Gość: Stefan Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.VERIZONE.COM.PL / *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.06, 18:51 Przecież wrota można podzielić na 2 części i na miejscu pospawać. Wymiar wrót jest limitowany drogą dojazdu można je przygotowac z kilku elementów i tak sie to robi. Dlaczego RZGW wziął do roboty jakąś nieznaną firmę ?. Przeciez jest tyle profesionalnych Firm. Ale jak się mysli tylko o zaskórniakach i bierze się niesprawdzone firmy to takie są efekty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rencista Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.blt.pl 25.03.06, 19:47 Ja jestem ciekawy dlaczego w m Radecz gmina Brzeg Dolny pozwolono nowemu właścieielowi wyciąć bardo i to bardzo dorodne dęby. Dęby zostały sprzedane dla właściciela stolarni przez nabywcę a koszt drzedwa napewno był więcej wart niz nowo zakupiona działka. Odpowiedz Link Zgłoś
jah.rastafari.jest.mym.panem czy można zlożyć wniosek o zwolnienie tych osób? 25.03.06, 20:17 jak można tak wszystko niszczyć a co dla naszych dzieci zostanie teraz te osoby i to cale RZGW powinni posadzić 200 nowych drzew. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenek Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.06, 21:41 Po co ten szum - nowe się posadzi i już Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podatnik Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 01:02 Gdybyś uważał na lekcjach w podstawówce, wiedziałbyś że zanim z sadzonki wyrośnie dorodne drzewo, musi minąć kilkadziesiąt lat... półgłówku... Taki mądry jesteś? To do dzieła, posadź nowe, proszę cię bardzo, tylko niech będą od razu tej wielkości co te wycięte. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janusz Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: 62.233.177.* 25.03.06, 22:27 a może lepsze by było jak powódz zalała by Wrocław lub Biskupin ,te stare drzewa potrzeba wyciąć bo w razie powodzi mogą porozsadzać wały.proszę sobie przypomnieć gdzie przeciekały wały w czasie powodzi 100 lecia bo ja widziałem a oszołomów to do lasu trzeba wysłać pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podatnik zastanawia mnie jedno... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 00:56 ..a mianowicie, dlaczego kara za debilizm kilku kretynów ma być zapłacona z moich podatków?! Niech każdy kretyn: i ten, który wycinał te drzewa, i ten, który wydał takie polecenie, i ten, który podjął się transportu wrót, choć nie miał o tym bladego pojęcia - niech każdy znich spłaca te miliony złotych ze swoich pieniędzy! Może wtedy coś trafi do ich ptasich móżdżków, jak będą do końca życia suchy chleb wpieprzać - a z jakiej racji mamy wszyscy płacić za ich bezmyślność?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emeryt Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 11:26 Bartosiewicz - gonił nas czas by zamontować wrota - ukłon w stronę firmy EKOPOLKON która prowadzi remont śluzy by nie płaciła kar za opóżnienie terminu odbioru. Odpowiedz Link Zgłoś
homo.vratislaviensis Re: Lecą głowy za wycięte dęby 26.03.06, 13:01 Oglądałem międzywale. Rzeczywiście powycinano sporo drzew. Komuś wisiało to, czy będzie tak, czy inaczej. Było wiele innych możliwości dostawy urządzenia, ale tępe głowy poszły po najmniejszej linii oporu. Jaja by poobcinać, by zapamiętali na całe życie, że przyroda nie jest własnością tępaków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrocławiak Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 13:10 No właśnie. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. I my mamy pretensję do rządzących krajem. Niestety taką mamy znaczną część społeczeństwa ; niemyślące. Jak wybieramy rządzących tak i oni potem w dół ; dyrektorzy, naczelnicy, kierownicy itd. A płacą wszyscy równo. Jak Wam się wydaje - jak powinno toczyć się dalej tą sprawę? Bez gadania sprawa przyschnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poszkodowany Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 26.03.06, 13:23 Prawo Wodne wyraźnie zakazuje lokowania drzew na wałach przeciwpowodziowych. Zapis ten nie jest wyrazem wrogości do drzew, a wyłącznie bierze pod uwagę bezpieczeństwo ludzi i ich mienia chronionych wałem. Wiatry poruszają system korzeniowy i rozluźniają korpusy wałów, co wzmaga filtrację wałów w czasie wezbrań powodziowych i nie tylko. Drzewa mogą wzmacniać grunty, ale tylko na terenach abrazyjnych ( zsuwy gruntu). Na temat lokalizacji drzew na terenach specjalnych (a zwłaszcza budowlach, do jakich zalicza się wały) niech się wypowiadają geotechnicy i hydrogeolodzy, a nie przyrodnicy i miłośnicy przyrody, chociaż powinni współpracować Poszkodowany w czasie powodzi 1997. Odpowiedz Link Zgłoś
tia666 Re: Lecą głowy za wycięte dęby 26.03.06, 14:49 > Prawo Wodne wyraźnie zakazuje lokowania drzew na wałach przeciwpowodziowych a co na to pan wicedyrektor Stefan Bartosiewicz RZGW: "Już kupiłem sto sadzonek dębów. Posadzimy je w miejscu wyciętych" Jesli chodzi o kompetencje tego pana wicedyrektora w tak istonej instytucji jaka jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej ... to rece opadaja. Te drzewa nie zostaly sciete z obawy na stan walow. Dostali pozwolenie na 3 drzewa - chyba tylko debil nie moze zrozumiec ile MOZNA sciac drzew. Na pozostale 40 drzew nie mieli pozwolenia - ZLAMALI PRAWO i to zrobil WICEDYREKTOR RZGW > jakich zalicza się wały) niech się wypowiadają geotechnicy i hydrogeolodzy, a > nie przyrodnicy i miłośnicy przyrody, chociaż powinni współpracować "samowola urzednika" - najgorsze co moze spotkac podatnika, tu juz zadne wypowiedzi specjalistow nie pomoga Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ekopsycho gawlik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 13:36 -------------------------------------------------------------------------------- Gawlik do debil, kiedyś był ministrem środowiska to go po kilku miechach zdymisjonowali. Chciał wały z ziemia zrównać a kasę na ochronę przeciwpowodziową na kajaki przeznaczyć :-). Co za myślenie, paranoja. Tylko wały nie chronią wyłacznie ludzi ale też zwierzęta i przyrodę które mają swoje ostoje za nimi. Jak woda zalewa to nie patrzy się czy tam są ludzie czy zwierzeta czy robaczki czy jakieś unikalne gatunki kwiatków. Gawlik to cwanik, bo mieszka pewnie na obszarze niezalewanym , wysiedlić go na Kozanów i dać mu mieszkanie na parterze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ONEG Re: Ściąć go jak on ściął dęby! IP: 80.48.53.* 26.03.06, 15:15 Nie ma to jak laicy sie zabiorą za komentowanie - Polska to taka dziwna kraj,że każdy jest specjalistą od wszystkiego i wszystko jest w stanie obiektywnie ocenić - pogratulować ..tylko czemu ponad 50% po wyborach nie ma wstępu do media Marktu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emciu Re: gawlik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.06, 16:33 hehe , służbowe powinien dostać :-) Jestem za tym by słkadke społeczną na to zacząć zbierać. Ale myślę, że są lepsze tereny niż kozanów - znaczy się częsciej zalewane. Jestem z kotlin kłodzkiej i co roku moją miejscowść (Szalejów) zalewa podczas roztopów :-( boję się co bedzie w tym roku , bo śniegu jest co niemaira ja niepamiętam zimy z tak dużą ilościa sniegu a już żyję kilka latek. I nikt się zalanymi nie przejmuje , a na budynkach grzyb powstaje od wilgoci. Panie Gawlik jak pan taki mądry to się pan zamień z moją babcią, która mieszka nad rzeczką, jest prawie co roku zalewana, budynek poniemiecki i wilgoć na murach. Tak się dba o zdrowie starych ludzi przymusowo przesiedlonych, którzy kiedyś budowali powojenną polskę i nas wychowali. Panie polityku wypchaj się pan swoją proekologią , ja chce normalnie żyć i czuć się bezpieczny. A jak chcesz by było ekologicznie to daj mi dom poza obszarem gdzie wylewa woda, ja w zamian dam ci ten poniemiecki, wszak oni wiedzieli gdzie i jak najlepiej budować więc się niemart wytrzyma jeszcze kolejne 100 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
xiv Re: gawlik 26.03.06, 22:11 > Co za myślenie, paranoja. No wlasnie - ja sie wlasnie zastanawiam - dlaczego zbudowano Kozanów? Tereny zalewowe, nigdy nie przeznaczone na zabudowa mieszkaniowa (park, ogórdki), a tu nagle jedno z wiekszych osiedli mieszkaniowych... budowanie co raz wyzszych walów nie jest metoda o czym swiadczy chocby przyklad walów przy Zoltej Rzece w Chinach > wysiedlić go na Kozanów i dać mu mieszkanie na parterze. IMHO - wysiedlic Kozanów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: 87.239.24.* 26.03.06, 18:32 Chyba od 2005 obowiazuje nowa ustawa o wycince drzew. Dyrektorze nieznajomosc prwa szkodzi.W pana przypadku powinien pan zimowac na Kleczkowskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podatnik-wrocław A firma BHE Dychów?!? czemu nikt nie mówi o ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.03.06, 19:41 pociągnięciu do odpowiedzialności tej firmy!! doskonale zdawali sobie sprawę że postępują nielegalnie wycinając drzewa. przecież kara nałożona na urząd państwowy będzie płacona pieniędzmi podatników!! to może ja sobie sam wytoczę proces, oskarżę i wpłacę grzywne? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ta Re: A firma BHE Dychów?!? czemu nikt nie mówi o . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 20:48 i tak by było najlepij zapłac sam.!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ekologik Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 12:51 Za zamach na świete dęby skazałbym ich na rok pracy przy zalesianiu i rok przy zrywce w Bieszczadach (chcieli być drwalami). Gnojstwo parszywe już pewnie kasę za tę dębinę policzyło. Bydlaki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Trzezwomyslacy do wszystkich "genialnych" komentatorow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 17:29 Jak tak wszystkich z RZGW bedziecie wieszac za deby, to nikt was przed powodzia nie bedzie bronil, a deszczyku teraz coraz wiecej. I dobrze. Niech was pozalewa!!!! Martwie sie drzewkami, moze wejdziecie na jakies, jak wam rzeczka wyleje :D Bo jakos nie zdajecie sobie sprawy, ze to jedyna we Wroclawiu firma, ktorej zadaniem jest ochrona waszych zadow przed powodzia. No ale co tam woda, przeciez z was tacy ekolodzy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja nie zapomniałem Re: do wszystkich "genialnych" komentatorow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 20:44 przydała by sie powtórka z 97 to z tych debów co nie którzy mogli by zrobic sobie tratwe i spływac dalej. zas by mieli pretęsie do RZGW ze za mało drzew wycieli:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karać Re: Lecą głowy za wycięte dęby IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.06, 21:36 Odpowiedz Link Zgłoś