Gość: posener IP: *.icpnet.pl 19.12.08, 17:50 Stübben, Stübben... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Gość A co z codziennym korkiem na Niestachowskiej? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.08, 19:44 Kierunek wiatru jest taki, że spaliną "idą" na Sołacz. Nikt też nie zająknie się, co z zabytkowym tunelem na Kościelnej (IDIOTYZM). Do tych planowanych will konieczny jest dojazd. Obecnie jest z tym fatalnie, co obniża wartość oferowanych działek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet protestuje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 18:36 Jestem mieszkancem Solacza, a miasto chce mi odebrac toalete dla mojego psa, gdzie on ma srac? na moim podworku? a moze jeszcze mam sam po nim sprzatac, a to jest przecierz takie upokarzajace ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poznan Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 19.12.08, 21:11 niech buduja wille dosyc juz ty parkow w Poznaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: posen Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 01:16 posener dobrze prawi - projekt planu MPU opiera się właśnie na planie Stübbena, sprawdzcie to. Po drugie, jak słyszałem, przejazd pod torami ma być dwukierunkowy po przebudowie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niecierpliwy Re: przejazd pod torami dwukierunkowy po przebudow IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 14:29 Pamiętam z prasy sprzed kilku miesiecy takie wizualizacje (dwa nowe szerokie tunele dla samochodów, sary przejazd zostawiony w srodku dla pieszych i rowerow); tyle, że inwestycja planowana jest dopiero za kilka(naście?) lat... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Re: przejazd pod torami dwukierunkowy po przebudo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 14:38 hm, a remont trasy Poznan-Szczecin ma sie wkrotce zaczac wiec pewnie podczas tej inwestycji zrobia takze ten przejazd Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kocibrzycki Re: remont trasy Poznan-Szczecin IP: *.icpnet.pl 21.12.08, 13:00 W związku z przebudową ulicy Karolkowej ? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blg41 Za darmo to i ja chciałbym miec park pod nosem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.08, 13:41 Niech tzw. mieszkańcy wykupią teren za iles tam milionów i zrobią sobie park. Nawet może być ogrodzony i tylko dla nich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz pn Re: Za darmo to i ja chciałbym miec park pod nose IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 16:25 Z tego Parku korzystają nie tylko mieszkańcy Sołacza ale całego Poznania. Wystarczy przyjść w niedzielę i zobaczyć jak jest tłoczno. Poza tym teren na którym chcą postawić osiedle jest podmokły i by cokolwiek tam postawić to trzeba go osuszyć. Niestety nie da się tego zrobić na dokładnie wyznaczonej działce, przez co bedzie to miało wpływ na otoczenie. Wystarczy spojrzeć na Maltę jak wygląda z tym barakiem (tzw. centrum handlowe). Już mi teraz nie mam przyjemności by jechać tam na wypoczynek, a co dopiero po otwarciu by przepychać sie w week end w korkach. No cóż ale deweloperzy mają łatwe dojścia w magistracie i boje się że koncepcja ta przejdzie i się nie zdziwię jeśli zamieszka tam parę "osobistości". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aurora Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 16:12 znając naszych "włodarzy", to będą zapewniać, ze w tym miejscu staną wille a skończy się na tym, ze ktoś tam wybuduje bloki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KK Chcą parku, a miasto woli wille, a ja wiezowce IP: *.dsl.bcvloh.sbcglobal.net 20.12.08, 17:08 Poznan musi zaczac sie zageszczac nowoczesnym budownictwem. Lekko zamozniejsi wynosza sie do ZG (Zadupia Gornego) zabierajac z soba podatki. Wyzsze budownictwo na obrzezach parkow da latwiejszy dostep lokalnym mieszkancom. Nasi przyjaciele ze wspomnianeg Z Gornego i tak w weekend beda albo strzygli trawe przy tych swoich domkach, albo wizytowali blaszane supermarkety robic niekonczacy sie shopping. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meander13 Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 16:26 Nieliczenie się przez Prezydenta miasta z opiniami mieszkańców dyskwalifikuje Pana Grobelnego jako Prezydenta Poznania. Chyba mamy już trochę dość dyktatury.... Wybierając pana Grobelnego na prezydenta wierzyliśmy, ze będzie dbał o interesy CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA Poznania, a nie wybranej "grupki" osób (tak stało się też w przypadku ANRERSJI!!!). Te 40 rodzin (czyli więcej niż teraz mieszka w tym rejonie!!!) wniesie podatki do miasta także, gdy zamieszka w innej jego części!!! Natomiast RAZ ZNISZCZONE TERENY ZIELENI (nawet tej "dzikiej"!!!) NIGDY JUŻ NIE ZOSTANĄ ODZYSKANE!!! Poznań, z niemal każdą decyzją Prezydenta zostaje pozbawiany zieleni. MAMY CORAZ MNIEJSZE "ZIELONE PŁUCA", przy CORAZ WIĘKSZEJ ilości LUDZI i SAMOCHODÓW!!! Może Pan Prezydent w świątecznym czasie refleksji też dojdzie do tego, że NIE MOŻNA POZBAWIAĆ LUDZI TLENU, który produkowany jest przez zieleń. Wierzyć się nie chce, że to właśnie TU: w POZNANIU odbyła się konferencja ONZ, dotycząca zmian klimatu....żadnych wniosków??? o czym tu mówić.... Panu Prezydentowi na Święta i Nowy Rok 2009 życzę rozsądneko myślenia, nie przysłoniętego pieniędzmi a DOBREM MIESZKAŃCÓW POZNANIA!!! WIĘCEJ ZIELENI - nie tylko na Sołaczu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paweł Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 16:42 Konferencja - konferencją, a kaska - kaską. Nasze władze zbyt mądre są, by przepuścić taką okazję (wężykiem). Meander, zgadzam się z tobą w całej rozciągłości. Można wprowadzić prawo/zwyczaj, wedle którego inwestor wycinając jedno drzewo, jest zobowiązany posadzić dziesięć. Wówczas nie przeszkadzało by mi nawet szarogęsienie się deweloperów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: my z posen Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 17:14 Gdybyś "paweł" nie grał ciągle quake to wiedziałbyś, że takie prawo już istnieje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.08, 22:14 istnieje, tylko że jest stosowane "uznaniowo" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: myz posen Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 22:26 Skąd taka sugestia? Szukasz spisków ciągle? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: posener Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 18:56 Populizm. Jakbym słyszał bojowników o pomostówki. Ja też jestem mieszkańcem Poznania i jestem za budową willi po drugiej stronie parku. Tak, jak to zaprojektował Stübben. Głosy jednych mieszkańców są takie a drugich inne, więc proszę się w moim imieniu nie wypowiadać. A zieleni w tej części Poznania jest zdecydowanie więcej niż w jakiejkolwiek innej. Poza tym działki o pow. 1000 m kw. z domami jednorodzinnymi o pow. 200 m kw., to naprawdę nie jest intensywna zabudowa (chyba nawet mniej intensywna niż w starej części Sołacza) i zapewnia wietrzenie i ilość zieleni zgodnie z koncepcją klinów zieleni. Jak chcesz zobaczyć co oznacza niszczenie klinów zieleni, to spójrz ma plany zabudowy na południe od ul. Królowej Jadwigi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meander 13 Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 16:32 P.S A zamieszczenie takiego zdjęcia do tego artykułu świadczy i o stronniczości autora artykułu i o władzach miasta.... gratuluję wszystkim!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Toni Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.167.216.81.static.h.siw.siwnet.net 20.12.08, 17:11 W srodku Osiedla Zwyciestwa, ten na zapuszczonym terenie zielonym, PSM wspomaga plany agresywnego dewelöpera aby zbudowac 2 16 pietrowe wiezowce i parking na (bgatela!) TYLKO 600 samochodow oraz "infrastrukture" czyli pewna ilosc butikow. W ten sposob z osiedla mieszkalnego powstanie rodzaj centrum tuz obok Plazy i Pestki. Chyba brak planu przestrzennego zagospodarowania dla m. Poznania jest utrzymywany celowo aby "woda byla metna". W takiej sytuacji niejedno mozna wykombinowac jak sie wie jak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pyra Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 18:20 Ta cała zabudowa się przecież nie utrzyma na powierzchni byłego torfowiska i byłego bagna w dolinie Bogdanki. Chyba, że pod fundamentami będą pale. Ale wtedy cena 1 m2 będzie kosmiczna. Tfu nie chciałbym mieszkac na podmokłym torfowisku i czekac jak mnie zjedzą komary. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poznaniak Chcą parku, a miasto woli wille IP: 78.152.27.* 20.12.08, 18:21 Poznan nie należy zalesiać, ma wystarczająco zieleni i poza tym cztery jeziora ,rzekę Wartę. Przecież jak powstaje budownictwo mieszkaniowe to też powstaję zieleń uporządkowana,która nie jest wtedy obciążeniem dla miasta i mieszkańców. Taki Park Sołacki nie jeden mieszkaniec Poznania chciałby mieć u swojego boku, a ci co protestują to jeszcze rządają jego powiększania i to na koszt wszystkich mieszkańców miasta.Jestem zdecydowanie przeciwny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: my z posen Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 22:31 "zalesiać" cyt. i zaorać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 19:05 najpierw im miasto pobuduje drogi uzbroi teren za darmochę a oni tylko wybudują za nie swoje pieniądze i bedą doić kasę.Von im od Poznania i Sołacza Wille niech sobie stawiają na Morasku za torami miejsca jest dosyć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ula Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.08, 09:58 Park rozbudować, wille za miasto... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kontemplator07 Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.08, 19:27 Uzupełnienie Sołacza zabudową wg Stubbena to właściwa decyzja, byle własciwie wykonana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cegla Miasto znow ma gdzies protesty mieszkancow odnosni IP: 217.96.93.* 20.12.08, 20:39 terenow zielonych, najpierw Marcelin, potem Cybina pociete III rama, teraz Solacz zabetonowany, ciekawe co dalej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zed Andersja+SB IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.08, 22:09 "rozbudowa parku i jego utrzymanie przez dziesięć lat może kosztować przeszło 40 mln zł" Andersja 20mln, SB 6mln, Kupiec ??? Suma sumarum jakby szarpnąć Grobelnego za straty jakie dzieki niemu poniósł Poznań, to przez 10lat ten park byłby przez miasto utrzymywany bezkosztowo - z kieszeni wałkarza Grobenego. No ale lepiej dać zarobić kolesiom i jeszcze wyciągnąć kase z kieszeni Poznaniaków... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: my z posen Re: Andersja+SB IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 22:32 Tej, Panie Mundry a zasadziłeś choć 100 drzewek? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meander13 Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 23:25 cd I jeszcze jedno: "miasto nie ma pieniędzy na zieleń... " a może "Miasto" (czytaj: SZTAB LUDZI FINANSOWANYCH z NASZYCH PODATKÓW!!!) wreszcie wystąpi do Unii Europejskiej o przyznanie funduszy na RATOWANIE ZIELENI (zwłaszcza zabytkowej!) i ROZBUDOWĘ terenów zielonych w Poznaniu! !!! Zapytany o to czy wystąpili o takie dofinansowanie Szef Wydz. Ochrony Środowiska skwitował krótko: nie miało być pytań!!! A Unia od lat dba o ochronę środowiska!!! I proszę nie mówić o braku pieniędzy.... a o BRAKU LUDZI, KTÓRZY POTRAFIĄ JE Z UNII UZYSKAĆ!!! a ze strony Pana Prezydenta braku chęci....bo to wymaga pracy...nie pustych słów i mydlenia oczu a KONKRETNEJ PRACY!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hisroyal Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.gprs.plus.pl 23.12.08, 18:54 meander13: zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Dodam, że moim zdaniem Grobelny to człowiek ograniczony, bez wizji. Jego horyzonty są takie jak jego wizerunek: z tą wiejską fryzurką, wąsikiem i chusteczką w kieszonce marynarki. Pod jego rządami Poznań zamienia się w zapyziałe, śmierdzące miasto: zakorkowane i zanieczyszczone. Zagęśćmy zabudowę jeszcze bardziej: po co nam parki, po co nam sprawny transport publiczny? Przecież tak miło stoi się przy Parku Sołackim w korku - i na zieleń można popatrzeć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: to_ja Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.b-ras2.srl.dublin.eircom.net 21.12.08, 01:28 Zastanawia mnie dlaczego dr Marek Korbas robil ekspertyzy dotyczace ekosystemow, z tego co wiem jest on mykologiem... po prostu smiech mnie ogarnia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: to_ja Re: Niech żyje park IP: *.b-ras2.srl.dublin.eircom.net 21.12.08, 09:58 Leszku jestem z Toba ;) Odpowiedz Link Zgłoś
dzakarta Chcą parku, a miasto woli wille 21.12.08, 17:21 Komu dziś (po SB, WSW, WRON, Zarządzie Zwiadu WOP, Zarządzie II Sztabu Generalnego WP) ukradliście emerytury? Czy wiecie że Polska wypłaca emerytury byłym żołnierzom Wermachtu ze Śląska i tzw Ziem Odzyskanych ramach porozumienia z RFN? Może dziadek Tuska z Wermachtu tez pobierał taką "zasłużoną" emeryturę? Odpowiedz Link Zgłoś