IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 07:27
Jest to spowodowane tym, że miastem rządzą ludzie napływowi nie mający
żadnego pojęcia ani odniesienia do kierowania tak wielką aglomeracją.
Obserwuj wątek
    • Gość: P.B Re: Komentarz IP: *.czerwonak.iwg.pl / 83.238.134.* 26.01.05, 11:30
      Panie Mamys, Pan napisał o wyprowadzce?! heh
      Proszę mi wybaczyć, ale jeżeli ktoś myśli, że koncern, który zresztą przeżywa w
      ostatnich latach kryzys, zamknie zakłady w Poznaniu i Swarządzu (kosztowały go
      grube miliardy euro), i podobną kwotę zainwestuje we wspomnianej Nowej Soli to
      gratuluję ... inteligencji :)
      • Gość: chłopek-roztropek eee tam PB IP: *.icpnet.pl 26.01.05, 19:41
        przesadzasz
        to taka prowokacja intelektualna
        wyprowadzi się czy nie...pewnie nie,to bez znaczenia;
        to taki przyczynek do dyskusji nad rozwojem Poznania,
        problemami i szansami miasta

        A Ty od razu w takie wrogie tony.
    • rysiopysio Re: Komentarz 26.01.05, 11:44
      A po co włodarze Poznania mają się przemęczać ? Już im Kulczyk mamony w
      kieszenie nasypał. Teraz muszą się zająć korzystnym inwestowaniem własnych
      środków i oddawać się konsumpcji .
    • Gość: LUBUSZANIN Re: Komentarz IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 26.01.05, 12:47
      Dlaczego nie dbacie o firmy?
    • Gość: corgan to ciekawe, bo w Warszawie też rządża napływowi IP: *.zigzag.pl 26.01.05, 16:02
      i stolica jakoś daje sobie swietnie radę.
    • Gość: gawryla Re: Komentarz IP: *.icpnet.pl 26.01.05, 19:16
      Jeżeli to nie są gry VW z władzami miasta to za dwa trzy lata nie będzie VW w
      Poznaniu.
    • pan.nikt PROBLEM PRAWA???? 26.01.05, 20:01
      1.Mam nadzieję, że plotki o odejściu VW, to tylko handlowe gierki tego koncernu.

      2. Zarówno w przypadku VW, jak i w przypadku terenów pod bibliotekę (od TPsa),
      jak i nawet w przypadku kurczaków na Placu (obok Kupca), czy ulicy Głogowskiej
      widzimy problem z prawem.

      Problem jakie powinno być prawo, aby z jednej strony bronoć indywidualnych
      interesów właścicieli, a z drugiej strony bronic interesów społecznych.
      Nie jestem zwolennikiem odbierania własności. Z drugiej strony, czyjś upór,
      pazerność, czy zwykła złośliwość, nie może blokować rozwoju miasta. Nie może
      jak np w (mam nadieję, że tylko wydumanym) prblemie VW pozbawiać pracy tysiecy
      ludzi.

      I ZWRACAM UWAGĘ:
      Niemcy potrafia bronić praw własności, ale żaden "bubek", nie będzie im
      robił "dymów", kiedy idzie o interes społeczny. Nikt nie pozwoli tam na
      blokowanie inwestycji.

      A może nasi posłowie, powinni przyjrzec się prawu w państwach, któe dłużej od
      nas szanuja prywatna własność???
    • Gość: S Re: Komentarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 20:53
      To jest długofalowa polityka władz miasta zniechęcac inwestorów niech budują w
      osciennych gminach zostaniemy MIASTEM MARKETÓW i BEZROBOCIA .
      • Gość: "napływowy" Re: Komentarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 21:36
        Pomieszkałbyś sobie trochę w mieście z 35% bezrobociem, wtedy byś zobaczył, co
        to napradę znaczy.. Nawet bez Volkswagena Poznań będzie miał jeden z
        najniższych w kraju wskaźnik bezrobocia.
        • Gość: jendrek Re: Komentarz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.05, 21:44
          Spokojnie ludziska. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. Nie może być tak ,że
          jakiś inwestor(nawet wielki)będzie szantażował mieszkańców Poznania. Nie było
          VV a Poznań był i będzie.Jesli to świadoma zagrywka to nieładnie panowie z VV.
          A swoją drogą to takie drogie i nijakie samochody.
        • pan.nikt Re: Komentarz 26.01.05, 21:44
          "napływowy" napisał(a):

          Nawet bez Volkswagena Poznań będzie miał jeden z
          > najniższych w kraju wskaźnik bezrobocia.

          1. To zadna radość, bo i tak wysoki.

          2. W VW pracuje wielu ludzi z okolicznych powiató, gdzie wskaźnik, jest dziś
          okoł 20%, a po ewentualnym odejściu VW wzrośnie gwałtownie. (np powiat
          Wrzesnia, z której i tak definitywnie odchodzi Massive)
          • Gość: Dam VW w Nowej Soli - czemu nie :-) IP: *.uz.zgora.pl 27.01.05, 00:07
            Ano fajnie by było - widać reaktywacja przemysłu w Trójmieście Lubuskim z wolna
            jednak postępuje - ze wskazaniem głównie na Nową Sól (tam chyba prezydent
            najbardziej się stara).

            A patrząc z perspektywy VW to trochę się trudno dziwić, jeśli nie dostaje od
            Poznania dogodnej oferty inwestycyjnej.
            W Nowej Soli dużo niższe koszty wszystkiego i jeszcze pocałunek w czółko za
            parę miejsc pracy dla Regionu od samego Marszałka będzie ;-)
            W perspektywie 2-3 lat rozsądne połączenia drogowe z siecią europejscką (A-2, S-
            3, A-4/18)
            A i kadra się znajdzie - Uniwersytet Zielonogórski - kadra techniczna i
            ekonomiczna (dawna Politechnika)
            Ja też sądzę, że Poznań sobie znakomicie poradzi bez VW, chociaz pewnie troche
            gorzej niż z VW, natomiast dla Nowej Soli i naszego Trójmiasta to uchwyt Pana
            Boga za nogi.
            Pozdrowienia z Lubuskiego dla Wielkopolski :-)
            Niezależnie o decyzji VW zapraszam do Zielonej Góry - na przykład na Winobranie
            we wrześniu - będą już do nabycia lokalne wina z miejscowych plantacji.
            Dam
            Ps. Moja babcia pochodzi z Szamotuł :-)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka