Dodaj do ulubionych

Lecą głowy za wycięte dęby

    • Gość: Stefan Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.VERIZONE.COM.PL / *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.06, 18:51
      Przecież wrota można podzielić na 2 części i na miejscu pospawać. Wymiar wrót
      jest limitowany drogą dojazdu można je przygotowac z kilku elementów i tak sie
      to robi. Dlaczego RZGW wziął do roboty jakąś nieznaną firmę ?. Przeciez jest
      tyle profesionalnych Firm. Ale jak się mysli tylko o zaskórniakach i bierze się
      niesprawdzone firmy to takie są efekty.
    • Gość: rencista Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.blt.pl 25.03.06, 19:47
      Ja jestem ciekawy dlaczego w m Radecz gmina Brzeg Dolny pozwolono nowemu
      właścieielowi wyciąć bardo i to bardzo dorodne dęby. Dęby zostały sprzedane dla
      właściciela stolarni przez nabywcę a koszt drzedwa napewno był więcej wart niz
      nowo zakupiona działka.
    • jah.rastafari.jest.mym.panem czy można zlożyć wniosek o zwolnienie tych osób? 25.03.06, 20:17
      jak można tak wszystko niszczyć a co dla naszych dzieci zostanie teraz te osoby
      i to cale RZGW powinni posadzić 200 nowych drzew.
    • Gość: Zenek Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.06, 21:41
      Po co ten szum - nowe się posadzi i już
      • Gość: podatnik Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 01:02
        Gdybyś uważał na lekcjach w podstawówce, wiedziałbyś że zanim z sadzonki
        wyrośnie dorodne drzewo, musi minąć kilkadziesiąt lat... półgłówku... Taki
        mądry jesteś? To do dzieła, posadź nowe, proszę cię bardzo, tylko niech będą od
        razu tej wielkości co te wycięte.
    • Gość: janusz Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: 62.233.177.* 25.03.06, 22:27
      a może lepsze by było jak powódz zalała by Wrocław lub Biskupin ,te stare drzewa
      potrzeba wyciąć bo w razie powodzi mogą porozsadzać wały.proszę sobie
      przypomnieć gdzie przeciekały wały w czasie powodzi 100 lecia bo ja widziałem a
      oszołomów to do lasu trzeba wysłać pozdrawiam
    • Gość: podatnik zastanawia mnie jedno... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 00:56
      ..a mianowicie, dlaczego kara za debilizm kilku kretynów ma być zapłacona z
      moich podatków?! Niech każdy kretyn: i ten, który wycinał te drzewa, i ten,
      który wydał takie polecenie, i ten, który podjął się transportu wrót, choć nie
      miał o tym bladego pojęcia - niech każdy znich spłaca te miliony złotych ze
      swoich pieniędzy! Może wtedy coś trafi do ich ptasich móżdżków, jak będą do
      końca życia suchy chleb wpieprzać - a z jakiej racji mamy wszyscy płacić za ich
      bezmyślność?!
    • Gość: emeryt Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 11:26
      Bartosiewicz - gonił nas czas by zamontować wrota - ukłon w stronę firmy
      EKOPOLKON która prowadzi remont śluzy by nie płaciła kar za opóżnienie terminu
      odbioru.
      • homo.vratislaviensis Re: Lecą głowy za wycięte dęby 26.03.06, 13:01
        Oglądałem międzywale. Rzeczywiście powycinano sporo drzew. Komuś wisiało to,
        czy będzie tak, czy inaczej.
        Było wiele innych możliwości dostawy urządzenia, ale tępe głowy poszły po
        najmniejszej linii oporu. Jaja by poobcinać, by zapamiętali na całe życie, że
        przyroda nie jest własnością tępaków.
      • Gość: wrocławiak Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 13:10
        No właśnie. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. I my mamy
        pretensję do rządzących krajem. Niestety taką mamy znaczną część
        społeczeństwa ; niemyślące. Jak wybieramy rządzących tak i oni potem w dół ;
        dyrektorzy, naczelnicy, kierownicy itd. A płacą wszyscy równo. Jak Wam się
        wydaje - jak powinno toczyć się dalej tą sprawę? Bez gadania sprawa przyschnie.
    • Gość: Poszkodowany Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 26.03.06, 13:23
      Prawo Wodne wyraźnie zakazuje lokowania drzew na wałach przeciwpowodziowych.
      Zapis ten nie jest wyrazem wrogości do drzew, a wyłącznie bierze pod uwagę
      bezpieczeństwo ludzi i ich mienia chronionych wałem.
      Wiatry poruszają system korzeniowy i rozluźniają korpusy wałów, co wzmaga
      filtrację wałów w czasie wezbrań powodziowych i nie tylko. Drzewa mogą
      wzmacniać grunty, ale tylko na terenach abrazyjnych ( zsuwy gruntu).
      Na temat lokalizacji drzew na terenach specjalnych (a zwłaszcza budowlach, do
      jakich zalicza się wały) niech się wypowiadają geotechnicy i hydrogeolodzy, a
      nie przyrodnicy i miłośnicy przyrody, chociaż powinni współpracować

      Poszkodowany w czasie powodzi 1997.
      • tia666 Re: Lecą głowy za wycięte dęby 26.03.06, 14:49
        > Prawo Wodne wyraźnie zakazuje lokowania drzew na wałach przeciwpowodziowych

        a co na to pan wicedyrektor Stefan Bartosiewicz RZGW:
        "Już kupiłem sto sadzonek dębów. Posadzimy je w miejscu wyciętych"
        Jesli chodzi o kompetencje tego pana wicedyrektora w tak istonej instytucji jaka
        jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej ... to rece opadaja.
        Te drzewa nie zostaly sciete z obawy na stan walow.
        Dostali pozwolenie na 3 drzewa - chyba tylko debil nie moze zrozumiec ile MOZNA
        sciac drzew.
        Na pozostale 40 drzew nie mieli pozwolenia - ZLAMALI PRAWO i to zrobil
        WICEDYREKTOR RZGW

        > jakich zalicza się wały) niech się wypowiadają geotechnicy i hydrogeolodzy, a
        > nie przyrodnicy i miłośnicy przyrody, chociaż powinni współpracować

        "samowola urzednika" - najgorsze co moze spotkac podatnika, tu juz zadne
        wypowiedzi specjalistow nie pomoga



    • Gość: ekopsycho gawlik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 13:36
      --------------------------------------------------------------------------------
      Gawlik do debil, kiedyś był ministrem środowiska to go po kilku miechach
      zdymisjonowali. Chciał wały z ziemia zrównać a kasę na ochronę
      przeciwpowodziową na kajaki przeznaczyć :-). Co za myślenie, paranoja. Tylko
      wały nie chronią wyłacznie ludzi ale też zwierzęta i przyrodę które mają swoje
      ostoje za nimi. Jak woda zalewa to nie patrzy się czy tam są ludzie czy
      zwierzeta czy robaczki czy jakieś unikalne gatunki kwiatków. Gawlik to cwanik,
      bo mieszka pewnie na obszarze niezalewanym , wysiedlić go na Kozanów i dać mu
      mieszkanie na parterze.
      • Gość: WT Ściąć go jak on ściął dęby! IP: *.e-wro.net.pl 26.03.06, 14:53
        • Gość: ONEG Re: Ściąć go jak on ściął dęby! IP: 80.48.53.* 26.03.06, 15:15
          Nie ma to jak laicy sie zabiorą za komentowanie - Polska to taka dziwna kraj,że
          każdy jest specjalistą od wszystkiego i wszystko jest w stanie obiektywnie
          ocenić - pogratulować ..tylko czemu ponad 50% po wyborach nie ma wstępu do
          media Marktu?
      • Gość: emciu Re: gawlik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 16:33
        hehe , służbowe powinien dostać :-) Jestem za tym by słkadke społeczną na to
        zacząć zbierać. Ale myślę, że są lepsze tereny niż kozanów - znaczy się
        częsciej zalewane. Jestem z kotlin kłodzkiej i co roku moją miejscowść
        (Szalejów) zalewa podczas roztopów :-( boję się co bedzie w tym roku , bo
        śniegu jest co niemaira ja niepamiętam zimy z tak dużą ilościa sniegu a już
        żyję kilka latek. I nikt się zalanymi nie przejmuje , a na budynkach grzyb
        powstaje od wilgoci. Panie Gawlik jak pan taki mądry to się pan zamień z moją
        babcią, która mieszka nad rzeczką, jest prawie co roku zalewana, budynek
        poniemiecki i wilgoć na murach. Tak się dba o zdrowie starych ludzi przymusowo
        przesiedlonych, którzy kiedyś budowali powojenną polskę i nas wychowali.
        Panie polityku wypchaj się pan swoją proekologią , ja chce normalnie żyć i czuć
        się bezpieczny. A jak chcesz by było ekologicznie to daj mi dom poza obszarem
        gdzie wylewa woda, ja w zamian dam ci ten poniemiecki, wszak oni wiedzieli
        gdzie i jak najlepiej budować więc się niemart wytrzyma jeszcze kolejne 100
        lat.
      • xiv Re: gawlik 26.03.06, 22:11

        > Co za myślenie, paranoja.

        No wlasnie - ja sie wlasnie zastanawiam - dlaczego zbudowano Kozanów? Tereny
        zalewowe, nigdy nie przeznaczone na zabudowa mieszkaniowa (park, ogórdki), a tu
        nagle jedno z wiekszych osiedli mieszkaniowych...

        budowanie co raz wyzszych walów nie jest metoda o czym swiadczy chocby przyklad
        walów przy Zoltej Rzece w Chinach

        > wysiedlić go na Kozanów i dać mu mieszkanie na parterze.
        IMHO - wysiedlic Kozanów
    • Gość: ola Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: 87.239.24.* 26.03.06, 18:32
      Chyba od 2005 obowiazuje nowa ustawa o wycince drzew.
      Dyrektorze nieznajomosc prwa szkodzi.W pana przypadku
      powinien pan zimowac na Kleczkowskiej.
      • Gość: podatnik-wrocław A firma BHE Dychów?!? czemu nikt nie mówi o ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.03.06, 19:41
        pociągnięciu do odpowiedzialności tej firmy!! doskonale zdawali sobie sprawę że
        postępują nielegalnie wycinając drzewa. przecież kara nałożona na urząd
        państwowy będzie płacona pieniędzmi podatników!! to może ja sobie sam wytoczę
        proces, oskarżę i wpłacę grzywne?
        • Gość: ta Re: A firma BHE Dychów?!? czemu nikt nie mówi o . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 20:48
          i tak by było najlepij zapłac sam.!!!!!!
    • Gość: ekologik Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 12:51
      Za zamach na świete dęby skazałbym ich na rok pracy przy zalesianiu i rok przy zrywce w Bieszczadach (chcieli być drwalami). Gnojstwo parszywe już pewnie kasę za tę dębinę policzyło. Bydlaki.
    • Gość: Trzezwomyslacy do wszystkich "genialnych" komentatorow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 17:29
      Jak tak wszystkich z RZGW bedziecie wieszac za deby, to nikt was przed powodzia
      nie bedzie bronil, a deszczyku teraz coraz wiecej. I dobrze. Niech was
      pozalewa!!!! Martwie sie drzewkami, moze wejdziecie na jakies, jak wam rzeczka
      wyleje :D Bo jakos nie zdajecie sobie sprawy, ze to jedyna we Wroclawiu firma,
      ktorej zadaniem jest ochrona waszych zadow przed powodzia. No ale co tam woda,
      przeciez z was tacy ekolodzy!
      • Gość: ja nie zapomniałem Re: do wszystkich "genialnych" komentatorow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 20:44
        przydała by sie powtórka z 97 to z tych debów co nie którzy mogli by zrobic
        sobie tratwe i spływac dalej. zas by mieli pretęsie do RZGW ze za mało drzew
        wycieli:-)
    • Gość: karać Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.06, 21:36

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka