Dodaj do ulubionych

EXPO 2010 w GAZECIE DOLNOŚLĄSKIEJ ( dzisiaj )

IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 20.06.01, 09:07
Temat EXPO zajmuje kilka stron, m.in:

1.Tekst pana reduktora Mecnera czyli powtórka z rozrywki.
2.Komentarze polityków - naprawdę miłe zaskoczenie, nawet sld popiera choć
tradycyjnie żródło problemów znajduje w ratuszu. Brakuje komentarza PO,
ale chyba nie starczyło miejsca; za to jest Kalambur i takie stwierdzenie:
"(...) dziś kraj powinien poprzez Expo budować swój interes połączony
z interesem Wrocławia". :-D
4.Korzyści finansowe - czyli za ile i dla kogo: wiele kwot, ale większość
dotyczy samego projektu na Żernikach, czy miasto przed wystawą coś zyska ?
5.Bajka o ściernisku - najważniejsze jest tutaj ostatnie zdanie, czy to
sygnał o pierwszych konfliktach ? ;-)
6.Bajka o Frisco - czyli radosna twórczość architektów z BRW, najbardziej
cieszą zapowiedzi tych inwestycji które pozostaną po wystawie.
Najważniejsza to m.in obwodnica,ale to nie może być zrealizowane tuż przed
Wystawą, tylko przynajmniej(!) 2 lub 3 lata wcześniej - przecież do
wykonania całego projektu na Żernikach ta droga jest niezbędna. Natomiast
odcinek Lotnicza-Kosmonautów miał być zmodernizowany i poszerzony ze
względu na planowaną halę na Maślicach, a nie z powodu Expo. :-(
7.Konkurencja - nie należy zwracać na nią uwagi tylko robić swoje, tym
bardziej że nie można tych miast w żaden sposób porównywać. =:O

Bardzo dobrze że Gazeta zajęła się sprawą Expo, dobrze jeśli ten temat
będzie kontynuowany, ponieważ czasu (wbrew pozorom) jest bardzo niewiele.
Szkoda jednak, że tak mało informacji o korzyściach dla samego miasta
przed wystawą tzn. czy łatwiej można będzie pozyskiwać środki na inwestycje
tj. komunikacja zbiorowa, remonty dróg, rewitalizacja starych budynków
i wiele innych 'tego typu'. Poza tym bardzo istotne jest to, że Polska od
2005(06)r. będzie członkiem UE - ciekawe, czy i na jaką pomoc może liczyć
w związku z wystawą.

pozdrawiam Gazetę i dziękuję :-))

Obserwuj wątek
    • Gość: mecner Re: EXPO 2010 w GAZECIE DOLNOŚLĄSKIEJ ( dzisiaj ) IP: 10.40.65.* 20.06.01, 11:10
      Dziex za recenzje. Rzeczywiscie nie wszystko sie
      zmiescilo, ale w kolejnym numerach Dolnoslaskiej
      chcemy kontynuuowac watek Expo.
      Co do: ”Tekst pana reduktora Mecnera czyli powtórka z
      rozrywki”. Uwazalismy, ze trzeba przypomniec
      watpliwosci dotyczace Swiatowej Wystawy we Wroclawiu.
      Pozdrawy - Filip Mecner
      • Gość: Seweryn Wrocław w potrzebie!!! Wrocławianie do boju!!! IP: 10.71.0.* / 195.117.149.* 20.06.01, 12:48
        "Jerzy Buzek- persona non grata we Wrocławiu" taki tytuł w "Gazecie
        Dolnośląskiej" widzę za maksimum miesiąc, jeżlei rząd dalej swoją bezczynnością
        (???) będzie szkodził miastu Wrocław, nie mówiąc o Polsce. "GD" z wielkim
        zapałem współtworzy lokalną tożsazmość Wrocławian. Potrafi też skutecznie
        lobbować na rzecz Wrocławia (sprawa pawęży). W sprawie "Expo" szykuje się
        kolejny bój. Należy mobilizować Wrocławian w stylu amerykańskim. Gazeto do
        dzieła! Służę pomysłami: 1. Impreza ze zbieraniem listów do kancelarii premiera-
        by doszły ich setki tysięcy. 2. Podać adresy elektroniczne rządu by
        Wrocławianie mogli pozapychać im skrzynki listami o Expo. 3. Podać numery
        telefonów do rządu by zatkać wszystkie łącza. 4. Zablokować Urząd Wojewódzki
        (wejścia, wyjścia) z hasłem "Rząd blokuje Wrocław; Wrocław blokuje rząd" 5.
        Zażądać od polityków wrocławskich interpelacji sejmowych w sprawie Expo. 6.
        Namówić wrocławskich parlamentarzystów do absencji w posiedzeniu sejmu pod
        wspólnym hasłem "Niech rząd odblokuje Wrocław". 7. Wyprodukować reklamę
        telewizyjną (na pewno wrocławskie agencje złożą się na dobrą reklamówkę) i
        wyemitować w najlepszym paśmie ze sloganem "Dlaczego rząd blokuje Wrocław?";
        reklama radiowa w lokalnych stacjach zmobilizuje Wrocławian 8. Akcja wszystkich
        lokalnych gazet: na pierwszej stronie tekst z tytułem "Rządzie polski! Odblokuj
        Wrocław! 9. Sznur tysięcy samochodów niech przejedzie się Wrocław-Warszawa
        (Sejm, URM) -Wrocław (bez blokad) z transparentami "Rządzie odblokuj Wrocław!"
        10. Dyrektora Wydziału ds. inwestycji i rozwoju Urzędu Wojewódzkiego publicznie
        pytać co robi w sprawie Wrocławia, czy w ogóle się tym interesuje?
        WROCŁAW W POTRZEBIE! WROCŁAWIANIE DO BOJU!
      • Gość: mark Re: EXPO 2010 w GAZECIE DOLNOŚLĄSKIEJ ( dzisiaj ) IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 20.06.01, 12:58
        Gość portalu: mecner napisał(a):

        > Dziex za recenzje. Rzeczywiscie nie wszystko sie
        > zmiescilo, ale w kolejnym numerach Dolnoslaskiej
        > chcemy kontynuuowac watek Expo.
        > Co do: ”Tekst pana reduktora Mecnera czyli powtórka z
        > rozrywki”. Uwazalismy, ze trzeba przypomniec
        > watpliwosci dotyczace Swiatowej Wystawy we Wroclawiu.
        > Pozdrawy - Filip Mecner

        Czuję się zaszczycony odpowiedzią samego Reduktora :-))

        - Nawet miałem zaznaczyć, żeby przypadkiem nie odczytywać mojego postu
        jako "recenzji". Chodziło o to, aby większego zaangażowania Gazety
        w temat Expo nie ograniczać tylko do komentarzy: "hurra !,napisali !" itp.
        "Powtórka z rozrywki" to też tylko stwierdzenie faktu, dobrze że wszystko
        zostało zebrane w jednym numerze - nie wszyscy śledzą te sprawy na bieżąco.
        Kilka innych ciekawych argumentów za Expo można znależć także w artykule
        "Nadzieja w Expo"/GD 17.01.2000/, gdzie są m.in. wypowiedzi
        prezydenta Huskowskiego o tym, w jaki sposób organizacja tej Wystawy wpłynie
        na realizację bardzo ważnych inwestycji bliżej centrum np. remont
        ul. Kochanowskiego i budowa obwodnicy powiatowej.
        Miło, że red.Kulesza wspomniał o forum.

        "Pozdrawy" i "Dziex" za odpo :-)


        - Poza tym brakuje jednak informacji na temat mostów (nie mam pretensji
        do redakcji !!), przecież modernizacja i poszerzanie dróg przy braku
        nowych mostów niczego tak naprawdę nie zmieni, a jeden Milenijny i Estakada
        wiosny nie czynią. Obwodnice (śródmiejska i autostradowa) nie rozwiążą
        problemu korków w ścisłym centrum - samochodów będzie coraz więcej,a w czasie
        trwania Wystawy i tak większość będzie się pchać samochodami w stronę rynku.

        - Gazeta wydrukowała też list do centrali i to jest chyba najsmutniejsze
        w całej sprawie, tzn. ładnie się zaczyna. Ciekawe czy przez najbliższe 9 lat
        będziemy słać kupony, żeby przy okazji konstruowania kolejnych budżetów
        przypominać, że zbliża sie Wystawa i prosimy o łaskę. Jedyna nadzieja
        w krytykowaniej przez wielu UE - może nie są idealni, ale przynajmniej
        bogaci. ;-)


        PS.Mam tylko jedno "regulaminowe" pytanko: czy miasto zgłoszone przez
        rząd do BIE, zgłaszane jest ponownie (jeśli nie dostanie prawa organizacji
        Wystawy) , czy następnym razem rząd może zgłosić inne miasto ?
        Jest to jakoś określone ?
        • Gość: mecner Re: EXPO 2010 w GAZECIE DOLNOŚLĄSKIEJ ( dzisiaj ) IP: 10.40.65.* 20.06.01, 14:26
          Mark! Co do peesa. Regulamin BIE mowi, ze kandydatura miasta powinna zostac
          zgloszona pomiedzy 6 czerwca a polowa listopada tego roku. Okres skaladania
          aplikacji moze byc jednak przedluzony. Np. w przypadku gdy BIE stwierdzi, ze
          zgloszone miasta nie sa najlepszymi kandydatami do organizacji Expo 2010.
          Definitywnie sprawa kto bedzie organizowal musi sie wyjasnic do 2004 roku.
          Wtedy musi zapasc decyzja kto organizuje Expo.
          Co do rzadu i jego decyzji. Sejm RP przyjal uchwale, ze do organizacji Expo w
          2010 r. pierwszenstwo i prawo ma WROCLAW. Taka jest uchwala i juz. Rzad nie
          moze tego podwazyc. Moze jedynie stwierdzic, ze Polske nie stac na Expo w 2010
          roku. Nie moze wyzaczyc innego miasta. Jezeli natomiast inne miasto zglosi sie
          na Expo w innym roku (jak swego czasu Poznan na 2015), to Sejm znowu musi
          podjac uchwale popierajaca.
          Reasumujac. Wydaje mi sie, ze jezeli rzad nie zaakceptuje kandydatury Wroclawia
          do organizacji Expo 2010 roku, to nie wyznaczy innego miasta. Czyli w 2010 roku
          albo Wroclaw albo nikt. W innych latach wszystko jest mozliwe.
          Jest jeszcze inna mozliwosc - BIE odrzuci Wroclaw. Czy wtedy jakies inne miasto
          moze sie ubiegac? Raczej nie, bo okres aplikacyjny bedzie juz zamkniety...
          Pozdrawy!
          • Gość: mark Re: EXPO 2010 w GAZECIE DOLNOŚLĄSKIEJ ( dzisiaj ) IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 20.06.01, 15:46
            Gość portalu: mecner napisał(a):

            > Mark! Co do peesa. Regulamin BIE mowi, ze ...


            Tym razem Wielki "Diex" za odpo

            Rok 2010(!) jest bez dyskusji, tylko jeśli decyzja BIE ma zapaść najp. do 2004,
            to zostanie 5lat - akurat na pogaduchy z działkowcami (oni są tylko symbolem).
            Zupełnie serio: jak można będzie liczyć na jakiekolwiek środki w najbliższych
            latach, przecież oszczędna centrala nie będzie dawać pieniędzy w ciemno.
            Jednak miasto musi uwzględniać Wystawę w różnych projektach już teraz
            (i to robi), ponieważ nie można sobie pozwolic na zwłokę. Niestety niektóre
            inwestycje wymagają wsparcia budżetu, a nie można na to liczyć. Wydaje mi się
            że z Warszawy możemy teraz ewentualnie dostać niezbędne podpisy urzędników,
            potem już będziemy zdani sami na siebie(na szczęście mamy lata doświadczeń...)
            Zresztą wiele wyjaśni się chyba po kampani wrześniowej, tylko musimy mieć
            szczęście w losowaniu. ;-)

            Nie zadaję więcej pytań !! (na razie)

            pozdro :-)
            • Gość: mark Re: EXPO 2010 w GAZECIE DOLNOŚLĄSKIEJ ( dzisiaj ) IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 20.06.01, 15:53
              Gość portalu: mark napisał(a):


              > Tym razem Wielki "Diex" za odpo

              miało być "Dziex"


              > Nie zadaję więcej pytań !! (na razie)

              > pozdro :-)

    • Gość: Pafik A kiedy zajmie sie tym wydanie centralne??? IP: *.kom-net.pl 20.06.01, 15:07
      Ogromnie dziekuje za dzisiejszych pare stron o EXPO w GD. Zapytuje jednak
      dlaczego wydanie centralne systematycznie olewa sprawe i milczy jak zaklete?
      Czy Warszawa uwaza, ze sprawa EXPO to tylko wewnetrzna sprawa Wroclawia? Czy
      redaktorzy z centrali nie moga wyjrzec dalej niz do Puszczy Kampinoskiej?

      Marzy mi sie kolorowa wkladka, jakie co pewien czas sie ukazuja (cyklicznie
      ukazuje sie np. "Internet i telekomuna", byly
      tez "jednorazowe": "Finlandia", "Szwedzi" itp.). Mniemam, ze reklamodawcow do
      takiej wkladki by nie zabraklo.

      Panie reduktorki i panowie reduktorzy z GD - a moze potrzeba jakiegos lobbingu
      takze i ze strony forumowiczow? Ja sam chetnie napisze do Warszawy w tej
      sprawie.
    • Gość: sew Re: POPARCIE DLA WROCŁAWIA! IP: 10.71.0.* / *.tfl.pl 20.06.01, 15:50
      Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Zielona Góra,
      Bydgoszcz- na tronach forum tych miast umieściłem taki apel:
      Drodzy mieszkańcy....!
      Rząd wciąż nie zgłasza kandydatury Wrocławia do organizacji
      wystawy swiatowej EXPO 2010. Wniosek do rządu wpłynął dwa miesiące temu.
      Zgłosiły się już trzy miasta- Moskwa, Szanghaj, Josu.Wrocław jest blokowany
      przez rząd polski. A przecież taka wystawa
      to kupa kasy dla całej Polski. Popierajcie Wrocław! Podpisujcie się z wyrazami
      poparcia dla Wrocłwia i sprzeciwu wobec indolencji rządu! Bądźmy razem!

      Można sprawdzać jak popierają nas czytelnicy "GW" z innych miast. Gazeto
      Dolnośląska! Wydrukowanie listów poparcia pocieszy Wrocławian!
      • Gość: nocoment Re: Popieram Wrocław IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 20.06.01, 17:49
        Gość portalu: sew napisał(a):

        > Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Zielona Góra,
        > Bydgoszcz- na tronach forum tych miast umieściłem taki apel:
        > Drodzy mieszkańcy....!
        > Rząd wciąż nie zgłasza kandydatury Wrocławia do organizacji
        > wystawy swiatowej EXPO 2010. Wniosek do rządu wpłynął dwa miesiące temu.
        > Zgłosiły się już trzy miasta- Moskwa, Szanghaj, Josu.Wrocław jest blokowany
        > przez rząd polski. A przecież taka wystawa
        > to kupa kasy dla całej Polski. Popierajcie Wrocław! Podpisujcie się z wyrazami
        > poparcia dla Wrocłwia i sprzeciwu wobec indolencji rządu! Bądźmy razem!
        >
        > Można sprawdzać jak popierają nas czytelnicy "GW" z innych miast. Gazeto
        > Dolnośląska! Wydrukowanie listów poparcia pocieszy Wrocławian!

        Popieram Wrocławian! Nie dajcie się! Powodzenia (i do zobaczenia na Expo 2010, bo
        wierzę, że Wam się uda:)) Pozdrawiam Wrocław

        NO COMMENT

        • Gość: wędzonka Re: Popieram Wrocław IP: 156.24.231.* 20.06.01, 19:21
          Nocoment, to bardzo wazne ze nas popierasz!
    • Gość: wroclawi TAKIE COS POWINNO SIE ZNALEZC W OGOLNOPOLSKIM WYDANIU ! IP: *.wroc-kwi.dialup-ppp.ids.pl 20.06.01, 23:30
      • Gość: Roberto Re: TAKIE COS POWINNO SIE ZNALEZC W OGOLNOPOLSKIM WYDANIU ! IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 20.06.01, 23:39
        Zgadzam sie z Wrocławi , ten artykuł o EXPO powinien znależć sie w wydaniu
        ogólnopolskim, a najlepiej, zeby raz w miesiacu dołączać do wydania
        ogólnopolskiego specjalną kolorową wkładkę o EXPO we Wrocławiu. To moja
        propozycja.
        • Gość: lelek Re: TAKIE COS POWINNO SIE ZNALEZC W OGOLNOPOLSKIM WYDANIU ! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.06.01, 00:45
          Jest super, ale taka wkładka powinna być w wydaniu ogolnopolskim!!!
          I nie ma to związku z zasadą : daj rękę to zabierze całą dłoń.
          Chodzi o to żeby poparła nas cała Polska.
          Do dzieła panowie reduktorzy!!!!!!
          I JESZCZE JEDNO: PROPONUJĘ UTWORZYĆ JEDNO FORUM O EXPO WE WROCŁAWIU.BĘDZIE NAM
          DUŻO WYGODNIEJ.
          CO WY NA TO??????
          • Gość: wędzonka Re: TAKIE COS POWINNO SIE ZNALEZC W OGOLNOPOLSKIM WYDANIU ! IP: 156.24.231.* 21.06.01, 01:09
            Slusznie, zgadzam sie z koniecznoscia uogolnopolskowienia tematu Expo, a
            specjalnego podforum tez nam brakuje, ale niech lepiej najpierw poprawia
            licznik! :))

            Podfora tez maja nabijac licznik!
    • Gość: malawi czy dzis gazeta tez cos napisze o expo??? IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 21.06.01, 00:47
      gazeto, ten temat tryeba walkowac do upadlego!!!! az buzek podpisze!!! ALBO
      (NIE DAJ BOZE!!!) AZ PREMIER MILLER PODPISZE! brrrrr....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka