Dodaj do ulubionych

Ezoteryczne msze uzdrawiające

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 08:07
Ostatnio są modne tzw. ezoteryczne msze uzdrawiające. Na ile są
skuteczne, czy komuś już pomogły, czy w Rzeszowie też są.
Obserwuj wątek
    • Gość: m Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.nm.e-zet.pl 28.08.08, 08:54
      chcesz potem odwiedzać egzorcystę?
    • Gość: m Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.nm.e-zet.pl 28.08.08, 08:59
      ezoteryka wiąże się z okultyzmem- powikłania takiej zabawy to opętania i
      konieczność wizyty u egzorcysty
      • Gość: zonk 666;) Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 10:02
        Jakas nawalnica widze ostatnio nawiedzonych ludzi z jednej strony te
        [ytania o jakies cudowne msze uzdrawiajace , z 2 rady"ekspertow" jak
        ta powyzej (chyba ,ze to byl zart to zwracam honor)Co ja o tym
        mysle? ze to jedno wielkie gowno i naciaganie ,bo chyba takie
        uzdrowienie nie jest darmowa hm?
        • Gość: m-aj Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: 84.38.160.* 28.08.08, 10:35
          Gość portalu: zonk 666;) napisał(a):

          >Co ja o tym
          > mysle? ze to jedno wielkie gowno i naciaganie ,bo chyba takie
          > uzdrowienie nie jest darmowa hm?

          U lekarza tez płacisz, za samą poradę i receptę, które nie muszą być skuteczne w
          chorobie.

          Każdy człowiek ma prawo korzystać z wszelkich metod, które mogą być skuteczne na
          jego chorobę.
          • Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 11:13
            Tak, placisz za wizyte a pozniej za leki ktore maja potwierdzone
            dzialanie, lata badan wyniki itd ,(nie mowie tu o tabletkach
            reklamowanych w tv:])i tak sie sklada ,ze one sa skutecznie hamuja
            zapobiegaja,badz opozniaja rozwijanie sie choroby a przynajmniej
            wiekszośc z nich.
            A porownanie jakiejs błazenady typu ręce ktore leczą badz odmow 2
            paciorki bedziesz zdrow ,do medycyny jest jak dla mnie smieszne:].
            Ktos powie wiara czyni cuda tak ,ale czy trzeba placic jakiemus
            kolesiowi łykać jego bzdury by odnalezc w sobie ta wiare?NIE
            Ale widac niektorzy lubia łykać( bzdury zboczence;).
            • Gość: m-aj Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: 84.38.160.* 28.08.08, 12:21
              Gość portalu: zonk napisał(a):

              > Tak, placisz za wizyte a pozniej za leki ktore maja potwierdzone
              > dzialanie, lata badan wyniki itd

              WSZYSTKIE medykamenty kupowane za ciężkie pieniądze w aptekach mają działanie
              uboczne, a skutki tego działania każe się nam kurować kolejnymi truciznami,
              również z działaniem ubocznym.
              I tak bez końca, aż do grobowej deski...

              Na tym polega Twoja wiara w metody konwencjonalne?

              Zastanów się raz jeszcze nad moim poprzednim postem. Chodzi mi o niezbywalne
              PRAWO każdego człowieka do wyboru kto i jak ma mu pomóc w chorobie.
              Póki co jest dyktat i przymus, narzucający jedynie słuszną metodę.
              • Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 16:37

                Ja tam nikomu nie zabronie niech sie ktos leczy czym chce stosuje
                jakiekolwiek praktyki,magia, vodoo,modlitwa , roslinki,bezkrwawe
                operacje,ręce ktore leczą,zly dotyk?;).
                Dla mnie to gó.. i żerowanie na ludzkim nieszczesciu i często
                glupocie.
                • Gość: 8 Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 17:58
                  Dla ciebie to może i g.... ale w USA, w Anglii z tego g... korzysta
                  ponad 50% ludzi i to często bezpłatnie (z ubezpieczenia) z
                  pozytywnym skutkiem. Tam sami ludzie decydują na co mają iść
                  pieniądze, nie tak jak u nas.
                  • Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 19:09
                    ahahah no tos mnie rozbawil 50% ludzi w angli korzysta z wiedzy
                    tajemnej ahaha, ciekawe skad te dane hm? moze jakis link na
                    poparcie tej tezy?
                • Gość: m Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.nm.e-zet.pl 28.08.08, 18:06
                  nie porównuj tego tematu z "Czuwania"; tutaj chodzi o msze ezoteryczne (co to
                  jest ezoteryka pl.wikipedia.org/wiki/Ezoteryka)
                  które nie mają nic wspólnego z katolicyzmem!!!

                  Zonk- zapewne uważasz się za ateistę bardzo tolerancyjnego- więc powinieneś
                  pozwolić ludziom dokonywać wyboru i nie wyśmiewać ich wyborów np. nie psioczyć
                  na forach, że pani XY daje w niedzielę na tacę, bo nikt jej do tego nie zmusza,
                  nie przykłada pistoletu do głowy- daje sama bo taka jest jej wola. chyba, że to
                  wypływa u kogoś z zazdrości,że to nie on dostaje ;)- to tylko współczuć.

                  Jest coś takiego jak wolna wola, która wymusza szacunek dla ludzkich wyborów,
                  akceptację, ale i przyjacielskie napomnienia.

                  pozdr
                  • Gość: ja Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.chello.pl 28.08.08, 19:36
                    zonk - proponuję jeszcze zapoznać się z pojęciem 'ateizm' - z tolerancją
                    (prawdziwą i tą zdefiniowaną przez ciebie) nie ma on wiele wspólnego. co lepsze
                    - postawa ateistyczna wręcz wymusza negowanie takich obrządków (no bo przecież
                    cudów i zjawisk nadnaturalnych NIE MA)
                    • Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.08, 00:18
                      akurat mało mnie interesuje pojecie słownikowe ateizmu,zreszta kto
                      powiedzial ,ze nim jestem?.Napisalem nie toleruje sekciarstwa i nie
                      bede.
                  • Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 19:40
                    Tematu nie porownuje wiem co to ezoteryka z czym to sie je ,sam
                    czytalem ksiazki na ten temat,moze kiedys fascynacja
                    okultyzmem,symboliką,filozofia itd.
                    To nie zmienia faktu.,że wszelkich sekciarzy mam stosunek bardzo
                    negatywny:]nie toleruje tego zjawisko.
                    No sry rowne dobrze moge polecic wizyty u siebie , przeczytalem
                    mase tajemnych ksiag, mam wiedze ,mam moce, cena tylko 100 za
                    godzine:]cherbatka i ciasteczka gratis i czym sie bede roznil od
                    jakiegos ezoterycznego guru hem?
                    Jednym slowem to okresle GÓWNO:] ,nie polecam,nie bede polecał.
                    • Gość: m Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.nm.e-zet.pl 28.08.08, 22:46
                      ja sekt też nie polecam, chyba że ktoś planuję zrujnować sobie i rodzinie życie
                      • macpherson Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające 29.08.08, 08:12
                        Chętnie zapiszę się do sekty antyklerykałów albo ludzi o wolnym umyśle... Te sekty byłyby chyba organicznym wrogiem kościoła nr 1.
    • Gość: Fischer Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.08, 00:29
      Ja w cuda nie wierzę.
      • Gość: Wanda Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.08, 04:57
        Podobno takie msze odbywają sie w Jarosławiu i Birczy. Każdemu
        nakładają na głowę ręce i niektórzy z dotkniętych tracą
        przytomność i osuwają się na ziemię. Jedni cucą się po chwili, inni
        leżą kilka a nawet kilkanaście minut, podobnie wygląda to strasznie.
        To powinno być zabronione.
        • Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.08, 07:56
          oj kiepska maja reklame kiepska,gdzie prasa ,telewizja?To juz nasi
          podkarpadcy eksperci i znawcy życia pozaziemskiego maja lepszą i jak
          tylko udeptaja w jakieś wiosce troche zboża biednemu rolnikowi
          odrazu w co 2 gazecie news o wizycie obcychXD.A tu cuda na ludzkich
          oczach prawie jak w Biblii i cisza...
          • Gość: Qwarc Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: 84.38.160.* 29.08.08, 20:10
            Wygląda na to, że te msze to szarlataneria
            • Gość: takbylo Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: 84.38.160.* 30.08.08, 02:27
              Wygląda na to ze te msze to szarlataneria ! Mówili 2 tys lat pobożni żydzi
              widząc rytuały sekty Jezusa ...
              • Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.08, 05:56
                hm a Jezus brał za swoje cuda kase?;)
    • mjot1 To smutne... 30.08.08, 12:36
      Głupota jak wiadomo nie jest ni przestępstwem ni wykroczeniem nawet.
      Można więc chyba założyć, że przypadłość ta jest chorobą.

      Z przykrością stwierdzam, że jakże gorliwie na „Forum” tym
      reklamowane tzw. „msze ezoteryczne” okazują się terapią zgoła
      nieskuteczną w zwalczaniu tej dolegliwości.
      Ba! Ośmielam się postawić tezę, że ów „ezoteryzm” wręcz pogłębia
      tę „gangrenę” trawiącą społeczność naszą.

      Bez ukłonów! M.J.
      • po.prostu.ona Re: To smutne... 30.08.08, 16:00
        "Ezoteryzm" ma w Polsce długą i bogatą tradycję, począwszy od
        romantyzmu XIX-wiecznego (a może i wcześniej), poprzez XX-lecie
        międzywojenne, itp.
        Czy pogłębia "gangrenę", nie sądzę. O to można raczej posądzać
        zupełnie inne źródła (i media).
        Czy jest głupotą - nie śmiem się wypowiadać. Duchowość i cudze
        przekonania, szczególnie te światopoglądowe, to delikatna materia.
        Łatwo tu o grubiańskie uproszczenia wynikające z niewiedzy i
        uprzedzeń, choćby do samej terminologii.
        • mjot1 Re: To smutne... 30.08.08, 16:15
          Ależ ja Po prostu odniosłem się jeno do nieskuteczności terapii onej.
          Powiadasz, że metodę tę nowatorską ponad wiek już stosują?
          Cóż... „po owocach” oceniając jakoś nie jestem w stanie dostrzec
          wulkanu intelektów...

          Najniższe ukłony!
          Ślepiec M.J.
          • po.prostu.ona Re: To smutne... 30.08.08, 16:39
            A to ja przepraszam, rozumiem, iż masz jakieś solidne i merytoryczne
            podstawy do orzekania o nieskuteczności tejże terapii i nazywania
            głupcami osób do niej się uciekających.
            Ja jestem ostrożna, gdyż mój własny pies, poważnie chory i uznany
            przez weterynarza (niejednego) za przypadek beznadziejny, został
            poddany tzw. terapii niekonwencjonalnej - i co prawda cudem nie
            ozdrowiał, ale jego stan znacznie się poprawił i nadal poprawia.
            Oczywiście zabieg nie polegał na wzięciu udziału we mszy
            ezoterycznej - przy całym przywiązaniu do mojego psa, nie sądzę, by
            ludzkie praktyki religijne wywierały na nim jakiekolwiek wrażenie -
            niemniej należał do grupy tych uznawanych przez miłościwie nam
            panujący Kościół za szatańskie sztuczki, zaś przez litościwie
            leczących - za szarlatanerię dla naiwnych.
            Może mój pies taki naiwny, że się na to nabrał, może głupie bydlę
            nie zorientowało się, że je oszukują?
            Tak czy siak, powtarzam - jestem ostrożna z szermowaniem
            określeniami "głupota" i "oszustwo", w stosunku do spraw
            wykraczających poza szkiełko i oko.
            A co do intelektu - istnieje taki "bon mot" - znany jako Aksjomat
            Cole’a – suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności
            rośnie.
            I tu może kryje się zagadka tajemniczego wygasania wulkanów
            intelektu?
            :-)
            • mjot1 Re: To smutne... 30.08.08, 17:03
              „...suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
              I tu może kryje się zagadka tajemniczego wygasania wulkanów
              intelektu?”
              Wielce to prawdopodobne...
              By jednak to szkiełkiem zmierzyć bądź okiem należałoby wstrzymać
              wzrost liczby ludności a może też owych cudownych kuracji
              zaprzestać ;-)

              Tak na stronie...
              Zwierzaka (i w ogóle natury) raczej bym w to nie mieszał boć my tu o
              głupocie rozprawiamy.

              Najniższe ukłony!
              Mądrość Natury szczególne sobie ceniący M.J.
              • po.prostu.ona Re: To smutne... 30.08.08, 17:24
                mjot1 napisał:

                (...)należałoby wstrzymać
                > wzrost liczby ludności a może też owych cudownych kuracji
                > zaprzestać ;-)
                >

                Z pierwszym zgadzam się bez zastrzeżeń, co do drugiego - pozwólmy,
                by cuda broniły, bądź demaskowały się same. A ludzie niech wierzą w
                co chcą, nikt nikogo przecież lufami karabinów na owe msze nie
                zapędza ;-)
                Choć niestety, po upadku "ery rozumu" i chwilowym zachłyśnięciu się
                upadkiem żelaznej kurtyny, mam smutne wrażenie, że nadciąga jakaś
                nowa era barbarzyństwa, ale to już zupełnie inny temat i nie ma nic
                wspólnego z ezoteryką.
                Może się po prostu starzeję...


                > Tak na stronie...
                > Zwierzaka (i w ogóle natury) raczej bym w to nie mieszał boć my tu
                o
                > głupocie rozprawiamy.
                >

                Słuszna uwaga! Rzeczywiście zbyt pochopnie wmieszałam tu tę historię!

                > Najniższe ukłony!
                > Mądrość Natury szczególne sobie ceniący M.J.

                Wzajemnie - wobec niezbadanej Mądrości Natury z najwyższym
                szacunkiem pozostaję.
                • Gość: vis Re: To smutne... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.09, 19:15
                  Większość takich mszy w Polsce prowadzą dyletanci, którzy o Bogu
                  wiedzą tyle, co przeczytają w księgach, a o uzdrawianiu zupełnie
                  nic. Byłem na takiej mszy w Licheniu i jak sobie przypomnę pewnego
                  księdza, który z uwagi na stan swojego zdrowia nie powinien
                  absolutnie być w tym miejscu, a to co robił?, według mnie było
                  bardziej aktem egoizmu, ostatecznie przemocy, niż jakąkolwiek
                  posługą duchową.
                  • Gość: Zwykły człowiek Re:Bóg jest wszędzie.. IP: *.adsl.inetia.pl 09.02.09, 09:17
                    Bóg jest wszędzie dotyka każdego z nas !!!!!!!!!!Szukajcie z znajdziecie.
                    • Gość: 8 seanse IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.09, 14:33
                      To przeczytalam na forum
                      "Nowość
                      Teraz świecki duchowny odprawi seans o uwolnienie i uzdrowienie ze
                      wszystkich naszych chorób i słabości.
                      Na zakończenie pobłogosławi każdego z jego uczestników."
                      • Gość: rafi Re: seanse IP: 195.205.39.* 05.03.09, 08:50
                        Ojciec witko i jego przecudne mesze na wilkowyji raz w miesiacu sa cudowne.Zbieraja sie mohery i inne dziwne ludzie i probuja udowodnic ze wiara czyni cuda... Haaaaaaaa
                        • Gość: Wanda Re: seanse IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.03.09, 04:57
                          Moja mma tam była i słuch się jaj pogorszył i więcej tam nie
                          pujdzie "przecież to oszustwo tak mówią ludzie i odchodą zawiedzeni".
                          • Gość: # Re: seanse IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.09, 05:53
                            Niech "duchowni" posprzątają swoje podwórko, bo jest tam co robić
                            (pedofilia, naciąganie wiernych na wysokie kredyty, chazard, kobiety
                            samotne z dziećmi, molestowanie i inne owoce ich działania w obronie
                            wiary chrześcijańskiej)
                            Jak chce się pouczać innych to trzeba mieć czyste ręce i sumienie,
                            bo coraz mniej ludzi deklaruje swoją wiarę przez takich jączycieli.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka