Dodaj do ulubionych

Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun

21.08.08, 21:13
"Podczepiło sie gó.. do okretu i mówi płyniemy"
Obserwuj wątek
    • Gość: maxdog Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.08, 22:23
      a jak ten okręt- miodek miał aż dwie teczki przekazane do archiwum, to wiele
      faktow o PILNEJ pracy na rzecz SB, czy UB- to świadczy bezspornie o tym że
      śmierdzi on bardziej niż gó.., bo kapusiem !!!!
      • Gość: z A gdzie są te "fakty", misiu -pysiu? IP: 217.98.20.* 21.08.08, 23:36
        Sąd jednoznacznie stwierdził, że oskarżenia dvpka brauna są
        bezpodstawne. Jeśli masz dowody na to, że było inaczej, to na co
        czekasz? Zamiast ujadać na forum biegnij do prokuratury, i to już.
        • Gość: gari Re: A gdzie są te "fakty", misiu -pysiu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 08:31
          > Jeśli masz dowody na to, że było inaczej

          Przecież polska szajboprawica nie musi żadnych dowodów żeby kogoś oskarżyć. Na
          szczęście IVRP nie weszła w życie, więc przynajmniej nikogo nie wsadzą za kratki.
          • Gość: leets szkoda IP: *.chello.pl 22.08.08, 10:11
            >Na szczęście IVRP nie weszła w życie, więc przynajmniej nikogo nie
            wsadzą za kratki.

            ..to jest jeden moment kiedy żałuję, że nie na tej IVRP i panowie
            tacy jak Braun nie siedzą jednak.
            • ar.co Re: szkoda 22.08.08, 15:56
              Gdyby była IV RP to panowie tacy jak Braun chodziliby w chwale i
              glorii jedynych sprawiedliwych, a żaden sędzia nie ośmieliłby się
              przyjąć sprawy prof. Miodka.
              • Gość: wroclawjacek Re: szkoda IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:38
                cyt:Gdyby była IV RP to panowie tacy jak Braun chodziliby w chwale i
                glorii jedynych sprawiedliwych, a żaden sędzia nie ośmieliłby się
                przyjąć sprawy prof. Miodka.
                ***
                Znaczy sędziowie byli sprzedajni za komuny i byliby sprzedajni za IVRP ?
                Acha znaczy że jak jest PO u władzy to mamy sędziów uczciwych.

                Pojmij że aby "rodzili" się uczciwi to trzeba rozliczyć przeszłość.
                Tymczasem właśnie to co się stało powoduje ze obecnym uczciwym np.sędziom,
                odechciewa się być uczciwym.
                Tak już jest że czasem dostanie się niewinnym ale to mniejsze zło niż mieć przez
                dziesięciolecia "zamrożona sprawiedliwość".
                Dziś oprawcy pracujący w aparacie mają większe emerytury niż ich ofiary.
                Po raz kolejny okazuje się, że warto być szują.
                Potem się dziwią, że sprawiedliwość wykonywana jest przez rewolucjonistów.
                Niezawisłość sędziów-hehe- to zasłona nieróbstwa i ochrona przed karą w
                przyszłości za "dyspozycyjność"
                Emerytury jako prawa nabyte-hehe, złodziejska sprawiedliwość.




            • Gość: wroclawjacek Re: szkoda IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:28
              ..to jest jeden moment kiedy żałuję, że nie na tej IVRP i panowie
              tacy jak Braun nie siedzą jednak.
              ***
              No to się zdecyduj.Gdyby była IV RP to braun pewnie by siedział z agentami SB i
              tymi co złożyli fałszywe oświadczenie lustracyjne.
              Niewykluczone ze Braun i Miodek siedzieliby w tej samej celi.
              Ty zaś całowałbyś w tyłek taki autorytet jak hrabia Dzieduszycki którego Braun
              zdemaskował jako TW SB.
              Klaskałbyś mu na każdej akademii.
          • Gość: wroclawjacek Re: A gdzie są te "fakty", misiu -pysiu? IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:25
            Na
            szczęście IVRP nie weszła w życie, więc przynajmniej nikogo nie wsadzą za kratki.
            ****
            Tak to jest sprawiedliwość. Teraz też warto będzie być szubrawcem lub złodziejem
            bo rzadko kiedy za to się odpowie.
            Takie osoby to spora część elektoratu liberałów.
            Ciekawi mnie kto bardziej boi sie krat , ty czy twój ojciec?

        • Gość: maxx Re: A gdzie są te "fakty", misiu -pysiu? IP: 90.156.117.* 23.08.08, 19:54
          Dowody do wglądu w IPN na Karłowicach indolencie.
        • Gość: wroclawjacek Miodek bał się autolustracji jak ognia IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:21
          Sąd jednoznacznie stwierdził, że oskarżenia dvpka brauna są
          bezpodstawne.
          ***
          Nazywasz dupkiem i piszesz nazwisko z małej litery człowieka który nie jednego
          agenta ujawnił.
          To dużo mówi o twoich intencjach

          Jeśli masz dowody na to, że było inaczej, to na co
          czekasz?
          ***
          Masz nas za idiotów czy też..?
          My mamy mieć dowody które w większości były palone przez SB?
          Może nie były palone i to co pozostało jest dowodem że nie był agentem?
          Otóż nie wszystko zostało spalone a to co zostało jest wystarczająca poszlaką
          jeśli nie dowodem.
          Faktem jest że Miodek strasznie bał się autolustracji i czynnie ja zwalczał
          namawiając do tego również swoich podwładnych i współpracowników.
          Od tamtego czasu zanim jeszcze Braun upublicznił te informacje ja już mam
          wyrobione zdanie o Miodku.


          Zamiast ujadać na forum biegnij do prokuratury, i to już.
          ***
          Sam ujadasz bo jak nazwać Twoje słownictwo ?
          W polskich sądach panuje zasada domniemanej niewinności. Znaczy ze jak dowody
          nie są niezbite to sprawcę traktuje się jak niewinnego.
          Tymczasem IPN jeszcze nie opracował wszystkich dokumentów a oprócz tego ciągle
          znajdują się nowe.
          Ze nie wspomnę o zbiorze zastrzeżonym.
          Zatem z czasem silne dowody znajdą się.
          Skoro Miodek nie był agentem to mógł wypełnić oświadczenie :"nie byłem świadomym
          agentem..." .
          Pytanie dlaczego tego nie zrobił?
          Wyjaśnienie może być proste. Za udowodnienie współpracy nic nie grozi ale za
          złożenie fałszywego oświadczenia groziło 5 lat.
          Miodek tym sposobem popełnił drugie głupstwo wżyciu.
          Pierwsze bym mu wybaczył bo wtedy wielu sadziło że komuna to wieczny i słuszny
          ustrój dla Polski.Kto dziś nie chce zrezygnować ze stanowiska przyznając się do
          współpracy jest gorszy od tych którzy złamani przez SB godzili sie na współpracę.



      • Gość: gnago Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.cust.tele2.pl 22.08.08, 03:04
        A gdzie jednoznaczna identyfikacja Jama Miodkiem?
        • Gość: wroclawjacek Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:44
          cyt:
          A gdzie jednoznaczna identyfikacja Jama Miodkiem?
          ***
          Oj chłopie, te dokumenty mieliśmy rozkaz spalić w pierwszej kolejności bo były w
          jednym egzemplarzu. Innych nie mogliśmy spalić bo były kopie rozproszone.Ale
          tamte nie były takie ważne tzn nie były "jednoznacznymi dowodami".
          Zrozum że gdyby wszystkie dokumenty były spalone to setki tysięcy ludzi nie
          broniłoby sie tak przed autolustracją bo wiadomo że dokumenty latami będą wychodzić.
      • Gość: drom Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.08.08, 08:26
        Gość portalu: maxdog napisał(a):
        > a jak ten okręt- miodek miał aż dwie teczki przekazane do archiwum, to wiele
        > faktow o PILNEJ pracy na rzecz SB, czy UB- to świadczy bezspornie o tym że
        > śmierdzi on bardziej niż gó.., bo kapusiem !!!!

        dopiero nauczyles sie pisac ? piszesz tak nieskladnie i nielogicznie ze w sumie
        nie ma sie co dziwic, ze z informacji o istnieniu jakichs 2 teczek przeklazanych
        do archiwum, wysnules wniosek o pilnej i bezspornej wspolpracy Miodka z sb.
        • Gość: wroclawjacek Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:53
          cyt;...wysnules wniosek o pilnej i bezspornej wspólpracy Miodka z sb.
          ***
          A co to jest bezsporna współpraca ?
          Załóżmy że Miodek współpracował niechętnie i niesystematycznie co mogłoby
          świadczyć o "spornej współpracy".
          Nie ma takiej samej współpracy.Jedni donosili ze złości a inni tylko odpowiadali
          na pytania SB.Ci drudzy Miodek się do nich sam zaliczył twierdzą że ich
          informacje nie mogły nikomu zaszkodzić.
          Trudno tę szkodliwość ocenić.
          Dlatego przyjęto kryterium "świadomej współpracy" czyli zgody na współpracę oraz
          korzyści pobierane.
          Jedni brali pieniądze a drudzy dostawali zgodę na wyjazdy zagraniczne lub
          dostawali przydziały mieszkań ,asygnat na samochody itd.
          Pytanie czy to pobieranie korzyści?
          Zgodnie z prawem nie.
          A jakie mamy prawo ?
          Ano takie które chroni szubrawców i złodzieji.
          Można być mordercą i zabić podczas procesu świadka aby z braku dowodu być
          uniewinnionym.
          Kto w Polsce jest mafiozą i złodziejem to powszechnie wiadomo.Problem w tym że
          nie ma "dowodów" np poleceń wydawanych na piśmie.
          A naiwnych nie sieją o czy dowodzi ta dyskusja.


      • Gość: zumka Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.aster.pl 22.08.08, 08:27
        Każdy miał dwie teczki:
        - teczkę osobową
        - teczkę pracy.
        Teczka pracy mogła mieć wiele tomów, a mogła być pusta - w obu przypadkach do archiwum trafią dwie teczki.
      • Gość: Zuzia Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.08, 08:32
        >> dwie teczki przekazane do archiwum..

        Czy to to archiwum które właśnie spłonęło koło hotelu Wrocław we Wrocławiu?
      • olek_01 Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 09:23
        maxdog - taa, miał 2 teczki,4 plecaki ,5 długopisów i 2 pary okularów :P weź
        przestań się ośmieszać gościu i jak masz cień dowodu to go ujawnij a nie wypisuj
        pierdoły na forum bo już mi się zaraz cofnie!:P
        • Gość: wroclawjacek Miodek wie że nie ma teczki IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 16:37
          cyt: weź
          przestań się ośmieszać gościu i jak masz cień dowodu to go ujawnij a nie wypisuj
          pierdoły na forum bo już mi się zaraz cofnie!:P
          ***
          On ma mieć dowody skoro armia speców w SB miała wiele miesięcy na tzw
          "brakowanie" jak to Kiszczak nazwał?
          Przecież Miodek sam się przyznał do współpracy z SB.Po co mi dowody skoro ja to
          widziałem w TV, jak mówił ze te informacje które przekazywał SB nie powinny
          nikomu zaszkodzić.
          Nie ma co dyskutować czy współpracował czy nie tylko szukać jego podpisu pod
          zobowiązaniem do współpracy .Jak sie nie znajdzie to powiedzieć że nie ma tego
          zobowiązania ale to nie znaczy że nie współpracował.
          Ważniejsze jest ustalenie czy komuś zaszkodził i czy coś za te niewinne
          informacje dostał.
          Taka współpraca to jeszcze nie TW.
          Tymczasem proces jest o to czy zachowała się teczka Miodka czy nie.
          Jak się nie zachowała to Miodek wygra, jak się zachowała i znajdzie to Miodek
          będzie przepraszał.
          W Polsce nie ma obowiązku przyznawania sie do winy.
          Ale Miodek nie musiał wykorzystywać swej pozycji medialnej do walki z autolustracją.
          Jeśli nawet za komuny nic złego swymi raportami nie zrobił to teraz uwalając
          projekt ustawy zrobił bardzo wiele zła.
          Jeden Miodek zrobił dla SB więcej niż 1000 TW.
          Ja do Miodka nie mam pretensji za donoszenie bo znam bardzo dużo ludzi ( w tym i
          kolegów i sąsiadów) korzy donosili.
          Mam pretensje że "nie pozwolił" wyrzucić TW z sądów uczelni, gazet i ośrodków
          mających wpływ na kształtowanie życia społecznego.
          Dlaczego Miodek to zrobił ? Ja nie czekam na odpowiedz bo pewnie bym mu nie
          uwierzył.Liczą się czyny.
          Ja wiem kto z moich sąsiadów na mnie donosił chociaż żadnych dokumentów nie
          widziałem.Po co mi oglądać podpis ?
          Ja na Miodka wydałem wyrok tak jak na kapusiów z sąsiedztwa.
          Ale on tak jak i oni na to zapracowali.
          Ja mam czekać na sprawiedliwość sądów haha, zamiast kierować się własnym
          sumieniem i doświadczeniem?
          W Wolnej Polsce 25 lat trzeba było czekać na pierwszy i jedyny wyrok bandytów w
          niebieskich mundurach.
          Wszyscy ci co nie zostali skazani są zapewne niewinni (bo nie ma dowodów).
          Haha- sądy wolą uznać prawo do domniemanej niewinności niż skazać niewinnego.
          Lepiej uniewinnić wszystkich winnych niż miałby ucierpieć jeden niewinny. W NRD
          w 10mln narodzie w Stazi pracowało 300 000 ludzi.Ilu współpracowało ze Stazi ?
          Ilu w Polsce obecnie korzysta z tego ze współpracowało z SB?
          Dlaczego tyle osób opowiedziało się ze złożenie oświadczenia o treści :nie bylem
          świadomym TW SB; miałoby uwłaczać godności?
          A co z godnością ofiar i elementarną sprawiedliwością ?
          Powtarzam pytanie czy jak dziś będzie się szują (donosicielem, nadgorliwym
          urzędnikiem, przekupnym sędzią, czy policjantem, podatnym na korumpowanie) to
          czy trzeba się bać,że w przyszłości trzeba się będzie tego wstydzić ?
          Profesor po raz trzeci okazuje się być szują żądając pieniędzy.
          To zamykanie ust tym co szukają agentów.
          Miodek powinien tylko oczyścić się z zarzutów, a dokładnie wykazać, że nie był
          świadomym TW.
          Najlepiej jakby wypełnił oświadczenie lustracyjne.







    • Gość: esbek Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.adsl.inetia.pl 21.08.08, 22:53
      pan szmata rezyser smierdzi bardziej niz gowno, smierdzi jak scierwo
      • Gość: ja tylko pytam co reżyser wyreżyserował poza zadymą z profesorem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 08:29
        prawdziwi współpracownicy SB śmieją sie w kułak z podpierzynowych
        detektywów i patrzą jak skaczą sobie do gardeł, a najlepiej jak
        gryzą tych, których SB nie potrafiła ugryźć. Prawdziwe-wartościowe
        teczki dawno zostały zniszczone, a gawiedź ekscytuje się makulaturą,
        roztrząsa przeszłość zamiast wyciągnąć wnioski i myślec o
        przyszłości.
        Irlandia wszystkich nie przyjmie....
        • Gość: gari Re: co reżyser wyreżyserował poza zadymą z profes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 08:31
          > prawdziwi współpracownicy SB śmieją sie

          Śmieją się PRACOWNICY SB, a nie współpracownicy.
          • Gość: ja tylkopytam Re: co reżyser wyreżyserował poza zadymą z profes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 09:03
            śmieją sie jedni i drudzy....
            pracownicy SB i tak maja przechlapane, więc jest to śmiech
            Gargamela, a współpracownicy cieszą się, że koledzy dobrze zakopali-
            spalili ich g..no, dzięki któremu robili kariery (zobyli stołki) na
            które inni musieli zapracować - i tą pracą (i efektami) właśnie
            zwrócili na siebie uwagę SB.
            tak to widzę...
            • Gość: wroclawjacek Być SB-kiem to nie wstyd, ale przeciwnikiem lustra IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 16:50
              "śmieją sie jedni i drudzy....
              pracownicy SB i tak maja przechlapane, więc jest to śmiech
              Gargamela,"
              ***
              Przechlapane ? Że poszli na wcześniejsze emerytury albo na cichą posadkę do
              policji ?



              a współpracownicy cieszą się, że koledzy dobrze zakopali-
              spalili ich g..no,
              ****
              Oj nie wszystko , cześć teczek została zachowana , toż to jak pieniądz.


              dzięki któremu robili kariery (zobyli stołki) na
              które inni musieli zapracować - i tą pracą (i efektami) właśnie
              zwrócili na siebie uwagę SB.
              tak to widzę...
              ***
              I po to był potrzebna autolustracja aby sami zrezygnowali albo aby za kłamstwo
              stracili choć część tego co nachapali.
        • Gość: wroclawjacek Nie ma teczki, nie ma sprawy IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 16:44
          cyt:
          Prawdziwe-wartościowe
          teczki dawno zostały zniszczone, a gawiedź ekscytuje się makulaturą,
          roztrząsa przeszłość zamiast wyciągnąć wnioski i myślec o
          przyszłości.
          ***
          Zaraz to znaczy że teczka Miodka była wartościowa skoro została zniszczona ?
      • Gość: wroclawjacek Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 16:42
        Autor: Gość: esbek IP: *.adsl.inetia.pl Napisał 21.08.08, 22:53


        pan szmata rezyser smierdzi bardziej niz gowno, smierdzi jak scierwo
        ***
        Śmierdzi wam SB-kom tak jak wam Polska śmierdziała.
        A pieniądz wam nie śmierdzi?
        Ile tam panie esbek emerytury dostajecie ?
    • presentation1 ...Tak sie zastanawiam......... 22.08.08, 07:57
      Obchodzimy rozne antykomunistyczne swieta a nie potrafimy rozliczyc ludzi z tamtego okresu.Po co wiec zafalszowane swieta?
      • Gość: michalng Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: *.amend.com.pl 22.08.08, 08:18
        A jakie antykomunistyczne święta obchodzimy ? Mógł byś wymienić ?
        • presentation1 Re: ...Tak sie zastanawiam......... 22.08.08, 08:20
          Chociazby rocznice Cudu nad Wisla
          • Gość: zumka Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: *.aster.pl 22.08.08, 08:25
            Akurat w rocznicę Cudu nad Wisłą świętem nie jest Cud, a Wniebowzięcie Marii Panny, czyli tzw. święto Matki Boskiej Zielnej. Jest to też święto Wojska Polskiego, ale to ze względu na zwycięstwo militarne, a nie ideowe (antykomunistyczne).
          • Gość: michalng Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: *.amend.com.pl 22.08.08, 08:37
            > Chociazby rocznice Cudu nad Wisla.

            To troszkę tak jak by twardzic ze rocznica bitwy pod Grunwaldem to święto
            antykrzyzackie albo nawet antyzakonne :) Juz prędzej rocznica wprowadzenia stanu
            wojennego. Ale to tez nie to. 13 Grudnia to upamiętnienie tragicznego
            wydarzenia, podobnie jak 1 września.
          • Gość: jf 1908 Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: 130.138.227.* 22.08.08, 09:09
            ta dodaj jeszcze 3 maja, to też antykomunistyczne święto, w ogóle matki polnej
            zielnej to też antykomuna. Idź wyżynaj wszystkich komunistów prezentejszonie.
            Wrogowie blisko...

            kurde ja bym zamknął Berezie kartuskiej wszystkich fanów lustracji co urodzili
            się przed 1975. I niech się żrą we własnym sosie, a nam młodym dajcie
            nienawistne szmaty spokój.

            tak tak stadionów nie potrzeba, dróg nie potrzeba, na olimpiadzie nam ekstra
            idzie, ale potrzebne jest zdecydowanie rozliczenie i wojenka z ruskimi.
            • Gość: wroclawjacek Mądrzejsze jajko od kury IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 17:19
              cyt:
              ta dodaj jeszcze 3 maja, to też antykomunistyczne święto, w ogóle matki polnej
              zielnej to też antykomuna. Idź wyżynaj wszystkich komunistów prezentejszonie.
              Wrogowie blisko...
              ***
              Gdyby nie te święta to byc może świadomość narodowa by upadła , a Ty byś dzisiaj
              cyrylicą pisał albo chodził w polsko-mongolskim patrolu po Afganistanie w ruskim
              mundurze.


              kurde ja bym zamknął Berezie kartuskiej wszystkich fanów lustracji co urodzili
              się przed 1975.
              ***
              Pewnie dlatego ze urodzeni po 1975 roku mieli w 1981 roku wystarczające
              doświadczenie aby ocenić co dobre a co złe.


              I niech się żrą we własnym sosie, a nam młodym dajcie
              nienawistne szmaty spokój.
              ***
              Głupie jajko nie rozumiesz że trzeba wyciągać wnioski z historii aby się nie
              powtórzyła?
              CO tu mówić o powtarzaniu, odpowiedzialni za tamte czasy jeszcze żyją a wielu ma
              wpływ na Was młodych czego wydajesz się nie pojmować.
              Autolustracja to nie rozliczenie.
              Nawet tego nie pojmujesz co to lustracja .
              TO nie żarcie tylko obecne prawo, które odsuwa szmaty od wpływania na życie
              społeczne.
              Chodziło tylko o poszerzenie tego prawa na takie środowiska jak sędziowie,
              wykładowcy, dziennikarze.
              Nikt tych ludzi nie zamierzał karać za to co robili.
              Chodziło o to aby się sami odsunęli i nie robili takim jak ty wody z mózgu.
              A że robili i robią to skutecznie świadczy twoja wypowiedź.
              To nie zemsta gdy szuja sam zrozumiałby że musi sie przyznać że donosił na
              kolegów. Kara byłaby nie za donoszenie tylko za złożenie fałszywego oświadczenia.
              Ale te środowiska nie chciały się oczyscić?
              Dlaczego nie będę ci pisał bo jeśliś mądry to wiesz a jeśliś głupi to i tak nie
              zrozumiesz.
              Pojmij że ustawa lustracyjna przejdzie gdy wiekszość szmat wymrze.
              Dla niewtajemniczonych powiem ze ok 30% wrocławskich profesorków ma coś na
              sumieniu (źródło informacji w IPN)
            • Gość: wroclawjacek Piwo i TV. Polska! Polska!=patriotyzm stadionowy IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 17:38
              > tak tak stadionów nie potrzeba, dróg nie potrzeba, na olimpiadzie nam ekstra
              > idzie, ale potrzebne jest zdecydowanie rozliczenie i wojenka z ruskimi.
              ***
              Po raz kolejny udowadniasz że marny z Ciebie Polak .
              Twoi dziadowie walczyli z Ruskimi dzięki czemu następne pokolenia przeciwstawiły
              się włączeniu Polski do ZSRR po wojnie a jeszcze następne odzyskały suwerenność.

              Dla głupków od tysiącleci przygotowywano igrzyska aby dawali "się rządzić".
              PiS miał projekt obniżenia emerytur SB-ckich, rozbicia korporacji prawniczych
              aby dać pracę młodym i obnizyc dochody starych prokomunistycznych prawników itp.
              "Stadiony" spowodowały już wzrost cen w budownictwie drogowym o prawie 100 % bo
              czasu coraz mniej i kto później kontrakt podpisze ten zarobi więcej.
              Ponieważ "młode pokolenie" :) ma niewielkie pojecie o inżynierii istnieje obawa
              a raczej pewność że drogi i stadiony będą nam budować Chińczycy zatem obiecywane
              dziesiątki tysięcy miejsc pracy przejdą koło nosa.
              W międzyczasie pospiech spowoduje dalsze wzrosty cen.
              Praca wykonywana po nocach z pominięciem reżimów technologicznych zaskutkuje wadami.
              Wszystko to po to aby ci co nie lubią rozliczeń mogli sobie popatrzyć jak 22
              osoby kopia piłkę na murawie.
              To może wypuścić jeszcze wszystkich aresztowanych w aferze piłkarskiej ?
              Pomyśl do czego prowadzi brak rozliczeń.
              Był "piłkarski poker" i śmiano się tylko.
              Czy będziesz się śmiał jak będą pękały stadiony i autostrady czy będziesz żądał
              ukarania winnych , panie antyrozliczeniowcu?


          • staryduster presentation1..SBecka szmata już kombinuje... 22.08.08, 09:29
            pl.youtube.com/watch?v=NNWP3RlU_Tk&feature=related
            YouTube - True Love Will Never Fade - Mark Knopfler (New Single)
      • Gość: gari Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 08:29
        > Obchodzimy rozne antykomunistyczne swieta a nie potrafimy rozliczyc ludzi z tam
        > tego okresu.

        Tak popieram. Rozliczyć komunistycznego zbrodniarza Miodka!!!
        • Gość: michalng Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: *.amend.com.pl 22.08.08, 08:41
          Przeczytaj jeszcze raz artykuł. Jak go chcesz rozliczyć skoro nie ma żadnych
          dowodów jego "zbrodni".
          • Gość: wroclawjacek Nie róbcie z Miodka zbrodniarza. Takich... IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 18:02
            cyt:
            Przeczytaj jeszcze raz artykuł. Jak go chcesz rozliczyć skoro nie ma żadnych
            dowodów jego "zbrodni".
            ***
            Ale to nie zbrodniarz tylko TW. Wmyśl ustawy nawet nie podlega lustracji bo
            można być TW ale nie można być świadomym TW.
            Skoro nie ma podpisu pod zobowiązaniem o współpracy to może być walizka donosów
            a i tak można próbować się wybielać.
            Dopiero kwit z kasy dyskwalifikuje człowieka a kto donosił ideowo czyli za darmo
            jest czysty.
            Czysty jest SB-k prowadzący itd.
            Dlaczego ludzie tak się wstydzą ze składali raporty na SB.
            Ja też składałem i "Bolek" pewnie też.
            Pytanie w jakim celu , z jaką motywacją i czy to mogło komuś zaszkodzić.
            Najlepiej ocenić to działanie czy w zamian była jakaś korzyść.
            Pan Miodek pisał tylko raporty z wyjazdu a pan Braun napisał tylko że Miodek
            współpracował z SB.
            Pytanie po co Miodek dostał pseudonim i czy to ta sama osoba ale jak widać nikt
            o to się nie spiera.
            Dla Brauna Miodek jest winny a Miodek twierdzi ze nie bo nie ma podpisu.
            Wiadomo że nie da się ustalić teraz czy podpis był .
            Po co zatem ten cały cyrk z uniewinnianiem i kneblowaniem?
            Wałęsa jest uniewinniony ale dziś zgodnie z ustawą nie mógł być wymieniony jak
            osoba poszkodowana.
            Przecież te wyroki nic nie znaczą , to tylko formalność pozwalająca przejść
            lustrację czyli dalej piastować stanowisko.
            Ze stanem faktycznym i moralnością to ma niewiele wspólnego bo wyrok oznacza że
            nie ma dowodu a nie że jest niewinny.
            Są poszlaki lub słabe dowody wiec to nie jest uniewinnienie. To tylko odsunięcie
            sprawy do wypłynięcia nowych dowodów. Wtedy będzie potrzebna nowa sprawa a potem
            następna.
            Aby to błędne koło przeciąć wymyślono autolustrację.
            Czysty byłby ten co sam sie czuje czysty i nie ma dokumentów i świadków.
            Tymczasem wyrok że jest ktoś niewinny bo nie ma teczki jest jak oskarżenie bo
            wiemy że prawie wszystkie teczki były spalone.
            Niemoralne jest domaganie się 70 000 zł bo to kneblowanie nie tylko w swojej
            sprawie.
            Odnoszę wrażenie że profesor Miodek działa od dawna nie tylko w swojej sprawie.

        • Gość: Xiom Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: 90.156.110.* 24.08.08, 13:58
          ciebie też uwalił na studiach? Jak Brauna czy Zoll Ziobrę? Widocznie
          miał powód ale żeby Ubek i zbrodniarz od razu? Widać že to osobista
          zagrywka Brauna.
          • Gość: wroclawjacek Nie ważne pobudki ,ważne fakty IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 18:09
            cyt:......Widać že to osobista
            zagrywka Brauna.
            ***
            Jak osobista to osobista , nic mi do tego.
            Ale skoro są wątpliwości to trzeba wyjaśnić.
            Poprzednie oskarżenia Brauna okazały się prawdziwe.
            Tacy jak Braun są nam potrzebni.
            Braun mi mówił że powiedział co powiedział bo Miodek nie chciał podpisać
            oświadczenia.
            A co innego miał zrobić (i Miodek i Braun) ?
        • Gość: wrocławjacek świadomy czy nieswiadomy ale dalej na stołku IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 17:44
          cyt:
          Tak popieram. Rozliczyć komunistycznego zbrodniarza Miodka!!!
          ****
          Ależ on już jest rozliczony.
          Ludzie już wiedzą co o nim sądzić.
          Pytanie jak mocno i czy w ogóle zaszkodził nie jest takie ważne bo to trudno ocenić.
          Nie rozumiałem dlaczego Miodek jest takim przeciwnikiem antylustracji ale jak
          potem mówił że miał przygodę z Sb to resztę zrozumiałem.
          Znasz jakiegoś "zbrodniarza komunistycznego", który został rozliczony ?
      • Gość: SBkom precz Wajdzik UBeku czego się odzywasz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.08, 09:01
        Lesław jesteś ścierwem
      • Gość: wroclawjacek Święta są dobre do odznaczeń dla zasłużonych staże IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 17:00
        cyt:
        Obchodzimy rozne antykomunistyczne swieta a nie potrafimy rozliczyc ludzi z
        tamtego okresu.Po co wiec zafaszowane swieta?
        ***
        Święta jak święta,uczestniczą w nich też "przechrzty".
        Taki TW Dzieduszycki na każdej akademii brawa dostawał o orderach nie mówiąc.
        A poza tym wyraźne nieporozumienie.
        Wyjaśnię więc bo młodzi nie pojmują.
        To nie chodzi o rozliczenie.
        To chodzi o to aby o tym czy będzie rozliczenie czy nie nie decydowali Ci
        których trzeba by było rozliczać.
        W każdym środowisku opiniotwórczym jest hierarchia i to na jej szczycie są
        ludzie którzy często mają coś na sumieniu.
        Na tym polegało oddanie władzy przez komunę.
        W każdym miasteczku rządził sędzia , komendant i prokurator.
        Ludzie się zmieniają ale struktury zostają bo starzy decydują kto ma awansować.
        A potem są zależności np "wdzięczność za awans" , ukryte teczki itp.


    • kiks4 Jak szybko i przyjemnie stać się sławnym człowieki 22.08.08, 08:36
      Wystarczy opluć publicznie sławnego człowieka i jak za dotknięciem różdżki
      magicznej jego sława spływa na nas.
      Kto przedtem słyszał o Grzegorzu B.???
      Zastanawiam się, kogo sobie wybrać za cel?
      Może Grzegorza Brauna. On już jest sławny
      • Gość: kocham sb Re: Jak szybko i przyjemnie stać się sławnym czło IP: *.aster.pl 22.08.08, 08:47
        Leszcz o zerowym dorobku pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Braun
      • olek_01 Re: Jak szybko i przyjemnie stać się sławnym czło 22.08.08, 09:27
        a ja mam w dupie tego kretyna Brauna - szmaciarz zawsze pozostanie szmaciarzem,
        panie Profesorze,głowa do góry - kundelki tak mają,że ujadają
    • polsz Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 08:44
      proste pytanie: co to jest to Braun?
      • ar.co Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 15:59
        Marka maszynki do golenia?
    • zylam1 Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 08:45
      Nie wiem czy ktoś na tym forum zna osobiście prof Miodka. Ja nie znam i totalnie
      mnie nie interesuje czy Jan Miodek prywatnie jest świnią czy bije żonę lub
      donosi na kolegów, to jego sprawa i ewentualnie jego żony. Jaki to ma wpływ na
      jego pracę i dokonania, myślę że nijaki. Podobna sytuacja była z Wołoszańskim.
      Ci którzy interesują się prywatnym życiem jakiś nieznajomych to wścibskie ciotki
      podobne do pań stojących cały dzień przy wizjerze i obserwujących sąsiadów
    • Gość: Temida A co, w "michnikowskiej demokracji" apelacja IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.08.08, 08:59
      już człowiekowi nie przysługuje?
    • Gość: Dino Zaur Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.umwd.pl 22.08.08, 09:04
      Oczywiście,że apelacja przysługuje. Tym, co mordują i gwałcą ze
      szczególnym okrucieństwem też przysługuje. "Przylepiło się g....o do
      statku i krzyczy "płyniemy!!!". Oto najlepszy obraz tego człeczyny-
      reżyserzyny o czysto polskim mazwisku i wielkich zasługach dla
      Polski w walce o demokrację.
      • Gość: stara biurwa Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: 195.78.67.* 22.08.08, 09:54
        Dino zaszkodziła ci poranna kawa przy biurku, że się nazwiska czepiasz? Braun to
        Braun, Kowalski to Kowalski a ... Łapiński to Łapiński. Czy w swoim urzędzie też
        najpierw pytasz o nazwisko, apotem, w zależności czy bardziej polskie czy mniej,
        przystępujesz do załatwienia(lub nie) sprawy?
        Fakt, że dorobek (ten Braun) ma zajebiście duży i poważny ;) Podejrzewam, że
        mając 41 lat dorobił się albo marskości wątroby albo niewydolności nerek lub
        przynajmniej drżenia rąk.
        Z urzędniczym hasłem : czuwaj na internecie, pozdrowienia dla Urzędu
        Marszałkowskiego Dolnego Śląska od Urzędu Marszałkowskiego Mazowsza,
        od Struzika dla Łapińskiego
    • Gość: siwy 06 Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.eranet.pl 22.08.08, 09:06
      Ludzie,zaraz minie 20 lat III RP,kogo to obchodzi.W kraju beznadzieja
      wbrew propagandzie.Panstwo zostawilo obywateli samym sobie i doi nas bez
      opamietania a wy co?sb,ub,Braun sraln ble,bleee..
      A jak by nie odsiecz Armi Ukrainskiej na Warszawe to nie bylo by cudu
      nad Wisla.
    • kwanta29 Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 09:14
      Co raz było kanalią, do końca kanalią zostanie.
      • staryduster Braun, to typowa, kłamliwa świnia !! 22.08.08, 09:28
        Skoro mówi "prawde",to gdzie,kur.wa,ma dowody?!
        Ja wiem,{miałem sen} że Braun jest pedofilem i zgwałcił 5 chłopców !!!
        Dowody? a po co!..
        • Gość: Strusiek Re: Braun, to typowa, kłamliwa świnia !! IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.08.08, 11:43
          i z tym sie zgodze!
      • Gość: sou Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 09:32
        Dowody na Miodka na pewno gdzieś są albo, posługując się tokiem rozumowania prawicy i PiS, zostały w porę "zniszczone" :). Braun powinien zrobić konferencję z Ziobrą i pokazać niszczarkę, słownik autorstwa Miodka i klipy ze stanu wojennego. Efekt murowany
    • Gość: Nixo Apel do IPN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 09:28
      Ortodoksyjni lustratorzy tacy jak Braun lansują tezę, że PRL był
      parszywy, ale pracownicy SB są poza podejrzeniami o fałszerstwa i
      inne przestępstwa. Tu trzeba przypomnieć tzw. aferę "żelazo": jak
      się okazało agenci służb PRL rabowali w RFN jubilerów, a potem
      dzielili się łupami z wysoko postawionymi funkcjonariuszami SB i
      PZPR. Z tym, że na końcu sami też zostali obrabowani przez innych
      pracowników SB. W latach siedemdziesiątych zasłyszałem coś
      podobnego o konfidencie działającym w Polsce. Korzystając z
      bezkarności z tytułu współpracy z SB działał też jako bandyta.
      Osobiście doświadczyłem czegoś mniej przykrego - mój kolega ze
      szkoły średniej, który w 1969 roku zatrudnił się w MO, ok 1992 roku
      przyznał, że założył teczki osobowe prawie wszystkim znajomym -
      oczywiście bez ich wiedzy. Dorabiał sobie do pensji.
      Stąd mój apel do IPN: zlustrujcie pracowników SB, resztą możecie się
      zająć dopiero wtedy, gdy będziecie mieli pewność, że dokumentów na
      nich nie sporządzali szubrawcy.

      • staryduster IPN,to nieodrodne dziecko UB-SB.... 22.08.08, 09:30
        wykonuje pracę swoich"ojców"...bolszewickie kurestwo!
        • piemont12 Re: IPN,to nieodrodne dziecko UB-SB.... 22.08.08, 09:46
          staryduster napisał:

          > wykonuje pracę swoich"ojców"...bolszewickie kurestwo!

          www.polonica.net/Kim_sa_Kaczynscy.htm
          Kim są Kaczyńscy...

          Braun padlino, czy to jest "dowód" ?
      • xabc123 Apel o lustrację pracowników SB 22.08.08, 12:06
        > Stąd mój apel do IPN: zlustrujcie pracowników SB,
        > resztą możecie się zająć dopiero wtedy, gdy będziecie
        > mieli pewność, że dokumentów na nich nie sporządzali
        > szubrawcy.

        Jesteś słabo zorientowany. Przecież esbeków już dawno zlustrowano. Są książki
        IPN-u, były różne wystawy na ten temat. Dzięki tym informacjom mogłem wystąpić o
        wgląd do akt interesujących mnie pracowników SB. Jest to możliwe, IPN nie robi
        problemów. Nie rozumiem Twojego poglądu, że lustratorzy zakładają
        nieskazitelność esbeków. Przecież wiadomo, że większość pracowników SB to
        kanalie i szubrawcy. Mogli dopuścić się oczywiście fałszerstw. Tak było np.
        wtedy, gdy chcieli wybielić Wałęsę i zrobić z niego bohatera albo gdy chcieli
        kogoś zniszczyć za pomocą oszczerstw. Ale SB miała swoje procedury
        samoweryfikacji i w większości przypadków raczej nie pozwalała na okłamywanie
        samej siebie. Raczej zależało jej na posiadaniu prawdy o śledzonym społeczeństwie.
        • Gość: Nixo Re: Apel o lustrację pracowników SB IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 14:54
          Zdaje się, że mocno różnimy się co do oceny sytuacji. Lustracja
          pracowników SB, która podobno miała miejsce, mogła co najwyżej
          wyłapać przypadki znęcania się nad poszkodowanymi, jeśli się
          poskarżyli. Założę się, że nie wyłapała żadnego przypadku fałszerstw
          dokumentów, zdobywania informacji poprzez szantaż itd. Publicznie
          mówi się tylko o jednym fałszerstwie tzw. lojalki J. Kaczyńskiego.
          Jeśli SB była tak skrupulatna w gromadzeniu prawdy o społeczeństwie,
          to gdzie są dokumenty dotyczące ich własnych wyczynów?. Np
          sfałszowania tej nieszczęsnej lojalki, zabójstwa Popiełuszki i
          innych. Poza tym proszę pokazać w jaki sposób obecnie można się
          bronić przed dokumentami sfałszowanymi, skoro w przypadku takim jak
          sprawa J. Miodka, lustratorzy formułują zarzuty nawet mimo braku
          dokumentów obciążających.
          • leniuch102 Re: Apel o lustrację pracowników SB 22.08.08, 15:33
            > Lustracja
            > pracowników SB, która podobno miała miejsce, mogła co najwyżej
            > wyłapać przypadki znęcania się nad poszkodowanymi, jeśli się
            > poskarżyli. Założę się, że nie wyłapała żadnego przypadku fałszerstw
            > dokumentów, zdobywania informacji poprzez szantaż itd. Publicznie
            > mówi się tylko o jednym fałszerstwie tzw. lojalki J. Kaczyńskiego.

            Nie znasz faktów. Mówi się o sfałszowaniu tej lojalki przez Urząd Ochrony
            Państwa, nie SB. Ta "lojalka" nie została znaleziona w archiwach tylko
            przyniesiona do redakcji "nie", która, jak później, po przegranym procesie
            przyznała, "padła ofiarą prowokacji" :-).
            Włącz czasem TVP Historia i posłuchaj dziennikarza GW (i historyka) Pawła
            Wrońskiego, jak całkiem serio nazywa archiwa SB wspaniałym źródłem i marzeniem
            historyka (jednocześnie deklarując, że powinny być zamknięte na 30 lat).

            BTW sądzę, że Braun miał od początku pełną jasność, że ten proces przegra i
            narazi się na nieprzyjemne komentarze. Czemu to zrobił?
            "Według Brauna, osoby publiczne mające w swoim życiorysie taki moment (czyli
            okres współpracy z tajnymi służbami PRL), nie powinny zabierać głosu w debatach
            publicznych, zwłaszcza tych dotyczących lustracji."
            www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/ipn;-;grzegorz;braun;ponosi;odpowiedzialnosc;za;swoje;slowa,67,0,237123.html
          • xabc123 Re: Apel o lustrację pracowników SB 22.08.08, 22:15
            > Zdaje się, że mocno różnimy się co do oceny sytuacji.

            Tak, różnimy się. Ja właśnie czekam na swoje papiery z IPN. Wiem, że SB się mną
            interesowała. Nie mam żadnych gwarancji, że nie ma tam jakichś bajek i pomówień
            na mój temat. Ale nie boję się, bo mam po prostu czyste sumienie. Mogą te
            papiery opublikować nawet w Internecie.
            • Gość: Nixo Re: Życzę spełnienia oczekiwań IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.08, 11:54
              Mam nadzieję, że Twoja idealistyczna wiara w czyste sumienie
              wystarczy i nie będzisz stał przed koniecznością udowadniania, że
              jednak nie byłeś agentem. Przypadek J. Miodka pokazuje, że osobiste
              przekonania zainteresowanego nie mają tu nic do rzeczy. Dla
              lustratorów takich jak Braun liczą się papiery lub ich brak i ten
              drugi przypadek jest najgorszy. Braun zastosował formułę: skoro nie
              ma papierów to mamy do czynienia z superagentem i należy go
              zniszczyć wszelkimi dostępnymi środkami - nawet z naruszeniem prawa.
              Poza tym podkreślam jescze raz: SB to nie była żadną nieskazitelna
              służba gromadzacą tylko prawdziwe dokumenty i tylko współpracujący z
              nią ludzie byli źli. Było dokładnie odwrotnie: to SB była służbą
              spod ciemnej gwiazdy stosującą wszelkie dostępne chwyty i maskującą
              własne przekręty i przestępstwa. Głupie otwieranie i upublicznianie
              akt da taki oto efekt: SB "czysta", bo niem dokumentów na ich
              wybryki i duże rzesze agentów współpracujących z SB. Pozostanie do
              wyjaśnienia, dlaczego współpraca z SB był taka naganna, skoro sama
              służba nie była taka zła i tylko gromadziła prawdę o społeczeństwie?
    • malysutek Ale mściwe oczka ma ten Braun! 22.08.08, 09:57
      • piemont12 Re: Ale mściwe oczka ma ten Braun! 22.08.08, 10:02
        to oczy dziwki...
        • inkwizytor.biskupa.breslau Re: Ale mściwe oczka ma ten Braun! 22.08.08, 10:40
          Piesek będzie musiał odszczekać swoje kłamstwa. Może następnym razem
          dwa razy pomyśli zanim coś powie.
    • Gość: Buazen Braun chce się załapać na kręcenie spotów PiS IP: 195.242.183.* 22.08.08, 10:10
      Braun chce sie załapać na reżysera PiS'owych spotów wyborczych. Taki
      komuchożerca to będzie ładne klipy tworzył. Po ostatnich "wybrykach"
      Kurskiego z prezydenckim orędziem to spindoktorzy potrzebują asa co
      im nakręci spot pierwsza klasa. Wybory do Europarlamentu juz za rok
      (w 2009r.), a prezydenckie i samorządowe za dwa lata (w 2010r.). Tak
      więc pracy będzie dużo. Braun tworzy swoje portfolio.
    • mista_onanista z tego Brauna to pewnie taki reżyser jak z Rubika 22.08.08, 10:18
      z tego Brauna to pewnie taki reżyser jak z Rubika kompozytor
      • pshemo-p Re: z tego Brauna to pewnie taki reżyser jak z Ru 22.08.08, 16:40
        Wiesz Rubikowi przynajmniej cos wychodzi z jego kompozycji, a Braun
        szuka taniej sensacji (jak zaplaci te 25tys to nie bedzie taka
        tania)
        • Gość: Dżidżi Re: z tego Brauna to pewnie taki reżyser jak z Ru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 17:24
          1.Każdy historyk, który zna metody działania SB wie, że nikt przez 11 lat nie
          rejestrowałby niedziałającego agenta/współpracownika.
          2.Wiadomo kto i kiedy wyniósł 2 tomy akt
          3.Braun zareagował dopiero wtedy, gdy znany, lubiany i popularny p.Miodek, jako
          osoba publiczna zaczął potępiać lustrację (przedtem zdaje sie nie reagował...).
          Więc oprócz tego, ze ktoś jest miły, sympatyczny i tak ładnie mówi w TV i na
          wykładach, to może warto chwilę pomyśleć i nie patrzeć na świat biało-czarno?
          Mickiewicz był wspaniałym poetą ale i kapusiem, co od dawna wiadomo i co nie
          zmienia wielkości jego artyzmu...
    • xabc123 Jedyna rada to otworzyć wszystkie teczki 22.08.08, 10:26
      niech społeczeństwo samo ocenia, czy ktoś był szmatą czy porządnym
      człowiekiem. Trzeba skończyć rozgrywanie polityki za pomocą teczek,
      pseudo-sądy lustracyjne, antylustracyjne kampanie prasowe kierowane przez
      różnych Maleszków z salonowych mediów, wypowiedzi jakichś tam autorytetów.
      Koncesjonowanie dostępu do akt SB nikomu nie służy. Mam dziwne wrażenie, że
      nawet robiącym pro lustracyjny wrzask Kaczorom tak naprawdę zależy na
      utrzymaniu tego stanu rzeczy. Dlaczego sąsiednie kraje mogły załatwić sprawę
      lustracji, a my nie możemy? Lustracja jest potrzebna jak operacja chorego
      organizmu. Jest ryzykowna i bolesna, ale w efekcie przynosi zdecydowanie
      więcej pożytku niż szkody.

      Wracając do prof. Jana M. Sądy wielokrotnie skompromitowały się w ferowaniu
      wyroków w sprawie lustracji, choćby w przypadku T.W. Bolka. Dlatego do oceny
      osoby Jana M. potrzeba oceny jego papierów przez społeczeństwo. Papiery na stół.
      • Gość: dnm a póżniej otworzyć wszystkie kible, IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.08.08, 10:40
        a szambo wylać na rynku. Po co? Po co zasmradzać przestrzeń publiczną dla
        zboczonej satysfakcji kilku maniaków historii.
        • xabc123 Re: a póżniej otworzyć wszystkie kible, 22.08.08, 11:17
          > a szambo wylać na rynku. Po co?
          > Po co zasmradzać przestrzeń publiczną dla
          > zboczonej satysfakcji kilku maniaków historii.

          Oto argumentacja godna T.W. Ketmana. Jakoś tak się dziwnie składa, że dużo osób
          krytykujących ideę lustracji, ma coś na sumieniu. Tak było np. w przypadku abp.
          Wielgusa, rektora z Gdańska i wreszcie Maleszki - prawej ręki Michnika.

          Jak się chce oczyścić i odkazić PRL-owskie szambo, to musi śmierdzieć. Dlatego
          trzeba to zrobić raz a dobrze. Wielu z tych, co boją się smrodu to członkowie
          uwłaszczonej nomenklatury PRL-owskiej, która żyje sobie w najlepsze i swoją
          działalnością dalej zasmradza polską rzeczywistość. Jej właśnie najbardziej
          zależy na ukryciu akt SB. Znam osobiście takich ludzi.
          • ar.co Re: a póżniej otworzyć wszystkie kible, 22.08.08, 16:05
            Dlaczego w takim razie to nie społeczeństwo wydaje wyroki w sprawach
            o morderstwa, racunki czy gwałty? Lepiej od razu wprowadzić
            trybunały ludowe (mogą być "trójki" - są gotowe wzorce), dowody na
            stół - i niech lud osądza, feruje wyroki i najlepiej od razu je
            wykonuje.
            Na marginesie: w momencie upadku komuny miałem 15 lat, ani w
            przedszkolu, ani w podstawówce nie skarżyłem. To na wypadek
            argumentum ad personam, ulubionego przez wielbicieli lustracji.
            • xabc123 Wyroki? 22.08.08, 22:05
              Człowieku, nie rozumiesz, że chodzi jedynie o swobodny dostęp ludzi do akt
              zgromadzonych w IPN? Chodzi o społeczny osąd moralny, a nie wydawanie wyroków.
              Kto ma czyste sumienie, nie będzie bał się otwarcia archiwów IPN. Zróbmy po
              prostu taką lustrację, jak Niemcy. I to by było na tyle. Polskie sądy totalnie
              się skompromitowały w sprawie lustracji i nie tylko.
          • Gość: dnm Re: a póżniej otworzyć wszystkie kible, IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.08.08, 20:18
            > Oto argumentacja godna T.W. Ketmana.
            Kto to Ketman? Co za jeden ten Wielgus. itd. Upadek Cesarstwa Rzymskiego, bitwa
            pod Grunwaldem, rozpad PRL - to wszystko zamierzchła historia. Rajcuje Cię
            historia? Przyjemnej zabawy. Mnie bawi technologia, ta najnowocześniejsza. I
            powiem ci Kolego, że od lat 80tych minęły ze trzy epoki. Czyli te lata 80te do
            których tak Cię ciągnie są dla mnie tak odległe, jak dla ciebie czasy napoleońskie.
            • xabc123 Teraźniejszość, a nie historia 22.08.08, 21:56
              > Czyli te lata 80te do których tak Cię ciągnie
              > są dla mnie tak odległe, jak dla ciebie czasy
              > napoleońskie.

              Widać, że nie masz o niczym pojęcia albo udajesz. Właśnie przed miesiącem
              dowiedziałem się, że w moim miejscu pracy pracuje trzech byłych tajnych
              współpracowników SB. Jeden z nich jest szczególnym sku..elem i nadal szkodzi,
              choć już nie donosami do esbecji. Niedługo dowie się, że my o nim wiemy. To
              jeden z tych co bał się niedoszłej ustawy lustracyjnej, utrąconej przez tzw.
              trybunał konstytucyjny. To co dla Ciebie jest zamierzchłą historią dla mnie jest
              teraźniejszością. Baw się dalej swoją technologią ku uciesze spadkobierców PZPR.
              Na takich ludzi czekają towarzysze Kwaśniewski i Olejniczak, oddane pachołki
              Rosji. Kto nie chce uczyć się z historii będzie musiał przerabiać ją w przyszłości.
      • Gość: Nixo Re: Papiery na stół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 21:18
        Coraz bardziej nie podoba mi się sposób wypowiadania się zwolenników
        totalnej lustracji. Obok twojej wypowiedzi znalazłem też
        uzasadnienie wystąpienia Brauna: "osoby publiczne mające w swoim
        życiorysie taki moment (czyli okres współpracy z tajnymi służbami
        PRL), nie powinny zabierać głosu w debatach publicznych, zwłaszcza
        tych dotyczących lustracji." Sedno sprawy leży w tym, że w sprawie
        Miodka papierów nie ma, a jeśli nawet były, to nie wiadomo co w nich
        było, kto się pod nimi podpisał i dlaczego je zniszczono. Tego
        należy się trzymać. Tu nie ma miejsca na formułę czarnego PR, w myśl
        której nieważne czy ukradł, czy jemu ukradziono - ważne, że był
        zaplątany w sprawę kradzieży. Dopóki papiery się nie znajdą i nie
        będą jednoznacznie obciążały prof J. Miodka nie ma żadnych podstaw
        do fomułowania negatywnych opinii o zainteresowanym. Prawo w tym
        względzie jest jednoznaczne i dlatego Braun powinien zostać ukarany.
        • xabc123 Re: Papiery na stół 22.08.08, 22:22
          Mnie tylko chodzi o otwarcie archiwum IPN. Papiery na stół, jeśli oczywiście
          papiery takowe istnieją.
    • Gość: dnm Co powinien zrobić Midek IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.08.08, 10:38
      Powinien w procesie cywilnym zażądać od Brauna rekompensaty. Np wartość trzech
      nie wydanych książek. Z kancelarią może się umówić tak, że sam bierze 1 zł, a
      resztę bierze adwokat jako honorarium - pod warunkiem że rekompensata będzie nie
      mniejsza niż ...
    • Gość: miga Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 10:49
      papiery z SB są cacy i Pan Braun to dobrze wie i w nie wierzy i
      szanujmy to.
      Tę wiarę pewnie P.Braunowi trochę psuje, że jego ukochana SB tak
      brzydko postąpiła np. z P.Jarkiem Kaczyńskim i sfałszowała mu teczkę-
      ale to tylko wyjątek prawda P.Braun?.Walcz Pan dalej w Sądzie o
      dobre imię SB-ków bo się im należy wsparcie-trzymaj Pan tak dalej.
    • Gość: maam Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: 195.114.160.* 22.08.08, 11:19
      Znając kontekst historyczno - rodzinny, jeśli chodzi o pana Brauna, to ja mu się
      wcale nie dziwię.
    • Gość: Adamus Tak trzymać Panie Braun. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 12:25
      Prawda musi wyjść na jaw. Nawet Naczelny GW to przyznał.
    • aazz67 no i Braun ma swoje pięć minut - w końcu. 22.08.08, 13:43
      Dorobek równie wielki, co siostry i ojca. Ze oni nie wpadli na to,
      że można zaistnieć opluwając kogoś, ajajaj
      • Gość: SZARY Re: no i Braun ma swoje pięć minut - w końcu. IP: *.multi-play.net.pl 20.06.09, 23:11
        No i się pięknie musiał wypowiedzieć jakiś "fanik wybiórczej"...
        Powyższy "opis" materiału dowodowego jest niepełny i przekłamany! (Niewielki trud trzeba sobie zadać by w sieci poszukać informacji - ile dokumentów przestawionych było do rozpatrzenia sądowi i jakiej były one merytorycznej wagi...)
        ...Ale czegóż można się spodziewać po "michnikowszczyźnie" (tfu!)
    • Gość: ALKA Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: 62.87.160.* 22.08.08, 14:44
      Panie Braun, ile trzeba mieć w sobie bezinteresownego jadu i jakie
      pokłady nienawiści , żeby się dalej upierać mimo wyroku sądowego.
      • ar.co Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 16:07
        Nie bądź naiwny - bezinteresownego? Naprawdę sądzisz, że on to robi
        wyłącznie z własnej inicjatywy i na własny koszt? Na własny koszt to
        co najwyżej będzie płacił, jak po raz kolejny przegra...
    • emeryt35 Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 20:30
      Niejaki Braun,człowiek bez honoru i wyznawca ubeckich teczek chce znowu zaistnieć medialnie.Żałosne !!
      • Gość: SZARY Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.multi-play.net.pl 20.06.09, 23:13
        Po czym wnosisz, że to człowiek bez honoru? Po lekcji michnikowskiej propagandy?
    • Gość: Anzelm Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.08, 02:33
      Był taki wiersz Tuwima " dwudziestu dwóch morderców/ zginęło w Norymberdze/ a
      każdy z tych morderców/ miał dobrotliwe serce/ jeden hodował kwiatki/ drugi
      miłował dziatki/ trzeci miał zonę pobożną/ czwarty grał w piłkę nożną...Czy jak
      ktoś jest miła i inteligentną gwiazdą mediów, to znaczy, że nie mógł
      współpracować? A 11 lat rejestracji to pryszcz? A dwie teczki wyniesione przez
      pracownika SB to nic? A publiczne sprzeciwianie się lustracji ( z takim bagażem)
      to pikuś? Ludzie, chwila refleksji - może słaby, może złamany, może z innych
      powodów i wybitny naukowiec ale w tym kraju parę osób zaprzepaściło kariery, bo
      nie szli na ugody z komuną...
    • bahar45 Nedzny z niego rezyser 23.08.08, 10:41
      Lezacego jest bardzo latwo kopac a duzo gorzej bronic.
      Teraz wystarczy czlowieka oskazyc ze byl kapusiem i sprawa
      zalatwiona a jeszcze nie tak dawno temu to wszyscy na Dolnym Slasku
      pisali poufne listy do wladz PRLu.
      Braun jest nedznym typem czlowieka cos w rodzaju hieny idacej na
      latwizne bop byloby znacznie trudniej zrobic film np o nedznych
      rzadach PISu w erze rzadow Kaczynskich lub teraz o marazmie rzadow
      PO.
      • Gość: Cojonero Re: Nedzny z niego rezyser IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.08, 17:09
        Pisałem już kiedyś, że dziwi mnie język obrońców prof.
        Miodka. Jad i pomyje jakie sączą się z waszych pysków najlepiej świadczą o waszym miernym, mimo często akademickiego wykształcenia, poziomie intelektualnym. Takie też są wasze możliwości samodzielnego, analitycznego myślenia.
        Przez takich ja wy (tu pozwolę sobie na wasz język) durniów, debili, szmaciarzy, kretynów, niedouczonych pseudointeligentów w pierwszym, koorwa, pokoleniu, gó..zjadów (spod siebie), intelektualnych onanistów, samozachwyconych błaznów mój kraj śmierdzi!!!
        Śmierdzi PRL-em, nierozliczoną komuną, niesprawiedliwością, korupcją, głupotą, groteskowym wymiarem sprawiedliwości, nieodpowiedzialnością urzędników, lekarzy, sędziów, marną kadrą naukową (również z UB-ecką "piękną" kartą), śmieszną policją i mafijnymi specsłużbami.
        Do waszych zdegenerowanych mózgów (Boże, toż to obraza dla tego ludzkiego organu) nie dociera, że Braun samotnie bije się o PRAWDĘ!
        Wasze knajackie krzyki było słychać również po ujawnieniu przeszłości ś.p. kanalii Dzieduszyckiego. Według was, dobroduszny hrabiunio nie mógł nikomu zrobić krzywdy. A to bydlę doniosło na siedemset osób! Ile złamał karier, ile żyć? A sam brylował na "salonach" (znów pożal się Boże) i w telewizji.
        Cóż, powtórzę raz jeszcze, takich ma Miodek obrońców jakich sobie wychował!

        PS- Widziałem notkę Brauna w Wikipedii. Jest tam może 10% jego dorobku.
        • Gość: Anzelm Re: Nedzny z niego rezyser IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.08, 19:40
          mocne ale prawdziwe...
        • bahar45 Re: Nedzny z niego rezyser 24.08.08, 08:35
          Uzywasz silnego jezyka :

          Jad i pomyje z waszych pyskow !!!!

          > Przez takich ja wy (tu pozwolę sobie na wasz język) durniów,
          debili, szmaciarzy
          > , kretynów, niedouczonych pseudointeligentów w pierwszym, koorwa,
          pokoleniu, gó
          > ..zjadów (spod siebie), intelektualnych onanistów,
          samozachwyconych błaznów mój
          > kraj śmierdzi!!!
          > Śmierdzi PRL-em, nierozliczoną komuną, niesprawiedliwością,
          korupcją, głupotą,
          > groteskowym wymiarem sprawiedliwości, nieodpowiedzialnością
          urzędników, lekarzy
          > , sędziów, marną kadrą naukową (również z UB-ecką "piękną" kartą),
          śmieszną pol
          > icją i mafijnymi specsłużbam

          Rzeczywiscie mamy zdegenerowane mozgi ale z ta prawda to juz nie
          jestem taki pewny. W normalnych krajach nawet morderca ma prwo do
          obrony ale u nas po prostu wystarczy krzyknac i zlinczowac.

          Nikt nie jest swietym i ludzie popelniaja bledy ale wyraznie system
          sprawiedliwosci nie dziala.


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka