Dodaj do ulubionych

W MPK wciąż wrze, we wtorek referendum

IP: 88.156.166.* 06.06.08, 21:18
no i bardzo dobrze, oglosic upadłosc sprywatyzowac i wprowadzic
konkurencje i moze wkoncu bedzie jakas normlana komunikacja
Obserwuj wątek
    • Gość: ali W MPK referendum IP: *.ostnet.pl 06.06.08, 21:52
      Szanowni strajkowicze, żądajcie wyrównania nie od stycznia tego roku
      ale na pięć lat do tyłu. Poza tym postulujcie by darmowe bilety
      należały się wszystkim pracownikom do trzeciego pokolenia a
      kierowcy byli dowożeni do pracy z domu taksówkami.
    • Gość: romek W MPK wciąż wrze, we wtorek referendum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.08, 12:33
      Proponuję na szefa MPK w Rzeszowie powołać obecnego komendanta
      Straży Miejskiej w Rzeszowie i problem zniknie on jest mistrzem
      świata w obniżaniu kosztów transportu mam nadzieję,że pod jego
      kierownictwem bilet kosztowałby, nie więcej jak 20groszy polskich
      złotych. Strajku by nie było on lubi ład i porządek a komu się nie
      podoba niech się zwolni,lub on by jego zwolnił.
        • Gość: mike Re: W MPK wciąż wrze, we wtorek referendum IP: 84.38.160.* 07.06.08, 21:46
          a co pracujesz w MPK ze takie poruszenie ?? W/w kierowcy to juz mają za dobrze -
          może za chwile wszyscy będa zarabiac po 15 tysiaków a cały blok w którym
          mieszkają bedzie jeździł darmo.
          Musze sprawdzic czy u mnie jakis mieszka... BTW nie widze nic w sobie głupawego,
          myslisz ze mozesz mi ublizac bo masz internet w Multimediach ... Robaczku - nie
          ze mna takie numery ...

W którym to niby miejscu napisałem głupote co ?? I o czym nie mam pojecia ?? Ze
          kierowca który generalnie nie dosc ze jest chamem (98%) to jeszcze jezdzi jak z
          kartoflami, zajedzie Ci droge i jeszcze ma pretensje ma zarabiac po 10 tys bez
          wykształcenia ?? Bez niczego poza kierownica ?? Najlepszym wyjsciem jest
          komunikacja miejska prywatna... Bo niby z czyjego mają płacone kierowcy ?? Chyba
          z biletów tak ?? Bo maja pretensje ze urzednicy miejscy dostali podwyzke a oni
          nie ?? a zo co niby maja dostac ?? za to ze tylko jezdzą i opier..ją kazdego
          dookola ?? Moim zdaniem nie i ktos powinien pomyslec nad jakimis radykalnymi
          zmianami ...
          Pracuje w mundurówce, mam studia i zarabiam 1/3 mniej od nich - i to jest
          sprawiedliwe ?? Narazanie zycia codziennie na marne pieniadze - tylko ze nam nie
          wolno strajkowac ...

To tyle nic juz nie dodam szkoda mi na takich jak ty slow.
            • Gość: mike Re: W MPK wciąż wrze, we wtorek referendum IP: 84.38.160.* 07.06.08, 22:00
              Szczekacz?

Ze pies to od razu szczeka ?? Nie jezdze za darmo, nigdy nie jezdzilem... Brakło
              Ci argumentów to twierdzisz ze szczekam ??

Ok szczekam na całe to twoje mpk ...
              A koledzy nie maja sie czego wstydzic ?? Wszyscy płaczemy z radości jak
              nadchodzą kolejne wiadomosci o MPK ... Bo to co robicie jest przykre - nie
              robicie tego Ferencowi ani Prezesowi tylko nam- kazdemu który za was płaci ...
              To tyle
                  • Gość: iksiński Re: W MPK wciąż wrze, we wtorek referendum IP: *.rzeszow.mm.pl 07.06.08, 22:25
                    Nie jestem kierowcą, ani nawet pracownikiem. Źródłem dochodów MPK nie są tylko
                    bilety, ale cały szereg usług-jak na przykład reklamy w autobusach, na
                    przystankach, wynajem autobusów na różne imprezy. Policjanci jeżdżą za darmo
                    MPK, ale corocznie Komenda za to płaci, pracownicy tego nie odczuwają, prawda?
                    Natomiast radni i wiele poleconych przez nich osób również jeżdżą za darmo, ale
                    za to MPK już nikt nie dopłaca...
                    Zgadzam się, darmowe bilety dla rodzin powinny być wycofane-w zamian za
                    to-wyższe płace...Nie każdy pracownik korzysta z tych darmowych
                    biletów-wielokrotnie poruszana była na forum ta kwestia-niektórzy dojeżdżają do
                    pracy własnymi samochodami (bądź rowerami), a podatek od posiadania biletu
                    wolnego przejazdu muszą opłacać. Takich biletów rodzinnych nie jest-jak tu
                    niezbyt mądrze próbowałeś sugerować-niewiadomo ile. Każdy pracownik może
                    otrzymać bilet dla współmałżonka oraz uczących się dzieci. Nie ma możliwości
                    wyrobienia biletów dla osób niespokrewnionych-chyba że-o czym już wcześniej
                    wspomniano-ktoś z urzędu miasta zleci wyrobienie biletu.
                    Twierdzisz, że nikogo nie obrażasz-a jednak! Jedziesz po kierowcach niezbyt
                    miło-owszem-zdarzają się wsród nich typy spod ciemnej gwiazdy, ale gdzie ich nie
                    ma? Ponad 20 lat poruszam się komunikacją miejską i sporadyczne były przypadki,
                    kiedy kierowca rzeczywiście jechał jak świr. Gdy jedzie wolno, to wszyscy mają
                    pretensje, że się wlecze, gdy przyśpiesza, to najczęściej ktoś zajeżdża mu
                    drogę-musi wiec hamować-i wtedy pretensje, że jedzie jak wariat. Gdybyś jeździł
                    autobusami, zauważyłbyś, ze pasażerowie nie trzymają się zazwyczaj poręczy, czy
                    uchwytów, dopiero, gdy wydarzy się taka sytuacja i lecą, to wielkie halo!
                    Można by wiele jeszcze napisać...Miasto gdyby tylko zechciało oddać to, co się
                    MPK należy, to już byloby dobrze...Gdzie są pieniądze za ulgi ustawowe? Miasto
                    nie ma nic do tego-dlaczego więc te pieniądze nie trafiają do kasy MPK?
                    Poszerzyły się granice Rzeszowa-a paliwo, niestety-nie staniało, tak, jak
                    odległości nie uległy cudownemu skróceniu-autobus robi tyle samo kilometrów-kto
                    ponosi koszty?
                    Następnym razem zadaj sobie trud i dowiedz się, jak jest naprawdę...I nie
                    obrażaj ludzi, którzy nie mają studiów wyższych-bo wielu kierowców je ma!! Ty
                    narażasz życie-swoje głównie, a oni są odpowiedzialni za setki przewożonych
                    pasażerów....
                    pozdrawiam również
              • Gość: Magda Re: W MPK wciąż wrze....Do Mike.. IP: *.rzeszow.mm.pl 07.06.08, 22:20
                Bardzo się dziwię MIKE że sie tak unosisz,szczególnie jeśli jestes
                policjantem.Bo jeśli nim naprawde jesteś to masz codziennie kontakt
                z ludźmi ,wiesz jacy potrafia być niektórzy wredni i męczący.ja nic
                nie mam do policjantów!I do kierowców też.A co bedzie,jeśli za kilka
                dni,tygodni,miesięcy dowiem sie że Policja strajkuje? Przecież był
                czas,kiedy takie plotki stawały sie bardzo realne.Starjkuje
                poczta,juz chodzą słuchy,że strajkować bedzie MPWiK...Ja co drugi
                dzien stoję po 12 godz za ladą.Pracuję z ludźmi...Dojeżdzam MPK do
                pracy.Wtedy kiedy jest upał(wiesz,że kierowcy maja wtedy w kabinie
                po 50 st ?) i wtedy kiedy jest mróz.Nie przeczę że są kierowcy w MPK
                którym brakuje kultury.Na palcach jednej ręki mogę ich
                policzyć.Częściej wszystko jest ok.Pogadaj z kolegami z
                Drogówki.Fajnie się jeździ po mieście ?A korki?bardzo relaksujące
                prawda?I bardzo Cię proszę-nie obrażaj tych ludzi.Nie wiesz tak
                naprawde ile z nich ma wykrztałcenie a ile nie.Gdzie jest napisane
                że tylko ludzie po zawodówce pracują za kierownicą?Poza tym nie
                pomniejszaj zasług ludzi nie wykrztałconych!to świadczy wyłącznie o
                Twojej kulturze-bo jak nie ma odpowiednich papierów to juz cham i
                nieuk?I tylko za kierownicę tak?Wyobraż sobie nie każdy miał
                możliwość krztałcenia się..Niestety.Przypominam Ci również,że znam
                kilku starszych policjantów którzy zaczęli pracę w Policji kiedy
                jeszcze nie było obowiązku ukończenia studiów i wcale nie sa przez
                to gorzej wykonującymi pracę ludźmi!Znam też i codziennie spotykam
                kilkunastu studentów którzy bynajmniej dużej kultury swoim
                zachowaniem nie reprezentują...A już niedługo będą mkogli pochwalic
                sie dyplomem magisterskim....:( Pomyśl trochę nad tym co tutaj
                napisałam.Pozdrawiam serdecznie.Kierowców MPK szczególnie.W
                poniedziałek szłam na piechotę.I żyję.gdybym tylko mogła sie
                upomnieć o większą pensję-napewno zrobiłabym to i tyle!!
                • Gość: m Re: W MPK wciąż wrze....Do Mike.. IP: 84.38.160.* 07.06.08, 22:27
                  Madziu :)

Z całym szacunkiem - my wg prawa nie mozemy strajkowac ... A czy jest nam dobrze
                  czy zle to juz nikogo nie interesuje ... Nie unosze sie tylko śmieszą mnie
                  bzdury wypisywane przez coniektórych... Szanuje wszystkich, wiem ze starsi u nas
                  nie wszyscy mają studia ale to był tylko odnosnik. Mam kolegów i po podstawówce
                  i dobrze sie z nimi rozmawia, pracują w pocie czoła i nie strajkują... Moze
                  wreszcie czas aby MPK bylo prywatne bo nam jako jego klientom nalezy sie
                  odpowiedni poziom obsługi - ilez to razy uprzejmy kierowca zamknął mi drzwi
                  perfidnie przed nosem jak biegłem i nie zdazylem wsiasc... Dlatego ich nie lubie
                  bo nie chca byc ludzmi dla ludzi wiec ja nie chce byc mily i wyrozumialy dla
                  nich ... Oczywiscie jak zawsze są wyjątki ale jest ich niestety coraz mniej :(

pzdr
                  • Gość: iksiński Re: W MPK wciąż wrze....Do Mike.. IP: *.rzeszow.mm.pl 07.06.08, 22:32
                    a podobno nie poruszasz się MPK?to jakim cudem ci drzwi przed nosem zamknął???
                    a tak a propos tego-kierowca, gdy rusza z przystanku, to patrzy w lusterko z
                    lewej strony-musi jakos włączyć się do ruchu, a inni kierowcy niezbyt skwapliwie
                    przepuszczają autobus...więc nie moze widziec dobiegającego pasażera, prawda???
                    No, chyba, że zrobi to rzeczywiście złośliwie, ale to juz inna bajka...
                  • Gość: Magda Re: W MPK wciąż wrze....Do Mike.. IP: *.rzeszow.mm.pl 07.06.08, 22:42
                    MIKE,to są ludzie jak każdy z nas.Lepsi i gorsi.Tych gorszych
                    niestety niewiele to obejdzie.Jak zawsze.A tych lepszych to
                    zaboli.To tak jakby wszystkim policjantom mówić że są zli,tylko
                    dlatego,że kilku z nich są chamowaci.Codziennie spotykam mnóstwo
                    kierowców,codziennie też robi zakupy w sklepie w którym pracuje
                    mnóstwo umundurowanych policjantów czy panów(o przepraszam i pań
                    naturalnie) ze Straży Miejskiej Jedni są
                    grzeczni,kulturalni,usmiechnięci.A inni naprawdę wręcz
                    przeciwnie.człowiek to człowiek.I tak nie jest źle-dla policjanta na
                    służbie wszyscy są naprawdę mili i grzeczni-mundur czyni cuda-widzę
                    to codziennie.A tak naprawdę jak ktoś kultury nie wyniesie z domu,
                    to nie da tego ŻADNE wykrztałcenie .W MPK może mają większe pobory
                    Ci starsi kierowcy i myślę że ten średni zarobek wzięty jest właśnie
                    z ich pensji.Niestety gdyby wziąć pensje starszych policjantów
                    którzy mają wysługę lat itp to wyszłoby podobie.A po tyłku niestety
                    zawsze dostają młodzi kierowcy i młodzi policjanci-tacy jak
                    Ty.Błagam-odrobina zrozumienia.Czy gdyby nie zabraniało Ci tego
                    prawo-jeśli nie zarabiasz wiele-nie strajkowałbyś?
                  • Gość: gość Re: W MPK wciąż wrze....Do Mike.. IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 07.06.08, 23:00
                    Odnoszę wrażenie ze zazdrościsz im tego prawa do strajku,co do zamykania drzwi
                    przed nosem,no cóż to pasażer oczekuje na autobus,nie odwrotnie,i tak jest na
                    całym cywilizowanym świecie,gdyby co rusz na kogoś czekali to jakie kolwiek
                    rozkłady jazdy straciły sens,a tak na marginesie,może
                    samoloty,pociągi,statki,metro,też powinny czekać na dobiegających,hahaha.
    • Gość: TOLA W MPK wciąż wrze, we wtorek referendum IP: 193.37.139.* 08.06.08, 13:58
      Jestem zdecydowanie za sprywatyzowaniem komunikacji.Żyjemy w czasach takich w jakich żyjemy i konkurencja musi być. Tak jest we wszystkich dziedzinach gospodarki.Nie zgadzam się jedynie z dyskusjami na temat porównywania zawodów.Każdy zawód wykonywany jest potrzebny i powinien być wynagradzany odpowiednio do wymagań stawianych na danym stanowisku.Niektóre grupy zawodowe wykorzystują swoją pozycję do wymuszania podwyżek w drastyczny sposób,który to utrudnia życie ogółu ( MPK POCZTA itp. )Każdy pracujący chce dobrze zarabiać i godnie żyć.Trudno się dziwić,ale nie wszyscy strajkują, bo nawet gdyby chcieli,strajk nikogo nie obchodzi.Nie rozumiem tylko związków zawodowych.Po to są i ludzie płacą składki żeby prowadziły w ich imieniu negocjacje w ich imieniu.Widać w tym przypadku,że przedstawiciele są nieudolni bo często pojawia się gotowość strajkowa.O zarobkach w MPK nie będę dyskutować.Powiem tylko jedno - nie mają najgorzej.Są zawody o wiele trudniejsze a płace mniejsze.
      • Gość: x Re: W MPK wciąż wrze, we wtorek referendum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.08, 14:24
        Panowie kierowcy - waszym problemem jest to że nie zarabiacie na siebie, chcecie
        dostać a nie zarobić. Możecie zarabiać nawet po 5 tyś. tylko je zaróbcie,
        jesteście spółką prawa handlowego, a to czy pracujecie ciężko czy lekko, kogo to
        obchodzi. Chcesz lekko pracować to idź do policji jak uważasz że tam się leży.
        Dlaczego wymagacie od całego społeczeństwa aby wam dopłacać. Dla nas bilet
        autobusowy jest towarem jak każdy inny towar, który kupujemy płacąc za niego.
        Jak mnie nie stać to nie kupuje, jak mam za co to jadę taxi. Tak naprawdę to wy
        mi nie jesteście do niczego potrzebni, na pewno potrzebuję chleba i za to jestem
        wdzięczny piekarzom, że dokładnie wiedzą na czym polega gospodarka wolnorynkowa,
        a wy w dalszym ciągu żyjecie w starych czasach - szczególnie śmieszą wypowiedzi
        tego Pana związkowca z niezależnego związku "S" - który ciągle mówi że się na
        coś zgadza albo nie.... Koniec waszej firmy wydaje się być przesądzony - to jest
        tylko kwestia czasu i praw rynku.
        • Gość: k-ca Re: Polecam to: IP: *.res.pl 08.06.08, 14:41

> Panowie kierowcy - waszym problemem jest to że nie zarabiacie na
          siebie, chceci
          > e
          > dostać a nie zarobić. Możecie zarabiać nawet po 5 tyś. tylko je
          zaróbcie

Mylisz sie kochany bo za wykonaną usługę nikt(czyt. miasto)nie chce
          zapłacić.Czy twój piekarz którego dajesz za przykład oddaje chleb za
          darmo lub za pół ceny? Nie! Bo by splajtował. W MPK tak własnie jest
          ze każą Ci wozić ludzi za darmo lub połowę ceny ALE NIKT TEGO NIE
          REFUNDUJE i to jest problem.Czy ty chciałbyś aby tak właśnie płacono
          Ci za Twoją pracę? Na pewno nie.POLCAM TO:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
          f=69&w=80572671&a=80574633
            • Gość: podatnik Odp. kierowcy MPK IP: *.19.165.6.osk.enformatic.pl 08.06.08, 15:58
              A dodaj do tego Waszmośc Panie wszystkie dodatki tzw. socjalne które
              też ponosza te pobory. M.innymi omawiane wielokrotnie bilety darmowe
              na wszystkie linie dla siebie swoich rodzin również wówczas jak
              przejdziecie na emeryture i podejmiecie prace w innej firmie bilety
              dalej przysługują. Jest to konkretna kwota pieniędzy które musiałbyś
              wydawać co miesiąc. Pokaż drugie przedsiębiorstwo które w takiej
              skali korzystałoby z takich świadczeń jakie otrzymujecie. Możecie
              również przechodzić na wcześniejsze emerytury. Różnym zawodom
              proponuje się odejście od przewilejów za podwyżki. Ten durny układ
              zbiorowy o którym piszesz to właśnie Wy bronicie jak niepodleglości,
              bo nikt w obecnej Polsce by takiego już z Wami nie podpisał.
              Przyznano te świadczenia w PRLu i tak juz zostało.

• Gość: K-ca Re: Odp. podatnikowi IP: *.res.pl 08.06.08, 17:17
                No właśnie wymień jakie to jeszcze przywileje bo ja ich nie widzę.
                Dodam natomiast że takie są np;pracownik:
                -Tp SA nie placi za telefon(no minimalnie)
                -Energetyki placi tylko 10 procent za prąd
                -Gazowni płaci 10 procent za gaz

Jezeli mowa o tych biletach to mogę je oddać bez bólu bo z nich nikt
                nie korzysta ale ostatnio widziałem zielone legitymacje z MOPSu czy
                czegoś takiego i pytam od razy czy to też za freee czy ktoś to
                pokrywa?
          • Gość: x Re: Polecam to: IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.08, 22:25
            ty kierowca dalej nie wiesz o co chodzi - tymi waszymi autobusami jeździ coraz
            mniej pasażerów, dlatego nie zarabiacie. Piekarz ma zarobek uzależniony od
            sprzedaży i zarabia. Ja nie chcę jeździć waszym autobusem bo taniej mi jeździć
            moim autem na gaz i jadę kiedy chcę. Takich jak ja jest coraz więcej, a ty
            pieprzysz coś o magistracie. Naucz się podstaw zarabiania, a nie użalaj się nad
            sobą i nie żądaj od innych aby fundowali ci pobory (Miasto dopłaca ci z moich
            podatków a piekarzowi nikt nie dopłaca, on sam zarabia na swoje życie) i co mnie
            obchodzi czy ty pracujesz ciężko czy lekko, sam sobie wybrałeś zawód. Radzę Wam
            strajkować jak najdłużej, sami sobie rozwiążecie swój problem.
            • Gość: Magda Re: Polecam to: IP: *.rzeszow.mm.pl 09.06.08, 13:41
              HEHE-jeździj sobie tym autkiem na gaz...który własnie drożeje-
              napewno bedziesz miał taniej?I druga sprawa.Skoro jeździ coraz mniej
              pasażerów to ja nie wiem z kim ja jeżdzę co drugi dzień do pracy w
              autobusie-z ufoludkami?A przecież jest sezon letni gdzie ew.można
              iść na nogach.Wróćmi do tej dyskusji może w okresie jesienno-zimowym?
    • Gość: Lysy absurdu ciąg dalszy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.08, 15:40
      dyskusja jest bardzo zabawna. Jedni uważają, że kierowcy powinni zarabiać
      więcej, bo praca ciężka, pasażerowie chamscy a w kabinie gorąco. Inni, że nie
      powinni, bo są chamscy, słabo wykształceni i mają darmowe bilety dla rodziny ;)
      Zróbmy referendum, w którym Naród odpowie na pytanie ile powinien zarabiać
      kierowca MPK ;)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka