Dodaj do ulubionych

Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 08:10
Wynieście targi za miasto to będzie rozwój.
Obserwuj wątek
    • marcin.poznan Plany spóźnione o kilka lat... 14.03.08, 08:29
      Plany te ogłaszano już raz - 8 lat temu, przebudowa miała się zakończyć bodajże w 2005 roku, jak wieści jeszcze wiszący (!) bilbord na głównej bramie targów. I to jest prawdziwa przyczyna, dlaczego Poznań traci dystans. Szkoda też niektórych imprez jak np. Infosystem całkowicie przejęty przez podobną imprezę w Warszawie. A przecież w tej dziedzinie poznański ośrodek wcale słaby nie jest i mógł wieść prym. Takich przykładów niestety jest więcej.
      Dobrze więc, że zmienił się zarząd, który do tego wszystkiego pozwolił doprowadzić i życzę Targom wszystkiego najlepszego i oby nie było za późno na zmiany...
      • Gość: nuta Re: Plany spóźnione o kilka lat... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 10:01
        Powierzchnia powierzchnia. Mowilo sie o szybkim tgramwaju na tardi
        poza miastem i nic. Jak juz targi pozostaja, to choc niech sie
        zatroszcza o dobre dojscie z dworca. Jesli w przyszlosci ma to byc
        wielki koompleks komunikacjyny (PKP; PKS i komunikacja miejska), to
        nie mozna chodzic waskimi przejsciami z Mostu Dworocwego. Czy nikt
        nie pomysli o tym? Potzrebne sa swobodne przejscia podziemne lub
        naziemne (ale to chyba futurystyka, nie Poznan - zob. Frankfurt),
        gdzie miedzy targami a dworcem nie bedzie sie stalo na kazdej
        wysepce oczekujac na zielone swiatelko.
      • Gość: Gucia Re: Plany spóźnione o kilka lat... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.08, 22:09
        Problem w tym, Zarząd sie nie zmienił.
    • Gość: leo b. Targi Kielce? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 11:18
      przeciez ich to powinni lewa dziurka do nosa wciagnac!
      • Gość: strzalka Re: Targi Kielce? IP: *.eastwest.com.pl 14.03.08, 15:10
        Odwiedz Targi Kielce a sie zdziwisz. Tylko, ze tam Targi sa jednym z
        rzeczywistych priorytetow miasta, dzieki czemu rozwijaja sie
        imponujaco. W Poznaniu tak niestety nie jest.
    • Gość: Wacław Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 11:33
      Plany planami. ale teraz są relane szanse na to, aby te plany
      zrealizować. MTP wreszcie stają się zyskowne. W ostatnich latach
      wydały na rozbudowę około 100 mln złotych i były to środki własne!
      Żaden inny ośrodek targowy nie jest w stanie wyasygnować na
      inwestycje tylu pieniędzy. Szkoda, że Gazeta Wyborcza o tym nie
      napisała.
    • Gość: Jerzy Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów IP: *.adsl.inetia.pl 14.03.08, 13:59
      Jak nie zbudują wielopoziomowego parkingu, tak jak to jest w licznych centrach handlowych, to życzę im wielu wrażeń.
    • Gość: mkrs666 Rewaloryzacja?! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.08, 15:50
      Czy ktoś mi wyjaśni, na czym polega REWALORYZACJA elewacji budynku?!
      • Gość: fan MTP Re: Rewaloryzacja?! IP: *.ip.netia.com.pl 14.03.08, 16:39
        Jak słusznie zauważono - Targi Kielce korzystają nie tylko z
        własnych śrdoków, ale także funduszy celowych. No i są oczkiem w
        głowie miasta. Podobnie w Niemczech - to miasta inwestują w ośrodki
        targowe, bo to się najzwyczajnie w świecie wszsytkim opłaca. A
        Poznań? Poznań stawia na sport i zapomina, że w centrum miasta ma
        najlepsza firmę targową w Polsce, trzecią w Europie Środkowej i
        liczącą się w Europie. Kto z poznaniaków zdaje sobie sprawę, że
        nasze targi to 30 pod względem wielkości ośrodek targowy NA
        ŚWIECIE!!!! Że wszystkie liczące się targi odbywające się w Polsce
        poza Poznaniem i Kielcami można na raz, w jednym terminie, żmieścić
        w Poznaniu? Sami nie wiemy, co mamy. Świetnie, że targi będą się
        rozbudowywać. W centrum, bo na budowę ośrodka poza miastem włąsnych
        śrdoków nie wyasygnują, a miasto nie dołoży.
        Co do planów podziemnego przejścia - z tego co wiem, po stronie
        targów takie przejście już jest niemal gotowe - do granicy działki
        MTP - reszta to robota miasta. Więc nie narzekajmy na targi, z
        których w Poznaniu sporo osób żyje, tylko na opieszałość władz i
        pomylenie priorytetów. Jeśli wąłdze nie dostrzegą w targach partnera
        i szansy na promocje miasta, Kielce nas wyprzedzą. I Katowice, w
        których buduje się od podstaw nowy ośrodek targowy.
        • Gość: gosc Wreszcie... IP: *.gprs.plus.pl 16.03.08, 19:02
          ...jakiś mądry post.
    • Gość: Koolczyk Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.08, 17:25
      Oddać Targi Państwu Kulczykom. Poważnie. Albo kumuś im podobnym.

      Wtedy Targi staną na nogi.

      Problemem Targów nie jest powierzchnia a ludzie.

      Obecne władze mają tylko mgliste wizje. Nic więcej. Niestety.

      A propos. Infosystemem zajmuje się akurat najlepiej zarabiający Dyrektor na
      Targach.........
      • Gość: Krzysztof Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.08, 19:27
        no tak zarabiam bardzo dużo ale za to imprezę Infosystem zarżnąłem
        wzorcowo :)
        • Gość: Stephen Szabo Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.08, 22:06
          Jeszcze paru takich fachowców i problem targów zniknie.
        • Gość: user Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.icpnet.pl 16.03.08, 16:13
          Tak, jasne... Infosystem upadł gdy organizowała go niejaka E.M.-D. Niektórzy
          wiedzą o kogo chodzi :))) A niestety marki nie idzie odbudować w rok...
    • Gość: gość Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów IP: *.icpnet.pl 14.03.08, 17:33
      Ciągle się słyszy o Inwestycjach na MTP o ludzie za wszawe grosze
      pracują tam.
      • Gość: no coż... Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.icpnet.pl 16.03.08, 16:18
        Niektórzy narzekają, a niektórzy po prostu pracują i nie mają powodów by
        narzekać... Ale sporo ludzi uważa, że im się coś należy, że coś powinni dostać,
        że firma bez nich padnie... A tak sie składa, że to g*** prawda (i na ich
        miejsce znajdzie się kto inny - owszem, za większe pieniądze, ale z lepszymi
        kwalifikacjami).
        Inna sprawa, że zarząd do spółki z miastem nawet zarządzać dobrze nie potrafią,
        a co dopiero myśleć o rozwoju... Chociaż targi wcale źle się nie mają :D
    • Gość: strzalka Jakosc IP: *.eastwest.com.pl 14.03.08, 20:52
      Wyobrazcie sobie jak wyglada pierwsze wrazenie jakie robi nasze
      miasto na zagranicznym gosciu targowym. Wysiada on na Lawicy -
      dojazd do Targow jest... ciezki, byc moze wysiada na Dworcu Glownym -
      jak on wyglada i jaka jest droga, choc krotka, do MTP tez wiecie.
      Po pewnym czasie obecnosci na Targach, zetknieciu sie wadami i
      zaletami, bo te tez sa, szeroko rozumianej obslugi targowej,
      zalatwieniu potrzeby w WC targowym, gdzie siedzi babcia klozetowa,
      decyduje sie cos zjesc. Targi oferuja i takie uslugi, a jakze!
      wiecie za ile i na jakim poziomie, nie zycze Wam tego sprobowac,
      placicie jak na starowce a jecie w klimacie PRL... Tak wyglada
      pierwsze wrazenie, tak wazne dla tutysty i dla promocji miasta, nie
      oszukujmy sie wiekszosc gosci zagranicznych przyjezdza do Poznania
      wlasnie na MTP i stara sie ograniczyc kontakty z naszym miastem
      tylko do tego rodzaju wizyt, a powinno byc zupelnie innaczej.
      Poznaniu obudz sie! Inni nie spia.
    • ecicha-3 Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów 14.03.08, 22:41
      Nie chce byc zlym prorokiem,ale Targi Poznanskie,swoja szanse
      przerznely.I Zarzad Targow i Miasto,mysleli ze to dalej tak bedzie
      jak za komuny.A tu klienci pouciekali.Za drogo,zla komunikacja,brak
      logistyki.Klenta latwo stracic,zyskac trudno,a o tym wlodarze jakby
      nie mysleli.I trudno tu mowic tylko o Kielcach,bo duzo innych
      miast,organizuje gieldy,wystawy itd.
      • Gość: Wacław Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.08, 21:02
        Nie zgodzę się. Po ostatnich imprezach widać wyraźnie, ze ten rok
        dla MTP bedzie rekordowy. MTP w poprzednim roku przechodziy pewne
        kadrowe zawirowania, niektóre hale były remontowane przez co zostały
        wyłączone z użytkowania. Polski rynek targowy jest niedojrzały w
        porównaniu z np. rynkiem niemieckim, gdzi żadna firma nie ma tak
        dużego udziału, jak MTP w rynku w Polsce. Myślę, że udziały MTP będą
        z roku na rok spadać, jednak dochód, liczba wystawców i
        zwiedzających będzie wzrastać. Bardziej bym się niepokoił, gdyby
        spadła radykalnie liczba wystwców, a tak przecież nie jest. O targi
        kieleckie bym się nie martwił, pamiętajmy, że do liczby
        odwiedzających wliczają sobie widzów Air Show. To jest według mnie
        niepoważne.
    • Gość: Wiedzma Targi poznańskie inwestują i walczą o klientów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.08, 20:15
      Jest czym się chwalić.
      • Gość: poranek Re: Targi poznańskie inwestują i walczą o klientó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.08, 19:58
        wystarczy parę inwestycji takich jak czteropak badany przez CBA,
        akwarium - niewykończone i tak naprawdę nikomu niepotrzebne w tej
        formie, wystarczy także parę dobrych interesów jak sprzedaż ziemi w
        Edwardowie, wystarczy paru takich ludzi jak zarząd z agentami
        włącznie a do kompletu prezydent z wyrokiem i problem MTP sam się
        rozwiąże

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka