eltrin 20.05.10, 13:19 Witajcie, Czy ktoś wie gdzie można się zgłosić do pomocy przy obronie Wrocławia przed powodzią? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: wyborca Re: Wolontariusze do pomocy przy wyborach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 13:28 Wiemy, że powódź nam nie grozi tylko podtopienie lub zalanie. W związku z powyższym można zgłosić się w ramach wolontariatu do pomocy w komitecie wyborczym pana prezydenta. Kraju lub miasta. Wybór komitetów jest szeroki. Odpowiedz Link Zgłoś
eltrin Re: Wolontariusze do pomocy przy wyborach 20.05.10, 13:35 w '97 też mówili, że Wrocławia nie zaleje i gdyby nie wolontariusze, którzy budowali umocnienia to Wrocław ucierpiałby znacznie bardziej a i nie wiadomo, czy udało by się utrzymać Ostrów i cenne zabytki. Ale wiele pracy zostało zmarnowane przez brak informacji. mamy XXI wiek i łatwiej teraz o zorganizowanie się i przepływ informacji, ale jak woda zacznie zalewać dzielnice to będzie za późno na szukanie informacji kto może pomóc :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Natalia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 13:39 Na moje podobne pytanie ktoś zamieścił taką informację: ,,z portalu twojapogoda.pl (19.05.2010 / 21:33) - Zamieszczamy, bez żadnych modyfikacji, list od naszego czytelnika, Dominika Warzecha, do mieszkańców Wrocławia. Idzie do Wrocławia fala o 1,5 metra mniejsza niż ta w 1997 roku. Potrzebni są wolontariusze do umacniania wałów przeciwpowodziowych i innych zadań. Każdy, kto czuje się choć trochę patriotą bądź pamięta rok 1997, powinien się zgłosić jako wolontariusz. Każda ręka do pracy jest potrzebna. Pomyślcie jak będzie wyglądał Wrocław po powodzi? Co się stanie, gdy zaleje Archikatedrę i inne zabytki? Prace pokoleń zostaną zniszczone. Nie jest to dobra perspektywa. Pod każdym z tych numerów można się zapisywać. Nie bądźcie obojętni. Trzymacie los miasta w swoich rękach! Gł. specjaliści ds. planowania cywilnego, tel. 71 777-77-25. Specjalista ds. planowania cywilnego, tel. 71 777 89-94. Służba dyżurna, tel. 71 371 67 04. " Niestety nikt nie odbiera tych telefonów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: up Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 15:12 up Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OnTaki Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 20.05.10, 15:15 Fakt, nie odbierają.... :/ :/ Ale w razie czego, jakby gdzieś była potrzebna pomoc przy usypywaniu wałów - piszcie tutaj. Pomożemy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chetna Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.05.10, 15:20 piszcie gdzie mozna pomagac!!! nie damy sie tej wodzie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Natalia Ważne!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 15:27 Dodzwoniłam się do Centrum zarządzania kryzysowego. Na razie wolontariusze nie są potrzebni. Zostawiłam im swój numer, mają zadzwonić gdy będziemy potrzebni. Podobno na razie służby sobie radzą. Gdy do mnie zadzwonią będę wiedzieć gdzie się mamy zgłosić. Podam tę informację na forum. Odpowiedz Link Zgłoś
eltrin Re: Ważne!!! 20.05.10, 15:33 Super !! Wiele ludzi monitoruje ten temat i jak tylko będzie informacja gdzie jesteśmy potrzebni to pomożemy !! Dziękuję za info i pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Natalia obecna sytuacja IP: *.magma-net.pl 20.05.10, 19:57 Była na Kozanowie, przy okazji pytałam dowódcę Straży, czy potrzebni są wolontariusze. Na razie sytuacja jest pod kontrolą, wszystkim zajmują się wyspecjalizowane służby. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: werom Re: obecna sytuacja IP: *.finemedia.pl 20.05.10, 22:08 Jakby co - pisać!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk_w Re: obecna sytuacja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.10, 11:07 piszcie kiedy i gdzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaniec Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 11:24 zapraszamy na zacisze, róg mianowskiego i śniadeckich, przyda się każda para rąk Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mieszkaniec Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.05.10, 11:29 A co Wy chcecie robić na rogu mianowskiego i śniadeckich? Proponuję trochę więcej opanowania. Pomoc może będzie potrzebna ale na Kozanowie, Osobowicach czy wyspie Piaskowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.10, 12:22 więcej wody spodziewane jest między innymi na Zaciszu, puszczą bocznymi ulicami żeby ratować rynek, może być tu potrzebna pomoc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.10, 12:27 Zacisze prosi o POMOC w umacnianiu wałów, róg Mianowskiego Śniadeckich, najlepiej z łopatami, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: 195.116.95.* 21.05.10, 13:54 up Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antek Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 14:04 Cały czas potrzebna pomoc na zaciszu?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: 195.116.95.* 21.05.10, 15:46 za wroclawzwyboru.blox.pl/html : "godz. 15.42 - z maila Agaty z godz. 13: "Wały od strony osiedla Strachocin i Wojnów są zabezpieczane. Niejaki pan Pelc zorganizował sąsiadów.Wszyscy chodzą po domach i nawołują do pomocy. Nikt z miasta nawet nie myśli, żeby pomóc. Mieszkańcy bronią wałów."" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiker Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 15:54 Nikt z miasta nie myśli, bo pan Plec nie dał znać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ola Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: 188.33.114.* 21.05.10, 17:11 Ja od rana chciałam się dodzwonić do centrum jak się udało, to podali inny numer a tam lipa.. Piszcie koniecznie jak coś będziecie wiedzieć!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Angelus Mock Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.05.10, 17:29 Hej. Czy ktoś wie, czy są potrzebni ludzie do np. napełniania worków z piaskiem, noszenia, etc? Ewentualnie gdzie można pytać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Remik Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 17:43 Właśnie. Jeśli coś wiedzie, to dajcie znać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Natalia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 18:09 Dzwoniłam do CZK. Na razie nie potrzebna jest pomoc mieszkańców, ale jutro na pewno będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Natalia Oława potrzebuje wolontariuszy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 18:43 wroclaw.naszemiasto.pl/serwisy/powodz_2010/421186,olawa-znow-potrzebna-pomoc-przy-walach,id,t.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tynek Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 18:41 ze strony: wroclawzwyboru.blox.p "godz. 18.35 - Paweł o sytuacji na Wojnowie: "Przejeżdżałem przed chwilą koło boiska przy szkole na Wojnowie. Mieszkańcy sami pakują piasek w worki i wywożą własnymi samochodami na wały. Na pewno potrzebują chętnych rąk do pracy." " Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Papciock Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.wroclaw.mm.pl 21.05.10, 18:56 Najlepiej zadzwonić do CZK. Powiedzą gdzie najbliżej jest potrzebna pomoc. Można też słuchać Radia Wrocław. Przed sekundą usłyszałem, że pilna pomoc jest potrzebna w Oławie i Jelczu Laskowicach. Może warto wsiąść w samochód i podjechać pomóc. Wtedy jutro będziemy wiedzieć jak to robić. Zresztą dziś przez cały dzień też było co robić. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Natalia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 19:02 Ale ja DZWONIŁAM do CZK i tam twierdzą, że wolontariusze nie są potrzebni! Ludzie, piszcie, gdzie jest potrzebna pomoc! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Papciock Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.wroclaw.mm.pl 21.05.10, 19:48 Natalia, Uleganie panice jest równocześnie niepotrzebne bezsensowne i szkodlwe. Jeśli naprawdę chcesz pomóc, to pojedź do Oławy albo Jelcza- Laskowic i zgłoś się do dowolnego policjanta. Jeżeli nie możesz tam pojechać, to odpocznij sobie, bo jutro na pewno będziesz miała opór pracy we Wro. Jeżeli ludzie z CZK mówią, że nie jest potrzebna pomoc, to nie jest. W końcu to oni decydują gdzie jedzie każdy worek z piaskiem. P. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Natalia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.magma-net.pl 21.05.10, 22:38 Jestem na Kozanowie, własnie robię sobie przerwę. Od 20.00 sypałam piasek do worków. Tu JEST potrzebna pomoc. Od 20.00 pracują ci sami ludzie, nie przybywa nikogo nowego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: justyna Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 23:15 gdzie trzeba pojsc pomagac?????? sleza? odra? kobiety tez moga? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Natalia Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.magma-net.pl 21.05.10, 23:19 Każde ręce do pomocy się przydadzą. Chodzi o wał przy Ślęzie, podobno gdzieś jeszcze budują, ale nie wiem dokładnie gdzie. Dopijam kawę i wracam tam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: justyna kozanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 23:21 jestem z kozanowa i nie wiem gdzie trzeba pojsc pomagac. czy nad odre czy nad sleze a moze na te najbardziej zagroze domki kolo slezy - nowo wybudowane prosze o info Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: justyna Re: kozanów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.10, 23:23 ten budynek za kosciolem czy te domki zolte kawalek dalej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 21:43 Potrzebni ochotnicy do pomocy do wzmocnienia wałów na sołtysowicach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stydent Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.finemedia.pl 21.05.10, 23:00 W akademiku przez radiowęzeł właśnie posłano wiadomość, że są potrzebne osoby przy umacnianiu wałów na ulicy Śniadeckich" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Wolnotariusze do pomocy w mieście przy powodz IP: *.chello.pl 22.05.10, 16:15 Kotowice. Brakuje rąk do pracy. q '97 zalali je,żeby woda nie dotarła do Wrocławia,niestety zalało wtedy i kotowice i Wrocław. Pomóżmy tym ludziom! Odpowiedz Link Zgłoś