ksmx 17.08.11, 18:14 Jak to jest, że mieszkańcy Koziegłów mogą na Piątkowo szybciej dojechać przez Oborniki niż przez Gdyńską i Lechicką? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
v.i.k.k.a Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 17.08.11, 20:28 wplaw moga;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: geordi Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.08.11, 21:23 mogą opodatkować smród z COŚ. Po kilku miesiacach będzie na most, a po roku na fontannę i tramwaj do PST. Odpowiedz Link Zgłoś
ksmx Zarząd Dróg Powiatowych 17.08.11, 22:41 Gość portalu: geordi napisał(a): > mogą opodatkować smród z COŚ. > Po kilku miesiacach będzie na most, a po roku na fontannę i tramwaj do PST. Czy za obecny stan rzeczy nie odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych? Ileż ułatwień dla gminy Czerwonak dałby most z połączeniem do ul. Lubczykowej. zdp.poznan.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: geordi Re: Zarząd Dróg Powiatowych IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.08.11, 22:45 <myslenie kliki z kolegiackiego> nie chcieli naszej spalarni, to my im most zablokujemy! O. A spróbują bilety na Bułgarską kupić... </myslenie kliki z kolegiackiego> Odpowiedz Link Zgłoś
ksmx Re: Zarząd Dróg Powiatowych 17.08.11, 22:52 Połowa Poznania na tym cierpi od Zawad po Śródkę i Rataje. Dzisiaj z Czerwonaka nie ma innej drogi PRZEZ RZEKĘ jak przez ul. Bałtycką, zamknięte Biedrusko czy też Oborniki bo tylko tam są mosty. Odpowiedz Link Zgłoś
ksmx Przeprawa i prom - świetny pomysł na biznes. 17.08.11, 22:53 I kto powie, że nie mam racji. Odpowiedz Link Zgłoś
manissa Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:18 W samym Poznaniu brakuje minimum dwóch mostów. Koziegłowianie i mieszkańcy Czerwonaka długo będą czekać. Grobelnemu i Poznańskiemu nieszczególnie po drodze, chyba, że starosta byłby negocjatorem? Odpowiedz Link Zgłoś
ksmx Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:27 manissa napisała: > W samym Poznaniu brakuje minimum dwóch mostów. Koziegłowianie i mieszkańcy Czer > wonaka długo będą czekać. Grobelnemu i Poznańskiemu nieszczególnie po drodze, c > hyba, że starosta byłby negocjatorem? Tyle tylko, że Grobelnemu i Poznaniakom nic do tego bo to powiat poznański i interes pomiędzy dwoma gminami: Suchy Las i Czerwonak. Wrzuciłem to na forum poznańskie bo de facto Poznań ma też w tym swój interes tj. odciążenie mostu Lecha. Odpowiedz Link Zgłoś
manissa Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:49 Poznański to nomen omen... wójt gminy Czerwonak. Rzuć okiem na mapę - most mógłby prowadzić z Koizh do Naramowic lub na Umultowo/Radojewo. To nie jest w interesie Gminy Suchy Las- a w Biedrusku i tak juz trwa remont. Odpowiedz Link Zgłoś
manissa Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:55 Kozich rzecz jasna- klawiatura wrąbała "c":-) Odpowiedz Link Zgłoś
ksmx Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:56 manissa napisała: > Poznański to nomen omen... wójt gminy Czerwonak. Rzuć okiem na mapę - most mógł > by prowadzić z Koizh do Naramowic lub na Umultowo/Radojewo. To nie jest w inter > esie Gminy Suchy Las- a w Biedrusku i tak juz trwa remont. Suchy Las. No fakt, nie jest to ich interes bo mają most za Biedruskiem. A może tunel pod Bałtycką? To co tam się dzieje to tragedia. Odpowiedz Link Zgłoś
ksmx Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:58 manissa napisała: > Poznański to nomen omen... wójt gminy Czerwonak. Rzuć okiem na mapę - most mógł > by prowadzić z Koizh do Naramowic lub na Umultowo/Radojewo. Taki most już jest ale jeżdżą po nim pociągi. Tak się zastanawiam czy chodzą po tym moście ludzie. Odpowiedz Link Zgłoś
manissa Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 01:10 > Taki most już jest ale jeżdżą po nim pociągi. Tak się zastanawiam czy chodzą po > tym moście ludzie. Czasami małolaty się wydurniają:P Most typowo dostosowany do transportu towarowego pociągów - prześledź(na mapie) jak sprytnie biegnie ta linia kolejowa. Odpowiedz Link Zgłoś
ksmx Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 10:07 manissa napisała: > > Taki most już jest ale jeżdżą po nim pociągi. Tak się zastanawiam czy cho > dzą po > > tym moście ludzie. > > Czasami małolaty się wydurniają:P Most typowo dostosowany do transportu towarow > ego pociągów - prześledź(na mapie) jak sprytnie biegnie ta linia kolejowa. Idzie na tyle sprytnie, że mogłaby obsłużyć Naramowice i Piątkowo. Szkoda tylko, że kilka razy dziennie pociągi paraliżują Naramowicką, Umultowską i Morasko. Odpowiedz Link Zgłoś
ksmx Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 10:09 manissa napisała: > > Taki most już jest ale jeżdżą po nim pociągi. Tak się zastanawiam czy cho > dzą po > > tym moście ludzie. > > Czasami małolaty się wydurniają:P Most typowo dostosowany do transportu towarow > ego pociągów - prześledź(na mapie) jak sprytnie biegnie ta linia kolejowa. I oczywiście M1. Sam znam kilka osób, które z przyjemnością przesiadłyby się na Franowie do szynobusu zostawiając samochody: stacja docelowa os. Batorego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: geordi Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.08.11, 10:27 i takie peroniki mogloby miasto wybudowac 160metrowe - dwie ławeczki zadaszone, dwie lampy,dwie kamery, gablota i słupek z tel. alarmowym. Koszt 0,5-1mln sztuka z jednej strony. Wtedy w szczycie mozna by puscic np. co drugi pociąg z pominięciem głównego. Przystanki Franowo zajezdnia, Wschód, Naramowice, PST, (zjazd na Oborniki), (zjazd na Kiekrz). Drozszym interesem bylaby opcja dobudowy łącznic, aby mozna bylo zjechac na obwodnicę z kierunku Poznania czy Gniezna (5-15mln sztuka). Po to żeby np. wrócić na Główny. Odpowiedz Link Zgłoś