Gość: AlfaAlfa1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 07:27 Jest to spowodowane tym, że miastem rządzą ludzie napływowi nie mający żadnego pojęcia ani odniesienia do kierowania tak wielką aglomeracją. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: P.B Re: Komentarz IP: *.czerwonak.iwg.pl / 83.238.134.* 26.01.05, 11:30 Panie Mamys, Pan napisał o wyprowadzce?! heh Proszę mi wybaczyć, ale jeżeli ktoś myśli, że koncern, który zresztą przeżywa w ostatnich latach kryzys, zamknie zakłady w Poznaniu i Swarządzu (kosztowały go grube miliardy euro), i podobną kwotę zainwestuje we wspomnianej Nowej Soli to gratuluję ... inteligencji :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chłopek-roztropek eee tam PB IP: *.icpnet.pl 26.01.05, 19:41 przesadzasz to taka prowokacja intelektualna wyprowadzi się czy nie...pewnie nie,to bez znaczenia; to taki przyczynek do dyskusji nad rozwojem Poznania, problemami i szansami miasta A Ty od razu w takie wrogie tony. Odpowiedz Link Zgłoś
rysiopysio Re: Komentarz 26.01.05, 11:44 A po co włodarze Poznania mają się przemęczać ? Już im Kulczyk mamony w kieszenie nasypał. Teraz muszą się zająć korzystnym inwestowaniem własnych środków i oddawać się konsumpcji . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LUBUSZANIN Re: Komentarz IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 26.01.05, 12:47 Dlaczego nie dbacie o firmy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: corgan to ciekawe, bo w Warszawie też rządża napływowi IP: *.zigzag.pl 26.01.05, 16:02 i stolica jakoś daje sobie swietnie radę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gawryla Re: Komentarz IP: *.icpnet.pl 26.01.05, 19:16 Jeżeli to nie są gry VW z władzami miasta to za dwa trzy lata nie będzie VW w Poznaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
pan.nikt PROBLEM PRAWA???? 26.01.05, 20:01 1.Mam nadzieję, że plotki o odejściu VW, to tylko handlowe gierki tego koncernu. 2. Zarówno w przypadku VW, jak i w przypadku terenów pod bibliotekę (od TPsa), jak i nawet w przypadku kurczaków na Placu (obok Kupca), czy ulicy Głogowskiej widzimy problem z prawem. Problem jakie powinno być prawo, aby z jednej strony bronoć indywidualnych interesów właścicieli, a z drugiej strony bronic interesów społecznych. Nie jestem zwolennikiem odbierania własności. Z drugiej strony, czyjś upór, pazerność, czy zwykła złośliwość, nie może blokować rozwoju miasta. Nie może jak np w (mam nadieję, że tylko wydumanym) prblemie VW pozbawiać pracy tysiecy ludzi. I ZWRACAM UWAGĘ: Niemcy potrafia bronić praw własności, ale żaden "bubek", nie będzie im robił "dymów", kiedy idzie o interes społeczny. Nikt nie pozwoli tam na blokowanie inwestycji. A może nasi posłowie, powinni przyjrzec się prawu w państwach, któe dłużej od nas szanuja prywatna własność??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: S Re: Komentarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 20:53 To jest długofalowa polityka władz miasta zniechęcac inwestorów niech budują w osciennych gminach zostaniemy MIASTEM MARKETÓW i BEZROBOCIA . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: "napływowy" Re: Komentarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 21:36 Pomieszkałbyś sobie trochę w mieście z 35% bezrobociem, wtedy byś zobaczył, co to napradę znaczy.. Nawet bez Volkswagena Poznań będzie miał jeden z najniższych w kraju wskaźnik bezrobocia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jendrek Re: Komentarz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.05, 21:44 Spokojnie ludziska. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. Nie może być tak ,że jakiś inwestor(nawet wielki)będzie szantażował mieszkańców Poznania. Nie było VV a Poznań był i będzie.Jesli to świadoma zagrywka to nieładnie panowie z VV. A swoją drogą to takie drogie i nijakie samochody. Odpowiedz Link Zgłoś
pan.nikt Re: Komentarz 26.01.05, 21:44 "napływowy" napisał(a): Nawet bez Volkswagena Poznań będzie miał jeden z > najniższych w kraju wskaźnik bezrobocia. 1. To zadna radość, bo i tak wysoki. 2. W VW pracuje wielu ludzi z okolicznych powiató, gdzie wskaźnik, jest dziś okoł 20%, a po ewentualnym odejściu VW wzrośnie gwałtownie. (np powiat Wrzesnia, z której i tak definitywnie odchodzi Massive) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dam VW w Nowej Soli - czemu nie :-) IP: *.uz.zgora.pl 27.01.05, 00:07 Ano fajnie by było - widać reaktywacja przemysłu w Trójmieście Lubuskim z wolna jednak postępuje - ze wskazaniem głównie na Nową Sól (tam chyba prezydent najbardziej się stara). A patrząc z perspektywy VW to trochę się trudno dziwić, jeśli nie dostaje od Poznania dogodnej oferty inwestycyjnej. W Nowej Soli dużo niższe koszty wszystkiego i jeszcze pocałunek w czółko za parę miejsc pracy dla Regionu od samego Marszałka będzie ;-) W perspektywie 2-3 lat rozsądne połączenia drogowe z siecią europejscką (A-2, S- 3, A-4/18) A i kadra się znajdzie - Uniwersytet Zielonogórski - kadra techniczna i ekonomiczna (dawna Politechnika) Ja też sądzę, że Poznań sobie znakomicie poradzi bez VW, chociaz pewnie troche gorzej niż z VW, natomiast dla Nowej Soli i naszego Trójmiasta to uchwyt Pana Boga za nogi. Pozdrowienia z Lubuskiego dla Wielkopolski :-) Niezależnie o decyzji VW zapraszam do Zielonej Góry - na przykład na Winobranie we wrześniu - będą już do nabycia lokalne wina z miejscowych plantacji. Dam Ps. Moja babcia pochodzi z Szamotuł :-) Odpowiedz Link Zgłoś