leeon1 21.08.08, 21:13 "Podczepiło sie gó.. do okretu i mówi płyniemy" Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: maxdog Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.08, 22:23 a jak ten okręt- miodek miał aż dwie teczki przekazane do archiwum, to wiele faktow o PILNEJ pracy na rzecz SB, czy UB- to świadczy bezspornie o tym że śmierdzi on bardziej niż gó.., bo kapusiem !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z A gdzie są te "fakty", misiu -pysiu? IP: 217.98.20.* 21.08.08, 23:36 Sąd jednoznacznie stwierdził, że oskarżenia dvpka brauna są bezpodstawne. Jeśli masz dowody na to, że było inaczej, to na co czekasz? Zamiast ujadać na forum biegnij do prokuratury, i to już. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gari Re: A gdzie są te "fakty", misiu -pysiu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 08:31 > Jeśli masz dowody na to, że było inaczej Przecież polska szajboprawica nie musi żadnych dowodów żeby kogoś oskarżyć. Na szczęście IVRP nie weszła w życie, więc przynajmniej nikogo nie wsadzą za kratki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leets szkoda IP: *.chello.pl 22.08.08, 10:11 >Na szczęście IVRP nie weszła w życie, więc przynajmniej nikogo nie wsadzą za kratki. ..to jest jeden moment kiedy żałuję, że nie na tej IVRP i panowie tacy jak Braun nie siedzą jednak. Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: szkoda 22.08.08, 15:56 Gdyby była IV RP to panowie tacy jak Braun chodziliby w chwale i glorii jedynych sprawiedliwych, a żaden sędzia nie ośmieliłby się przyjąć sprawy prof. Miodka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Re: szkoda IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:38 cyt:Gdyby była IV RP to panowie tacy jak Braun chodziliby w chwale i glorii jedynych sprawiedliwych, a żaden sędzia nie ośmieliłby się przyjąć sprawy prof. Miodka. *** Znaczy sędziowie byli sprzedajni za komuny i byliby sprzedajni za IVRP ? Acha znaczy że jak jest PO u władzy to mamy sędziów uczciwych. Pojmij że aby "rodzili" się uczciwi to trzeba rozliczyć przeszłość. Tymczasem właśnie to co się stało powoduje ze obecnym uczciwym np.sędziom, odechciewa się być uczciwym. Tak już jest że czasem dostanie się niewinnym ale to mniejsze zło niż mieć przez dziesięciolecia "zamrożona sprawiedliwość". Dziś oprawcy pracujący w aparacie mają większe emerytury niż ich ofiary. Po raz kolejny okazuje się, że warto być szują. Potem się dziwią, że sprawiedliwość wykonywana jest przez rewolucjonistów. Niezawisłość sędziów-hehe- to zasłona nieróbstwa i ochrona przed karą w przyszłości za "dyspozycyjność" Emerytury jako prawa nabyte-hehe, złodziejska sprawiedliwość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Re: szkoda IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:28 ..to jest jeden moment kiedy żałuję, że nie na tej IVRP i panowie tacy jak Braun nie siedzą jednak. *** No to się zdecyduj.Gdyby była IV RP to braun pewnie by siedział z agentami SB i tymi co złożyli fałszywe oświadczenie lustracyjne. Niewykluczone ze Braun i Miodek siedzieliby w tej samej celi. Ty zaś całowałbyś w tyłek taki autorytet jak hrabia Dzieduszycki którego Braun zdemaskował jako TW SB. Klaskałbyś mu na każdej akademii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Re: A gdzie są te "fakty", misiu -pysiu? IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:25 Na szczęście IVRP nie weszła w życie, więc przynajmniej nikogo nie wsadzą za kratki. **** Tak to jest sprawiedliwość. Teraz też warto będzie być szubrawcem lub złodziejem bo rzadko kiedy za to się odpowie. Takie osoby to spora część elektoratu liberałów. Ciekawi mnie kto bardziej boi sie krat , ty czy twój ojciec? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maxx Re: A gdzie są te "fakty", misiu -pysiu? IP: 90.156.117.* 23.08.08, 19:54 Dowody do wglądu w IPN na Karłowicach indolencie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Miodek bał się autolustracji jak ognia IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:21 Sąd jednoznacznie stwierdził, że oskarżenia dvpka brauna są bezpodstawne. *** Nazywasz dupkiem i piszesz nazwisko z małej litery człowieka który nie jednego agenta ujawnił. To dużo mówi o twoich intencjach Jeśli masz dowody na to, że było inaczej, to na co czekasz? *** Masz nas za idiotów czy też..? My mamy mieć dowody które w większości były palone przez SB? Może nie były palone i to co pozostało jest dowodem że nie był agentem? Otóż nie wszystko zostało spalone a to co zostało jest wystarczająca poszlaką jeśli nie dowodem. Faktem jest że Miodek strasznie bał się autolustracji i czynnie ja zwalczał namawiając do tego również swoich podwładnych i współpracowników. Od tamtego czasu zanim jeszcze Braun upublicznił te informacje ja już mam wyrobione zdanie o Miodku. Zamiast ujadać na forum biegnij do prokuratury, i to już. *** Sam ujadasz bo jak nazwać Twoje słownictwo ? W polskich sądach panuje zasada domniemanej niewinności. Znaczy ze jak dowody nie są niezbite to sprawcę traktuje się jak niewinnego. Tymczasem IPN jeszcze nie opracował wszystkich dokumentów a oprócz tego ciągle znajdują się nowe. Ze nie wspomnę o zbiorze zastrzeżonym. Zatem z czasem silne dowody znajdą się. Skoro Miodek nie był agentem to mógł wypełnić oświadczenie :"nie byłem świadomym agentem..." . Pytanie dlaczego tego nie zrobił? Wyjaśnienie może być proste. Za udowodnienie współpracy nic nie grozi ale za złożenie fałszywego oświadczenia groziło 5 lat. Miodek tym sposobem popełnił drugie głupstwo wżyciu. Pierwsze bym mu wybaczył bo wtedy wielu sadziło że komuna to wieczny i słuszny ustrój dla Polski.Kto dziś nie chce zrezygnować ze stanowiska przyznając się do współpracy jest gorszy od tych którzy złamani przez SB godzili sie na współpracę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gnago Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.cust.tele2.pl 22.08.08, 03:04 A gdzie jednoznaczna identyfikacja Jama Miodkiem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:44 cyt: A gdzie jednoznaczna identyfikacja Jama Miodkiem? *** Oj chłopie, te dokumenty mieliśmy rozkaz spalić w pierwszej kolejności bo były w jednym egzemplarzu. Innych nie mogliśmy spalić bo były kopie rozproszone.Ale tamte nie były takie ważne tzn nie były "jednoznacznymi dowodami". Zrozum że gdyby wszystkie dokumenty były spalone to setki tysięcy ludzi nie broniłoby sie tak przed autolustracją bo wiadomo że dokumenty latami będą wychodzić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drom Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.08.08, 08:26 Gość portalu: maxdog napisał(a): > a jak ten okręt- miodek miał aż dwie teczki przekazane do archiwum, to wiele > faktow o PILNEJ pracy na rzecz SB, czy UB- to świadczy bezspornie o tym że > śmierdzi on bardziej niż gó.., bo kapusiem !!!! dopiero nauczyles sie pisac ? piszesz tak nieskladnie i nielogicznie ze w sumie nie ma sie co dziwic, ze z informacji o istnieniu jakichs 2 teczek przeklazanych do archiwum, wysnules wniosek o pilnej i bezspornej wspolpracy Miodka z sb. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 15:53 cyt;...wysnules wniosek o pilnej i bezspornej wspólpracy Miodka z sb. *** A co to jest bezsporna współpraca ? Załóżmy że Miodek współpracował niechętnie i niesystematycznie co mogłoby świadczyć o "spornej współpracy". Nie ma takiej samej współpracy.Jedni donosili ze złości a inni tylko odpowiadali na pytania SB.Ci drudzy Miodek się do nich sam zaliczył twierdzą że ich informacje nie mogły nikomu zaszkodzić. Trudno tę szkodliwość ocenić. Dlatego przyjęto kryterium "świadomej współpracy" czyli zgody na współpracę oraz korzyści pobierane. Jedni brali pieniądze a drudzy dostawali zgodę na wyjazdy zagraniczne lub dostawali przydziały mieszkań ,asygnat na samochody itd. Pytanie czy to pobieranie korzyści? Zgodnie z prawem nie. A jakie mamy prawo ? Ano takie które chroni szubrawców i złodzieji. Można być mordercą i zabić podczas procesu świadka aby z braku dowodu być uniewinnionym. Kto w Polsce jest mafiozą i złodziejem to powszechnie wiadomo.Problem w tym że nie ma "dowodów" np poleceń wydawanych na piśmie. A naiwnych nie sieją o czy dowodzi ta dyskusja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zumka Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.aster.pl 22.08.08, 08:27 Każdy miał dwie teczki: - teczkę osobową - teczkę pracy. Teczka pracy mogła mieć wiele tomów, a mogła być pusta - w obu przypadkach do archiwum trafią dwie teczki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zuzia Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.08, 08:32 >> dwie teczki przekazane do archiwum.. Czy to to archiwum które właśnie spłonęło koło hotelu Wrocław we Wrocławiu? Odpowiedz Link Zgłoś
olek_01 Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 09:23 maxdog - taa, miał 2 teczki,4 plecaki ,5 długopisów i 2 pary okularów :P weź przestań się ośmieszać gościu i jak masz cień dowodu to go ujawnij a nie wypisuj pierdoły na forum bo już mi się zaraz cofnie!:P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Miodek wie że nie ma teczki IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 16:37 cyt: weź przestań się ośmieszać gościu i jak masz cień dowodu to go ujawnij a nie wypisuj pierdoły na forum bo już mi się zaraz cofnie!:P *** On ma mieć dowody skoro armia speców w SB miała wiele miesięcy na tzw "brakowanie" jak to Kiszczak nazwał? Przecież Miodek sam się przyznał do współpracy z SB.Po co mi dowody skoro ja to widziałem w TV, jak mówił ze te informacje które przekazywał SB nie powinny nikomu zaszkodzić. Nie ma co dyskutować czy współpracował czy nie tylko szukać jego podpisu pod zobowiązaniem do współpracy .Jak sie nie znajdzie to powiedzieć że nie ma tego zobowiązania ale to nie znaczy że nie współpracował. Ważniejsze jest ustalenie czy komuś zaszkodził i czy coś za te niewinne informacje dostał. Taka współpraca to jeszcze nie TW. Tymczasem proces jest o to czy zachowała się teczka Miodka czy nie. Jak się nie zachowała to Miodek wygra, jak się zachowała i znajdzie to Miodek będzie przepraszał. W Polsce nie ma obowiązku przyznawania sie do winy. Ale Miodek nie musiał wykorzystywać swej pozycji medialnej do walki z autolustracją. Jeśli nawet za komuny nic złego swymi raportami nie zrobił to teraz uwalając projekt ustawy zrobił bardzo wiele zła. Jeden Miodek zrobił dla SB więcej niż 1000 TW. Ja do Miodka nie mam pretensji za donoszenie bo znam bardzo dużo ludzi ( w tym i kolegów i sąsiadów) korzy donosili. Mam pretensje że "nie pozwolił" wyrzucić TW z sądów uczelni, gazet i ośrodków mających wpływ na kształtowanie życia społecznego. Dlaczego Miodek to zrobił ? Ja nie czekam na odpowiedz bo pewnie bym mu nie uwierzył.Liczą się czyny. Ja wiem kto z moich sąsiadów na mnie donosił chociaż żadnych dokumentów nie widziałem.Po co mi oglądać podpis ? Ja na Miodka wydałem wyrok tak jak na kapusiów z sąsiedztwa. Ale on tak jak i oni na to zapracowali. Ja mam czekać na sprawiedliwość sądów haha, zamiast kierować się własnym sumieniem i doświadczeniem? W Wolnej Polsce 25 lat trzeba było czekać na pierwszy i jedyny wyrok bandytów w niebieskich mundurach. Wszyscy ci co nie zostali skazani są zapewne niewinni (bo nie ma dowodów). Haha- sądy wolą uznać prawo do domniemanej niewinności niż skazać niewinnego. Lepiej uniewinnić wszystkich winnych niż miałby ucierpieć jeden niewinny. W NRD w 10mln narodzie w Stazi pracowało 300 000 ludzi.Ilu współpracowało ze Stazi ? Ilu w Polsce obecnie korzysta z tego ze współpracowało z SB? Dlaczego tyle osób opowiedziało się ze złożenie oświadczenia o treści :nie bylem świadomym TW SB; miałoby uwłaczać godności? A co z godnością ofiar i elementarną sprawiedliwością ? Powtarzam pytanie czy jak dziś będzie się szują (donosicielem, nadgorliwym urzędnikiem, przekupnym sędzią, czy policjantem, podatnym na korumpowanie) to czy trzeba się bać,że w przyszłości trzeba się będzie tego wstydzić ? Profesor po raz trzeci okazuje się być szują żądając pieniędzy. To zamykanie ust tym co szukają agentów. Miodek powinien tylko oczyścić się z zarzutów, a dokładnie wykazać, że nie był świadomym TW. Najlepiej jakby wypełnił oświadczenie lustracyjne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: esbek Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.adsl.inetia.pl 21.08.08, 22:53 pan szmata rezyser smierdzi bardziej niz gowno, smierdzi jak scierwo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja tylko pytam co reżyser wyreżyserował poza zadymą z profesorem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 08:29 prawdziwi współpracownicy SB śmieją sie w kułak z podpierzynowych detektywów i patrzą jak skaczą sobie do gardeł, a najlepiej jak gryzą tych, których SB nie potrafiła ugryźć. Prawdziwe-wartościowe teczki dawno zostały zniszczone, a gawiedź ekscytuje się makulaturą, roztrząsa przeszłość zamiast wyciągnąć wnioski i myślec o przyszłości. Irlandia wszystkich nie przyjmie.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gari Re: co reżyser wyreżyserował poza zadymą z profes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 08:31 > prawdziwi współpracownicy SB śmieją sie Śmieją się PRACOWNICY SB, a nie współpracownicy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja tylkopytam Re: co reżyser wyreżyserował poza zadymą z profes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 09:03 śmieją sie jedni i drudzy.... pracownicy SB i tak maja przechlapane, więc jest to śmiech Gargamela, a współpracownicy cieszą się, że koledzy dobrze zakopali- spalili ich g..no, dzięki któremu robili kariery (zobyli stołki) na które inni musieli zapracować - i tą pracą (i efektami) właśnie zwrócili na siebie uwagę SB. tak to widzę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Być SB-kiem to nie wstyd, ale przeciwnikiem lustra IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 16:50 "śmieją sie jedni i drudzy.... pracownicy SB i tak maja przechlapane, więc jest to śmiech Gargamela," *** Przechlapane ? Że poszli na wcześniejsze emerytury albo na cichą posadkę do policji ? a współpracownicy cieszą się, że koledzy dobrze zakopali- spalili ich g..no, **** Oj nie wszystko , cześć teczek została zachowana , toż to jak pieniądz. dzięki któremu robili kariery (zobyli stołki) na które inni musieli zapracować - i tą pracą (i efektami) właśnie zwrócili na siebie uwagę SB. tak to widzę... *** I po to był potrzebna autolustracja aby sami zrezygnowali albo aby za kłamstwo stracili choć część tego co nachapali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Nie ma teczki, nie ma sprawy IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 16:44 cyt: Prawdziwe-wartościowe teczki dawno zostały zniszczone, a gawiedź ekscytuje się makulaturą, roztrząsa przeszłość zamiast wyciągnąć wnioski i myślec o przyszłości. *** Zaraz to znaczy że teczka Miodka była wartościowa skoro została zniszczona ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 16:42 Autor: Gość: esbek IP: *.adsl.inetia.pl Napisał 21.08.08, 22:53 pan szmata rezyser smierdzi bardziej niz gowno, smierdzi jak scierwo *** Śmierdzi wam SB-kom tak jak wam Polska śmierdziała. A pieniądz wam nie śmierdzi? Ile tam panie esbek emerytury dostajecie ? Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 ...Tak sie zastanawiam......... 22.08.08, 07:57 Obchodzimy rozne antykomunistyczne swieta a nie potrafimy rozliczyc ludzi z tamtego okresu.Po co wiec zafalszowane swieta? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michalng Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: *.amend.com.pl 22.08.08, 08:18 A jakie antykomunistyczne święta obchodzimy ? Mógł byś wymienić ? Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: ...Tak sie zastanawiam......... 22.08.08, 08:20 Chociazby rocznice Cudu nad Wisla Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zumka Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: *.aster.pl 22.08.08, 08:25 Akurat w rocznicę Cudu nad Wisłą świętem nie jest Cud, a Wniebowzięcie Marii Panny, czyli tzw. święto Matki Boskiej Zielnej. Jest to też święto Wojska Polskiego, ale to ze względu na zwycięstwo militarne, a nie ideowe (antykomunistyczne). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michalng Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: *.amend.com.pl 22.08.08, 08:37 > Chociazby rocznice Cudu nad Wisla. To troszkę tak jak by twardzic ze rocznica bitwy pod Grunwaldem to święto antykrzyzackie albo nawet antyzakonne :) Juz prędzej rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Ale to tez nie to. 13 Grudnia to upamiętnienie tragicznego wydarzenia, podobnie jak 1 września. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jf 1908 Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: 130.138.227.* 22.08.08, 09:09 ta dodaj jeszcze 3 maja, to też antykomunistyczne święto, w ogóle matki polnej zielnej to też antykomuna. Idź wyżynaj wszystkich komunistów prezentejszonie. Wrogowie blisko... kurde ja bym zamknął Berezie kartuskiej wszystkich fanów lustracji co urodzili się przed 1975. I niech się żrą we własnym sosie, a nam młodym dajcie nienawistne szmaty spokój. tak tak stadionów nie potrzeba, dróg nie potrzeba, na olimpiadzie nam ekstra idzie, ale potrzebne jest zdecydowanie rozliczenie i wojenka z ruskimi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Mądrzejsze jajko od kury IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 17:19 cyt: ta dodaj jeszcze 3 maja, to też antykomunistyczne święto, w ogóle matki polnej zielnej to też antykomuna. Idź wyżynaj wszystkich komunistów prezentejszonie. Wrogowie blisko... *** Gdyby nie te święta to byc może świadomość narodowa by upadła , a Ty byś dzisiaj cyrylicą pisał albo chodził w polsko-mongolskim patrolu po Afganistanie w ruskim mundurze. kurde ja bym zamknął Berezie kartuskiej wszystkich fanów lustracji co urodzili się przed 1975. *** Pewnie dlatego ze urodzeni po 1975 roku mieli w 1981 roku wystarczające doświadczenie aby ocenić co dobre a co złe. I niech się żrą we własnym sosie, a nam młodym dajcie nienawistne szmaty spokój. *** Głupie jajko nie rozumiesz że trzeba wyciągać wnioski z historii aby się nie powtórzyła? CO tu mówić o powtarzaniu, odpowiedzialni za tamte czasy jeszcze żyją a wielu ma wpływ na Was młodych czego wydajesz się nie pojmować. Autolustracja to nie rozliczenie. Nawet tego nie pojmujesz co to lustracja . TO nie żarcie tylko obecne prawo, które odsuwa szmaty od wpływania na życie społeczne. Chodziło tylko o poszerzenie tego prawa na takie środowiska jak sędziowie, wykładowcy, dziennikarze. Nikt tych ludzi nie zamierzał karać za to co robili. Chodziło o to aby się sami odsunęli i nie robili takim jak ty wody z mózgu. A że robili i robią to skutecznie świadczy twoja wypowiedź. To nie zemsta gdy szuja sam zrozumiałby że musi sie przyznać że donosił na kolegów. Kara byłaby nie za donoszenie tylko za złożenie fałszywego oświadczenia. Ale te środowiska nie chciały się oczyscić? Dlaczego nie będę ci pisał bo jeśliś mądry to wiesz a jeśliś głupi to i tak nie zrozumiesz. Pojmij że ustawa lustracyjna przejdzie gdy wiekszość szmat wymrze. Dla niewtajemniczonych powiem ze ok 30% wrocławskich profesorków ma coś na sumieniu (źródło informacji w IPN) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Piwo i TV. Polska! Polska!=patriotyzm stadionowy IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 17:38 > tak tak stadionów nie potrzeba, dróg nie potrzeba, na olimpiadzie nam ekstra > idzie, ale potrzebne jest zdecydowanie rozliczenie i wojenka z ruskimi. *** Po raz kolejny udowadniasz że marny z Ciebie Polak . Twoi dziadowie walczyli z Ruskimi dzięki czemu następne pokolenia przeciwstawiły się włączeniu Polski do ZSRR po wojnie a jeszcze następne odzyskały suwerenność. Dla głupków od tysiącleci przygotowywano igrzyska aby dawali "się rządzić". PiS miał projekt obniżenia emerytur SB-ckich, rozbicia korporacji prawniczych aby dać pracę młodym i obnizyc dochody starych prokomunistycznych prawników itp. "Stadiony" spowodowały już wzrost cen w budownictwie drogowym o prawie 100 % bo czasu coraz mniej i kto później kontrakt podpisze ten zarobi więcej. Ponieważ "młode pokolenie" :) ma niewielkie pojecie o inżynierii istnieje obawa a raczej pewność że drogi i stadiony będą nam budować Chińczycy zatem obiecywane dziesiątki tysięcy miejsc pracy przejdą koło nosa. W międzyczasie pospiech spowoduje dalsze wzrosty cen. Praca wykonywana po nocach z pominięciem reżimów technologicznych zaskutkuje wadami. Wszystko to po to aby ci co nie lubią rozliczeń mogli sobie popatrzyć jak 22 osoby kopia piłkę na murawie. To może wypuścić jeszcze wszystkich aresztowanych w aferze piłkarskiej ? Pomyśl do czego prowadzi brak rozliczeń. Był "piłkarski poker" i śmiano się tylko. Czy będziesz się śmiał jak będą pękały stadiony i autostrady czy będziesz żądał ukarania winnych , panie antyrozliczeniowcu? Odpowiedz Link Zgłoś
staryduster presentation1..SBecka szmata już kombinuje... 22.08.08, 09:29 pl.youtube.com/watch?v=NNWP3RlU_Tk&feature=related YouTube - True Love Will Never Fade - Mark Knopfler (New Single) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gari Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 08:29 > Obchodzimy rozne antykomunistyczne swieta a nie potrafimy rozliczyc ludzi z tam > tego okresu. Tak popieram. Rozliczyć komunistycznego zbrodniarza Miodka!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michalng Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: *.amend.com.pl 22.08.08, 08:41 Przeczytaj jeszcze raz artykuł. Jak go chcesz rozliczyć skoro nie ma żadnych dowodów jego "zbrodni". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Nie róbcie z Miodka zbrodniarza. Takich... IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 18:02 cyt: Przeczytaj jeszcze raz artykuł. Jak go chcesz rozliczyć skoro nie ma żadnych dowodów jego "zbrodni". *** Ale to nie zbrodniarz tylko TW. Wmyśl ustawy nawet nie podlega lustracji bo można być TW ale nie można być świadomym TW. Skoro nie ma podpisu pod zobowiązaniem o współpracy to może być walizka donosów a i tak można próbować się wybielać. Dopiero kwit z kasy dyskwalifikuje człowieka a kto donosił ideowo czyli za darmo jest czysty. Czysty jest SB-k prowadzący itd. Dlaczego ludzie tak się wstydzą ze składali raporty na SB. Ja też składałem i "Bolek" pewnie też. Pytanie w jakim celu , z jaką motywacją i czy to mogło komuś zaszkodzić. Najlepiej ocenić to działanie czy w zamian była jakaś korzyść. Pan Miodek pisał tylko raporty z wyjazdu a pan Braun napisał tylko że Miodek współpracował z SB. Pytanie po co Miodek dostał pseudonim i czy to ta sama osoba ale jak widać nikt o to się nie spiera. Dla Brauna Miodek jest winny a Miodek twierdzi ze nie bo nie ma podpisu. Wiadomo że nie da się ustalić teraz czy podpis był . Po co zatem ten cały cyrk z uniewinnianiem i kneblowaniem? Wałęsa jest uniewinniony ale dziś zgodnie z ustawą nie mógł być wymieniony jak osoba poszkodowana. Przecież te wyroki nic nie znaczą , to tylko formalność pozwalająca przejść lustrację czyli dalej piastować stanowisko. Ze stanem faktycznym i moralnością to ma niewiele wspólnego bo wyrok oznacza że nie ma dowodu a nie że jest niewinny. Są poszlaki lub słabe dowody wiec to nie jest uniewinnienie. To tylko odsunięcie sprawy do wypłynięcia nowych dowodów. Wtedy będzie potrzebna nowa sprawa a potem następna. Aby to błędne koło przeciąć wymyślono autolustrację. Czysty byłby ten co sam sie czuje czysty i nie ma dokumentów i świadków. Tymczasem wyrok że jest ktoś niewinny bo nie ma teczki jest jak oskarżenie bo wiemy że prawie wszystkie teczki były spalone. Niemoralne jest domaganie się 70 000 zł bo to kneblowanie nie tylko w swojej sprawie. Odnoszę wrażenie że profesor Miodek działa od dawna nie tylko w swojej sprawie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Xiom Re: ...Tak sie zastanawiam......... IP: 90.156.110.* 24.08.08, 13:58 ciebie też uwalił na studiach? Jak Brauna czy Zoll Ziobrę? Widocznie miał powód ale żeby Ubek i zbrodniarz od razu? Widać že to osobista zagrywka Brauna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Nie ważne pobudki ,ważne fakty IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 18:09 cyt:......Widać že to osobista zagrywka Brauna. *** Jak osobista to osobista , nic mi do tego. Ale skoro są wątpliwości to trzeba wyjaśnić. Poprzednie oskarżenia Brauna okazały się prawdziwe. Tacy jak Braun są nam potrzebni. Braun mi mówił że powiedział co powiedział bo Miodek nie chciał podpisać oświadczenia. A co innego miał zrobić (i Miodek i Braun) ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrocławjacek świadomy czy nieswiadomy ale dalej na stołku IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 17:44 cyt: Tak popieram. Rozliczyć komunistycznego zbrodniarza Miodka!!! **** Ależ on już jest rozliczony. Ludzie już wiedzą co o nim sądzić. Pytanie jak mocno i czy w ogóle zaszkodził nie jest takie ważne bo to trudno ocenić. Nie rozumiałem dlaczego Miodek jest takim przeciwnikiem antylustracji ale jak potem mówił że miał przygodę z Sb to resztę zrozumiałem. Znasz jakiegoś "zbrodniarza komunistycznego", który został rozliczony ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SBkom precz Wajdzik UBeku czego się odzywasz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.08, 09:01 Lesław jesteś ścierwem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawjacek Święta są dobre do odznaczeń dla zasłużonych staże IP: *.e-wro.net.pl 25.08.08, 17:00 cyt: Obchodzimy rozne antykomunistyczne swieta a nie potrafimy rozliczyc ludzi z tamtego okresu.Po co wiec zafaszowane swieta? *** Święta jak święta,uczestniczą w nich też "przechrzty". Taki TW Dzieduszycki na każdej akademii brawa dostawał o orderach nie mówiąc. A poza tym wyraźne nieporozumienie. Wyjaśnię więc bo młodzi nie pojmują. To nie chodzi o rozliczenie. To chodzi o to aby o tym czy będzie rozliczenie czy nie nie decydowali Ci których trzeba by było rozliczać. W każdym środowisku opiniotwórczym jest hierarchia i to na jej szczycie są ludzie którzy często mają coś na sumieniu. Na tym polegało oddanie władzy przez komunę. W każdym miasteczku rządził sędzia , komendant i prokurator. Ludzie się zmieniają ale struktury zostają bo starzy decydują kto ma awansować. A potem są zależności np "wdzięczność za awans" , ukryte teczki itp. Odpowiedz Link Zgłoś
kiks4 Jak szybko i przyjemnie stać się sławnym człowieki 22.08.08, 08:36 Wystarczy opluć publicznie sławnego człowieka i jak za dotknięciem różdżki magicznej jego sława spływa na nas. Kto przedtem słyszał o Grzegorzu B.??? Zastanawiam się, kogo sobie wybrać za cel? Może Grzegorza Brauna. On już jest sławny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kocham sb Re: Jak szybko i przyjemnie stać się sławnym czło IP: *.aster.pl 22.08.08, 08:47 Leszcz o zerowym dorobku pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Braun Odpowiedz Link Zgłoś
olek_01 Re: Jak szybko i przyjemnie stać się sławnym czło 22.08.08, 09:27 a ja mam w dupie tego kretyna Brauna - szmaciarz zawsze pozostanie szmaciarzem, panie Profesorze,głowa do góry - kundelki tak mają,że ujadają Odpowiedz Link Zgłoś
polsz Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 08:44 proste pytanie: co to jest to Braun? Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 15:59 Marka maszynki do golenia? Odpowiedz Link Zgłoś
zylam1 Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 08:45 Nie wiem czy ktoś na tym forum zna osobiście prof Miodka. Ja nie znam i totalnie mnie nie interesuje czy Jan Miodek prywatnie jest świnią czy bije żonę lub donosi na kolegów, to jego sprawa i ewentualnie jego żony. Jaki to ma wpływ na jego pracę i dokonania, myślę że nijaki. Podobna sytuacja była z Wołoszańskim. Ci którzy interesują się prywatnym życiem jakiś nieznajomych to wścibskie ciotki podobne do pań stojących cały dzień przy wizjerze i obserwujących sąsiadów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Temida A co, w "michnikowskiej demokracji" apelacja IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.08.08, 08:59 już człowiekowi nie przysługuje? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dino Zaur Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.umwd.pl 22.08.08, 09:04 Oczywiście,że apelacja przysługuje. Tym, co mordują i gwałcą ze szczególnym okrucieństwem też przysługuje. "Przylepiło się g....o do statku i krzyczy "płyniemy!!!". Oto najlepszy obraz tego człeczyny- reżyserzyny o czysto polskim mazwisku i wielkich zasługach dla Polski w walce o demokrację. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stara biurwa Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: 195.78.67.* 22.08.08, 09:54 Dino zaszkodziła ci poranna kawa przy biurku, że się nazwiska czepiasz? Braun to Braun, Kowalski to Kowalski a ... Łapiński to Łapiński. Czy w swoim urzędzie też najpierw pytasz o nazwisko, apotem, w zależności czy bardziej polskie czy mniej, przystępujesz do załatwienia(lub nie) sprawy? Fakt, że dorobek (ten Braun) ma zajebiście duży i poważny ;) Podejrzewam, że mając 41 lat dorobił się albo marskości wątroby albo niewydolności nerek lub przynajmniej drżenia rąk. Z urzędniczym hasłem : czuwaj na internecie, pozdrowienia dla Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska od Urzędu Marszałkowskiego Mazowsza, od Struzika dla Łapińskiego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: siwy 06 Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.eranet.pl 22.08.08, 09:06 Ludzie,zaraz minie 20 lat III RP,kogo to obchodzi.W kraju beznadzieja wbrew propagandzie.Panstwo zostawilo obywateli samym sobie i doi nas bez opamietania a wy co?sb,ub,Braun sraln ble,bleee.. A jak by nie odsiecz Armi Ukrainskiej na Warszawe to nie bylo by cudu nad Wisla. Odpowiedz Link Zgłoś
kwanta29 Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 09:14 Co raz było kanalią, do końca kanalią zostanie. Odpowiedz Link Zgłoś
staryduster Braun, to typowa, kłamliwa świnia !! 22.08.08, 09:28 Skoro mówi "prawde",to gdzie,kur.wa,ma dowody?! Ja wiem,{miałem sen} że Braun jest pedofilem i zgwałcił 5 chłopców !!! Dowody? a po co!.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Strusiek Re: Braun, to typowa, kłamliwa świnia !! IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.08.08, 11:43 i z tym sie zgodze! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sou Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 09:32 Dowody na Miodka na pewno gdzieś są albo, posługując się tokiem rozumowania prawicy i PiS, zostały w porę "zniszczone" :). Braun powinien zrobić konferencję z Ziobrą i pokazać niszczarkę, słownik autorstwa Miodka i klipy ze stanu wojennego. Efekt murowany Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nixo Apel do IPN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 09:28 Ortodoksyjni lustratorzy tacy jak Braun lansują tezę, że PRL był parszywy, ale pracownicy SB są poza podejrzeniami o fałszerstwa i inne przestępstwa. Tu trzeba przypomnieć tzw. aferę "żelazo": jak się okazało agenci służb PRL rabowali w RFN jubilerów, a potem dzielili się łupami z wysoko postawionymi funkcjonariuszami SB i PZPR. Z tym, że na końcu sami też zostali obrabowani przez innych pracowników SB. W latach siedemdziesiątych zasłyszałem coś podobnego o konfidencie działającym w Polsce. Korzystając z bezkarności z tytułu współpracy z SB działał też jako bandyta. Osobiście doświadczyłem czegoś mniej przykrego - mój kolega ze szkoły średniej, który w 1969 roku zatrudnił się w MO, ok 1992 roku przyznał, że założył teczki osobowe prawie wszystkim znajomym - oczywiście bez ich wiedzy. Dorabiał sobie do pensji. Stąd mój apel do IPN: zlustrujcie pracowników SB, resztą możecie się zająć dopiero wtedy, gdy będziecie mieli pewność, że dokumentów na nich nie sporządzali szubrawcy. Odpowiedz Link Zgłoś
staryduster IPN,to nieodrodne dziecko UB-SB.... 22.08.08, 09:30 wykonuje pracę swoich"ojców"...bolszewickie kurestwo! Odpowiedz Link Zgłoś
piemont12 Re: IPN,to nieodrodne dziecko UB-SB.... 22.08.08, 09:46 staryduster napisał: > wykonuje pracę swoich"ojców"...bolszewickie kurestwo! www.polonica.net/Kim_sa_Kaczynscy.htm Kim są Kaczyńscy... Braun padlino, czy to jest "dowód" ? Odpowiedz Link Zgłoś
xabc123 Apel o lustrację pracowników SB 22.08.08, 12:06 > Stąd mój apel do IPN: zlustrujcie pracowników SB, > resztą możecie się zająć dopiero wtedy, gdy będziecie > mieli pewność, że dokumentów na nich nie sporządzali > szubrawcy. Jesteś słabo zorientowany. Przecież esbeków już dawno zlustrowano. Są książki IPN-u, były różne wystawy na ten temat. Dzięki tym informacjom mogłem wystąpić o wgląd do akt interesujących mnie pracowników SB. Jest to możliwe, IPN nie robi problemów. Nie rozumiem Twojego poglądu, że lustratorzy zakładają nieskazitelność esbeków. Przecież wiadomo, że większość pracowników SB to kanalie i szubrawcy. Mogli dopuścić się oczywiście fałszerstw. Tak było np. wtedy, gdy chcieli wybielić Wałęsę i zrobić z niego bohatera albo gdy chcieli kogoś zniszczyć za pomocą oszczerstw. Ale SB miała swoje procedury samoweryfikacji i w większości przypadków raczej nie pozwalała na okłamywanie samej siebie. Raczej zależało jej na posiadaniu prawdy o śledzonym społeczeństwie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nixo Re: Apel o lustrację pracowników SB IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 14:54 Zdaje się, że mocno różnimy się co do oceny sytuacji. Lustracja pracowników SB, która podobno miała miejsce, mogła co najwyżej wyłapać przypadki znęcania się nad poszkodowanymi, jeśli się poskarżyli. Założę się, że nie wyłapała żadnego przypadku fałszerstw dokumentów, zdobywania informacji poprzez szantaż itd. Publicznie mówi się tylko o jednym fałszerstwie tzw. lojalki J. Kaczyńskiego. Jeśli SB była tak skrupulatna w gromadzeniu prawdy o społeczeństwie, to gdzie są dokumenty dotyczące ich własnych wyczynów?. Np sfałszowania tej nieszczęsnej lojalki, zabójstwa Popiełuszki i innych. Poza tym proszę pokazać w jaki sposób obecnie można się bronić przed dokumentami sfałszowanymi, skoro w przypadku takim jak sprawa J. Miodka, lustratorzy formułują zarzuty nawet mimo braku dokumentów obciążających. Odpowiedz Link Zgłoś
leniuch102 Re: Apel o lustrację pracowników SB 22.08.08, 15:33 > Lustracja > pracowników SB, która podobno miała miejsce, mogła co najwyżej > wyłapać przypadki znęcania się nad poszkodowanymi, jeśli się > poskarżyli. Założę się, że nie wyłapała żadnego przypadku fałszerstw > dokumentów, zdobywania informacji poprzez szantaż itd. Publicznie > mówi się tylko o jednym fałszerstwie tzw. lojalki J. Kaczyńskiego. Nie znasz faktów. Mówi się o sfałszowaniu tej lojalki przez Urząd Ochrony Państwa, nie SB. Ta "lojalka" nie została znaleziona w archiwach tylko przyniesiona do redakcji "nie", która, jak później, po przegranym procesie przyznała, "padła ofiarą prowokacji" :-). Włącz czasem TVP Historia i posłuchaj dziennikarza GW (i historyka) Pawła Wrońskiego, jak całkiem serio nazywa archiwa SB wspaniałym źródłem i marzeniem historyka (jednocześnie deklarując, że powinny być zamknięte na 30 lat). BTW sądzę, że Braun miał od początku pełną jasność, że ten proces przegra i narazi się na nieprzyjemne komentarze. Czemu to zrobił? "Według Brauna, osoby publiczne mające w swoim życiorysie taki moment (czyli okres współpracy z tajnymi służbami PRL), nie powinny zabierać głosu w debatach publicznych, zwłaszcza tych dotyczących lustracji." www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/ipn;-;grzegorz;braun;ponosi;odpowiedzialnosc;za;swoje;slowa,67,0,237123.html Odpowiedz Link Zgłoś
xabc123 Re: Apel o lustrację pracowników SB 22.08.08, 22:15 > Zdaje się, że mocno różnimy się co do oceny sytuacji. Tak, różnimy się. Ja właśnie czekam na swoje papiery z IPN. Wiem, że SB się mną interesowała. Nie mam żadnych gwarancji, że nie ma tam jakichś bajek i pomówień na mój temat. Ale nie boję się, bo mam po prostu czyste sumienie. Mogą te papiery opublikować nawet w Internecie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nixo Re: Życzę spełnienia oczekiwań IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.08, 11:54 Mam nadzieję, że Twoja idealistyczna wiara w czyste sumienie wystarczy i nie będzisz stał przed koniecznością udowadniania, że jednak nie byłeś agentem. Przypadek J. Miodka pokazuje, że osobiste przekonania zainteresowanego nie mają tu nic do rzeczy. Dla lustratorów takich jak Braun liczą się papiery lub ich brak i ten drugi przypadek jest najgorszy. Braun zastosował formułę: skoro nie ma papierów to mamy do czynienia z superagentem i należy go zniszczyć wszelkimi dostępnymi środkami - nawet z naruszeniem prawa. Poza tym podkreślam jescze raz: SB to nie była żadną nieskazitelna służba gromadzacą tylko prawdziwe dokumenty i tylko współpracujący z nią ludzie byli źli. Było dokładnie odwrotnie: to SB była służbą spod ciemnej gwiazdy stosującą wszelkie dostępne chwyty i maskującą własne przekręty i przestępstwa. Głupie otwieranie i upublicznianie akt da taki oto efekt: SB "czysta", bo niem dokumentów na ich wybryki i duże rzesze agentów współpracujących z SB. Pozostanie do wyjaśnienia, dlaczego współpraca z SB był taka naganna, skoro sama służba nie była taka zła i tylko gromadziła prawdę o społeczeństwie? Odpowiedz Link Zgłoś
inkwizytor.biskupa.breslau Re: Ale mściwe oczka ma ten Braun! 22.08.08, 10:40 Piesek będzie musiał odszczekać swoje kłamstwa. Może następnym razem dwa razy pomyśli zanim coś powie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Buazen Braun chce się załapać na kręcenie spotów PiS IP: 195.242.183.* 22.08.08, 10:10 Braun chce sie załapać na reżysera PiS'owych spotów wyborczych. Taki komuchożerca to będzie ładne klipy tworzył. Po ostatnich "wybrykach" Kurskiego z prezydenckim orędziem to spindoktorzy potrzebują asa co im nakręci spot pierwsza klasa. Wybory do Europarlamentu juz za rok (w 2009r.), a prezydenckie i samorządowe za dwa lata (w 2010r.). Tak więc pracy będzie dużo. Braun tworzy swoje portfolio. Odpowiedz Link Zgłoś
mista_onanista z tego Brauna to pewnie taki reżyser jak z Rubika 22.08.08, 10:18 z tego Brauna to pewnie taki reżyser jak z Rubika kompozytor Odpowiedz Link Zgłoś
pshemo-p Re: z tego Brauna to pewnie taki reżyser jak z Ru 22.08.08, 16:40 Wiesz Rubikowi przynajmniej cos wychodzi z jego kompozycji, a Braun szuka taniej sensacji (jak zaplaci te 25tys to nie bedzie taka tania) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dżidżi Re: z tego Brauna to pewnie taki reżyser jak z Ru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 17:24 1.Każdy historyk, który zna metody działania SB wie, że nikt przez 11 lat nie rejestrowałby niedziałającego agenta/współpracownika. 2.Wiadomo kto i kiedy wyniósł 2 tomy akt 3.Braun zareagował dopiero wtedy, gdy znany, lubiany i popularny p.Miodek, jako osoba publiczna zaczął potępiać lustrację (przedtem zdaje sie nie reagował...). Więc oprócz tego, ze ktoś jest miły, sympatyczny i tak ładnie mówi w TV i na wykładach, to może warto chwilę pomyśleć i nie patrzeć na świat biało-czarno? Mickiewicz był wspaniałym poetą ale i kapusiem, co od dawna wiadomo i co nie zmienia wielkości jego artyzmu... Odpowiedz Link Zgłoś
xabc123 Jedyna rada to otworzyć wszystkie teczki 22.08.08, 10:26 niech społeczeństwo samo ocenia, czy ktoś był szmatą czy porządnym człowiekiem. Trzeba skończyć rozgrywanie polityki za pomocą teczek, pseudo-sądy lustracyjne, antylustracyjne kampanie prasowe kierowane przez różnych Maleszków z salonowych mediów, wypowiedzi jakichś tam autorytetów. Koncesjonowanie dostępu do akt SB nikomu nie służy. Mam dziwne wrażenie, że nawet robiącym pro lustracyjny wrzask Kaczorom tak naprawdę zależy na utrzymaniu tego stanu rzeczy. Dlaczego sąsiednie kraje mogły załatwić sprawę lustracji, a my nie możemy? Lustracja jest potrzebna jak operacja chorego organizmu. Jest ryzykowna i bolesna, ale w efekcie przynosi zdecydowanie więcej pożytku niż szkody. Wracając do prof. Jana M. Sądy wielokrotnie skompromitowały się w ferowaniu wyroków w sprawie lustracji, choćby w przypadku T.W. Bolka. Dlatego do oceny osoby Jana M. potrzeba oceny jego papierów przez społeczeństwo. Papiery na stół. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dnm a póżniej otworzyć wszystkie kible, IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.08.08, 10:40 a szambo wylać na rynku. Po co? Po co zasmradzać przestrzeń publiczną dla zboczonej satysfakcji kilku maniaków historii. Odpowiedz Link Zgłoś
xabc123 Re: a póżniej otworzyć wszystkie kible, 22.08.08, 11:17 > a szambo wylać na rynku. Po co? > Po co zasmradzać przestrzeń publiczną dla > zboczonej satysfakcji kilku maniaków historii. Oto argumentacja godna T.W. Ketmana. Jakoś tak się dziwnie składa, że dużo osób krytykujących ideę lustracji, ma coś na sumieniu. Tak było np. w przypadku abp. Wielgusa, rektora z Gdańska i wreszcie Maleszki - prawej ręki Michnika. Jak się chce oczyścić i odkazić PRL-owskie szambo, to musi śmierdzieć. Dlatego trzeba to zrobić raz a dobrze. Wielu z tych, co boją się smrodu to członkowie uwłaszczonej nomenklatury PRL-owskiej, która żyje sobie w najlepsze i swoją działalnością dalej zasmradza polską rzeczywistość. Jej właśnie najbardziej zależy na ukryciu akt SB. Znam osobiście takich ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: a póżniej otworzyć wszystkie kible, 22.08.08, 16:05 Dlaczego w takim razie to nie społeczeństwo wydaje wyroki w sprawach o morderstwa, racunki czy gwałty? Lepiej od razu wprowadzić trybunały ludowe (mogą być "trójki" - są gotowe wzorce), dowody na stół - i niech lud osądza, feruje wyroki i najlepiej od razu je wykonuje. Na marginesie: w momencie upadku komuny miałem 15 lat, ani w przedszkolu, ani w podstawówce nie skarżyłem. To na wypadek argumentum ad personam, ulubionego przez wielbicieli lustracji. Odpowiedz Link Zgłoś
xabc123 Wyroki? 22.08.08, 22:05 Człowieku, nie rozumiesz, że chodzi jedynie o swobodny dostęp ludzi do akt zgromadzonych w IPN? Chodzi o społeczny osąd moralny, a nie wydawanie wyroków. Kto ma czyste sumienie, nie będzie bał się otwarcia archiwów IPN. Zróbmy po prostu taką lustrację, jak Niemcy. I to by było na tyle. Polskie sądy totalnie się skompromitowały w sprawie lustracji i nie tylko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dnm Re: a póżniej otworzyć wszystkie kible, IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.08.08, 20:18 > Oto argumentacja godna T.W. Ketmana. Kto to Ketman? Co za jeden ten Wielgus. itd. Upadek Cesarstwa Rzymskiego, bitwa pod Grunwaldem, rozpad PRL - to wszystko zamierzchła historia. Rajcuje Cię historia? Przyjemnej zabawy. Mnie bawi technologia, ta najnowocześniejsza. I powiem ci Kolego, że od lat 80tych minęły ze trzy epoki. Czyli te lata 80te do których tak Cię ciągnie są dla mnie tak odległe, jak dla ciebie czasy napoleońskie. Odpowiedz Link Zgłoś
xabc123 Teraźniejszość, a nie historia 22.08.08, 21:56 > Czyli te lata 80te do których tak Cię ciągnie > są dla mnie tak odległe, jak dla ciebie czasy > napoleońskie. Widać, że nie masz o niczym pojęcia albo udajesz. Właśnie przed miesiącem dowiedziałem się, że w moim miejscu pracy pracuje trzech byłych tajnych współpracowników SB. Jeden z nich jest szczególnym sku..elem i nadal szkodzi, choć już nie donosami do esbecji. Niedługo dowie się, że my o nim wiemy. To jeden z tych co bał się niedoszłej ustawy lustracyjnej, utrąconej przez tzw. trybunał konstytucyjny. To co dla Ciebie jest zamierzchłą historią dla mnie jest teraźniejszością. Baw się dalej swoją technologią ku uciesze spadkobierców PZPR. Na takich ludzi czekają towarzysze Kwaśniewski i Olejniczak, oddane pachołki Rosji. Kto nie chce uczyć się z historii będzie musiał przerabiać ją w przyszłości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nixo Re: Papiery na stół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 21:18 Coraz bardziej nie podoba mi się sposób wypowiadania się zwolenników totalnej lustracji. Obok twojej wypowiedzi znalazłem też uzasadnienie wystąpienia Brauna: "osoby publiczne mające w swoim życiorysie taki moment (czyli okres współpracy z tajnymi służbami PRL), nie powinny zabierać głosu w debatach publicznych, zwłaszcza tych dotyczących lustracji." Sedno sprawy leży w tym, że w sprawie Miodka papierów nie ma, a jeśli nawet były, to nie wiadomo co w nich było, kto się pod nimi podpisał i dlaczego je zniszczono. Tego należy się trzymać. Tu nie ma miejsca na formułę czarnego PR, w myśl której nieważne czy ukradł, czy jemu ukradziono - ważne, że był zaplątany w sprawę kradzieży. Dopóki papiery się nie znajdą i nie będą jednoznacznie obciążały prof J. Miodka nie ma żadnych podstaw do fomułowania negatywnych opinii o zainteresowanym. Prawo w tym względzie jest jednoznaczne i dlatego Braun powinien zostać ukarany. Odpowiedz Link Zgłoś
xabc123 Re: Papiery na stół 22.08.08, 22:22 Mnie tylko chodzi o otwarcie archiwum IPN. Papiery na stół, jeśli oczywiście papiery takowe istnieją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dnm Co powinien zrobić Midek IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.08.08, 10:38 Powinien w procesie cywilnym zażądać od Brauna rekompensaty. Np wartość trzech nie wydanych książek. Z kancelarią może się umówić tak, że sam bierze 1 zł, a resztę bierze adwokat jako honorarium - pod warunkiem że rekompensata będzie nie mniejsza niż ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miga Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 10:49 papiery z SB są cacy i Pan Braun to dobrze wie i w nie wierzy i szanujmy to. Tę wiarę pewnie P.Braunowi trochę psuje, że jego ukochana SB tak brzydko postąpiła np. z P.Jarkiem Kaczyńskim i sfałszowała mu teczkę- ale to tylko wyjątek prawda P.Braun?.Walcz Pan dalej w Sądzie o dobre imię SB-ków bo się im należy wsparcie-trzymaj Pan tak dalej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maam Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: 195.114.160.* 22.08.08, 11:19 Znając kontekst historyczno - rodzinny, jeśli chodzi o pana Brauna, to ja mu się wcale nie dziwię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adamus Tak trzymać Panie Braun. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 12:25 Prawda musi wyjść na jaw. Nawet Naczelny GW to przyznał. Odpowiedz Link Zgłoś
aazz67 no i Braun ma swoje pięć minut - w końcu. 22.08.08, 13:43 Dorobek równie wielki, co siostry i ojca. Ze oni nie wpadli na to, że można zaistnieć opluwając kogoś, ajajaj Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SZARY Re: no i Braun ma swoje pięć minut - w końcu. IP: *.multi-play.net.pl 20.06.09, 23:11 No i się pięknie musiał wypowiedzieć jakiś "fanik wybiórczej"... Powyższy "opis" materiału dowodowego jest niepełny i przekłamany! (Niewielki trud trzeba sobie zadać by w sieci poszukać informacji - ile dokumentów przestawionych było do rozpatrzenia sądowi i jakiej były one merytorycznej wagi...) ...Ale czegóż można się spodziewać po "michnikowszczyźnie" (tfu!) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ALKA Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: 62.87.160.* 22.08.08, 14:44 Panie Braun, ile trzeba mieć w sobie bezinteresownego jadu i jakie pokłady nienawiści , żeby się dalej upierać mimo wyroku sądowego. Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 16:07 Nie bądź naiwny - bezinteresownego? Naprawdę sądzisz, że on to robi wyłącznie z własnej inicjatywy i na własny koszt? Na własny koszt to co najwyżej będzie płacił, jak po raz kolejny przegra... Odpowiedz Link Zgłoś
emeryt35 Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun 22.08.08, 20:30 Niejaki Braun,człowiek bez honoru i wyznawca ubeckich teczek chce znowu zaistnieć medialnie.Żałosne !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SZARY Re: Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.multi-play.net.pl 20.06.09, 23:13 Po czym wnosisz, że to człowiek bez honoru? Po lekcji michnikowskiej propagandy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anzelm Będzie ciąg dalszy sprawy Miodek vs. Braun IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.08, 02:33 Był taki wiersz Tuwima " dwudziestu dwóch morderców/ zginęło w Norymberdze/ a każdy z tych morderców/ miał dobrotliwe serce/ jeden hodował kwiatki/ drugi miłował dziatki/ trzeci miał zonę pobożną/ czwarty grał w piłkę nożną...Czy jak ktoś jest miła i inteligentną gwiazdą mediów, to znaczy, że nie mógł współpracować? A 11 lat rejestracji to pryszcz? A dwie teczki wyniesione przez pracownika SB to nic? A publiczne sprzeciwianie się lustracji ( z takim bagażem) to pikuś? Ludzie, chwila refleksji - może słaby, może złamany, może z innych powodów i wybitny naukowiec ale w tym kraju parę osób zaprzepaściło kariery, bo nie szli na ugody z komuną... Odpowiedz Link Zgłoś
bahar45 Nedzny z niego rezyser 23.08.08, 10:41 Lezacego jest bardzo latwo kopac a duzo gorzej bronic. Teraz wystarczy czlowieka oskazyc ze byl kapusiem i sprawa zalatwiona a jeszcze nie tak dawno temu to wszyscy na Dolnym Slasku pisali poufne listy do wladz PRLu. Braun jest nedznym typem czlowieka cos w rodzaju hieny idacej na latwizne bop byloby znacznie trudniej zrobic film np o nedznych rzadach PISu w erze rzadow Kaczynskich lub teraz o marazmie rzadow PO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cojonero Re: Nedzny z niego rezyser IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.08, 17:09 Pisałem już kiedyś, że dziwi mnie język obrońców prof. Miodka. Jad i pomyje jakie sączą się z waszych pysków najlepiej świadczą o waszym miernym, mimo często akademickiego wykształcenia, poziomie intelektualnym. Takie też są wasze możliwości samodzielnego, analitycznego myślenia. Przez takich ja wy (tu pozwolę sobie na wasz język) durniów, debili, szmaciarzy, kretynów, niedouczonych pseudointeligentów w pierwszym, koorwa, pokoleniu, gó..zjadów (spod siebie), intelektualnych onanistów, samozachwyconych błaznów mój kraj śmierdzi!!! Śmierdzi PRL-em, nierozliczoną komuną, niesprawiedliwością, korupcją, głupotą, groteskowym wymiarem sprawiedliwości, nieodpowiedzialnością urzędników, lekarzy, sędziów, marną kadrą naukową (również z UB-ecką "piękną" kartą), śmieszną policją i mafijnymi specsłużbami. Do waszych zdegenerowanych mózgów (Boże, toż to obraza dla tego ludzkiego organu) nie dociera, że Braun samotnie bije się o PRAWDĘ! Wasze knajackie krzyki było słychać również po ujawnieniu przeszłości ś.p. kanalii Dzieduszyckiego. Według was, dobroduszny hrabiunio nie mógł nikomu zrobić krzywdy. A to bydlę doniosło na siedemset osób! Ile złamał karier, ile żyć? A sam brylował na "salonach" (znów pożal się Boże) i w telewizji. Cóż, powtórzę raz jeszcze, takich ma Miodek obrońców jakich sobie wychował! PS- Widziałem notkę Brauna w Wikipedii. Jest tam może 10% jego dorobku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anzelm Re: Nedzny z niego rezyser IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.08, 19:40 mocne ale prawdziwe... Odpowiedz Link Zgłoś
bahar45 Re: Nedzny z niego rezyser 24.08.08, 08:35 Uzywasz silnego jezyka : Jad i pomyje z waszych pyskow !!!! > Przez takich ja wy (tu pozwolę sobie na wasz język) durniów, debili, szmaciarzy > , kretynów, niedouczonych pseudointeligentów w pierwszym, koorwa, pokoleniu, gó > ..zjadów (spod siebie), intelektualnych onanistów, samozachwyconych błaznów mój > kraj śmierdzi!!! > Śmierdzi PRL-em, nierozliczoną komuną, niesprawiedliwością, korupcją, głupotą, > groteskowym wymiarem sprawiedliwości, nieodpowiedzialnością urzędników, lekarzy > , sędziów, marną kadrą naukową (również z UB-ecką "piękną" kartą), śmieszną pol > icją i mafijnymi specsłużbam Rzeczywiscie mamy zdegenerowane mozgi ale z ta prawda to juz nie jestem taki pewny. W normalnych krajach nawet morderca ma prwo do obrony ale u nas po prostu wystarczy krzyknac i zlinczowac. Nikt nie jest swietym i ludzie popelniaja bledy ale wyraznie system sprawiedliwosci nie dziala. Odpowiedz Link Zgłoś