Dodaj do ulubionych

Nowi Polacy na Dolnym Śląsku

IP: *.ip.nd.e-wro.net.pl 20.10.05, 20:59
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • Gość: xyz Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 21:24
      Uważam,że są to słuszne decyzje.
    • Gość: | Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 21:38
      > Byle to byli europejczycy ... a nie jakies kazachy , czeczeny i inni terrorysci

      a ja szanuje kazdego kto jest gotow ciezko pracowac dla poprawy bytu swojego i
      innych. niezaleznie od koloru skory czy wyznania.


      > Wolna Europa Bez Meczetów !!!

      *wolna* europa bez fanatyzmu i nietolerancji.
      bialej i czarnej.
      • Gość: Grzegorz Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.dip.t-dialin.net 20.10.05, 22:46
        Wolna Europa z tolerancją, ale bez meczetów, bardzo proszę...
        • Gość: Xgen Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.mexico.one.pl / 217.97.164.* 20.10.05, 23:48
          Już są np. W bohonikach i Kruszynianach - maja po kilkaset lat
      • Gość: POLAK Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.wa.bigpond.net.au 21.10.05, 12:00
        Ty idioto! Taka jak Twoja tolerancja doprowadzila do atakow bombowych w
        Londynie!!!!
    • Gość: Lwowianka Wszyscy jesteśmy potomkami cudzoziemców IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.10.05, 13:41
      Mój prapradziadek pochodził z Wirtembergii, a jego małżonka z Palatynatu. Każdy
      z mieszkańców Dolnego Śląska miał cudzoziemskich przodków, ale przeważnie nic o
      nich nie wie. W każdą środę w godz. 17-19 w Klubie "Minerwa" (Teatr Kalambur)
      spotykają się miłośnicy genealogii i tradycji rodzinnej. Polska od wieków
      przyjmowała emigrantów z innych krajów (bracia czescy, hugenoci i inni). Tysiąc
      lat temu żyliśmy w puszczy i byliśmy analfabetami. Cudzoziemcy, którzy wrośli w
      nasz naród, nauczyli nas rzemiosł, rozwinęli polskie rolnictwo, zbudowali
      miasta i pomogli nam zorganizować szkolnictwo. A gdy Polska znalazła się w
      potrzebie, chwycili za broń i stanęli w obronie swej nowej Ojczyzny. Jestem za
      tym by nadawać polskie obywatelstwo tym, którzy nauczą się języka polskiego i
      będą wzbogacać polską naukę i kulturę oraz przyczynią się do ekonomicznego
      wzrostu naszego kraju. Ale nie można być sługą dwóch panów. Jak przyjdzie
      potrzeba muszą jednoznacznie opowiedzieć się za Polską. Również swoje dzieci
      winni posyłać wyłącznie do polskich szkół.
    • Gość: adams Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.145-130-66.mc.videotron.ca 21.10.05, 19:07
      Ile kosztuje kazda taka uroczystosc i dlaczego jest organizowana?
      Polak rodzacy sie na Dolnym Slasku nie jest tak uroczyscie przyjmowany w poczet
      obywateli.
      Urzednicy nie maja innego zajecia, czy zalecialosc komunistycznej miloci do
      wschodnich przybyszy?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka