slavres 11.07.05, 23:44 Dlaczego każda nowa inwestycja musi byc realizowana z przeszkodami. To jest wg powiedzenia budujcie wszędzie tylko nie tutaj!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Mieszkaiec Pobitna Re: Nie chcą bloków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.05, 07:44 I bardzo dobrez że nie chcą. Kto nie wie jaki to teren to zapraszam, przyjdźcie i zobaczcie, jak tam ciasno. Niech SMLW bierze przykład z "PROJEKTANTA" i buduje na obrzeżach a nie wcina się w ogródki, jak wielkie hipermarkety Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dlugaz Re: Nie chcą bloków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.05, 08:36 No ta wszyscy chca nowych inwestycji, nowych mieszkan, nowych miejsc pracy tylko zeby to było "gdzieś indziej" niż w ich sąsiedztwie Odpowiedz Link Zgłoś
m.monroe2 Re: Nie chcą bloków 12.07.05, 08:59 Szkoda ze tak wielu mieszkancow miasta mysli o tym co dobre dla nich a nie dla ogolu - to co dzieje sie z parkingiem CH Nowy Swiat to skandal. Drodzy mieszkancy, pomyslcie o 180 tys. ludzi a nie tylko o kilkuset mieszkancach blokow ktorym przeszkadza parking! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 4piętrowiec Re: Nie chcą bloków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.05, 09:50 Ja nie rozumiem jednego - Co za różnica czy bedzie 4 pietra czy 3 pietra? Czy po zbudowaniu bloków 4 piętrowych ludziom z szeregówek nagle przestanie słońce zaglądać do pokoju? Bzdura! Odpowiedz Link Zgłoś
macpherson Re: Nie chcą bloków 12.07.05, 10:57 Wszędzie zawsze znajdzie się jakaś banda pieniaczy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mieszkaniec Pobitn Re: Nie chcą bloków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.05, 11:10 Ciekawe jakby u ciebie postawili dom w ogródku???? To wtedy może inaczej byś mówił Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaiec pobitna Re: Nie chcą bloków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.05, 11:13 A może by tam wybudowac plac dla dzieci, albo jakieś boisko? Tam dzieciaki nie mają gdzie grać w piłkę i się bawić!!! Słupek o tym nie myśli bo nie ma z tego kasy!!! DRAŃ!! Boisko niech zbuduje!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 4piętrowiec Re: Nie chcą bloków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.05, 11:21 Przejdź po miescie i zobacz gdzie się buduje place zabaw. Przeważnie tam gdzie stoi już kilka bloków i gdzie jest więcej niż np 20 dzieci. A teraz to se postaw zjeżdzalnie w swoim ogródku dla dzieciaków. Postawia bloki to i wybudują później piaskownice, jakąś chustawke to i te dzieci z szeregówek skorzystają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor Re: Nie chcą bloków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.05, 15:02 bez zlośliwości. Wyobraźcie sobie, że kupujecie super działkę na osiedlu domków jednorodzinnych, płacicie 12 tys za ar a trzy lata później serwują Wam blokowisko pod oknami. Po to ludzie uciekają z bloków aby nie mieć tego pod nosem. Wszystkiemu są winne plany przestrzenne (albo raczej ich braki). Powinno być miejsce i dla bloków i dla osiedli domków, szeregówek itd. Powinny być przewidziane rużne struktury a nie chaotcznie powstające budowle bez parkingów, dojazdu, możliwości rozbudowania infrastruktury. Popatrzcie na Kraków i np osiedle Europejskie. Moim zdaniem idealna i przemyślana lokalizacja blokowisk Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obSerwer CHCECIE PRZESTRZENI TO NA WIEŚ IP: *.krak.tke.pl 12.07.05, 16:21 Jeśli chcesz przestrzeni to kup sobie odpowiednio dużą działkę, albo lepiej wybuduj się na wsi. Miasto to z definicji zabudowa zwarta i wysoka. Gdyby słuchać takich oszołomów to w Rzeszowie byłyby 2 kościoły, 50 domków i dwie ulice na krzyż. Jeśli Rzeszów nie ma być zaściankiem to muszą być inwestycje. Ps. Nie powiększać Rzeszowa, w Rzeszowie też nie budować,więc najlepiej zaorać co o dziwo udało się wybudować i podziwiać widoki.:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: knz Re: Nie chcą bloków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.05, 23:01 taaa, a jak wybuduja boisko to bedziesz prostesty pisal, zeby sciagneli kosze bo g...rze graja do nocy i sie tluka pilka...mentalnosc polaka Odpowiedz Link Zgłoś
visioner20 Re: Nie chcą bloków 12.07.05, 15:05 Osiedla takie jak Wzgórze Staroniwskie czy osiedle przy ul. Strzyżowskiej są moim zdaniem w porządku, podobnie jak Pobitno czy planowane Staromieście - Ogrody. Swoją drogą może warto pomyśleć nad zmianą nazw osiedli - osiedle Strzyżowska czy osiedle Lwowska brzmi strasznie. Brak inwencji? Tyle pięknych i fajnych nazw można stworzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andziołek Re: Nie chcą bloków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.05, 15:23 mało miejsca do parkowania, plac zabaw dla dzieci do 5 roku życia, a co dla starszych dzieci? boisko, marzenie ściętej głowy, blok na bloku, blokomrowisko. Odpowiedz Link Zgłoś
macpherson Re: Nie chcą bloków 12.07.05, 15:29 A może by tak przytoczyć jakieś merytoryczne argumenty w tym artykule? Jaka będzie odległość bloków od domów jednorodzinnych i jak wyrok uzasadnił sąd?! Na razie wiem tylko, że ludzie protestują... a dlaczego już nie wiem i słuszność tego protestu ciężko przyznać, jeśli brak rzetelnej informacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Dobrze,że nie chcą bloków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.05, 17:02 Ja się z tymi protestami zgadzam. Patrząc na dotychczasową zabudowę pobitnianskich bloków - to tylko mnożenie slamsów-faveli wciskanych "na chama" w starą zabudowę "ogrodową". A już "obkładanie" zabudowy domkowo-szeregowej blokowiskami to zbrodnia urbanistyczna - żeby nie nazwać tego dosadniejszym słowem. Wystarczy popatrzec na dotychczasowe slamsy kurpiowskiej, mazowieckiej etc Odpowiedz Link Zgłoś
visioner20 Re: Dobrze,że nie chcą bloków 12.07.05, 17:34 Jak dla Ciebie Pobitno to slumsy, to pojeździj trochę po kraju :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Dobrze,że nie chcą bloków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.05, 17:51 jak się komuś podoba "wielka płyta" pobitnianska - jego sprawa. Ale wciskanie bloków między niską zabudową, bez zachowania elementarych zasad kształtowania krajobrazu /chociażby poprzez miękkie przechodzenie od form niskich do wysokich itd/ to jest awanturnictwo i bylejakośc. A kolejna sprawa dopasowywania "miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego" do wymysłow inwestora - to kolejny przykład na chaos panujący w mieście w tym zakresie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autorka Re: Nie chcą bloków IP: *.dnet.pl / 80.50.19.* 12.07.05, 21:31 I pomyśleć że rok wcześniej zastanawiałam się nad mieszkaniem w jednym z tych bloków.... Nawet złożyłam podanie. Pamiętam, że było duże zainteresowanie tą lokalizacją bo teczka aż w szwach pękała. Na szczęście zdecydowałam sie na Projektanta, i moje pięterko jest juz prawie skończone:) Co prawda to po drugiej stronie miasta, ale za to jest dużo zieleni i czuje się przestrzeń!!! Jeśli natomiast chodzi o ludzików z szeregówek - to po cichu się z nimi zgadzam. Wyższe bloczyska na pewno zasłonią im światło i zniszczą kameralny klimat, typowy dla "osiedli domkowych". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autorka Re: Nie chcą bloków IP: *.dnet.pl / 80.50.19.* 12.07.05, 21:31 I pomyśleć że rok wcześniej zastanawiałam się nad mieszkaniem w jednym z tych bloków.... Nawet złożyłam podanie. Pamiętam, że było duże zainteresowanie tą lokalizacją bo teczka aż w szwach pękała. Na szczęście zdecydowałam sie na Projektanta, i moje pięterko jest juz prawie skończone:) Co prawda to po drugiej stronie miasta, ale za to jest dużo zieleni i czuje się przestrzeń!!! Jeśli natomiast chodzi o ludzików z szeregówek - to po cichu się z nimi zgadzam. Wyższe bloczyska na pewno zasłonią im światło i zniszczą kameralny klimat, typowy dla "osiedli domkowych". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Laka Re: Nie chcą bloków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.05, 23:47 Chyba na głowe upadli, na tym osiedlu (znam je z widzenia) i tak panuje ciasnota bloczki zaraz obok domków i szeregówek wszystko razem na kupie pociętej wąskimi krętymi uliczkami. 4 bloki na 45 arach dobre mój Dom jest półożony na większej działece i jak żona ustawi swojego chryslera nie dokładnie to musze parkować mojego merola troche na korcie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: Nie chcą bloków IP: *.spektrum.sih.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.05, 00:00 Sahara posiada dużo miejsca a i bloki nic nie zasłonią. Odpowiedz Link Zgłoś