Dodaj do ulubionych

W Poznaniu zmienią się przepisy dotyczące psów

IP: *.telia.com 19.12.02, 23:11
Brawo !
Najlepszy jest tatuaż numeru w uchu. Praktycznie bezbolesny i
nie do zgubienia.
Za niesprzątniętą kupę proponuję mandat do podziału między
miastem a łapaczem. Połowa mandatu to przymusowy zakup
woreczków na odchody, wtedy nie będzie tłumaczenia, że właśnie
zabrakło.
Pies od pewnej wielkości (wagi) poza ogrodzeniem i bez kagańca -
wysoki mandat.
Pies, który JEDNORAZOWO atakował człowieka, uśpienie.
No i po całym regulaminie.
Wprowadzić można w trzy miesiące.
PS Bardzo lubię psy, nigdy nie byłem atakowany, chyba też mnie
lubią.
Obserwuj wątek
    • Gość: Łukasz Re: W Poznaniu zmienią się przepisy dotyczące psó IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 20.12.02, 00:17
      Więcej karać za nie sprzątanie po pupilkach. Proszę spróbować
      przejść ul. Taczaka. Jakoś w krajach cywilizowanych ludzie
      wychodzą na spacerek z pieskiem, smyczą, kagańcem, łopatką i
      torebeczką.
      • Gość: D.J. Re: W Poznaniu zmienią się przepisy dotyczące psó IP: r2wrkch:* / 10.1.0.* 20.12.02, 08:53
        Sprzątać po pieskach oczywiście, ale gdzie są śmietniki??? Mam
        psa po którym sprzątam, ale z wyrzuceniem odchodów psa jest
        zawsze problem nie ma śmietników.
    • Gość: Basia Re: W Poznaniu zmienią się przepisy dotyczące psó IP: 213.17.225.* 20.12.02, 09:10
      Skąd wiesz , że tatuaż w uchu jest bezbolesny. Sam masz??
      Pies w kagańcu , w zależności od wagi - no tu to już tylko
      pogratulować . Gdybyś się może zainteresował , to zapewne byś
      wiedział , że większość osób posiadajacych duże psy są ludźmi
      odpowiedzilnymi. Psy sa po szkoleniach. Uważam , że większym
      zagrozeniem sa małe pieski , które biegaja luzem i atakują
      nogawki , a ich właściciele krzyczą : Mikuś chodź , nie łaś sie
      do Pani/Pana. Uśpienie psa , po jednorazowym ugryxieniu
      człowieka - przemyśl sobie zanim cos napiszesz. Mam psa -
      owczarka niemieckiego - ugryzł człowieka tylko raz , ale dlatego
      , że uderzył moja siostrę .Czyli zapewne powinien mój pies już
      nie zyć ??
      Wg mnie , aby ludzie czuli się pewniej to :
      1. niech jest respektowana ustawa o agresywnych psach - czy zna
      kroś chociaż jedna osobe , która zgłosiła sie po zgode na psa
      uznawanego za "rasę agrsywną". A co z krzyżówkami tych ras?? A
      tak poza tym wiekszość psów uznawanych za rasy agrsywne ,
      wywodzące sie z hodowli sa to kanapowce- poprzez odp.selekcje,
      agresja jest eliminowana
      2. puszczanie psów - wg prawa pies może być puszczony ze smyczy
      na nieuzytkach. Ale są ogromy tego w Poznaniu!!! na zachodzie są
      parki dla psów
      3. sprzatanie po psach , dlaczego nie , dla mnie to żadna ujma ,
      sprzatam po sobie , posprzątam po psie , ale gdzie te kosze,
      dlaczego mam nosić pół miasta siateczkę z zawartością i gdzie te
      kioski gdzie mozna za symboliczne 50gr kupić torebke.
      Ale oczywiście lepiej wprowadzać nowe prawa , zamiast
      rozwiazywać stare problemy. GRATULUJĘ !!
      • canemuto spoks again. 20.12.02, 19:26
        Gość portalu: Basia napisał(a):

        > Skąd wiesz , że tatuaż w uchu jest bezbolesny. Sam masz??

        jest bolesny, ale to bol jednorazowy i krotkotrwaly - a zalety i
        bezpieczenstow psa ogromne.

        > Pies w kagańcu , w zależności od wagi - no tu to już tylko
        > pogratulować . Gdybyś się może zainteresował , to zapewne byś
        > wiedział , że większość osób posiadajacych duże psy są ludźmi
        > odpowiedzilnymi. Psy sa po szkoleniach. Uważam , że większym
        > zagrozeniem sa małe pieski , które biegaja luzem i atakują
        > nogawki , a ich właściciele krzyczą : Mikuś chodź , nie łaś sie
        > do Pani/Pana.

        bullshit, my Lady:))) raz - pies raz nauczony agresji ZAWSZE juz bedzie
        niebepieczny (tyle jesli chodzi np. o kursy psow obronnych); dwa - znacznie
        bardzoej obawiam sie duzego czy nawet sredniego bulla, staffa czy innego
        mastifa, obys nie miala okazji sie przekonac, jak bardzo mam racje; wiekszej
        odpowiedzialnosci osob posiadajacych duze psy nie bede komentowal...

        Uśpienie psa , po jednorazowym ugryxieniu
        > człowieka - przemyśl sobie zanim cos napiszesz. Mam psa -
        > owczarka niemieckiego - ugryzł człowieka tylko raz , ale dlatego
        > , że uderzył moja siostrę .Czyli zapewne powinien mój pies już
        > nie zyć ??

        faktycznie, natychmiastowe usypianie bez UWAZNEGO rozpatrzenia przypadku to
        glupia i prymitywna zemsta (i to nie na glownym winowajcy zlego wychowania
        psa, czlowieku-wlascicielu).

        > Wg mnie , aby ludzie czuli się pewniej to :
        > 1. niech jest respektowana ustawa o agresywnych psach - czy zna
        > kroś chociaż jedna osobe , która zgłosiła sie po zgode na psa
        > uznawanego za "rasę agrsywną". A co z krzyżówkami tych ras?? A
        > tak poza tym wiekszość psów uznawanych za rasy agrsywne ,
        > wywodzące sie z hodowli sa to kanapowce- poprzez odp.selekcje,
        > agresja jest eliminowana

        ustawa zostala ostatnio udoskonalona, mieszanki tez nie moga sie juz czuc
        bezpieczne:) rasy obronne robia sie kanapocami przez selekcje? no,
        ciekawszej "tezy" dawno juz nie slyszalem:)))...

        > 2. puszczanie psów - wg prawa pies może być puszczony ze smyczy
        > na nieuzytkach. Ale są ogromy tego w Poznaniu!!! na zachodzie są
        > parki dla psów

        nie ma jednej zasady - uwazam, ze kazdy pies moze byc puszczony, byle NIE BYL
        GROZNY. psychol nawet w lesie moze znalezc ofiare.

        > 3. sprzatanie po psach , dlaczego nie , dla mnie to żadna ujma ,
        > sprzatam po sobie , posprzątam po psie , ale gdzie te kosze,
        > dlaczego mam nosić pół miasta siateczkę z zawartością i gdzie te
        > kioski gdzie mozna za symboliczne 50gr kupić torebke.
        > Ale oczywiście lepiej wprowadzać nowe prawa , zamiast
        > rozwiazywać stare problemy. GRATULUJĘ !!

        z tymi smieciami to juz chyba przeginka, koszy moze nie jest zatrzesienie, ale
        nie przesadzajcie:))) a skoro nie stac cie na woreczki plastikowe, to zbieraj
        plastikowe reklamowki, ktorymi bez opamietania szafuja wszystkie niemal sklepy.
        pozdro.
      • Gość: Szy Re: W Poznaniu zmienią się przepisy dotyczące psó IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 20.12.02, 20:10
        Gość portalu: Basia napisał(a):

        > Skąd wiesz , że tatuaż w uchu jest bezbolesny. Sam masz??
        > Pies w kagańcu , w zależności od wagi - no tu to już tylko
        > pogratulować . Gdybyś się może zainteresował , to zapewne byś
        > wiedział , że większość osób posiadajacych duże psy są ludźmi
        > odpowiedzilnymi. Psy sa po szkoleniach. Uważam , że większym
        > zagrozeniem sa małe pieski , które biegaja luzem i atakują
        > nogawki , a ich właściciele krzyczą : Mikuś chodź , nie łaś
        sie
        > do Pani/Pana. Uśpienie psa , po jednorazowym ugryxieniu
        > człowieka - przemyśl sobie zanim cos napiszesz. Mam psa -
        > owczarka niemieckiego - ugryzł człowieka tylko raz , ale
        dlatego
        > , że uderzył moja siostrę .Czyli zapewne powinien mój pies już
        > nie zyć ??
        > Wg mnie , aby ludzie czuli się pewniej to :
        > 1. niech jest respektowana ustawa o agresywnych psach - czy
        zna
        > kroś chociaż jedna osobe , która zgłosiła sie po zgode na psa
        > uznawanego za "rasę agrsywną". A co z krzyżówkami tych ras?? A
        > tak poza tym wiekszość psów uznawanych za rasy agrsywne ,
        > wywodzące sie z hodowli sa to kanapowce- poprzez odp.selekcje,
        > agresja jest eliminowana
        > 2. puszczanie psów - wg prawa pies może być puszczony ze
        smyczy
        > na nieuzytkach. Ale są ogromy tego w Poznaniu!!! na zachodzie

        > parki dla psów
        > 3. sprzatanie po psach , dlaczego nie , dla mnie to żadna
        ujma ,
        > sprzatam po sobie , posprzątam po psie , ale gdzie te kosze,
        > dlaczego mam nosić pół miasta siateczkę z zawartością i gdzie
        te
        > kioski gdzie mozna za symboliczne 50gr kupić torebke.
        > Ale oczywiście lepiej wprowadzać nowe prawa , zamiast
        > rozwiazywać stare problemy. GRATULUJĘ !!
    • Gość: HJ Re: W Poznaniu zmienią się przepisy dotyczące psó IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 20.12.02, 09:19
      Ja płacę za psa i sprzątam po nim. Prowadzony w mieście jest
      tylko na smyczy (dla własnego bezpieczeństwa). Chcę by
      egzekwowano to od innych , szczególnie od właścicieli psów
      obronnych.Pełną odpowiedzialnością za psa należy obarczyć jego
      właściciela.
    • Gość: shedows Re: W Poznaniu zmienią się przepisy dotyczące psó IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 20.12.02, 09:25
      Odczepcie sie od naszych psów zajmijcie sie durniami z drugiej
      strony smyczy.Płaciłem i będę płacił nałożone na mnie psie
      podatki.Radnemu Mączkowskiemu proponuje znalezienie sposobu na
      skuteczne ściąganie psich podatków. Za podatki możnaby
      rozwiązać wiele problemów np.czyszczenie ulic i skwerów.Jeżeli
      podatki płaci 10% właścicieli psów sprząta 1% to ci ludzie
      wychodzą na naiwniaków i to trzeba zmienić.
      Radnemu Mączkowskiemu pod rozwagę
      shedows
      ps. SPRYWATYZOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ
      • Gość: Szy Re: W Poznaniu zmienią się przepisy dotyczące psó IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 20.12.02, 20:14
        Gość portalu: shedows napisał(a):

        > Odczepcie sie od naszych psów zajmijcie sie durniami
        > z drugiej strony smyczy. [...]
        > Jeżeli
        > podatki płaci 10% właścicieli psów sprząta 1% to ci ludzie
        > wychodzą na naiwniaków i to trzeba zmienić.

        I radni to próbują zmienić - czyli od pozostałych
        90% właścicieli wyegzekwować należną opłatę,
        a do 99% wyegzekwować sprzątanie po psach.

        Jeśli Ty płacisz i sprzątasz, to zmiany Ciebie
        przecież dotyczyć nie będą - bo jesteś wporządku
        wobec prawa!
    • Gość: are Re: W Poznaniu zmienią się przepisy dotyczące psó IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 20.12.02, 12:15
      mnie ubawił ten kretyński pomysł, że jak będę szła z moim psem na smyczy, ale
      nie będzie miał on numerka to może być uznany przez straż miejską za
      bezdomnego i odwieziony do schroniska. Niesamowite!

      Natomiast tak poważnie to dla mnie problemem są przede wszystkim groźne psy,
      które biegają bez kagańca. Najczęściej z takimi chodzą dresiarze (najczęściej,
      ale to nie jest reguła), których i tak straż miejska nie ruszy. Ja natomiast
      sama mam owczarka niemieckiego i zawsze, gdy biorę go na spacer to jest w
      kagańcu. Co do obowiązkowych numerków to dla mnie jest to dodatkowa
      biurokracja.
    • Gość: RENE POZNAŃ TO PSI SZALET IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 20.12.02, 17:40
      Osobiście uważam, że trzymanie psów w pewnych dzielnicach
      Poznania powinno być zabronione ! Bo jak można wyprowadzać psy i
      pozwalać im się załatwiać na chodniku ? Chodzi o Wildę, gdzie
      tzw. zielonych wybiegów nie ma ! Zapraszam w okolice ul.
      Fabrycznej, Kosińskiego, Umińskiego, Pamiątkowej - jeden wielki
      psi szalet ! Ulicą Pamiątkową ( na przeciw plomby Wielkopolanki )
      nie sposób przejść bez odruchu wymiotnego ! Pod płotem
      równoległym do chodnika leżą odchody psie niesprzątane przez
      kilka dni - istny KOSZMAR ! Przecież tam stale ktoś wyprowadza
      swojego psa ! Pytam: gdzie jest wtedy straż miejska ? Chyba
      tylko kontroluje centrum.
      Na szczęśćie jeżdżę autem, jednak zdaża mi się również podążać
      na przystanek tramwajowy wsród odchodów psich i jedyną rzeczą o
      którą wtedy robię jest patrzenie pod nogi, żeby w coś nie
      wdepnąć. OHYDA !!!

      A przedmówcy, który ma psa i chciałby sprzątać po nim, ale
      twierdzi, że nie ma śmietników odpowiadam - proszę zabrać to do
      domu !!!!

      pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka