Gość: Wojtek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 08:10 Wynieście targi za miasto to będzie rozwój. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
marcin.poznan Plany spóźnione o kilka lat... 14.03.08, 08:29 Plany te ogłaszano już raz - 8 lat temu, przebudowa miała się zakończyć bodajże w 2005 roku, jak wieści jeszcze wiszący (!) bilbord na głównej bramie targów. I to jest prawdziwa przyczyna, dlaczego Poznań traci dystans. Szkoda też niektórych imprez jak np. Infosystem całkowicie przejęty przez podobną imprezę w Warszawie. A przecież w tej dziedzinie poznański ośrodek wcale słaby nie jest i mógł wieść prym. Takich przykładów niestety jest więcej. Dobrze więc, że zmienił się zarząd, który do tego wszystkiego pozwolił doprowadzić i życzę Targom wszystkiego najlepszego i oby nie było za późno na zmiany... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nuta Re: Plany spóźnione o kilka lat... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 10:01 Powierzchnia powierzchnia. Mowilo sie o szybkim tgramwaju na tardi poza miastem i nic. Jak juz targi pozostaja, to choc niech sie zatroszcza o dobre dojscie z dworca. Jesli w przyszlosci ma to byc wielki koompleks komunikacjyny (PKP; PKS i komunikacja miejska), to nie mozna chodzic waskimi przejsciami z Mostu Dworocwego. Czy nikt nie pomysli o tym? Potzrebne sa swobodne przejscia podziemne lub naziemne (ale to chyba futurystyka, nie Poznan - zob. Frankfurt), gdzie miedzy targami a dworcem nie bedzie sie stalo na kazdej wysepce oczekujac na zielone swiatelko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gucia Re: Plany spóźnione o kilka lat... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.08, 22:09 Problem w tym, Zarząd sie nie zmienił. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leo b. Targi Kielce? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 11:18 przeciez ich to powinni lewa dziurka do nosa wciagnac! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: strzalka Re: Targi Kielce? IP: *.eastwest.com.pl 14.03.08, 15:10 Odwiedz Targi Kielce a sie zdziwisz. Tylko, ze tam Targi sa jednym z rzeczywistych priorytetow miasta, dzieki czemu rozwijaja sie imponujaco. W Poznaniu tak niestety nie jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wacław Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 11:33 Plany planami. ale teraz są relane szanse na to, aby te plany zrealizować. MTP wreszcie stają się zyskowne. W ostatnich latach wydały na rozbudowę około 100 mln złotych i były to środki własne! Żaden inny ośrodek targowy nie jest w stanie wyasygnować na inwestycje tylu pieniędzy. Szkoda, że Gazeta Wyborcza o tym nie napisała. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jerzy Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów IP: *.adsl.inetia.pl 14.03.08, 13:59 Jak nie zbudują wielopoziomowego parkingu, tak jak to jest w licznych centrach handlowych, to życzę im wielu wrażeń. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mkrs666 Rewaloryzacja?! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.08, 15:50 Czy ktoś mi wyjaśni, na czym polega REWALORYZACJA elewacji budynku?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fan MTP Re: Rewaloryzacja?! IP: *.ip.netia.com.pl 14.03.08, 16:39 Jak słusznie zauważono - Targi Kielce korzystają nie tylko z własnych śrdoków, ale także funduszy celowych. No i są oczkiem w głowie miasta. Podobnie w Niemczech - to miasta inwestują w ośrodki targowe, bo to się najzwyczajnie w świecie wszsytkim opłaca. A Poznań? Poznań stawia na sport i zapomina, że w centrum miasta ma najlepsza firmę targową w Polsce, trzecią w Europie Środkowej i liczącą się w Europie. Kto z poznaniaków zdaje sobie sprawę, że nasze targi to 30 pod względem wielkości ośrodek targowy NA ŚWIECIE!!!! Że wszystkie liczące się targi odbywające się w Polsce poza Poznaniem i Kielcami można na raz, w jednym terminie, żmieścić w Poznaniu? Sami nie wiemy, co mamy. Świetnie, że targi będą się rozbudowywać. W centrum, bo na budowę ośrodka poza miastem włąsnych śrdoków nie wyasygnują, a miasto nie dołoży. Co do planów podziemnego przejścia - z tego co wiem, po stronie targów takie przejście już jest niemal gotowe - do granicy działki MTP - reszta to robota miasta. Więc nie narzekajmy na targi, z których w Poznaniu sporo osób żyje, tylko na opieszałość władz i pomylenie priorytetów. Jeśli wąłdze nie dostrzegą w targach partnera i szansy na promocje miasta, Kielce nas wyprzedzą. I Katowice, w których buduje się od podstaw nowy ośrodek targowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Koolczyk Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.08, 17:25 Oddać Targi Państwu Kulczykom. Poważnie. Albo kumuś im podobnym. Wtedy Targi staną na nogi. Problemem Targów nie jest powierzchnia a ludzie. Obecne władze mają tylko mgliste wizje. Nic więcej. Niestety. A propos. Infosystemem zajmuje się akurat najlepiej zarabiający Dyrektor na Targach......... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysztof Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.08, 19:27 no tak zarabiam bardzo dużo ale za to imprezę Infosystem zarżnąłem wzorcowo :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stephen Szabo Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.08, 22:06 Jeszcze paru takich fachowców i problem targów zniknie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: user Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.icpnet.pl 16.03.08, 16:13 Tak, jasne... Infosystem upadł gdy organizowała go niejaka E.M.-D. Niektórzy wiedzą o kogo chodzi :))) A niestety marki nie idzie odbudować w rok... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów IP: *.icpnet.pl 14.03.08, 17:33 Ciągle się słyszy o Inwestycjach na MTP o ludzie za wszawe grosze pracują tam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: no coż... Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.icpnet.pl 16.03.08, 16:18 Niektórzy narzekają, a niektórzy po prostu pracują i nie mają powodów by narzekać... Ale sporo ludzi uważa, że im się coś należy, że coś powinni dostać, że firma bez nich padnie... A tak sie składa, że to g*** prawda (i na ich miejsce znajdzie się kto inny - owszem, za większe pieniądze, ale z lepszymi kwalifikacjami). Inna sprawa, że zarząd do spółki z miastem nawet zarządzać dobrze nie potrafią, a co dopiero myśleć o rozwoju... Chociaż targi wcale źle się nie mają :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: strzalka Jakosc IP: *.eastwest.com.pl 14.03.08, 20:52 Wyobrazcie sobie jak wyglada pierwsze wrazenie jakie robi nasze miasto na zagranicznym gosciu targowym. Wysiada on na Lawicy - dojazd do Targow jest... ciezki, byc moze wysiada na Dworcu Glownym - jak on wyglada i jaka jest droga, choc krotka, do MTP tez wiecie. Po pewnym czasie obecnosci na Targach, zetknieciu sie wadami i zaletami, bo te tez sa, szeroko rozumianej obslugi targowej, zalatwieniu potrzeby w WC targowym, gdzie siedzi babcia klozetowa, decyduje sie cos zjesc. Targi oferuja i takie uslugi, a jakze! wiecie za ile i na jakim poziomie, nie zycze Wam tego sprobowac, placicie jak na starowce a jecie w klimacie PRL... Tak wyglada pierwsze wrazenie, tak wazne dla tutysty i dla promocji miasta, nie oszukujmy sie wiekszosc gosci zagranicznych przyjezdza do Poznania wlasnie na MTP i stara sie ograniczyc kontakty z naszym miastem tylko do tego rodzaju wizyt, a powinno byc zupelnie innaczej. Poznaniu obudz sie! Inni nie spia. Odpowiedz Link Zgłoś
ecicha-3 Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów 14.03.08, 22:41 Nie chce byc zlym prorokiem,ale Targi Poznanskie,swoja szanse przerznely.I Zarzad Targow i Miasto,mysleli ze to dalej tak bedzie jak za komuny.A tu klienci pouciekali.Za drogo,zla komunikacja,brak logistyki.Klenta latwo stracic,zyskac trudno,a o tym wlodarze jakby nie mysleli.I trudno tu mowic tylko o Kielcach,bo duzo innych miast,organizuje gieldy,wystawy itd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wacław Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.08, 21:02 Nie zgodzę się. Po ostatnich imprezach widać wyraźnie, ze ten rok dla MTP bedzie rekordowy. MTP w poprzednim roku przechodziy pewne kadrowe zawirowania, niektóre hale były remontowane przez co zostały wyłączone z użytkowania. Polski rynek targowy jest niedojrzały w porównaniu z np. rynkiem niemieckim, gdzi żadna firma nie ma tak dużego udziału, jak MTP w rynku w Polsce. Myślę, że udziały MTP będą z roku na rok spadać, jednak dochód, liczba wystawców i zwiedzających będzie wzrastać. Bardziej bym się niepokoił, gdyby spadła radykalnie liczba wystwców, a tak przecież nie jest. O targi kieleckie bym się nie martwił, pamiętajmy, że do liczby odwiedzających wliczają sobie widzów Air Show. To jest według mnie niepoważne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiedzma Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.08, 20:15 Jest czym się chwalić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poranek Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.08, 19:58 wystarczy parę inwestycji takich jak czteropak badany przez CBA, akwarium - niewykończone i tak naprawdę nikomu niepotrzebne w tej formie, wystarczy także parę dobrych interesów jak sprzedaż ziemi w Edwardowie, wystarczy paru takich ludzi jak zarząd z agentami włącznie a do kompletu prezydent z wyrokiem i problem MTP sam się rozwiąże Odpowiedz Link Zgłoś