Dodaj do ulubionych

Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze

26.03.09, 07:14
Może i nie wyglądają te talerze zbyt pięknie, ale czy przez 'zasiedzenie' nie
wtopiły się już w krajobraz Karkonoszy? Niech sobie zostaną... :)
Obserwuj wątek
    • Gość: klecinianka Re: Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze IP: 90.156.110.* 26.03.09, 18:00
      Ja je lubię, a poza tym to naprawdę odważny projekt.
      I nie taki zły, jak niektórzy twierdzą.
      Jestem za remontem, ale niech ta futurystyczna forma na tej wielkiej, brzydkiej
      górze pozostanie.
      Lepsze talerze niż kolejne schronisko bez wyrazu.
      • Gość: Wroclawianin Re: Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze IP: 77.79.192.* 26.03.09, 21:47
        Wlasnei schroniska na Sniezce brakuje najbardziej - sam objekt meteo to troche
        za malo jak na ta lokalizacje i nie mowcie ze u podnoza jest schronisko
        Schlesienbaude bo ono nie rekompensuje braku takowego na samej Schneekope. Co do
        architektury, coz o gustach sie nie dyskutuje ale z cala pewnoscia obiekt w
        zaden sposob nie nawiazuje ani do slaskiej tradycji budownictwa wysokogorskiego
        ani do modernizmu. Mial stanowic jakosc sama w sobie ale z perspektywy czasu
        trudno oprzec sie wrazeniu ze ociera sie o kicz
        • Gość: 4 Re: Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.03.09, 10:33
          O kicz to się ociera Twoje pretensjonalne używanie niemieckich nazw.
          • nroht Re: Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze 05.04.09, 09:50
            nie kicz nawet tylko zwykła żenada to jest.
    • amg53 Rozebrać i niczego nie budować! 30.03.09, 14:12
      jako członek fanklubu Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot Zywych oraz
      klubu Geja z Bielsk-Białej,w imie dobra zwierzątek oraz ochrony
      unikatowej przyrody Karkonoszy a w szczególności Snieżki,protestuję
      przeciwko odbudowie obserwatorium.Na tym szczycie krzyżują się
      korytarze migracyjne wilków któremi to korytarzami wadery
      Bieszczadzkie wędrują w ostępy Szwarcwaldu bawarskiego aby kopulować
      z germańskimi samcami.W cieniu rosnącego na zboczach Śnieżki
      dziewięćsiłu Karpackiego kopulują rzekotki zielonożółte rąbnięte,zaś
      w grotach skalnych poniżej szczytu nocują nietoperze
      wampirowate,jedyny taki gatunek w tej częsci Europy. To ja się pytam
      po co budować nowe obserwatorium ? Jeśli dojdzie do odbudowy
      spodka,to my,aktyw klubu geja i członkowie Pracowni, przykujemy się
      łańcuchami do drogi na Śnieżkę, tak aby żaden Kraz i Ursus nie
      wjechali z budulcem.
      • Gość: greg0,75 Te, fora Ci się pomyliły IP: *.ceramika.agh.edu.pl 05.04.09, 11:15
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=384
        • thorgal10 Re: Te, fora Ci się pomyliły 05.04.09, 11:18
          Co to jest żelbeton?

          Pozdrawiam,
          • Gość: inrzynier Re: Te, fora Ci się pomyliły IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.09, 14:34
            Beton zmieszany z żelem, bardzo elastyczny, a dzięki zastosowaniu żelu, również
            wyjątkowo sztywny.
      • Gość: hot_mama Re: Rozebrać i niczego nie budować! IP: 78.88.71.* 05.04.09, 11:25
        czlowieku boli cie ze niektorzy robia cos dla ochrony srodowiska, ze drwisz z
        nich? tolerancji troche. moze dzieki klubowi "Geja" bedziesz mogl kiedys zabrac
        dzieci do puszczy pokazac zubry albo cieszyc sie spokojem w lesie.
      • Gość: Jack Re: Rozebrać i niczego nie budować! IP: *.adsl.inetia.pl 05.04.09, 11:43
        => amg53:
        Ludzie, to jest prowokacja, mająca ośmieszyć ruchy ekologiczne. Takiego steku bzdur dawno nie czytałem. Za takie coś należy ci się sto lat banicji drogą milczącej ignorancji. Jakie wilki bieszczadzkie chadzają do Szwarcwaldu?? A może w Pireneje im tam po drodze? Weź sie człowieku zastanów. I puknij w łeb, najlepiej palcem godzilli.
        Ja też popieram ruchy ekologiczne, ale głównie przed takimi bęcwałami i krzykaczami, którzy WIĘCEJ ZŁEGO narobili niż są w stanie sobie wyobrazić, sprowadzają walkę w słusznej sprawie do poziomu bruku i wyzwisk. A NAJWIĘCEJ ZALEŻY OD DECYZJI NA GÓRZE, od lobbingu, od ludzi na stanowiskach, od mądrego ministra, burmistrza czy premiera (nieistotne z jakiej są partii polit.). Oczywiście, kiedy wszystko zawodzi wtedy trzeba wyjść i wrzeszczać bo co nam wtedy pozoistaje, jak na G. Św. Anny czy nad Rospudą. Ale to tylko, podkreślam - TYLKO ostateczność!
    • Gość: yanec Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.09, 11:46
      wychowałem się z widokiem na Śnieżkę. To szkaradztwo nigdy nie
      pasowało do krajobrazu gór.Kamień,drewno to są materiały z jakich
      powinno się budować wszelie obiekty w górach. Rozebtać to
      brzydalstwo i nie pozostawić po nim ani śladu
      • nastyyy Re: Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze 05.04.09, 12:22
        Trudna sprawa.. samo w sobie nie podoba mi się. Racja, jest dość tandetne,
        jednak.. troszkę symbolizuje śnieżkę. Śnieżka bez tego nie byłaby taka sama,
        każdy widząc tą 'budowlę' od razu kojarzy ją ze śnieżką, więc sama nie wiem..
      • Gość: 4 Re: Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.04.09, 09:54
        ROTFL. Akurat z "widoku na Śnieżkę" widziałeś z czego to jest zrobione. Poza tym
        dlaczego niby w górach ma się budować tylko z kamienia i drewna? A może w górach
        gdzie nie ma wychodni skalnych to w ogóle trzeba robić tylko ziemianki, no bo
        skąd te kamienie?
    • amrik Budynek stanął w 1974 roku. Został pokazany ... 05.04.09, 12:41
      Budynek stanął w 1974 roku. Został pokazany podczas Olimpiady w Meksyku. Z
      tego co wiem wspomniana olimpiada odbyla sie w 68 roku. Cofneli sie w czasie?
      A moze chodzi o olimpiade w Montreealu w 78?? Ciekawe. Pismaki pisza aby
      szybciej, bez sprawdzenia rzetelnosci informacji.
      • Gość: inrzynier Re: Budynek stanął w 1974 roku. Został pokazany . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.09, 14:39
        Autorce chodziło chyba o to, że projekt został pokazany na olimpiadzie.
    • emeryt21 Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze 05.04.09, 13:25
      Oczywiscie de gustibus non disputandum,ale dla mnie te cudaczne
      talerze zawsze szpecily szczyt Sniezki.
      Moze jest okazja,aby architekci wymyslili cos co bedzie pasowalo do
      gor,do przyrody wokol.Taka robiona na sile "nowoczesnosc" do ni
      przypial ni przylatal.
    • Gość: pongo rozebrać talerze, a potem TV IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 05.04.09, 14:15
      "Talerze" to w porównaniu z "TV Nad Śnieżnymi Kotłami" cudowna architektura.
      Wolałbym żeby to TV zawaliło się, ale po "talerzach" też płakać nie będę.
      Obserwatorium projektowano w latach sześćdziesiątych, kiedy elektronika
      raczkowała. Dzisiaj cała instalacja meteo mogłaby być prawie bezobsługowa.
      Wystarczyłby mały budynczek z kamienia i drewna dla "dyżurnego". Budowa
      kolejnego schroniska jest bez sensu. W ciągu 12 godzin całe Karkonosze dorosły
      człowiek może przejść od Szrenicy do przełęczy Kowarskiej, po drodze jeszcze
      odwiedzając Śnieżkę. To bardzo małe góry, a schronisk jest tam, licząc także te
      po czeskiej stronie, chyba z dziesięć! W samym rejonie Śnieżki jest kilka.
      • Gość: inrzynier Re: rozebrać talerze, a potem TV IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.09, 14:41
        W ciągu 12 godzin całe Karkonosze dorosły
        > człowiek może przejść od Szrenicy do przełęczy Kowarskiej, po drodze jeszcze
        > odwiedzając Śnieżkę.

        Latem, przy sprzyjającej pogodzie, może i owszem. Przy załamaniu pogody,
        schronisko może komuś uratować życie.
        • Gość: pongo Re: rozebrać talerze, a potem TV IP: *.eranet.pl 05.04.09, 19:24
          >>W ciągu 12 godzin całe Karkonosze dorosły
          >> człowiek może przejść od Szrenicy do przełęczy Kowarskiej, po drodze jeszcze
          >> odwiedzając Śnieżkę.

          > Latem, przy sprzyjającej pogodzie, może i owszem. Przy załamaniu
          > pogody, schronisko może komuś uratować życie.

          Jak na Śnieżce załamie się pogoda, to zchodzi się na Równię pod Śnieżką, gdzie
          jest "Śląski Dom", wyprawa trwa pewnie godzinę, spacerowym tempem. Gdyby góry
          obudowywać z myślą o tym, że kiedyś załamie się pogoda i komuś schronisko może
          uratować życie, to np. na Czerwonych Wierchach trzeba by wybudować ze cztery
          schroniska, a w Tatrach Wysokich jeszcze kilka innych. A i tak przypuszczam, że
          np. w przeliczeniu na kilometr szlaku byloby w Karkonoszach nadal więcej schronisk.
          • Gość: 4 Re: rozebrać talerze, a potem TV IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.04.09, 09:51
            Widzę że kolega ze szkoły turystyki tatrzańskiej, a może i bieszczadzkiej -
            infrastruktura won, latryny z dwóch kijów za specjalnym pozwoleniem Ministerstwa
            Ochrony Środowiska, wszędzie dziewicza puszcza, co? Tylko, wiesz, w Sudetach od
            wieków żyją ludzie i to nie są dzikie góry, które się zwidują Warszawiakom.
    • Gość: Wahacz Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze IP: *.toya.net.pl 05.04.09, 16:26
      Znowu odezwali się niszczyciele-esteci. Ten obiekt stał się już
      symbolem Śnieżki, w dodatku bardzo oryginalnym i odbiegającym od
      standardu pensjonatowo-schroniskowego Karkonoszy.
      Zniszczyć niszczycieli!
    • Gość: Bar Kochba Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze IP: *.aster.pl 05.04.09, 17:08
      nieszczelna konstrukcja z 1974 roku?

      no niestety sporo takich konstrukcji chodzi po tym
      świecie i zawala się.
    • Gość: spiwor Re: Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.04.09, 18:09
      Remontować !!
      Francja ma wieże Eifla, Niemcy mają mur berliński a Śnieżka latające talerze.
      • Gość: pongo Re: Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze IP: *.eranet.pl 05.04.09, 19:27
        > Remontować !!
        > Francja ma wieże Eifla, Niemcy mają mur berliński a Śnieżka latające talerze.

        ... a Świebodzin Jezusa z Rio.
        • Gość: 4 Re: Śnieżka: warto ratować Marsjańskie Talerze IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.04.09, 09:52
          A Tatry krzyż na Giewoncie. Daj spokój z tą obsesją nietkniętej stopą ludzką
          natury, to śmieszne.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka