Dodaj do ulubionych

ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność

07.12.22, 14:01
Po 29 latach zwolniono mordercę politycznego.
Były ok tysięczne protesty w RPA.
Zabił .
Lecz mi staruszka żal. Idealista choć morderca a jednak.
Ponoć korespondował z Córką ofiary, prosił o przebaczenie, wyjaśniał powody czynu.
To nie jest całkiem zły człowiek pomimo zbrodni.
W więzieniu przetrzymał 29 lat, był i katem i ofiarą także.
Zbrodnia na pojedynczym Człowieku została dokonana, obyśmy ustrzegli się zbrodni masowych, niektóre uchodzą jako "bochaterstwo".
Żal, smutek, strach ...
RPA upada z każdym dniem pomimo bogactw niezmiernych.
Obserwuj wątek
    • smurfmadrala Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 07.12.22, 14:10
      Kiedy jeszcze RPA była bogata , do tego kraju nielegalnie napływali imigranci z Czarnego Lądu.
      Czarni uciekali od swoich "demokracji" do "apartheidowskiego reżimu" aby żyć godniej niż u siebie.
      Bandytyzm pospolity dziś demokratycznie rządzi w RPA.
      Znam nieszczegółowo historię polskiego rodzeństwa które wróciło do PL po zamordowaniu rodziców w RPA.
      Brat i siostra , chłopak przestał rosnąć w szoku sierocym i obyczajowym po zbrodni i powrocie.
      Urodzili się w RPA po emigracji rodziców.
      Czy jest kraj bardziej bogaty w ludzi i surowce niż RPA, niż ex-ZSRR ?
      • smurfmadrala Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 07.12.22, 14:15
        Słuchałem, oglądałem rozmowę dwóch polskich podróżników zawodowych/"nałogowych".
        Kiedy padło pytanie :- Gdzie nie zamierzają już podróżować ?
        Padła obustronna odpowiedź: Afryka.
        DLACZEGO ?!
        • kiks4 Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 07.12.22, 20:44
          Waluś- amatorski morderca na zlecenie, zaczyna rosnąć w wyobraźni polskich narodowców na bohatera. To bardzo groźne zjawisko, na szczęście Waluś musi pozostać jeszcze w RPA przez dwa lata. Może wówczas sytuacja polityczna w kraju będzie inna. A może nie zdecyduje się na powrót albo nie będzie mu to dane...
          Starczy nam jeden nasz rodzimy Waluś z Gdańska, który zabił nieznanego mu człowieka poszczuty przez nieodpowiedzialne media. A wcześniej inny morderca zabił księdza, nie mając do niego żadnego osobistego powodu.
          Mordowanie z pobudek politycznych to ostatnia rzecz, jaka powinna nam się jeszcze raz przydarzyć.
          • renepoznan Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 13.12.22, 15:31
            Skomplikowany problem. Jego ofiara to nie tylko komunista ale też i bandyta i zdaje się morderca. Bez jakichkolwiek szans na jego osądzenie przez struktury państwa. Czy zabić takiego to wielkie przestępstwo?
            Czy zamachowcy na Kutscherę i innych bandytów powinni siedzieć? Potępimy ich?
    • smurfmadrala Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 08.12.22, 11:28
      Jaki kraj w Ameryce Południowej oraz w Afryce jest demokratyczny ?
      Proszę o podawanie licznych przykładów, może być JEDEN .
      • kiks4 Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 08.12.22, 13:04
        Przegrany w demokratycznych wyborach brazylijski prezydent ustąpił bez atakowania wyniku wyborów tak jak zrobił to przegrany prezydent kraju mieniącego się być ostoją demokracji.
        A są tacy politycy, daleko nie szukając, że już na rok przed wyborami ogłaszają, że wybory mnogą być sfałszowane i zapowiadają utworzenie Legionu Obrońców Wyborów. Czy coś w tym stylu.
        Najistotniejszym elementem demokracji jest trójpodział władzy i bezszmerowe przekazywanie władzy na podstawie wyników wyborów.
        • qwardian Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 08.12.22, 14:33
          kiks4 napisał:

> A są tacy politycy, daleko nie szukając, że już na rok przed wyborami ogłaszają
          > , że wybory mnogą być sfałszowane i zapowiadają utworzenie Legionu Obrońców Wyb
          > orów. Czy coś w tym stylu.

Takie legiony powinny powstać w 2020 roku, kiedy odwołano wybory 10 maja i usunięto z list wyborczych Małgorzatę Kidawę Błońską na którą chciałem głosować.
          • snajper55 Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 09.12.22, 02:37
            qwardian napisał:

> Takie legiony powinny powstać w 2020 roku, kiedy odwołano wybory 10 maja i usun
            > ięto z list wyborczych Małgorzatę Kidawę Błońską na którą chciałem głosować.

Nikt nie usunął Kidawy. Nie kłam.

S.
            • qwardian Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 09.12.22, 11:51
              Onet pisze prawdę, Snajperze...

www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/najnowsze-fakty/news-onet-kidawa-blonska-nie-chce-sie-wycofac-z-wyborow-choc-szef,nId,4493537#crp_state=1
              • snajper55 Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 09.12.22, 13:32
                qwardian napisał:

> Onet pisze prawdę, Snajperze...

Ale ty kłamiesz pisząc, że ją usunięto z list wyborczych.

S.
            • qwardian Porównaj dwie karty wyborcze.. 09.12.22, 14:08
              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26066902,wybory-prezydenckie-2020-karty-do-glosowania-znow-drukowala.html
              www.tokfm.pl/Tokfm/7,117303,26062811,wybory-prezydenckie-2020-jak-wyglada-karta-do-glosowania-i.html
              • snajper55 Re: Porównaj dwie karty wyborcze.. 09.12.22, 14:18
                qwardian napisał:

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26066902,wybory-prezydenckie-2020-karty-do-glosowania-znow-drukowala.html
                > www.tokfm.pl/Tokfm/7,117303,26062811,wybory-prezydenckie-2020-jak-wyglada-karta-do-glosowania-i.html

No i? To są karty wyborcze przygotowane na dwa różne głosowania. Mogę pokazać jeszcze inne karty wyborcze. Wyborów w Polsce było sporo. Po co mam je porównywać? W każdych wyborach startowały zazwyczaj inne osoby.

S.
                • qwardian Re: Porównaj dwie karty wyborcze.. 09.12.22, 17:55
                  Dokładnie w ten sam sposób Snajperze traktuję wybory, więc nie mogę argumentować z tym co napisałeś..
      • snajper55 Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 09.12.22, 02:36
        smurfmadrala napisał:

> Jaki kraj w Ameryce Południowej oraz w Afryce jest demokratyczny ?
        > Proszę o podawanie licznych przykładów, może być JEDEN .

A co rozumiesz pod pojęciem demokratyczny?

S.
        • smurfmadrala Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 09.12.22, 08:33
          do Snajpera "A co rozumiesz pod pojęciem demokratyczny?"

Kraj gdzie np może działać np forum wymiany poglądów.
          Bez terroru, wyzysku, zniewolenia, skąd ludzie masowo nie uciekają.
          RPA w czasach apartheidu była adresem niezliczonych ucieczek z pobliskich krajów.
          W RPA dokonano pierwszego na świecie przeszczepu serca /dr Christian Barnard, proszę o sprawdzenie nazwiska, które podaję z pamięci własnej sprzed laty.

JEDYNYM krajem wolnym i bezpiecznym w Ameryce Pd jest wg mnie Chile.
          Może północne, słabo zaludnione regiony Argentyny, która kiedyś była kwitnącym krajem.
          Dziś marksizm stoczył ten kraj.

Bananowe republiki , narkotyczne republiki, Wenezuela, rajd Paryż -Dakar odbywa się w innym miejscu niż
          mówi nazwa, kraje prywatne oligarchów naftowych, czy tak ma wyglądać świat w tym Europa ?
          • qwardian Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 09.12.22, 11:50
            Dla mnie demokracja to prawybory w Platformie Obywatelskiej, w której zwyciężyła Małgorzata Kidawa Błońska, ale Snajper kocha zamordyzm polityczny..
            • smurfmadrala Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 09.12.22, 12:36
              USA uwolniły militarnego handlarza/gangstera w zamian za jedną sztukę celeburacTVa koszykarskiego.
              SKANDAL !
              Bandyta międzynarodowy za koszykarkę z dewiacjami ?
              Nic już nie wiem i nie rozumiem.
              • snajper55 Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 09.12.22, 13:52
                smurfmadrala napisał:

> USA uwolniły militarnego handlarza/gangstera w zamian za jedną sztukę celeburac
                > TVa koszykarskiego.
                > SKANDAL !
                > Bandyta międzynarodowy za koszykarkę z dewiacjami ?
                > Nic już nie wiem i nie rozumiem.

Uważasz że państwo nie powinno dbać o swoich obywateli? Jakież ta koszykarka miała dewiacje? Czy jakiekolwiek dewiacje pozbawiają ją praw obywatelskich? I ty piszesz o demokracji?

S.
          • snajper55 Re: ponoć Janusz Waluś wyszedł na wolność 09.12.22, 13:46
            smurfmadrala napisał:

> do Snajpera "A co rozumiesz pod pojęciem demokratyczny?"
            >
            > Kraj gdzie np może działać np forum wymiany poglądów.
            > Bez terroru, wyzysku, zniewolenia, skąd ludzie masowo nie uciekają.

To jeszcze mało. Nie napisałeś o podstawowej rzeczy, czyli o rzeczywistym wpływie obywateli na wyłanianie władzy.

> RPA w czasach apartheidu była adresem niezliczonych ucieczek z pobliskich krajó
            > w.
            > W RPA dokonano pierwszego na świecie przeszczepu serca /dr Christian Barnard, p
            > roszę o sprawdzenie nazwiska, które podaję z pamięci własnej sprzed laty.

Przeszczep serca miernikiem demokracji? No bez przesady. RPA było państwem rasistowskim, i nie sposób mówić że było państwem demokratycznym.

> JEDYNYM krajem wolnym i bezpiecznym w Ameryce Pd jest wg mnie Chile.
            > Może północne, słabo zaludnione regiony Argentyny, która kiedyś była kwitnącym
            > krajem.
            > Dziś marksizm stoczył ten kraj.

Znalazłem ciekawy artykuł, gdzie jako jedno z 20 w pełni demokratycznych państw wymienia się Urugwaj.

"Mimo że Ameryka Łacińska wiedzie prym wśród tzw. demokracji wadliwych, plasujących się za „demokracjami pełnymi”, ma również swojego reprezentanta w zaszczytnej dwudziestce najbardziej demokratycznych. Okazuje się, że na wspomnianej liście obok państw takich jak Norwegia, Kanada czy Szwajcaria znalazł się również Urugwaj. Kraj ten znajduje się w czołówce zestawienia od 2007 roku, kiedy to „The Economist” zaczął mierzyć stopień zdemokratyzowania na świecie. "

natemat.pl/blogi/iberoameryka/174547,ameryka-lacinska-bardziej-demokratyczna-od-polski

> Bananowe republiki , narkotyczne republiki, Wenezuela, rajd Paryż -Dakar odbywa
            > się w innym miejscu niż
            > mówi nazwa, kraje prywatne oligarchów naftowych, czy tak ma wyglądać św
            > iat w tym Europa ?

Na razie tak wygląda Polska - własność Jarosława Kaczyńskiego. Oraz wiele innych państw.

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka