Dodaj do ulubionych

Wywiad z panem Kosendiakiem

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.05, 07:57
W piątkowej Wieży Ciśnień, dodatku do Gazety Wyborczej, ukazał sie wywiad z
panem Kosendiakiem. Można sie tam wiele dowiedzieć na temat kulisów decyzji o
powołaniu szefa Wratislavii. Odpowiedając na pytania pan A.K. obnaża swoją
niekompetencję i brak kwalifikacji na to stanowisko. Z wywiadu wynika jasno,
że Andrzej Kosendiak sam latał po mieście i zbierał podpisy pod swoją
kandydaturą, nie wiadomo kto list napisał , bo nikt się nie przyznaje, ale
skoro tylko on z tym listem chodził...? Okazuje sie też, że mamy do czynienia
z artystą partyjnym i ideowym. Dobrze by było, gdyby czytelnicy
zainteresowani kulturą w tym mieście mogli przeczytać ten wywiad w wersji
internetowej GW.
Obserwuj wątek
    • ga_ma Re: Wywiad z panem Kosendiakiem 08.10.05, 08:14
      Gość portalu: Sceptyk napisał(a):

      >
      > Dobrze by było, gdyby czytelnicy
      > zainteresowani kulturą w tym mieście mogli przeczytać ten wywiad w wersji
      > internetowej GW.

      No co Ty? Jeszcze by skomentowali :) Teraz to mało poprawne politycznie :P
      • Gość: Krzyś Re: Wywiad z panem Kosendiakiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.05, 13:02
        Ten wywiad najlepiej świadczy o inteligencji pana Kosendiaka. Bo trzeba być
        wyjątkowo nierozgarniętym, by się tak masochistycznie obnażać i kompromitować,
        stawiając jedocześnie w wyjątkowo kłopotliwej sytuacji swych mocodawców.
        • Gość: M.Sołtys Re: Wywiad z panem Kosendiakiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.05, 22:05
          A mnie zastanowiło w tym wywiadzie podejście Pana Domagały do Pana Kosendiaka. Chyba udało się namierzyć naszej GW nowego wroga publicznego;). Pozdrowienia!
    • Gość: Basia Re: Wywiad z panem Kosendiakiem IP: 85.219.137.* 17.10.05, 13:52
      Każdy rozumie tekst tak jak chce. Nie podzielam dotychczasowych opinii
      przedstawionych na forum. Tak na marginesie, to Ci co aprobuja Pana A.
      Kosendiaka nie mają ani ochoty, ani czasu na dyskusje utrzymane na żenująco
      niskim poziomie proponowanym przez sceptycznych internautów.Pozdrawiam i
      wyłączam się z tej dyskusji, co oprócz jadu, nie wnosi nic pozytywnego do
      spraw kultury.
      • Gość: krysia Re: Wywiad z panem Kosendiakiem IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 18.10.05, 10:54
        Fakt, bo oproc kompropmitacji p. Kosendiaka i jady dystkutatntow tu nie a co
        mialoby byc? rzetelna rozmowa paretyjna ?
        • Gość: Sceptyk TKM Kosendiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.05, 21:19
          Pierwszym medialnym posunięciem pana Kosendiaka na stanowisku dyrektora
          Wratislavii jest poparcie dla kandydatury Lecha Kaczyńskiego, czyli
          odwdzięczenie sie swojej partii za stanowisko (nadal natomiast nie ma
          kandydatów na dyrektorów artystycznych). Mieliśmy dobrze ustawioną partyjnie
          panią LdO to teraz mamy TKM Kosendiaka. Ludzie!!! Kiedy będziemy żyli w
          normalnym kraju?
          • bolek5 Re: TKM Kosendiak 19.10.05, 09:29
            Witam!

            Gość portalu: Sceptyk napisał(a):

            > (...) Mieliśmy dobrze ustawioną partyjnie
            > panią LdO to teraz mamy TKM Kosendiaka.

            Moment, moment. Istnieje zasadnicza różnica. LGdo została Dyrektorem
            Wratislavii bez politycznych koneksji. Wrocławskie SLD - wiecznie chorujące na
            brak interesujących medialnie osobowości - zaczęło się do niej mizdrzyć, gdy
            miała już na tym stanowisku mocną pozycję. Na ile rozumiem obecną sytuację,
            kariera Pana Kosendiaka - zarówno polityczna jak i menedżerska - przebiega w
            diametralnie odmienny sposób.

            Pozdrawiam

            Bolek
            • Gość: stary wiarus Re: TKM Kosendiak IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 19.10.05, 16:56
              Jestes Bolek w małym będzie.Jak Strugała obejmował festiwal byl w Komitecie
              Wojewódzkim PZPR. To on zaprosił LO na stanowisko rzecznika prasowego z
              wiadomym poparciem. Nikt bez poparcia by wtedy nie przeszedł.Potem ich sprawy
              się rozeszły i nagle jak grom LO została dyrektorem i obwołała się Generalnym.
              Takiej funkcji przedtem nie było. Moim zdaniem zawsze miała poparcie w starej
              nomenklaturze.Kosendiak to jest taka sama droga ale znacznie mniej forsy.
              • bolek5 Re: TKM Kosendiak 19.10.05, 19:16
                Witam!

                Gość portalu: stary wiarus napisał(a):

                > Jestes Bolek w małym będzie.

                A ja myślę, że przesadzasz ;) Z tego co pamiętam, LGdO w początkowym okresie
                faktycznie korzystała ze wsparcia Strugały, ale sugestia, że on z kolei swoją
                pozycję zawdzięczał członkostwu w KW PZPR brzmi nieco groteskowo. Poza tym już
                od 1997 czy 98 roku organem założycielskim dla Festiwalu stał się Sejmik
                Województwa kierowany przez AWS. To dla nich J.Kaczyński wymyślił hasło TKM.
                Gdyby LGdO już wówczas była w politycznym obozie lewicy, poleciałaby ze
                stanowiska w "tri miga". Ale nie poleciała.
                • Gość: stary wiarus Re: TKM Kosendiak IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 20.10.05, 11:29
                  Witam Cię ponownie
                  Szczegółów mogę nie znać ale jego pamiętam jak był w KW PZPR i p. LG, jak
                  przyjechala z Madagaskaru i rozpoczęła pracę w TV, na drugo powołał ją
                  Strugała na rzecznika . Wszystkie stanowiska były kontrolowane
                  • Gość: Krzyś Re: TKM Kosendiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 22:24
                    Owszem, T.Strugała powołał panią Lidię G. na rzecznika prasowego, bo liczył że
                    dzieki swym koneksjom wśród VIP=ów pomoże mu w załatwieniu kasy.Choć wtedy
                    wydawało się wszystkim że pani Lidia jest małą płotką. No i się przeliczył, bo
                    ona Strugałę wykolegowała. Bo to taka niepozorna spryciula; niby do SLD nie
                    należała ale SLD popierał ją jako kandydata na prezydenta Wrocławia. To tylko
                    ktoś naiwny może sądzić że ona z SLD nie miała nic wspólnego.
                    • Gość: Sceptyk Re: TKM Kosendiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.05, 08:44
                      Krzys ma racje. Dodam , że Lidia GdO zaczęła pracować dla Festiwalu, kiedy PZPR
                      dawno nie było, ale miała świetne koneksje z panami z SLD. Co z tego, że
                      formalnie chyba do nich nie należała, skoro na wszystkich eseldowskich
                      spotkaniach zawsze siedziała blisko Krasonia i Szmajdzińskiego i popierała
                      Aleksandra Kwaśniewskiego a teraz jest ich posłem do eurparlamentu.Zaczynała
                      jako zwykła adna panienka od rzecznikowania a szybko zastąpiła i wykolegowała z
                      festiwalu swojego szefa.
                      Natomiast pan Andrzej Kosendiak swoja karierę zaczął u boku Kazimierza
                      Ujazdowskiego, jako gość na posyłki. W czasie kampanii Rafała Dutkiewicza jako
                      PiS zaprzyjaźnił się z prezydentem (na spotkania przyjeżdżał razem z nim
                      samochodem)i nie odstępował go na krok, został jedynym doradcą od kultury i
                      jednym z najbliższych współpracowników. Karierę robił błyskawicznie, powoływał
                      i obsadzał swoimi ludźmi nowe festiwale (Forum Musicum), organizował drogie
                      koncerty, występował sam (czasem syn) na imprezach organizowanych przez
                      miasto. Z nikomu nieznanego, a jak znanego to źle ocenianego faceta, wyrósł na
                      najważniejszego menago od kultury na Dolnym Ślasku. Zorientowani w urzędzie
                      twierdzą, że jest typowym dworakiem, zawsze w półukłonie i podszepcie, jak nikt
                      posługuje się pochlebstwem i intrygami.Ma decydujący wpływ na wydatki
                      kulturalne prezydenta i na granty przyznawane w mieście. Ostatnio zaczyna
                      obsadzać swoimi wydział kultury bo Broda jest na dalszym miejscu w kolejności
                      dziobania. Jak sam nie umie czegoś załatwić, sięga po partyjnych promotorów.
                      Typowa kariera aparytczyka, ale na szczęście im wyżej małpa włazi na drzewo,
                      tym bardzie widać jej tyłek, o czym świadczy jego wywiad dla GW.
                      • bolek5 Re: TKM Kosendiak 21.10.05, 21:13
                        Witam!

                        Gość portalu: Sceptyk napisał(a):

                        > Krzys ma racje.

                        Krzyś nie ma racji. Kosendiaka widziałem na oczy raz w życiu i to z daleka,
                        więc się nie wypowiadam, ale karierę LGdO przez ok. 8 lat oglądałem ze
                        stosunkowo niewielkiej odległości i po prostu _wiem_ że w tym przypadku
                        najpierw była kariera w kulturze a potem trochę przypadkowy skok w politykę.
                        Fakt, że przetrwała przy AWS-ie najlepiej dowodzi, że na początku kariery nie
                        była wiązana z lewicą. Gdyby było inaczej AWS wywaliłby ją tak, jak teraz
                        zrobił to PiS. A wygryzanie Strugały to mit i czarny PR. O ile pamiętam sam
                        Strugała tak opowiadał publicznie o swoim odejściu: poszedł kiedyś do wojewody
                        po kasę i próbował go zaszantażować tym, że jeśli nie dostanie dotacji -
                        odejdzie z Festiwalu. No i wojewoda zaszantażować się nie dał. Strugała uniósł
                        się honorem i trzasnął drzwiami. Potem żałował ale "honor droższy piniędzy" ;)
                        • Gość: Krzyś Re: TKM Kosendiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.05, 07:14
                          Szanowny panie Bolku - bez urazy proszę - ale jeśli chodzi o panią Lidię tojest
                          pan trochę naiwny. Ona niczego nie robi "przypadkowo".
                          • bolek5 Re: TKM Kosendiak 22.10.05, 10:29
                            Witam!

                            Gość portalu: Krzyś napisał(a):

                            > (...) Ona niczego nie robi "przypadkowo".

                            LGdO to zdolny, pracowity i ambitny człowiek więc na pewno prędzej czy później
                            wzięła by się za coś poważniejszego, niż kultura. Natomiast wybór tej a nie
                            innej opcji politycznej wydaje mi się właśnie przypadkowy. Równie dobrze jej
                            kariera mogła potoczyć się inaczej i dziś byłaby popularnym i uwielbianym przez
                            media kandydatem na ministra w rządzie PO-Pis-u.
                            • Gość: stary wiarus Re: TKM Kosendiak IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 22.10.05, 17:32
                              Bolek ma dobre wiadomoswci i znakomitą orientację. Podpisuje sie pod tym i
                              pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka