12.06.10, 13:09
Prosze o wasze opinie na temat nowego ośrodka laryngologicznego Medicus We
Wrocławiu,godny polecenia czy nie?
Obserwuj wątek
    • Gość: Jancziik Re: Medicus IP: 193.59.73.* 19.07.10, 21:31
      Daj spokój. Trzy podejścia, z koniecznosci, kolejki jak za PRLu, po 2 godziny
      spoznienia, laska pańska ze strony obslugi. I tylko parcie na zabiegi, zabiegi,
      zabiegi prywatnie u nich. Odradzam, zreszta sprobuj, to sie przekonasz,
    • ib_k Re: Medicus 20.07.10, 18:29
      ulunia_dominiczek napisała:

> Prosze o wasze opinie na temat nowego ośrodka laryngologicznego Medicus W
      > Wrocławiu,godny polecenia czy nie?

nie jest taki nowy, dobre kilka lat funkcjonuje, mają zdecydowanie najlepszy
      sprzęt diagnostyczny we wrocławiu, terminy długie ale warto czekać, polecam dr
      Gawrona, szczególnie dla dzieci
      • anyx27 Re: Medicus 20.07.10, 19:34
        Nowy? ja tam była ponad rok tempu na badaniu tympanometrii z córką. Badanie
        zrobione z dnia na dzień, szybko, miło. Ja polecam :)
    • dejwis314 Re: Medicus 22.07.10, 08:17
      Witaj,
      z Medicusem przy Wyszyńskiego miałem kontakt 2 razy. Ostatnio byłem
      tam z dzieckiem, a trochę wcześnie mój tato miał zabieg likwidujący
      chrapanie. No ale do rzeczy :) Umówieni byliśmy na konkretną
      godzinę, przyszliśmy i od razu przywitała nas miła pani z recepcji
      (mam nadzieję, że moja żona tego nie będzie czytała:)), pani
      skierowała nas do poczekalni, gdzie za chwilkę przyszedł po nas
      lekarz (w sprawach dziecięcych polecam dr Gawrona - świetny
      specjalisty i bardzo sympatyczny człowiek), badania były bardzo
      dokładne, na faktycznie (jak ktoś już pisał tutaj) chyba najlepszym
      sprzęcie diagnostycznym we Wrocławiu. Trafnie postawiona diagnoza,
      dziecko wyleczone, czego chcieć więcej?! Zdecydowanie polecam - i
      jeśli kiedykolwiek będę miał jeszcze problemy laryngologiczne na
      100% znów ich odwiedzę.
      Podobnie rzecz się miała z zabiegiem na chrapanie u mojego taty,
      najpierw założyli mu jakieś urządzenie diagnozujące oddech podczas
      snu (założyli w klinice i poszedł z tym normalnie do domu), rano
      znów do kliniki, odczytali wynik, postawili diagnozę i zabieg.
      Zabieg trwał może z godzinę, a 2 godziny później tato wyszedł już do
      domu! Po prostu rewelacja :) Chrapanie usuniętę, wszyscy szczęśliwi:)
      Podsumowując - z czystym sumieniem polecam tę klinikę wszystkim z
      problemami laryngologicznymi.
      Życzę zdrowia:)
    • maria_n1978 Re: Medicus 29.07.10, 11:14
      Witam,
      Byłam w kilkukrotnie w Medicusie i zawsze wychodziłam zadowolona. To
      prawda, że każda wizyta kosztuje, no ale coś za coś. Jeśli chodzi o
      mnie, to wolę zapłacić te 20-30 zł więcej niż u innego lekarza i
      mieć pewność, że przyjmie mnie prawdziwy specjalista, a nie doktor,
      który przerobił sobie pokój w bloku na gabinet :)
      A co do opóźnień, zdarzają się ale nie jest to regułą, też zdarzyło
      mi się czekać czasami 20-30 minut ale tak czy inaczej warto odczekać
      nawet te pół godziny niż spędzić kolejne 3 dni na chodzeniu po
      innych lekarzach.
      Reasumując, mogę z całą stanowczością polecić Medicusa.
    • Gość: ale Re: Medicus IP: *.chello.pl 30.07.10, 21:56
      Ja chodze z córka do Medicusa od 3 lat. Opóźnienia rzeczywiscie sa
      denerwujace zwłaszcza, że z małym dzieckiem trudno usiedzieć. Jednak
      poziom leczenia i sprzęt uważam za bezkonkurencyjny. Ja miałam
      migdał usuwany w szpitalu państwowym dawno temu, ale do tej pory
      wpominam to jako koszmar (przywiązywanie do fotela, chrupanie
      usuwanego migdała i krew chlustajacą do gardła). Dlatego
      postanowiłam zrobic to prywatnie. Koszt 2500zł. Pokój jest
      dwuosobowy z łazienką, telewizorem (programy UPC), w szafkach na
      ubrania zamykanych na klucz jest także sejf. Obok pokoju jest aneks
      kuchenny z zaopatrzona lodówką. Rodzice moga sie napić kawy lub
      herbaty i przygotowac kisiel lub budyń ekspresowy ewentualnie serek
      Danio dla dziecka. Wszystko nowiutkie i czysciutkie. Córka zniosła
      zabieg komfortowo (w znieczuleniu ogólnym) Miała tylko przez 30 min
      kryzys (strasznie marudziła) po narkozie, ale potem zasnęła i kiedy
      wstała, zachowywała się jakby nic sie nie stało. Po paru godzinach
      wróciłysmy do domu. Nic jej nie boli, a energia ja rozpiera.
    • Gość: chyba_ty Re: Medicus IP: *.medicus.wroc.pl 05.08.10, 14:21
      Zdecydowanie polecam.
      Miałem tam zabieg prostowania przegrody nosa. Szczerze mówiąc to po
      przeczytaniu wszystkich forów, opinii i wyznań w internecie szedłem
      na zabieg z duszą na ramieniu:) Wszystko odbyło się bez
      najmniejszych komplikacji, żadnych siniaków, podbitych oczu,
      napuchniętego nosa. Kolega mnie zobaczył dzień po zabiegu i mówi "Ty
      już miałeś zabieg czy jeszcze przed jesteś?" To mówi samo za siebie,
      zero śladów :) Zabieg był w znieczuleniu ogólnym, nic nie bolało i
      gdybym wiedział, że tak to wygląda, to już dawno bym się tam
      zgłosił. Fakt, że zabieg kosztuje niemało ale przecież tu chodzi o
      moje zdrowie i na nie na pewno nie będę oszczędzał pieniędzy. Tak
      więc jeśli ktoś chce być profesjonalnie, fachowo i uprzejmie!
      przebadany i zoperowany, to polecam Medicusa
    • Gość: bezmigdałków Re: Medicus IP: *.medicus.wroc.pl 26.08.10, 10:59
      To nie byla autoreklama:)
      Leze sobie wlasnie w Medicusie w cieplym lozku po usunieciu migdalkow:) Tak na
      swiezo spostrzezenia:
      - wszystko zgodnie z zapewnieniami odbylo sie bez komplikacji, bez bolu i
      praktycznie bez krwi (w porownaniu z moim znajomym, ktory mial w szpitalu
      usuwane migdalki, to przez 3 dni nie mogl mowic z bolu i plul krwia - bleee)
      tutaj nic takiego nie ma miejsca i praktycznie nic mnie nie boli. Lekarze
      bardzo mili, sprzet super (widac, ze swiatowa klasa), pielegniarki pomocne i w
      ogole wszytko dobrze jak na razie:) Dzisiaj wychodze i musze powiedziec, ze
      warto bylo wydac pieniadze i zoperowac sie tutaj. Polecam i zycze zdrowia
      (sobie tez:))
    • marlena08_1974 Re: Medicus 26.08.10, 12:36
      Ośrodek nie taki nowy. Ja tam chodzę z córką od 2 lat. Głównie do dr Gawrona,
      ale czasami też do dr Jaworskiej. W tej chwili nie ma dla mnie lepszych
      laryngologów we Wrocławiu. Wszystko najwyższa klasa wyprzedzająca o lata swoją
      konkurencję. Polecam oczywiście
    • agamar1980 Re: Medicus 27.08.10, 08:56
      Fajnie ale dla mnie trochę za drogo:(
      Dziwią mnie tylko opinie spiskowców, że reklama, że kłamstwo ludzie skąd w Was
      tyle zawiści? Ośrodek jest na prawdę godny polecenia i takie opinie są
      przecież możliwe, a wypisujecie, że reklama, że farmazony. Pewnie nigdy tam
      nie byliście nawet. Wiem, że każdy Polak jest najmądrzejszy i we wszystkim
      węszy spisek, jak ktoś dobrze o czymś pisze i to z własnej woli, to na pewno
      jakaś ściema. Ludzie opanujcie się!
      Ja też sobie napiszę dobrze o Medicusie i spróbujcie mnie tylko od kłamców
      wyzwać. Grrrrrrr
      I to tyle, aż się wkurzyłam przy piątku i to z samego rana.
      A gdyby ktoś chciał ze mną podyskutować, to proszę na priv
    • Gość: Gabi Re: Medicus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.10, 20:35
      Witam. We wtorek, nasza 2,5 roczna córeczka przeszła we Wrocławskim Medicusie operację, w znieczuleniu ogólnym, wycięcia tzw. trzeciego migdałka i zmniejszenia migdałków podniebiennych. Zależało Nam na czasie więc zdecydowaliśmy się poddać JĄ zabiegowi prywatnie. Jesteśmy BARDZO zadowoleni. Diagnozę postawi i zabieg przeprowadził dr Wojciech Gawron- specjalista otolaryngologii i otolaryngologii dziecięcej. Zabieg zakończył się bez komplikacji i już godzinę po nim widać było efekty. Mieszkamy ponad 80 km. od Wrocławia ale nie żałujemy że musieliśmy dojeżdżać- przeciwnie, cieszymy się że trafiliśmy do Medicusa i że Naszą córeczką zajął się świetny zespół specjalistów. POLECAM MEDICUSA.
      • Gość: gosc Re: Medicus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.09.10, 13:10
        Witam,
        dwa i pół roku temu wycinali tam 3 migdała synkowi(niestety odrósł)wszystko na wysokim poziomie,super sprzet, duzo czasu i cierpliwosci dla pacjenta. Niestety od jakiegość czasu się strasznie popsuli, mają straszne parcie na zabiegi i nieporównywalnie mniej czasu dla pacjenta, bardzo mily i kompetentny dr Gawron nie jest juz taki skrupulatny jak dawniej, ma dużo mniej czasu na to żeby wizyta przebiegała tak ,jak dawniej, niestety widac,ze zależy im wylącznie na kasie i umawiają pacjentów co 10 minut, stad ten pośpiech i kolejki. Po ostatnich wizytach czuje sie zawiedziona, starali sie na początku,wyrobili sobie markę, a teraz mam wrażenie,że chodzi niestety TYLKO o kasę:(
    • anika-1980 Re: Medicus 30.09.10, 09:07
      Mój chłopak miał tam zabieg likwudujący chrapanie 2 miesiące temu. Chrapanie ustało, wszystko ok, miła obsługa, świetni specjaliści. Fakt, zabieg kosztuje ale na prawdę było warto wydać te pieniądze i mieć święty spokój. Ze swojej strony polecam Medicus.
            • osmiorka Re: Medicus 24.01.11, 13:03
              Tak czytam negatywne opinie na temat Medicusa i żal mi tych ludzi, którzy je piszą. To, że jest to placówka prywatna, to nie znaczy, że pracują tam debile, którzy chcą tylko zarobić! Oni także leczą! I to skutecznie! Każdy z nas chce (chciałby) dobrze zarabiać, ale nie każdy ma ku temu możliwości. Oni mają, zatrudniają ekspertów w swojej dziedzinie, są profesjonalni, mają super sprzęt a za to wszystko się płaci!!! Niestety! W takich czasach żyjemy. Sama tam leczę synka na przerost trzeciego migdałka, który prawdopodobnie w końcu będzie do usunięcia, ale nikt nigdy mnie nie namawiał, żebym ten zabieg robiła u nich. Gawron (bo do tego lekarza chodzimy) nic takiego mi nie sugerował, mówił, ze da mi skierowanie na zabieg jeśli nic się nie zmieni do następnej wizyty. Dopiero jak sama spytałam czy On tez robi takie zabiegi, to się dowiedziałam, ze tak. I kurcze zrobię TAM ten zabieg jak będzie trzeba, ale tylko dlatego, że chcę aby moje dziecko jak najmniej cierpiało - skoro jest taka możliwość. DAM im zarobić, bo im ufam, wiem, że dziecko nie będzie miało traumy z dzieciństwa, że będę mogła być przy nim póki nie zaśnie! ZA TO SIĘ PŁACI KAŻDE PIENIĄDZE! A że Oni zarabiają na nas... no cóż... jak ktoś chce się uczyć całą swoją młodość zamiast imprezować to potem zarabia! Tyle!
              • Gość: luks Re: Medicus IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.11, 02:00
                do dr Gawrona chodziłem jak jeszce medicus nie istniał, a dr Gawron jeździł nawet na wizyty domowe :)
                już w medicusie zrobiłem sobie przegrodę i jestem b. zadowolony. teraz moja córka jest w trakcie leczenia migdała i mam nadzieję, że obejdzie się bez zabiegu - nie ma żadnego parcia ze strony lekarza - nawet pocieszał, że ich statystyka mówi, że ponad 60% dzieciaków udaje się wyleczyć bez zabiegu..
                czekanie było od początku - komuś może się nie podobać w prywatnej klinicie i ma do tego prawo. ale spójrzmy na to w ten sposób - mogliby sobie obniżyć liczbę pacjentów, podwyższając cenę - już podwyższyli od powstania kliniki chyba z 80 na początku do 120 teraz .. pewnie mogliby podwyższyć do ponad 150 i klinika stałaby się elitarna ale już wielu ludzie (w tym mnie) pewnie skłoniłoby do szukania innych lekarzy..
                ostatnio otwarli drugą klinikę w okolicach g.wnolii, ale wciąż się czeka.....
              • Gość: mamajulki Re: Medicus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.11, 21:38
                a ja włśnie jestem po zabiegu usunięcia 3 migdałka u córki.Myślę że mogę sporo powiedzieć ponieważ my spędziłyśmy dobę na oddziale.Operował dr.Gawron.Opieka jest wyjątkowa pielęgniarka co chwilę w nocy do nas przychodziła i sprawdzała stan córki.Co do syt. przed zabiegiem to tak jak wszędzie córka dostała syrop i leżała sobie oglądając bajki.Po ok.1/2 h przyjechali po nią z łożkiem odprowadziłam ją do drzwi sali przygotowań i tyle dalej nie wolno:(
                Widoku córki nie zapomnę nigdy taka bezbronna obracała główke w moim kierunku...Zaraz po wybudzeniu przywożą dzieci na salę akurat córka była w fatalnym stanie strasznie jęczała i długo nie zasypiała choć zapewniali mnie przed zabiegiem że po wybudzeniu zaraz przy mnie zaśnie.;ale dzieci są różne moja akurat potwornie jęczała i zwijała z bólu.zasnęła po około 45 min. potem było już lepiej tyle że jedna pani tak wyjęła wenflon że córka zemdlała.Po powrocie do domu dr.Gawron dzwonił do nas proponował kontrole bezpłatną.Wszystko super tylko dziecko cierpi tak samo a jeśli chodzi o wygląd sali itp.to dziecko nawet nie pamięta.

Podsumowując chyba drugi raz nie zdecydowałabym się na ten zabieg prywatnie chyba że miałaby mieć podcinane migd.boczne to tak bo metodą koblacji w szpitalach nie robią.
                pozdrawiam wszystkich!!!
    • Gość: Piotr Re: Medicus IP: *.range86-177.btcentralplus.com 01.07.13, 01:28
      Bylem w Medicusie kilka lat temu na badaniu sluchu (mojej polrocznej wtedy corki) i byla to moja pierwsza i ostatnia wizyta. Porazka i chamstwo ale po kolei: Przy rejestracji telefonicznej podano mi z tego co pamietam okolo 400 zlotych za badanie. Po przyjezdzie poproszono mnie o ponad 700! Zaplacilem bo jechalem z daleka a mialem przy sobie karte kredytowa. Powiedziano mi ze to pomylka rejestratorki (jesli dodawanie na poziomie podstawowki jest nieosiagalne dla rejestratorki Medicusa to przynajmniej powinna wykazac sie znajomoscia obslugi telefonu i zadzwonic wczesniej ze sprostowaniem). Samo badanie bylo pod narkoza wiec poza pania technik byl tez anastezjolog i ktos tam jeszcze. Cala obsluga procz jednej kobiety zachowywala sie jakby tam byla za kare. Jakies glupie teksty i miny. Na poczatku badania do pani technik przyszedl kolega z ktorym caly czas glosno rozmawiala o niedawnych imprezach... co za tupet, tym bardziej ze ta sama techniczka wczesniej prosila o cisze bo nie moze sie skupic. Po badaniu okazalo sie ze pracownicy Medicusa nie wiedza gdzie maja wybudzic corke z narkozy, bo nie ma wolnych miesc. Amatorzy, umawiaja badania za 400, na miejscu kaza placic 700 a nie wpadli na to ze potrzebuja lozka. Dzwonilem tam kiedys ze skarga ale szefowie byli niedostepni. Dla mnie Medicus w Wroclawiu to porazka i chamstwo na calej linii. To bylo kilka lat temu. Nie wiem jacy sa dzisiaj ale mnie to juz nie dotyczy. Corka byla obustronnie implantowana za granica a moja noga nigdy wiecej w Medicusie nie postoi. Poszedlem tam za namowa i to byl moj najwiekszy blad. Z tego co wiem niektorzy rodzice dzieci z implantami tez wola jezdzic za granice mimo ze do Medicusa maja kilkanascie kilometrow.
    • Gość: olusia Re: Medicus IP: 46.7.14.* 10.07.13, 20:01
      Zdecydowanie polecam!!!Mój sześcioletni wówczas syn miał ogromny problem z migdałami, miał bezdechy i non stop łapał infekcje i zapalenia migdałów. Zmuszona poniekąd sytuacją ( mieszkam zagranicą) musiałam pilnie szukać prywatnej kliniki. Obsługa była bez zarzutów-otrzymaliśmy szybki termin konsultacji. Konsultacja odbyła się na najwyższej klasy sprzęcie, lekarz była bardzo miła, zadawała dużo pytań i stwierdziła, że muszą usunąć wszystkie 3 migdały. Zabieg był bardzo kosztowny (3200zł), aczkolwiek uważam, że jest to cena wprost proporcjonalna do oferowanych usług. Byliśmy w medicusie 2 dni+ 1 noc ja przebywałam z synem. Sale są dwuosobowe, wspaniale urządzone, z prywatną osobista łazienką, w szafach sejfy, na korytarzu aneks kuchenny do dyspozycji pacjentów, lodówka pełna danonków, kawa, herbata, dystrybutor z wodą. W cenę wliczona jest również wizyta kontrolna, więc nie ponosiłąm dodatkowych kosztów. Obsługa jest bez zarzutów, w pełni profesjonalna.Polecam!
    • Gość: ZW Re: Medicus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.15, 23:01
      Właśnie znalazłam w necie pracę dwóch chyba najbardziej znanych lekarzy z Medicusa na temat ziarniniaka wegenera i krew mnie zalala. Kilka lat temu zaliczyłam u nich kilka wizyt, jakieś zabiegi, łatać chcieli mi dziure w przegrodzie, tylko żadne z nich nie zauważyło, że to właśnie ziarniniak wegenera. Tak więc opinia jest oczywista - odradzam. Polecam we Wrocławiu Centrum Profesorskie, a szczególnie Panią Kręcicką:-) życie mi uratowała.
    • ludmil71 Re: Medicus 11.02.18, 08:52
      nie jestem zadowolona, bylam tam poki co raz. kolezanka z pracy polecila dr Gawrona, ale niestety terminy ma tak pozajmowane, ze nawet nie da sie oficjalnie do niego umowic, ale zachecona tym, ze maja super sprzet i tak sie zapisalam do losowo wybranej lekarki - Marii Wachałowicz. Pierwsze wrazenia? Korpo-design, przerost formy nad trescią i niemiła recepcjonistka, mówiąca z przekąsem, jakby uważała się za lepsza. kiedy dopytalam np. raz jeszcze gdzie znajduje sie szatnia to "zrobila mine" jeszcze raz mi tlumaczac - ok kobieto ty moze to wiesz bo tam siedzisz codziennie, ale ja jestem pierwszy raz!!! poza tym przerost formy na trescia - daja tablet, ktorym mozna sie pobawic i na ktorym wyswietla sie informacja ze mozna wejsc do lekarza UUUU WOW! no wiec czekam az mi sie cos tam pojawi, a z internetu i tak korzystam na komorce... no i tak czekalam 40 minut, bo takie bylo opoznienie. wszystko to by bylo do przezycia gdybym zostala godnie obsluzona, przebadana. pani lekarce bardzo sie spieszylo, cala wizyta miala tempo ekspresowe, zapewne tez dlatego, zeby nadrobic na opoznieniu. Ale co mnie to obchodzi? Trwalo to moze max. 15 minut a kosztowalo 200zl. Nie dowiedzialam sie wiele, chodzilo o moje watpliwosci co do koniecznosci wykonania zabiegu przegrody nosa i malzowin nosowych. Mam juz skierowanie, ale chcialam to skonsultowac, dowiedziec sie jakie sa opcje. Zastanawialam sie tez czy przy tej okazji moze nie pomniejszyc nosa prywatnie robiac wszystko, bo mam taki kompleks. Nie dostalam zadnej konkretnej odpowiedzi, pani mowila "chyba", "ja bym", "moze". Jakby gdybala, zamiast dac mi konkretna informacje. Bardzo sie nakrecila na fakt tego ewentualnego pomniejszenia nosa i odrazu chciala mnie splawic zapisujac do chirurga na kolejna wizyte za 200zl. Oczywiscie chirurga nie bylo na miejscu i musze czekac. Jedyne co bylo na plus ze faktycznie maja dobry sprzet, wprowadzaja mala kamerke do nosa, robia zdjecia. Ale w tym przypadku niewiele z tego wynikalo. Moze u innych lepiej? a ja wyjatkowo zle trafilam?
    • Gość: NIgdy więcej Re: Medicus IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.01.20, 09:34
      Medicus to maszynka do robienia pieniedzy. Jak ktoś ma ich za dużo to polecam. Jestem niezadowolona z podejścia Pana Presia do pacjenta. Wszystko odbywa się w pośpiechu, małe zaangażowanie w problem chorego, wyraźna rytyna w pracy, realizacja procedur jak z konspektu; skąpy wywiad, badanie, recepta. Co do badania to miało być w kwocie 220 zł wykonane endoskopowe badanie zatok a nic takiego nie miało miejsca skoro skierował na TK zatok bo chciałby widzieć ujścia zatok. Słaby kontakt z pacjentem i ogólnikowe wyjaśnienia. Na koniec poddenerwowanie wraz z podniesionym głosem z powodu zadawanych pytań. Był to znak, że czas już opuścić gabinet. Zanim wyszłam z gabinetu kątem oka zauważyłam, że podnosi słuchawkę telefonu tak bardzo mu było śpieśno aby się z kimś skontaktować. Pacjent pożądany ale tylko do momentu zapłaty za wizytę w recepcji przed wejściem do gabinetu. Po zapłaceniu jest juz tylko intruzem.
      ODRADZAM !
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka