IP: 212.191.129.* 19.07.01, 10:00
Niewolnik stereotypów! Innymi słowy wiesz tyle, co zjesz, ewentualnie tyle, ile
przeczytasz w Gazecie Poznańskiej lub usłyszysz w Merkurym. Łódź znasz zapewne
z Ziemi Obiecanej i paru migawek telewizyjnych. Ale "wiesz", że to syf. Ziemia
jest płaska, nie?

Obserwuj wątek
    • Gość: lol Re: lechita IP: 212.75.127.* 19.07.01, 11:11
      Gość portalu: okoński napisał(a):

> Niewolnik stereotypów! Innymi słowy wiesz tyle, co zjesz, ewentualnie tyle, ile
      >
      > przeczytasz w Gazecie Poznańskiej lub usłyszysz w Merkurym. Łódź znasz zapewne
      > z Ziemi Obiecanej i paru migawek telewizyjnych. Ale "wiesz", że to syf. Ziemia
      > jest płaska, nie?
      >

Kolego Okoński
      Kusi mnie aby powiedzieć że Łódz jest syf. Ale nie chcę tego robić bo kilka
      sympatycznych osób urażę. Ty myślisz, że jest wspaniała, cudowna bo to drugi
      Paryż. Ale fakt jest taki, że to nie jest ciekawe miasto, co wielu znajomych
      Łodzian potwierdza. Przez 4 lata jeżdżąc dość często przez to miasto nie stało
      się nic co zachęciłoby mnie aby zjechać z waszej obwodnicy pełnej wariatów w
      rajdowych wersjach 126p i zatrzymać się w innym miejscu niż w na BP lub Aralu za
      potrzebą. O tym, że przepustowość tej drogi jest równa przepustowości cewki
      faceta z przerośniętą prostatą wspominać chyba nie muszę. Pan okoński pewnie
      nigdy nie jechał samochodem w kierunku Zgierza.
      Mostów nad waszymi rzekami mnóstwo, starówka przepiękna, Katedra pewnie kryje
      groby samych znamienitych Polaków:-P Architektura? Trochę XIX wiecznych pałaców i
      kamienic przemieszanych z blokami i chałupami żywcem z kongresowego miasteczka.
      Inwestycji u was zatrzęsienie heheheh...market na markecie trochę z tej bidy
      można jeszcze wyssać pieniążków.
      Oczyszczalnia ścieków pracuje aż furczy. Z tym że 70% ścieków z Łodzi spływa do
      Warty i dalej do Poznania gdzie czyścimy wasze brudy. Także nie wypominaj nam, że
      Warta śmiedzi bo to twoje kupy. Od tej pory każda kupa w Warcie będzie mi się
      kojarzyć z pozdrowieniami od okońskiego;) heheh
      Toche pokory!

• Gość: okoński Re: lechita IP: 212.191.129.* 19.07.01, 11:51
        Gość portalu: lol napisał(a):

> Gość portalu: okoński napisał(a):
        >
        >
        > >
        >
        >
        > Kolego Okoński
        > Kusi mnie aby powiedzieć że Łódz jest syf. Ale nie chcę tego robić bo kilka
        > sympatycznych osób urażę. Ty myślisz, że jest wspaniała, cudowna bo to drugi
        > Paryż. Ale fakt jest taki, że to nie jest ciekawe miasto, co wielu znajomych
        > Łodzian potwierdza. Przez 4 lata jeżdżąc dość często przez to miasto nie stało
        > się nic co zachęciłoby mnie aby zjechać z waszej obwodnicy pełnej wariatów w
        > rajdowych wersjach 126p i zatrzymać się w innym miejscu niż w na BP lub Aralu z
        > a
        > potrzebą. O tym, że przepustowość tej drogi jest równa przepustowości cewki
        > faceta z przerośniętą prostatą wspominać chyba nie muszę. Pan okoński pewnie
        > nigdy nie jechał samochodem w kierunku Zgierza.
        > Mostów nad waszymi rzekami mnóstwo, starówka przepiękna, Katedra pewnie kryje
        > groby samych znamienitych Polaków:-P Architektura? Trochę XIX wiecznych pałaców
        > i
        > kamienic przemieszanych z blokami i chałupami żywcem z kongresowego miasteczka.
        > Inwestycji u was zatrzęsienie heheheh...market na markecie trochę z tej bidy
        > można jeszcze wyssać pieniążków.
        > Oczyszczalnia ścieków pracuje aż furczy. Z tym że 70% ścieków z Łodzi spływa do
        >
        > Warty i dalej do Poznania gdzie czyścimy wasze brudy. Także nie wypominaj nam,
        > że
        > Warta śmiedzi bo to twoje kupy. Od tej pory każda kupa w Warcie będzie mi się
        > kojarzyć z pozdrowieniami od okońskiego;) heheh
        > Toche pokory!
        >

Ano, co na to poradzić, że jak się łodzianin zerżnie, to śmierdzi wiadomo czym
        a jak narobi poznaniak, to pachnie fiołkami albo Alfredem Dunhillem "Desire"
        tudzież Cerutti "Image". I jak tu nie być pokornym? Ale jest nadzieja dla
        obywatela "lol" i reszty Poznania. Część pieniędzy przeznaczona dla Łodzi z UE
        pójdzie na oczyszczalnię ścieków! Miejmy nadzieję, że jakość życia w Dumie
        Wielkopolski poprawi się od razu!

Co do wcześniejszych wynurzeń (całkiem spory elaborat), mam niestety wrażenie, że
        widzisz, co chcesz widzieć. A poruszając się wciąż jednym i utartym szlakiem "na
        Zgierz" nie zobaczysz zbyt wiele. Nie dowiesz się np. o istnieniu wielu perełek
        architektury - niekoniecznie secesyjnej, skansenów w rodzaju Księży Młyn będących
        cennymi zabytkami w skali nie tylko Polski, klasycystycznego ratusza, barokowego
        klasztoru i kościołu Franciszkanów (XVIII wiek), że nie wspomnę o Muzeum Sztuki z
        unikatowymi dziełami malarskimi czy - podupadłej, to fakt - szkoły filmowej, ale
        znanej Ci chyba. Poruszając się wyłącznie drogą "na Zgierz" nie wiesz też, że
        ulica Piotrkowska to najdłuższa prosta ulica w Europie a ilość i jakość
        tamtejszych pubów i restauracji - przepraszam, że Cię urażę - ale bije na głowę,
        to wszystko, co znasz z Poznania. Myślę, że spodobały Ci się też niektóre
        kamienice tej ulicy. Nie uwierzysz, ale w Łodzi znajduje się również największy w
        Europie las położony w obrębie miasta. Nazywa się on Łagiewniki. W ogóle Łódź to -
        wbrew temu, co "wiedzą" np. poznaniacy - bardzo zielone miasto. Obce Ci są
        również klimaty okolic leżące z dala od znanej Ci trasy a łączące w sobie
        to "coś", co czyniło niegdyś z Łodzi miasto multikulturowe - polskość,
        niemieckość, żydowskość i rosyjskość. Nie wspomnę o dziewiętnastowiecznych
        dystryktach fabrycznych, bo określenie "drugi Manchester" pewnie Cię brzydzi.

Robiąc kupę w Aralu lub BP trudno jednak o inne impresje, niż te, które posiadłeś.

PS. Rozumiem, że w Poznaniu nie ma zaniedbanych kamienic i ponurych blokowisk
        a także chałup żywcem z...pruskiego miasteczka.
        • Gość: Sergio Re: lechita IP: 212.126.22.* 19.07.01, 12:30
          No dobrze, przedstawiłeś nam ciekawe walory i atrakcje swojego miasta. Tylko
          dlaczego od razu nie pochwaliłeś się skąd pochodzisz tylko wyjechałeś z
          epitetami pod adresem poznaniaków i Poznania? To ty zacząłeś od szarych
          blokowisk i trudno przejezdnych obwodnic, jakby u was tego nie było. Lol pisząc
          o kupach nie miał na myśli tego, że wasze bardziej śmierdzą (skąd wziąłeś ten
          absurdalny wniosek?) tylko to, że jednym z poważniejszych problemów
          zanieczyszczenia Warty są ścieki, nie skądinąd tylko właśnie z Łodzi. I nie
          jest to jakiś zmyślony przez nas problem, lecz ogólnie znany fakt. I nie ma tu
          znaczenia czy Lol korzystał z waszego Arala czy też nie. Jeśli pod tym względem
          coś się zmieniło, jeśli w ostatnim okresie Łódź poczyniła znaczące inwestycje w
          zakresie oczyszczania swoich ścieków to napisz nam o tym, pochwal się, że Twoje
          miasto postawiło na ekologię. Mam rodzinę w Łodzi, bywałem tam parę razy, nie
          tylko przejazdem, i mam wyrobione zdanie na temat tego miasta. Jednak nie
          uważam, żeby to było powodem, by wchodzić na wasze forum i czynić wam dziwne
          zarzuty.
          A teraz wyjaśnij o co tobie w ogóle chodzi, bo na razie nie rozumiem. Czy tylko
          tyle, żeby się z kimś pokłócić? Tylko tyle?
          Acha, jeszcze jedno - mam sentyment do nazwiska, którym się podpisałeś:
          MIREK OKOŃSKI, NAJLEPSZY NAPASTNIK POLSKI!
          • Gość: okoński Re: lechita IP: 212.191.129.* 19.07.01, 13:26

> tyle, żeby się z kimś pokłócić? Tylko tyle?

Ależ nie Drogi Sergio! Tyle tylko, że gdybym napisał, jacy to jesteście
            wspaniali, to pies z kulawą nogą nawet by nie piernął. A tak - popatrz ile postów
            napłynęło a jedna koleżanka dowiedziała się przy okazji, jak namierzyć, skąd
            pochodzi wróg. A dlaczego wróg nie wspomniał o pochodzeniu? Bo od razu byście się
            doczepili, że krytykuje Was obywatel mieszkający w syfie i nie ma w związku z tym
            prawa gardłować. A tak pozostała nutka niepewności, a nuż obywatel pochodzi z
            miasta łądniejszego, niż Poznań...? Wracając do rzeczy chciałem się jedynie
            dowiedzieć, skąd bierze się poznańska buta, oh sorry, duma z adresu w dowodzie. I
            paru z Was nawet całkiem do rzeczy odpowiedziało. I to wsio. A dzisiejsza
            korespondencja wynika z tego, że nie lubię jak dyletant zabiera głos, bo mu się
            zdaje, że wie. W tym przypadku dotyczyło to akurat stereotypu Łodzi - wielce
            negatywnego, dodajmy, i niesprawiedliwego. No i to w zasadzie wszystko.

> Acha, jeszcze jedno - mam sentyment do nazwiska, którym się podpisałeś:
            > MIREK OKOŃSKI, NAJLEPSZY NAPASTNIK POLSKI!

Nie był zły, ale w reprezentacji mu nie szło. Poza tym poszedł do Legii.
            Dlatego większym sentymentem winieneś darzyś SMOLARKA.

• Gość: Sergio Re: lechita IP: 212.126.22.* 19.07.01, 13:42
              Czy już wyjaśniły się wszystkie twoje wątpliwości na temat poznaniaków? No to
              teraz zmieńmy temat. Skorzystam z okazji, że mieszkasz w Łodzi i zadam ci kilka
              pytań z dziedziny, która mnie interesuje:
              1. napisz mi o wzmocnieniach w ŁKS-ie, ktoś ciekawy się pojawił?
              2. jak u was skomentowano wymiar kary dla Legii po burdach na stadionie w
              odniesieniu do kary jaka spotkała ŁKS?
              3. wierzycie Grajewskiemu? Tutaj niespecjalnie dobrze się o nim mówi. Ale
              zdajemy sobie sprawę, że nie on jest głównym sprawcą kłopotów Kolejorza.
              A o Smolarku pamiętam i cenię go jako Polak, podobnie jak Bońka, Wójcickiego i
              cały Widzew pierwszej połowy lat 80., trochę pamiętam tamte czasy. To były też
              najpiękniejsze czasy w historii mojego klubu.
              Gdzie indziej pytałeś czy Lech zebrał pieniążki na kupowanie meczów. Wiesz,
              zadawamie tego pytania w realiach naszej ligi jest trochę nie na miejscu.
              Możnaby jeszcze kogoś posądzić, że przygadał kocioł garnkowi. Historia futbolu
              w naszym kraju zna wiele różnych przykładów, które "cała Polska widziała".
              Temat korupcji to teraz problem PZPN-u i im to zostawmy.
              • Gość: okoński Re: lechita IP: 212.191.129.* 19.07.01, 14:11
                Gość portalu: Sergio napisał(a):

> Czy już wyjaśniły się wszystkie twoje wątpliwości na temat poznaniaków?
                Wszystko gra!

No to
                > teraz zmieńmy temat. Skorzystam z okazji, że mieszkasz w Łodzi i zadam ci kilka
                >
                > pytań z dziedziny, która mnie interesuje:
                > 1. napisz mi o wzmocnieniach w ŁKS-ie, ktoś ciekawy się pojawił?

Nie jestem kibicem ŁKS-u, to tak dla jasności. Wzmocnień jako takich nie ma.
                ŁKS doszedł natomiast do porozumienia z Piotrcovią, którą rządzi de facto Ptak i
                wypożyczył do końca roku czterch graczy. Nie są to wielkie nazwiska: Buchowicz,
                Białas, Łabędzki itp. Pojawił się też Jugol nazwiskiem Mandić. W sytuacji ŁKS-u
                dobre jednak i to. Odszedł do Jagielloni niejaki Żuberek, z bardziej znanych
                zostali Grad i Kucz. Ten drugi odniósł jednak kontuzję w meczu towarzyskim i
                długo nie zagra. Poza tym ŁKS ma duże kłopoty z bramkarzami - pierwszym jest
                chłopaczek z rocznika 1982.. Nie wróżę im utrzymania, tym bardziej, że w tym roku
                leci 6 ekip.

2. jak u was skomentowano wymiar kary dla Legii po burdach na stadionie w
                > odniesieniu do kary jaka spotkała ŁKS?

Wbrew pozorom nie wywołało to wielkiego poruszenia. Raczej wiadomo, że Legii
                krzywdy się nie zrobi. Poza tym ŁKS miał stadion zamknięty w ubiegłym roku więc
                sprawa przyschła. Ale, że lipa, to wiadomo.

> 3. wierzycie Grajewskiemu? Tutaj niespecjalnie dobrze się o nim mówi. Ale
                > zdajemy sobie sprawę, że nie on jest głównym sprawcą kłopotów Kolejorza.

Cóż, Grajewskiemu trudno wierzyć, ale przynajmniej można mieć złudzenia. W
                przypadku Pawelca to niemożliwe, więc z dwojga złego wolimy Grajewskiego. Jeśli
                Widzew się utrzyma w tym sezonie, to myślę, że Grajewski uruchomi wreszcie swe
                kontakty w BRD jak również własną gotówkę i pójdzie już z górki. Na razie jednak
                nie chce płacić długów Pawelca, co jest główną przyczyną sytuacji patowej w
                klubie.

> A o Smolarku pamiętam i cenię go jako Polak, podobnie jak Bońka, Wójcickiego i
                > cały Widzew pierwszej połowy lat 80., trochę pamiętam tamte czasy. To były też
                > najpiękniejsze czasy w historii mojego klubu.

Owszem był to fajny okres dla obu klubów - Lecha i Widzewa. Sprzatnęliście nam
                mistrzostwo dwa razy sprzed nosa, ale o tym poniżej...

> Gdzie indziej pytałeś czy Lech zebrał pieniążki na kupowanie meczów. Wiesz,
                > zadawamie tego pytania w realiach naszej ligi jest trochę nie na miejscu.
                > Możnaby jeszcze kogoś posądzić, że przygadał kocioł garnkowi.

No właśnie, nie obraź się, ale czy coś Ci mówi nazwisko Hilary Nowak? To
                właśnie jemu Lech zawdzięczał ponoć passę bodaj dziewięciu meczów zwycięskich pod
                rząd, dzięki której zdobyliście mistrzostwo w połowie lat 80, a nie Widzew.
                Nadmienię, że nie mam złudzeń i wiem, że Widzew też "czynił cuda".
                Z tego co widzę, ruszyło się trochę w Lechu, ale chyba nie na tyle, żeby
                awansować. Życzę Wam jednak tego, bo Amika, Groclin, Radomsko i KSZO to jednak
                nie to.
                pozdro i wal śmiało, gdybyś miał jakieś problemy!

>

• Gość: Sergio Re: lechita IP: 212.126.22.* 19.07.01, 14:32
                  Wpadaj do nas na forum w trakcie sezonu ligowego to pogadamy o piłce.
                  P.S.
                  A teraz poczytaj wymianę zdań pomiędzy P.B. i Warschau i zobacz co wywołałeś.
                  Odnoszę wrażenie, że nie rozmawiają ani o Łodzi, ani o Poznaniu.
                  pozdro :-)
            • Gość: Sergio Re: lechita IP: 212.126.22.* 19.07.01, 13:53
              I jeszcze jedno: Mirek Okoński, obecny asystent trenera Lecha, poszedł do
              Legii, podobnie jak paru innych poznańskich zawodników, w ramach odbycia
              obowiązkowej służby wojskowej. Takie były czasy, my je pamiętamy i żaden kibic
              Lecha przy zdrowych zmysłach nie ma o to do Mirka pretensji.
              Sądzę, że Twoja wiedza na temat poznańskich przywar opiera się na
              solidniejszych podstawach niż znajomość okoliczności zmian barw klubowych
              naszych zawodników.
            • Gość: lol Re: lechita IP: 212.75.127.* 19.07.01, 14:51

> Wracając do rzeczy chciałem się jedynie
              > dowiedzieć, skąd bierze się poznańska buta, oh sorry, duma z adresu w dowodzie.

No i dowiedziałeś się, że bierze się z takich prowokacji jak Twoja.
        • Gość: P.B Re: lechita IP: 213.25.33.* 19.07.01, 12:39

> Gość portalu: lol napisał(a):
          >
          > > Gość portalu: okoński napisał(a):
          > >
          > >
          > > >
          > >
          > >
          > > Kolego Okoński
          > > Kusi mnie aby powiedzieć że Łódz jest syf. Ale nie chcę tego robić bo kilk
          > a
          > > sympatycznych osób urażę. Ty myślisz, że jest wspaniała, cudowna bo to dru
          > gi
          > > Paryż. Ale fakt jest taki, że to nie jest ciekawe miasto, co wielu znajomy
          > ch
          > > Łodzian potwierdza. Przez 4 lata jeżdżąc dość często przez to miasto nie s
          > tało
          > > się nic co zachęciłoby mnie aby zjechać z waszej obwodnicy pełnej wariatów
          > w
          > > rajdowych wersjach 126p i zatrzymać się w innym miejscu niż w na BP lub Ar
          > alu z
          > > a
          > > potrzebą. O tym, że przepustowość tej drogi jest równa przepustowości cewk
          > i
          > > faceta z przerośniętą prostatą wspominać chyba nie muszę. Pan okoński pewn
          > ie
          > > nigdy nie jechał samochodem w kierunku Zgierza.
          > > Mostów nad waszymi rzekami mnóstwo, starówka przepiękna, Katedra pewnie kr
          > yje
          > > groby samych znamienitych Polaków:-P Architektura? Trochę XIX wiecznych pa
          > łaców
          > > i
          > > kamienic przemieszanych z blokami i chałupami żywcem z kongresowego miaste
          > czka.
          > > Inwestycji u was zatrzęsienie heheheh...market na markecie trochę z tej bi
          > dy
          > > można jeszcze wyssać pieniążków.
          > > Oczyszczalnia ścieków pracuje aż furczy. Z tym że 70% ścieków z Łodzi spły
          > wa do
          > >
          > > Warty i dalej do Poznania gdzie czyścimy wasze brudy. Także nie wypominaj
          > nam,
          > > że
          > > Warta śmiedzi bo to twoje kupy. Od tej pory każda kupa w Warcie będzie mi
          > się
          > > kojarzyć z pozdrowieniami od okońskiego;) heheh
          > > Toche pokory!
          > >
          >
          > Ano, co na to poradzić, że jak się łodzianin zerżnie, to śmierdzi wiadomo czy
          > m
          > a jak narobi poznaniak, to pachnie fiołkami albo Alfredem Dunhillem "Desire"
          > tudzież Cerutti "Image". I jak tu nie być pokornym? Ale jest nadzieja dla
          > obywatela "lol" i reszty Poznania. Część pieniędzy przeznaczona dla Łodzi z UE
          > pójdzie na oczyszczalnię ścieków! Miejmy nadzieję, że jakość życia w Dumie
          > Wielkopolski poprawi się od razu!
          >
          > Co do wcześniejszych wynurzeń (całkiem spory elaborat), mam niestety wrażenie,
          > że
          > widzisz, co chcesz widzieć. A poruszając się wciąż jednym i utartym szlakiem "n
          > a
          > Zgierz" nie zobaczysz zbyt wiele. Nie dowiesz się np. o istnieniu wielu perełek
          >
          > architektury - niekoniecznie secesyjnej, skansenów w rodzaju Księży Młyn będący
          > ch
          > cennymi zabytkami w skali nie tylko Polski, klasycystycznego ratusza, barokoweg
          > o
          > klasztoru i kościołu Franciszkanów (XVIII wiek), że nie wspomnę o Muzeum Sztuki
          > z
          > unikatowymi dziełami malarskimi czy - podupadłej, to fakt - szkoły filmowej, al
          > e
          > znanej Ci chyba. Poruszając się wyłącznie drogą "na Zgierz" nie wiesz też, że
          > ulica Piotrkowska to najdłuższa prosta ulica w Europie a ilość i jakość
          > tamtejszych pubów i restauracji - przepraszam, że Cię urażę - ale bije na głowę
          > ,
          > to wszystko, co znasz z Poznania. Myślę, że spodobały Ci się też niektóre
          > kamienice tej ulicy. Nie uwierzysz, ale w Łodzi znajduje się również największy
          > w
          > Europie las położony w obrębie miasta. Nazywa się on Łagiewniki. W ogóle Łódź t
          > o -
          > wbrew temu, co "wiedzą" np. poznaniacy - bardzo zielone miasto. Obce Ci są
          > również klimaty okolic leżące z dala od znanej Ci trasy a łączące w sobie
          > to "coś", co czyniło niegdyś z Łodzi miasto multikulturowe - polskość,
          > niemieckość, żydowskość i rosyjskość. Nie wspomnę o dziewiętnastowiecznych
          > dystryktach fabrycznych, bo określenie "drugi Manchester" pewnie Cię brzydzi.
          >
          > Robiąc kupę w Aralu lub BP trudno jednak o inne impresje, niż te, które posiadł
          > eś.
          >
          > PS. Rozumiem, że w Poznaniu nie ma zaniedbanych kamienic i ponurych blokowisk
          > a także chałup żywcem z...pruskiego miasteczka.

Leśictość Łodzi wynosi 6,9% ogółu terytorium a Poznania 8,8%, Kraków 2,71%,
          Wrocław 2,68%, Warszawa Centrum 0,2%, Warszawa Białołęka 7,7%, Warszawa Bielany
          6%, Warszawa Rembrantów 8,3%, Warszawa Targówek 1,9%, Warszawa Ursynów 0,1
          • Gość: greg Re: lechita IP: 212.244.239.* 19.07.01, 12:56
            Gość portalu: P.B napisał(a):

> Gość portalu: okoński napisał(a):
            >
            > > Gość portalu: lol napisał(a):
            > >
            > > > Gość portalu: okoński napisał(a):
            > > >
            > > >
            > > > >
            > > >
            > > >
            > > > Kolego Okoński
            > > > Kusi mnie aby powiedzieć że Łódz jest syf. Ale nie chcę tego robić bo
            > kilk
            > > a
            > > > sympatycznych osób urażę. Ty myślisz, że jest wspaniała, cudowna bo t
            > o dru
            > > gi
            > > > Paryż. Ale fakt jest taki, że to nie jest ciekawe miasto, co wielu zn
            > ajomy
            > > ch
            > > > Łodzian potwierdza. Przez 4 lata jeżdżąc dość często przez to miasto
            > nie s
            > > tało
            > > > się nic co zachęciłoby mnie aby zjechać z waszej obwodnicy pełnej war
            > iatów
            > > w
            > > > rajdowych wersjach 126p i zatrzymać się w innym miejscu niż w na BP l
            > ub Ar
            > > alu z
            > > > a
            > > > potrzebą. O tym, że przepustowość tej drogi jest równa przepustowości
            > cewk
            > > i
            > > > faceta z przerośniętą prostatą wspominać chyba nie muszę. Pan okoński
            > pewn
            > > ie
            > > > nigdy nie jechał samochodem w kierunku Zgierza.
            > > > Mostów nad waszymi rzekami mnóstwo, starówka przepiękna, Katedra pewn
            > ie kr
            > > yje
            > > > groby samych znamienitych Polaków:-P Architektura? Trochę XIX wieczny
            > ch pa
            > > łaców
            > > > i
            > > > kamienic przemieszanych z blokami i chałupami żywcem z kongresowego m
            > iaste
            > > czka.
            > > > Inwestycji u was zatrzęsienie heheheh...market na markecie trochę z t
            > ej bi
            > > dy
            > > > można jeszcze wyssać pieniążków.
            > > > Oczyszczalnia ścieków pracuje aż furczy. Z tym że 70% ścieków z Łodzi
            > spły
            > > wa do
            > > >
            > > > Warty i dalej do Poznania gdzie czyścimy wasze brudy. Także nie wypom
            > inaj
            > > nam,
            > > > że
            > > > Warta śmiedzi bo to twoje kupy. Od tej pory każda kupa w Warcie będzi
            > e mi
            > > się
            > > > kojarzyć z pozdrowieniami od okońskiego;) heheh
            > > > Toche pokory!
            > > >
            > >
            > > Ano, co na to poradzić, że jak się łodzianin zerżnie, to śmierdzi wiadom
            > o czy
            > > m
            > > a jak narobi poznaniak, to pachnie fiołkami albo Alfredem Dunhillem "Desir
            > e"
            > > tudzież Cerutti "Image". I jak tu nie być pokornym? Ale jest nadzieja dla
            > > obywatela "lol" i reszty Poznania. Część pieniędzy przeznaczona dla Łodzi
            > z UE
            > > pójdzie na oczyszczalnię ścieków! Miejmy nadzieję, że jakość życia w Dumie
            >
            > > Wielkopolski poprawi się od razu!
            > >
            > > Co do wcześniejszych wynurzeń (całkiem spory elaborat), mam niestety wraże
            > nie,
            > > że
            > > widzisz, co chcesz widzieć. A poruszając się wciąż jednym i utartym szlaki
            > em "n
            > > a
            > > Zgierz" nie zobaczysz zbyt wiele. Nie dowiesz się np. o istnieniu wielu pe
            > rełek
            > >
            > > architektury - niekoniecznie secesyjnej, skansenów w rodzaju Księży Młyn b
            > ędący
            > > ch
            > > cennymi zabytkami w skali nie tylko Polski, klasycystycznego ratusza, baro
            > koweg
            > > o
            > > klasztoru i kościołu Franciszkanów (XVIII wiek), że nie wspomnę o Muzeum S
            > ztuki
            > > z
            > > unikatowymi dziełami malarskimi czy - podupadłej, to fakt - szkoły filmowe
            > j, al
            > > e
            > > znanej Ci chyba. Poruszając się wyłącznie drogą "na Zgierz" nie wiesz też,
            > że
            > > ulica Piotrkowska to najdłuższa prosta ulica w Europie a ilość i jakość
            > > tamtejszych pubów i restauracji - przepraszam, że Cię urażę - ale bije na
            > głowę
            > > ,
            > > to wszystko, co znasz z Poznania. Myślę, że spodobały Ci się też niektóre
            >
            > > kamienice tej ulicy. Nie uwierzysz, ale w Łodzi znajduje się również najwi
            > ększy
            > > w
            > > Europie las położony w obrębie miasta. Nazywa się on Łagiewniki. W ogóle Ł
            > ódź t
            > > o -
            > > wbrew temu, co "wiedzą" np. poznaniacy - bardzo zielone miasto. Obce Ci s
            > ą
            > > również klimaty okolic leżące z dala od znanej Ci trasy a łączące w sobie
            > > to "coś", co czyniło niegdyś z Łodzi miasto multikulturowe - polskość,
            > > niemieckość, żydowskość i rosyjskość. Nie wspomnę o dziewiętnastowiecznych
            >
            > > dystryktach fabrycznych, bo określenie "drugi Manchester" pewnie Cię brzyd
            > zi.
            > >
            > > Robiąc kupę w Aralu lub BP trudno jednak o inne impresje, niż te, które po
            > siadł
            > > eś.
            > >
            > > PS. Rozumiem, że w Poznaniu nie ma zaniedbanych kamienic i ponurych bloko
            > wisk
            > > a także chałup żywcem z...pruskiego miasteczka.
            >
            > Leśictość Łodzi wynosi 6,9% ogółu terytorium a Poznania 8,8%, Kraków 2,71%,
            > Wrocław 2,68%, Warszawa Centrum 0,2%, Warszawa Białołęka 7,7%, Warszawa Bielany
            >
            > 6%, Warszawa Rembrantów 8,3%, Warszawa Targówek 1,9%, Warszawa Ursynów 0,1

Poznaniak, ale ty masz popierdolone w tym łbie. Jesteś małolat, jeszcze się
            uczysz i podajesz dane ze starych żródeł, w dodatku tak mijające się z
            rzeczywistością, że aż hej

• Gość: P.B Re: lechita IP: 213.25.33.* 19.07.01, 13:29
              Gość portalu: greg napisał(a):

> Gość portalu: P.B napisał(a):
              >
              > > Gość portalu: okoński napisał(a):
              > >
              > > > Gość portalu: lol napisał(a):
              > > >
              > > > > Gość portalu: okoński napisał(a):
              > > > >
              > > > >
              > > > > >
              > > > >
              > > > >
              > > > > Kolego Okoński
              > > > > Kusi mnie aby powiedzieć że Łódz jest syf. Ale nie chcę tego rob
              > ić bo
              > > kilk
              > > > a
              > > > > sympatycznych osób urażę. Ty myślisz, że jest wspaniała, cudowna
              > bo t
              > > o dru
              > > > gi
              > > > > Paryż. Ale fakt jest taki, że to nie jest ciekawe miasto, co wie
              > lu zn
              > > ajomy
              > > > ch
              > > > > Łodzian potwierdza. Przez 4 lata jeżdżąc dość często przez to mi
              > asto
              > > nie s
              > > > tało
              > > > > się nic co zachęciłoby mnie aby zjechać z waszej obwodnicy pełne
              > j war
              > > iatów
              > > > w
              > > > > rajdowych wersjach 126p i zatrzymać się w innym miejscu niż w na
              > BP l
              > > ub Ar
              > > > alu z
              > > > > a
              > > > > potrzebą. O tym, że przepustowość tej drogi jest równa przepusto
              > wości
              > > cewk
              > > > i
              > > > > faceta z przerośniętą prostatą wspominać chyba nie muszę. Pan ok
              > oński
              > > pewn
              > > > ie
              > > > > nigdy nie jechał samochodem w kierunku Zgierza.
              > > > > Mostów nad waszymi rzekami mnóstwo, starówka przepiękna, Katedra
              > pewn
              > > ie kr
              > > > yje
              > > > > groby samych znamienitych Polaków:-P Architektura? Trochę XIX wi
              > eczny
              > > ch pa
              > > > łaców
              > > > > i
              > > > > kamienic przemieszanych z blokami i chałupami żywcem z kongresow
              > ego m
              > > iaste
              > > > czka.
              > > > > Inwestycji u was zatrzęsienie heheheh...market na markecie troch
              > ę z t
              > > ej bi
              > > > dy
              > > > > można jeszcze wyssać pieniążków.
              > > > > Oczyszczalnia ścieków pracuje aż furczy. Z tym że 70% ścieków z
              > Łodzi
              > > spły
              > > > wa do
              > > > >
              > > > > Warty i dalej do Poznania gdzie czyścimy wasze brudy. Także nie
              > wypom
              > > inaj
              > > > nam,
              > > > > że
              > > > > Warta śmiedzi bo to twoje kupy. Od tej pory każda kupa w Warcie
              > będzi
              > > e mi
              > > > się
              > > > > kojarzyć z pozdrowieniami od okońskiego;) heheh
              > > > > Toche pokory!
              > > > >
              > > >
              > > > Ano, co na to poradzić, że jak się łodzianin zerżnie, to śmierdzi w
              > iadom
              > > o czy
              > > > m
              > > > a jak narobi poznaniak, to pachnie fiołkami albo Alfredem Dunhillem "
              > Desir
              > > e"
              > > > tudzież Cerutti "Image". I jak tu nie być pokornym? Ale jest nadzieja
              > dla
              > > > obywatela "lol" i reszty Poznania. Część pieniędzy przeznaczona dla Ł
              > odzi
              > > z UE
              > > > pójdzie na oczyszczalnię ścieków! Miejmy nadzieję, że jakość życia w
              > Dumie
              > >
              > > > Wielkopolski poprawi się od razu!
              > > >
              > > > Co do wcześniejszych wynurzeń (całkiem spory elaborat), mam niestety
              > wraże
              > > nie,
              > > > że
              > > > widzisz, co chcesz widzieć. A poruszając się wciąż jednym i utartym s
              > zlaki
              > > em "n
              > > > a
              > > > Zgierz" nie zobaczysz zbyt wiele. Nie dowiesz się np. o istnieniu wie
              > lu pe
              > > rełek
              > > >
              > > > architektury - niekoniecznie secesyjnej, skansenów w rodzaju Księży M
              > łyn b
              > > ędący
              > > > ch
              > > > cennymi zabytkami w skali nie tylko Polski, klasycystycznego ratusza,
              > baro
              > > koweg
              > > > o
              > > > klasztoru i kościołu Franciszkanów (XVIII wiek), że nie wspomnę o Muz
              > eum S
              > > ztuki
              > > > z
              > > > unikatowymi dziełami malarskimi czy - podupadłej, to fakt - szkoły fi
              > lmowe
              > > j, al
              > > > e
              > > > znanej Ci chyba. Poruszając się wyłącznie drogą "na Zgierz" nie wiesz
              > też,
              > > że
              > > > ulica Piotrkowska to najdłuższa prosta ulica w Europie a ilość i jako
              > ść
              > > > tamtejszych pubów i restauracji - przepraszam, że Cię urażę - ale bij
              > e na
              > > głowę
              > > > ,
              > > > to wszystko, co znasz z Poznania. Myślę, że spodobały Ci się też niek
              > tóre
              > >
              > > > kamienice tej ulicy. Nie uwierzysz, ale w Łodzi znajduje się również
              > najwi
              > > ększy
              > > > w
              > > > Europie las położony w obrębie miasta. Nazywa się on Łagiewniki. W og
              > óle Ł
              > > ódź t
              > > > o -
              > > > wbrew temu, co "wiedzą" np. poznaniacy - bardzo zielone miasto. Obce
              > Ci s
              > > ą
              > > > również klimaty okolic leżące z dala od znanej Ci trasy a łączące w s
              > obie
              > > > to "coś", co czyniło niegdyś z Łodzi miasto multikulturowe - polskość
              > ,
              > > > niemieckość, żydowskość i rosyjskość. Nie wspomnę o dziewiętnastowiec
              > znych
              > >
              > > > dystryktach fabrycznych, bo określenie "drugi Manchester" pewnie Cię
              > brzyd
              > > zi.
              > > >
              > > > Robiąc kupę w Aralu lub BP trudno jednak o inne impresje, niż te, któ
              > re po
              > > siadł
              > > > eś.
              > > >
              > > > PS. Rozumiem, że w Poznaniu nie ma zaniedbanych kamienic i ponurych
              > bloko
              > > wisk
              > > > a także chałup żywcem z...pruskiego miasteczka.
              > >
              > > Leśictość Łodzi wynosi 6,9% ogółu terytorium a Poznania 8,8%, Kraków 2,71%
              > ,
              > > Wrocław 2,68%, Warszawa Centrum 0,2%, Warszawa Białołęka 7,7%, Warszawa Bi
              > elany
              > >
              > > 6%, Warszawa Rembrantów 8,3%, Warszawa Targówek 1,9%, Warszawa Ursynów 0,1
              >
              > Poznaniak, ale ty masz popierdolone w tym łbie. Jesteś małolat, jeszcze się
              > uczysz i podajesz dane ze starych żródeł, w dodatku tak mijające się z
              > rzeczywistością, że aż hej
              >

Ależ przeciwnie ,dane pobrałem ze strony onternetowej która na bieżąco prowadzi
              rankingi gmin!!Klocku jeden!
          • Gość: okoński Re: lechita IP: 212.191.129.* 19.07.01, 13:17
            Gość portalu: P.B napisał(a):

>
            > Leśictość Łodzi wynosi 6,9% ogółu terytorium a Poznania 8,8%, Kraków 2,71%,
            > Wrocław 2,68%, Warszawa Centrum 0,2%, Warszawa Białołęka 7,7%, Warszawa Bielany
            >
            > 6%, Warszawa Rembrantów 8,3%, Warszawa Targówek 1,9%, Warszawa Ursynów 0,1

O proszę! To i leśniczy znajduje się wśród nas! Jaki to sympatyczny zawód...
          • Gość: Warschau Re: do P.B. IP: *.nm.matrix.pl 19.07.01, 13:19
            Skąd Ci się wzięło to 0,1% lesistości w gminie Warszawa-Ursynów? Oj chyba w
            Warszawie nigdy nie byłeś, bo nie wiesz, że w gminie Warszawa-Ursynów leży Las
            Kabacki...powierzchniowo całkiem duży lasek...Warszawa-Rembertów to wogóle
            leśna dzielnica...
            Skąd masz wogóle takie dane?
            • Gość: P.B Re: do P.B. IP: 213.25.33.* 19.07.01, 13:30
              Gość portalu: Warschau napisał(a):

> Skąd Ci się wzięło to 0,1% lesistości w gminie Warszawa-Ursynów? Oj chyba w
              > Warszawie nigdy nie byłeś, bo nie wiesz, że w gminie Warszawa-Ursynów leży Las
              > Kabacki...powierzchniowo całkiem duży lasek...Warszawa-Rembertów to wogóle
              > leśna dzielnica...
              > Skąd masz wogóle takie dane?

Co tam 1 lub 2 laski w całej gminie!Ja sobie z palca tego nie wziąłem takie są
              dane i nic nie poradzę.
              • Gość: Warschau Re: do P.B. IP: *.nm.matrix.pl 19.07.01, 13:34
                Widziałeś wogóle Las Kabacki? Stary on zajmuje 1/4 - 1/5 powierzchni Ursynowa...
                A laski to macie w Poznaniu...
                Podaj żródło i adres tej strony z której niby wziąłeś te dane...Chyba, ze
                faktycznie to jest strona www.palecPB.pl...
                • Gość: P.B Re: do Warschau IP: 213.25.33.* 19.07.01, 13:38

> Widziałeś wogóle Las Kabacki? Stary on zajmuje 1/4 - 1/5 powierzchni Ursynowa..
                  > .
                  > A laski to macie w Poznaniu...
                  > Podaj żródło i adres tej strony z której niby wziąłeś te dane...Chyba, ze
                  > faktycznie to jest strona www.palecPB.pl...

adres: http://www.burmistrz.pl/gmina.php3?ident=1431151
                  P.S Warszawa Ursus ma 44km2 na ten teren przypada 0,1% lasów
                  • Gość: Warschau Re: do P.B. IP: *.nm.matrix.pl 19.07.01, 13:49
                    Zdecyduj się Warszawa-Ursus, czy Warszawa-Ursynów...Bo jesli to drugie to się
                    walnęli jak nic skoro Las Kabacki ma ok 10 km2...Ciekawe skąd oni mają takie
                    wybrakowane wiadomości...Wystarczy spojrzeć nawet na plan miasta...
                    Chyba, ze potraktowali Las Kabacki jako park...
                    • Gość: P.B Re: do P.B. IP: 213.25.33.* 19.07.01, 13:51

> Zdecyduj się Warszawa-Ursus, czy Warszawa-Ursynów...Bo jesli to drugie to się
                      > walnęli jak nic skoro Las Kabacki ma ok 10 km2...Ciekawe skąd oni mają takie
                      > wybrakowane wiadomości...Wystarczy spojrzeć nawet na plan miasta...
                      > Chyba, ze potraktowali Las Kabacki jako park...

Nie wiem z kąd mają te dane, ale napewno z waszego urzędu gminy!
                        • Gość: P.B Re: do Warschau IP: 213.25.33.* 19.07.01, 14:00

> http://strony3.wp.pl/wp/sop_kabaty/wiadomosci.html to jest link do strony Lasu
                          > Kabackiego...Wg. tej strony Las Kabacki ma 924,72 ha...

Może oni mają walnięte dane.
                          A tak wogóle 925 ha to ile procent z 44km2
                            • Gość: P.B Re: do Warschau IP: 213.25.33.* 19.07.01, 14:14

> 925 ha to zdaje się jest ok. 9 km2 a powierzchnia gminy to 44 km2 - resztę
                              > oblicz sam...i podaj wynik. Jeśli nie potrafisz - ja to zrobię..

100 ha - 1 km2
                              Z tego wynika że 1/4 terenu to lasy?! Nie wiem. Ktoś w każdym razie podaje złe
                              dane!!
                            • Gość: Warschau Re: do P.B. - uzupełnienie IP: *.nm.matrix.pl 19.07.01, 14:14
                              Aha i jeszcze cytat ze strony: http://www.ursynow.pl/przewodnik/3_1.html#s ...
                              "Ursynów to także największy na terenie Warszawy obszar leśny. Las Kabacki
                              zajmuje powierzchnię 920 ha i ma status dostępnego dla wszystkich rezerwatu
                              przyrody"

Więc skoro napisałeś, że Warszawa-Centrum ma 0,2 a Warszawa-Ursynów 0,1
                              lesistości to chyba coś się nie zgadza, skoro w Centrum oprócz paru parków nie
                              ma lasu!
                              • Gość: P.B Re: do Warschau. - uzupełnienie IP: 213.25.33.* 19.07.01, 14:19

> Aha i jeszcze cytat ze strony: http://www.ursynow.pl/przewodnik/3_1.html#s ...
                                > "Ursynów to także największy na terenie Warszawy obszar leśny. Las Kabacki
                                > zajmuje powierzchnię 920 ha i ma status dostępnego dla wszystkich rezerwatu
                                > przyrody"
                                >
                                > Więc skoro napisałeś, że Warszawa-Centrum ma 0,2 a Warszawa-Ursynów 0,1
                                > lesistości to chyba coś się nie zgadza, skoro w Centrum oprócz paru parków nie
                                > ma lasu!

No to z tym Ursynowem był jakiś błąd. Tam pył procent lesistości więc parki też w
                                to wchodzą! Reszta się chyba zgadza!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka