Gość: sprawiedliwy
IP: 80.68.236.*
17.02.06, 12:07
Nie znam się na budowie dróg ale czytałem tu i ówdzie że nawierzchnie
betonowe są:
1. Bardziej odporne na mróz i wilgoć
2. Tylko trochę droższe (ok 30 % ale nie chodzi tu o sam materiał bo ten
podobno jest tańszy tylko inną technologię budowania drogi)
3. praktycznie beznakładowe po ułożeniu (można jeździć bez remonów i 30 lat)
Dlaczego więc nowych jezdni nie buduje się z betonu? (i nie chodzi mi o te
gdzie zmienia się tylko nawierzchnie ale przebudowuje praktycznie od zera,
jak np. z ostatnich lat - Braniborska i Stanisławowska, i słynna Sienkiewicza)
Może rozpocząć dyskusję na temat takiego rozwiązania
Efekty będą niemalże natychmiastowe - ponieważ jak wszyscy zapene widzą
pierwsze dziury w asfalcie pojawiają się już po 2 latach eksploatacji.