świadoma, że bezczelnie kłamiemy, kiedy wyrażamy swoje „głębokie ubolewanie”, że „terroryści” ukrywali się we wioskach, które zniszczyliśmy. Mamy nawet czelność atakować dokładnie te same cele, co 10 lat temu, ignorując krzyki oburzenia Ameryki i Zachodu. Powtarzamy najwyżej naszą stałą mantrę: „ tragiczna pomyłka”. Uczciwie mówiąc, nawet my sami jesteśmy raczej zdziwieni widząc, jak Ameryka cierpliwie siedzi cicho i kupuje nasze słowa za każdym razem. Ale wytrenowaliśmy dobrze naszych dyplomatów, nie tylko w sztuce oszustw dla mediów, ale i w użyciu taktyki silnej ręki poza sceną, aby kształtować poglądy kongresmenów USA na naszą korzyść. Pracowaliśmy nad tym przez dziesiątki lat i doprowadziliśmy to do doskonałości w jedynym miejscu, gdzie się to liczy - naszym banku - Ameryce. Polegamy na tej broni; musimy tworzyć ciągły konflikt aby móc otrzymywać 13 miliardów rocznie w pakiecie pomocy od USA, włączając niezabezpieczone pożyczki, których spłata nigdy nie była planowana, ani też wymagana. My żyjemy jak we śnie; to, czego chcemy jest nam wręczane na srebrnej tacy, ponieważ jesteśmy Żydami i doświadczyliśmy Holokaustu. Powyższy tekst jest śmiałym wyzwaniem, jako że nigdy nie jest głoszony publicznie na Zachodzie. Świat patrzy jak Izrael bombarduje Libańczyków, następnie Syryjczyków i Palestyńczyków i planuje atak na Iran. Dyplomaci wołają o pokój, zawieszenie broni i negocjacje, ale ograniczają się do pobożnych życzeń. Żeby coś naprawdę zmienić wielu bardzo odważnych ludzi na wysokich stanowiskach musiałoby powiedzieć prawdę, ale jak dotąd utrata poparcia AIPAC (America Israel Public Affairs Committee, naszego Żydowskiego lobby w USA) jest wyrokiem politycznej śmierci. Akademicy, którzy ośmielają się napisać prawdę, wiedzą że ich cenne kariery są skończone. Izrael zdobył pozycje dominacji nad rządem USA i to w rozmiarze nigdy wcześniej nie widzianym w historii, tworząc system, który zbuduje „Nowy Bliski Wschód”, co w rzeczywistości oznacza Eretz Israel (Wielki Izrael), składający się z Palestyny, Libanu, Syrii, Jordanii, Północnej Arabii Saudyjskiej i nawet, w niektórych planach, Cypru. Te plany hegemonii nie są żadnymi mrzonkami – wszystko zostało zaplanowane, spisane i jest prezentowane w zaufanych kręgach od lat. Wojna na Bliskim Wschodzie nie zakończy się zawieszeniem broni w następnym tygodniu. Ta wojna nie skończy się strefą bezpieczeństwa, kontrolowaną przez ONZ. Ta wojną nie skończy się, nawet jeśli Hezbollah i Hamas jutro znikną. Ta wojna nie zakończy się tak długo, jak długo przywódcy i dyplomaci będą się bać naszej najsilniejszej karty – oskarżenia o „antysemityzm” przez Izrael. Tak więc, panowie politycy, nawet jeśli was oburza, że kobiety, dzieci i cywile są rozrywani na strzępy przez bomby kasetowe i rakiety, dostarczone uprzejmie przez rząd USA, spójrzcie w lustro. Czy ośmielibyście się obrazić Izrael? Podjąć ryzyko ? Zapytajcie sami siebie, jaką role odegraliście we wspomaganiu tej globalnej katastrofy. Nic się nie zmieni, dopóki wy się nie zmienicie.” Autor: Tanya Cariina Hsu Tłumaczenie: Alleycat Źródło: Alternatywa O AUTORCE Tanya Cariina Hsu jest brytyjsko-saudyjsko-amerykańskim analitykiem politycznym i dyrektorem w międzynarodowym Instytucie Badawczym ds. Bliskowschodniej Polityki (Institute for Research Middle Eastern Policy – Rmep), zlokalizowanym w Waszyngtonie. Obecnie na wielu stronach internetowych można przeczytać jej artykuł zatytułowany “Śmierć imperium amerykańskiego i gospodarki amerykańskiej.” Odpowiedz Link Zgłoś
kpix przykład skrajnego rasizmu. ugór... 23.02.10, 09:24 nazywanie jakiegoś narodu "pasożytami" to jest rasizm rodem ze Sturmera. Tymczasem Żydzi mają największą liczbę nagród Nobla na świecie spośród innych narodów. Niezliczoną rzeszę wynalazków. Wkład w naukę. Artykuł jest autorstwa obywatelki Arabii Saudyjskiej, gamoniu. Odpowiedz Link Zgłoś
szatek100 Re: lubic zyda?? buahaha, a za co lubic pasozyta 23.02.10, 10:56 Laska trafiła w sedno. Popieram w całej rozciągłości. Michnik i jego polit-poprawnośc doprowadziły do tego, że dla wielu ludzi w Polsce demonstrowanie niechęci do Żydów jest oznaka nonkomformizmu i krytycznego myslenia. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
drmuras Żyd na Krzyzu w każdym polskim domu 22.02.10, 23:12 Gwoli ścisłości , to o co chodzi,przecież większość Polaków czci jako syna bożego czy tez boga samego żyda Jezusa. Może po prostu o tym przypominać i albo niech antysemici przestana chodzić do kościołów albo niech przestana atakować żydów całościowo. Wszak głupie jednostki zdarzają sie w Każdym narodzie . Geny i wychowanie nie wybierają poprawnego w danej chwili koloru skóry i obywatelstwa.... Odpowiedz Link Zgłoś
konbar "Nie zazydzicie nam Polski!"- to jakis przyglup 22.02.10, 23:13 napisal! Posluchaj Rodaku:Zydzi byli,sa i beda w Polsce. Polakow zydowskiego pochodzenia szacuje sie na okolo 4 milionow w Kraju.Oficjalnie mowi sie, ze tylko jakies tam "resztowki". Tak wiec nie marnuj swojej energii i farby. Wskocz lepiej na polonica.net Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bylem tam napisz lepiej Zydy do Gazu IP: *.acn.waw.pl 23.02.10, 00:05 zamiast odsylac do tej strony - ale to taki fortel patriotyczny, co? Wspaniala strona - Hitler, Dmowski i Bubel byliby dumni! Odpowiedz Link Zgłoś
konbar Re: napisz lepiej Zydy do Gazu 23.02.10, 01:21 Gość portalu: bylem tam napisał(a): > zamiast odsylac do tej strony - ale to taki fortel patriotyczny, co? > Wspaniala strona - Hitler, Dmowski i Bubel byliby dumni! Nie jestem politykiem.Nie wyjezdzaj z Hitlerem! Bubel to taki sam prowokator jak i ten artysta z artykulu!Chce badac opinie spoleczna to winien zaczac od Niemiec.Naukowiec sie znalaz jak i ten bohaterski niemiecki pismak co to sie przebiera za Turka lub innego z" niemieckich mniejszosci". Jak on taki bohater to niech ucharakteryzuje na Zyda i wtedy zobaczy sie czy przezyje, podkreslam,przezyje ten swoj eksperyment niemiecki. Przestancie prowokowac Polakow. Odpowiedz Link Zgłoś
kpix gościu, wyskakujesz z portalem rasistowskim 23.02.10, 09:26 i masz pretensję, że kto inny prowokuje? 4 miliony Żydów w Polsce? Buhahahaha, co dziesiąty Polak miałby śródziemnomorską twarz :) W Polsce mniejszość żydowska liczy około 15-30 tysięcy osób według wszelkich danych. Rozszerzając maksymalnie na osoby które gdzieś czują jakieś korzenie, pada czasem liczba 100 tysięcy osób. Łykasz najgorszej wody propagandę jakiegoś fisia. Odpowiedz Link Zgłoś
nasan pewnie Jaruzelski sie boi, ze lata jego 22.02.10, 23:13 antysemickiej czystki w wojsku ida na marne. Odpowiedz Link Zgłoś
konbar Re: pewnie Jaruzelski sie boi, ze lata jego 23.02.10, 01:26 nasan napisał: > antysemickiej czystki w wojsku ida na marne. To byla taka sama akcja polityczna jak w Kielcach oraz slynny rok 1968.To byly eksperymenty przepro- wadzone bez naszej wiedzy przez komuchow. Odpowiedz Link Zgłoś