Dodaj do ulubionych

Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą jedn...

18.05.10, 11:00
To rzeczywiście straszne, że przez zaledwie kilka tygodni sprzedano "tylko" ćwierć miliona biletów... Po prostu skandal:D
Red. Nogaj przytacza jako przykład Kraków, którego miejska aglomeracja jest o pół miliona większa od wrocławskiej, a bilet został wprowadzony "lata świetlne" wcześniej. Doskonały przykład...
A może po prostu zamiast tworzyć kolejne wypociny, wspólnie ze swoim dyżurnym "fachowcem" od MPK, poszłaby pani red. na jakiś urlop? Czy w GW nie ma już sprawniejszych dziennikarzy?
Obserwuj wątek
    • Gość: max Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.10, 11:18
      Bilety czasowe to niby krok w dobrą stronę, ale cały system jest
      1. zbyt skomplikowany (za wiele różnych rodzajów biletów)
      2. mało korzystny dla pasażera (na bilecie za 2,40 trzeba naprawdę korzystnego
      zbiegu okoliczności aby skorzystać z przesiadki i dojechac gdziekolwiek nie
      spoglądając nerwowo na zegarek)
      Powinny być 2 rodzaje biletów :
      -jeden podstawowy bilet ważny półtorej godziny (może dwie godziny).
      -bilet 10-15 minut dla tych którzy chcą podjechać 2-3 przystanki.
    • Gość: Zdzichu Sztacheta Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.10, 11:20
      Mało się ich kupuje bo NIGDZIE ICH NIE MA! Są dużo bardziej przydatne
      (przynajmniej dla mnie), ale w 10 punktach w których byłem oferowano mi zwykłe
      jednorazówki, mówiąc że czasowych się nie opłaca sprzedawać. To jest SKANDAL!
      Automaty? Ta instrukcja jest tak zrobiona, że postępując według niej nie
      wydrukuje NA PEWNO tego co chcemy. Analizowałem ją ze 3 razy, pytałem znajomych
      - nikt nie potrafi wybrać tego co chce. Można jedynie liczyć na to, że jakimś
      cudem wybierzemy dobry guzik. TAK DLA BILETÓW CZASOWYCH, ale niech do cholery
      się weźmie za ich rozprowadzanie!
      • Gość: lordpartynic Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.magma-net.pl 18.05.10, 11:36
        ale te bilety sa bez sensu - gdzie ja dojade na czasowym z Partynic?
        za 2,40? do Ronda? no to lepszy jednorazowy i dojade do Arkad za 2.40
        moim zdaniem w tym miescie najtansze bilety czasowe takie na kilka
        przystankow powinny byc za 1 złoty, np. z Arkad na Dubois sobie
        dojade tramem 6 lub 7 i to ma wtedy sens
        a te czasowe za 2,40zl to po co? przeciez nie ma sie szansy na zadna
        przesiadke, jedzie sie tym, w ktory sie sie wsiadlo, przesiadka
        ewentualnie po tych 30 minutach, bo zanim tram przepchnie sie przez
        Powstancow Sl. to 30-40 minut minie
        a na przesiadke sie czeka 5-10 minut w weekendy jeszcze wiecej wiec
        nie ma sie szans na korzystanie z czasowych biletow
        • Gość: Prince Polo Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: 188.33.190.* 18.05.10, 18:04
          Chyba coś jest nie halo z twoim zegarkiem. Z pętli 17 na Klecinie
          przejazd na dworzec główny zajmuje 25minut. Korzystam z tego
          połączenia o różnych porach dnia i jakoś jeszcze nigdy nie spóźniłem
          się na pociąg.
          • Gość: lordpartynic Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.magma-net.pl 18.05.10, 20:10
            NIGDY 17 nie dojezdza w 25 minut na Dworzec Głowny skoro z petli
            Klecina do pętli Krzyki często jedzie 10 minut:))
            Wczoraj np. czekałem 30 minut w deszczuu bo remontów sie zachciało w
            środku dnia i remonciarze samochodem zastawili tory, na przystanku
            było juz wzburzenie. w zimie przyjezdzał co drugi tramwaj, nie
            mówiac o weekendach kiedy nie było ich w ogóle!!
            nie kłam, bo na niemadrego wychodzisz.
            Żeby dotrzeć w okolice uniwersytetu na 9.00 musze wyjsc na tramwaj
            7.59, bo inaczej nie zdążę:)
            Urzad Miasta ci płaci czy co? jesli tak, to wez powiedz szefowi zeby
            nie wycinali drzew na Przyjaźni, bo ten rejon zmieni sie w gó.niana
            betonowa pustynie jak pełno innych miejsc w tym miescie
            • Gość: Prince Polo Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: 188.33.87.* 19.05.10, 22:22
              Co mnie obchodzi to, że z Kleciny do Parku Południowego tramwaj
              jedzie 10 minut. Ważne jest dla mnie to, że całkowity przejazd do
              dworca zajmuje mi 25 minut. Natomiast to, że czas podróży tobie się
              dłuży albo nie widzisz odjeżdżającego tramwaju to twój problem. Nie
              ma on wiele wspólnego z rzeczywistością.

              Może zamiast wylewać swoje niepowodzenia na forum i główkować kto mi
              płaci spraw sobie okulary, porządny zegarek i policz ile czasu
              faktycznie zajmuje przejazd (od momentu rozpoczęcia podróży a nie
              wyjścia „na” tramwaj). Nawet zakładając, że dostałeś się na Uni
              płacąc za indeks pod stołem ćwiczenie to nie powinno przekroczyć
              twoich możliwości.
      • Gość: Zal Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.legnica.vectranet.pl 18.05.10, 11:54
        Mogę się pochwalić, że chyba rozumiem już instrukcję na automatach, a czasówki
        są pod przyciskami 1 - 8 . Nie wiem, co za inteligent takie coś wmyślił (opis
        jak kupić bilet, bo sam system jest dość dobrze rozwiązany).
    • mistrz.joda Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy 18.05.10, 11:29
      Jak kupię ok godz 12 dzisiaj. To jeżdżę cały dzień za 4zł i jak jutro mam też
      coś do załatwienia z rana to do 12 tez mogę jeszcze podjechac. To sie naj naj
      opłaca.
      • Gość: lordpartynic Re: Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy IP: *.magma-net.pl 18.05.10, 11:37
        ale cały normalny dla dorosłych jest drozszy, poza tym dorosli,
        ktorzy chodza do pracy, raczej nie maj aszans na wykorzystanie
        nastepnego dnia takiego biletu, bo sa w pracy
        • Gość: Zal Re: Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy IP: *.legnica.vectranet.pl 18.05.10, 11:51
          Tak, ale bilety 24 godzinne powinny istnieć od początku, a nie jakieś bilety na
          dany dzień. Poza tym cena się nie zmieniła
        • Gość: czacza Re: Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.10, 15:15
          lordpartynic napisał:
          "...dorosli, ktorzy chodza do pracy, raczej nie maj aszans na
          wykorzystanie nastepnego dnia takiego biletu, bo sa w pracy"

          No niestety. Będziesz musiał zrezygnować z pracy żeby WYKORZYSTAĆ ten
          bilet.
          • Gość: KillRoy Re: Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.10, 21:40
            Nie kuś ;)
        • greges58 Re: Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy 18.05.10, 16:05
          Jeździsz do pracy ?
          Kup sobie imienny, na dwie linie !
          Wyjdzie zdecydowanie taniej...

          ^ ^







          • Gość: lodrpartynic Re: Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy IP: *.magma-net.pl 18.05.10, 17:21
            ale śmieszne, tylko zależy dla kogo
            na dwie linie niestety nie działa, bo do mnie dojeżdżają dwie linie
            w tym jedna posieszna (ostatnie 4 przystanki), a wcześniej jadę
            innymi liniami, czyli idealny byłby bilet na 3 linie, ale takiego
            nie ma, a każda kombinacja bilet na dwie linie + bilety
            jednorazowe/czasowe wychodzi drozej niż bilet za 98 złotych
            • Gość: ;) Re: Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.05.10, 17:39
              Zamiast tego za 98 możesz też kupić trzymiesięczny za 240. Jesteś na tym 18zł
              miesięcznie do przodu.
      • aboutblank Re: Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy 18.05.10, 14:45
        > Jak kupię ok godz 12 dzisiaj. To jeżdżę cały dzień za 4zł i jak jutro mam też
        > coś do załatwienia z rana to do 12 tez mogę jeszcze podjechac. To sie naj naj
        > opłaca.
        Dokładnie, to jest najbardziej opłacalne, zwłaszcza jak się korzysta z różnych
        linii.
      • Gość: lbr Re: Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy IP: *.chello.pl 18.05.10, 15:36
        tak ale nie wszyscy moga kupic ulgowy !
        • Gość: stary Re: Ja zawsze kupuje jednodniowy za 4zł ulgowy IP: *.magma-net.pl 18.05.10, 17:18
          nie tylko nie wszyscy mogą kupić ulgowy, ale WIĘKSZOŚĆ nie może go
          kupić
          • Gość: tb bzdura? IP: *.54.19.145.static.telsat.wroc.pl 19.05.10, 01:05
            Kupić każdy chyba może. Lecz nie każdy może skorzystać. Leczk kto komu zabroni
            kupić?
    • zeziufive Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą jedn... 18.05.10, 11:42
      W totalnie zakitowanym centrum godzin szczytu, na bilet czasowy mogą
      skusić się tylko ci którzy co dopiero z dworców lub tacy którzy
      jeszcze nie obyli się z realną przepustowością traktów
      komunikacyjnych Wrocławia. Dla uparciuchów co to koniecznie muszą
      czasowymi, to lepiej czynsze w empekowskich tramach i busach
      wprowadzić. Przykładowy 30 metrowy odcinek wspólnego torowiska i
      jezdni do przystanku w kilkadziesiąt minut - bez prawa otwierania
      drzwi (bo na tylko na przystankach), w smrodzie i wściekłości, że
      się nie wysiadło wcześniej: "z buta" byłoby wcześniej. Co na to
      ratuszowe mądrale? Nie wydzielone torowiska ale czasowe myto z
      napompowanymi cenami, gdzie i tak wszyscy wspólnie: ci za
      standartowe 2,40 zeta i ci oszukani na "taryfowe" czasówki za wyższe
      ceny... sterczą wspólnie w zakitowanych peletonach z nadzieją, że
      może coś się ruszy wreszcie przed nami. Biletowy zawrót głowy z
      czasówkami a teraz z kartami wydaje się zupełnie ignorować realną
      jakość usług transportu publicznego Wrocławia. Po karty trzeba
      osobiście tylko tu lub tam. Kwity, dowody, potem kolejna wyprawa by
      ją odebrać. Następnie trza to ładować. Też gdzieś. Potem pamiętać do
      kiedy to jeszcze ważne. Wszystko to wymaga ekstra fatygi, a przecież
      wystarczy bilet z najbliższego kiosku lub automatu i też... się
      ledwie toczy w korkach. Miasto wydaje kolejne kupki żywej forsy na
      coś co zupełnie nie ku naprawie rzeczy ale zamiast. Toteż i zamiast
      wpływu dostaje to na co zasłużyło: minimalne zainteresowanie masy
      przewozowej. I można by dalej w sarkazm gdyby nie smutna
      konstatacja: przecież miasto to my wszyscy...
    • heraldek Trzeba bylo byc ostatnim idota aby bilety czasowe 18.05.10, 11:51
      ......wprowadzac w takim miescie jak Wroclaw, gdzie zazwyczaj z
      Psiego Pola na Hallera jedzie sie godzine.....
      • Gość: Tszu Re: Fiasko... IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.10, 12:06
        A i Gazeta ma w tym swój udział. Treści artykułów o Karcie Miejskiej są
        tak pokrętne, że w sprawie biletów czasowych(czy wogóle papierowych)
        wprowadzają zamieszanie i bardziej dezinformują zamiast je propagować.
        W wielu miastach, w których korzystałem z komunikacji miejskiej czasówki
        to najpopularniejszy i najkorzystniejszy rodzaj biletów(szczególnie dla
        przyjezdnych). Ps. Czasowy za 2,40 to we W-wiu rzeczywiście
        nieporozumienie.
      • Gość: lordpartynic Re: Trzeba bylo byc ostatnim idota aby bilety cza IP: *.magma-net.pl 18.05.10, 14:01
        godzine!!!! to chyba po godzinach szczytu, godzine to sie czasem
        jedzie z Hallera na Dominikanski, a gdzie Psie Pole
    • j.z.marchewkowa Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą jedn... 18.05.10, 12:14
      Ktoś w tym artykule przesadza.

      Korzystam z biletów czasowych od dnia ich wprowadzenia (głównie z
      24-godzinnych) i nie miałam większych problemów z ich zakupem.
      Instrukcja w automatach jest prosta (wystarczą 2 minuty, aby się z nią
      zapoznać): jeden przycisk - nie trzeba wypełniać żadnych skomplikowanych
      poleceń - to konkretny bilet czasowy, dwa przyciski to konkretny bilet
      jednorazowy. Bardzo proste!

      Nie znam osoby, która biletów czasowych by nie chwaliła.
      • Gość: fakir Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.10, 13:05
        samo kupowanie w automatach jest proste - tylko instrukcja jest tak zagmatwana,
        chaotyczna i przedziwniona wizualnie, że wprowadza w błąd.

        A sam korzystam z czasówek i jestem bardzo zadowolony, koszt przejazdów znacząco
        spadł - mimo korków :)

        Większa dostępność tych biletów i będzie ok.

      • Gość: lordpartynic Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.magma-net.pl 18.05.10, 14:11
        słuchaj, a jak ci sie to kalkuluje w skali miesiaca marchewko?
        pytam na serio..
        powiedzmy ze sa takie dni kiedy nie jedziesz nigdzie, i liczmy tylko
        25 dni razy bilet dzienny to wychodzi 25 x 8 złotych a bilet
        miesieczny na okaziciela 98 kosztuje i jest na 30 dni, to mozesz mi
        wytłumaczyc jak to ci sie opłaca? bo moze jakis trik znasz
        opłacalny, z checia oszczedziłbym na biletach...
        • Gość: lordpartynic Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.magma-net.pl 18.05.10, 14:14
          sorry marchewo, jeszcze errata
          25 zł x 10 złotych, bo z pospiesznymi (a jak mam czasowy to moge
          sie przesiadac a na Partynice wlasnie D pospieszne jezdzi) czyli 250
          złotych/mies
      • tomek854 Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je 18.05.10, 15:04
        j.z.marchewkowa napisała:
        > Instrukcja w automatach jest prosta (wystarczą 2 minuty, aby się z nią
        > zapoznać)

        2 minuty? 2 minuty to jest proste?

        Ja trzy razy szybciej kupię bilet na mojej lokalnej stacyjce w Glasgow do
        dowolnej stacji kolei lub kolejki miejskiej (lub metra) w dowolnym mieście w UK.
        Zapłacę gotówką albo kartą, a jeżeli gotówką, to jeszcze mi resztę wyda...

        2 minuty studoiwania instrukcji to jest prosto?

        > Nie znam osoby, która biletów czasowych by nie chwaliła.

        Tomek jestem, miło mi :-)
    • rafiwroclaw Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą jedn... 18.05.10, 12:17
      Zgadzam się ze stwierdzeniem iż to porażka.
      Bilet 30 minutowy tak naprawdę powinien być 60 minutowy, bo kto ten bilet pół
      godzinny wymyślił jeździł po Wrocławiu samochodem i to w niedzielę.
      Niestety wydaje mi się że celem wprowadzenia biletów czasowych było zrobienie
      podwyżki cen biletów, a tzw. "dbałość o pasażerów i hasło przesiadania się na
      tramwaj lub autobus- to bujda na resorach dla mediów" liczy się dla miasta
      tylko kasa, kasa, kasa, a korki jak były tak są i będą. Chyba że jednak po tym
      jak zaliczyli porażkę pójdą po rozum do głowy i zmienią bilet 30 minutowy na
      60 minutowy a bilety miesięczne będą tańsze, aby jednak zachęcić do
      korzystania z MPK. Ale może lepiej powietrze wozić?
      • Gość: Zdzichu Sztacheta Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.10, 12:29
        Kto korzysta? Np. ja. Bo do tej pory jadąc do rynku musiałbym kasować 2-3
        bilety, każdy na ok. 2 przystanki. Teraz kasuje jeden i w te pół godziny się na
        styk wyrabiam. Jak ktoś mieszka na peryferiach to może i lepiej mu się opłaca
        stary, ale dobrze że jest wybór.
        Automaty to jest inna bajka, zaprogramowane są może i nie najgorzej, ale
        instrukcja do nich jest zupełnie nieczytelna i z kosmosu wzięta...
        • dydelf1973 Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je 18.05.10, 12:49
          rozumiem ze mieszkasz w promieniu około 6 przystanków od rynku.
          Wybacz ale postaraj się przekonać kogokolwiek że potrzebne są aż 3
          przesiadki żeby z takiej odległości do rynku dojechać.
          • Gość: fakir Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.10, 13:10
            są trasy gdzie się czasowy się opłaca, są trasy gdzie nie.

            Przykłady:
            Jadać np z Gądowa do Magnolii mogę jechać na jednym bilecie i nie muszę czekać
            na jedyny bezpośredni autobus tylko korzystam z kombinacji bus/tram.

            A takim "E" za 2.40 czasowego (zwykły jest droższy) tez dojadę kawał drogi -
            nawet przy korkach do centrum zdąży...
          • Gość: Kud Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.159.37.162.static.crowley.pl 18.05.10, 14:37
            Wtedy kupujesz godzinny i po sprawie. Taniej niż 3 x jednorazowy.
            • Gość: Zdzichu Sztacheta Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.10, 14:44
              Do niedawna nie było czasowych, więc nie było takiej opcji. Są takie miejsca,
              gdzie mimo niedużej odległości nie da się dojechać bez przesiadek. Wtedy bardzo
              pomocne są półgodzinne. Niech sobie każdy policzy co mu lepiej wychodzi, bo nie
              ma powodów do napinki. Nie było czasowych - źle, są - też źle. Ech, ludzie...
              • Gość: and Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.as.kn.pl 18.05.10, 16:59
                fajnie, że są te czasówkim, przydatne. Ale wiecie, ja nie rozumiem
                ich ceny... bo dużo bardziej by pasowało, chociazby 1zł zamiast 1,20
                za ulgowy (2 zamiast 2,40) za ten cholerny półgodzinny, godzinny za
                np. 1,50 (lub 3zł)
                A ten dwu- czy tam trzygodzinny to już zupełnie jakaś kpina!
                kosztuje tyle samo (o ile nie więcej) co całodobowy. Komuś się coś
                we łbie namieszało, bo kto to będzie kupował?! Lepiej kupić 24-
                godzinny i mieć święty spokój, nie martwić się o czas :) no i zawsze
                można na nim wrócić po kilku godzinach
                • sverir Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je 18.05.10, 18:34
                  > bo dużo bardziej by pasowało, chociazby 1zł zamiast 1,20
                  > za ulgowy (2 zamiast 2,40) za ten cholerny półgodzinny, godzinny za
                  > np. 1,50 (lub 3zł)

                  A jeszcze bardziej by pasowało, gdyby bilet 30 minutowy kosztował 50gr zamiast
                  1,20. Im taniej tym lepiej. Należy jednak pamiętać, że czasowy tak naprawdę
                  opłaca się przy przesiadkach, a nie przy długich trasach na jednej linii. Wtedy
                  pozostaje nadal zwykły bilet jednorazowy.

                  > A ten dwu- czy tam trzygodzinny to już zupełnie jakaś kpina!
                  > kosztuje tyle samo (o ile nie więcej) co całodobowy.

                  Jeżeli takie są, to możliwe, że to kpina. Jeżeli jednak uchwała RM jest zgodna z
                  faktami, to 90-minutowy kosztuje 5 złotych (ulgowy 2,50) a 24-godzinny 8-10
                  złotych (normalny 4-5). Jasne, że taniej godzina wychodzi przy dłuższym bilecie,
                  ale mówienie o opłacalności z tego powodu doprowadzi do konkluzji, że
                  najbardziej opłacalny będzie bilet 90-dniowy.
      • zasuvka Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je 18.05.10, 13:03
        Zgadzam się. W 30 minut we Wrocławiu absolutnie nie da się dojechać nigdzie, a
        to dlatego, że tramwaje i autobusy za rzadko kursują. Mieszkam na Psim Polu i w
        sobotę próbowałam dostać się z dworca PKP na Litewską. Nie było bezpośredniej N,
        więc myślę sobie mam czasówkę na 30 min., podjadę na Rondo Reagana to się
        przesiądę na 131. O święta naiwności, dojechałam na Rondo ale autobus 131 miałam
        za 15 minut! No i bilet na 30 min. przepadł. Owszem mogłam kupić na 60 min., ale:
        1) zasugerowałam się tym ,ze N zdąża dojechać na Psiaka w 30min.
        2) miałam nadzieję, że przesiądę się szybko na nawiązujące połączenie
        3) po co miałam kupować 60 min skoro wychodzi na to samo jakbym kupiła 2
        normalne bilety?
        Korzystałam z minutówek w Czechach i tam to funkcjonuje świetnie, bo komunikacja
        jeździ co 5 minut (również w weekendy i nie mówię tu o metrze, ale o tramwajach
        i autobusach). Na jednym 40 min. bielcie potrafiłam pojechać tam i z powrotem i
        załapać się w sumie na 4 środki transportu. U nas nie jestem w stanie załapać
        się nawet na 2! Nie rozumiem więc po co w obecnej, fatalnej sytuacji w mieście,
        w którym panują korki i brak częstych godzin kursowania komunikacji wprowadzono
        ten bilet. Minutówka sprawdza się tylko kiedy komunikacja kursuje często i nie
        stoi w korku
        • Gość: Zal Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.legnica.vectranet.pl 18.05.10, 14:36
          Na jakiej podstawie stwierdziłaś, że z PKP jadąc kombinacją tramwaj + normalny
          autobus dojedziesz na Psie Pole szybciej niż autobus pośpieszny? Poza tym wg
          rozkładu N jedzie tam 31 minut. Bilet na 60 minut kosztuje o połowę więcej niż
          jednorazowy/30sto minutowy, więc nie kłam, że dwa razy więcej. Trzeba się chwilę
          zastanowić a nie narzekać teraz. No i nikt Ciebie nie zmusza do korzystania z
          czasówek. Po to zostawiono bilety jednorazowe.
        • sverir Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je 18.05.10, 18:44
          Z tego co piszesz, to padłaś ofiarą własnej lekkomyślności, a nie złej
          organizacji komunikacji. Nikt nie kazał jechać wg sugestii i nadziei,
          wystarczyło np. sprawdzić rozkład jazdy albo chociaż cenę biletów.

          > Minutówka sprawdza się tylko kiedy komunikacja kursuje często i nie
          > stoi w korku

          A także wtedy, kiedy ktoś się przesiada na krótkich odległościach. 30 minut to
          wystarczający czas, by o 7 rano dojechać z Brucknera na pl. Dominikański, z
          Kromera na Nadodrze (a nawet dalej).
        • kretek_bladzi Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je 24.05.10, 09:18
          zasuvka napisała:

          > Zgadzam się. W 30 minut we Wrocławiu absolutnie nie da się dojechać nigdzie

          ..i niech nie będzie niczego.

          > więc myślę sobie mam czasówkę na 30 min., podjadę na Rondo Reagana to się
          > przesiądę na 131. O święta naiwności, dojechałam na Rondo ale autobus 131 miała
          > m
          > za 15 minut!
          > No i bilet na 30 min. przepadł. Owszem mogłam kupić na 60 min., al
          > e:
          > 1) zasugerowałam się tym ,ze N zdąża dojechać na Psiaka w 30min.
          > 2) miałam nadzieję, że przesiądę się szybko na nawiązujące połączenie

          W czasach internetu, gdzie rozkłady MPK czy gotowe planery podróży masz dwa kliki od google nie udało ci się zaplanować czasu przejazdu? Polegałaś tylko na "miałam nadzieję"? Gratulacje.

          > 3) po co miałam kupować 60 min skoro wychodzi na to samo jakbym kupiła 2
          > normalne bilety?

          Nie bądź kłamczuszkiem bo za godzinny płacisz 3,60 a nie 2x2,40 PLN i jakbys go kupiła byłabyś 1,20 do przodu - tobie się zatem czasowy jak najbardziej opłaca.

          > U nas nie jestem w stanie załapać
          > się nawet na 2! Nie rozumiem więc

          No właśnie.

          > Minutówka sprawdza się tylko kiedy komunikacja kursuje często i nie
          > stoi w korku

          To się tobie tylko tak wydaje.
    • tovaxman Pani Magdo 18.05.10, 12:55
      drobna uwaga, jezeli ja mam 2 jablka a pani ma 10 to pani ma "5 razy więcej"
      ale "o 8 więcej", wyrazenie "o 16 razy więcej" jest nielogiczne
      • turbo_wesz Re: Pani Magdo 18.05.10, 14:17
        wierszówka, wierszówka. jak nie zmienią kąta równi pochyłej, po której się toczą, to niedługo zaczną pisać 'rz' zamiast wszystkich 'ż' oraz 'ch' zamiast 'h'
    • mistrzu_ogniowy BZDURA, po prostu ich nie ma! 18.05.10, 13:37
      Praktycznie za każdym razem jak chcę kupić bilet ulgowy 30min to go nie mają,
      natomiast jak mam trochę grosza to w automacie zazwyczaj kupuje czasówki...
    • Gość: wrclwn Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.217.146.194.generacja.pl 18.05.10, 14:05
      Kolejny głupi i nieudany produkt sprzedawany jako sukces ekipy
      rządzącej, a wymyślony bez spoglądania na rewalia i potrzeby
      mieszkańców.
      Jeśli ktoś jedzie 2-3 przystanki to zazwyczaj nie kasuje biletu i
      brak 10-minutowego biletu za 1 zł go tylko w tym utwierdza. A
      półgodzinny bilet za 2,40 nie nadaje się praktycznie do niczego.
      Tak naprawdę to w biletach i opłacie za wodę oraz za użytkowanie
      wieczyste mamy sfinansować stadion i tak o tym myślcie, a nie jako o
      projkecie ułatwiającym komukolwiek życie.
      • Gość: lordpartynic Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.magma-net.pl 18.05.10, 14:12
        obawiam sie, ze masz racje, tylko coraz trudniej koniec z koncem
        zwiazac
        • Gość: czacza Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.dip.t-dialin.net 18.05.10, 15:15
          lordpartynic napisał:
          "...dorosli, ktorzy chodza do pracy, raczej nie maj aszans na
          wykorzystanie nastepnego dnia takiego biletu, bo sa w pracy"

          No niestety. Będziesz musiał zrezygnować z pracy żeby WYKORZYSTAĆ ten
          bilet.
    • wanda43 Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą jedn... 18.05.10, 15:46
      Dla mnie te bilety, to cudowna sprawa. Moge nimi jeździć rowniez SKM. Zamiast
      sie przebijac w korkach do stolicy, jeżdze sobie spokojnie SKM i komunikacja
      miejską. Powinny byc bardziej rozreklamowane. Wiele osob o nich nie wie. Dla
      Wawy to rowniez dobry biznes, bo wiele osob z okolic Wawy nie pcha sie
      samochodami i nie korkuje miasta.
      • Gość: wroclawskibilet Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.altec.pl 18.05.10, 16:08
        Cieszymy się, tylko że artykuł dotyczył Wrocławia, gdzie SKM nie ma, a jak
        będzie to niezintegrowana taryfowo z MPK :)
      • Gość: moi Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: 90.156.120.* 18.05.10, 16:11
        Kobieto, mówimy o Wrocławiu, gdzie nie ma nic prócz rzadko jeżdżących tramwajów i stojących w korkach autobusów...
    • Gość: x Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.cfw-a-gci.dublin.corp.yahoo.com 18.05.10, 16:05
      a moze przestaniecie kłamac i powiecie prawdę ,ze bilety czasowe we Wrocławiu
      sa poprostu za DROGIE!
      • Gość: x Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.cfw-a-gci.dublin.corp.yahoo.com 18.05.10, 16:06
        sa za drogie i komu oplaca sie kupowac bilet na czas gdzie jazda we wrocku to
        stanie w korku!
        • Gość: Jadzia Jak sie liczy czas biletu czasowego? IP: *.as.kn.pl 18.05.10, 16:23
          Tu chodzi o czas rzeczywisty jazdy tramwajem i autobusem,czy raczej
          czas przez ktory nie jedzie tramwaj bo stoi w korku tez sie w to
          wlicza?Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi.
          • fakirek Re: Jak sie liczy czas biletu czasowego? 18.05.10, 16:58
            NIESTETY czas rzeczywisty - co faktycznie ogranicza możliwości tego biletu w
            mieście bez bus pasów i niewydzielonych torowisk.

            No i ludzie nieprzyzwyczajeni do przesiadek, dzięki którym można jechać znacznie
            szybciej - tam gdzie np. bus stoi w korku - tramwaj już nie..
    • Gość: nasty Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.wroclaw.mm.pl 18.05.10, 16:31
      Te bilety to po prostu absurd - ile osób jeździ nieregularnie z przesiadką, do
      tego ma pewność, że zdąży w 30 minut? We Wrocławiu chyba 2 godzinne byłyby
      słuszniejsze - jeden autobus nie przyjedzie, drugi się spóźni.. Na kolejną
      przesiadkę się nie zdąży.

      Liczyłam, że będą bilety np. 15 minutowe - jak ktoś ma 1/2 przystanki do
      przejechania..
      • Gość: malkontent Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je IP: *.magma-net.pl 18.05.10, 17:26
        wyjsciem byłby półgodzinny za 1 złotówke/normalny (ulgowy za 50
        groszy?) dla tych co zamiast z buta chca podjechac 2 przystanki
      • sverir Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je 19.05.10, 18:21
        > Liczyłam, że będą bilety np. 15 minutowe - jak ktoś ma 1/2
        > przystanki do przejechania..

        Ja miałem nadzieję na 2 minutowe - jak ktoś ma 1 przystanek do przejechania i
        jedzie wcześnie rano, gdy jeszcze korków nie ma.

    • tomek99999 Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą jedn... 18.05.10, 23:49
      Jak dla mnie są dwa podstawowe problemy: korki, które sprawiają, że
      korzystanie z biletów czasowych w godzinach szczytu nie jest najlepszym
      pomysłem na niektórych trasach (oczywiście MPK umywa ręce bo rozkłady nie mają
      tu dla nich nic do rzeczy) oraz póki co słaba dostępność - wciąż brakuje ich w
      kioskach, a sytuację muszą ratować nie zawsze sprawne automaty. Bilet czasowy
      sam w sobie jest dobrym pomysłem, przydaje się, przede wszystkim przy
      przesiadkach.
      • ann1211 Re: Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą je 19.05.10, 15:15
        Odwiedziałam dzis kilka punktów sprzedazy biletów, niestety w ŻADNYM nie ma biletów czasowych!!!! Oczywiście pomimo postepowania zgodnie z instrukcją na automacie do biletów, również biletu czasowego nie udało mi się wydrukowac ! PARODIA!!!! Brawa dla przyjaznego miasta!!!
    • truten.zenobi ludzie po prostu potrafią liczyć... 19.05.10, 23:15
      jeśli przy bilecie czasowym oszczędność jest niewielka albo nie ma jej wcale a
      jest ryzyko że mogą przekroczyć czas i płacić mandaty lub kasować kolejne
      bilety więc wolą stare rozwiązanie.

      ktoś pewnie maił świetny pomysł na zawaluowane podwyżki a teraz jest zdziwiony
      że ludzie w swojej masie nie są tacy głupi jak on sobie to wyobrażał.

      oczywiście to dobrze że jest większy wybór tyle że tego typu bilety powinny
      być trochę tańsze albo czasy dłuższe (powinna być jakaś poprawka na korki,
      opóźnienia itp.)

      myślę też że dobrym pomysłem było by zmniejszenie opłaty za linie pośpieszne
      do poziomu zwykłych biletów.
      1. usprawniło by to komunikację
      2. różnica jest niewielka a wiec zmniejszenie wpływów będzie niewielkie ale
      dzięki uproszczeniu będą (pewnie niewielkie) oszczędności i troszeczkę większe
      (per saldo) wpływy z sprzedaży biletów zwykłych.
      3. koszt utrzymania linii pospiesznych pewnie jest niższy niż zwykłych.
      • truten.zenobi Re: ludzie po prostu potrafią liczyć... 19.05.10, 23:29
        kioskarze też!

        dla kiosków o dużych obrotach ma to pewnie mniejsze znaczenie ale dla
        pozostałych "zamrażanie" kasy w kilkunastu rodzajach biletów to nie najlepsza
        strategia. maja pewnie kilka podstawowych i koniec.
        (zresztą prowadzenie kiosku to pewnie niezbyt intratny business skoro tyle ich
        zniknęło w ostatnich latach - więc pewnie większość stara się ograniczać koszty
        jak się da)

        czyli ludzie nie kupują bo nowe bilety sprawdzają się tylko w specyficznych
        sytuacjach a z drugiej strony kioskarze nie kupują bo mały popyt a posiadanie
        pełnej oferty wymagało by zamrożenia większej kasy...
    • embriao Fiasko biletów czasowych: pasażerowie wolą jedn... 24.05.10, 09:42
      Brakuje po prostu promocji. Zalepka na szybie nie wystarczy. Zresztą
      poczytajcie regulamin w pojazdach tam bilety się dzieli na jednorazowe i
      przejazdówki ;)
      Ja tam korzystam z czasówek i jakoś żyję.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka