Dodaj do ulubionych

Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodzi?

20.05.10, 13:19
Witajcie,

Czy ktoś wie gdzie można się zgłosić do pomocy przy obronie Wrocławia przed
powodzią?
Obserwuj wątek
    • Gość: wyborca Re: Wolontariusze do pomocy przy wyborach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 13:28
      Wiemy, że powódź nam nie grozi tylko podtopienie lub zalanie. W związku z
      powyższym można zgłosić się w ramach wolontariatu do pomocy w komitecie
      wyborczym pana prezydenta. Kraju lub miasta. Wybór komitetów jest szeroki.
      • eltrin Re: Wolontariusze do pomocy przy wyborach 20.05.10, 13:35
        w '97 też mówili, że Wrocławia nie zaleje i gdyby nie wolontariusze, którzy
        budowali umocnienia to Wrocław ucierpiałby znacznie bardziej a i nie wiadomo,
        czy udało by się utrzymać Ostrów i cenne zabytki. Ale wiele pracy zostało
        zmarnowane przez brak informacji. mamy XXI wiek i łatwiej teraz o zorganizowanie
        się i przepływ informacji, ale jak woda zacznie zalewać dzielnice to będzie za
        późno na szukanie informacji kto może pomóc :/
    • Gość: Natalia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 13:39
      Na moje podobne pytanie ktoś zamieścił taką informację:

      ,,z portalu twojapogoda.pl
      (19.05.2010 / 21:33) - Zamieszczamy, bez żadnych modyfikacji, list od naszego
      czytelnika, Dominika Warzecha, do mieszkańców Wrocławia. Idzie do Wrocławia fala
      o 1,5 metra mniejsza niż ta w 1997 roku. Potrzebni są wolontariusze do
      umacniania wałów przeciwpowodziowych i innych zadań. Każdy, kto czuje się choć
      trochę patriotą bądź pamięta rok 1997, powinien się zgłosić jako wolontariusz.
      Każda ręka do pracy jest potrzebna. Pomyślcie jak będzie wyglądał Wrocław po
      powodzi? Co się stanie, gdy zaleje Archikatedrę i inne zabytki? Prace pokoleń
      zostaną zniszczone. Nie jest to dobra perspektywa. Pod każdym z tych numerów
      można się zapisywać. Nie bądźcie obojętni. Trzymacie los miasta w swoich rękach!
      Gł. specjaliści ds. planowania cywilnego, tel. 71 777-77-25. Specjalista ds.
      planowania cywilnego, tel. 71 777 89-94. Służba dyżurna, tel. 71 371 67 04. "

      Niestety nikt nie odbiera tych telefonów...
      • Gość: up Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 15:12
        up
      • Gość: OnTaki Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 20.05.10, 15:15
        Fakt, nie odbierają.... :/ :/
        Ale w razie czego, jakby gdzieś była potrzebna pomoc przy usypywaniu wałów -
        piszcie tutaj. Pomożemy!!!
        • Gość: chetna Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.05.10, 15:20
          piszcie gdzie mozna pomagac!!!
          nie damy sie tej wodzie!!!
          • Gość: Natalia Ważne!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 15:27
            Dodzwoniłam się do Centrum zarządzania kryzysowego. Na razie wolontariusze nie
            są potrzebni. Zostawiłam im swój numer, mają zadzwonić gdy będziemy potrzebni.
            Podobno na razie służby sobie radzą.
            Gdy do mnie zadzwonią będę wiedzieć gdzie się mamy zgłosić. Podam tę informację
            na forum.
            • eltrin Re: Ważne!!! 20.05.10, 15:33
              Super !!
              Wiele ludzi monitoruje ten temat i jak tylko będzie informacja gdzie jesteśmy
              potrzebni to pomożemy !!

              Dziękuję za info i pozdrawiam.
              • Gość: Natalia obecna sytuacja IP: *.magma-net.pl 20.05.10, 19:57
                Była na Kozanowie, przy okazji pytałam dowódcę Straży, czy potrzebni są
                wolontariusze.
                Na razie sytuacja jest pod kontrolą, wszystkim zajmują się
                wyspecjalizowane służby.
                • Gość: werom Re: obecna sytuacja IP: *.finemedia.pl 20.05.10, 22:08
                  Jakby co - pisać!!!
                  • Gość: mk_w Re: obecna sytuacja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.10, 11:07
                    piszcie kiedy i gdzie
    • Gość: mieszkaniec Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 11:24
      zapraszamy na zacisze, róg mianowskiego i śniadeckich, przyda się każda para rąk
      • Gość: Mieszkaniec Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.05.10, 11:29
        A co Wy chcecie robić na rogu mianowskiego i śniadeckich? Proponuję trochę
        więcej opanowania. Pomoc może będzie potrzebna ale na Kozanowie, Osobowicach czy
        wyspie Piaskowej.
    • Gość: monia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.10, 12:22
      więcej wody spodziewane jest między innymi na Zaciszu, puszczą bocznymi ulicami
      żeby ratować rynek, może być tu potrzebna pomoc
      • Gość: monia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.10, 12:27
        Zacisze prosi o POMOC w umacnianiu wałów, róg Mianowskiego Śniadeckich,
        najlepiej z łopatami,
    • Gość: gość Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: 195.116.95.* 21.05.10, 13:54
      up
      • Gość: Antek Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 14:04
        Cały czas potrzebna pomoc na zaciszu??
    • Gość: gość Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: 195.116.95.* 21.05.10, 15:46
      za wroclawzwyboru.blox.pl/html :
      "godz. 15.42 - z maila Agaty z godz. 13: "Wały od strony osiedla Strachocin i
      Wojnów są zabezpieczane. Niejaki pan Pelc zorganizował sąsiadów.Wszyscy chodzą
      po domach i nawołują do pomocy. Nikt z miasta nawet nie myśli, żeby pomóc.
      Mieszkańcy bronią wałów.""
      • Gość: wiker Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 15:54
        Nikt z miasta nie myśli, bo pan Plec nie dał znać.
    • Gość: Ola Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: 188.33.114.* 21.05.10, 17:11
      Ja od rana chciałam się dodzwonić do centrum jak się udało, to podali inny numer
      a tam lipa.. Piszcie koniecznie jak coś będziecie wiedzieć!!!
      • Gość: Angelus Mock Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.05.10, 17:29
        Hej. Czy ktoś wie, czy są potrzebni ludzie do np. napełniania worków z
        piaskiem, noszenia, etc? Ewentualnie gdzie można pytać?
        • Gość: Remik Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 17:43
          Właśnie. Jeśli coś wiedzie, to dajcie znać.
          • Gość: Natalia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 18:09
            Dzwoniłam do CZK.
            Na razie nie potrzebna jest pomoc mieszkańców, ale jutro na pewno
            będzie.
            • Gość: Natalia Oława potrzebuje wolontariuszy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 18:43
              wroclaw.naszemiasto.pl/serwisy/powodz_2010/421186,olawa-znow-potrzebna-pomoc-przy-walach,id,t.html
    • Gość: Tynek Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 18:41
      ze strony: wroclawzwyboru.blox.p

      "godz. 18.35 - Paweł o sytuacji na Wojnowie: "Przejeżdżałem przed chwilą koło
      boiska przy szkole na Wojnowie. Mieszkańcy sami pakują piasek w worki i wywożą
      własnymi samochodami na wały. Na pewno potrzebują chętnych rąk do pracy." "
    • Gość: Papciock Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.wroclaw.mm.pl 21.05.10, 18:56
      Najlepiej zadzwonić do CZK. Powiedzą gdzie najbliżej jest potrzebna pomoc. Można
      też słuchać Radia Wrocław. Przed sekundą usłyszałem, że pilna pomoc jest
      potrzebna w Oławie i Jelczu Laskowicach. Może warto wsiąść w samochód i
      podjechać pomóc. Wtedy jutro będziemy wiedzieć jak to robić. Zresztą dziś przez
      cały dzień też było co robić.
      Pozdrawiam
      • Gość: Natalia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 19:02
        Ale ja DZWONIŁAM do CZK i tam twierdzą, że wolontariusze nie są
        potrzebni!

        Ludzie, piszcie, gdzie jest potrzebna pomoc!
        • Gość: Papciock Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.wroclaw.mm.pl 21.05.10, 19:48
          Natalia,
          Uleganie panice jest równocześnie niepotrzebne bezsensowne i szkodlwe.

          Jeśli naprawdę chcesz pomóc, to pojedź do Oławy albo Jelcza- Laskowic i zgłoś
          się do dowolnego policjanta.

          Jeżeli nie możesz tam pojechać, to odpocznij sobie, bo jutro na pewno będziesz
          miała opór pracy we Wro. Jeżeli ludzie z CZK mówią, że nie jest potrzebna pomoc,
          to nie jest. W końcu to oni decydują gdzie jedzie każdy worek z piaskiem.

          P.
          • Gość: Natalia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.magma-net.pl 21.05.10, 22:38
            Jestem na Kozanowie, własnie robię sobie przerwę. Od 20.00 sypałam
            piasek do worków.
            Tu JEST potrzebna pomoc. Od 20.00 pracują ci sami ludzie, nie
            przybywa nikogo nowego.






            • Gość: justyna Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 23:15

              gdzie trzeba pojsc pomagac?????? sleza? odra? kobiety tez moga?
              • Gość: Natalia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.magma-net.pl 21.05.10, 23:19
                Każde ręce do pomocy się przydadzą.
                Chodzi o wał przy Ślęzie, podobno gdzieś jeszcze budują, ale nie wiem
                dokładnie gdzie.
                Dopijam kawę i wracam tam.
              • Gość: justyna kozanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 23:21
                jestem z kozanowa i nie wiem gdzie trzeba pojsc pomagac.
                czy nad odre czy nad sleze
                a moze na te najbardziej zagroze domki kolo slezy - nowo wybudowane
                prosze o info
                • Gość: justyna Re: kozanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 23:23
                  ten budynek za kosciolem czy te domki zolte kawalek dalej
    • Gość: Gość Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 21:43
      Potrzebni ochotnicy do pomocy do wzmocnienia wałów na sołtysowicach
    • Gość: Stydent Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 23:00
      W akademiku przez radiowęzeł właśnie posłano wiadomość, że są potrzebne osoby
      przy umacnianiu wałów na ulicy Śniadeckich"
      • Gość: gość Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.chello.pl 22.05.10, 16:15
        Kotowice.
        Brakuje rąk do pracy. q '97 zalali je,żeby woda nie dotarła do
        Wrocławia,niestety zalało wtedy i kotowice i Wrocław. Pomóżmy tym ludziom!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka