Dodaj do ulubionych

Noc Muzeów

IP: *.ip.WRO.Korbank.PL 20.05.06, 12:06
Europejska Noc Muzeów we Wrocławiu

Agata Saraczyńska 19-05-2006 , ostatnia aktualizacja 19-05-2006 18:18

Wrocławskie muzea czekają w sobotnią noc na zwiedzających

Już po raz kolejny w majową noc będzie można za darmo oglądać wszystkie
wystawy we wrocławskich muzeach, i to nawet po północy. Ambicją każdego z
organizatorów włączającego się do ogólnoeuropejskiej Nocy Muzealnej jest
przygotowanie na tę szczególną noc specjalnego programu. Będą więc
okolicznościowe pokazy, prelekcje, warsztaty i zajęcia dla dzieci.

Dziś na pewno tłum szturmować będzie Muzeum Miejskie w ratuszu, bo oprócz
zwykłych atrakcji - zabytkowych wnętrz, Galerii Sławnych Wrocławian i kilku
wystaw czasowych pokazany zostanie skarb z Bremy - czyli kolekcja zabytków
złotnictwa wrocławskiego, którą dla swego miasta kupili najbardziej majętni
współcześni mieszczanie. Co prawda na seans będzie mogło wejść jednocześnie
tylko dziesięć osób, jednak w sobotę precjoza zobaczyć warto, bo nie zapłacimy
za to ani złotówki. Później trzeba będzie kupić bilet, który przygotowano w
prawdziwie europejski sposób - podobnie jak choćby do galerii Uffizi.

Poza tym w ratuszu prowadzone będą warsztaty ceramiczne, spotkania z artystami
w ramach "Nocy z rzeźbiarzami".

Do Muzeum Narodowego na Noc Muzeów można przyjść już w południe, ale wykłady o
sztuce, pokazy i koncert trwać tam będą do północy. Mowa będzie o współczesnej
sztuce Japonii, Kunstkamerach oraz fotografii słynnego malarza niesamowitości
- Zdzisława Beksińskiego.

Za to o godz. 21 w Muzeum Architektury zacznie się Noc Perfomance.

Bogaty program przygotowało także Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Można tam
przyjść nie tylko oglądać ekspozycje, ale i popatrzeć w niebo przez
profesjonalny teleskop. Dla miłośników przygotowany został pokaz koperty
nadanej na pokładzie statku kosmicznego Salut 6, podczas lotu z udziałem
Mirosława Hermaszewskiego. To nawiązanie do muzealnych wystaw stałych, które
także czekają tej nocy na zwiedzanie. Przez chwilę, czyli tylko przez
kwadrans, miłośnicy poczty wysłuchać będą mogli trębacza, który zagra sygnały
pocztowe.
Obserwuj wątek
    • Gość: randyk Re: Noc Muzeów IP: *.206.113.77.telsat.wroc.pl 20.05.06, 18:30
      ...sie Wybrocza obudziła - jak zwykle z ręką w nocniku. Ale... lepiej późno niż
      wcale.
      • Gość: Oktoberfest Re: Noc Muzeów IP: *.akron.net.pl / *.akron.net.pl 21.05.06, 09:58
        Bo to jest GW = Gazeta Wczorajsza.
        Piszą w myśl zasady "wydarzy się wczoraj". Nie pierwszy raz, ale oni są chyba
        niereformowalni...

        Jak tak dalej pójdzie, to nawet jako gazeta bezpłatna nie będą mieli wzięcia....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka