Dodaj do ulubionych

zzo - nie często podają na Polnej????

14.05.06, 23:03
Byłam dziś na spotkaniu z położną z Polnej, która ewentualnie miałaby mi
asystowac przy porodzie. Ku mojemu zdziwieniu na pytanie o zzo odpowiedziała,
że na Polnej rzadko podają zzo i żebym sie nie martwila, bo sa inne srodki
przeciwbolowe a wiekszosc pań rodzi bez znieczulenia i dają radę (!). Jak to
jest dziewczyny, spotkałyście sie z tym na Polnej?Chyba zmienię szpital...
Obserwuj wątek
    • kocia181 Re: zzo - nie często podają na Polnej???? 15.05.06, 16:57
      Zaczynam coraz mniej rozumieć. Wam, młode matki, w ogóle nie chodzi o to, aby
      szcęśliwie urodzić, tylko o zzo. To jest Wasz główny problem. Zzo zakładają
      anestezjolodzy i te pytania kierujcie do nich. Zbyt wiele oczekujecie od
      połżnych.
      • alexsc Re: zzo - nie często podają na Polnej???? 15.05.06, 21:54
        Dziewczyny pytają o zzo bo boją się bólu i ja to rozumiem, po to chyba jest to
        forum tak? Kocia181 piszesz: w ogóle nie chodzi o to, aby
        szcęśliwie urodzić, tylko o zzo. To jest Wasz główny problem; jak odpowiesz na
        pytanie "jak szczęśliwie urodzić"?
        Jesli poprosisz o zzo i będziesz obstawać że je chcesz to muszą ci je podać no
        chyba że będą jakieś przeciwwskazania. Na polnej kosztuje to 500 zł, tak
        przynajmniej mnie poinformowano w lutym kiedy rodziłam. Ja na nie sie nie
        zdecydowałam ze strachu. Dali mi dożylnie przeciwbólowy.
        • qu_75 Re: zzo - nie często podają na Polnej???? 16.05.06, 13:08
          > Ja na nie sie nie
          > zdecydowałam ze strachu.

          A czego się bałaś?
          • alexsc Re: zzo - nie często podają na Polnej???? 17.05.06, 09:32
            ze strachu bo naczytałam się różnych opinii oczywiście:-) a to że źle wkłują
            albo nieudolnie to robią, a to że nogi potem drętwe... Nie wiem może to mit ,
            dziewczyny któe miały zzo powiedzą na pewno cos na ten temat. Cieszę sie że
            dałam rade bez (2 porody).
            • iwona9940 do alexsc 17.05.06, 17:46
              Ja zastanawiam się na zzo. Jakie dostałaś inne leki przeciwbulowe no i
              najważniejsze - czy zadziałały?!
      • klcia33 Re: zzo - nie często podają na Polnej???? 16.05.06, 13:33
        skąd ten wniosek kociu181? znasz mnie aż tak dobrze, żeby go wysnuwać?
        Najważniejsze jest dla mnie zdrowie dziecka, jeśli nie wiesz, to oświecę cię,
        że w dużym stopniu zdrowie noworodka zależy od komfortu rodzącej. Cóż, od tego
        jest literatura fachowa, do niej cię kieruję.
        Wszystkim dziewczynom zas polecam ostatni artykuł w czerwcowym "Mam dziecko"
        str. 48 "Znieczulenie podczas porodu".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka