Dodaj do ulubionych

Suchy Las Osiedle Platanowe

IP: 195.6.68.* 09.06.11, 11:31
Jakie są Wasze opinie o powstającym Osiedlu Platanowym w Suchym Lesie i deweloperze, który je buduje (Begier)?
Obserwuj wątek
  • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 05.07.11, 18:38
   Z tą odległością to zależy od preferencji - dla mnie to nie jest tak strasznie blisko; dewelopera sprawdzałam 3 miesiące temu - raczej jest "czysty", II etap buduje ze środków własnych, na swojej działce, przeszedł też weryfikację banku; mieszkania - rozkład raczej OK - materiały (o ile się nic nie zmieniło) ze średniej półki wyższej; jedynie obsługa sprzedażowa pozostawia dużo do życzenia - osoba ds. sprzedaży mieszkań wg. mojej opinii niekompetentna i niesłowna.
   • locusart Re: Suchy Las Osiedle Platanowe 04.01.13, 12:17
    Zapraszamy do skorzystania z naszego biura projektowego zarówno przed zakupem jak i po zakupie mieszkania.
    Jakie są zalety przed zakupem:
    przeanalizowanie wybranego mieszkania pod względem ergonomicznym
    pomoc w zmianach lokatorskich
    wstępna koncepcja rozmieszczenia elektryki oraz punktów wod.kan.
    oraz odpowiedź na wiele nurtujących pytań.
    A po zakupie mieszkania:
    pełny projekt mieszkania, pomoc w wybraniu odpowiednich materiałów, sprawdzone ekipy wykonawcze, nadzór nad realizacją jak i wiele rabatów na artykuły wyposażenia wnętrz.
    serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio na: www.locusart.pl
    Pozdrawiamy
    Zespół Locus Art
    Gość portalu: pk napisał(a):

    > Z tą odległością to zależy od preferencji - dla mnie to nie jest tak strasznie
    > blisko; dewelopera sprawdzałam 3 miesiące temu - raczej jest "czysty", II etap
    > buduje ze środków własnych, na swojej działce, przeszedł też weryfikację banku;
    > mieszkania - rozkład raczej OK - materiały (o ile się nic nie zmieniło) ze śre
    > dniej półki wyższej; jedynie obsługa sprzedażowa pozostawia dużo do życzenia -
    > osoba ds. sprzedaży mieszkań wg. mojej opinii niekompetentna i niesłowna.
  • tow.ortalion Moja opinia jest taka, 27.07.11, 15:24
   że mnie to osiedle zaczyna wkurzać, bo generuje coraz większy ruch na drogach dojazdowych do Suchego i tworzą się korki jak jadę do i wracam z roboty.
   Istniejące uliczki takiego ruchu nie wytrzymają.
  • Gość: Piotr Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.11, 20:03
   Witam,

   Mieliśmy mieć dziś odbiór ale wstrzymałem się z decyzją do przyszłego tygodnia. Z ciekawszych rzeczy jakie wyszły podczas odbioru (budynek 9).

   Najpierw były osadzone okna potem posadzka. Między oknami a posadzką w narożnikach dziury, aż widać opierzenie zewnętrzne. W zimie nas wywieje. Okna balkonowe według mnie nie są uszczelnione na dole w ogóle. Komuś z was to poprawiali?

   Brak grzejników na klatkach schodowych- ciekawe jak to ogrzejemy w zimie. W załącznikach do umów przedwstępnych jest grzejnik przewidziany na klatce schodowej. Ktoś coś więcej wie ?

   Piwnica tragedia - śmierdzi stęchlizną podobno osuszają.

   Drzwi zewnętrzne. Pierwszy raz spotykam się z faktem, że nie ma nowych wkładek patentowych wręczanych podczas odbioru, a klucze używają cały czas na budowie rożni ludzie. Na pytanie o komplet nowych nie otwartych wkładek wielkie oburzenie.

   Dziwna maź wypływająca na wejściu do klatki budynku nr9 z balkonu wyżej. Podobno to z izolacji i podobno to przejściowe.

   Teraz trochę pozytywów.

   Poziomy i piony ogólnie ok, piec gazowy dobrej klasy. Mało wody w układzie, szybko się nagrzewa. Dużo gniazdek, ładne tynki wewnętrzne, fajne rozprowadzenia instalacji elektrycznej, wyprowadzenie wody na ogród (nie było w projekcie).


   Pozdrawiam
   Przyszły mieszkaniec
    • Gość: ab Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.11, 23:31
     Podobno na klatce maja byc elektryczne grzejnki :( zobaczymy jak to wyjdzie kosztowo. W I etapie też były montowane okna przed wylaniem ostatnjej warastwy posadzek, ale nie ma prześwitów. Mieszkania miały być do 30.06,ale zaczeli niestety oddawać jakoś od tego terminu - pewnie przez te piwnice. oby sie z tym uporali szybko, bo poźniej to my bedziemy mieli problem z wilgocią i stęchlizną w domach :(
    • Gość: Piotr Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IP: *.tktelekom.pl 29.07.11, 15:41
     Zaczęli oddawać mieszkania troszkę później bo mieli problem z przyłączeniem gazu do posesji. Nam akurat było korzystniej ze względu na kredyt i wolne terminy podwykonawcy na wykończenie mieszkania. Ale udało im się zmieścić w wyznaczonym czasie. Terminów dotrzymują.
     Grzejniki w umowie przedwstępnej ja kazałem sobie dopisać ręcznie już na samym akcie, bo też nie było.
     A Grzejnik na klatce schodowej po prostu być musi i w umowie mam napisane, że będzie elektryczny.
     A koszty ogrzewania klatek schodowych przypuszczam, że pójdą w koszty administracyjne.
       • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 04.08.11, 20:15
        My w umowie przedwstępnej początkowo mieliśmy tylko zapis, że "strony umówiły się na cenę przedmiotu umowy na kwotę xxx brutto", czyli nawet nie było zapisu ile kosztuje metr mieszkania. Uparliśmy się na dodatkowy zapis, co będzie się działo w przypadku zmiany powierzchni mieszkania. Ale łatwo się nie chcieli na to zgodzić - patrzyli na nas jak na kosmitów wydziwiających przy każdym paragrafie umowy :). Pytanie, co w przypadku, kiedy ktoś nie ma takiej klauzuli? Na jakiej podstawie ma dochodzić zwrotu pieniędzy?
        • Gość: Platanowiec Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.11, 09:04
         W umowach jest określona kwota brutto, ale za daną powierzchnię. Wydaje mi się, że tutaj akurat nie powinno być problemu. Skoro się umawiasz, że płacisz tyle za daną powierzchnię to jeśli oferują ci mniejszą to płacisz mniej. Każdy sąd Ci przyzna rację.
         Co do tynków to wybaczcie, ale budowlańcy chyba sami powinni doliczyć ileś cm na tynki stawiając mury. Poza tym nie wydaje mi się, aby przeliczenie grubości tynków na powierzchnię dało aż 2 metry!
         Druga sprawa to kwestia ogródków. Na oko widać, że też mają mniejszą powierzchnię niż wynikało to z umów. Plac zabaw dla dzieci też będzie mniejszy niż wynikało to z planów bo okazało się, że jest za blisko zabudowań. Wszystko jest mniejsze. Odległości między budynkami są mniejsze, budynki są mniejsze jedyne co jest większe to osiedle samo w sobie. Miało być kameralne osiedle 7 domków a teraz okazało się, że powstaje III etap i kto wie, czy tylko na tym sie zakończy. Więcej domków to większy ruch i hałas. Poza tym (podobno, nie wiem na 100%) droga między osiedlami planowana jako ul. Platanowa będzie drogą należącą do gminy, a nie do dewelopera. Pytanie kiedy gmina będzie chciała dać kasę na zrobienie nawierzchni i jak długo będziemy jeździć po piachu?
         Kolejna rzecz: pokażcie mi elementy drewniane na budynkach, które miały "dodać smaku". Drewno jest chyba droższe od materiału, który już jest. Zwrócą za to kasę? "Kameralność i elitarność"...to chyba jakiś żart. Oczywiście deweloper będzie się bronił tym, że informacje podane na stronie www mają charakter poglądowy, ale ... to właśnie na podstawie tych informacji podejmowana jest decyzja o zakupie, czyż nie? Panie Begier, robi Pan niezłą antyreklamę swojej firmy.
         • Gość: Phantom Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IP: *.poligrafia-sj.pl 05.08.11, 12:03
          Co do drogi osiedlowej, to normalna praktyka jest jej przekazywanie przez dewelopera (lub pozniej, przez wspolnote mieszkancow) na rzecz gminy. Jest to celowe z kilku wzgledow:
          - miasto bierze na siebie oswietlenie, odsniezanie, konserwacje (koszty wcale niemale),
          - miasto bierze na siebie odpowiedzialnosc za ewentualne nieszczesliwe wypadki na tej drodze w znaczeniu jesli ktos spoza osiedla zlamalby na nieodsniezonej drodze nalezacej do wspolnoty noge zima, to skarzy wspolnote. Jesli droga zostanie przekazana gminie, to skarzy gmine.

          Wazne zeby wymoc na deweloperze wykonanie tej drogi i postawienie oswietlenia. Inaczej gmina moze nie chciec jej nawet za darmo - tak tez czesto sie dzieje.
   • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 28.08.11, 23:12
    My będziemy odbierać mieszkanie z inspektorem nadzoru budowlanego (dla nas tak jest bezpieczniej, zwróci uwagę na te szczegóły, na które trzeba, poza tym pomiar pomiarowi nierówny) a akcie notarialnym, który dostaliśmy do podpisania, była wymieniona norma, wg. której zostanie dokonany ostateczny pomiar powierzchni; w naszym przypadków jest to powierzchnia liczona już z tynkami; uparliśmy się, żeby w naszym akcie notarialnym było napisane, jakie są nasze, a jakie dewelopera obowiązki w przypadku zmiany metrażu. Więc dla nas podstawą będzie akt notarialny umowy przedwstępnej. Nie wiem jakie zapisy są w Twoim akcie notarialnym. Pozdrawiam.
  • Gość: AB Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.poligrafia-sj.pl 29.08.11, 12:05
   Niestety informacje się potwierdzają - ma być IV etap naszego osiedla :( szeregowce :((( kameralne osiedle ( 2 etapy ) rozrosło się o III i niebawem IV etap :(

   cytat z forum:
   "informacja z gazety "TerazDom.info"-tabela ofert rynku pierwotnego, nr 33/11 z 18 sierpnia; dzwoniłem i pani ds.sprzedaży potwierdziła-"szeregowce będą położone prostopadle do ul. Stefańskiego- realizacja po III etapie Platanowego"
    • Gość: AB Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.poligrafia-sj.pl 29.08.11, 15:41
     Mam również nadzieję, że pod drugiej stronie - gdzie ta niedokończona hala, bo po naszej str brak miejsca. Trzeba chyba dopytać dewelopera, czy to na 100% i gdzie dokładnie, bo zaczyna się robić konkretne osiedle z tego co miało być małe i kameralne. Pewnie większość z nas wybrało to miejsce, bo miało mieć taki charakter, a nie inny. Z jednej str. plus, bo III etap będzie podobny do poprzednich, bo robi to ten sam deweloper - inny mógłby postawić jakąś szkaradę. Jednak szeregowce, to już przesada.
     • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 29.08.11, 21:07
      Z tego, co wiem (mówiła nam to pani, która już tam nie pracuje), że szeregowce mają być właśnie za III czyli między Szkółkarską a Stefańskiego.
      Nie wiem, co będzie po drugiej stronie Stefańskiego, bo nie sprawdziłam: można sprawdzić (chyba) Urzędzie Gminy miejscowy plan zagospodarowania, a w ewidencji gruntów i budynków w PODGiK na Jackowskiego kto jest właścicielem tamtej działki z "ruinami". Jak nie będą chcieli podać właściciela (ochrona danych osobowych) - wystarczy ustalić numer księgi wieczystej i sprawdzić w księgach wieczystych kto nim jest (tu już nie patrzą na ochronę danych osobowych).
      Też myślałam, że będzie to kameralne osiedle; ale wcześniej nie sprawdziłam(liśmy) no i mamy :)
      Jak komuś się chce czytać to proszę:
      to jest pierwotna uchwała Rady Gminy (z załącznikami):
      bip.suchylas.pl/uploads/bip/1869/XLIX4622010.pdf
      bip.suchylas.pl/uploads/bip/1869/zal_1_XLIX4622010.pdf
      bip.suchylas.pl/uploads/bip/1869/zal_2_XLIX4622010.pdf
      tu jest uchwała zmieniająca - z załącznikiem:
      bip.suchylas.pl/uploads/bip/2097/IX_67_11.pdf
      bip.suchylas.pl/uploads/bip/2097/zal_IX_67_11.pdf
      a po drodze była jeszcze uchwała o miejscowym planie zagospodarowania (załączników nie wklejam bo ich za dużo):
      bip.suchylas.pl/uploads/bip/1696/XXXVI3202009.pdf
      • Gość: Platanowiec Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 10:02
       Wejdźcie na stronę www.platanowe.pl. Deweloper już umieścił zmiany. Teraz jest już 15 kulkurodzinnych willi. Dodał III etap w wizualizacjach. Budynki III etapu mają spore gabaryty i coś mi się wydaje, że jeśli chodzi o liczbę mieszkańców to będzie pewnie 3/4 naszego I i II etapu. Jeśli jeszcze za III etapem mają być szeregowce to dla mnie jest to koszmar. Projekt dewelopera rozrasta się, będzie dodawał ca jakiś czas większą liczbę? Dla mnie to nie jest żadne kameralne osiedle. Będzie duży ruch samochodowy i większy hałas. Ciekawe co z miejscami parkingowymi? Czy to jest zgodne z prawem? Podczas podpisywania umowy przedwstępnej otrzymaliśmy rzut zagospodarowania przestrzennego osiedla platanowego. Było 10 willi a nie 15. Czy to oznacza, że deweloper nie wywiązuje się z umowy? Może ktoś z Was zna jakiegoś dobrego prawnika i mógłby to skonsultować?
       • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 30.08.11, 13:58
        cytaty z mojego aktu notarialnego (II etap):
        "pełnomocnik w imieniu u na rzecz spółki oświadcza, że dla terenu, na którym położona jest ww nieruchomość obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zatwierdzony uchwałą Rady Gminy Suchy Las nr XXXVI/320/2009 z dnia 25-06-2009..." (czyli to jest ten mpzp, o którym pisałam wyżej)

        "Strona kupująca oświadcza, że wiadomo jej, iż Spółka będzie realizowała na Przedmiotowej Nieruchomości oraz nieruchomościach sąsiadujących przedsięwzięcie budowlane polegające na budowie budynków wielomieszkaniowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także zobowiązuje się nie wnosić sprzeciwów w toku postępowań o wydanie stosownych decyzji administracyjnych dotyczących tego przedsięwzięcia."

        Jeśli podpisaliście akt z takimi zapisami... (żeby była jasność, nie od razu zaczęłam się zagłębiać w uchwały Rady Gminy, więc też było to dla mnie lekkim zaskoczeniem ;) )
        • Gość: AB Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.poligrafia-sj.pl 30.08.11, 14:14
         W moim akcie jest :

         " na opisanej wyżej nieruchomości Sprzedający buduje osiedle mieszkaniowe, które będzie nosiło nazwę „Osiedle Plantowe”, na podstawie uchwały Rady Gminy nr XLIX/462/10 z dnia 27 maja 2010 roku, stanowiące fundamentalną całość zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego i przyjętą przez sprzedającą Spółkę koncepcją architektoniczną według projektu budowlanego – projekt zagospodarowania terenu „Osiedle Platanowe” stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszej Umowy"

         Wg. załącznika nr 2 jest tylko etap I i etap II - nie ma w planie III i IV :(
         • Gość: Platanowiec Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.11, 14:29
          Kameralne osiedle... to jakiś koszmar a wystarczyło wszystkich poinformować że zamierzają budować trzeci i czwarty etap pewnie kilka osób zmieniłaby decyzję o zakupie. Z tego co się dowiedziałem to dla trzeciego etapu już brakuje miejsc parkingowych więc ciekawe jak to rozwiążą. Przed zakupem byłem w gminie zapytać o plan zagospodarowania przestrzennego obok osiedla i jeszcze na początku roku teren, na którym ma być IV etap był działką przemysłową a nie budowlaną.
          Odnośnie I etapu to rzeczywiście rozkuwają piwnice ale zajmuje im to już kolejny miesiąc i końca nie widać. Usterki poprawiają ale z miesięcznym, niektóre z dwumiesięcznym terminem, więc zdecydowanie za wolno. Wszyscy kierownicy - bo jest ich kilku- rozkładają ręce i nie potrafią odpowiedzieć na większość pytań. Także już od samego początku pilnujcie aby wszystko było ok. bo później stracicie dużo czasu no i nerwów oczywiście.
          Nawet po zmianie Pani, która zajmowała się sprzedażą cała obsługa posprzedażowa to jedna wielka porażka. A miała być to inwestycja pokazowa firmy Begier jako dewelopera - widać, że muszą się jeszcze wiele nauczyć.
         • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 30.08.11, 14:38
          Powołali się na odpowiednie uchwały - powinniśmy je sprawdzić (np. załączniki do uchwały, o której piszesz: bip.suchylas.pl/uploads/bip/1869/zal_2_XLIX4622010.pdf) powołali się na mpzp z 2009; w uchwale 462 masz już wrysowaną zabudowę wielorodzinną (MW).
          To, że przed podpisaniem umowy tego nie sprawdziliśmy, to już niestety "nasza wina", nieznajomość prawa szkodzi, itp., itd... Według mnie ważniejsze są zapisy uchwał Rady Gminy, a nie załączniki do aktów notarialnych.
          Co powinniśmy zrobić przed podpisaniem aktu? Sprawdzić mpzp, sprawdzić, kto jest właścicielem działki III etapu (domyślam się, że Begier), no i na tej podstawie domyślić się, że będzie budowane coś jeszcze (taki mały sarkazm)...
          Przeczytaj uchwały, do których wyżej podałam linki, przeczytaj jeszcze raz akt notarialny, może znajdziesz zapisy podobne do tych, które cytowałam...
          PS. Przed podpisaniem aktu "troszkę" pomęczyłam dewelopera, pozmieniałam niektóre zapisy ale i tak wszystkiego nie wyłapałam i zorientowałam się po fakcie :(
         • Gość: Lokator Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.11, 14:50
          Zastanawiam się jeszcze nad terenem - w wizualizacjach i planie zagospodarowania terenu wszystko pokazane było na płaskim terenie. I etap budowy już pokazuje, że wszystkie mieszkania wybudowane są na innym poziomie. Wygląda to nieciekawie - sam wjazd na parking jest dość stromy co dla niższych samochodów pewnie stanowi problem. Większość ogródków również jest nierówna co może być bardzo niepraktyczne. Dwa budynki na środku osiedla postawione są 70 cm za nisko w porównaniu do pozostałych i jak to powiedział jeden z kierowników " ktoś się pomylił i tego już nie naprawimy". Czy ktoś orientuje się czy to jest zgodne z zasadami budownictwa ? czy mogli tak po prostu zrobić osiedle na kilku poziomach ? Ciekawe co będzie się tam działo jak przyjdą jesienne ulewy albo zimowe przymrozki.
         • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 30.08.11, 14:52
          W skrócie chodzi o wspólne korzystanie z infrastruktury osiedlowej (place zabaw, MIEJSCA POSTOJOWE) przez 2 wspólnoty mieszkaniowe, to znaczy, że trzeba z sensem "utworzyć" te wspólnoty - czyli I etap - jedna wspólnota, II etap - druga wspólnota. A nie np: I i II etap - jedna wspólnota, a III i IV - druga... Bo wtedy rzeczywiście będzie nieciekawie i wtedy będzie można powiedzieć, że celowo zostaliśmy (I i II etap) wprowadzeni w błąd przez dewelopera.
          Tak więc I etap niech uważa na pierwsze spotkanie wspólnoty :)
          Jeśli III i IV etap będzie nazywał się inaczej, to raczej nie ma problemu, bo służebność mamy wpisaną tylko w przypadku ulicy Platanowej.
          • Gość: Platanowiec Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 15:15
           Sprawdzę zapisy w swoim akcie i dam znać. Co do wspólnot: z tego co pamiętam to właśnie I etap to miała być jedna wspólnota a drugi-druga. Obie wspólnoty powinny mieć możliwość do korzystania z części wspólnych np. plac zabaw dla dzieci, miejsca postojowe. Granica między I a II etapem jest, moim zdaniem, tylko umowna. Co do korzystania z infrastruktury osiedlowej: wydaje mi się, że III etap, a tym bardziej IV miejsca wokół siebie ma mało. Skąd wiecie, że kolejne etapy nie będą korzystać z naszego? Plac zabaw w III etapie wydaje się być bardzo mały a mieszkań sporo, będą korzystać z naszego? Nie chcę, żeby to zabrzmiało niegrzecznie, ale nie lubię chałasu za oknem. Nic przeciwko dzieciom nie mam (mam brzdąca), ale wiem co to znaczy zgraja rozrabiaków za oknem. Nigdy też nie podobały mi się osiedla strzeżone, zawsze kojarzyły mi się ze snobizmem, ale... Po prostu marzyła mi się ucieczka od miasta i właśnie małe kameralne osiedle...Z góry przepraszam przyszłych lokatorów III i IV etapu, nie mam żalu do was ale do dewelopera.
           • Gość: MK Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.11, 15:25
            Ja sądzę podobnie.
            Zależy mi abym po powrocie z pracy nie musiała szukać miejsca do zaparkowania a jeśli III i IV etap zacznie korzystać z naszych miejsc to rzeczywiście może być mały deficyt. Mam nadzieje, że określenie przynależnych miejsc postojowych wystarczy. Z tego co pamiętam to na mieszkanie przypadają 2 miejsca postojowe - jeśli się mylę to proszę mnie poprawić bo już sama nie jestem pewna.
             • Gość: AB Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.poligrafia-sj.pl 30.08.11, 16:28
              My dostaliśmy informację, że 1,5 miejsca na mieszkanie, ale chyba dochodzą jeszcze garaże i wiaty, więc może wyjdzie po 2 miejsca. Wydaje mi się, że by uniknąć problemu parkowania aut z III i IV etapu, można przypisać miejsca do mieszkań i je osznaczyć nr rejestracyjnym lub mieszkania. Może to jakieś rozwiązanie bedzie. Wydaje mi się, że deweloper musi zapewnić odpowiednią ilość miejsc mieszkańcą III i IV etapu. Wg. wizualizacji III etapu mają tam parkingi i garaże, a mieszkań nie ma dużo, więc oby się pomieścili na swoich miejscach :)
              • Gość: lamdre Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.static.icpnet.pl 31.08.11, 09:42
               Osiedle rzeczywiście Ooogromne, Rataje normalnie się zrobiły ;) Myślę ze nawet po III i IV etapie developer może utrzymywać, że osiedle jest kameralne. Ja przynajmniej w Poznaniu i okolicy mniejszego nie widziałem... Z tego co wiem będą 2 wspolnoty I z II i III z IV etapem. Śmieszne są te obawy, że na placyk z I etapu przyjdzie dziecko z III :D - najlepiej 2-metrowy mur postawić, sami malkontenci, ciekawe jak poźniej będzie :) a pan Kowalski z III zaparkował na naszym parkingu, żądam satysfakcji!! A pan Nowak chodził po naszym chodniku... nie przesadzajmy...
               • Gość: Platanowiec Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.11, 10:17
                Uderz w stół...Takiego postu można było się spodziewać po kimś kto kupił mieszkanie w III etapie. Twoja sytuacja jest inna. Ty kupując III etap wiedziałeś o I i II a podejrzewam, że nawet o IV. To po pierwsze. Po drugie: jest różnica między osiedlem na Ratajach a kameralnym zespołem 10 willi... Większość z nas, czyli I i II etapu, zdecydowała się na zakup licząc, że będzie miała mało sąsiadów i to wcale nie chodzi o wrogość do innych ludzi. A co do placyku dla dzieci: placyk został zmniejszony ponieważ okazało się, że gdyby był wybudowany zgodnie z planem to byłby za blisko budynków i nie spełniałby norm, wiedziałeś o tym? Wybacz, ale pewne rzeczy deweloper zmniejsza a inne zwiększa...Cieszę się, że jesteś zadowolony, ale ciekawe jak byś się czuł gdyby po drugiej stronie Stefańskiego na wprost twoich okien powstało kolejne osiedle.
               • Gość: marlena Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.11, 11:21
                teraz nie będzie można napisać własnych spostrzeżeń, żeby nie urazić nikogo z III i jak sie okazuje IV etapu ;) od razu pada słowo malkontenci, a przecież nikt wrogo nie jest nastawiony. Najlepszy jest deweloper najpierw wpisał 10 kilkurodzinnych willi teraz 15 a za dwa tygodnie 25, a przy tak dużym popycie na mieszkania na tym osiedlu, to może zlikwidują cmentarz i bedzie V etap . Więc nasze rozmowy w sumie niepotrzebne ;) bo może być gorzej :)
               • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 31.08.11, 12:40
                Ten placyk to pikuś. Może jeszcze żłobek założymy :) Ja się boję o miejsca postojowe, cieszyłam się, że WRESZCIE nie będę musiała na nie polować. I może moja radość była przedwczesna... Nam deweloper mówił, że miejsca nie będą oznakowane. Mamy 2 samochody, "domyślam się", że nie tylko my. Już widzę te wyścigi po pracy, kto wcześniej dojedzie :)
              • Gość: Mieszkaniec Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.11, 12:38
               Garaże i wiaty to osobna sprawa - trzeba było za nie zapłacić dodatkowo i to nie małe pieniądze. Także jeżeli otrzymaliśmy informacje, że mają być 2 miejsca na mieszkanie to tak powinno być. A jeśli ktoś sobie dokupił wiatę czy garaż to ma dodatkowe miejsce. Przypuszczalnie po to właśnie ludzie dokupili wiaty bo chyba innych funkcji nie spełniają.
                • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 31.08.11, 13:05
                 Tu się zgadzam. Ale ile miejsc ma być na etap III i IV? Jakoś nie mogę tej informacji znaleźć (galopująca ślepota). Z wizualizacji "na oko" wygląda, że dużo mniej. Jeśli będą dwie wspólnoty (I+II etap) oraz (III+IV etap), to III i IV etap MA PRAWO korzystać z tych "naszych" miejsc 93 parkingowych. A wtedy średnia miejsca postojowego na mieszkanie może ulec zmianie.
                  • Gość: AB Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.poligrafia-sj.pl 31.08.11, 14:20
                   Jak ktoś wczoraj mądrze napisał – musimy mieć 1 wspólnotę na I etap i 2 wspólnotę na II etap. Reszta nie powinna nas interesować. Większość z nas ( myślę, że 95% ) nie miała żadnej informacji o III i IV etapie. Zarówno Gracjan jak i Begier informowali o 2 etapach, o 1,5 miejsca na mieszkanie i tego trzeba się trzymać. A czy Begier postawi jeszcze V, czy VI etap, to i tak nie mamy wpływu na to. Ważne by trzymać się naszych ustaleń z czasu negocjacji i podpisywania umów. Myślę, że podobnie jak my ( I i II etap ), tak jak i pozostali ( III, IV … ) nie chcemy zamieszania. Na I i II etap były pe widziane 94 miejsca i plac zabaw, a III i IV etap musi walczyć o swoje z deweloperem – by mieli wystarczającą ilość miejsc i odpowiednią infrastrukturę. Nie ma co się denerwować do przodu, tylko poczekać i na spotkaniu mieszkańców wszystko dokładnie ustalić, by nie było później problemów.
                   • Gość: lamdre Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.static.icpnet.pl 31.08.11, 14:51
                    Mnie nurtuje jeszcze jedna rzecz, jak osiedle będzie odgrodzone od ul. Stefańskiego i Szkółkarskiej (oczywiście poza przylegającymi ogródkami) bo jeśli to ma być tylko taki drewniany parawan-płot jak od frontu I etapu (Szkółkarska) to troche mizernie... Rozumiem również, że jeśli ul. Platanowa należy do gminy to nie można postawić na wjeździe bramy np. otwieranej pilotem (dla mieszkancow)...
                   • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 31.08.11, 15:43
                    1. My przy podpisywaniu aktu umowy przedwstępnej nie mieliśmy informacji o kolejnych etapach...

                    2. Tu krótki artykuł o tworzeniu się wspólnot mieszkaniowych (nie wiem czy zgodny z obowiązującym obecnie prawem, zainteresowani sobie sprawdzą):
                    mieszkaniowa.e-wiedza.info/jak-zalozyc-wspolnote-mieszkaniowa.html
                    3. Wychodzi mi na to, że przed pierwszym spotkaniem wspólnoty mieszkaniowej (w założeniu etap I) warto byłoby się spotkać (mieszkańcy I i II etapu) aby spróbować przyjąć wspólne stanowisko odnośnie sposobu postępowania na pierwszym spotkaniu wspólnoty dla obu wspólnot (jak się komuś kojarzy z Alternatywami 4 i spotkaniami lokatorów, to sorry). Tylko, że takie spotkanie ma sens, jak już I etap będzie w większości zamieszkany, bo przecież nie wszyscy na to forum wchodzą (chociaż obawiam się, że przedstawiciel dewelopera - tak), a im więcej będzie osób na takim spotkaniu, tym lepiej.
                    Gracjan opowiadał nam przy którymś spotkaniu, że ma takiego "fajnego pana", który raz-dwa przeprowadzi takie pierwsze spotkanie. Bo się na tym zna itp., itd. No i jak tak zrobią, to już nas zupełnie ugotują.
                    I też od Gracjana wiemy, że jedna wspólnota miała być na I etap, a druga na II etap. Ale to były tylko słowa pana zajmującego się sprzedażą nieruchomości.
                    Podsumowując: trzeba się trochę rozeznać w temacie wspólnot; dobrze przeczytać nasze akty notarialne, zaciągnąć porady prawnej (a najlepiej zaciągnąć zaprzyjaźnionego prawnika na spotkanie wspólnoty) i nie dać sobie kitu wcisnąć. :)
                    Czego i sobie i Wam życzę....
                     • Gość: aw Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.11, 19:42
                      My też - zarówno u dewelopera jak i w biurze nieruchomości - mieliśmy informację tylko o 1 i 2 etapie budowy (I etap -pierwsza wspólnota, II etap -druga wspólnota). Miało to być małe, kameralne osiedle składające się z 10 budynków tzw. willi miejskich. -tak jak na schemacei w umowie przedstępnej. Czujemy się oszukani przez dewelopera, tym bardziej, że oprócz 4 dodatkowych budynków i szeregowców -z tego co wiem- Begier wykupił również teren przy Stefańskiego naprzeciw naszego osiedla, tam gdzie teraz jest zrujnowana hala. Niestety dopiero teraz dokładnie przeczytałam umowę i nie możemy mu tego zabronić - chyba że nie macie tej klauzul w waszych umowachi! Zastanawiam się tylko, czy nie moglibysmy wspólnie walczyć o obniżenie ceny mieszkań ze względu na ten zastosowany kruczek prawny. Na standard mieszkania a więc i na cenę ma wpływ również otoczenie -a tu takie zmiany!
                      Jesteśmy za wspólnym spotkaniem przed podpisanie umowy końcowej bez przedstawiciela biura nieruchomości i dewelopera, ale mile widziana by była osoba prawnika! - odbieramy w II etapie. Pozdrawiamy!
                      • Gość: pk Re: Suchy Las Osiedle Platanowe IV etap IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 31.08.11, 21:09
                       1. Według mnie taki zapis to nie był kruczek prawny :( można było dopytać "co poeta miał na myśli"; my pytaliśmy, dostaliśmy odpowiedź dotyczącą kończenia II etapu. No ale na piśmie tego nie mamy. Ogólnie w momencie, kiedy zaczęłam analizować zapisy aktu przed jego podpisaniem, to się Gracjan z miłą panią Joanną, a później jeszcze dodatkowo z notariuszem, zaczęli na mnie "lekko"denerwować. Więc coś było jednak na rzeczy.
                       2. Co do działki po drugiej stronie Stefańskiego.
                       Jeśli ktoś z Was będzie w Starostwie na Jackowskiego, to warto by było iść do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej (ten sam budynek) i sprawdzić numer KW oraz właściciela działek 472/8 i 472/24 oraz działek obok. Wystarczy informacja ustna, nie trzeba kupować wypisu i wyrysu. Taka informacja powinna kosztować kilkanaście złotych.
                       Ja nie sprawdzę bo chwilowo jestem uwięziona w domu.
   • Gość: LEOBUD Re: piec gazowy IP: 31.61.60.* 19.09.11, 19:04
    Puki czas zleć obraz termiczny budynku. Przy tak kiepsko wykonanym ociepleniu straty ciepła nabiją ci w ciągu kilku lat kilkadziesiąt tysięcy niepotrzebnej straty. Obraz z kamery termicznej może być podstawą reklamacji ocieplenia.
    • Gość: sąsiadka Re: piec gazowy IP: *.cable.net-inotel.pl 13.02.12, 18:18
     witam my już po odbiorze:) w sumie ok,tylko podłoga na klatce tak śliska że prawie bym orła wywinęła:)pozdrawiam i piszcie a jeśli chodzi o kaloryfery to podobno wspólnota zadecydowała że ich nie będzie na klatkach w sumie trochę jest racji bo miały być między dwoma parami drzwi i to jest bez sensu powinny być w środku między mieszkaniami a tego projekt niestety nie przewiduje :(i jest na klatce strasznie zimno.
     • Gość: pk Re: piec gazowy IP: *.173.19.133.tesatnet.pl 13.02.12, 21:34
      A pisałaś wcześniej, że jest mnóstwo usterek. Usunęli bez problemu?
      Posadzka na klatce też mnie przeraża. Jakoś nie widzę chodzenia po niej z małym dzieckiem na rękach :(.
      Jeśli chodzi o wspólnotę - to w sumie trochę dziwnie, przecież wspólnota się zebrała już po oddaniu mieszkań, to jak mogli decydować o kaloryferach? Deweloper zostawił instalację kaloryferów w gestii wspólnoty?
      PS. A my będziemy oddzielną wspólnotą przecież.