Forum   tadżykistan

tadżykistan

(12 wyniki)
 • Obywatela Tadżykistanu zwrócili się z prośbą do prezydenta kraju aby ten zablokował dostęp do fejsbuka. Jako przyczynę podali swoją dezaprobatę dla krytycznych wobec ukochanego prezydenta uwag tam zamieszczanych. Takie społeczeństwo niezbicie wskazuje na świetlaną przyszłość. blogs.wsj.com/emergingeurope/2012/11/27/tajikistan-unfriends-facebook/?mod=WSJBlog&mod=emergingeurope Z drugiej strony przypadek Tadżykistanu wskazuje, że życie bez fejsbuka jest możliwe.
 • zostali uwolnieni.
 • Ciągnie mnie do bardziej Afganistanu chociaż to hardcore. W cyklu "Bez Cenzury" w hbo leciał kiedyś "Z uśmiechem w strefę wojny". Powracający do życia Kabul, zniszczony i upokorzony przez wieloletnie konflikty i wojny to miejsce, które zapada w pamięć... Znajomi jadą pod koniec kwietnia do Tadżykistanu. Trudna decyzja. Finansowo też!
 • Czy nie lepiej utworzyć federację państw tureckich, złożoną z Turcji, Azerbejdżanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Kazachstanu i Kirgistanu (a może także Ujgurii - to kraina na północ od Tybetu)? Taka federacja powstrzymałaby zarówno moskiewski imperializm jak i nadmierne ambicje Chin.
 • Sława! uxa.osw.waw.pl/news/aktu.htm#kaz Manewry tadżycko-chińskie W Tadżykistanie rozpoczęły się 21 września pierwsze tadżycko-chińskie manewry antyterrorystyczne w ramach szanghajskiej konwencji o walce z terroryzmem, separatyzmem i ekstremizmem. 2006.09.21, www.ferghana.ru +++Widać,że Pekin ocraz bardziej przejmuje rosyjskie strefy wpływów... :))) Forum Słowiańskie gg 1728585
 • kto przeciw temu protestuje i sie temu dziwi jest idiota
 • czekam z niecierpliwoscia na wpisy marud, paSYFow, gownoprowd i innych tuzow lewactwa potepiajacych odradzajacy sie soviecki, oops, przepraszam rosyjski imperializm... ale pewnie sie nie doczekam, bo im to przez gardlo nie przejdzie, a oficer prowadzacy (z FSB) nie wyplaci premii :-)))))
 • Nodirjon - takie imię nosi jeden chłopak u mnie na roku (obcokrajowiec). Przeglądałam w Google, imię na pewno nie jest popularne na świecie, noszą je osoby z Uzbekistanu i Tadżykistanu, ale i tak tylko garstka. Imię strasznie dziwne, chyba nie tylko na warunki polskie. Ktoś może słyszał albo wie, skąd to imię pochodzi? I jak Wam się podoba? ;)) Mnie zupełnie nie, ale trzeba przyznać, że jest niezwykłe, ma w sobie jakby jakąś orientalność ;).
 • czy islam to pokój? nowy materiał na religiapokoju.blox.pl
 • dari(15)

  Pytanie do iranistów (a może nie tylko?...) Dlaczego farsi uzywany w Afganistanie nosi nazwę dari? Czy jest to spowodowane znacznymi różnicami w języku uzywanym w obu krajach, czy jest to jakos inaczej uwarunkowane? pozdr,
 • No właśnie co? Wczoraj oglądałem reportaż z jego "roboczej wizyty" u bratniego narodu Afgańskiego i się mocno przestaszyłem patrząc na zabiedzone lico naszego Aleksandra. Jak on się bidulka zapuścił w tym odchudzaniu. Robi wstyd Polsce za granicą. Bo prezydent przecież jest wizytówką kraju. Zabiedzony prezydent jest wizytówką kraju. Jakiego kraju? Dodawac chyba nie muszę. Wyszła ta chudzina z prezydentem-kacykiem Afganistanu i zapewnia że Polska podniesie z gruzów ten zniszczony p...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się