Gość: slawek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.03, 16:57 Na stronie Urzędu Miejskiego pojawił się już projekt budżetu na rok 2004. Na razie jeszcze w trakcie obróbki ale już coś jest. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Rafis Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 25.12.03, 17:00 ano pojawił się: www.wroclaw.pl/m/541 Odpowiedz Link Zgłoś
es_wu Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 26.12.03, 16:49 Witam, przeczytalem sobie projekt budżetu miasta Wrocława i co widzę? W większości budżet mi się podoba. Najbardziej podoba mi się oczywiście deficyt a dokładnie to jego znaczące ograniczenie :-) Tak trzymać, nie popuszczać :-) Tak więc gratulacje dla przygotowujących budżet za doprowadzenie do takiej sytuacji. Jest też jednak parę rzeczy, które należałoby "przemyśleć": Martwi, że deficyt zmniejszono nieznacznie, ale za to znacząco, bo o 170% zwiększono ilość sprzedawanego majątku miasta. Czyli sprzedajemy majątek a deficyt i tak istnieje. Miejmy tylko nadzieję, że pieniądze ze sprzedaży majątku zostaną dobrze zainwestowane. Znów z niewiadomych powodów wydajemy pieniądze na biurokrację. Przykład: W wydatkach pozycja 75011 "Urzędy wojewódzkie", a dokładnie "wynagrodzenia osobowe" w tychże urzędach. Prognozowane wydatki: 9.711.256!!!! Podczas gdy ta sama pozycja w budżecie miasta Poznania na rok 2003 to: 3.206.102. Dlaczego Poznań potrafi wydać trzy razy mniej????? Dlacego w ogóle miasto (samorząd) dofinansowuje Urząd Wojewódzki, czyli jakby nie patrzyć część rządu. Podobnie z Urzędami Miasta. Z nieznanych przyczyn "wynagrodzenia osobowe" w tym Urzędzie we Wrocławiu wynoszą 63.319.794. Natomiast w Poznaniu za rok 2003 wynoszą: 46.388.309. Czyli 25% mniej. Sądząc po tym jak opłacani są szeregowi pracownicy UM Wrocław (a wiem, że niezbyt wiele dostają) to albo wyżsi urzędnicy we Wrocławiu zarabiają nieprzyzwoicie dużo, albo mamy we Wrocku znaczący przerost zatrudnienia. Gdyby dwie powyższe pozycje ograniczyć do poziomu poznańskiego to deficyt w budżecie miasta Wrocławia znikł by całkowicie!!!! Cieszy duży rozmach prac komunikacyjnych, w tym naprawa wielu kawałków ulic. Jest też jednak parę "ale". Otóż jeżeli chodzi o Obwodnicę Śródmiejską to sytuacja nie ulegnie poprawie, bo praktycznie jedyną inwestycją z tym związaną jest dokończenie budowy Mostu Tysiąclecia. Nie ma ani słowa o Klecińskiej ani (marzenia) o odcinku Osobowicka - Żmigrodzka. Kiedy zaczną się te niezbędne inwestycje? Śmieszna wydaje się być pozycja "Dalsze wspieranie działań zmierzających do zbudowania Autostradowej Obwodnicy Wrocławia" - w jej ramach przeznaczono 15.000 (nie pomyłka, tyle właśnie) na opracowanie planów zagospodarowania przestrzennego. I nic więcej. Może by tak zabrać z 1 mln z nagród dla urzędników i przeznaczyć tą kasę na prawdziwy lobbying w Warszawie za tą obwodnicą? Żeby było jeszcze śmieszniej dokładnie taką samą sumą wsparto budowę wschodniej obwodnicy miasta :-(. Ciekawi mnie też jak miasto zamierza rewaloryzować Przedmieście Oławskie skoro na ten cel przeznaczono 100.000 PLN (tak, to nie pomyłka, sto tysięcy). Jakie działania można podjąć za tą sumę? Cieszy bardzo fakt umieszczenia w budżecie remontu ulicy Oławskiej, na który pójdzie 2.500.000 oraz ul. Świdnickiej (1.500.000) - oba remonty mają się zakończyć już w 2004 - ciekawe tylko, co się za tym kryje (tzn. która koncepcja z kilku zgłaszanych)? Rezerwa celowa na zadania dofinansowywane przez UE wynosi 13 mln. Czy można gdzieś się dowiedzieć na jakie projekty jest to przeznaczone? Biorąc pod uwagę fakt, że projekty UE są zwykle dofinansowywane w 50% to mamy szanse wyciągnąć od UE niecałe 3 mln euro. Nie jest to przez przypadek trochę za mało jak na potencjał miasta? Baaaardzo fajnie, że miasto w końcu bierze się poważnie za promocję INWESTYCJI w mieście Wrocław. Nie miasta, ale właśnie inwestycji w nim. W ramach tego 184 tys. idą na promocję Południowo-Zachodniego i Północnego pasma aktywności gospodarczej. Natomiast 105 tysięcy idzie na "Przygotowanie oferty dla potencjalnego wielkiego inwestora - terenu o powierzchni co najmniej 30 ha we Wrocławiu lub w pobliżu Wrocławia". Dobra, to ktoś wie o co chodzi???? Jest jakiś inwestor zainteresowany, czy to przygotowywanie terenu "w ciemno". Jeżeli to drugie to dziwie się, że miasto chce przygotować tylko 30 ha - biorąc pod uwagę, że mamy we Wrocku kilka tysięcy ha łąk i nieużytków to miasto powinno byc praktycznie w każdym momencie przygotowane na wystawienie dowolnie dużego terenu dla dowolnego inwestora z obietnicą, że w ciągu np. 6 miesięcy jest w stanie ten teren uzbroić we wszelkie media. No właśnie i tu kolejne pytanie. Dlaczego w budżecie nie znalazłem nigdzie środków na uzbrajanie terenów? Wg. mnie miasto powinno część tych nieużytków uzbroić i sprzedać uzbrojone (czyli droższe) pod inwestycje. A przynajmniej mieć je gotowe na wypadek zgłoszenia się inwestorów chętnych takowe kupić. Pozdrawiam, SW Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafis Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 20:32 es_wu napisał: > Witam, > > przeczytalem sobie projekt budżetu miasta Wrocława i co widzę? > W większości budżet mi się podoba. mnie też :) > Martwi, że deficyt zmniejszono nieznacznie, ale za to znacząco, bo o > 170% zwiększono ilość sprzedawanego majątku miasta. Czyli sprzedajemy > majątek a deficyt i tak istnieje. Miejmy tylko nadzieję, że pieniądze > ze sprzedaży majątku zostaną dobrze zainwestowane. tylko popatrz o ile zwiększono dochody, według mnie program prywatyzacji powinien byc przeprowadzony wczesniej tylko z drugiej strony był zastój i stagnacja więc nikt nie chciał kupowac gruntów i innych nieruchomości.Mam nadzieje, że to się teraz zmieni, jak na razie wiekszośc gruntów znajduje nabywców. > > Znów z niewiadomych powodów wydajemy pieniądze na biurokrację. > Przykład: W wydatkach pozycja 75011 "Urzędy wojewódzkie", a dokładnie > "wynagrodzenia osobowe" w tychże urzędach. Prognozowane wydatki: > 9.711.256!!!! Podczas gdy ta sama pozycja w budżecie miasta Poznania > na rok 2003 to: 3.206.102. Dlaczego Poznań potrafi wydać trzy razy > mniej????? Dlacego w ogóle miasto (samorząd) dofinansowuje Urząd Wojewódzki, > czyli jakby nie patrzyć część rządu. tu nie mam pojęcia moż ejest to część tzw. Janosikowego? > > Podobnie z Urzędami Miasta. Z nieznanych przyczyn "wynagrodzenia osobowe" > w tym Urzędzie we Wrocławiu wynoszą 63.319.794. Natomiast w Poznaniu > za rok 2003 wynoszą: 46.388.309. Czyli 25% mniej. Sądząc po tym jak opłacani > są szeregowi pracownicy UM Wrocław (a wiem, że niezbyt wiele dostają) to > albo wyżsi urzędnicy we Wrocławiu zarabiają nieprzyzwoicie dużo, albo mamy > we Wrocku znaczący przerost zatrudnienia. myśle, że to kwestia księgowania, byc moż enp. w Poznaniu część prac jest wykonywana przez prywatne biura projektowe dlatego kasa idzie dla biur a nie dla urzędników których nie ma. > > Gdyby dwie powyższe pozycje ograniczyć do poziomu poznańskiego to > deficyt w budżecie miasta Wrocławia znikł by całkowicie!!!! To raczej niemożliwe, w przyszłym roku urzednicy UM nie dostaną podwyzki a tegoroczna nagroda w wysokosci około 3000 zł to tez raczej żaden rarytas. Dałbym spokój biednym urzędnikom :) > > Cieszy duży rozmach prac komunikacyjnych, w tym naprawa wielu kawałków > ulic. Jest też jednak parę "ale". Otóż jeżeli chodzi o Obwodnicę Śródmiejską > to sytuacja nie ulegnie poprawie, bo praktycznie jedyną inwestycją z tym > związaną jest dokończenie budowy Mostu Tysiąclecia. wiele lat czekamy na te "tylko" ;) Nie ma ani słowa > o Klecińskiej ani (marzenia) o odcinku Osobowicka - Żmigrodzka. osobowicka będzie poszerzana za 12 mln zł a Klecińska jest uzalezniona od kasy UE, to na nią czeka ta rezerwa 13 mln zł. > Śmieszna wydaje się być pozycja "Dalsze wspieranie działań zmierzających > do zbudowania Autostradowej Obwodnicy Wrocławia" - w jej ramach > przeznaczono 15.000 (nie pomyłka, tyle właśnie) na opracowanie planów > zagospodarowania przestrzennego. I nic więcej. Może by tak zabrać z 1 mln > z nagród dla urzędników i przeznaczyć tą kasę na prawdziwy lobbying w > Warszawie za tą obwodnicą? Żeby było jeszcze śmieszniej dokładnie taką samą > sumą wsparto budowę wschodniej obwodnicy miasta :-(. Myśle, że to raczej kwestia techniczna. Robi sie takie symboliczne wpisy i dopiero jesli oistnieje koniecznosc zadziałania finansowego to w miare możliwosci mozna przesunąć kase z rezerwy lub innych pozycji. > > Ciekawi mnie też jak miasto zamierza rewaloryzować Przedmieście Oławskie > skoro na ten cel przeznaczono 100.000 PLN (tak, to nie pomyłka, sto tysięcy). > Jakie działania można podjąć za tą sumę? mnie też to zmartwiło ale znalazłem jeszcze jedna pozycje(cos w stylu rewaloryzacja mienia komunalnego-przy niej było kilka mln zł) > > Cieszy bardzo fakt umieszczenia w budżecie remontu ulicy Oławskiej, na który > pójdzie 2.500.000 oraz ul. Świdnickiej (1.500.000) - oba remonty mają się > zakończyć już w 2004 - ciekawe tylko, co się za tym kryje (tzn. która > koncepcja z kilku zgłaszanych)? ważne żeby było ładnie > > Rezerwa celowa na zadania dofinansowywane przez UE wynosi 13 mln. Czy > można gdzieś się dowiedzieć na jakie projekty jest to przeznaczone? na Klecinska-tak przypuszczam Biorąc > pod uwagę fakt, że projekty UE są zwykle dofinansowywane w 50% to mamy > szanse wyciągnąć od UE niecałe 3 mln euro. Nie jest to przez przypadek > trochę za mało jak na potencjał miasta? UE daje nawet 70%, budowa estakady nad Klecinska kosztuje około 50 mln zł więc akurat by starczyło ale skoro ta inwestycja potrwa 2 lata to pewnie można by tez współfinansowac jeszcze jedną inwestycje. Lotnicza chyba tez jest zgłoszona oraz Zmigrodzka. > > Baaaardzo fajnie, że miasto w końcu bierze się poważnie za promocję > INWESTYCJI w mieście Wrocław. Nie miasta, ale właśnie inwestycji w nim. > W ramach tego 184 tys. idą na promocję Południowo-Zachodniego i Północnego > pasma aktywności gospodarczej. Natomiast 105 tysięcy idzie na "Przygotowanie > oferty dla potencjalnego wielkiego inwestora - terenu o powierzchni co > najmniej 30 ha we Wrocławiu lub w pobliżu Wrocławia". Dobra, to ktoś wie > o co chodzi???? ja wiem tyle, że od roku jest przygotowywany teren koło Auchana to własnie te 30 ha, w tym roku wydano na niego chyba z 7 mln a w przyszłym nastepne kilka, razem ma pochłonąć 30 mln-pełne uzbrojenie i budowa drogi. Był o tym artykuł w GW, jak sie znajdzie iinwestor szybciej to prace zostana przyspieszone. No właśnie i tu kolejne pytanie. Dlaczego w > budżecie nie znalazłem nigdzie środków na uzbrajanie terenów? ja widziałem i to sporo ;) Wg. mnie > miasto powinno część tych nieużytków uzbroić i sprzedać uzbrojone (czyli > droższe) pod inwestycje. A przynajmniej mieć je gotowe na wypadek > zgłoszenia się inwestorów chętnych takowe kupić. teraz to juz sie oddaje za darmo takie uzbrojone działki. Podobno ten teren przygotowywany jest w wyniku sugestii firm farmaceutycznych z Kanady więc kto wie... > > Pozdrawiam, > SW ufff ale sie napisałeś ;) pozdrawiam Mnie cieszy zkolei, że jest dużo kasy na opracowywanie projektów inwestycji na rok 2005 np. mosty Warszawskie-3mln, Grunwald 1,5 mln i jeszcze kilka takich. Jest też jakas rezerwa na wrocławskie inwestycje 8mln zł, na co ona pójdzie? na pl. 1 Maja? co mnie zdziwiło to brak wpisu dotyczacego 1 maja a przetarg na jego przebudowe ogłoszono w ostatnich dwóch tygodniach??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: P.B Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 IP: *.czerwonak.sdi.tpnet.pl 26.12.03, 21:07 > > Znów z niewiadomych powodów wydajemy pieniądze na biurokrację. > > Przykład: W wydatkach pozycja 75011 "Urzędy wojewódzkie", a dokładnie > > "wynagrodzenia osobowe" w tychże urzędach. Prognozowane wydatki: > > 9.711.256!!!! Podczas gdy ta sama pozycja w budżecie miasta Poznania > > na rok 2003 to: 3.206.102. Dlaczego Poznań potrafi wydać trzy razy > > mniej????? Dlacego w ogóle miasto (samorząd) dofinansowuje Urząd Wojewódzk > i, > > czyli jakby nie patrzyć część rządu. > > tu nie mam pojęcia moż ejest to część tzw. Janosikowego? myślisz, że Poznań podatku janosikowego nie płaci?co więcej, płaci więcej niż Wrocław Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafis Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 21:15 > myślisz, że Poznań podatku janosikowego nie płaci?co więcej, płaci więcej niż > Wrocław w kocu jestes cie tacy bogaci ;) a ile płaci? no i może ty wiesz o co chodzi w tym, ż edopłaca się do Urzędu Wojewódzkiego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: P.B Re: Budżet miasta Wrocławia 2004 IP: *.czerwonak.sdi.tpnet.pl 26.12.03, 21:49 Nie wiem ile płacił, z publikacji prasowych wyczytałem, ze najwięcej po W-wie. Teraz nastąpiła reforma finansów publicznych, więc nastąpiły zmiany, wg. nowej ustawy Poznań ma wpłacać do budżetu państwa ok. 30 mln, Kraków 24 mln, ... Warszawa 500 [sic :)], ile Wrocław nie wiem. A gdzie wczytałeś, że gmina dopłaca do UW? Odpowiedz Link Zgłoś
woo-cash Budżet antyrowerowy 26.12.03, 20:20 Na wstępie zaznaczę, że nie mam nic przeciwko łyżwiażom ani przeciwko małpom. Nie mam też nic przeciw budowie szamba przy Krotoszyńskiej - uważam, że jest to inwestycja bardzo ważna dla mieszkańców Krotoszyńskiej. Tym niemniej martwi mnie pozycja 60015.10 (Rozbudowa systemu tras rowerowych). W pozycji tej widnieje kwota 100 000 zł. Ja nie przeczę, że nominalnie kwota głowy nie urywa, ale rozumiem - oszczędności. Jeżdżę na rowerze codzinnie po mieście i widzę, jak wiele osób korzysta z roweru, mimo że nie bardzo mają po czym jeździć, kierowcy ich nie chcą na ulicy, pisi na chodniku itd. Mimo to bardzo wiele osób, nawet teraz, w grudniu, wybiera właśnie rower! Dziwi mnie zatam fakt, iż w budżecie znalazło się w tym roku 800 000 zł na lodowisko, które jest pomysłym ciekawym, nośnym medialnie i pożytecznym, ale dużo bardziej sezonowym i mniej praktycznym niż infrastruktura rowerowa. Dziwi również, iż 60 000 miasto znalazło na budowę małpiarni w ZOO. Kocham wszystkie zwierzaki, małpy również, jako bliskich krewnych ;-) i uważam, że nowy domek jest im po prostu niezbędny! Ale dlaczego tylko 167% funduszy na małpiarnię dla, powiedzmy, 30 małp przeznacza się dla kilkunastu tysięcy rowerzystów w naszym mieście. Ponad połowa środków przeznaczonych na infrastrukturę rowerową pochłonie tylko jedno szambo przy Krotoszyńskiej! Ja rozumiem, że niektórzy mają niskie mniemanie o rowerzystach, że ich nie lubią i nawet jestem skłonny się z wieloma argumentami zgodzić, ale żeby nas nie wycenić nawet na 2 szamba?!! :-/ Reasumując: wydatki w nadchodzącym roku na infrastrukturę rowerową są po prostu komiczne. Stanowią 0,05% (tak, tak, pół promila!) wydatków na transport i łączność oraz około 0,025% (ćwierć promila) wszystkich wydatków inwestycyjnych. Jest to dalece niezgodne z obietnicami, które składał nam Prezydent Dutkiewicz, który lekką ręką 8 razy tyle przeznaczyl na lodowisko. Jast to niezgodne z polityką transportową miasta Wrocławia, która ma dawać priorytet w centrum miasta ruchowi pieszemu i rowerowemu, czego miasto się boi jak ognia. I wreszcie mam pytanie, na które zapewne i tak nie uzyskam odpowiedzi: dlaczego podejmuje się decyzje, które są kompletnie destrukcyjne dla Zasad Polityki Ekologicznej Wrocławia? Jak przyjęty budżet ma się do w szczególności do, rzekomo wspieranego przez miasto systemu"Park and Bike" - (dosł.: zaparkuj i jedź rowerem) - systemu integracji i substytucji samochodu indywidualnego i roweru, w tym parkingów, tras rowerowych? [dosłowny cytat ze stron internetowych Urzędu Miejskiego Wrocławia] Kolejny budżet, który dowodzi, iż miasto jest dla samochodów, nie dla ludzi. Pozdrawiam, Woo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafis Re: Budżet antyrowerowy IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 20:35 może coś wam dorzucą z rezerwy na wrocławskie inwestycje, która wynosi około 8mln zł ;) poza tym to jest projekt... Odpowiedz Link Zgłoś
woo-cash Re: Budżet antyrowerowy 26.12.03, 20:39 Gość portalu: Rafis napisał(a): > poza tym to jest projekt... Dlatego teraz jest czas, aby to ewentualnie oprotestować i wyrazić swoją dezaprobatę. Później będzie za późno. Pozdrawiam, Woo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kotbehemot Re: Budżet antyrowerowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.03, 20:37 ja takze wrzucę swoje 3 grosze do komentarzy nt budżetu miasta. Kiedy przegląda sie liste inwestycji, które są planowane, ich ogrom poraża, niestety - czasem "ogrom" pieniędzy zarezerwowanych pod daną inwestycję (np. wspomniane sciezki rowerowe) jest oszałamiający w negatywnym sensie. Mam następujące pytania 1. Czy moze sciezki rowerowe są moze "zakamuflowane" takze wewnątrz innych inwestycji? Np wewnątrz przebudowy jakiejs ulicy? 2. Czy punkt "8) Program modernizacji gminnego zasobu mieszkaniowego" na który przeznaczono 5.000.000 zł to remonty kamienic? 3. Czy punkt "2) Rewaloryzacja Przedmieścia Oławskiego" na który przeznaczono 100.000 zł (sic!) to kpina? Lepiej było tego wogole nie zamieszczac zeby ludzi nie rozwscieczac (to samo sie tyczy sciezek rowerowych...) 4. cieszą za to takie punkty - "1. Modernizacja budynku Wrocławskiego Teatru Lalek przy pl. Teatralnym 4 /etap II/"- 200.000zł - "1) Mała architektura -zagospodarowanie terenu wokół CKW-Z i filii Biblioteki Miejskiej" - 160.000zł - "1. Przebudowa pałacu Spatgena na Muzeum Miejskie Wrocławia przy ul. Kazimierza Wielkiego 35"- zarezerwowano na to AZ 5mln zł. czy ktos wie cos więcej o tej inwestycji? 5. i najwazniejsze pytanie- co dalej z kamienicami? To co na nie zarezerwowano to stanowczo za mało. Czy prezydent ma juz jakis chitry pomysł na kamienice który pozwoli wyremontowac więcej niz pół kamienicy za te 100.000zł? PS proponuje przedstawic ten wątek jakos prezydentowi - kazdy wrzucił tu swoje 3 grosze Odpowiedz Link Zgłoś
woo-cash Re: Budżet antyrowerowy 26.12.03, 20:45 Gość portalu: kotbehemot napisał(a): > 1. Czy moze sciezki rowerowe są moze "zakamuflowane" takze wewnątrz innych > inwestycji? Np wewnątrz przebudowy jakiejs ulicy? Na pewno są. Vide: 60015.7, .11, 60016.2 (szkoda, że nikt nie wie, gdzie jest Wołowska, ale to szczegół ;->). O tym wiem na pewno, nie wiem jak inne. Tym niemniej chcialbym zauważyć, że ścieżki rowerowe są relatywnie tanią inwestycją, więc raczej nie będą stanowić lwiej część tych kwot z całą pewnością. > 3. Czy punkt "2) Rewaloryzacja Przedmieścia Oławskiego" na który przeznaczono > 100.000 zł (sic!) to kpina? Lepiej było tego wogole nie zamieszczac zeby ludzi > nie rozwscieczac (to samo sie tyczy sciezek rowerowych...) Może to rowerowe 100 tys. to jest drugie 100 000 na Przedmieście Oławskie? Może tyle ma kosztować poprowadzenie ścieżki przez Bramę Oławską? ;-> > PS proponuje przedstawic ten wątek jakos prezydentowi - kazdy wrzucił tu swoje > 3 grosze Jeszcze nie każdy. Ale jakaś reakcja i informacja zwrotna "z góry" by się przydała. :-) Pozdrawiam, Woo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafis Re: Budżet antyrowerowy IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 20:47 Gość portalu: kotbehemot napisał(a): > ja takze wrzucę swoje 3 grosze do komentarzy nt budżetu miasta. Kiedy przegląda > > sie liste inwestycji, które są planowane, ich ogrom poraża, niestety - > czasem "ogrom" pieniędzy zarezerwowanych pod daną inwestycję (np. wspomniane > sciezki rowerowe) jest oszałamiający w negatywnym sensie. Mam następujące > pytania > 1. Czy moze sciezki rowerowe są moze "zakamuflowane" takze wewnątrz innych > inwestycji? Np wewnątrz przebudowy jakiejs ulicy? napewno tez tak jest i nie tylko ścieżki przecież w trakcie inwestycji kanalizacji osiedli z ISPY, która ma na celu budowe kanalizacji zostanie zbudowane kilkanaście kilometrów drug asfaltowych a nie takich jak sa tam dziś- ziemnych-słynna świeża więc pewnie i ścieżki się znajdą. > 2. Czy punkt "8) Program modernizacji gminnego zasobu mieszkaniowego" na który > przeznaczono 5.000.000 zł to remonty kamienic? oooo własnie o tym pisałem SW, moim zdaniem ta kasa moze byc przeznaczona na kamienice i mam nadzieje z etak będzie. > 3. Czy punkt "2) Rewaloryzacja Przedmieścia Oławskiego" na który przeznaczono > 100.000 zł (sic!) to kpina? Lepiej było tego wogole nie zamieszczac zeby ludzi > nie rozwscieczac (to samo sie tyczy sciezek rowerowych...) to nawet nie starczy na jedna kamienice... ale poczekajmy jeszcze. Niektóre pozycje budżetowe sa tworzone tylko symbolicznie i dopiero w ciągu roku mozna na nie przeznaczyc więcej kasy. > > 4. cieszą za to takie punkty > - "1. Modernizacja budynku Wrocławskiego Teatru Lalek przy pl. Teatralnym > 4 /etap II/"- 200.000zł 200 tysiecy to tez nie jest zbyt duż akwota jak na ten budynek ale z drugiej strony nie wiadomo ile tam jeszcze zostało do zrobienia i byc moze teatr dostanie jakaś kase od ministerstwa? > - "1) Mała architektura -zagospodarowanie terenu wokół CKW-Z i filii Biblioteki > > Miejskiej" - 160.000zł > - "1. Przebudowa pałacu Spatgena na Muzeum Miejskie Wrocławia przy ul. > Kazimierza Wielkiego 35"- zarezerwowano na to AZ 5mln zł. czy ktos wie cos > więcej o tej inwestycji? to juz trwa kilka lat, zrobione jest jedno skrzydło i zostało jeszcze jedno. > 5. i najwazniejsze pytanie- co dalej z kamienicami? To co na nie zarezerwowano > to stanowczo za mało. Czy prezydent ma juz jakis chitry pomysł na kamienice > który pozwoli wyremontowac więcej niz pół kamienicy za te 100.000zł? oby chodziło o te 5 mln choc moz ete 5mln to rewitalizacja Leśnicy, Psiego Pola i Brochowa? > > > PS proponuje przedstawic ten wątek jakos prezydentowi - kazdy wrzucił tu swoje > 3 grosze pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafis pasmo aktywnosci gospodarczej IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 20:54 tu sa własnie te inwetycje w uzbrojenie terenu: 4. Płd - Zach. Pasmo Aktywności Gospodarczej /zad. Nr 2/ - PHARE 9 1.850.000 5. Płd - Zach. Pasmo Aktywności Gospodarczej /zad. Nr 3/ 10 3.500.000 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafis pytanie do omnibusów komunikacji? IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 21:12 znalazłem takie cóś: Unowoczesnienie infrastruktury przystankowej - Zakup i instalacja elektronicznych terminali z informacją o komunikacji miejskiej- 150000 zł co to z aterminale? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal Re: pytanie do omnibusów komunikacji? IP: 195.205.108.* 26.12.03, 21:17 Gość portalu: Rafis napisał(a): > znalazłem takie cóś: > Unowoczesnienie infrastruktury przystankowej - Zakup i instalacja > elektronicznych terminali z informacją o komunikacji miejskiej- 150000 zł > > co to z aterminale? Kiedys czytalem, ze bedzie mozna sprawdzic w nim rozklad jazdy, trasy przejazdu itp, a takze bodajze wyslac sms`a czy maila. pozdr. Michal Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafis coś dla rowerzystów :) IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 26.12.03, 21:19 znalazłem takie wyszczególnienie: Sieć tras rowerowych, z tego: 100.000 ZDiK 60015 5.1 Powiązanie istniejących tras rowerowych w długie ciągi - budowa odcinków łącznikowych o sumarycznej długości co najmniej 10 km 5.2 Urządzenie trzech rowerowych tras rekreacyjnych łączących obszar śródmiejski z dużymi teranami zieleni rekreacyjnej na obrzeżach Miasta 5.3 Rozbudowa systemu tras rowerowych Jak dla mnie to duże inwestycje ale za cholere nie wiem jak można to wykonac za 100 tys zł :) ale skoro jest wpisane... Odpowiedz Link Zgłoś
woo-cash Re: coś dla rowerzystów :) 26.12.03, 21:43 Gość portalu: Rafis napisał(a): > Jak dla mnie to duże inwestycje ale za cholere nie wiem jak można to wykonac > za 100 tys zł :) ale skoro jest wpisane... Tak wierzysz w słowo pisane? To zajrzyj tutaj, a będziesz mieć obraz tego, jak słowo pisane jest szanowane przez nam miłościwie panujących (przykład akurat dotyczy ZDiK-u, ale też było zapisane). ;-) Pozdrawiam, Woo. Odpowiedz Link Zgłoś