Dodaj do ulubionych

Budżet miasta Wrocławia 2004

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.03, 16:57
Na stronie Urzędu Miejskiego pojawił się już projekt budżetu na rok 2004. Na
razie jeszcze w trakcie obróbki ale już coś jest.
Obserwuj wątek
    • Gość: Rafis Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 25.12.03, 17:00
      ano pojawił się:
      www.wroclaw.pl/m/541
    • es_wu Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 26.12.03, 16:49
      Witam,

      przeczytalem sobie projekt budżetu miasta Wrocława i co widzę?
      W większości budżet mi się podoba. Najbardziej podoba mi się oczywiście
      deficyt a dokładnie to jego znaczące ograniczenie :-) Tak trzymać, nie
      popuszczać :-) Tak więc gratulacje dla przygotowujących budżet za
      doprowadzenie do takiej sytuacji. Jest też jednak parę rzeczy, które
      należałoby "przemyśleć":

      Martwi, że deficyt zmniejszono nieznacznie, ale za to znacząco, bo o
      170% zwiększono ilość sprzedawanego majątku miasta. Czyli sprzedajemy
      majątek a deficyt i tak istnieje. Miejmy tylko nadzieję, że pieniądze
      ze sprzedaży majątku zostaną dobrze zainwestowane.

      Znów z niewiadomych powodów wydajemy pieniądze na biurokrację.
      Przykład: W wydatkach pozycja 75011 "Urzędy wojewódzkie", a dokładnie
      "wynagrodzenia osobowe" w tychże urzędach. Prognozowane wydatki:
      9.711.256!!!! Podczas gdy ta sama pozycja w budżecie miasta Poznania
      na rok 2003 to: 3.206.102. Dlaczego Poznań potrafi wydać trzy razy
      mniej????? Dlacego w ogóle miasto (samorząd) dofinansowuje Urząd Wojewódzki,
      czyli jakby nie patrzyć część rządu.

      Podobnie z Urzędami Miasta. Z nieznanych przyczyn "wynagrodzenia osobowe"
      w tym Urzędzie we Wrocławiu wynoszą 63.319.794. Natomiast w Poznaniu
      za rok 2003 wynoszą: 46.388.309. Czyli 25% mniej. Sądząc po tym jak opłacani
      są szeregowi pracownicy UM Wrocław (a wiem, że niezbyt wiele dostają) to
      albo wyżsi urzędnicy we Wrocławiu zarabiają nieprzyzwoicie dużo, albo mamy
      we Wrocku znaczący przerost zatrudnienia.

      Gdyby dwie powyższe pozycje ograniczyć do poziomu poznańskiego to
      deficyt w budżecie miasta Wrocławia znikł by całkowicie!!!!

      Cieszy duży rozmach prac komunikacyjnych, w tym naprawa wielu kawałków
      ulic. Jest też jednak parę "ale". Otóż jeżeli chodzi o Obwodnicę Śródmiejską
      to sytuacja nie ulegnie poprawie, bo praktycznie jedyną inwestycją z tym
      związaną jest dokończenie budowy Mostu Tysiąclecia. Nie ma ani słowa
      o Klecińskiej ani (marzenia) o odcinku Osobowicka - Żmigrodzka. Kiedy zaczną
      się te niezbędne inwestycje?

      Śmieszna wydaje się być pozycja "Dalsze wspieranie działań zmierzających
      do zbudowania Autostradowej Obwodnicy Wrocławia" - w jej ramach
      przeznaczono 15.000 (nie pomyłka, tyle właśnie) na opracowanie planów
      zagospodarowania przestrzennego. I nic więcej. Może by tak zabrać z 1 mln
      z nagród dla urzędników i przeznaczyć tą kasę na prawdziwy lobbying w
      Warszawie za tą obwodnicą? Żeby było jeszcze śmieszniej dokładnie taką samą
      sumą wsparto budowę wschodniej obwodnicy miasta :-(.

      Ciekawi mnie też jak miasto zamierza rewaloryzować Przedmieście Oławskie
      skoro na ten cel przeznaczono 100.000 PLN (tak, to nie pomyłka, sto tysięcy).
      Jakie działania można podjąć za tą sumę?

      Cieszy bardzo fakt umieszczenia w budżecie remontu ulicy Oławskiej, na który
      pójdzie 2.500.000 oraz ul. Świdnickiej (1.500.000) - oba remonty mają się
      zakończyć już w 2004 - ciekawe tylko, co się za tym kryje (tzn. która
      koncepcja z kilku zgłaszanych)?

      Rezerwa celowa na zadania dofinansowywane przez UE wynosi 13 mln. Czy
      można gdzieś się dowiedzieć na jakie projekty jest to przeznaczone? Biorąc
      pod uwagę fakt, że projekty UE są zwykle dofinansowywane w 50% to mamy
      szanse wyciągnąć od UE niecałe 3 mln euro. Nie jest to przez przypadek
      trochę za mało jak na potencjał miasta?

      Baaaardzo fajnie, że miasto w końcu bierze się poważnie za promocję
      INWESTYCJI w mieście Wrocław. Nie miasta, ale właśnie inwestycji w nim.
      W ramach tego 184 tys. idą na promocję Południowo-Zachodniego i Północnego
      pasma aktywności gospodarczej. Natomiast 105 tysięcy idzie na "Przygotowanie
      oferty dla potencjalnego wielkiego inwestora - terenu o powierzchni co
      najmniej 30 ha we Wrocławiu lub w pobliżu Wrocławia". Dobra, to ktoś wie
      o co chodzi???? Jest jakiś inwestor zainteresowany, czy to przygotowywanie
      terenu "w ciemno". Jeżeli to drugie to dziwie się, że miasto chce
      przygotować tylko 30 ha - biorąc pod uwagę, że mamy we Wrocku kilka
      tysięcy ha łąk i nieużytków to miasto powinno byc praktycznie w każdym
      momencie przygotowane na wystawienie dowolnie dużego terenu dla dowolnego
      inwestora z obietnicą, że w ciągu np. 6 miesięcy jest w stanie ten teren
      uzbroić we wszelkie media. No właśnie i tu kolejne pytanie. Dlaczego w
      budżecie nie znalazłem nigdzie środków na uzbrajanie terenów? Wg. mnie
      miasto powinno część tych nieużytków uzbroić i sprzedać uzbrojone (czyli
      droższe) pod inwestycje. A przynajmniej mieć je gotowe na wypadek
      zgłoszenia się inwestorów chętnych takowe kupić.

      Pozdrawiam,
      SW
      • Gość: Rafis Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 20:32
        es_wu napisał:

        > Witam,
        >
        > przeczytalem sobie projekt budżetu miasta Wrocława i co widzę?
        > W większości budżet mi się podoba.

        mnie też :)

        > Martwi, że deficyt zmniejszono nieznacznie, ale za to znacząco, bo o
        > 170% zwiększono ilość sprzedawanego majątku miasta. Czyli sprzedajemy
        > majątek a deficyt i tak istnieje. Miejmy tylko nadzieję, że pieniądze
        > ze sprzedaży majątku zostaną dobrze zainwestowane.

        tylko popatrz o ile zwiększono dochody, według mnie program prywatyzacji
        powinien byc przeprowadzony wczesniej tylko z drugiej strony był zastój i
        stagnacja więc nikt nie chciał kupowac gruntów i innych nieruchomości.Mam
        nadzieje, że to się teraz zmieni, jak na razie wiekszośc gruntów znajduje
        nabywców.

        >
        > Znów z niewiadomych powodów wydajemy pieniądze na biurokrację.
        > Przykład: W wydatkach pozycja 75011 "Urzędy wojewódzkie", a dokładnie
        > "wynagrodzenia osobowe" w tychże urzędach. Prognozowane wydatki:
        > 9.711.256!!!! Podczas gdy ta sama pozycja w budżecie miasta Poznania
        > na rok 2003 to: 3.206.102. Dlaczego Poznań potrafi wydać trzy razy
        > mniej????? Dlacego w ogóle miasto (samorząd) dofinansowuje Urząd Wojewódzki,
        > czyli jakby nie patrzyć część rządu.

        tu nie mam pojęcia moż ejest to część tzw. Janosikowego?

        >
        > Podobnie z Urzędami Miasta. Z nieznanych przyczyn "wynagrodzenia osobowe"
        > w tym Urzędzie we Wrocławiu wynoszą 63.319.794. Natomiast w Poznaniu
        > za rok 2003 wynoszą: 46.388.309. Czyli 25% mniej. Sądząc po tym jak opłacani
        > są szeregowi pracownicy UM Wrocław (a wiem, że niezbyt wiele dostają) to
        > albo wyżsi urzędnicy we Wrocławiu zarabiają nieprzyzwoicie dużo, albo mamy
        > we Wrocku znaczący przerost zatrudnienia.

        myśle, że to kwestia księgowania, byc moż enp. w Poznaniu część prac jest
        wykonywana przez prywatne biura projektowe dlatego kasa idzie dla biur a nie
        dla urzędników których nie ma.

        >
        > Gdyby dwie powyższe pozycje ograniczyć do poziomu poznańskiego to
        > deficyt w budżecie miasta Wrocławia znikł by całkowicie!!!!

        To raczej niemożliwe, w przyszłym roku urzednicy UM nie dostaną podwyzki a
        tegoroczna nagroda w wysokosci około 3000 zł to tez raczej żaden rarytas.
        Dałbym spokój biednym urzędnikom :)
        >
        > Cieszy duży rozmach prac komunikacyjnych, w tym naprawa wielu kawałków
        > ulic. Jest też jednak parę "ale". Otóż jeżeli chodzi o Obwodnicę Śródmiejską
        > to sytuacja nie ulegnie poprawie, bo praktycznie jedyną inwestycją z tym
        > związaną jest dokończenie budowy Mostu Tysiąclecia.

        wiele lat czekamy na te "tylko" ;)

        Nie ma ani słowa
        > o Klecińskiej ani (marzenia) o odcinku Osobowicka - Żmigrodzka.

        osobowicka będzie poszerzana za 12 mln zł a Klecińska jest uzalezniona od kasy
        UE, to na nią czeka ta rezerwa 13 mln zł.

        > Śmieszna wydaje się być pozycja "Dalsze wspieranie działań zmierzających
        > do zbudowania Autostradowej Obwodnicy Wrocławia" - w jej ramach
        > przeznaczono 15.000 (nie pomyłka, tyle właśnie) na opracowanie planów
        > zagospodarowania przestrzennego. I nic więcej. Może by tak zabrać z 1 mln
        > z nagród dla urzędników i przeznaczyć tą kasę na prawdziwy lobbying w
        > Warszawie za tą obwodnicą? Żeby było jeszcze śmieszniej dokładnie taką samą
        > sumą wsparto budowę wschodniej obwodnicy miasta :-(.

        Myśle, że to raczej kwestia techniczna. Robi sie takie symboliczne wpisy i
        dopiero jesli oistnieje koniecznosc zadziałania finansowego to w miare
        możliwosci mozna przesunąć kase z rezerwy lub innych pozycji.

        >
        > Ciekawi mnie też jak miasto zamierza rewaloryzować Przedmieście Oławskie
        > skoro na ten cel przeznaczono 100.000 PLN (tak, to nie pomyłka, sto tysięcy).
        > Jakie działania można podjąć za tą sumę?

        mnie też to zmartwiło ale znalazłem jeszcze jedna pozycje(cos w stylu
        rewaloryzacja mienia komunalnego-przy niej było kilka mln zł)
        >
        > Cieszy bardzo fakt umieszczenia w budżecie remontu ulicy Oławskiej, na który
        > pójdzie 2.500.000 oraz ul. Świdnickiej (1.500.000) - oba remonty mają się
        > zakończyć już w 2004 - ciekawe tylko, co się za tym kryje (tzn. która
        > koncepcja z kilku zgłaszanych)?

        ważne żeby było ładnie
        >
        > Rezerwa celowa na zadania dofinansowywane przez UE wynosi 13 mln. Czy
        > można gdzieś się dowiedzieć na jakie projekty jest to przeznaczone?

        na Klecinska-tak przypuszczam

        Biorąc
        > pod uwagę fakt, że projekty UE są zwykle dofinansowywane w 50% to mamy
        > szanse wyciągnąć od UE niecałe 3 mln euro. Nie jest to przez przypadek
        > trochę za mało jak na potencjał miasta?

        UE daje nawet 70%, budowa estakady nad Klecinska kosztuje około 50 mln zł więc
        akurat by starczyło ale skoro ta inwestycja potrwa 2 lata to pewnie można by
        tez współfinansowac jeszcze jedną inwestycje. Lotnicza chyba tez jest
        zgłoszona oraz Zmigrodzka.
        >
        > Baaaardzo fajnie, że miasto w końcu bierze się poważnie za promocję
        > INWESTYCJI w mieście Wrocław. Nie miasta, ale właśnie inwestycji w nim.
        > W ramach tego 184 tys. idą na promocję Południowo-Zachodniego i Północnego
        > pasma aktywności gospodarczej. Natomiast 105 tysięcy idzie na "Przygotowanie
        > oferty dla potencjalnego wielkiego inwestora - terenu o powierzchni co
        > najmniej 30 ha we Wrocławiu lub w pobliżu Wrocławia". Dobra, to ktoś wie
        > o co chodzi????

        ja wiem tyle, że od roku jest przygotowywany teren koło Auchana to własnie te
        30 ha, w tym roku wydano na niego chyba z 7 mln a w przyszłym nastepne kilka,
        razem ma pochłonąć 30 mln-pełne uzbrojenie i budowa drogi. Był o tym artykuł w
        GW, jak sie znajdzie iinwestor szybciej to prace zostana przyspieszone.

        No właśnie i tu kolejne pytanie. Dlaczego w
        > budżecie nie znalazłem nigdzie środków na uzbrajanie terenów?

        ja widziałem i to sporo ;) Wg. mnie
        > miasto powinno część tych nieużytków uzbroić i sprzedać uzbrojone (czyli
        > droższe) pod inwestycje. A przynajmniej mieć je gotowe na wypadek
        > zgłoszenia się inwestorów chętnych takowe kupić.

        teraz to juz sie oddaje za darmo takie uzbrojone działki. Podobno ten teren
        przygotowywany jest w wyniku sugestii firm farmaceutycznych z Kanady więc kto
        wie...
        >
        > Pozdrawiam,
        > SW

        ufff ale sie napisałeś ;)
        pozdrawiam

        Mnie cieszy zkolei, że jest dużo kasy na opracowywanie projektów inwestycji
        na rok 2005 np. mosty Warszawskie-3mln, Grunwald 1,5 mln i jeszcze kilka
        takich. Jest też jakas rezerwa na wrocławskie inwestycje 8mln zł, na co ona
        pójdzie? na pl. 1 Maja? co mnie zdziwiło to brak wpisu dotyczacego 1 maja a
        przetarg na jego przebudowe ogłoszono w ostatnich dwóch tygodniach???
        • Gość: P.B Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 IP: *.czerwonak.sdi.tpnet.pl 26.12.03, 21:07
          > > Znów z niewiadomych powodów wydajemy pieniądze na biurokrację.
          > > Przykład: W wydatkach pozycja 75011 "Urzędy wojewódzkie", a dokładnie
          > > "wynagrodzenia osobowe" w tychże urzędach. Prognozowane wydatki:
          > > 9.711.256!!!! Podczas gdy ta sama pozycja w budżecie miasta Poznania
          > > na rok 2003 to: 3.206.102. Dlaczego Poznań potrafi wydać trzy razy
          > > mniej????? Dlacego w ogóle miasto (samorząd) dofinansowuje Urząd Wojewódzk
          > i,
          > > czyli jakby nie patrzyć część rządu.
          >
          > tu nie mam pojęcia moż ejest to część tzw. Janosikowego?

          myślisz, że Poznań podatku janosikowego nie płaci?co więcej, płaci więcej niż
          Wrocław
          • Gość: Rafis Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 21:15
            > myślisz, że Poznań podatku janosikowego nie płaci?co więcej, płaci więcej
            niż
            > Wrocław

            w kocu jestes cie tacy bogaci ;)
            a ile płaci?
            no i może ty wiesz o co chodzi w tym, ż edopłaca się do Urzędu Wojewódzkiego?
            • Gość: P.B Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 IP: *.czerwonak.sdi.tpnet.pl 26.12.03, 21:49
              Nie wiem ile płacił, z publikacji prasowych wyczytałem, ze najwięcej po W-wie.

              Teraz nastąpiła reforma finansów publicznych, więc nastąpiły zmiany, wg. nowej
              ustawy Poznań ma wpłacać do budżetu państwa ok. 30 mln, Kraków 24 mln, ...
              Warszawa 500 [sic :)], ile Wrocław nie wiem.

              A gdzie wczytałeś, że gmina dopłaca do UW?
    • woo-cash Budżet antyrowerowy 26.12.03, 20:20
      Na wstępie zaznaczę, że nie mam nic przeciwko łyżwiażom ani przeciwko małpom.
      Nie mam też nic przeciw budowie szamba przy Krotoszyńskiej - uważam, że jest to
      inwestycja bardzo ważna dla mieszkańców Krotoszyńskiej.

      Tym niemniej martwi mnie pozycja 60015.10 (Rozbudowa systemu tras rowerowych).
      W pozycji tej widnieje kwota 100 000 zł. Ja nie przeczę, że nominalnie kwota
      głowy nie urywa, ale rozumiem - oszczędności.
      Jeżdżę na rowerze codzinnie po mieście i widzę, jak wiele osób korzysta z
      roweru, mimo że nie bardzo mają po czym jeździć, kierowcy ich nie chcą na
      ulicy, pisi na chodniku itd. Mimo to bardzo wiele osób, nawet teraz, w grudniu,
      wybiera właśnie rower!

      Dziwi mnie zatam fakt, iż w budżecie znalazło się w tym roku 800 000 zł na
      lodowisko, które jest pomysłym ciekawym, nośnym medialnie i pożytecznym, ale
      dużo bardziej sezonowym i mniej praktycznym niż infrastruktura rowerowa.

      Dziwi również, iż 60 000 miasto znalazło na budowę małpiarni w ZOO. Kocham
      wszystkie zwierzaki, małpy również, jako bliskich krewnych ;-) i uważam, że
      nowy domek jest im po prostu niezbędny! Ale dlaczego tylko 167% funduszy na
      małpiarnię dla, powiedzmy, 30 małp przeznacza się dla kilkunastu tysięcy
      rowerzystów w naszym mieście.

      Ponad połowa środków przeznaczonych na infrastrukturę rowerową pochłonie tylko
      jedno szambo przy Krotoszyńskiej! Ja rozumiem, że niektórzy mają niskie
      mniemanie o rowerzystach, że ich nie lubią i nawet jestem skłonny się z wieloma
      argumentami zgodzić, ale żeby nas nie wycenić nawet na 2 szamba?!! :-/

      Reasumując: wydatki w nadchodzącym roku na infrastrukturę rowerową są po prostu
      komiczne. Stanowią 0,05% (tak, tak, pół promila!) wydatków na transport i
      łączność oraz około 0,025% (ćwierć promila) wszystkich wydatków inwestycyjnych.
      Jest to dalece niezgodne z obietnicami, które składał nam Prezydent Dutkiewicz,
      który lekką ręką 8 razy tyle przeznaczyl na lodowisko. Jast to niezgodne z
      polityką transportową miasta Wrocławia, która ma dawać priorytet w centrum
      miasta ruchowi pieszemu i rowerowemu, czego miasto się boi jak ognia.

      I wreszcie mam pytanie, na które zapewne i tak nie uzyskam odpowiedzi: dlaczego
      podejmuje się decyzje, które są kompletnie destrukcyjne dla Zasad Polityki
      Ekologicznej Wrocławia? Jak przyjęty budżet ma się do w szczególności do,
      rzekomo wspieranego przez miasto systemu"Park and Bike" - (dosł.: zaparkuj i
      jedź rowerem) - systemu integracji i substytucji samochodu indywidualnego i
      roweru, w tym parkingów, tras rowerowych? [dosłowny cytat ze stron
      internetowych Urzędu Miejskiego Wrocławia]

      Kolejny budżet, który dowodzi, iż miasto jest dla samochodów, nie dla ludzi.

      Pozdrawiam,
      Woo.
      • Gość: Rafis Re: Budżet antyrowerowy IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 20:35
        może coś wam dorzucą z rezerwy na wrocławskie inwestycje, która wynosi około
        8mln zł ;)
        poza tym to jest projekt...
        • woo-cash Re: Budżet antyrowerowy 26.12.03, 20:39
          Gość portalu: Rafis napisał(a):
          > poza tym to jest projekt...

          Dlatego teraz jest czas, aby to ewentualnie oprotestować i wyrazić swoją
          dezaprobatę. Później będzie za późno.

          Pozdrawiam,
          Woo.
      • Gość: kotbehemot Re: Budżet antyrowerowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.03, 20:37
        ja takze wrzucę swoje 3 grosze do komentarzy nt budżetu miasta. Kiedy przegląda
        sie liste inwestycji, które są planowane, ich ogrom poraża, niestety -
        czasem "ogrom" pieniędzy zarezerwowanych pod daną inwestycję (np. wspomniane
        sciezki rowerowe) jest oszałamiający w negatywnym sensie. Mam następujące
        pytania
        1. Czy moze sciezki rowerowe są moze "zakamuflowane" takze wewnątrz innych
        inwestycji? Np wewnątrz przebudowy jakiejs ulicy?
        2. Czy punkt "8) Program modernizacji gminnego zasobu mieszkaniowego" na który
        przeznaczono 5.000.000 zł to remonty kamienic?
        3. Czy punkt "2) Rewaloryzacja Przedmieścia Oławskiego" na który przeznaczono
        100.000 zł (sic!) to kpina? Lepiej było tego wogole nie zamieszczac zeby ludzi
        nie rozwscieczac (to samo sie tyczy sciezek rowerowych...)

        4. cieszą za to takie punkty
        - "1. Modernizacja budynku Wrocławskiego Teatru Lalek przy pl. Teatralnym
        4 /etap II/"- 200.000zł
        - "1) Mała architektura -zagospodarowanie terenu wokół CKW-Z i filii Biblioteki
        Miejskiej" - 160.000zł
        - "1. Przebudowa pałacu Spatgena na Muzeum Miejskie Wrocławia przy ul.
        Kazimierza Wielkiego 35"- zarezerwowano na to AZ 5mln zł. czy ktos wie cos
        więcej o tej inwestycji?
        5. i najwazniejsze pytanie- co dalej z kamienicami? To co na nie zarezerwowano
        to stanowczo za mało. Czy prezydent ma juz jakis chitry pomysł na kamienice
        który pozwoli wyremontowac więcej niz pół kamienicy za te 100.000zł?


        PS proponuje przedstawic ten wątek jakos prezydentowi - kazdy wrzucił tu swoje
        3 grosze
        • woo-cash Re: Budżet antyrowerowy 26.12.03, 20:45
          Gość portalu: kotbehemot napisał(a):

          > 1. Czy moze sciezki rowerowe są moze "zakamuflowane" takze wewnątrz innych
          > inwestycji? Np wewnątrz przebudowy jakiejs ulicy?

          Na pewno są. Vide: 60015.7, .11, 60016.2 (szkoda, że nikt nie wie, gdzie jest
          Wołowska, ale to szczegół ;->). O tym wiem na pewno, nie wiem jak inne.

          Tym niemniej chcialbym zauważyć, że ścieżki rowerowe są relatywnie tanią
          inwestycją, więc raczej nie będą stanowić lwiej część tych kwot z całą
          pewnością.

          > 3. Czy punkt "2) Rewaloryzacja Przedmieścia Oławskiego" na który przeznaczono
          > 100.000 zł (sic!) to kpina? Lepiej było tego wogole nie zamieszczac zeby
          ludzi
          > nie rozwscieczac (to samo sie tyczy sciezek rowerowych...)

          Może to rowerowe 100 tys. to jest drugie 100 000 na Przedmieście Oławskie? Może
          tyle ma kosztować poprowadzenie ścieżki przez Bramę Oławską? ;->

          > PS proponuje przedstawic ten wątek jakos prezydentowi - kazdy wrzucił tu
          swoje
          > 3 grosze

          Jeszcze nie każdy. Ale jakaś reakcja i informacja zwrotna "z góry" by się
          przydała. :-)

          Pozdrawiam,
          Woo.
        • Gość: Rafis Re: Budżet antyrowerowy IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 20:47
          Gość portalu: kotbehemot napisał(a):

          > ja takze wrzucę swoje 3 grosze do komentarzy nt budżetu miasta. Kiedy
          przegląda
          >
          > sie liste inwestycji, które są planowane, ich ogrom poraża, niestety -
          > czasem "ogrom" pieniędzy zarezerwowanych pod daną inwestycję (np. wspomniane
          > sciezki rowerowe) jest oszałamiający w negatywnym sensie. Mam następujące
          > pytania
          > 1. Czy moze sciezki rowerowe są moze "zakamuflowane" takze wewnątrz innych
          > inwestycji? Np wewnątrz przebudowy jakiejs ulicy?

          napewno tez tak jest i nie tylko ścieżki przecież w trakcie inwestycji
          kanalizacji osiedli z ISPY, która ma na celu budowe kanalizacji zostanie
          zbudowane kilkanaście kilometrów drug asfaltowych a nie takich jak sa tam dziś-
          ziemnych-słynna świeża więc pewnie i ścieżki się znajdą.

          > 2. Czy punkt "8) Program modernizacji gminnego zasobu mieszkaniowego" na
          który
          > przeznaczono 5.000.000 zł to remonty kamienic?

          oooo własnie o tym pisałem SW, moim zdaniem ta kasa moze byc przeznaczona na
          kamienice i mam nadzieje z etak będzie.

          > 3. Czy punkt "2) Rewaloryzacja Przedmieścia Oławskiego" na który
          przeznaczono
          > 100.000 zł (sic!) to kpina? Lepiej było tego wogole nie zamieszczac zeby
          ludzi
          > nie rozwscieczac (to samo sie tyczy sciezek rowerowych...)

          to nawet nie starczy na jedna kamienice... ale poczekajmy jeszcze. Niektóre
          pozycje budżetowe sa tworzone tylko symbolicznie i dopiero w ciągu roku mozna
          na nie przeznaczyc więcej kasy.
          >
          > 4. cieszą za to takie punkty
          > - "1. Modernizacja budynku Wrocławskiego Teatru Lalek przy pl. Teatralnym
          > 4 /etap II/"- 200.000zł

          200 tysiecy to tez nie jest zbyt duż akwota jak na ten budynek ale z drugiej
          strony nie wiadomo ile tam jeszcze zostało do zrobienia i byc moze teatr
          dostanie jakaś kase od ministerstwa?

          > - "1) Mała architektura -zagospodarowanie terenu wokół CKW-Z i filii
          Biblioteki
          >
          > Miejskiej" - 160.000zł
          > - "1. Przebudowa pałacu Spatgena na Muzeum Miejskie Wrocławia przy ul.
          > Kazimierza Wielkiego 35"- zarezerwowano na to AZ 5mln zł. czy ktos wie cos
          > więcej o tej inwestycji?

          to juz trwa kilka lat, zrobione jest jedno skrzydło i zostało jeszcze jedno.

          > 5. i najwazniejsze pytanie- co dalej z kamienicami? To co na nie
          zarezerwowano
          > to stanowczo za mało. Czy prezydent ma juz jakis chitry pomysł na kamienice
          > który pozwoli wyremontowac więcej niz pół kamienicy za te 100.000zł?

          oby chodziło o te 5 mln choc moz ete 5mln to rewitalizacja Leśnicy, Psiego
          Pola i Brochowa?
          >
          >
          > PS proponuje przedstawic ten wątek jakos prezydentowi - kazdy wrzucił tu
          swoje
          > 3 grosze

          pzdr.


          • Gość: Rafis pasmo aktywnosci gospodarczej IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 20:54
            tu sa własnie te inwetycje w uzbrojenie terenu:
            4. Płd - Zach. Pasmo Aktywności Gospodarczej /zad. Nr 2/ - PHARE 9

            1.850.000



            5. Płd - Zach. Pasmo Aktywności Gospodarczej /zad. Nr 3/ 10

            3.500.000
    • Gość: Rafis pytanie do omnibusów komunikacji? IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 21:12
      znalazłem takie cóś:
      Unowoczesnienie infrastruktury przystankowej - Zakup i instalacja
      elektronicznych terminali z informacją o komunikacji miejskiej- 150000 zł

      co to z aterminale?
      • Gość: michal Re: pytanie do omnibusów komunikacji? IP: 195.205.108.* 26.12.03, 21:17
        Gość portalu: Rafis napisał(a):

        > znalazłem takie cóś:
        > Unowoczesnienie infrastruktury przystankowej - Zakup i instalacja
        > elektronicznych terminali z informacją o komunikacji miejskiej- 150000 zł
        >
        > co to z aterminale?

        Kiedys czytalem, ze bedzie mozna sprawdzic w nim rozklad jazdy, trasy
        przejazdu itp, a takze bodajze wyslac sms`a czy maila.

        pozdr. Michal
      • Gość: Rafis coś dla rowerzystów :) IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 21:19
        znalazłem takie wyszczególnienie:

        Sieć tras rowerowych, z tego: 100.000 ZDiK 60015
        5.1 Powiązanie istniejących tras rowerowych w długie ciągi - budowa odcinków
        łącznikowych o sumarycznej długości co najmniej 10 km
        5.2 Urządzenie trzech rowerowych tras rekreacyjnych łączących obszar
        śródmiejski z dużymi teranami zieleni rekreacyjnej na obrzeżach Miasta
        5.3 Rozbudowa systemu tras rowerowych

        Jak dla mnie to duże inwestycje ale za cholere nie wiem jak można to wykonac
        za 100 tys zł :) ale skoro jest wpisane...

        • woo-cash Re: coś dla rowerzystów :) 26.12.03, 21:43
          Gość portalu: Rafis napisał(a):

          > Jak dla mnie to duże inwestycje ale za cholere nie wiem jak można to wykonac
          > za 100 tys zł :) ale skoro jest wpisane...

          Tak wierzysz w słowo pisane? To zajrzyj tutaj, a będziesz mieć obraz tego, jak słowo
          pisane jest szanowane przez nam miłościwie panujących (przykład akurat dotyczy
          ZDiK-u, ale też było zapisane). ;-)

          Pozdrawiam,
          Woo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka