Dodaj do ulubionych

opłata sądowa

16.11.05, 15:23
Czy ktoś z Was ma już doświadczenie z wpisem hipoteki zabezpieczającej
kredyt? Czy wnosiliście opłaty? Zgodnie bowiem z § 2 ust. 1 rozporządzenia
Ministra Sprawiedliwości w sprawie określenia ulgowych stawek opłat sądowych
oraz zwolnień od tych opłat w sprawach o zabezpieczenie należności z tytułu
udzielanych przez banki kredytów, pożyczek pieniężnych, gwarancji bankowych i
poręczeń z dnia 30.06.1998 r. (Dz.U.1998 nr 87, poz.554) zwalnia się od
opłaty sądowej wniosek o wpis hipoteki ustanowionej na nieruchomości
stanowiącej własność kredytobiorcy w celu zabezpieczenia należności z tytułu
udzielonego kredytu, pożyczki pieniężnej, gwarancji bankowej lub poręczenia
kredytu na budownictwo mieszkaniowe albo na działalność związaną z produkcją
rolną.

Może już ktoś z Was boksował się z sądem w tej kwestii?
Obserwuj wątek
    • ika777 Re: opłata sądowa 16.11.05, 22:50
      My już to mamy za sobą. Wystarczyło złożyć skargę na zarządzenie referendarza i
      powołać się na w/w rozporządzenie MS. Po kilku dniach od wysłania pisma
      zadzwonilam do Sądu z zapytaniem jak wygląda moja sprawa i muszę przyznać, że
      zostałam mile zaskoczona szybka i miłą obsługą:-)W zasadzie przez telefon
      powtwirdzono mi, że wpis już jest i mogę zgłosić się po wypis z księgi.
    • mieszkaniec.pl2 Re: opłata sądowa 17.11.05, 10:19
      zgadza się, opłaty nie powinno być, ale czy ktoś już wie, że od marca 2006
      koszta aktu notarialnego drastycznie maleją ? opłata sądowa z dotychczasowej
      kwotowej stawki zamienia się na jednorazową 200 zł.
      Czyli dla mieszkania o wartości 200.000 zł wynosi dotychczas 2.320 zł a od
      marca przyszłego roku 200 zł.

      Warto poczekać w takim razie z aktem (tym którzy jeszcze oczywiscie nie
      podpisali).

      Pozdrawiamy
      • mejbi Re: opłata sądowa 17.11.05, 11:20
        Tylko pozazdrościć tym, którzy akty będą podpisywac w nowym roku :(
        Pozdr
    • mejbi Re: opłata sądowa 22.11.05, 13:02
      A propos wpisu hipoteki do księgi wieczystej - wpisano nam ją po 2 miesiacach
      od złożenia wniosku. Nie pobrano za to żadnych opłat.
      Pozdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka