Gość: mark
IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl
20.06.01, 09:07
Temat EXPO zajmuje kilka stron, m.in:
1.Tekst pana reduktora Mecnera czyli powtórka z rozrywki.
2.Komentarze polityków - naprawdę miłe zaskoczenie, nawet sld popiera choć
tradycyjnie żródło problemów znajduje w ratuszu. Brakuje komentarza PO,
ale chyba nie starczyło miejsca; za to jest Kalambur i takie stwierdzenie:
"(...) dziś kraj powinien poprzez Expo budować swój interes połączony
z interesem Wrocławia". :-D
4.Korzyści finansowe - czyli za ile i dla kogo: wiele kwot, ale większość
dotyczy samego projektu na Żernikach, czy miasto przed wystawą coś zyska ?
5.Bajka o ściernisku - najważniejsze jest tutaj ostatnie zdanie, czy to
sygnał o pierwszych konfliktach ? ;-)
6.Bajka o Frisco - czyli radosna twórczość architektów z BRW, najbardziej
cieszą zapowiedzi tych inwestycji które pozostaną po wystawie.
Najważniejsza to m.in obwodnica,ale to nie może być zrealizowane tuż przed
Wystawą, tylko przynajmniej(!) 2 lub 3 lata wcześniej - przecież do
wykonania całego projektu na Żernikach ta droga jest niezbędna. Natomiast
odcinek Lotnicza-Kosmonautów miał być zmodernizowany i poszerzony ze
względu na planowaną halę na Maślicach, a nie z powodu Expo. :-(
7.Konkurencja - nie należy zwracać na nią uwagi tylko robić swoje, tym
bardziej że nie można tych miast w żaden sposób porównywać. =:O
Bardzo dobrze że Gazeta zajęła się sprawą Expo, dobrze jeśli ten temat
będzie kontynuowany, ponieważ czasu (wbrew pozorom) jest bardzo niewiele.
Szkoda jednak, że tak mało informacji o korzyściach dla samego miasta
przed wystawą tzn. czy łatwiej można będzie pozyskiwać środki na inwestycje
tj. komunikacja zbiorowa, remonty dróg, rewitalizacja starych budynków
i wiele innych 'tego typu'. Poza tym bardzo istotne jest to, że Polska od
2005(06)r. będzie członkiem UE - ciekawe, czy i na jaką pomoc może liczyć
w związku z wystawą.
pozdrawiam Gazetę i dziękuję :-))