Dodaj do ulubionych

Krzyż Zesłańców Sybiru dla Jaruzelskiego

28.03.06, 22:44
Prezydent Lech Kaczyński przyznał za nadzwyczajne zasługi odznaczenie
państwowe Krzyż Zesłańców Sybiru generałowi Jaruzelskiemu.
Obserwuj wątek
    • Gość: ghost Re: Krzyż Zesłańców Sybiru dla Jaruzelskiego IP: *.kom / *.os1.kn.pl 28.03.06, 23:33
      prezydencki minister powiedział że ktoś się pomylił a poseł Soska (chyba) w
      programie "Teraz My" zasugerował że to sprawa uładu który jeszcze bruździ w
      pałacu. Przy okazji okazało się że prawdziwy genetyczny Polak (jak przed
      badaniem DNA zapewniał) poseł Wierzejski okazał się conajwyżej polskim Tatarem.
      Teraz Romuś będzie musiał go w jakimś obozie zamknąć.
      • hen Re: Krzyż Zesłańców Sybiru dla Jaruzelskiego 29.03.06, 17:30
        Gość portalu: ghost napisał(a):

        > prezydencki minister powiedział że ktoś się pomylił a poseł Soska (chyba) w
        > programie "Teraz My" zasugerował że to sprawa uładu który jeszcze bruździ w
        > pałacu.

        Tak - Prezydent się pomylił, niedługo wyda oświadczenie, że Wojciech Jaruzelski
        nigdy nie był na Syberii. W ten sposób, zostanie po raz pierszy wydany dekret
        zmieniający przeszłość.
    • Gość: Tazet Re: Krzyż Zesłańców Sybiru dla Jaruzelskiego IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.06, 23:33
      Skandal!
      • Gość: Muniek A gdyby niechcący ułaskawił przwestepcę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.06, 08:44
        Prezydent który nie wie co podpisuje? A gdyby to był wniosek o ułaskawiemie
        przestępcy (własnie kancelaria prezydenta postuluje objęcie tajemnica osób
        ułaskawionych)?Czy prezydentowi mozna wszystko podsunać do podpisania?To sie w
        głowie nie mieści.
        • Gość: Jacek Kurski To na pewno podstęp Platformy! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.06, 08:50
      • Gość: Jarek i Leszek Re: Krzyż Zesłańców Sybiru dla Jaruzelskiego IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.03.06, 09:12
        Ale generał Jaruzelski jest przecież jak najbardziej stuprocentowym sybirakiem,
        żeby Kaczor nawet jajo zniósł :-)
        • a_o_s Re: Krzyż Zesłańców Sybiru dla Jaruzelskiego 29.03.06, 09:52
          ja mysle, ba! jestem nawet pewien, ze za tym orderem to stoi donald t. to on
          niecnie i skrycie podsunal panu prezydentowi do podpisania ten wniosek,
          zagadujac go w tym czasie na temat jakiejs koalicji, lub paktu
          stabilizacyjnego. co wiecej, podejzewam, ze do palacu wdarl sie niepostrzezenie
          i w przebraniu... szok! to jest szok, jak ten uklad sie wszedzie wkreci i jak
          ten spisek platformiany funkcjonuje.
          • Gość: erni Re: Krzyż Zesłańców Sybiru dla Jaruzelskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.06, 10:09
            Dziwna sprawa.
            • Gość: albis Re: Krzyż Zesłańców Sybiru dla Jaruzelskiego IP: *.wroclaw.mm.pl 29.03.06, 12:40
              Niezupełnie dziwna. Przecież niedawno mianowanego szefa więziennictwa,
              odpowiedzialnego za krwawą pacyfikację więźniów politycznych w czasie wojny
              jaruzelsko-polskiej, uchronił przed zwolnieniem za rządów Buzka nie kto inny,
              lecz ówczesny mister sprawiedliwości Lech K. Czyli kontynuacja...
              • Gość: erni Re: Krzyż Zesłańców Sybiru dla Jaruzelskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.06, 17:18
                Czyli co Kaczyńscy sa umaczani w jakieś układy ze służbami? Może dlatego chca je
                rozwiązać.
    • Gość: erni Re: Jacizzi Ministra Wassermana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.06, 19:27
      Prokuratura i jacuzzi Wassermanna

      Wkrótce koniec śledztwa, w którym prokuratura stawia sześciu fachowcom zarzut
      spowodowania zagrożenia życia posła Zbigniewa Wassermnna (PiS). Wassermann ma
      pretensje, że źle zamontowali wannę z hydromasażem w jego willi. Interweniował w
      prokuraturze i wtedy postawiono zarzuty - pisze "Gazeta Wyborcza".

      Wanna nazywa się Hydrorita 150, wyposażona jest w tzw. ozonator oraz urządzenie
      do dezynfekcji, a kosztowała 10 tys. 500 zł. Stoi w łazience na pierwszym
      piętrze willi Wassermanna w Krakowie.


      REKLAMA Czytaj dalej



      Według doniesienia do prokuratury złożonego przez posła wanna "naraża na
      bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu
      Zbigniewa, Halinę i Wojciecha Wassermannów". Za takie przestępstwo, nawet
      popełnione nieumyślnie, grozi kara do roku więzienia.

      Chodzi o to, że instalacja sterująca hydromasażem została tak podłączona, że w
      przypadku jej zalania kąpiący się poseł (lub ktoś z jego rodziny) mogliby zostać
      porażeni prądem. Tak twierdzi jeden z biegłych, chociaż inny uważa, że
      podłączenie wykonano prawidłowo.

      Sprawa wanny to element głośnej w Krakowie i opisywanej przez media wojny, jaką
      poseł PiS, prokurator krajowy w rządzie AWS, a obecnie kandydat na stanowisko
      ministra ds. służb specjalnych, toczy od 2003 r. z Januszem Doboszem, którego
      firma zbudowała mu willę w 2002 r.

      Wassermann po skończeniu robót miał liczne zastrzeżenia do jakości prac. Nie
      chciał Doboszowi zapłacić 240 tys. zł za wykończenie domu. Po interwencjach
      (m.in. wojewody krakowskiego) zapłacił wykonawcy swoim dawnym mieszkaniem o
      wartości 170 tys. zł. O pozostałą kwotę do dzisiaj trwa między nimi spór cywilny.

      Już po kilku miesiącach trwania tego sporu obie strony zaczęły na siebie składać
      w trybie karnym doniesienia do prokuratury. Dobosz i jego rodzina zarzucali
      Wassermannowi szantaż i groźby. Zgłosili się m.in. do prasy i do kierownictwa PiS.

      Z kolei Wassermann złożył na fachowca doniesienie, że ten, wadliwie podłączając
      wannę i kable w garażu, mógł go zabić. Dzisiaj wiadomo, że zwycięsko z tego
      starcia wychodzi poseł: doniesienia Dobosza i jego rodziny oddalono. Za to
      śledztwo z doniesienia Wassermanna rozrosło się do pokaźnych rozmiarów. (PAP)
      • Gość: ziutek Kaczyńscy to mali ludzie. NIe tylko wzrostem IP: *.os1.kn.pl 30.03.06, 22:09
        Tyle.
        • Gość: erni Re: Kaczyńscy to mali ludzie. NIe tylko wzrostem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 07:45
          images2.fotosik.pl/44/wn2lr0xi8g6jfq5o.jpg
          • camille_pisdziarro Re: Kaczyńscy to mali ludzie. NIe tylko wzrostem 31.03.06, 08:37
            Generał Wojciech Jaruzelski przyjmując Krzyż Zesłańców Syberyjskich sądził -
            jak i wielu Polaków - że prezydent Lech Kaczyński potrafi „wznieść się ponad
            historyczne animozje i podziały". Bardzo się mylił. środowisko braci
            Kaczyńskich nie potrafi „się wznosić", ono dzieli Polaków na lepszych i
            gorszych, tych z dobrym rodowodem i tych z układów. Pomysł, by łączyć
            społeczeństwo, nie przychodzi im nawet do głowy, ich żywiołem jest bowiem
            walka. Za nic mają też prawo (krzyż generałowi się należał, tak wynika z
            ustawy), za nic tych, którzy myślą inaczej niż oni sami.
            Były prezydent - oddając odznaczenie - potrafił w tej sytuacji zachować się
            godnie, na co nie zdobył się prezydent obecny.
            • Gość: erni Re: Kaczyńscy to mali ludzie. NIe tylko wzrostem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.06, 09:05
              >Były prezydent - oddając odznaczenie - potrafił w tej sytuacji zachować się
              >godnie, na co nie zdobył się prezydent obecny.

              I to jest właśnie żenujące.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka