Gość: Apasz IP: *.ip.nd.e-wro.net.pl 20.10.05, 20:59 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: xyz Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 21:24 Uważam,że są to słuszne decyzje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: | Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 21:38 > Byle to byli europejczycy ... a nie jakies kazachy , czeczeny i inni terrorysci a ja szanuje kazdego kto jest gotow ciezko pracowac dla poprawy bytu swojego i innych. niezaleznie od koloru skory czy wyznania. > Wolna Europa Bez Meczetów !!! *wolna* europa bez fanatyzmu i nietolerancji. bialej i czarnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzegorz Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.dip.t-dialin.net 20.10.05, 22:46 Wolna Europa z tolerancją, ale bez meczetów, bardzo proszę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Xgen Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.mexico.one.pl / 217.97.164.* 20.10.05, 23:48 Już są np. W bohonikach i Kruszynianach - maja po kilkaset lat Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: POLAK Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.wa.bigpond.net.au 21.10.05, 12:00 Ty idioto! Taka jak Twoja tolerancja doprowadzila do atakow bombowych w Londynie!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lwowianka Wszyscy jesteśmy potomkami cudzoziemców IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.10.05, 13:41 Mój prapradziadek pochodził z Wirtembergii, a jego małżonka z Palatynatu. Każdy z mieszkańców Dolnego Śląska miał cudzoziemskich przodków, ale przeważnie nic o nich nie wie. W każdą środę w godz. 17-19 w Klubie "Minerwa" (Teatr Kalambur) spotykają się miłośnicy genealogii i tradycji rodzinnej. Polska od wieków przyjmowała emigrantów z innych krajów (bracia czescy, hugenoci i inni). Tysiąc lat temu żyliśmy w puszczy i byliśmy analfabetami. Cudzoziemcy, którzy wrośli w nasz naród, nauczyli nas rzemiosł, rozwinęli polskie rolnictwo, zbudowali miasta i pomogli nam zorganizować szkolnictwo. A gdy Polska znalazła się w potrzebie, chwycili za broń i stanęli w obronie swej nowej Ojczyzny. Jestem za tym by nadawać polskie obywatelstwo tym, którzy nauczą się języka polskiego i będą wzbogacać polską naukę i kulturę oraz przyczynią się do ekonomicznego wzrostu naszego kraju. Ale nie można być sługą dwóch panów. Jak przyjdzie potrzeba muszą jednoznacznie opowiedzieć się za Polską. Również swoje dzieci winni posyłać wyłącznie do polskich szkół. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adams Re: Nowi Polacy na Dolnym Śląsku IP: *.145-130-66.mc.videotron.ca 21.10.05, 19:07 Ile kosztuje kazda taka uroczystosc i dlaczego jest organizowana? Polak rodzacy sie na Dolnym Slasku nie jest tak uroczyscie przyjmowany w poczet obywateli. Urzednicy nie maja innego zajecia, czy zalecialosc komunistycznej miloci do wschodnich przybyszy? Odpowiedz Link Zgłoś