Dodaj do ulubionych

Wybory Samorządowe

13.12.05, 10:29
Juz niedługo bo za jakieś pare miesiecy odbędą sie wybory samorządowe trzeba
sie zastanwić kogo wybrac na rózne stanowiska np . wójta, radnych i inne.
Czy teraz będzie ktos z Odrzywółu rządził czy nie jak wy myslicie i kogo
mozna by polecic na to stanowisko i dlaczego ?
Obserwuj wątek
    • sroka15 Re: Wybory Samorządowe 14.12.05, 22:01
      Witam ! jeżeli chodzi o taka osobe to jest ktos kto spełnia takie warunki i
      jest to Mirek Mjiał, mimo wypowiedzi na jego temat. Jest to czlowiek który
      wydaje mi sie zrobiłby porządek w tym naszym grjdołku. Tylko trzeba mu pomóc. A
      poza tym jest człowiem godnym zufania. pozdrawiam !
      • sior Re: Wybory Samorządowe 06.06.06, 16:12
        sroka15 napisała:

> Witam ! jeżeli chodzi o taka osobe to jest ktos kto spełnia takie warunki i
        > jest to Mirek Mjiał, mimo wypowiedzi na jego temat. Jest to czlowiek który
        > wydaje mi sie zrobiłby porządek w tym naszym grjdołku. Tylko trzeba mu pomóc.
        A
        >
        > poza tym jest człowiem godnym zufania. pozdrawiam !

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie,ale nikt nie pisze tego dosłownie. A co do
        Twego kandydata mam zupełnie odmienne zdanie... bez komentarza.
    • odrzywolak Re: Wybory Samorządowe 16.12.05, 08:32
      Dorodzy forumowicze nie dajcie się sprowokować, i nie zdradzajcie osób, które
      chcieli byście widzieć we władzach. Tym osobą może to zaszkodzić. Ja myslę że
      ten temat to prowokacja. A o kandydaturze pana wymienionego wcześniej lepiej
      nie dyskutować. Myslę że była wymieniona tylko dlatego aby rozgorzała dyskusja.
      PAMIĘTAJCIE NIE DAJCIE SIĘ SPROWOKOWAĆ!!!
    • fakir991 Re: Wybory Samorządowe 23.12.05, 10:06
      Witam ! ja tam nie mam nic przeciwko Leszkowi ale lepszym kandydatem wydaje mi
      sie z tych wymienionych byłby Antoś Gaczyński jest Odrzywolakiem zna nasze
      problemy i nie jest umoczony w zadne afery. Długo grał w "Blasku" jest czynnym
      sportowcem do tej pory.W poprzednich wyborach przegrał ale myśle że nadszedł czs
      na niego.Ma odpowiednie wykształcenie a co za tym idzie jest człowiekiem
      przyjazdnym, kulturalnym i inteligentnym.
      Pozdrawiam
      Fakir991
    • moherowyberet22 Re: Wybory Samorządowe 23.12.05, 13:15
      Cześć ! a ja mam inną propozycję czy musi to być facet a nie może to być
      kobieta? na przyklad Danusia Macierzyńska tylko czy ona będzie chciała
      kandydować? Zna realia naszej miejscowości zdobyła doświadczenia na stanowiskach
      kierowniczych ma odpowiednie wykształcenie jest osoba operatywną i z Odrzywołu
      !! pa!
          • moher42 Re: Wybory Samorządowe 25.01.06, 09:42
            cze ! falaszeczka napisał w poście o strażay że wybory sa obstawione jak to
            rozumieć ? czyżby jakaś grupa ludzi chciala w sposób niejawny przejąc wladze w
            gminie? to chyba jekies żarty.pozdro!
                • michrado Re: Wybory Samorządowe 27.01.06, 12:43
                  W roku wyborczym miejmy nadzieje,że nasi rządzący zrobią coś w końcu
                  pożytecznego dla Odrzywołu, a nie tylko na wsiach asfalty i wodociągi, już
                  wszystkie ulice mają asfalt tylko na Polnej breja i zmrożone koleiny, że strach
                  jeżdzić samochodem a co dopiero iść. Co jest przyczyną tej bezradności? To że
                  nie mieszka tam żaden radny ? Jeżeli niema pieniędzy to można ją chociaż
                  utwardzić Pozdrawiam
                  • raven32 Re: Wybory Samorządowe 27.01.06, 13:03
                    Właśnie !! Kiedy na Polnej będzie nawierzchnia z prawdziwego zdarzenia?? Przed
                    wyborami wszyscy obiecują że znajdą się fundusze na taką inwestycję, ale po to
                    już wszystko milknie... To że ulica ma nazwę taką jaką ma to nie znaczy że
                    latem mają się z niej wzbijać tumany kurzu jak jakiś samochód przejedzie, a po
                    deszczu czy roztopach ma się zamieniać w bagno. Pozdrawiam.

--------------------------------------------------------------------------------
                    ... there was never any hope. Only a fool's hope...
                      • michrado Re: Wybory Samorządowe 27.01.06, 15:31
                        Uważam, że to nie jest śmieszne.Trzeba racjonalnie podejść do sprawy. Przecież
                        ludzie mieszkający na tej ulicy też płacą podatki do Urzędu Gminy i coś im się
                        należy.Niech Wójt Gminy się wypowie co stoi mu na przeszkodzie jaki ma
                        trudności aby połóżyć asfalt i chodniki albo conajmniej doprowadzić drogę do
                        stanu urzywalności.Najśmieszniejsze jest to że na ulicy Praga połóżony był
                        asfalt i oczywiście zerwany z powodu przeprowadzania kanalizacji czy to jest
                        logiczne przecież to jest ewidentne wyrzucanie pieniędzy w błoto trzabyło
                        najpierw pociągnąć nitkę kanalizacji ściekowej a potem dopiero kłaść
                        asfalt.Napewno UG otrzymuje jakieś dodację ze środków strukturalnych na
                        rozbudowę dróg ale jak się wywala wszystko na podległe wsie i buduje się drogę
                        asfaltową do lasu to Polna zawsze będzie zabłocona i zakurzona. Tak nami rządzi
                        człowiek a dokładnie naszymi pieniędzmi z podatków wiadomo dlaczego bo nie jest
                        rodowitym odrzywolakiem a każde grabie garną do siebie(Ossy). Mam nadzieje że
                        te wybory tegoroczne wyłonią odpowiedniego kandydata który rozwalił by całą tą
                        skorumpowaną strukturę pracowników i znajomych pana wójta, wzią by się za
                        wszystkich złodzieji i wreszcie dobrowadził by do racjonalnego porządku w
                        Odrzywole. A tak apropo przecież osoby zatrudnione w UG to prawie 70% osób
                        niepochodzących z Odrzywołu (obsada znajomych pana wójta). Pozdrawiam
        • rumpello Re: Wybory Samorządowe 02.02.06, 13:03
          Rybak13 twój kandydat to capo di tuti capi (ojciec) tej rodziny, bo tyle osób z
          tej rodziny co zatrudnionych zostalo przez ten OJCIEC w szkolac to napewno nie
          ma nawet w całym wokewodztwie. Zapewne ty też jestes z tego klanu.
          Przesylam całuski.
        • kobra311 Re: Wybory Samorządowe 02.02.06, 14:25
          ...kozioł i mysza byli zawsze napier....eni a kto na nich zagłosuje? chyba
          rysiek "baltaz" - bo też bardzo duzo osiągnął po 50 latach halania przestał - na
          zime - bo nie ma kasy. ssss... no dobra juz znikam. siema!
              • cudzyslow Re: Wybory Samorządowe 16.02.06, 14:30
                Chcialbym powiedziec, ze jesli chodzi o kandydata, to powinien być przede
                wszystkim jednym z nas odrzywolakow. jednoczesnie powinien byc zupelnie
                niezalezny od obecnych wladz bezposrednich i posrednich. Tzn. przede wszystkim
                nie zalezny m. in. majatkowo od SZ.P. MK oraz MN. Powiien miec "leb na karku".
                Ale co powinno byc wazne to to, ze do siebie powinien sciagac ludzi "po
                pierwsze primo": wyksztalconych, "po drugie primo": oczywiscie z naszego
                srodowiska, z naszej gminy, ktorzy mogliby zajac sie odpowiednim dzialem (np.
                szkolnictwo nie tam jakas pomylona pani J., administracja, infrastruktura itd.)
                w zaleznosci od umiejetnosci i wyksztalcenia; "po trzecie primo": rowniez
                niezaleznych ale majacych doswidczenie i odpowiednie oczywisci zdrowe nie
                skorumpowane kontakty we wladzach wyzszych. Ludzie tu trzeba stworzyc
                odpowiednie warunki na sciagniecie inwestorow, obnizyc im podatki lub umorzyc
                tak aby mogli stworzyc miejsca pracy. To jest jak :lancuszek szczescia". Za tym
                ida pieniadze na zakupy w naszych sklepach. Sklepikarze odprowadzaja wtedy
                wieksze podatki wiec kasa i tak trafia do gminy. Ludzie chetniej zostaja w
                Odrzywole, mlodzi ludzie. Zakladaja rodziny. Rodza sie dzieci. Nie upadnie
                szkola. Moze ten nowy "KTOS" otworzy przedszkole, co jest calkiem normalene w
                innych zabitych dechami gminach. itd. itp.
                Zastanowcie sie czy jest tu taki ktos. Nie musi byc wcale znany i lubiany ale
                moze chce cos zrobic dla nas wszystkich. Wojt nie moze zajac sie wszyskim, tzn.
                i praca dla pani Frani czy Mani i jednoczesnie budowa drogi np. na Ossie czy
                jednoczesnie komputerem w pokoju nr 1253 w budynku gminy. Od tego powinien miec
                ludzi.
                Troche sie rozpisalem ale moze ktos sie ze mna zgadza. Czekam na odpowiedz.
                Pozdrawiam.""
                ""
                "":)
                • gawrosz3 Re: Wybory Samorządowe 09.05.06, 14:32
                  bym sie zgodzila a czy Wojt pomyslal o pomyslach Odrzywolakow a chocby wezwac
                  wspolne zebranie ale nie samorzadu tylko normalnych obywateli z naszej osady i
                  to poprostu wlasnymi pomyslamy bylo by wszystko ok. bo o zdanie co robic? nikt
                  nikogo sie nie pyta i dlatego jest tak a nie inaczej, bo chyba nie trzeba
                  studiow by o tym wiedziec
        • kobra311 Re: Wybory Samorządowe 22.03.06, 16:16
          cze! tak prawde mowiąc to za "babci komuny" było w Odrzywole nieźle było co
          zjeśc (kielbasa, mieso,kasznka, obwarzanki) było co wypić (melinki prawie na
          kazdej ulicy - ferdka, liskowa, maniuta - tanio i o kazdej porzednia i
          nocy)bylo co zapalic, bylo gdzie zaru....ć(tego nie napisze gdzie ci co wiedza
          to wiedza) i bylo komu w morde dac np. na zabawie komus z klonny czy wisokina.
          a teraz wszedzie pusto nawet u "Turka" w kanjpie teraz to puchy a przedtem nie
          bylo miejsca aby usiąść. nie jestem zwolennikiem tamtych przeszłych lat bo były
          rowiez i problemy np. nie bylo bierzacej wody, kanalizacji i innych wygód ale
          nikt nie narzekal na bezrobocie. byla klasa robotnicza ktora miala zawsze kase
          i byl ruch w interesie. a teraz nie ma klasy sredniej i to jest najgorsze. sa ci
          co maja dużo i ci ci nie maja nawet na przeslowiowe piwo.nie ma średniej silnej
          klasy która napedzała koniunkture ekonomiczna. jeszcze troche to będa bogacze i
          parobki jak przed wojna.
          Wszysko co powstało w Odrzywole pobudowano (domy i inne budowle prywatne) to z
          zarobionych oszczędności na handlu miesem kielbasa obwarzankami za komuny.
          Dziadkowie, tatusiowie powyciagali ze skarpet kase i teraz mlodziez ma gotowe.
          tylko co ta obecna mlodziez postawi i z czego jak nie maja zatrudnienia i co
          bedzie w tym naszym demokratycznym karaju dalej chociazby przy takich rzadach
          jak obecne.
          Wylwny jestem troche dzisjaj ale boli mnie ze po tylu latach k...wa
          zapierdal..nia czlowiek niema nawet na piwo.Zrobili nas w h...ja zlodzieje
          ku...wa i tyle powiem . nara!
        • nemne Re: Wybory Samorządowe 06.04.06, 11:52
          .Witam
          Od kilku niezależnych i niezwiązanych ze sobą osób dowiedziałem się, że jeden z
          mieszkańców czyni już starania aby kandydować na JNP. Tą osobą jest jeden z
          wymienionych w tym poscie osób. Chociaż gdy Go o to wcześniej pytałem to
          kategorycznie wykluczał taka możliwość.
          Pozdrawiam - (nemne)

P.S.
          Prawdopodobnie, a raczej na pewno wybory odbędą się w dniu 5 listopada 2006r
          No cóż "zegar tyka".
          • odrzywol Re: Wybory Samorządowe 06.04.06, 17:02
            hmmm, taki mój wywód, Osoby wymienione w tym poście(chodzi o powazne i możlewe
            kandydatury) to Mirek Mijał, Antek Gaczyński, Leszek Chochół i Danka Macieżyńska)
            Otóż, z Leszkiem nemne się nie zadaje(więc nie pytałeś się go), mirek to
            kumpel(wiedziałbyś wcześniej). Danka odpada bo napisałeś: "Tą osobą jest jeden z
            wymienionych w tym poscie osób". Myśle że tym razem nie popełniłeś tego błędu
            celowo. Więc z tych moich dywagacji wychodzi że to Antek Gaczyński...
            Czy mam racje nemne?? :)

POzdrawiam

P.S.A może to Ty??;>
            • nemne Re: Wybory Samorządowe 06.04.06, 17:38
              Witaj <odrzywol>
              Podoba mi się Twoja analiza. To nie ja.
              Pozdrawiam - (nemne)
              P.S.
              Była tam także wymieniona kandydatura (chyba przez <nimitss> "Krystyna z
              gazowni" i nie mogłem sobie przypomniec gdzie ja już takie sformulowanie
              słyszałem "Krystyna z gazowni", a to przeciez w reklamie Jerzego Dudka.
              Chociaż w tym przypadku to <nimitss> zapewne mial na myśli kogoś innego i
              zapewne z Odrzywolo.
              • odrzywol Re: Wybory Samorządowe 06.04.06, 17:54
                dzieki, nie trudno było się domyśleć, jeśli zna się nasze społeczeństwo
                odrzywolskie i panujące powiązania:)

pytanie: czy znasz, badałeś, sprawdzałeś, jakie są nastroje polityczne w
                przyległych miejscowościach?? Jak jest postrzegana obecna władza poza
                Odrzywołem, co się nie podoba, co jest krytykowane a co pochwalane?? Takie
                wiadomości są bardzo potrzebne dla kampani(Twojej jeśli będziesz startował, lub
                kogoś innego, kogo będziesz popierał w boju z JNP).
                Pozdrawiam
                • nemne Re: Wybory Samorządowe 06.04.06, 18:27

Witaj <odrzywol>
                  Niestety nie o wszystkim mogę pisać oficjalnie na forum. Chyba to rozumiesz.
                  A jakie są nastroje społeczne w gminie która ma jedno z najniższych dochodów
                  na "głowę mieszkańca" chyba nie trzeba uzasadniać.
                  Chociaz JNP ma do dyspozycji prędkie inwestycje, zatrudnienie na robotach
                  interwencyjnych ludzi, ktorzy mją liczna rodzinę i inne praktykowane do tej
                  pory metody działania. Ale czy to wystarczy rowniez na te wybory, to sie okaże
                  za dokladnie 7 miesięcy.
                  Pozdrawiam - (nemne)
                  P.S.
                  A tak na marginesie, to czy wiesz czym się różni strach mieszkańców od strachu
                  dyktatora?
                  • gawrosz3 Re: Wybory Samorządowe 09.05.06, 14:51
                    w pewnym punkcie Cie popieram ale nie mozna cos na ten problem poradzic?
                    Odrzywol nie rozwija sie turystycznie o rzad sia kluci o miejsce ale nikt
                    jeszcze nie pomyslal zeby ku temu zapobiedz zeby mieszkancy Odrzywolu byli
                    zadowoleni? i zeby sie inwestycja rozwijala a nawet cos za budowac by ludziom
                    dac prace?
                • tajnosagentos2 Re: Wybory Samorządowe 06.04.06, 20:08
                  nemne uważaj niektóre pytania do ciebie pachną trochę wywiadem, niektórych
                  bardzo interesują twoje działania. Wszyscy znamy twoje poglądy ale są tacy,
                  których bardzo interesuje twoja stratgia. Pozdrawiam
                  • odrzywol Re: Wybory Samorządowe 06.04.06, 20:22
                    hehe, dobry jestem:) nawet tajnos-agentos nie wie że swój po tej stronie pisze:)
                    Ale to dobrze, jak swoi go nie poznają to i JNP i kontrwywiad tesz nie pozna:)
                    ale się porobiło:)

co do Twego pytania nemne, nigdy się nie zastanawiałem czym różni się strach
                    byktatora a strach mieszkańców.. Ale mieszkańcy mają oparcie w jedności(choć
                    wątłej dotychczas) a dyktator może się bać tej siły. Czyli judność boi się
                    działania w pojedynke a dyktator działania zjednoczonej siły ludu. Jeśli nie o
                    to chodzi to napisz:)

Pozdrawiam
                    • nemne Re: Wybory Samorządowe 06.04.06, 20:38
                      Witaj <odrzywol>
                      Muszę przyznać, że znów Twoje rozumowanie jest prawidłowe. Czyli ludność boi
                      się dyktatora, ale dyktator to juz boi się ludności. I to jest ta właśnie
                      różnica.
                      Przypomina mi się taka łacińska maksyma "Nec Herkules contra plures"
                      (przepraszam znających łacinę za ewentualny błąd ortograficzny)która w
                      dosłownym tłumaczeniu brzmi: "I Herkules nie poradzi przeciw wielu".
                      Podczas gdy w "luźnym" tłumaczeniu to jest: "I Herkules d..a jak ludzi kupa".
                      Co by potwierdzało staropolskie "Kupą mości Panowie, bo Kupy nikt nie ruszy".

Pozdrawiam - (nemne)
                  • gawrosz3 Re: Wybory Samorządowe 09.05.06, 14:55
                    grozenia nie poradza tylko madrosc czlowieka jezeli bedziemy sie klucic to nic
                    nie wymyslimy daj rowniez jakies pomysly ku naszemu wspolnemu problemowi zeby
                    nasi sasiedzi rowniez byli zadowoleni
            • gawrosz3 Re: Wybory Samorządowe 09.05.06, 14:44
              nie do mnie skierowane ale chetnie skorzystam z tej dyskusji bo musze wam
              powiedziec ze jeden i drugi by nam sie przydal a moze obydwoch tak bedziemy
              wybierac i ktory bedzie mial przewage
      • nemne Re: Wybory Samorządowe 16.08.06, 15:27
        lepperandrzej1 napisał:

> Ciekawe kiedy ujawnią się pierwsi kandydaci na wójta i radnych. Wiadomo tylko
        > że JNP będzie startował bo przcież nie oderwie się od koryta.

Witam
        Zgadzam się że na 100% JNP będzie kandydował. zapewne i jego "gwardziści"
        z "Abyśmy byli jedno" (szczególnie dla swojej rodziny)także będą kandydować, bo
        jakoś nic nie slychać o nowych zwolennikach JNP, którzy mogliby zastąpic
        tamtych.
        Natomiast co do kandydatów na wójta to raczej nie będzie ich zbyt wielu.
        (Chyba, że ktoś o loginie <xx49> oraz <matrix1333>, ktorzy reklamowali na
        forum swoją kandydaturę, że to oni są najlepsi)
        Pozdrawiam - Sławek G. (nemne)
        • przydupasjnp Re: Wybory Samorządowe 17.08.06, 19:16
          Świadomość ludzi w Odrzywole i w gminie jest już chyba na tyle wystarczająca
          aby zmienić władzę.Budujące jest to, że cała masa mieszkańców naszej gminy jest
          przeciwna obecnej władzy i stylowi jej rządów.Wierni władzy są tylko ci którzy
          mają jakieś profity, a to jest ogromna mniejszość. Teraz tylko wystarczy
          rozsądnie wybrać i zająć się naprawą tego co oni niszczyli prze ponad 15 lat.
          Nie dajmy się nabierać na obietnice władzy, które nigdy nie są spełniane.
          • odrzywolak Re: Wybory Samorządowe 21.08.06, 17:50
            Szkoda, że podczas dozynek JNP oficjalnie nie ogłosił swojego zamiaru
            kandydowania na 5 czy 6 kadencję. Jak dociągnie do 12 kadencji to pobije Fidela
            Castro. Tylko że Fidel potrafi 5 godzin przemawiać z głowy a JNP.......
            • sior Re: Wybory Samorządowe 22.08.06, 08:11
              Fakt, tez zwróciłem na to uwagę.Wyglądało jakby ktoś napisał mu to przemówienie
              (nawiasem mówiąc:nic szczególnego)a jemu nawet nie chciało sie go wcześniej
              przeczytać i dlatego nieco sie jąkał, wstawiając w złe miejsca znaki
              interpunkcyjne.
              • tajnosagentos2 Re: Wybory Samorządowe 04.09.06, 19:59
                JNP pewnie będzie znowu startował na wójta i do powiatu. I pewnie zrobią ten
                sam numer co 4 lata temu. On po ewentualnym zwycięstwie zrezygnuje z powiatu i
                będzie wójtem (boże broń)a do powiatu dostanie się jakiś przydupas z 15
                głosami. Ciekawe kto będzie na drugim miejscu na ich liście wyborczej?
              • nemne Re: Wybory Samorządowe 04.09.06, 19:59
                Witam
                Do rejestracji kandydatów na radnych w wyborach samorządowych pozostało tylko
                trochę więcej niż jeden miesiąc i zaczynają się już pierwsze przymiarki.
                Pozdrawiam - (nemne)
                    • odrzywolak Re: Wszyscy na wybory!!! 12.09.06, 17:22
                      Wszyscy na wybory!!Czym większa frekfencja tym mniejsza szansa na ponowny wybór
                      JNP i przydupasów. Nie dajmy by oni się sami wybrali. JNP ma zdyscyplinowany
                      elektorat, który karnie pójdzie na wybory.Ktoś kto nie idzie na wybory oddaje
                      głos na JNP. A potem niech nikt nie ma pretensji.
                      • richarrdo Re: Wszyscy na wybory!!! 12.09.06, 18:22
                        Popieram to co pisze "odrzywolak". To od nas zalęzy los tej gminy. Musimy nie
                        tylko sami iść na wybory aby głosować ale też i zmobilizować do tego innych.
                        Wtedy przestaniemy biadolić na władze która "rżnie" wspolnotę a przz to nas
                        samych i do swojej kabzy. Może wtedy ludzie będa mieli dostęp do pracy, a nie
                        tylko przydupasy. Ja mam już swojego kanydata, ktrorym jest "nemne" i mam
                        nadzieję, że będzie się spotykał z mieszkńcami aby wysłuchać ich spraw i
                        pomysów aby coś wreszczie zrobić aby było lepiej. Cze jak Czesiek.
                          • tajnosagentos2 Re: Wieści wyborcze 15.09.06, 17:42
                            Prawdopodobnie na wojta będzie startował obywatel odrzywołu mieszkający w
                            budynku po byłym GS-ie przy ul.Warszawskiej. Życzliwi donoszą, że jest to
                            element strategii JNP na odebranie głosów Sławkowi Gajewskiemu. Wszystkim
                            wiadomo, iż w/w obywatel stara się o przejęcie budynku po domu towarowym oraz
                            gruntów pod nim. Bardzo ciekawa zagrywka.
                            A swoją drogą (jeśli to prawda)szkoda, że taki pożądny gość chce być kolejnym
                            przydupasem
                            • 19widzew10 Re: Wieści wyborcze 15.09.06, 21:50
                              tajnosagentos2 napisała:

> Prawdopodobnie na wojta będzie startował obywatel odrzywołu mieszkający w
                              > budynku po byłym GS-ie przy ul.Warszawskiej. Życzliwi donoszą, że jest to
                              > element strategii JNP na odebranie głosów Sławkowi Gajewskiemu. Wszystkim
                              > wiadomo, iż w/w obywatel stara się o przejęcie budynku po domu towarowym oraz
                              > gruntów pod nim. Bardzo ciekawa zagrywka.
                              > A swoją drogą (jeśli to prawda)szkoda, że taki pożądny gość chce być kolejnym
                              > przydupasem

Skoro ta osoba ma startować na funkcje publiczne i jest to sprawdzona informacja
                              to prosze o podanie nazwiska tej osoby.

Każda osoba piastująca lub kandydująca na te posady powinna być jawna i jawnie o
                              niej powinno się rozmawiać.

Osoby publiczne powinny być świadome swojej "medialności".
                              Powinna się spodziewać za swe publiczne poczynania publicznej krytyki lub uznania.

Z poważaniem 19widzew10
    • odrzywolak Re: wybory w odrzywole 23.09.06, 10:40
      Sławek pokaż im, jest za toba większość prawdziwych Odrzywolaków. Tylka mała
      grupka przydupasów trzyma sie ciągle JNP. Ludzie mają już dość tej układu
      rodzinno-towarzyskiego. Rozbijmy to razem i niech w Odrzywole zapanuje
      normalność.
        • krista4 Re: wybory w odrzywole 24.09.06, 09:46
          ajgor567 napisał:

> ...ciekawe wybory sie zapowiadają i niech wygra lepszy!!!! hej!

Przeciez nie powiesz mi że JNP w garniturze i sandalkach jest najlepszy. Gdyby
          nie to że kiedyś tam zostal JNP, to dzisiaj byłby zwykłym Mańkiem z Kolonii
          Ossy, który nie mialby szans nawet zostać soltysem. Nara.
          • ajgor567 Re: wybory w odrzywole 24.09.06, 13:02
            ...twierdząc niech wygra lepszy miałem na myśli nie tylko tych dwóch kandydatów
            ale innych ktorzy sie zgłosza do wyborów na wójta chyba że tylko jest tych dwóch
            to obstaje za nemne.hej!
            • nemne Re: wybory w odrzywole 25.09.06, 22:36
              Uprzejmie informuję, (szczególnie członków klubu miłośników JNP) że w dniu
              dzisiejszym u komisarza wyborczego w Radomiu zarejestrowalem swój komitet
              wyborczy.
              Pozdrawiam - Sławek Gajewski (nemne)
              wybory2006.echodnia.eu/kandydaci.php?id=161
              • tajnosagentos2 Re: wybory w odrzywole 30.09.06, 17:01
                Wygląda na to że nasi radni(no może nie nasi lepiej niech będzie samo radni)
                ponownie będą ubiegać się o wybór. Ciężko oderwać się od stołka, co panowie?
                Jak już raz dostało się do koryta to nie sposób się od niego oderwać.
                Fakt każdy ma prawo, ale trzeba mieć jeszcze trochę przyzwoitości i pokory
                przed ludźmi, której wam niestety brakuje.
                • nemne Re: wybory w odrzywole 01.10.06, 14:31
                  Witaj <tajnosagentos2>
                  Gdy grałem w "Blasku" to po jakimś meczu przebojem stała się piosenka śpiewana
                  przez Andrzeja K. ("Rońka"), w której było następujące sformułowanie".
                  "Na pierwszej pozycji (później drugiej, trzeciej itd) ........... (tu należało
                  zaśpiewać o kogo konkretnie chodzi) musi być, bo bez ........... (wymienionego)
                  nie możemy żyć. ......... (znowu wymieniony) talent ma i na tej pozycji on się
                  nadawa".

Dlatego gdyby to było wtedy to by się śpiewało:
                  1."Na pierwszej pozycji komisarz musi być, bo bez komisarza nie możemy żyć.
                  Komisarz talent ma niech Wspólnotę „sprzedawa”, bo on sie do tego nadawa."
                  2. Na drugiej pozycji przydupas musi być, bo bez przydupasa nie możemy żyć,
                  przydupas talent ma, bo na sesji dobrze "klaska", na tej pozycji on sie nadawa".
                  3.
                  Dalej też można w tym stylu o nich śpiewać. Bo tak jak Oni dla swej rodziny, ze
                  szkodą dla Ogółu, to ......nikt tak się "nienadawa".

Pozdrawiam - (nemne

• jupi89 Re: wybory w odrzywole 03.10.06, 17:00
                      ..dość rządzenia Odrzywołem przez chłopstwo, należy wybrać rodowitego
                      Odrzywolaka jeżeli chcecie aby sie tu zmieniło na pozytyw. Takie jest moje
                      zdanie i popieram Sławka G. Pozdro!
                            • oksysus Re: wybory w odrzywole 07.10.06, 19:52
                              shogun21 napisał:

> Siema! pomimo pewnych różnic zdań co do wspólnoty i jej dalszej działalności
                              > popieram kandydature Sławka. Idźmy i zagłosujmy na swojego człowieka!

.... i to jest najwłasciwsze stwierdzenie. narka
                              • nemne Re: wybory w odrzywole 08.10.06, 13:15
                                Witam
                                Jeśli interesuje Was, jakie komitety wyborcze zostaly zarejestrowane w naszej
                                gminie to zobaczcie ten link i pozycje 1035-1045, które dotyczą gm. Odrzywół.
                                www.pkw.gov.pl/gallery/52/45/52452/14.xls
                                Oczywiście są to nazwy "prywatnych" komitetów, ponieważ dodatkowo są jeszcze
                                komitety "partyjne".
                                Pozdrawiam - (nemne)
                                • kajman999 Re: wybory w odrzywole 09.10.06, 19:20
                                  ..tak jak kiedyś 30 pare lat temu było że był jeden telewizor na ulice i wszyscy
                                  sie schodzili ogladac filmy czy mecze tak teraz nie wszyscy maja internet i bywa
                                  tak jak u nas na jednej z ulic że czytamy forum z sąsiadami i dyskutujemy na
                                  poruszane problemy. Chcieli byśmy wiecej informacji na temat wyborow kto z kim w
                                  jakich ugrupowaniach idzie do wyborów i jakie partie są przez kogo reprezentowane.

Nemne jak masz możliwośc to podaj informacje jakie partie startuja lub grupy i
                                  kogo reprezentują. Bo jak zwykle wszyscy sie dowiedza dopiero przed samymi
                                  wyborami i poźniej głosownie wychodzi jak do tej pory.Pozdro!
                                  • shrek120 Re: wybory w odrzywole 09.10.06, 19:33
                                    Tak Kajman popieram cię powinniśmy wiedzieć kto z kim idzie do wyborów Nemne powinien podać swój skład. I jeżeli ty Kajman masz taką możliwość to rozmawjaj z ludzmi jakie są opinie na forum odnośnie wyborów ja to czynię. Nara
                                • shrek120 Re: wybory w odrzywole 09.10.06, 19:25
                                  witam ciekawy jestem opinii czy odrzywół połączy siły w wyborach samorządowych aby wybrać wójta oczywiście chodzi mi o Sławak Gajewskiego i jego komitet wyborczy którego popieram. Obecny Wójt robi duże inwestycje ale jest to typowa zagrywka przed wyborami aby zyskać głosy. Czemu nie było tych inwestycji wcześniej. Nasza miejscowość jak zarazem gmina jest najbardziej niezadbaną gminą. Czy ineternałci popierają moją opinię.W naszu Urzędzie potrzebna jest świeża krew. Obecne władze rozprzedały i rozprzedają majątek wsólnoty, musimy to zakończyć. Czekam na opinie.
                                    • nemne Re: wybory w odrzywole 10.10.06, 12:55
                                      Witam
                                      Proszę o trochę wyrozumiałości, a na temat komitetów i kogo one reprezentują
                                      udzielę Wam wszelkich informacji dopiero po ich zarejestrowaniu.
                                      Ostateczny termin zgłaszania imiennego kandydatów na radnych upływa w
                                      najbliższy piątek. Z kolei kandydatów na Wójtów upływa w dniu 18 października.
                                      Wybory dla przypomnienia odbędą się w dniu 12 listopada 2006r.

Pozdrawiam - (nemne)
                                          • bez-radni Re: Jaka jest solidrność w gm. Odrzywół przed wyb 13.10.06, 12:59
                                            Odrzywół dnia 10.10.2006 r.
                                            Radni IV Kadencji Rady Gminy Odrzywół
                                            Władysław Niemirski
                                            Grzegorz Bystrzejewski
                                            Tadeusz Macierzyński

Szanowni Państwo korzystający z tej strony internetowej

W związku z upływem w dniu 27 października b.r. IV kadencji Rady Gminy Odrzywół
                                            chcemy w skrócie przedstawić mieszkańcom Odrzywołu krótkie rozliczenie naszej
                                            pracy społecznej w charakterze reprezentantów Odrzywołu w Radzie Gminy.
                                            Gmina Odrzywół nie posiada wielkiego przemysłu i dobrych ziem rodzimych,
                                            które dawałyby Gminie Odrzywół duże dochody i umożliwiły wyrównanie dystansu do
                                            gmin podwarszawskich czy poznańskich. Mimo tego w tej kadencji udało się nam
                                            zrealizować znaczną część naszych zamierzeń.
                                            W IV kadencji został wykonany II etap kanalizacji w Odrzywole o wartości 1,6
                                            mln. zł. z czego Gmina i mieszkańcy wyłożyli 700 tys. Został wyasfaltowany
                                            rynek, a Park na Placu Kilińskiego został odnowiony (chodniki, oświetlenie,
                                            fontanna, ławki i kamery monitorujące). Rozpoczęła się modernizacja ul. Praga.
                                            Oprócz chodników, zostanie jeszcze w 2006 r. położona nawierzchnia asfaltowa
                                            na nowym odcinku drogi. Dalszą część modernizacji ze względu na nadchodzącą
                                            zimę zostanie wykonana w przyszłym roku. Zostały odnowione szkoły w Odrzywole,
                                            łącznie z podwórkiem i parkanem. Położono asfalt na ul. Wspólnej w Odrzywole.
                                            Przy pomocy unijnych pieniędzy zostały wykonane dwie przepiękne świetlice na
                                            poddaszu Gimnazjum . W gminie od 5 lat działa młodzieżowa orkiestra dęta OSP
                                            finansowana przez Urząd Gminy oraz sekcja piłkarska dla młodzieży, którą
                                            prowadzi trener zatrudniony także przez Urząd Gminy. Po budynku ośrodka
                                            zdrowia, teraz budynek Urzędu Gminy będzie miał zlikwidowane bariery dla
                                            niepełnosprawnych. Przy okazji budynek i otoczenie łącznie z dachem zostanie
                                            odnowiony. W tym miesiącu rozpoczyna się budowa nowego, w pełni wyposażonego
                                            boiska sportowego w Odrzywole przy ul. Warszawskiej. Płyta nawierzchni będzie
                                            miała kilka warstw i nową płytę, a całe boisko będzie ogrodzone i oświetlone.
                                            Boisko będzie służyło nie tylko do rozgrywek sportowych, ale tez dla imprez
                                            kulturalnych. Na dniach rozstrzygają się przetargi na modernizację dróg na ul.
                                            Polnej, Opoczyńskiej (osiedle zachodnie) i remont chodnika przy drodze krajowej
                                            Nr 48 (ul. Tomaszowskiej). Przy okazji budowy wodociągu w Jelonku Gmina
                                            połączyła nowa sieć wodociągową biegnącą do Kamiennej Woli ze starą siecią na
                                            ul. Łąkowej i Tomaszowskiej. Umożliwi to zaopatrzenie w wodę nawet w przypadku
                                            awarii na ul. Tomaszowskiej.
                                            Została wykonana kompleksowa dokumentacja na pogłębienie zalewu w Odrzywole
                                            wraz z budową oświetlonego kąpieliska i pomostu. Zatwierdzony projekt oczekuje
                                            na przydział środków unijnych. W miesiącu wrześniu b.r. Wójt Gminy podpisał
                                            umowę z wykonawą koncepcji budowy sieci gazociągowej w Odrzywole i gminie. Do
                                            końca 2006 roku będzie też przygotowana koncepcja wodociągowa terenów po prawej
                                            stronie rzeki Drzewiczki.
                                            W Odrzywole od 2 lat działa dla dzieci i młodzieży Gminna świetlica
                                            środowiskowa w budynku przedszkola. Nasza młodzież ma swobodny i bezpłatny
                                            dostęp do komputerów i Internetu.
                                            Od 2003 r. Gmina organizuje coroczne dożynki gminne połączone z koncertami
                                            muzycznymi dla mieszkańców. Od 2007 r. corocznie w pierwszą niedzielę czerwca
                                            gmina będzie organizować w Odrzywole festiwal kultury opoczyńskiej, połączony z
                                            przeglądem ludowych zespołów opoczyńskich i zabawą dla mieszkańców. Urząd
                                            Gminy w czasie naszej kadencji pomagał też innym instytucjom w Odrzywole. W
                                            znacznej części sfinansował pomnik Jana Pawła II, a jeszcze w tym miesiącu
                                            wykona zewnętrzne oświetlenie kościoła parafialnego w Odrzywole. Umożliwi to
                                            promocję tego pięknego zabytku. Urząd pomagał wraz ze Wspólnotą Gruntowo -
                                            Leśną w remoncie remizy OSP w Odrzywole. Budynek ten wybudowany na gruncie
                                            wspólnoty służy nie tylko OSP, ale wszystkim mieszkańcom i wymaga corocznych
                                            remontów.
                                            Jeszcze w tym roku OSP Odrzywół otrzyma fabrycznie nowy samochód pożarniczy, a
                                            połowę kosztów jego zakupu poniesie Gmina Odrzywół. Chcemy także przypomnieć,
                                            że rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej Nr 728 . Kosztem 14 mln. zł zostanie
                                            zmodernizowana droga na całym odcinku biegnącym przez Odrzywół. W samym
                                            Odrzywole zostanie wykonana kanalizacja burzowa, nowe chodniki (także na ul.
                                            Opoczyńskiej) i nowa nawierzchnia.
                                            O skuteczności starań Gminy, o środki na ten cel świadczy fakt, iż w m-cu
                                            wrześniu b.r. na uroczystym odbiorze I etapu drogi (do Wysokina) organizowanego
                                            przez Wójta naszej gminy w Odrzywole, Starosta Grójecki jak i Pan Wójt z
                                            Gielniowa wyrazili żal i zdziwienie, że remont tej drogi nie zaczął się nie
                                            od początku drogi lub granicy województwa, ale w Odrzywole.

Szanowni Państwo

Do wykonania pozostało jeszcze IV etap kanalizacji (ul. Łąkowa, Tomaszowska i
                                            Plac Kilińskiego), budowa dróg na osiedlu, remont zbiornika, a może budowa
                                            drugiego i remonty chodników na pozostałych ulicach. W działaniach tych Gmina
                                            Odrzywół potrzebuje spokoju. W realizacji projektów gminnych nie pomogą ciągłe
                                            awantury, skargi i odwoływanie się od wszelkich pozwoleń. Kompromis w sprawie
                                            budżetu gminy wypracowaliśmy, nie wojną z pozostałymi radnymi i Wójtem, ale w
                                            drodze spokojnej pracy i rozmów. Uważamy, ze dalej jest to właściwa droga dla
                                            dobra naszej małej społeczności gminnej.
                                            Dziękujemy Państwu za powierzenie nam przed 4 laty tej pracy społecznej.

Z wyrazami szacunku:
                                            Radni IV kadencji

• nemne .... oniemialem 13.10.06, 16:16
                                              Witam
                                              Ze zdziwieniem, czytam to co wyżej i po prostu ....... oniemiałem.

W miarę systematycznie uczęszczałem na sesje rady gminy i dlatego do tej pory
                                              (o czym juz pisałem na forum) byłem przekonany, że Oni .... nie umieją mówić,
                                              ponieważ czasami jeden z Nich sioę odzywał, a pozostali dwaj to "niemowy"
                                              Tymczasem okazuje się, że "Oni" umieją pisać.

Dlatego przypomniał mi się następujący dowcip.

Było sobie małżeństwo, które miało syna w Ich Wieku. Ten syn jednak nie mówił.
                                              Pewne jednak dnia zdumieni rodzice w czasie wspólnego jedzenia obiadu
                                              usłyszeli, pierwszy raz wypowiedziane słowa przez ich syna.
                                              Syn ten powiedział wtedy:
                                              "...... a kumpot gdzie?"
                                              Na co oboje tym zaskoczeni rodzice, (którzy uważali że ich syn to niemowa)
                                              podekscytowani tym faktem zaczęli mu zadawać pytania,
                                              "dlaczego ich syn do tej pory nie mówił".
                                              Na to otrzymali odpowiedź, że:
                                              ..... bo kumpot zawsze był!"

Tak samo i z "naszymi" radnymi. Po co mieli się na sesjach odzywać, skoro "JNP-
                                              jako kumpot" o wszystkim decydował.
                                              To na razie tyle. Na napisane przez "Was" (hehehe) przechwałki odpowiem trochę
                                              później. Dodatkowo skoro oficjalnie wiadomo, że .... czytacie nasze forum, to
                                              będę miał do Was (lub do tego „co wam to napisał”) kilka "problemów".

Sławek Gajewski - (nemne)
                                              • pingwin56 Re: .... oniemialem 13.10.06, 17:52
                                                Cześć Nemne! od jakiegoś czasu również śledze forum jednak chciałbym zabrać głos
                                                i będąc niezdecydowanym obecnie na kogo mam oddać swój głos w wyborach,
                                                chciałbym poznać twoje możliwości i plany.

Zauważyłem, że twoja krytyka wójta i radnych jest pusta i nic w zamian nie
                                                proponujesz jedynie rozliczanie ludzi i wyśmiewanie się z nich (np. wójta o jego
                                                obuwiu itp.). Pamiętaj, że chciałbyś zostać wójtem nie tylko Odrzywołu ale
                                                i całej gminy. Chcę poznać twój program wyborczy i dalszą twoją wizje rozwoju
                                                Odrzywołu oraz innych miejscowości należących do naszej gminy (czyli Wysokina,
                                                Kamiennej Woli, Ossy, Cetnia, Lipin, Myślakowić, Wandzinowa, Stanisławoawa,
                                                Jelonka ,Janowka i innych miescowości których nie wymieniłem).

W związku z tym że nasza gmnina w/g ciebie jest zaniedbana - co proponujesz?
                                                i w jaki sposób chcesz to chcesz zmienić nie mając żadnego doświadczenia na
                                                kierowniczym stanowisku oraz pozyskiwania środków na inwestycje. Ponadto jak
                                                widzisz rozwiązanie problemu pracy i bezrobocia w naszej gminie.

Proszę o obszerną odpowiedź która mnie ukierunkuje i innych odnośnie
                                                prawidłowego wyboru dobrego gospodarza naszej gminy. Pozdrawiam!
                                                • nemne Odpowiedż (nemne) 13.10.06, 19:58
                                                  Witaj <pingwin56>
                                                  Cieszę się, że coraz więcej osob odwiedza to forum i możliwość zadania
                                                  pytania. Tylko jak pewnie zauważyłeś to ja nie uchylam się od odpowiedzi i
                                                  chętnie odpowiadam.
                                                  Dlatego na forum:
                                                  - odpowiadałem na podobnie brzmiące pytania, ponieważ nie tylko "krytykuję"
                                                  ale także prezentuję swoje stanowisko co (moim skromnym zdaniem jako
                                                  mieszkańca) należałoby zrobić aby było lepiej.
                                                  - pisząc o "obuwiu" był to JEDYNY osobisty prztyczek, który musze przyznać
                                                  odniósł skutek, ponieważ wczoraj i dzisiaj widziałem JNP w eleganckich czarnych
                                                  półbutach. Mimo, że jesteśmy przeciwnikami POLITYCZNYMI z JNP, to On jakby na
                                                  to nie patrzeć reprezentuje zarówno mnie jak i Ciebie oraz Naszą Gminę.
                                                  Jako Gospodarz NASZEJ GMINY spotyka się z różnymi ludźmi i jego wygląd świadczy
                                                  również o nas. Zapewne (abstrakcyjny przykład) nie chciałbyś aby np. "smarkał w
                                                  rękaw".
                                                  C.d.n.
                                                • sior Re: .... oniemialem 13.10.06, 20:50
                                                  Pingwin56 ma rację.Nie sztuka krytykować.Sztuką natomiast jest pokazanie się z
                                                  jak najlepszej strony i udowodnienie czynami, że to co sie obiecywało,
                                                  wprowadza się w czyn.Nie lubię obecnego wójta.Wkurza mnie jego pewność siebie i
                                                  klika pętająca sie wokół.Ale z drugiej strony nemne oprócz podawania informacji
                                                  stawiających obecnego gospodarza gminy w złym świetle, nic konkretnego nie
                                                  pisze.Żadnego programu wyborczego, żadnych konkretów.Właściwie mnie do siebie
                                                  nie przekonał.Nawet niektórymi swoimi wypowiedziami przypomina hasło mojego
                                                  znajomego:"szanuj szefa swego, bo możesz miec gorszego".Czyżby?A może znienacka
                                                  wyskoczy trzeci kandydat przygotowany programowo?
                                                  • pingwin56 Odpowiedź dla Nemne. 13.10.06, 21:51
                                                    ...czekałem na bardziej konstruktywną i satysfakcjonującą mnie odpowiedź, jednak
                                                    jesteś na poziomie butów i nic twoja prymitywna odpowiedź mi nie dała. Jedynie
                                                    to, że nie masz nic do zapropowania naszej gminie. A chyba jesteś jednym z wielu
                                                    którzy chcą dopaść koryta i mydlisz wszystkim oczy.Pozdrawiam!
                                                  • nemne Odpowiedż (nemne) 13.10.06, 21:55
                                                    II część.
                                                    Wiecie co, zastanawia mnie DLACZEGO <pingwin56> zarzucasz mi, że "nie podaję
                                                    co dalej robić".
                                                    Dlatego jak sięgam pamięcią to na forum np.
                                                    pisałem NIE TYLKO " jak kroją Wspólnotę" ale także co należy czynić, aby
                                                    wykorzystać potencjał jaki daje kilka ha gruntu w jednym kawałku i to przy
                                                    uregulowanej własności.
                                                    pisałem także, że jestem przeciwny stawianiu 'szopek" na rynku i proponowałem
                                                    aby je JNP postawił koło swojego domu, bo rynek to wizytówka
                                                    pisałem o SKR, że "dziwne", że grunt "za darmo", skoro w przetargu było
                                                    napisane BEZ GRUNTU
                                                    pisałem, że lokalizacja masztów jest szkodliwa blisko przedszkola, ale JESŁ
                                                    NIE MAM RACJI to postawić ją na boisku aby związane z tym pieniądze nie
                                                    wpływały do kieszeni kolegi JNP, tylko do "szkoły".
                                                    pisałem także, co należy zrobić, aby ściągnąć tu UCZCIWYCH inwestorów, a nie
                                                    takich co im zamykają stacje benzynowe
                                                    pisałem także, że boisko o szerokości 45 m i kosztujace 500 tys. żł to nonsens
                                                    i WSKAZYWAŁEM alternatywę (beben)
                                                    DLATEGO, uważam, że kierujecie niewłaściwe uwagi i dlatego może to Wy napiszcie
                                                    (KONKRETNIE) w których z tych punktów macie inne zdanie.
                                                    Możecie np. napisać, że tom tylko JNP może całą Wspólnotę "rozdać", bo każdy
                                                    chce teraz "za darmo". Dalej, np. maszty telefonii komórkowej to powinny być
                                                    tylko u "kolegi" JNP, czy też mieszkańcy Gminy to powinni "zamknąć mordę"
                                                    ciemniaki jedne, bo tu "BOSS" się tylko na wszystkim zna, bo jak nie to .....
                                                    A praca to tylko dla członków "Abyśmy dobrze kroili", bo dla pozostałych
                                                    to ...., a jak ktoś Np. taki jak ja 44 letni facet ma inne zdanie niż JNP, to
                                                    mu np. żone z roboty "na zbity ryj"

No to może na razie tyle, bo (przepraszam) ale muszę wyjechać i "trochę" mnie
                                                    nie będzie. (góra 2 dni)
                                                    Dlatego ten temat z przyjemnością jeszcze dokończę.

PS.
                                                    Oczekuję, że temat przemyślicie i to Wy napiszecie, że z jakim moim
                                                    stanowiskiem się nie zgadzacie i DLACZEGO. Mile będą widziane wypowiedzi
                                                    dobrze umotywowane.
                                                  • heniek-z-gustku Wybory w Odrzywole 13.10.06, 22:10
                                                    czytam i czytam i co wy pieprzyta. też poczytalym sobie forum i zajelo mi to
                                                    duzo czasu ale wiem że Slaek nie tylko wskazuje co jest niedobre w tym
                                                    wszystkim ale tez co dlaej. A dalej to tak byc nie moze że gdzie nie spojrzec
                                                    to tylko przydupasy i przydupasy ktore dobraly sie do wspolbnoty i dalej heja
                                                    sprzedawac i ciąc. za to to ja was p.re. Nemne olej przydupasów, bo ich koniec
                                                    jest juz i tak. A my cie popieramy.
                                                  • rambo129 Re: Wybory w Odrzywole 13.10.06, 22:43
                                                    W tej chwili czytam posty i też oczekuję aby Nemne podał program wyborczy którego do konca jeszcze nie podał ale jak w swojej wypowiedzi zaznaczył musi pilnie wyjechać i temat programu wyborczego poda za dwa dni a może wszscy wspólnie pomóżmy uklierunkować Nemne co od niego oczekujemy zanim poda swój program wyborczy.No to siema.
                                                  • alfa61 Re: Wybory w Odrzywole 15.10.06, 18:45
                                                    ...myśle ,że powinien zrobić zebranie z ludźmi i przedstawić swój program
                                                    wyborczy co chciałby zrobić w Odrzywole i jak rozliczyć obecne władze za
                                                    ostatnie lata (np. po wyborze sprowadzić kontrole i skontrolować wszyskie
                                                    działania z ostatnich lat finansowe JNP oraz inne - np. NIK) Wysłuchać wnosków
                                                    ludzi i zaproponować swój skład po objęciu wójtowstwa.hej!
                                                  • smerfetka554 Re: Wybory w Odrzywole 17.10.06, 20:23
                                                    Dzień donry. Nemne jak powiedział alfa61 musisz zorganizować zebranie aby określić kto jest w twoim komitecie wyborczym i czy są to ludzie godni zaufania a najlepiej podaj te osoby na forum.
                                                  • nemne Re: Wybory w Odrzywole 17.10.06, 21:59
                                                    Witam
                                                    1. Oczywiście, że będe chcial zrobic takie zebranie. Mam także nadzieję, że
                                                    otrzymam zgodę aby to zorganizować w remizie OSP. Chociaz gdy kiedyś tam
                                                    chcialem takie zebranie zrobic, to naczelny komisarz się na to nie zgodził.

2.
                                                    W dniu jutrzejszym jest ostateczny termin do rejestracji list kandydatów na JNP
                                                    i zarazem zamkniecie wszelkich list. Dlatego co oczywiste na forum zamieszczę
                                                    nazwiska kandydatów na radnych, zarówno "kmieciakowców" jak rowniez z
                                                    listy "Wolnych i Niezaleznych".
                                                    Pozdrawiam -Sławek Gajewski (nemne)
                                            • jopek14 Re: Jaka jest solidrność w gm. Odrzywół przed wyb 03.11.06, 20:32
                                              W tym okresie bardzo skutecznie dbaliście o dobro swoich rodzin.
                                              w myśl waszego poprzedniego motta wyborczego " Abyśmy byli jedno" (czerpali
                                              korzyści z gminy dla swojej rodziny dopisał jakiś przewidujący)

Apeluje do wszystkich niech dopiszą zasługi trójki naszych dzielnych radnych
                                              dla swoich rodzin.
                                              .............
                                              .............

Będziemy je aktualizowali żeby żadna zasługa nie umknęła naszej uwadze.
                                              DO zobaczenia niebawem
    • chorypastor Re: Wybory Samorządowe 19.10.06, 10:02
      To sie zgadza JNP bedzie startowal na pewno I raczej marne szanse rywali Za duzo
      ma przydupasow w gminie zeby sie stad oderwac. Bede na NIEGO glosowac bo
      przeciez gdyby ktos inny wygral zmieniloby sie przynajmniej polowe gminy na
      stanowiskach. A tak to dalej przez nastepne kilka lat bedziemy sobie zyli z JNP
      w beztroskiej niewiedzy gminnej pozdrawiam Halleluja
        • alfa61 Re: Głosuje na Slawomira Gajewskiego 19.10.06, 14:51
          ...ludzie patrzecie na życie realnie. Bucaro i inni pozytywnie nastawieni do
          zmian. Spójrzcie w ten sposób - klika ktora obecnie rządzi ugruntowała pozycje
          przez ostatnie co najnmniej 10 lat. Kazdy kto jest na stanowiasku w Gminie i ma
          prace nie będzie chciał zmian. Czyli ich rodziny nie będą głosowały na Sławka
          lub innego kandydata a jest ich dużo, do tego dochodzą ludzie którzy maja
          wszystko w powarzaniu i tez zagłosuja na JNP bo tak im bedzie wygodnie.

Okoliczne wsie na pewno na JNP a nie na nemne gdyż to jest ich człowiek w
          Odrzywole u władzy poza tym Leszek juz o to zadba. Pozostaje garstka opornych z
          Odrzywołu którzy popra nemne ale to za mało!!! Sławek musiał by "porwać" ludzi
          soba i swoim osobistym urokiem i inteligencją oraz kompetencjami ale musi to
          zaprezentować większości osobiście. Najlepszym by było zorganizowanie zebrania z
          mieszkańcami i pokazania swoich wartości. Czy stać na to Sławka? może tak tylko
          trzeba sie zmobilizować i zrobić to nawet na rynku w parku jeżeli nie udostępnią
          sal. nara!
          • bambaryka Re: Głosuje na Slawomira Gajewskiego 19.10.06, 23:34
            .........JNP to jest zwiazany nie ze wsią tylko z Marinim i Leszkiem, ktorzy o
            wsi to wiedzą tyle, że rolnikowi to rośnie do góry....hahahahaha......
            Jak Leszek Ch. ma takie powazanie że zalatwi glosy na JNP to ja jestem chinska
            księżniczka. Tak samo jak to że w tej gminie wszyscy sa zwiazani z JNP bo
            pracuja...... hahahahah, to skad tu takie bezrobocie. W tej gminie to wiekszośc
            ludzi chcialoby pracy, ktora ma tylko klika. nara.
          • nemne Re: Głosuje na Slawomira Gajewskiego 24.10.06, 18:34
            Witaj <sior>
            Tak samo jak Ty, ja również łudziłem się takimi marzeniami. Dla jasności jest
            mi to obojętne "kto", ale chciałbym aby tak jak dawniej odbywały się zebrania z
            mieszkańcami poszczególnych wsi, czy też sołectw i aby tam zapadały wszelkie
            wiążące sprawy. Żeby to mieszkańcy, czuli że współuczestniczą w sprawowaniu
            władzy. Że to nie tylko JNP i posłuszni mu radni bezradni (niemowy), lecz żeby
            o różnych sprawach decydowała demokratycznie i jawnie lokalna społeczność.
            wiadomo, że czasy są takie jakie są, i dlatego np. roboty interwencyjne
            powinny być JAWNIE dzielone proporcjonalnie na każde sołectwo, a nie
            jednoosobowo JNP decyduje o nieraz "być albo nie być" jakiejś rodziny.
            Zapewne zgodzisz się ze mną, że tak jak to czynię obecnie JAWNIE na forum, że
            staram się odpowiadać na poruszane tematy, tak samo w przyszłości chciałbym się
            spotykać z mieszkańcami, którzy powinni decydować w sprawach ich dotyczących.
            Czyli „NIC O NAS, BEZ NAS"