Gość: * IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 08:07 Ostatnio są modne tzw. ezoteryczne msze uzdrawiające. Na ile są skuteczne, czy komuś już pomogły, czy w Rzeszowie też są. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: m Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.nm.e-zet.pl 28.08.08, 08:54 chcesz potem odwiedzać egzorcystę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.nm.e-zet.pl 28.08.08, 08:59 ezoteryka wiąże się z okultyzmem- powikłania takiej zabawy to opętania i konieczność wizyty u egzorcysty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zonk 666;) Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 10:02 Jakas nawalnica widze ostatnio nawiedzonych ludzi z jednej strony te [ytania o jakies cudowne msze uzdrawiajace , z 2 rady"ekspertow" jak ta powyzej (chyba ,ze to byl zart to zwracam honor)Co ja o tym mysle? ze to jedno wielkie gowno i naciaganie ,bo chyba takie uzdrowienie nie jest darmowa hm? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m-aj Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: 84.38.160.* 28.08.08, 10:35 Gość portalu: zonk 666;) napisał(a): >Co ja o tym > mysle? ze to jedno wielkie gowno i naciaganie ,bo chyba takie > uzdrowienie nie jest darmowa hm? U lekarza tez płacisz, za samą poradę i receptę, które nie muszą być skuteczne w chorobie. Każdy człowiek ma prawo korzystać z wszelkich metod, które mogą być skuteczne na jego chorobę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 11:13 Tak, placisz za wizyte a pozniej za leki ktore maja potwierdzone dzialanie, lata badan wyniki itd ,(nie mowie tu o tabletkach reklamowanych w tv:])i tak sie sklada ,ze one sa skutecznie hamuja zapobiegaja,badz opozniaja rozwijanie sie choroby a przynajmniej wiekszośc z nich. A porownanie jakiejs błazenady typu ręce ktore leczą badz odmow 2 paciorki bedziesz zdrow ,do medycyny jest jak dla mnie smieszne:]. Ktos powie wiara czyni cuda tak ,ale czy trzeba placic jakiemus kolesiowi łykać jego bzdury by odnalezc w sobie ta wiare?NIE Ale widac niektorzy lubia łykać( bzdury zboczence;). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m-aj Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: 84.38.160.* 28.08.08, 12:21 Gość portalu: zonk napisał(a): > Tak, placisz za wizyte a pozniej za leki ktore maja potwierdzone > dzialanie, lata badan wyniki itd WSZYSTKIE medykamenty kupowane za ciężkie pieniądze w aptekach mają działanie uboczne, a skutki tego działania każe się nam kurować kolejnymi truciznami, również z działaniem ubocznym. I tak bez końca, aż do grobowej deski... Na tym polega Twoja wiara w metody konwencjonalne? Zastanów się raz jeszcze nad moim poprzednim postem. Chodzi mi o niezbywalne PRAWO każdego człowieka do wyboru kto i jak ma mu pomóc w chorobie. Póki co jest dyktat i przymus, narzucający jedynie słuszną metodę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 16:37 Ja tam nikomu nie zabronie niech sie ktos leczy czym chce stosuje jakiekolwiek praktyki,magia, vodoo,modlitwa , roslinki,bezkrwawe operacje,ręce ktore leczą,zly dotyk?;). Dla mnie to gó.. i żerowanie na ludzkim nieszczesciu i często glupocie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 8 Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 17:58 Dla ciebie to może i g.... ale w USA, w Anglii z tego g... korzysta ponad 50% ludzi i to często bezpłatnie (z ubezpieczenia) z pozytywnym skutkiem. Tam sami ludzie decydują na co mają iść pieniądze, nie tak jak u nas. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 19:09 ahahah no tos mnie rozbawil 50% ludzi w angli korzysta z wiedzy tajemnej ahaha, ciekawe skad te dane hm? moze jakis link na poparcie tej tezy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.nm.e-zet.pl 28.08.08, 18:06 nie porównuj tego tematu z "Czuwania"; tutaj chodzi o msze ezoteryczne (co to jest ezoteryka pl.wikipedia.org/wiki/Ezoteryka) które nie mają nic wspólnego z katolicyzmem!!! Zonk- zapewne uważasz się za ateistę bardzo tolerancyjnego- więc powinieneś pozwolić ludziom dokonywać wyboru i nie wyśmiewać ich wyborów np. nie psioczyć na forach, że pani XY daje w niedzielę na tacę, bo nikt jej do tego nie zmusza, nie przykłada pistoletu do głowy- daje sama bo taka jest jej wola. chyba, że to wypływa u kogoś z zazdrości,że to nie on dostaje ;)- to tylko współczuć. Jest coś takiego jak wolna wola, która wymusza szacunek dla ludzkich wyborów, akceptację, ale i przyjacielskie napomnienia. pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.chello.pl 28.08.08, 19:36 zonk - proponuję jeszcze zapoznać się z pojęciem 'ateizm' - z tolerancją (prawdziwą i tą zdefiniowaną przez ciebie) nie ma on wiele wspólnego. co lepsze - postawa ateistyczna wręcz wymusza negowanie takich obrządków (no bo przecież cudów i zjawisk nadnaturalnych NIE MA) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.08, 00:18 akurat mało mnie interesuje pojecie słownikowe ateizmu,zreszta kto powiedzial ,ze nim jestem?.Napisalem nie toleruje sekciarstwa i nie bede. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 19:40 Tematu nie porownuje wiem co to ezoteryka z czym to sie je ,sam czytalem ksiazki na ten temat,moze kiedys fascynacja okultyzmem,symboliką,filozofia itd. To nie zmienia faktu.,że wszelkich sekciarzy mam stosunek bardzo negatywny:]nie toleruje tego zjawisko. No sry rowne dobrze moge polecic wizyty u siebie , przeczytalem mase tajemnych ksiag, mam wiedze ,mam moce, cena tylko 100 za godzine:]cherbatka i ciasteczka gratis i czym sie bede roznil od jakiegos ezoterycznego guru hem? Jednym slowem to okresle GÓWNO:] ,nie polecam,nie bede polecał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.nm.e-zet.pl 28.08.08, 22:46 ja sekt też nie polecam, chyba że ktoś planuję zrujnować sobie i rodzinie życie Odpowiedz Link Zgłoś
macpherson Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające 29.08.08, 08:12 Chętnie zapiszę się do sekty antyklerykałów albo ludzi o wolnym umyśle... Te sekty byłyby chyba organicznym wrogiem kościoła nr 1. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fischer Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.08, 00:29 Ja w cuda nie wierzę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wanda Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.08, 04:57 Podobno takie msze odbywają sie w Jarosławiu i Birczy. Każdemu nakładają na głowę ręce i niektórzy z dotkniętych tracą przytomność i osuwają się na ziemię. Jedni cucą się po chwili, inni leżą kilka a nawet kilkanaście minut, podobnie wygląda to strasznie. To powinno być zabronione. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.08, 07:56 oj kiepska maja reklame kiepska,gdzie prasa ,telewizja?To juz nasi podkarpadcy eksperci i znawcy życia pozaziemskiego maja lepszą i jak tylko udeptaja w jakieś wiosce troche zboża biednemu rolnikowi odrazu w co 2 gazecie news o wizycie obcychXD.A tu cuda na ludzkich oczach prawie jak w Biblii i cisza... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Qwarc Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: 84.38.160.* 29.08.08, 20:10 Wygląda na to, że te msze to szarlataneria Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: takbylo Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: 84.38.160.* 30.08.08, 02:27 Wygląda na to ze te msze to szarlataneria ! Mówili 2 tys lat pobożni żydzi widząc rytuały sekty Jezusa ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zonk Re: Ezoteryczne msze uzdrawiające IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.08, 05:56 hm a Jezus brał za swoje cuda kase?;) Odpowiedz Link Zgłoś
mjot1 To smutne... 30.08.08, 12:36 Głupota jak wiadomo nie jest ni przestępstwem ni wykroczeniem nawet. Można więc chyba założyć, że przypadłość ta jest chorobą. Z przykrością stwierdzam, że jakże gorliwie na „Forum” tym reklamowane tzw. „msze ezoteryczne” okazują się terapią zgoła nieskuteczną w zwalczaniu tej dolegliwości. Ba! Ośmielam się postawić tezę, że ów „ezoteryzm” wręcz pogłębia tę „gangrenę” trawiącą społeczność naszą. Bez ukłonów! M.J. Odpowiedz Link Zgłoś
po.prostu.ona Re: To smutne... 30.08.08, 16:00 "Ezoteryzm" ma w Polsce długą i bogatą tradycję, począwszy od romantyzmu XIX-wiecznego (a może i wcześniej), poprzez XX-lecie międzywojenne, itp. Czy pogłębia "gangrenę", nie sądzę. O to można raczej posądzać zupełnie inne źródła (i media). Czy jest głupotą - nie śmiem się wypowiadać. Duchowość i cudze przekonania, szczególnie te światopoglądowe, to delikatna materia. Łatwo tu o grubiańskie uproszczenia wynikające z niewiedzy i uprzedzeń, choćby do samej terminologii. Odpowiedz Link Zgłoś
mjot1 Re: To smutne... 30.08.08, 16:15 Ależ ja Po prostu odniosłem się jeno do nieskuteczności terapii onej. Powiadasz, że metodę tę nowatorską ponad wiek już stosują? Cóż... „po owocach” oceniając jakoś nie jestem w stanie dostrzec wulkanu intelektów... Najniższe ukłony! Ślepiec M.J. Odpowiedz Link Zgłoś
po.prostu.ona Re: To smutne... 30.08.08, 16:39 A to ja przepraszam, rozumiem, iż masz jakieś solidne i merytoryczne podstawy do orzekania o nieskuteczności tejże terapii i nazywania głupcami osób do niej się uciekających. Ja jestem ostrożna, gdyż mój własny pies, poważnie chory i uznany przez weterynarza (niejednego) za przypadek beznadziejny, został poddany tzw. terapii niekonwencjonalnej - i co prawda cudem nie ozdrowiał, ale jego stan znacznie się poprawił i nadal poprawia. Oczywiście zabieg nie polegał na wzięciu udziału we mszy ezoterycznej - przy całym przywiązaniu do mojego psa, nie sądzę, by ludzkie praktyki religijne wywierały na nim jakiekolwiek wrażenie - niemniej należał do grupy tych uznawanych przez miłościwie nam panujący Kościół za szatańskie sztuczki, zaś przez litościwie leczących - za szarlatanerię dla naiwnych. Może mój pies taki naiwny, że się na to nabrał, może głupie bydlę nie zorientowało się, że je oszukują? Tak czy siak, powtarzam - jestem ostrożna z szermowaniem określeniami "głupota" i "oszustwo", w stosunku do spraw wykraczających poza szkiełko i oko. A co do intelektu - istnieje taki "bon mot" - znany jako Aksjomat Cole’a – suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie. I tu może kryje się zagadka tajemniczego wygasania wulkanów intelektu? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
mjot1 Re: To smutne... 30.08.08, 17:03 „...suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie. I tu może kryje się zagadka tajemniczego wygasania wulkanów intelektu?” Wielce to prawdopodobne... By jednak to szkiełkiem zmierzyć bądź okiem należałoby wstrzymać wzrost liczby ludności a może też owych cudownych kuracji zaprzestać ;-) Tak na stronie... Zwierzaka (i w ogóle natury) raczej bym w to nie mieszał boć my tu o głupocie rozprawiamy. Najniższe ukłony! Mądrość Natury szczególne sobie ceniący M.J. Odpowiedz Link Zgłoś
po.prostu.ona Re: To smutne... 30.08.08, 17:24 mjot1 napisał: (...)należałoby wstrzymać > wzrost liczby ludności a może też owych cudownych kuracji > zaprzestać ;-) > Z pierwszym zgadzam się bez zastrzeżeń, co do drugiego - pozwólmy, by cuda broniły, bądź demaskowały się same. A ludzie niech wierzą w co chcą, nikt nikogo przecież lufami karabinów na owe msze nie zapędza ;-) Choć niestety, po upadku "ery rozumu" i chwilowym zachłyśnięciu się upadkiem żelaznej kurtyny, mam smutne wrażenie, że nadciąga jakaś nowa era barbarzyństwa, ale to już zupełnie inny temat i nie ma nic wspólnego z ezoteryką. Może się po prostu starzeję... > Tak na stronie... > Zwierzaka (i w ogóle natury) raczej bym w to nie mieszał boć my tu o > głupocie rozprawiamy. > Słuszna uwaga! Rzeczywiście zbyt pochopnie wmieszałam tu tę historię! > Najniższe ukłony! > Mądrość Natury szczególne sobie ceniący M.J. Wzajemnie - wobec niezbadanej Mądrości Natury z najwyższym szacunkiem pozostaję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vis Re: To smutne... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.09, 19:15 Większość takich mszy w Polsce prowadzą dyletanci, którzy o Bogu wiedzą tyle, co przeczytają w księgach, a o uzdrawianiu zupełnie nic. Byłem na takiej mszy w Licheniu i jak sobie przypomnę pewnego księdza, który z uwagi na stan swojego zdrowia nie powinien absolutnie być w tym miejscu, a to co robił?, według mnie było bardziej aktem egoizmu, ostatecznie przemocy, niż jakąkolwiek posługą duchową. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zwykły człowiek Re:Bóg jest wszędzie.. IP: *.adsl.inetia.pl 09.02.09, 09:17 Bóg jest wszędzie dotyka każdego z nas !!!!!!!!!!Szukajcie z znajdziecie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 8 seanse IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.09, 14:33 To przeczytalam na forum "Nowość Teraz świecki duchowny odprawi seans o uwolnienie i uzdrowienie ze wszystkich naszych chorób i słabości. Na zakończenie pobłogosławi każdego z jego uczestników." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rafi Re: seanse IP: 195.205.39.* 05.03.09, 08:50 Ojciec witko i jego przecudne mesze na wilkowyji raz w miesiacu sa cudowne.Zbieraja sie mohery i inne dziwne ludzie i probuja udowodnic ze wiara czyni cuda... Haaaaaaaa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wanda Re: seanse IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.03.09, 04:57 Moja mma tam była i słuch się jaj pogorszył i więcej tam nie pujdzie "przecież to oszustwo tak mówią ludzie i odchodą zawiedzeni". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: # Re: seanse IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.09, 05:53 Niech "duchowni" posprzątają swoje podwórko, bo jest tam co robić (pedofilia, naciąganie wiernych na wysokie kredyty, chazard, kobiety samotne z dziećmi, molestowanie i inne owoce ich działania w obronie wiary chrześcijańskiej) Jak chce się pouczać innych to trzeba mieć czyste ręce i sumienie, bo coraz mniej ludzi deklaruje swoją wiarę przez takich jączycieli. Odpowiedz Link Zgłoś