franz_xaver
16.11.05, 15:23
Czy ktoś z Was ma już doświadczenie z wpisem hipoteki zabezpieczającej
kredyt? Czy wnosiliście opłaty? Zgodnie bowiem z § 2 ust. 1 rozporządzenia
Ministra Sprawiedliwości w sprawie określenia ulgowych stawek opłat sądowych
oraz zwolnień od tych opłat w sprawach o zabezpieczenie należności z tytułu
udzielanych przez banki kredytów, pożyczek pieniężnych, gwarancji bankowych i
poręczeń z dnia 30.06.1998 r. (Dz.U.1998 nr 87, poz.554) zwalnia się od
opłaty sądowej wniosek o wpis hipoteki ustanowionej na nieruchomości
stanowiącej własność kredytobiorcy w celu zabezpieczenia należności z tytułu
udzielonego kredytu, pożyczki pieniężnej, gwarancji bankowej lub poręczenia
kredytu na budownictwo mieszkaniowe albo na działalność związaną z produkcją
rolną.
Może już ktoś z Was boksował się z sądem w tej kwestii?