Gość: Jedwabne
IP: 142.94.86.*
09.07.05, 05:56
(…) Wszystkie cywilizacje znają prawo, że nikogo, kto nie został osądzony
przez prawomocny sąd, nie wolno oskarżać! Tak stanowi nawet Konstytucja III
RP: "Nikogo nie można uznać winnym, jeśli nie zostanie skazany prawomocnym
wyrokiem sądu".
Żaden sąd nie uznał Polaków za winnych zamordowania Żydów w Jedwabnem!
Nie uczynił tego także stalinowski sąd w Łomży w 1949 roku!
A więc zarzuty stawiane mieszkańcom Jedwabnego są bezpodstawne. - napisali
10 lipca br. w rosznicę tej tragedii
Jerzy S. Sawicki, Władysław A. Terlecki