Dodaj do ulubionych

Przeładowanym miasto mówi "stop"

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.12.06, 22:30
rewelka, ciekawe czy zrobią kiedyś "pułapkę" np na skrzyżowaniu powst/hallera - pułapkę na tiry przejeżdżające na czerwonym świetle - jeśli po zapaleniu się czerwonego światła samochód by przejechał - to po przejechaniu skrzyżowania miałby piekną fotkę i niezły mandacik. Może nauczyłoby to tych kołków, żeby jadąc Powst w Hallera nie przejeżdzali na czerwonym, bo nie da się normalnie po pasach przejść
Obserwuj wątek
    • Gość: admo Re: Przeładowanym miasto mówi "stop" IP: *.static.korbank.pl 05.12.06, 23:15
      popieram, ale czy nie lepiej zainwestowac w koncu w obwodnice autostradowa?
      wtedy niczego nie trzebaby bylo wazyc.
      • piast9 Re: Przeładowanym miasto mówi "stop" 06.12.06, 00:15
        Gość portalu: admo napisał(a):

        > popieram, ale czy nie lepiej zainwestowac w koncu w obwodnice autostradowa?
        > wtedy niczego nie trzebaby bylo wazyc.
        Dlaczego? Czy po autostradzie wolno jechać przeładowanym wozem?
        • Gość: Mag Przeładowanym miasto mówi "stop" IP: *.pft.wroc.pl 06.12.06, 09:05
          Obwodnicą obwodnicą, ale jak oni wjeżdzają do centrum np. w sprawach
          biznesowych? To i tak obwodnicą nie pojadą. Popieram ważenie, ale nie na fotki,
          tylko na cieżkie mandaty.
          • bodiniusz Re: Przeładowanym miasto mówi "stop" 06.12.06, 11:46
            No właśnie - czy tylko mandaty, czy odszkodowania za zniszczenia?

            Analogicznie jak ciężarówki wbijają się pod zbyt niskie wiadukty. To można
            uznać za celowe działania wbrew prawu (o ruchu drogowym) i przeciw miasto.

            Jako mieszkaniec miasta życzę sobie, aby miasto uzyskiwało odszkodowania za
            straty poniesione w wyniku celowego działania (niszczenie dróg zbyt ciężkimi
            pojazdami, wjeżdżanie pod zbyt niskie wiadukty itd.)

            Pozdrawiam
            BM
    • Gość: romanek Re: Przeładowanym miasto mówi "stop" IP: 62.29.137.* 06.12.06, 09:38
      Jak zwykle skończy sie na tym,że bedzie protest "ciężarowców" i sprawa upadnie.
      Niestety egzekwowanie prawa w naszym kochanym kraju jakos nie wychodzi. W
      czasie powodzi ul. Kochanowskiego byla zmknieta dla ciezarówek - tylko
      teoretycznie jak sie okazało. Jeździł kto chciał, a Niebieskie Gamonie jak
      zwykle udawały, ze nie widzą tego.
      • Gość: Mezopot Re: Przeładowanym miasto mówi "stop" IP: *.171.18.1.crowley.pl 06.12.06, 10:21
        Proste, kierowcy ciężarówek szybko dogadają się przez CB radio i będą omijąć
        Karkonoską i Jana III Sobieskiego.
        • Gość: c# Re: Przeładowanym miasto mówi "stop" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.06, 21:14
          Gość portalu: Mezopot napisał(a):

          > Proste, kierowcy ciężarówek szybko dogadają się przez CB radio i będą omijąć
          > Karkonoską i Jana III Sobieskiego.

          W gruncie rzeczy o to chodzi - albo ominą Wrocław, albo załadują mniej na pakę.
          • Gość: Mezopot Re: Przeładowanym miasto mówi "stop" IP: *.171.18.1.crowley.pl 07.12.06, 07:54
            >W gruncie rzeczy o to chodzi - albo ominą Wrocław, albo załadują mniej na
            pakę.
            Obawiam się że ominą wymienione ulice i wjadą innymi do Wrocławia.
            • Gość: GM Re: Przeładowanym miasto mówi "stop" IP: *.business.auc.dk 07.12.06, 14:21
              Oczywiscie nie da sie zagwarantowac 100% skutecznosci tego dzialania.

              Analogicznie jest z banknotami. Zadne zabezpieczenie nie jest skuteczne w
              100%--chodzi o maksymalne utrudnianie dzialania przestepczego.

            • Gość: c# Re: Przeładowanym miasto mówi "stop" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.06, 14:40
              > Obawiam się że ominą wymienione ulice i wjadą innymi do Wrocławia.

              Kwestia koordynacji działań. Za wiele wlotowych dróg alternatywnych, szczególnie
              na południu, nie ma. Od strony Warszawy jest podobnie. Trochę gorzej od strony
              Poznania, ale też da się to zrobić.

              Gdyby taka akcja trwała nieprzerwanie przez miesiąc, mandaty były odpowiednio
              wysokie, a ciężarówki z ładunkiem zatrzymywane do wyjaśnienia i dokładnego
              zważenia przez kilka dni, wtedy kierowcy przeładowanych ciężarówek zakodowaliby
              sobie, że Wrocław ich nie lubi.

              Akurat w tej kwestii uważam, że cel uświęca środki.
    • Gość: Mtik Przeładowanym miasto mówi "stop" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.06, 20:14
      Pomysł super, ale z wykonaniem to już gorzej, 100 metrów obok jest druga droga
      do miasta, którą zna każdy tirowiec.... :)

      próbujcie dalej

      czekamy na obwodnice :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka