Dodaj do ulubionych

Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić?

17.08.11, 18:14
Jak to jest, że mieszkańcy Koziegłów mogą na Piątkowo szybciej dojechać przez Oborniki niż przez Gdyńską i Lechicką?
Obserwuj wątek
    • v.i.k.k.a Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 17.08.11, 20:28
      wplaw moga;)
    • Gość: geordi Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.08.11, 21:23
      mogą opodatkować smród z COŚ.
      Po kilku miesiacach będzie na most, a po roku na fontannę i tramwaj do PST.
      • ksmx Zarząd Dróg Powiatowych 17.08.11, 22:41
        Gość portalu: geordi napisał(a):

        > mogą opodatkować smród z COŚ.
        > Po kilku miesiacach będzie na most, a po roku na fontannę i tramwaj do PST.

        Czy za obecny stan rzeczy nie odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych? Ileż ułatwień dla gminy Czerwonak dałby most z połączeniem do ul. Lubczykowej.

        zdp.poznan.pl/
        • Gość: geordi Re: Zarząd Dróg Powiatowych IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.08.11, 22:45
          <myslenie kliki z kolegiackiego>
          nie chcieli naszej spalarni, to my im most zablokujemy! O. A spróbują bilety na Bułgarską kupić...
          </myslenie kliki z kolegiackiego>
          • ksmx Re: Zarząd Dróg Powiatowych 17.08.11, 22:52
            Połowa Poznania na tym cierpi od Zawad po Śródkę i Rataje. Dzisiaj z Czerwonaka nie ma innej drogi PRZEZ RZEKĘ jak przez ul. Bałtycką, zamknięte Biedrusko czy też Oborniki bo tylko tam są mosty.
    • ksmx Przeprawa i prom - świetny pomysł na biznes. 17.08.11, 22:53
      I kto powie, że nie mam racji.
    • manissa Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:18
      W samym Poznaniu brakuje minimum dwóch mostów. Koziegłowianie i mieszkańcy Czerwonaka długo będą czekać. Grobelnemu i Poznańskiemu nieszczególnie po drodze, chyba, że starosta byłby negocjatorem?
      • ksmx Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:27
        manissa napisała:

        > W samym Poznaniu brakuje minimum dwóch mostów. Koziegłowianie i mieszkańcy Czer
        > wonaka długo będą czekać. Grobelnemu i Poznańskiemu nieszczególnie po drodze, c
        > hyba, że starosta byłby negocjatorem?

        Tyle tylko, że Grobelnemu i Poznaniakom nic do tego bo to powiat poznański i interes pomiędzy dwoma gminami: Suchy Las i Czerwonak.

        Wrzuciłem to na forum poznańskie bo de facto Poznań ma też w tym swój interes tj. odciążenie mostu Lecha.
        • manissa Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:49
          Poznański to nomen omen... wójt gminy Czerwonak. Rzuć okiem na mapę - most mógłby prowadzić z Koizh do Naramowic lub na Umultowo/Radojewo. To nie jest w interesie Gminy Suchy Las- a w Biedrusku i tak juz trwa remont.
          • manissa Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:55
            Kozich rzecz jasna- klawiatura wrąbała "c":-)
          • ksmx Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:56
            manissa napisała:

            > Poznański to nomen omen... wójt gminy Czerwonak. Rzuć okiem na mapę - most mógł
            > by prowadzić z Koizh do Naramowic lub na Umultowo/Radojewo. To nie jest w inter
            > esie Gminy Suchy Las- a w Biedrusku i tak juz trwa remont.

            Suchy Las. No fakt, nie jest to ich interes bo mają most za Biedruskiem. A może tunel pod Bałtycką? To co tam się dzieje to tragedia.
          • ksmx Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 00:58
            manissa napisała:

            > Poznański to nomen omen... wójt gminy Czerwonak. Rzuć okiem na mapę - most mógł
            > by prowadzić z Koizh do Naramowic lub na Umultowo/Radojewo.

            Taki most już jest ale jeżdżą po nim pociągi. Tak się zastanawiam czy chodzą po tym moście ludzie.
            • manissa Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 01:10
              > Taki most już jest ale jeżdżą po nim pociągi. Tak się zastanawiam czy chodzą po
              > tym moście ludzie.

              Czasami małolaty się wydurniają:P Most typowo dostosowany do transportu towarowego pociągów - prześledź(na mapie) jak sprytnie biegnie ta linia kolejowa.
              • ksmx Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 10:07
                manissa napisała:

                > > Taki most już jest ale jeżdżą po nim pociągi. Tak się zastanawiam czy cho
                > dzą po
                > > tym moście ludzie.
                >
                > Czasami małolaty się wydurniają:P Most typowo dostosowany do transportu towarow
                > ego pociągów - prześledź(na mapie) jak sprytnie biegnie ta linia kolejowa.

                Idzie na tyle sprytnie, że mogłaby obsłużyć Naramowice i Piątkowo. Szkoda tylko, że kilka razy dziennie pociągi paraliżują Naramowicką, Umultowską i Morasko.
              • ksmx Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? 18.08.11, 10:09
                manissa napisała:

                > > Taki most już jest ale jeżdżą po nim pociągi. Tak się zastanawiam czy cho
                > dzą po
                > > tym moście ludzie.
                >
                > Czasami małolaty się wydurniają:P Most typowo dostosowany do transportu towarow
                > ego pociągów - prześledź(na mapie) jak sprytnie biegnie ta linia kolejowa.

                I oczywiście M1. Sam znam kilka osób, które z przyjemnością przesiadłyby się na Franowie do szynobusu zostawiając samochody: stacja docelowa os. Batorego.
                • Gość: geordi Re: Gdzieś brakuje mostu i co z tym zrobić? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.08.11, 10:27
                  i takie peroniki mogloby miasto wybudowac
                  160metrowe - dwie ławeczki zadaszone, dwie lampy,dwie kamery, gablota i słupek z tel. alarmowym. Koszt 0,5-1mln sztuka z jednej strony.

                  Wtedy w szczycie mozna by puscic np. co drugi pociąg z pominięciem głównego. Przystanki Franowo zajezdnia, Wschód, Naramowice, PST, (zjazd na Oborniki), (zjazd na Kiekrz).

                  Drozszym interesem bylaby opcja dobudowy łącznic, aby mozna bylo zjechac na obwodnicę z kierunku Poznania czy Gniezna (5-15mln sztuka). Po to żeby np. wrócić na Główny.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka