Gość: Zbyszewski
IP: *.centertel.pl
10.08.06, 00:19
Uważam że jest potrzeba efektywniejszego wyprowadzenia ruchu pojazdów z al
Cieplińskoego. Pierszy krok już wykonano poszerzono tą ulicę oraz ciąg ulic
Lisa -Kuli i Dąbrowskiego.W perspektywie budowy centrum
konferencyjno-rozrywkowego , dojazdu do Urzędu Marszłkowskiego i z latami
narastajacego ruchu pojazdów dotychczasowe inwesrycje mogą się okazać
niewystarczające. Proponuję wrócić do koncepcji która już cześciowo była
realizowana ale upadła z dwóch powodów.Nie udało się wyprowadzić jednostek
wojskowych z terenu miasta i na dokładkę na terenie planowanej trasy Zelmer
postawił halę produkcyjną. Trasa miała prowadzić od ronda obok Galeri Grafiki
przez park obok budynku sztabu wchodzić jednocześnie na sąsiadujące działki
jednoski Podhalańczyków i Zelmeru i dochodzić do ulicy Jagiellońskiej.Jej
przedłużeniem miała być dzisiejsza ulica Chmaja częściowo dwujezdniowa dalej
do skrzyżowania z ulWicentego Pola wzdłuż lini kolejowej Rzeszów-Jasło nad al
B.Chłopskich pod ziemią zakopane znajdują się filary wiaduktu drogowego który
miał stanąć obok kolejowego.Trasa ta mogła by przebiegać do rejonu Boguchwały.
Jest ona ważna ponieważ po właczeniu ulicy Przemysłowej do ulPodkarpackiej
nastąpi w rejonie /węzła ,skrzyżowania/ duże natężenie ruchu a wąska ulica
Podkarpacka na odcinku do Boguchwały będzie w pewnych godzinach zablokowana
Pogłębi sie to jeszcze kiedy w Boguchwale rozwinie się budownictwo mieszkalne
wielorodzinne dlatego ulica ta była by alternatywą dla
istniejącej.Najtrudniejszym problemem do rozwiązania jest odcinek miedzy
ulicami Hoffmanowej a Chmaja.Nie wykluczam innej koncepcji ale proponuję na
tym odcinku przebicie tunelu.Początek tunelu zaczynał by się w parku sztabu
lub przed parkiem a wychodził by na ul Chmaja pozostała część trasy nie była
by kosztowna finansowo.O ile gminy położone na północ zachód i wschód od
Rzeszowa mają wystarczające /przepustowe/połączenie z Rzeszowem to z gminami
Tyczyn i Boguchwała moga być w nidalekiej przyszłości problemy.