Dodaj do ulubionych

I kto tu jest terrorystą?

08.10.06, 04:58
Wladza i bogactwo korumpuje.
Swiadomosc historyczna oparta na prawdziwej wiedzy wymaga wysilku i trudnej
nauki od dobrych nauczycieli.
Jakie powody maja elity amerykanskiej polityki, aby dopracowywac sie
prawdziwej swiadomosci historycznej ?
Zadnych powodow nie ma.
Potega militarna, bogactwo i wladza zwalniaja z jakiegokolwiek wysilku, aby
byc w zgodzie z prawda.
Wprost przeciwnie, latwiejszym wydaje sie naginanie rzeczywistosci do wlasnej
ideologii i prosciutkiej wizji rzeczywistosci i swiata.
Daje to zadowolenie, poklask srodowiska, poczucie misji, sily, wladzy, a jak
cos nie wychodzi, to mozna sypnac gotowka lub wyslac wiecej dywizji dobrze
wyszkolonych mlodych ludzi z biednych rodzin.
A jakby ktos pomyslal, ze majacze, to moze sobie sam poczytac.
Podaje linki do jednej z organizacji "neokonserwatystow" obecnie rzadzacych w
USA (trzeba znac angielski).

www.newamericancentury.org/
www.newamericancentury.org/publicationsreports.htm
Obserwuj wątek
    • piotrek410 Re: I kto tu jest terrorystą? 08.10.06, 08:03
      as200,
      Obawiam sie, ze zle oceniasz glowne przyczyny imperialistycznej polityki USA.
      To nie ignorancja popycha amerykanska administracje do coraz wiekszej
      brutalnosci i bezwzglednosci. To przymus ekonomiczny. To koniecznosc
      zapewnienia sobie zrodel ropy naftowej i innych surowcow, od ktorych
      amerykanska ekonomia jest mocno uzalezniona.

      Niedlugo caly “cywilizowany” swiat znajdzie sie zreszta w tej samej pulapce,
      braku mozliwosci dalszego rozwoju z powodu gwaltownego wzrostu cen paliw.
      • emigrancik Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 02:42
        piotrek410 napisał:

        > as200,
        > Obawiam sie, ze zle oceniasz glowne przyczyny imperialistycznej polityki USA.
        > To nie ignorancja popycha amerykanska administracje do coraz wiekszej
        > brutalnosci i bezwzglednosci. To przymus ekonomiczny. To koniecznosc
        > zapewnienia sobie zrodel ropy naftowej i innych surowcow, od ktorych
        > amerykanska ekonomia jest mocno uzalezniona.
        >
        > Niedlugo caly “cywilizowany” swiat znajdzie sie zreszta w tej samej
        > pulapce,
        > braku mozliwosci dalszego rozwoju z powodu gwaltownego wzrostu cen paliw.

        Mozna by sadzic, ze jedynym rozwiazaniem jest akceptacja tego rodzaju polityki.
        Dopoki jestesmy nieswiadomi jak ona wyglada, mozemy sobie z tym latwo poradzic.
        Co jednak kiedy spoleczenstwo uswiadomi sobie jej zasady?

        Wydaje sie, ze sa dwa wysjaca, albo Hipokryzja i usuwanie w niepamiec
        negatywnych konsekwencji, albo przyznanie sie do wszystkiego i powrot do
        faszyzujacej ideoologi "nam sie nalezy, bo jestesmy silniejsi".

        Moim zdaniem jest tez trzecia mozliwosc. Jezeli prawda jest, ze przyczyna jest
        zapotrzebowanie na olej, mozemy zastapic go innymi paliwami i zmniejszyc jego
        zuzycie. W niektorych stanach USA i w EU juz sie do tego dazy.
        • czlon_pisu ---- bardzo ciekawy artykul ---------------- 09.10.06, 05:15
          Taki artykul to strzal w 10-tke dla naiwnych Polakow.
          My zawsze bylismy naiwni a Zachod kombinowal i wychodzilismy na tym jak
          Zablocki na mydle. Choc i tak wole Zachod niz Ruskich.
          • chomskybornagain1 Re: ---- bardzo ciekawy artykul ---------------- 09.10.06, 07:21
            chomsky ma szczesie ze jest amerykaninem, jakby byl chinczykiem, kubanczykiem,
            rosjaninem czy nawet arabem to juz by tak o swoim karju nie mogl mowic
            bezkarnie. i to jest znaczaca roznica.
            a altruizm niestety nie zapewnia przetrwania wiec nie nalezy sie dziwic ze aby
            zapewnic sobie byt, niszcze sie tych ktorze temu przeszkadzaja - odwieczne prawo
            dzungli.


            -
            70 wierszy chińskich
            Wielka księga Tao - Lao-tsy
            Planeta dzieci (La infana raso) - William Auld
            • mindhardcore Re: ---- bardzo ciekawy artykul ---------------- 09.10.06, 08:14
              Chomsky to przykład wyjątkowo ciężkiego idioty. Dla tych, którzy uważają, że
              przesadzam -polecam serię jego artykułów na temat gospodarki socjalistycznej w
              latach 80 i jego propozycjwe rozwiązania spraw w Afryce i Am. Płd. Żenada. Taki
              Kaszpirowski myśli politycznej.
              • milet_z_sedesu ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 08:44
                jako Amerykaninowi łatwo mu się pierdzieli bez sensu. Cóż, brak mu realnych
                doswiadczeń z uwielbianych przez niego tzw krajów realnego socjalizmu i pożal
                się Boże demokracji ludowej.
                W sumie ciężki przypadek zidiocenia, w stylu francuskich wielbicieli Stalina z
                lat czterdziestych/pięćdziesiątych.
                • p.pirx Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 10:28
                  milet_z_sedesu napisał:

                  > jako Amerykaninowi łatwo mu się pierdzieli bez sensu. Cóż, brak mu realnych
                  > doswiadczeń z uwielbianych przez niego tzw krajów realnego socjalizmu i pożal
                  > się Boże demokracji ludowej.
                  > W sumie ciężki przypadek zidiocenia, w stylu francuskich wielbicieli Stalina z
                  > lat czterdziestych/pięćdziesiątych.

                  Wyjasnij mi, bo nie wykoncypowalem - w ktorym miejscu Chomski slawi w tym
                  wywiadzie Stalina.
                  Bezwzglednie obnaza mechanizmy polityki USA. Wszyscy oczywiscie wiedza, ze
                  polityka jest bezwzgledna, ale moze warto zastanowic sie nad moralnym aspektem
                  dzialan USA? Wmawiaja wszystkim, ze walcza o demokracje, ale kazdy z kim mialem
                  okazje na ten temat rozmawiac (wszelkie opcje) zgadza sie co do faktu, ze chocby
                  wojna w Iraku, to byla wojna o rope. Nie wchodzac w dyskusje czy ropa jest tutaj
                  rozumiana doslownie, czy jako przenosnia interesow gospodarczych USA, wniosek
                  jest jeden - ubieraja w piekne slowka swoje mocarstwowe dzialania, ktore w
                  zamysle maja sluzyc tylko im.
                  Skoro KAŻDY CZLOWIEK MA PRAWO DO ZYCIA, GODNOSCI I WOLNOSCI, skoro NARODY MAJA
                  PRAWO DO SAMOSTANOWIENIA, to dzialanie USA w powiazaniu z tymi gloszonymi przez
                  nich koniunkturalnie haslami stanowi jakis potworny oksymoron.
                  Ci co twierdza, ze bez takich dzialan USA swiat czekalaby zaglada przekazuja
                  tylko podana im zrecznie papke nie zadajac sobie trudu oceny faktow. No chyba,
                  ze uwazaja, ze jezeli tysiace, ba! - miliony ludzi gina byle z dala od
                  Zachodu,byle daleko od nas, to nie jest to żadna zbrodnia, tylko walka z
                  terroryzmem (potencjalnym).
                  • akermanski Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 11:11
                    Noam Chomsky obnaża obłudę. Pokazuje że robi się jedno, a tymczasem mówi się coś
                    zupełnie innego. Widzimy też, powszechną akceptację tego stanu rzeczy w Ameryce,
                    tak samo z resztą jak i u nas. Dla przykładu taśmy prawdy Renaty Beger nie mogły
                    nic zmienić.

                    ......................
                    Lubię humor absurdalny: www.patafian.pl
                    • jimmyjazz Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 12:27
                      Typowe wypociny faceta wychowanego w "zgniłym" zachodnim kapitaliźmie i
                      dobrobycie, który niestety swój ukochany socjalizm zna tylko z opowieści.

                      Nie wiedzieć czemu ten piewca komuny i krytyk wszystkiego co ma coś wspólnego z
                      USA wciąż siedzi w Stanach zamiast przeprowadzić się do krainy "mlekiem i
                      miodem płynącej" np Kuby czy Korei Płn.

                      Przykład z jego wypocin:
                      "Wolny rynek to mit - spójrzmy na te kraje, które osiągnęły największy poziom
                      rozwoju: Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone czy Japonię. Swoją pozycję
                      zawdzięczają daleko idącemu protekcjonizmowi państwowemu oraz bezpardonowej
                      walce ze swoimi przeciwnikami"

                      Jeśli w USA jest państwowy protekcjonizm to ciekawe jak nazwać sytuację w
                      krajach UE (typu Niemcy, Francja) czy w b. krajach socjalistycznych o Chinach
                      czy dawnym ZSRR nie wspominając.

                      Inna sprawa że zaraz dodaje że dobrobyt zawdzięczają również "bezpardonowej
                      walce ze swoimi przeciwnikami" - czyli zdrowej konkurencji. Czyżby
                      sprzeczności w jednej krótkiej mysli?

                      Jak dla mnie to facet stara się być na siłę przekorny i kontrowersyjny - czego
                      się nie robi dla popularności. Jedni wstrzykują silikon inni gadają byle gadać.

                      A w sumie to przecież łebski facet.
                      • bellicose Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 12:36
                        > Jak dla mnie to facet stara się być na siłę przekorny i kontrowersyjny - czego
                        > się nie robi dla popularności.

                        Nie sądze, żeby gość potrzebował aż tyle popularności, skoro chyba każdy student
                        informatyki się o nim uczy (tudzież ma styczność). Co do reszty się zgadzam.
                        • jimmyjazz Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 12:47
                          bellicose napisał:

                          > Nie sądze, żeby gość potrzebował aż tyle popularności, skoro chyba każdy
                          student informatyki się o nim uczy (tudzież ma styczność).

                          Wiesz - są jeszcze na tym świecie ludzie którzy informatyki nie studiują i
                          studiowac nie będa :)
                          Więc jakoś trzeba do nich dotrzeć :)
                          • kijwoko Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 15:47
                            Ja rozumiem, ze w podstawowkach nie ucza o panu Chomskim...
                            Ale juz studenci polonistyki i socjologii slyszeli ;)
                        • adas313 Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 12:47
                          > skoro chyba każdy student informatyki się o nim uczy

                          Z naciskiem na "chyba".

                          PS. Studenci informatyki (jak również innych kierunków technicznych) nie uczą
                          się _O_ osobach. To nie ta branża.
                          • bellicose Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 13:28
                            Rzeczywiście niezbyt fortunne sformułowanie z tym "o". Rozumiem, że nacisk na
                            "chyba" ma być względem tegoż "o", a nie styczności wogóle?
                            • adas313 Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 13:30
                              Styczności też.
                              • bellicose Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 13:51
                                No ale umówmy się że nie miałem na myśli "Informatyki z ekonomią", "Informatyki
                                w zarządzaniu" i tym podobnych tworów.
                                • adas313 Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 14:01
                                  Ja też nie.
                                  Zresztą właśnie na takich kierunkach bym się Chomsky'ego spodziewał ;o)

                                  • bellicose Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 14:35
                                    > Zresztą właśnie na takich kierunkach bym się Chomsky'ego spodziewał ;o)
                                    >

                                    Nie, ja bym sie tam nie spodziewał gramatyk i języków formalnych
                                    • adas313 Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 14:42
                                      > Nie, ja bym sie tam nie spodziewał gramatyk i języków formalnych.

                                      Nawiązywałem do poglądów politycznych Chomsky'ego ;o).

                                      Gramatyk i języków też oczywiście bym się tam nie spodziewał.

                                  • ml.inspektor Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 14:35
                                    Nie jest powiedziane ,ze obludnik.Jest grupa ludzi ,ktorzy swoje poglady
                                    wypisuja palcem na scianie toalety i jest inna grupa ,ktora usiluje
                                    przedstawic to w sposob " cywilizowany". W systemie swobody mysli i
                                    wypowiedzi,kazdy sposob jest dobry o ile albo daje wyniki albo utrzymanie.I
                                    wszystko odbywa sie jak w starym dowcipie : Wacek mowi ,ze czarne jest biale...
                                    no i co z tego ? A tobie kto zabrania mowic cos innego ? mow tez.
                                    I nie ma nad kim lub nad czym sie rozczulac ! Jestes piekarzem? architektem?
                                    znaczy z tego zyjesz ! A Chomsky jest lewackim demagogiem i z tego b.dobrze
                                    zyje ! A wasze obsmarkane wywody przeniescie na forum : Naiwne Podrostki
                          • kontonaspam Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 18:50
                            > > skoro chyba każdy student informatyki się o nim uczy
                            >
                            > Z naciskiem na "chyba".

                            W wyższej szkole "eksela", "pałerpointa" i zarządzania
                            ogródkiem działkowym - o Chomsky'm nie słyszeli, fakt.
                      • pawka55 Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 14:54
                        jimmyjazz napisał:

                        > Typowe wypociny faceta wychowanego w "zgniłym" zachodnim kapitaliźmie i
                        > dobrobycie, który niestety swój ukochany socjalizm zna tylko z opowieści.
                        >
                        > Nie wiedzieć czemu ten piewca komuny i krytyk wszystkiego co ma coś wspólnego
                        z
                        >
                        > USA wciąż siedzi w Stanach zamiast przeprowadzić się do krainy "mlekiem i
                        > miodem płynącej" np Kuby czy Korei Płn.
                        >
                        > Przykład z jego wypocin:
                        > "Wolny rynek to mit - spójrzmy na te kraje, które osiągnęły największy poziom
                        > rozwoju: Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone czy Japonię. Swoją pozycję
                        > zawdzięczają daleko idącemu protekcjonizmowi państwowemu oraz bezpardonowej
                        > walce ze swoimi przeciwnikami"
                        >
                        > Jeśli w USA jest państwowy protekcjonizm to ciekawe jak nazwać sytuację w
                        > krajach UE (typu Niemcy, Francja) czy w b. krajach socjalistycznych o Chinach
                        > czy dawnym ZSRR nie wspominając.
                        >
                        > Inna sprawa że zaraz dodaje że dobrobyt zawdzięczają również "bezpardonowej
                        > walce ze swoimi przeciwnikami" - czyli zdrowej konkurencji. Czyżby
                        > sprzeczności w jednej krótkiej mysli?
                        >
                        > Jak dla mnie to facet stara się być na siłę przekorny i kontrowersyjny -
                        czego
                        > się nie robi dla popularności. Jedni wstrzykują silikon inni gadają byle
                        gadać.
                        >
                        >
                        > A w sumie to przecież łebski facet.
                        >

                        Jedna z najwiekszych tragicznych pozostalosci komunizmu w naszym kraju jest
                        bezmiar uwielbienia dla naszego nowego Wielkiego Brata. Mozna z pewnoscia
                        powedziec, ze jedna z dominujacych cech u obecnie zyjacych w Polsce Homo
                        Sovieticus, jest nienawisc do wszystkiego co zwiazane jest z komunizmem, a
                        balwochwalcze czczenie "Jedynego na Swiecie Imperium", ktorego tak naprawde sie
                        nie zna, a ktore okazuje sie byc rownie zbrodnicze jak Komuna.

                        Co za ironia losu, nieprawdaz?

                        Polak z US
                        • jimmyjazz Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 15:56
                          pawka55 napisał:

                          > Jedna z najwiekszych tragicznych pozostalosci komunizmu w naszym kraju jest
                          > bezmiar uwielbienia dla naszego nowego Wielkiego Brata. Mozna z pewnoscia
                          > powedziec, ze jedna z dominujacych cech u obecnie zyjacych w Polsce Homo
                          > Sovieticus, jest nienawisc do wszystkiego co zwiazane jest z komunizmem, a
                          > balwochwalcze czczenie "Jedynego na Swiecie Imperium", ktorego tak naprawde
                          sie nie zna, a ktore okazuje sie byc rownie zbrodnicze jak Komuna.

                          Nikt nie mówi tutaj o uwielbieniu USA, lecz o racjonalnej krytyce. A czepiam
                          się bezmyslnej krytyki dziadka który pełnymi garściami czerpie z osiągnięć
                          kapitalizmu i dekokracji a równocześnie je krytykuje.

                          Podstawowa różnica jest tak że dzisiaj możemu sobie dyskutowac w ten sposób a
                          20 lat temu skończyłoby sie to pałowaniem. I żadek chomski by się żywy nie
                          utrzymał po tej stronie muru.

                          Wielki Brat jaki jest każdy widzi ale przynajmniej sami sobie wybraliśmy
                          takiego sojusznika a nikt mam go nie narzucił w ramch "wyzwalania".
                        • kijwoko Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 16:17
                          > Jedna z najwiekszych tragicznych pozostalosci komunizmu w naszym kraju jest
                          > bezmiar uwielbienia dla naszego nowego Wielkiego Brata.

                          Masz racje - tragedia tego biednego kraju nad Wisla jest to, ze masie ludzi
                          wystarczy gowno zawinac w ladne sreberko z napisem 'made in usa' i beda sie
                          potem zachwycac jakie to cacy i w ogole... A ze smierdzi? Przeciez to zapach
                          ameryki!

                          Potem sie dziwic, ze kreuja wizje spiskow, skrotow myslowych czy innych naduzyc
                          semantycznych - czasami jestem wrecz zachwycony ich zdolnosciami kreowania
                          rzeczywistosci - oni chyba nawet wierza w to co mowia...

                          Szacunek dla prof. Chomskiego, bush niech sie schowa w... krzakach!
                      • uniaeuropejska1 Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 15:56
                        Próżno sie spodziewać refleksji po takich gościach jak Chomsky.Nie potrafią już
                        wprost chwalić komuny no to jeszcze pieprzą coś o niemoralnościach USA w
                        polityce.A czy jego ulubieni Palestyńczycy są moralni politycznie?
                        • jimmyjazz To wiele tłumaczy 09.10.06, 16:04
                          uniaeuropejska1 napisał:

                          > Nie potrafią już wprost chwalić komuny no to jeszcze pieprzą coś o
                          > niemoralnościach USA w polityce.A czy jego ulubieni Palestyńczycy są moralni
                          > politycznie?

                          Po prostu rozgorycznie - jego ideały poszły w pizdu wraz z murem berlińskiem.
                          To teraz postanowił się zemścic na całym zgniłym kapitalizmie i jego ikonie -
                          USA.

                          Myśle że facet musi miec niezłą obsesję. Najlepsze jak to chwali i mówi jak to
                          u nas za komuny skazywano morderców księży. Baran.

                          Ja bym mu jeszcze opowiedział o zsyłkach na sybir, Katyniu i innych. Ale pewnie
                          i tak by twierdził że to pikuś i że Bush jest winny atakowi al-kaidy na WTC.
                      • kontonaspam Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 09.10.06, 18:47
                        > Przykład z jego wypocin:
                        > "Wolny rynek to mit - spójrzmy na te kraje, które osiągnęły największy poziom
                        > rozwoju: Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone czy Japonię. Swoją pozycję
                        > zawdzięczają daleko idącemu protekcjonizmowi państwowemu oraz bezpardonowej
                        > walce ze swoimi przeciwnikami"
                        >
                        > Jeśli w USA jest państwowy protekcjonizm to ciekawe jak nazwać sytuację w
                        > krajach UE (typu Niemcy, Francja) czy w b. krajach socjalistycznych o Chinach
                        > czy dawnym ZSRR nie wspominając.

                        Jak państwo kupuje ogromny, niezwykle drogi lotniskowiec,
                        którego armianie potrzebuje i głośno o tym mówi, ale trzeba
                        "wspomóc" stocznię, to jest to państwowy protekcjonizm.
                        Jak kolega Busha sprzedaje armii ropę w Iraku po czarnorynkowych
                        cenach, to jest to protekcjonizm państwowy. Przykładów jest wiele.

                        • jimmyjazz Re: Chomski to lewicowy obłudnik. 10.10.06, 11:31
                          > Jak państwo kupuje ogromny, niezwykle drogi lotniskowiec,
                          > którego armianie potrzebuje i głośno o tym mówi, ale trzeba
                          > "wspomóc" stocznię, to jest to państwowy protekcjonizm.
                          > Jak kolega Busha sprzedaje armii ropę w Iraku po czarnorynkowych
                          > cenach, to jest to protekcjonizm państwowy. Przykładów jest wiele.

                          Oczywiście że i w USA trafiają się przypadki pomocy państwa - ale jest to i tak
                          jeden z najbardziej liberalnych krajów w świecie, więc mówienie że swoją potęgę
                          zbudował dzięki temu jest kompletną bzdurą.

                          Potęgę USA zbudowała ich wolność gospodarcza oraz I wojna światowa.
                    • kijwoko Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 14:41
                      Polecam tez wywiad ze szkockim parlamentarzysta - Galloway nazywa po imieniu
                      agresje izraela na Liban:
                      youtube.com/watch?v=9Wdwk1dp-uU
                      • uniaeuropejska1 Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 16:15
                        Galloway nazywa po imieniu "agresję" Izraela na Liban A czy nazywa po imieniu
                        agresję ZSRR na III Rzeszą?Ilu niewinnych cywili zginęło przy zdobywaniu
                        Berlina.Może Galloway zapłacze nad nimi publicznie.
                        • kijwoko Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 16:28
                          Uwazaj z tymi analogiami historycznymi, bo bede cie musial prosic o nazwanie po
                          imieniu inwazji plemion izraelskich na Kanaan...
                  • milet_z_sedesu Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 12:56
                    Gdzie napisałem, że Chomsky jest wielbicielem Stalina? Czy nie potrafisz
                    przeczytaj mojego krótkiego tekstu ze zrozumieniem? Czy tak trudno zrozumieć
                    najprostsze związki logiczne?

                    >
                    > Wyjasnij mi, bo nie wykoncypowalem - w ktorym miejscu Chomski slawi w tym
                    > wywiadzie Stalina.
                    > Bezwzglednie obnaza mechanizmy polityki USA. Wszyscy oczywiscie wiedza, ze
                    > polityka jest bezwzgledna, ale moze warto zastanowic sie nad moralnym aspektem
                    > dzialan USA? Wmawiaja wszystkim, ze walcza o demokracje, ale kazdy z kim
                    mialem
                    > okazje na ten temat rozmawiac (wszelkie opcje) zgadza sie co do faktu, ze
                    chocb
                    > y
                    > wojna w Iraku, to byla wojna o rope. Nie wchodzac w dyskusje czy ropa jest
                    tuta
                    > j
                    > rozumiana doslownie, czy jako przenosnia interesow gospodarczych USA, wniosek
                    > jest jeden - ubieraja w piekne slowka swoje mocarstwowe dzialania, ktore w
                    > zamysle maja sluzyc tylko im.
                    > Skoro KAŻDY CZLOWIEK MA PRAWO DO ZYCIA, GODNOSCI I WOLNOSCI, skoro NARODY MAJA
                    > PRAWO DO SAMOSTANOWIENIA, to dzialanie USA w powiazaniu z tymi gloszonymi
                    przez
                    > nich koniunkturalnie haslami stanowi jakis potworny oksymoron.
                    > Ci co twierdza, ze bez takich dzialan USA swiat czekalaby zaglada przekazuja
                    > tylko podana im zrecznie papke nie zadajac sobie trudu oceny faktow. No chyba,
                    > ze uwazaja, ze jezeli tysiace, ba! - miliony ludzi gina byle z dala od
                    > Zachodu,byle daleko od nas, to nie jest to żadna zbrodnia, tylko walka z
                    > terroryzmem (potencjalnym).
                    • p.pirx Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 13:38
                      To jest cytat z twojej pierwszej wypowiedzi:
                      > W sumie ciężki przypadek zidiocenia, w stylu francuskich wielbicieli Stalina z
                      > lat czterdziestych/pięćdziesiątych.

                      To jest cytat z tego co ja napisalem:
                      > Wyjasnij mi, bo nie wykoncypowalem - w ktorym miejscu Chomski slawi w tym
                      > > wywiadzie Stalina.

                      To jest cytat z twojej ostatniej wypowiedzi:
                      > Gdzie napisałem, że Chomsky jest wielbicielem Stalina?

                      A teraz wyjasnij mi kto tu ma problemy z logicznym mysleniem.
                      Kilka osob juz wyjasnilo ci wystarczajaco jasno, ze nawet nie probujesz podjac
                      dyskusji merytorycznej o faktach podanych w tym artykule, a jedynie bluzgasz
                      opierajac sie na tym co wyniosles z przedszkola. Konkrety poprosimy kolego, a
                      nie charakterystyka adwersarza wymierzona w zohydzenie go w oczach innych
                      bedaca spadkiem po NKWDowskich metodach działań.
                      • mulla_komar Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 15:51
                        'w stylu' czlowieku. 'w stylu'. Nie znaczy ze Ch. JEST wielbicielem Stalina.
                        Nie potrafisz czytac ze zrozumieniem???
                      • mario.osh ups. ty masz naprawdę elementarne problemy 09.10.06, 15:59
                        z rozumieniem słowa pisanego.

                        nie dziwota że nabierasz się na skadinąd zgrabne i 'cfane' manipulacje
                        paranoika czomskiego.
                  • uniaeuropejska1 Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 15:52
                    Narody mają prawo do samostanowienia.Ha,ha,ha.I jaki naród zmieni mi prawa
                    ekonomii,fizyki ,biologii? I będzie się "samostanowił".
                • tbernard wielbiciele Stalina 09.10.06, 11:49
                  > W sumie ciężki przypadek zidiocenia, w stylu francuskich wielbicieli Stalina z
                  > lat czterdziestych/pięćdziesiątych.

                  A dlaczego przemilczasz USA i GB?
                  Roosevelt tak namiętnie lizał obsraną d... Stalinowi, że aż mdłości można dostać.
                  Polecam "Sprawę honoru".
                  • milet_z_sedesu Re: wielbiciele Stalina 09.10.06, 12:57
                    tbernard napisał:

                    > > W sumie ciężki przypadek zidiocenia, w stylu francuskich wielbicieli Stal
                    > ina z
                    > > lat czterdziestych/pięćdziesiątych.
                    >
                    > A dlaczego przemilczasz USA i GB?
                    > Roosevelt tak namiętnie lizał obsraną d... Stalinowi, że aż mdłości można
                    dosta
                    > ć.
                    > Polecam "Sprawę honoru".
                    Twoja odpowiedź jest nie na temat.
                    • tbernard Re: wielbiciele Stalina 09.10.06, 13:25
                      > Twoja odpowiedź jest nie na temat.
                      Bo niewygodna?
                      Bo nie pasuje do cudownego wyobrażenia o USA wyniesionego z przedszkola?
                      Za moich młodych lat "Czterej pancerni i pies" zakodował
                      mi (i nie tylko mi) odwieczną słowiańską przyjaźń polsko-radziecką, tym niemniej
                      jakoś przemogłem się z tym przekonaniem gdy nieco podrosłem i dowiedziałem
                      się o Katyniu i innych dokonaniach "przyjacielskich" naszego sąsiada ze
                      wschodu.
                      Proszę więc przyjąć do wiadomości, że oprócz francuskich wielbicieli
                      Stalina byli także amerykańscy i brytyjscy a pominięcie tych ostatnich
                      to takie nędzne manipulowane uszlachetnianie ich.
                      • milet_z_sedesu Re: wielbiciele Stalina 09.10.06, 13:37
                        I co ztego.
                        Mozna dodać wielbicieli Stalina z Mongolii, Pakistanu, Wysp Zielonego
                        Przylądka, Bahrajnu, Grenlandi, ble, ble, ble
                        • tbernard Re: wielbiciele Stalina 09.10.06, 15:24
                          milet_z_sedesu napisał:

                          > I co ztego.
                          > Mozna dodać wielbicieli Stalina z Mongolii, Pakistanu, Wysp Zielonego
                          > Przylądka, Bahrajnu, Grenlandi, ble, ble, ble

                          Tym argumentem całkowicie mnie przekonałeś. Taki dar przekonywania
                          to wyjątkowa rzadkość. Na wielkiego polityka się nadajesz.
                • replique Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 14:57
                  milet_z_sedesu napisał:

                  > jako Amerykaninowi łatwo mu się pierdzieli bez sensu. Cóż, brak mu realnych
                  > doswiadczeń z uwielbianych przez niego tzw krajów realnego socjalizmu i pożal
                  > się Boże demokracji ludowej.
                  > W sumie ciężki przypadek zidiocenia, w stylu francuskich wielbicieli Stalina
                  z
                  > lat czterdziestych/pięćdziesiątych.

                  Cósik mi się zdaje, że twoja "Ameryka" przechadza się w aureoli... i to nie
                  jednej!
                  A ty sam - rzeczywiście - wylazłeś z sedesu....
                  Na szczęście (dla ciebie) jest tak zwana "demokracja"
                • ryskowalczyk Re: ******Chomsky bredzi******* 09.10.06, 16:09
                  nie przemuj sie, niedlugo bedzie faszyzm w Polsce


                  milet_z_sedesu napisał:

                  > jako Amerykaninowi łatwo mu się pierdzieli bez sensu. Cóż, brak mu realnych
                  > doswiadczeń z uwielbianych przez niego tzw krajów realnego socjalizmu i pożal
                  > się Boże demokracji ludowej.
                  > W sumie ciężki przypadek zidiocenia, w stylu francuskich wielbicieli Stalina
                  z
                  > lat czterdziestych/pięćdziesiątych.
              • keradk Re: ---- bardzo ciekawy artykul ---------------- 09.10.06, 11:38
                dokladnie - to niesamowite ze poglady tego buca nie zmienily sie od czasow jak
                wychwalal ruskich. ten baran pewnie czyta sartre'a, ktory to twierdzil ze lagry
                nie istnialy i rosjanie zyja sobie zgodnie w pokojowych komunach...na szczescie
                nikt poza wyborcza nie robi wywiadow z tym idiota
                • mis22 Czy wyzwiska to dyskusja? 09.10.06, 12:40
                  keradk napisał:
                  > dokladnie - to niesamowite ze poglady tego buca nie zmienily sie od czasow jak
                  > wychwalal ruskich. ten baran pewnie czyta sartre'a, ktory to twierdzil ze
                  > lagry nie istnialy i rosjanie zyja sobie zgodnie w pokojowych komunach...
                  > na szczescie nikt poza wyborcza nie robi wywiadow z tym idiota.

                  Dlaczego nazywasz idiotą, baranem i bucem człowieka, ktorego poglądów nie
                  lubisz? Chomsky był profesorem na MIT, jednej z najlepszych uczelni
                  amerykańskich. Napisał wiele dobrych książek. Czy Ty napisałeś jedną książkę?
                  Wtedy potrafiłbyś sformułować jakiś argument polemizujący z Chomskim, a nie
                  tylko stek wyzwisk.

                  Twój argument, że Chomsky pewnie czyta Sartre'a, więc GW nie powinna publikować
                  z nim wywiadu, sugeruje, że to Ty jesteś zwolennikiem cenzury, która istniala w
                  PRL i ZSRR, lub palenia książek na stosie aby niepożądane myśli nie
                  rozpowszechniły się. Powinieneś wyjechać do Korei Płn - tam ciągle panuje bliska
                  Twemu sercu ideologia.
                  • adas313 Re: Czy wyzwiska to dyskusja? 09.10.06, 12:55
                    > Chomsky był profesorem na MIT, jednej z najlepszych uczelni amerykańskich.

                    Owszem, ale jako naukowiec zajmował/uje się lingwistyką, czyli nauką o językach.

                    Natomiast w świadomości wielu funkcjonuje jako niekwestionowany autorytet
                    w dziedzinach ekonomii, historii, politologii, socjologii etc.

                    Jakby na to nie patrzeć to są to trochę inne dyscypliny.
                  • keradk Re: Czy wyzwiska to dyskusja? 09.10.06, 13:42
                    moj drogi - ja nigdy nie kwestionowalem i nie bede kwestionowal prawa
                    chomskiego do gloszenia swoich bzdur - wrecz odwrotnie zawsze go podkreslam.

                    Napisal wiele dobrych ksiazek z dziedziny lingwistyki - czytalem, ale wole
                    Lintona, jego teorie sa bardziej skladne. chomski cierpi troche na przerost
                    nomenklatury - cos jak Antonina Kłoskowska(ona jest niedosciglym mistrzem
                    niejasnosci przekazu)

                    NIE JESTEM zwolennikiem cenzury...wymagam jedynie prawdy! a zamazywanie zbrodni
                    komunizmu dla mnie jest przestepstwem! skad wywnioskowales ze lubie cenzure?
                    czy cenzura jest dobor osoby z ktora sie drukuje wywiady? Kazda gazeta sobie to
                    dobiera! Ja po prostu nie lubie glupot. wiem, wiem - nikt mi nie kaze czytac.
                    ale inni czytaja i trzeba im powiedziec ze to bzdury! przeciez nie kazdy
                    studiowal Huntinghtona...
              • ewa12321 Re: ---- bardzo ciekawy artykul ---------------- 09.10.06, 12:35
                mindhardcore napisał:

                > Chomsky to przykład wyjątkowo ciężkiego idioty. Dla tych, którzy uważają, że
                > przesadzam -polecam serię jego artykułów na temat gospodarki socjalistycznej
                w
                > latach 80 i jego propozycjwe rozwiązania spraw w Afryce i Am. Płd. Żenada.
                Taki
                >
                > Kaszpirowski myśli politycznej.


                Mozesz go nazywac idiota, ale mimo to nalezy do czolowych obecnie zyjacych
                filozofow i jego nazwisko jest ogolnie znane.

                A teraz mi powiedz, w ktorym momencie powiedzial nieprawde.
              • pawka55 Mindhardcore: wskaz na choc jedno klamstwo... 09.10.06, 14:42
                mindhardcore napisał:

                > Chomsky to przykład wyjątkowo ciężkiego idioty. Dla tych, którzy uważają, że
                > przesadzam -polecam serię jego artykułów na temat gospodarki socjalistycznej
                w
                > latach 80 i jego propozycjwe rozwiązania spraw w Afryce i Am. Płd. Żenada.
                Taki
                >
                > Kaszpirowski myśli politycznej.

                w wypowiedzi Chomsky'ego. Jesli ci sie to uda, uznam cie za geniusza. Choc,
                jakos dziwnie nie obawiam sie, ze kiedykolwiek bede musial sie tak ponizyc!

                Polak z US
        • lesew Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 08:17
          Jest jeszcze jedno wyjście: Zauważyć, że taka polityka, jak dotąd, nie jest
          wcale rozwiązaniem: Dowód: 1. Czy produkcja ropy w Iraku wzrosła po interwencji?
          - Nie! 2. Czy którykolwiek z najechanych krajów zwiększył w wyniku najazdu swój
          udział w wymianie międzynarodowej??? Co najwyżej stawał się "odbiorcą" broni i
          sprzętu wojskowego - czy o to chodziło?
          • akermanski Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 11:14
            Popyt na broń rośnie wtedy przede wszystkim w Ameryce. Ile kosztuje taka jedna
            bomba? Setki tysięcy dolarów? Milion? A przecież zrzucano ich w ostatnich
            'wycieczkach' nad Afganistan i Irak tysiące.

            .........................
            Lubię humor absurdalny: www.patafian.pl
          • j_mat Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 12:23
            lesew napisał:

            > Jest jeszcze jedno wyjście: Zauważyć, że taka polityka, jak dotąd, nie jest
            > wcale rozwiązaniem: Dowód: 1. Czy produkcja ropy w Iraku wzrosła po
            interwencji
            > ?
            > - Nie! 2. Czy którykolwiek z najechanych krajów zwiększył w wyniku najazdu
            swój
            > udział w wymianie międzynarodowej??? Co najwyżej stawał się "odbiorcą" broni i
            > sprzętu wojskowego - czy o to chodziło?

            Więc może jednak przyczyną inwazji w Iraku nie była ropa? Ciekawy sposób
            polemiki: najpierw przypisuje się komuś jakieś intencje po to, by za chwilę
            wykazać absurdalność i nieskuteczność postępowania...
            A co do Chomsky'ego, to lepiej by pozostał przy swojej ligwistyce. Jako
            politolog spełnił już swoją historyczną rolę "użytecznego idioty". Jakbym
            słyszał znów ten sowiecko-PRLowski bełkot o amerykańskim imperializmie. Moje
            pokolenie reaguje na to alergicznie. Przez tę retorykę Chomsky traci możliwość
            nawiązania sensownej krytycznej polemiki na temat obecnej roli i polityki USA.
        • ksin Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 12:51
          "Uważa Pan, że Stany Zjednoczone są "czołowym państwem terrorystycznym". Dla
          Polaków brzmi to dość niedorzecznie."

          Niedorzecznie? chyba tylko dla pismakow z gownianej
      • sumienie.lk Nie wiem skąd tak mam, ale tak mam... 09.10.06, 08:23
        Nie jest to wynik jakichś specjalnych przemyśleń. Nie jest to kwestia
        osobistych przeżyć. Ale tkwi we mnie przeświadczenie, że USA są krajem idiotów
        i degeneratów. Jest w tym przeświadczeniu coś z atawizmu, i być może dlatego
        nie potrafię tego przekonania rozsądnie wyjaśnić. I chyba już nigdy tego nie
        uczynię, bo otrzymując coraz więcej dowodów na to, że jednak mam rację, coraz
        bardziej szkoda mi czasu na zajmowanie się tą ojczyzną paranoików.
        • mis22 Popatrz nieco szerzej 09.10.06, 12:56
          sumienie.lk napisał:
          > Nie jest to wynik jakichś specjalnych przemyśleń. Nie jest to kwestia
          > osobistych przeżyć. Ale tkwi we mnie przeświadczenie, że USA są krajem idiotów
          > i degeneratów. Jest w tym przeświadczeniu coś z atawizmu ...

          Mieszkam w USA. Mogę Cie zapewnić, ze jest to kraj gdzie mieszkają bardzo różni
          ludzie. Mieszka tu Cheney i Bush jr, którzy próbują skolonizować Irak, ale
          mieszka również Chomsky, który jest przeciwnikiem imperializmu. Jest tu partia
          komunistyczna, ale są tu również organizacje fszystowskie i Ku Klux Klan.
          Mieszka tu najwięcej na świecie laureatów nagrody Nobla, ale spory odsetek ludzi
          nie potrafi zrozumieć prostej instrukcji czy artykułu z gazety codziennej. Więc
          generalizacje typu "że USA są krajem idiotów" może wyrażają Twoje uczucia ale
          nie mają z rzeczywistością nic wspólnego. W USA podobnie jak w Polsce mieszkają
          różnorodni ludzie.
      • pawman Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 12:25
        Bush nazywa terroryzm walka z terroryzmem.
        Kaczynski nazywa korupcje negocjacjami.
        Jaki kraj tacy terrorysci.
      • uniaeuropejska1 Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 15:49
        Na pewno Jankesi nie mają gdzie kupować ropy?Czyżby złoża tego surowca
        wyczerpały się w Arabii Saudyjskiej? Zresztą inwazja na Irak mogła nastąpić
        dużo wcześniej gdyby USA chodziło o iracką ropę.Wystarczyło choćby obalić
        Saddama Huseina w 1991r w czasie wojny w Zatoce.
    • kpix Re: I kto tu jest terrorystą? 08.10.06, 09:03
      >- Bo to była zbrodnia. Nazywają to sankcjami ONZ, ale to kłamstwo: to były
      >amerykańsko-brytyjskie sankcje pod przykrywką ONZ skierowane przeciw ludności
      >Iraku. Sankcje zabiły setki tysięcy ludzi i

      Chomsky zapomnial dodac kilka malych szczegolow:
      Saddam najechal na Kuwejt i od lat grozil ze posiada bron masowego razenia.
      Dostal od ONZ sankcje, ale dostal rowniez od ONZ program Ropa Za Zywnosc.
      Przez 5 bitych lat odrzucal ten program (!), co bylo bezposrednia przyczyna
      smierci z glodu ok. miliona wlasnych obywateli. Ale winne sa USA...

      > - moim zdaniem - uniemożliwiły obalenie Saddama. Irakijczycy zapewne
      > pogoniliby go tak samo jak pogonieni zostali Suharto w Indonezji, Marcos
      > na Filipinach i inni porównywalni z nim, których USA popierały do końca.

      Dawno nie slyszalem takiego bzdetu. Od lat Saddama gonili Kurdowie z polnocy,
      na ktorych ten wyslal bron chemiczna i zginelo lacznie 100 tysiecy ludzi.
      Gonili go szyici w 1991 roku - i stlumil to powstanie krwawo tak, ze
      znow zginely tysiace. Prawie wszyscy Sunnici stali (i zapewne stoja) za
      Saddamem. Widac bylo, ze dla tego czlowieka i jego otoczenia zabicie setek
      tysieci wlasnych nie stanowilo problemu ani moralnie, ani technologicznie.
      A Chomski radosnie stwierdza, ze gdyby tak po prostu ONZ (przepraszam, USA!)
      nie nakladaly sankcji, to Irakijczycy wzieliby sie i pogonili Saddama....
      • czlowiek_ksiazka Re: I kto tu jest terrorystą? 08.10.06, 12:15
        Husajn "grozil ze posiąda bron masowego razenia."

        No tak, groził, a potem ją znaleziono. O tu, i tu i trochę tam.

        Co znaczy stwierdzenie, że Husajn odrzucał "funkcjonujący program ONZ Ropa za
        Żywność"?? Że demokratyczne kraje Zachodu na spółkę ubijały interesy (krądły)
        podczas jego realizacji, o czym niedawno pisano i były raporty?

        Kiedy Husajn gromił Kurdów i Szyitów, to cieszył się moralnym i innego rodzaju
        wsparciem USA. A gdyby USA i Zachód nie pomagały Husajnowi - może wtedy
        historia zakreśliłaby inne koło...?
        • kpix Re: I kto tu jest terrorystą? 08.10.06, 17:40
          > No tak, groził, a potem ją znaleziono. O tu, i tu i trochę tam.
          Grozil czy nie grozil?

          > Co znaczy stwierdzenie, że Husajn odrzucał "funkcjonujący program ONZ Ropa za
          > Żywność"??
          Funkcjonujacy? CK, nawet nie potrafisz zacytowac bezposredniego przedmowcy?

          > Że demokratyczne kraje Zachodu na spółkę ubijały interesy (krądły)
          > podczas jego realizacji, o czym niedawno pisano i były raporty?
          A co ma piernik do wiatraka? Interesy ubite byly wlasnie z samym Saddamem
          i tak samo przez "demokratyczne kraje zachodu", jak i przez jedynie
          demokratyczny kraj na Wschod od Buga, tudziez przez bliskich wspolpracownikow
          Kofiego Anana. Tymczasem zanim ktokolwiek ubijal te "interesy", Saddam
          zaglodzil milion wlasnych obywateli. MILION!

          > Kiedy Husajn gromił Kurdów i Szyitów, to cieszył się moralnym i
          > innego rodzaju wsparciem USA.
          Poparcie polegalo na niezbrojeniu powstania w momencie gdy przeobrazilo
          sie ono w rewolte religijna. Jak sie okazalo, miales do wyboru - albo
          rezim swiecki, albo rezim szariatu. Niestety, w Iraku czegos takiego,
          jak demokratyczna opozycja, nie bylo.

          > A gdyby USA i Zachód nie pomagały Husajnowi - może wtedy
          > historia zakreśliłaby inne koło...?
          Czy mlody Saddam Husajn w l. 60-tych mial wypisane na czole, ze bedzie
          dyktatorem? Nic podobnego, nawet w l. 70-tych uchodzil za najbardziej
          "oswieconego" dzierzymorde w okolicy. W tamtej okolicy nie ma zadnej
          tradycji a la Gandhi, Mandela, czy Kuron, niestety. A gdyby "USA i Zachod"
          w latach 60-tych nie pomogla Husajnowi, bylby prawdopodobnie taki sam
          zamordyzm, jak u Kaddafiego, tyle ze czerwony. Sprobuj wybierac, madralo.
          • czlowiek_ksiazka Re: I kto tu jest terrorystą? 08.10.06, 21:09
            Proszę o cytat z Husajna, że groził.

            Czy uważasz, że firmy, m. in. szlachetne i wiarygodne, bo zachodnie, ABSOLUTNIE
            nie ponoszą odpowiedzialności za aferę Ropy za zywność? 100% wina Husajna?

            Nie udawaj Greka, wiesz dobrze, że Husajn - zgodnie z tym, co mówi Chomsky -
            przez większość lat 80-ych korzystał ze wsparcia Zachodu. Wszyscy już dobrze i
            dawno wiedzieli kto zacz.
            • kpix Re: I kto tu jest terrorystą? 08.10.06, 23:12
              > Proszę o cytat z Husajna, że groził.
              Nie udawaj Greka. Po pierwsze, Saddam juz co najmniej raz w swojej
              historii zastosowal bron chemiczna w Halabdzy - zginelo ok. 5000 osob.
              Juz raz w historii probowal skonstruowac bron jadrowa - budujac reaktor
              jadrowy Osirak, ktory nie wiedziec czemu wpierw bombardowaly wojska Iranu,
              a potem samoloty Izraela.
              Gdyby Saddam w l. 90-tych nie gral na udawaniu ze konstruuje bron jadrowa,
              to inspekcje ONZ nie mialyby zadnego problemu z audytem miejsc, do ktorych
              mialy w koncu swiete prawo (Irak podpisal traktat o nierozprzestrzenianiu
              broni jadrowej).

              > Czy uważasz, że firmy, m. in. szlachetne i wiarygodne, bo zachodnie,
              > ABSOLUTNIE nie ponoszą odpowiedzialności za aferę Ropy za zywność?
              > 100% wina Husajna?
              Czy ja to gdzies twierdze? To Ty twierdzisz, ze odpowiedzialnosc za
              korupcje spoczywa na Zachodzie, o ile Cie dobrze czytam. Tymczasem
              odpowiedzialnosc za korupcje spoczywa na wszystkich: czy to zachod,
              czy wschod, Afryka, Rosja, czy sam Saddam. Tyle ze korupcja przy tym
              programie nie ma nic wspolnego z sytuacja, gdy jeszcze ten program
              nie byl wdrazany! Z sytuacja w ktorej Saddam przez 4 i pol roku
              odmawia przyjecia od ONZ tego programu, doprowadzajac do smierci
              glodowej ok. miliona ludzi w swoim narodzie! W swojej antyszpiegowskiej
              fobii ten czlowiek nie zgadzal sie wowczas nawet na darmowy import
              strzykawek!

              > Nie udawaj Greka, wiesz dobrze, że Husajn - zgodnie z tym, co mówi Chomsky -
              > przez większość lat 80-ych korzystał ze wsparcia Zachodu.
              I co z tego? Jestes madry po szkodzie. W latach 70-tych Saddam nie wygladal
              na szczegolnego bandziora. Byl mniejszym zlem. Irak, ktory po nieudanym ataku,
              zostal sam najechany przez Iran, zaproponowal pokoj, ktory to pokoj Iran
              odrzucil i to odrzucal przez 6 lat. Iran byl zainteresowany wylacznie
              obaleniem wladzy w Iraku i zaprowadzeniem tam szariatu - a tego nie chcial
              nikt: nie tylko USA (ktore zaczelo pomagac zbrojnie w 1982 roku, wlasnie
              w 2. etapie wojny), ale i ZSRR, tudziez Francja, UK i Niemcy. Niestety,
              jak mowie - w regionie gdzie idee Gandhiego czy KORu nigdy nie znajdywaly
              poparcia - nalezy wybierac mniejszego zboja. Zreszta Twoj ukochany Zwiazek
              Radziecki sam probowal dokonac w 1978 roku puczu, nikt inny.

              Problem Chomskiego polega na tym, ze czlowiek wysupluje brudna polityke
              tylko jednej ze stron tej gry. I dlatego jest manipulatorem.
              • m1789 1963 - pomocnik CIA w Iraku czyli Saddam Husajn 08.10.06, 23:34
                rok 1963 to ważne wydarzenie dla Iraku obalono wtedy reformatorski rząd
                Kassema, który w 1958 zerwał neokolonialną zależność od USA i Wlk. Brytanii
                Saddam wsparł pucz wojskowy przeciwko Kassemowi, którego CIA planowała już
                wcześniej zabić
                Husajn kierował wówczas bojówkami partii Baas pomagającymi wojskowym w
                przewrocie,
                przez 9 miesięcy bojówkarze Saddama z pomocą CIA i wywiadu brytyjskiego MI6
                prześladowali, aresztowali, więzili, torturowali i mordowali zwolenników
                obalonego rządu, przeciwników nowej władzy i komunistów
                W efekcie terroru zginęło ponad 5000 ludzi, bardzo wiele ofiar pochodziło z
                list sporządzonych przez amerykańskich i brytyjskich agentów
                • czlon_pisu +++ Polacy to ludzie naiwni politycznie +++ 09.10.06, 05:17
                  i taki artykul to wspaniala rzecz, moze wielu w koncu otworzy oczy i przestanie
                  wierzyc slodkim slowom z USA i Europy. W polityce nie ma przyjazni - sa tylko
                  interesy !
                  • akermanski Re: +++ Polacy to ludzie naiwni politycznie +++ 09.10.06, 11:19
                    Tak, to prawda. Jednak jest to w stanie powiedzieć pod adresem Amerykanów
                    jedynie Amerykanin, na tej samej zasadzie jak ta dziennikarka opisująca zbrodnie
                    Rosjan w Czeczenii. Trzeba być Rosjaninem, by rozumieć skalę i przyczyny
                    ludobójstw w Czeczenii.

                    .............................
                    Lubię humor absurdalny: www.patafian.pl
              • czlowiek_ksiazka Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 00:09

                A więc nie doczekałem się cytatu z Husajna, że groził. Wręcz przeciwnie - tak
                jak dziś mułłowie w Iranie mówił, że wszystko idzie na cele pokojowe.

                O, i to: "korupcje spoczywa na wszystkich: czy to zachod, czy wschod, Afryka,
                Rosja" chciałem usłyszec. Dziękuję.

                "przez 4 i pol roku odmawia przyjecia od ONZ tego programu" - to jest ciekawe,
                poproszę o dane źródłowe. Ja wiem, ze gdzies w marcu 1998 r. program zaczął
                działać. Skończył się - z tego co wiem - przed inwazją. I stąd te wszystkie
                zarzuty. Sporo ludzi w Iraku dzięki niemu jednak jako tako - pamiętajmy o amer.-
                bryt. sankcjach - funkcjonowało.

                Można stosować lepiej lub gorzej - jak ty - słowną sofistykę, ekwilibrystykę.
                Nie zmieni to jednak faktu, że z lat 80-ych mamy zdjęcia Rumsfelda z Husejnem.
                Obejmujących się. W latach 80-ych juz wiedziano kim jest Husejn, mniej więcej.


                "Twoj ukochany Zwiazek Rądziecki" - cos nie tak z główką? Ten tego? To nie moja
                wina, sorry.
            • keradk Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 11:46
              Saddam glownie korzystal z pomocy francji, m. in. zaka czyraka, ktory byl wtedy
              jego 'osobistym przyjacielem'
            • uniaeuropejska1 Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 16:26
              Hussajn korzystał ze wsparcia Zachodu,bo Zachód uważał go za przeciwwagę dla
              Iranu.To stąd te francuskie 'Mirage" w Iraku.Zresztą USA udostępniały Irakowi
              zdjęcia satelitarne pozycji irańskich podczas wojny iracko-irańskiej.Trudno
              jednak takie zachowania określać jako obłudne.W czasie II światowej alianci
              pomagali różnym ruchom i organizacjom antyniemieckm bądź antyhitlerowskim.I nie
              wszystkie one kwalifikowały się jako demokratyczne i wolościowe.
          • sajjitarius Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 00:21
            No tak, USA pomagaly swego czasu Husajnowi, wiec nie mialy prawa pozniej jednak
            tego Husajna usunac, tak ? Przypomne, ze swego czasu USA pomagaly militarnie,
            finansowo i logistycznie ZSRR i wujka Stalina. I co, z tego jakos ma wynikac,
            ze USA jest jakos odpowiedzialne za wszystkie zbrodnie Stalina, a na dodatek
            nie mialy prawa polityki ZSRR kontestowac ? Chwala Bogu, ze kierowali sie
            pseudologika Chomskyego i innych mu podobnych ...
            • sajjitarius Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 00:22
              sajjitarius napisał:

              > No tak, USA pomagaly swego czasu Husajnowi, wiec nie mialy prawa pozniej
              jednak
              >
              > tego Husajna usunac, tak ? Przypomne, ze swego czasu USA pomagaly militarnie,
              > finansowo i logistycznie ZSRR i wujka Stalina. I co, z tego jakos ma wynikac,
              > ze USA jest jakos odpowiedzialne za wszystkie zbrodnie Stalina, a na dodatek
              > nie mialy prawa polityki ZSRR kontestowac ? Chwala Bogu, ze kierowali sie
              > pseudologika Chomskyego i innych mu podobnych ...

              Mialo byc:

              "Chwala Bogu, ze nie kierowali sie pseudologika Chomskyego i innych mu
              podobnych ..."

              i "wujkowi Stalinowi"

              • czlon_pisu ~ ~ ~ ~ WHOM Jesus would ... T.O.R.T.U.R.E. ? ~ ~ 09.10.06, 05:20
                - takie naklejki pojawily sie na samochodach w USA :-)
            • m1789 US zasada -...to sku..syn ale nasz sku..syn 09.10.06, 10:23
              Somoza, Trujillo, Batista, Duvalier, Ubico, Martinez, Franco, Salazar, Diem,
              Syngman Rhee, Marcos, Suharto, Pinochet, Videla, Banzer, Stroessner,
              Bordaberry, Mobutu, Tubman, Park Chung Hee, Czang Kaj-szek, Kittikaczorn,
              Thieu, Lon Nol, Noriega, Hajle Selasje, Siad Barre, Nimejri, Habre wielu innych
              • adas313 Re: US zasada -...to sku..syn ale nasz sku..syn 09.10.06, 13:12
                To zasada tak stara jak polityka.

                Można się oburzać, że USA ją stosują, ale to nie ich wynalazek.
              • uniaeuropejska1 Re: US zasada -...to sku..syn ale nasz sku..syn 09.10.06, 16:29
                Ten Kittikaczorn mnie zastanawia.Protoplasta obecnych kaczorów czy co?
                • m1789 Re: US zasada -...to sku..syn ale nasz sku..syn 09.10.06, 16:43
                  Thanom Kittikachorn to dyktator wojskowy Tajlandii w latach 1963-1973
                  wierny pupil USA podobnie jak Kaczyński
      • m1789 Którzy Kurdowie niby gonili ci z PUK czy ci z KPD? 08.10.06, 23:22
        podzieleni na dwa zwalczjące się obozy jeśli próbowali gonić to robili ludzie
        obecnego prezydenta Iraku i szefa Patriotycznej Unii Kurdystanu czyli Dżalala
        Talabaniego
    • stagaz Nawet nie chce mi się... 08.10.06, 11:38
      ...komentować takich bredni, zacytuję jednego Francuza: "Szaleńcze dzieła
      Chomsky`ego są mniej więcej równie naukowe jak niegdyś „Protokoły Mędrców
      Syjonu” ujawniające żydowskie panowanie nad światem."
      Guy Sorman
      • nick3 Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentami:) 08.10.06, 16:58
        Tekst jest pełen argumentów w swojej wymowie mocnych niezależnie od tego, kto
        by je napisał. Nawet, gdyby to był Fidel Castro, nie przestałyby być od tego
        prawdziwe.

        A że Sorman nienawidzi lewicy - też mi nowina!:))

        Właściwie jest to dziennikarz a nie intelektualista. (Tak się jakoś składa, że
        prawicowe autorytety - może prócz McIntyre'a - wyraźnie odbijają stylem i
        poziomem od lewicowych czy liberalnych.)

        (Co do ścisłości naukowej Chomsky'ego - w lingwistyce jego wkład jest od 30 lat
        jednym z największych i niekwestionowalnych osiągnięć tej dziedziny.)
        • stagaz Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 08.10.06, 17:54
          A oto argument typowy dla lewicy:
          "Właściwie jest to dziennikarz a nie intelektualista".
          • eva15 Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 08.10.06, 18:05
            Czy są jakieś FAKTY, które bardzo konkretnie przywołuje Chomsky, a które ty
            możesz podważyć lub zarzucić mu kłamstwo? Czy też pleciesz, bo masz komputer i
            musisz coś napisać?
            • stagaz Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 08.10.06, 18:28
              Jest jeden fakt totalny, którego Chomsky z oczywistych względów nie
              przywołuje,jak zresztą żadnych innych faktów, a mianowicie, że jest
              nieprzytomnie zacietrzewionym bałwanem, chorym z nienawiści do własnego narodu,
              przy czym jego dokonania lingwistyczne nie mają tu nic do rzeczy.
              • nick3 Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 08.10.06, 19:53
                Tu nie idzie o to, czy "kocha" czy "nienawidzi" (rozmaitych
                prawicowych "wartości-świętości") - lubicie, prawicowcy mili, zmieniać w ten
                sposób temat - tylko czy pisze prawdę.

                Bo jeśli jest to prawda, to konserwatywna mentalność, która kamufluje opisywane
                przez niego zło jest łajdactwem (razem ze swoimi pieprzonymi "świętościami" -
                ponieważ one mają tu swój udział!).

                Otóż myślę, że Chomsky pisze prawdę.

                A choćby i była to prawda tylko w 90 procentach - wystarczy.
                • keradk Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 09.10.06, 11:58
                  wiesz...jest swieta prawda, jedyna prawda i gowno prawda. chomski reprezentuje
                  te dwie ostatnie. dziwi mnie jedynie jego "obrona" kosciola katolickiego - sam
                  jest przeciez anty...ale akurat usa posrednio kogos tam skrzywdzilo, wiec z
                  braku argumentow trzeba nawet wroga przywolywac.

                  a juz jego wypowiedz o ks. Popieluszce to mnie osobiscie obraza! i pewnie
                  kazdego polaka - kogoz to ujeto? marionetki? kpi sobie z nas ten baran?
              • ewswr Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 08.10.06, 21:55

                N. Chomsky:
                "Antyamerykanizm", "nienawiść do Ameryki " - to różne wersje tego samego
                oczerniania krytyków polityki USA, którzy mogą przecież podziwiać kraj, ludzi,
                kulturę. Oskarżenie to płynie z utożsamienia społeczeństwa z władzą. To sposób
                myślenia wywodzący się wprost z totalitaryzmu."

                Stagazowi dedykuję.
              • m1789 Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 08.10.06, 23:40
                Chomsky nie jest wrogiem narodu amerykańskiego ale wrogiem rzadzących USA
                administracji z Białego Domu, które mają w dupie tenże właśnie naród amerykański
                takie są fakty zacietrzewiony ślepy człowieku
            • sajjitarius Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 09.10.06, 00:04
              eva15 napisała:

              > Czy są jakieś FAKTY, które bardzo konkretnie przywołuje Chomsky, a które ty
              > możesz podważyć lub zarzucić mu kłamstwo? Czy też pleciesz, bo masz komputer
              i
              > musisz coś napisać?

              Problem polega na tym, ze Chomsky klamie bardzo czesto. Nie bede tutaj wdawal
              sie w szczegoly z bardzo prostej przyczyny. Nie chce mi sie. I nie, nie jestem
              zacietrzewionym prawicowcem. Nie mniej jednak swego czasu spedzilem bardzo duzo
              czasu nad tekstami Chomsky'ego, to na prawde nie jest takie trudne przylapac go
              na klasmtwach i wierutnych bzdurach...o braku logicznej spojnosci nie mowiac...
              • zieleniak2004 ==== zarzuty niespójne logicznie ??? 09.10.06, 01:53
                > Problem polega na tym, ze Chomsky klamie bardzo czesto. Nie bede tutaj wdawal
                > sie w szczegoly z bardzo prostej przyczyny. Nie chce mi sie. I nie, nie jestem
                > zacietrzewionym prawicowcem. Nie mniej jednak swego czasu spedzilem bardzo
                > duzo czasu nad tekstami Chomsky'ego, to na prawde nie jest takie trudne
                > przylapac go na klasmtwach i wierutnych bzdurach...o braku logicznej spojnosci
                > nie mowiac...

                Skoro to nie jest takie trudne to czemu Ci się nie chce?

                Wyraźnie piszesz rzeczy niespójne logicznie: "Chomsky kłamie bardzo często,
                bardzo łatwo go przyłapać, zrobiłem to wiele razy, ale teraz Wam nie wykażę
                gdzie kłamie, bo mi się nie chce, to zbyt proste jest..."
                • pierwszywprawo Re: ==== zarzuty niespójne logicznie ??? 09.10.06, 03:37
                  Zauważ charakterystyczną cechę prawicowych oszczerstw: wiem, mam dowody, ale nie
                  powiem i nie pokażę, bo nie muszę. W tym wątku sajjitarius, a w TV premier - ten
                  sam sposób dyskusji, kiedy się nie ma argumentów.

                  Chomsky wymienia historyczne fakty, zresztą bardzo często posługuje się
                  oficjalnymi dokumentami rządowymi (też w tym wywiadzie). Można się nie zgadzać z
                  jego poglądami czy interpretacją zdarzeń, ale fakty zawsze warto przyjąć do
                  wiadomości.
                  • sajjitarius Re: ==== zarzuty niespójne logicznie ??? 09.10.06, 12:29
                    Niektorzy maja problem ze zrozumieniem prostych faktow z zycia. Nie kazdy z nas
                    prowadzi tutaj na tym forum debate ideologiczna, debaty na tym forum nie sa
                    najwazniejsze dla mnie osobiscie. Moze dla ewy i innych tak, ale nie dla mnie.
                    Tak wykazanie Chomsky'emu klamstw nie jest trudne, ale wymaga zmudnego i
                    czasochlonnego sprawdzania faktow. Kazdy kto to zrobi moze wykazac Chomskye'mu
                    klamstwa. To ze tego tutaj nie robie wynika z tego prostego faktu ze mi sie nie
                    chce, mam znacznie ciekawsze zajecia w zyciu i tylko tyle...a jezeli z tego
                    faktu, ze mi sie nie chce dyskutowac o Chomskym na tym forum, wyciagasz wniosek
                    ze jesteme prawicowym oszolomem to Twoja sprawa...dla Twojej informacji nie
                    jestem zani zwolennikiem ani sympatykiem PiS, blizej mi akurat do lewicy...ale
                    Ty wyciagaj sobie wnioski jakie chcesz...a teraz wracam do zajec znacznie
                    bardziej pozytecznych...
          • m1789 ten Francuz jest opłacany przez jakąś neocons agen 08.10.06, 23:37
            dę?
          • hohlik3 a prawica lubi dzielic na prawice i lewice 09.10.06, 09:57
            a najbardziej na miejscu bylby tu podzial na madrych i glupich , ktorych skupia raczej prawica ;))
            • m1789 prawica zawsze podkreśla swoją prawicowość i gubi 09.10.06, 10:35
              się w popieraniu różnych dykatorów, zbrodniarzy, faszystów i kolaborantów
              jak choćby Salazar, Franco, Codreanu i Degrelle
              oczywiście ci wszyscy powyżej to tylko chrześcijańscy nacjonaliści
              • j_mat Re: prawica zawsze podkreśla swoją prawicowość i 09.10.06, 15:04
                m1789 napisała:

                > się w popieraniu różnych dykatorów, zbrodniarzy, faszystów i kolaborantów
                > jak choćby Salazar, Franco, Codreanu i Degrelle
                > oczywiście ci wszyscy powyżej to tylko chrześcijańscy nacjonaliści

                Oczywiście lewica ma też "swoich sukinsynów". Na to nikt nie ma monopolu. Tak
                samo jak na totalitaryzm czy bolszewizm. Chomsky jest bolszewikiem lewicowym, a
                np. J. Kaczyński - bolszewikiem prawicowym. Tak więc chyba nie ten podział (na
                lewicę i prawicę) jest zasadniczy. Najważniejszym kryterium jest podatność na
                ideologię i - stosowny do tego - stopień zainfekowania tąże. Pół biedy, jeśli
                jest to infekcja prywatna, gorzej - gdy uzyskuje rangę państwową...
        • pozarski Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 09.10.06, 03:20
          Zdaje sie, ze GW znalazla odpowiedni autorytet dla swoich wlasnych bredni.
        • keradk Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 09.10.06, 11:53
          Co do ścisłości naukowej Chomsky'ego - w lingwistyce jego wkład jest od 30 lat
          > jednym z największych i niekwestionowalnych osiągnięć tej dziedziny.)

          mimo wszystko wole Ralpha Lintona - robil to na czym sie zna. chomski robi to o
          czym nie ma pojecia i jest fanatykiem. ale jest dla niego miejsce na ziemi -
          Korea Polnocna - tam znalazlby ukojenie i zrozumienie. a takze, gdy po krotkim
          pobycie znalazlby jakies niedociagniecia (bo przeciez nie bledy) w polityce
          wewnetrznej kima - na pewno znajdzie sie dla niego miejsce w obozie pracy.

        • uniaeuropejska1 Re: Prawica lubi unikać konfrontacji z argumentam 09.10.06, 16:35
          W lingwistyce wkład Chomsky'ego jest niekwestionowany.No właśnie czy nie
          zastanawia was ten fakt szanowni intenauci,że gość w tej materii jest tak
          dobry "niekwestionowany",ale już gdzie indziej gada od rzeczy.Przecież
          lingwistyka wymaga też stowania reguł logiki,eksperymentu,całej metodologii
          naukowej.Czemuż jej Chomsky nie stosuje w innej
          materii,ekonomii,politologii,kulturoznawstwie i gdzie się tam jeszcze udziela?
      • m1789 terroryści Bosch i Posada Carilles to nie brednie 08.10.06, 23:36
      • akermanski Re: Nawet nie chce mi się... 09.10.06, 11:23
        Opinie Chomsky'ego to nie praca naukowa, a opinie. Warto się do nich
        ustosunkowywać, komentować je, szukać kontrprzykładów, a nie odrzucać je bo to
        powiedział Chomsky, lub np. jacyś niezidentyfikowani Francuzi powiedzieli że on
        jest passe. ;-)

        ............................
        Lubię humor absurdalny: www.patafian.pl
    • bantus Re: I kto tu jest terrorystą? 08.10.06, 13:12
      Facet ma jaja i nie boi się otwarcie krytykować USA tak jak nasi "inteligenci".
      • hefajstos-q Re: I kto tu jest terrorystą? 08.10.06, 14:01
        Autor ma dużo racji. Swiat Zachodu nie jest czysty w swych intencjach. Kult
        pieniądza nie idzie w parze ze sprawiedliwością. Szkoda, że w Polsce miotamy
        się od jednej tyranii (niewoli doktrynalnej komunizmu) do drugiej (niewoli
        doktrynalnej pieniądza) zamiast wybrać drogę niezależną zorientowaną na dobro
        swych obywateli, czyli nas wszystkich. Wierzę, że było to możliwe, i dalej jest
        możliwe, chociaż trudniej.
        • mufti.ibrahim Swiat zachodu dał takim przygłupom to, 08.10.06, 18:04
          czego nie dawała żadna inna kultura w przeczłości. Bezkarnego produkowania i
          głoszenia największych bzdur włączając rzucanie najbardziej nawet odrażających
          paszkwili na własną ojczycznę.

          I własnie za to totalitarne umysły, w tym Chomski, nienawidzą świata, w którym
          się wyrośli.
          • nick3 Osama - pretekstem dla świata totalnej inwigilacji 08.10.06, 20:13
            Rozdmuchiwane "zagrożenie Zachodu przez wojujący islam" jest klasycznym
            pretekstem do "nadzwyczajnych uprawnień" dla służb USA.

            Nie przyczepiam z góry etykietki "totalitarysty" prawicy ani lewicy, tylko
            patrzę na to, co się dzieje.

            Tworzenie ideologii Zagrożenia wywierającej na ludzi presję na rzecz przyznania
            hegemonowi "nadzwyczajnych uprawnień" jest znakiem rozpoznawczym sytuacji
            totalitarnej.

            To nie Chomsky to robi (ani żadni szkaradni "lewacy").

            Robi to propaganda neokonów, której nasi chłopcy spod budek z piwem ochoczo
            ulegają, bo nareszcie będzie wolno kogoś leganie bić:)

            "Mahmuta".
            • darthmaciek Islamizmu nie ma, ulzylo mi !! 09.10.06, 09:20
              Znaczy World Trade Center rozwalil osobiscie Chuck Norris kopem z polobrotu. A
              zamachy w Madrycie to Pszczolka Maja i Gucio. A w Londynie to CIA i zapluty
              karzel reakcji. A na Bali to byl wybuch gazu. A w Casablance, na Dzerbie, na
              Synaju, w Ammanie i jeszcze innych miejscach to wszystko czysty wymysl, nie
              bylo zadnych zamachow, nie ma zadnej Al Qaidy, to wszystko wymyslil amerykanski
              biznes i w ogole to jest spisek Zydow i fryzjerow....

              Tam mi od razu ulzylo, ze nie macie pojecia.
              • eva15 Re: Islamizmu nie ma, ulzylo mi !! 09.10.06, 10:13
                darthmaciek napisał:

                > Znaczy World Trade Center rozwalil osobiscie Chuck Norris kopem z polobrotu.
                >A zamachy w Madrycie to Pszczolka Maja i Gucio..

                Skąd TO wziąłeś. Nie tego to nie znaczy. Znaczy tylko tyle, ile on (nick3)
                napisał, mianowicie:

                "Rozdmuchiwane "zagrożenie Zachodu przez wojujący islam" jest klasycznym
                pretekstem do "nadzwyczajnych uprawnień" dla służb USA."

                Nie rozumiesz znaczenia słowa "rozdmuchiwanie"?
                • darthmaciek jasnego sie nie rozdmuchuje.... 09.10.06, 10:28
                  Prawie 4 tysiace trupow w ciagu 5 lat - niewiele trzeba tu rozdmuchiwac...
                  Zachodowi - i nie tylko Zachodowi, calej ludzkosci - zagraza wojujacy islam.
                  Gadanie o rozdmuchiwaniu tego zagrozenia to dokladnie to samo, co w czasach
                  zimnej wojny reagowanie na krytyke ZSRR zdaniem "bo ty jestes wscieklym
                  antykomunista". W rzeczywistosci wrogiem dla wszystkich ceniacych wolnosc ludzi
                  nie sa USA - lecz wojujacy islam i autorytarne panstwa jak np. Iran. USA sa dla
                  wolnosci swiata najlepsza gwarancja i jedynym naprawde skutecznym obronca - a
                  ze czasami dzialaja brutalnie? Dziekujmy za to Bogu, tylko dlatego sa skuteczne
                  i wiarygodne.
                  • akermanski Re: jasnego sie nie rozdmuchuje.... 09.10.06, 11:27
                    Policz liczbę trupów po stronie muzułmańskiej. Ile się ich uzbiera? Kilka
                    milionów? Aby być spojrzeć także na straty drugiej strony i pokusić się o
                    obiektywizm oszacuj wartość ich zbombardowanych domów, strachu, biedy.

                    .......................
                    Lubię humor absurdalny: www.patafian.pl
                    • keradk Re: jasnego sie nie rozdmuchuje.... 09.10.06, 12:05
                      kilka milionow? to wciaz za malo widac.
                    • darthmaciek Re: jasnego sie nie rozdmuchuje.... 09.10.06, 12:21
                      1. Najpewniej nie kilka milionow tylko kilkadziesiat tysiecy.
                      2. Dobrze im tak - zaczeli dzihad, to maja co chcieli....
                    • uniaeuropejska1 Re: jasnego sie nie rozdmuchuje.... 09.10.06, 16:50
                      Liczenie trupów po stronie muzułmańskiej nieuzasadnione,z tego powodu,że są to
                      także trupy spowodowane działaniami islamskich terrorystów.Otóż niewierni do
                      dla fanatyków nie tylko ci,którzy nie wierzą w Allacha,ale także ci ,którzy
                      wierzą niewłaściwie albo wiarę wręcz udają.Tych także czeka smierć.
                • uniaeuropejska1 Re: Islamizmu nie ma, ulzylo mi !! 09.10.06, 16:45
                  Zagrożenie jest "rozdmuchane"? Wątpliwe.Nie było chyba w dziejach takiej
                  organizacji jak Al-Kaida-terrorystów-ludobójców-samobójców.Fakt,że zabili mniej
                  ludzi niż Hitler czy Stalin wynika z tego,że nie dysponują opowiednimi
                  możliwościami technicznymi.Ale starać,starają się bardzo.
          • m1789 Re: Swiat zachodu dał takim przygłupom to, 08.10.06, 23:49
            mózg wyprany z myślenia do cna, nazywanie rzeczy po imieniu jest czymś
            bluźnierczym - oto cecha wszystkich totalizmów - stalinowskiej Rosji,
            hitlerowskich Niemiec, imperialnej Japonii i maoistowskich Chin

            zbrodnie amerykańskie - niesienie wolności
            terroryzm państwowy USA - walka z terroryzmem islamofaszystów
            chyba poza USA tylko w Polsce propaganda Busha odnosi największe sukcesy
            zresztą nawet większość Amerykanów nie wierzy tym kłamcom z Waszyngtonu zarówno
            republikanom jak i demokratom
            • zigzaur Re: Swiat zachodu dał takim przygłupom to, 09.10.06, 08:05
              Jaka wiekszość Amerykanów nie wierzy? Ile %?
              • eva15 nieistniejąca rura zigzaura 09.10.06, 10:15
                Ooo, jak tam zigzaur, biedaku? Co z tą rurą o której twierdzisz, że nie będzie
                zbudowana?

                gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33406,3671911.html
        • keradk Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 12:03
          oczywiscie ze nie jest czysty. bo NIKT nie jest czysty. nooo moze wujcio
          stalin. zapewne znacie ten material propagandowy o dobroci stalina? stalin
          odwiedzal jedna ze wsi na syberii. nagle podchodzi do niego dziecko i mowi:
          wujku daj cukierka! a stalin na to: spie....! komentator tv: a mogl zabic...
        • ecto Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 12:29
          > Autor ma dużo racji. Swiat Zachodu nie jest czysty w swych intencjach.

          pamietaj tylko, ze my wszyscy jestesmy obywatelami Swiata Zachodu, wiec
          'nieczystosc' w intencjach jest..

          > Kult pieniądza nie idzie w parze ze sprawiedliwością.

          a czemu mialby isc? sprawiedliwosc sobie, kult pieniadza sobie. to sa dwa
          niezwiazane ze soba terminy.

          > Szkoda, że w Polsce miotamy się od jednej tyranii (niewoli doktrynalnej
          komunizmu) do drugiej (niewoli doktrynalnej pieniądza)

          o ile pierwsza mamy narzucona, to druga sami sobie wybralismy. dlaczego
          odbierasz nam prawo wyboru?

          > zamiast wybrać drogę niezależną zorientowaną na dobro swych obywateli, czyli
          nas wszystkich

          nieeee ... spoleczenstwo. glowna funkcja spoleczenstwa jest trzymanie jednostek
          w ryzach, i glupie, zwierzece przezycie gatunku.
        • uniaeuropejska1 Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 16:41
          Droga niezależna zależy od jakości społeczenstwa.Jak na razie nie widzę takich
          osobowości w polityce,którzy mogli by nas tą drogą poprowadzić.
      • m1789 nasi inteligenci mają odwagę skrytykować Castro i 08.10.06, 23:42
        nic ponadto
        • bantus Re: nasi inteligenci mają odwagę skrytykować Cast 09.10.06, 08:14
          autokratę małej wysepki, który ledwo zipie... Ach.. szybuje tak polska
          inteligencka myśl wysoko, wysoko..
      • yzek Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 10:50
        > Facet ma jaja i nie boi się otwarcie krytykować USA tak jak nasi "inteligenci".

        Oj, ja nie mogę :)

        Jaja to miała Fallaci i ta dziennikarka, co pisała o Czeczenii nie po myśli
        władzy, więc ją zaciukali. A Chomski pisze swoje od X lat i kto go prześladuje?
        Tylko wredna prawica co mu wciska "antyamerykanizm". No, prawdziwy chłop z
        jajami, ja ne moge...

        Y.
        • p.pirx Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 10:57
          Szanowni koledzy o prawicowych poglądach, który z was uważa, że zamordowanie
          przez popierane przez USA szwadrony śmierci arcybiskupa San Salwadoru Oscara
          Romero było walką o pokój i walką z komunizmem - niech pierwszy w Chomskiego
          rzuci kamień i wyśle list z podziekowaniem do rzadu USA!
        • akermanski Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 11:35
          Oriana Fallacci popiera wojnę w Czeczenii, prawda? Sklasyfikowała Czeczenów jako
          Arabów i uważa że dobrze im tak.

          ...................................
          Lubię humor absurdalny: www.patafian.pl
        • bantus Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 13:02
          Rosja to na wpół barbarzyńska wschodnia despotia, a krytykowanie jakiegoś
          wojskowego watażki, ujawnianie mafijnych interesów itd. to gra w rosyjską ruletkę.

          Natomiast pokrzykiwania Oriany to intelektualny bubel dobry dla gazet,
          autopromocji i marketingu własnych drukowanych wypocin. Łatwa popularność i
          płytkie emocje, histeryczne frazesy nijak się mają to poziomu Chomskiego.
      • sbig Do krytyki Busha i USA nie trzeba miec jaj. A sam 09.10.06, 15:29
        Chomsky to stary zwariowany lewak. W USA nie trzeba miec jaj do mowienia
        chocby najwiekszych bredni. Zapewnia to druga poprawka.

        Skoro go GW powaznie drukuje moze to oznaczac jedynie, ze po osioagnieciu dna,
        postanowila sie zakopac w mule. GW slusznie zaklada, ze jesli wrzuci wywiad ze
        znanym nazwiskiem to wiekszosc ich (coraz bardziej niedouczonych, patz bantus)
        czytelnikow uwierzy w wypociny. Rownie dobrze GW moglaby drukowac mysli
        Stalina.

        A sam Chomsky nawet wsrod amerykanskiej lewicy jest uwazany za ekstrmalnego
        lewaka.

        • uniaeuropejska1 Re: Do krytyki Busha i USA nie trzeba miec jaj. 09.10.06, 16:57
          Z ty zakopywaniem w mule-gruba przesada.Otóż o skrajnościach też należy
          społeczeństwo poinformować.
        • bantus Re: Do krytyki Busha i USA nie trzeba miec jaj. 09.10.06, 21:09
          a ciebie za buraka. Porównywać Chomskiego do Stalina, to tak jak porównywać JP2
          do Hitlera - też katolik.
    • lubat I kto tu jest terrorystą? 08.10.06, 15:44
      Wywiad Chomsky'ego przeczytałem z wielką frajdą, wynikającą z nieobecnego w
      polskim dziennikarstwie nazywaniem rzeczy po imieniu, a napisany przy tym nie z
      pozycji klęczącej. Dla mnie tym większa przyjemność, że zostałem utwierdzony w
      swojej wiedzy na temat USA. Polecam podobny artykuł w Die Zeit pt. Diktator der
      Welt? Podtytuł brzmi: Mała kronika amerykańskiej polityki interwencjonizmu, co
      wyjaśnia treść. USA nie są w swoich dyktatorskich, czy terrorystycznych zapędach
      czymś wyjątkowym. Tak postępowały wszystkie dotychczasowe imperia. Różnica
      polega tylko na olbrzymich dzisiaj możliwościach technicznych, których nie miał
      Czyngis Chan, ani Hitler. Dzisiaj dyktator dysponuje techniczną możliwością
      uderzenia wszędzie, potrafi wymusić uległość także innymi środkami. Przy czym
      dotyczy to tak wrogów jak i nominalnych przyjaciół. Polecam tu zapowiedziany w
      TVP I na 10 października materiał o amerykańskim programie szpiegowskim Eszelon.
      W jego ramach Amerykanie śledzą nawet swoich najbliższych sojuszników, nie
      wspominając już o konkurentach, czy wrogach.
      • emigrancik Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 02:53
        lubat napisał:

        > Tak postępowały wszystkie dotychczasowe imperia. Różnica
        > polega tylko na olbrzymich dzisiaj możliwościach technicznych, których nie miał
        > Czyngis Chan, ani Hitler. Dzisiaj dyktator dysponuje techniczną możliwością
        > uderzenia wszędzie, potrafi wymusić uległość także innymi środkami.

        Wyobraz sobie teraz co staloby sie, gdyby mozliwosci te zastosowac wobec
        (czesci) obywateli wlasnego panstwa.

        Polecam www.heise.de/tp i ich artykuly na temat broni niezabijajacych. Na pewno
        znajdziesz cos w wyszukiwarce.
    • eva15 odpoczynek od krętactw i manipulacji 08.10.06, 17:48
      W morzu orwellowskiego języka, gdzie wszystko trzeba odczytywać na wspak,
      szukać drugiego dna wiedząc, że jest się manipulowanym, ten tekst, podobnie jak
      wszystkie Chomskiego, jest ODPOCZYNKIEM od wiecznej czujności.

      Tu białe, jest białe, czarne jest czarne, przestępstwo nazywa się
      przestępstwem, zbrodnia jest zbrodnią, a kłamstwo kłamstwem. I na dodatek to
      wszystko jasno, logicznie i w sposób udokumentowany podane.

      To ta druga, jasna strona USA... Chomsky i kilku innych ratują honor (resztki)
      swego kraju.

      ____________

      "Niech prawo zawsze prawo znaczy,
      A sprawiedliwość - sprawiedliwość."
      /J.Tuwim/

      • eva15 Re: odpoczynek od krętactw i manipulacji 08.10.06, 17:52
        Właściwie pasuje tu większy fragment cytatu z Tuwima:

        "Lecz nade wszystko - słowom naszym,
        Zmienionym chytrze przez krętaczy,
        Jedyność przywróć i prawdziwość:
        Niech prawo - zawsze prawo znaczy,
        A sprawiedliwość - sprawiedliwość".


        Chomsky się do tego stosuje...
        • stagaz Re: odpoczynek od krętactw i manipulacji 08.10.06, 18:00
          No, jeżeli Chomsky się do tego fragmentu stosuje, a Tuwim zwracał się w tym
          wierszu do Boga, to jest rewelacja...
          • eva15 Re: odpoczynek od krętactw i manipulacji 08.10.06, 18:03
            Nic nie rozumiem... Co w tym nadzywyczajnego?
            • stagaz Re: odpoczynek od krętactw i manipulacji 08.10.06, 18:05
              Dotąd nikt nie posądzał Chomsky`ego o konszachty metafizyczne.
              • eva15 Re: odpoczynek od krętactw i manipulacji 08.10.06, 18:06
                Nie wiem, nie grzebię nikomu w duszy... Dla mnie wiara to b. prywatna wręcz
                intymna sprawa.
      • keradk Re: odpoczynek od krętactw i manipulacji 09.10.06, 12:10
        tak, tak - podobnie jak u moorera - ten sam belkot.
      • uniaeuropejska1 Re: odpoczynek od krętactw i manipulacji 09.10.06, 17:00
        Tekst Chomsky"ego odpoczynkiem od.....Wolne żarty.Wielu już odpoczywało od
        czujnośći i trafiało do obozów nieodpoczywania.Wstyd!
    • mufti.ibrahim Biedny Chomski. Jak on by chciał, żeby ktoś go 08.10.06, 18:00
      w Stanach poprześladował. Chociaż trochę, żeby głoszone przez tego "dydydenta"
      brednie znalazły jakieś uzasadnienie. Niestety, złośliwie nie tylko nikt go nie
      zamyka w więzieniu, ale jeszcze bezczelnie nikt mu nie zabrania produkować i
      wydawać jego "mądrości". To na pewno jest spisek.
      • stagaz Re: Biedny Chomski. Jak on by chciał, żeby ktoś g 08.10.06, 18:03
        Ależ skąd, żaden spisek, gość który "ratuje resztki honoru USA", jest dla
        reżimu amerykańskiego na wagę złota, poczytaj evę15.
        • mufti.ibrahim Czytanie Ewy15 to a rozrywka, może niezbyt 08.10.06, 18:06
          wyszukana, ale czasami można się posmiać. Ot, coś w stylu "Kiepskich".

          Mój drgi: nie ma bzdury, której Chomski by nie wygłosił.
          • eva15 Re: Czytanie Ewy15 to a rozrywka, może niezbyt 08.10.06, 18:27
            że ty czytać umiesz, to cud prawdziwy, pisać nie potrafisz. I to obojętnie pod
            jakim nickiem, a zmieniasz je w kółko.
            • sumer55 eva15 - nie przejmuj się postami idiotów i pisz 08.10.06, 18:50
              swoje bo to jest bardzo cenne!!!
              Pozdrowionka
              • eva15 Re: eva15 - nie przejmuj się postami idiotów i pi 08.10.06, 21:08
                Nie przejmuję się. Zresztą na ogół ich nie czytam i nie komentuję.
                Pzdr
                • keradk Re: eva15 - nie przejmuj się postami idiotów i pi 09.10.06, 12:13
                  hmmm...czy Jola z dywit i eva15 to ta sama osoba? styl podobny, wiek niby
                  troche nizszy bo 15 lat, a jola juz ze 40 na karku miala...ale moze?
            • mufti.ibrahim Moja droga, czytać umiem. Tyle tylko, że moja 08.10.06, 19:40
              lektura nie ogranicza się do lewicowych propagandzistów. Chomsky jest
              człowiekiem, nazwijmy to deliktanie, człowiekiem ideologicznie mocno
              zaangażowanym i z zamiłowaniem ignoruje fakty, które mu się nie podobają.
              Manipulant to zdecydowanie zbyt delikatne okreslenie.
              • mufti.ibrahim P.S. 08.10.06, 19:43
                Co do nicka to piszę tylko pod jednym. Ale nie załamię się, jeśli w to nie
                uwierzysz.
                • bxb_chicago Re: P.S. 09.10.06, 00:35
                  sluchal kolego, jesli chcesz zawyrokowac opinie o czlowieku i jego wiedzy,
                  ktoremu i ktorego swiatu - sadzac po stylu Twoich wypowiedzi - nie dorastasz do
                  piet - sugerowalbym podac konkretne i obiektywne zarzuty a potem przygotowac
                  sie na obrone tychze. Naprawde mamy dosyc smiecia na tutejszym forum i nie
                  sadze ze Twoje wypowiedzi sa czymkolwiek lepszym lub wnoszacym cokolwiek.
                  • mario.osh konkretnym i obiektywnym zarzutem jest 09.10.06, 08:27
                    powyższy artykuł.
                    brzmi jakby napisał go pracownik KGB z pionu propagandy.

                    naprawdę nie dostrzegasz kompletnego braku obiektywizmu w wypowiedziach tego
                    nawiedzonego buca czomskiego?

                    przecież to aż humorystyczne jest, to jego obwinianie ameryki za całe zło
                    świata - niezależnie od faktu że ma część racji w tym co pisze.

                    chodzi o to że kompletnie pomija inne argumenty - choćby taki podstawowy że
                    inne państwa robiły i robią to samo - bo taka jest qrewska polityka.

                    a niektóre, jak np. rosja czy niektóre araby z pewnością są dużo bardziej
                    niebezpieczne dla ładu swiatowego.

                    trochę obiektywizmu, człowieku - nie bierz przykładu z czubka czomskiego - on
                    poprostu oszalał i powinien się leczyć. to klasyczna paranoja.
                    • acid.jazz Re: konkretnym i obiektywnym zarzutem jest 09.10.06, 11:22
                      Dalej brak faktów, tylko oceny wynikające z kompletnego braku obiektywizmu
                      nawiedzonego buca mario
                      • akermanski Re: konkretnym i obiektywnym zarzutem jest 09.10.06, 11:41
                        Hmmm.... "nawiedzony buc"...
                        Chomsky podaje konkretne fakty, jeśli są fałszywe lub jeśli się myli, to wytknij
                        to, a nie potępiaj go w czambuł lub nazywaj nawiedzonym bucem, tylko z tego
                        powodu, że nie podoba Ci się co on pisze.

                        ...........................
                        Lubię humor angielski: www.patafian.pl
                        • mario.osh poczytaj odpowiedź do dającego dżezu :) 09.10.06, 12:18
                          takie "fakty" mozna postawić pod dowolną tezę [przykład z kosciołem katolickim
                          masz w odnośnym poście]

                          nie wiem jak dla ciebie, dla mnie przerzucanie się faktami bez kontekstu jest
                          dziecinadą.

                          czomski, mimo niewatpliwych zasług [tak przynajmniej mówią] zdziecinniał i stał
                          się paranoikiem już dawno.

                          polemika z tezami paranoika jest bezcelowa.

                          [odróżnij fakty od wyciąganych z nich tez i wniosków]
                          ---------------------------------------------------------
                          jak idziesz ulicą i widzę że już drugi raz się podknąłeś i przewróciłeś to to
                          jest FAKT obiektywny.
                          natomiast moja ocena że to dlatego że schlałeś się pod mostem z innymi żulami
                          jak dzika świnia i z pewnością jesteś ostatnim degenratem - to to juz będzie
                          moja własna opinia [wbrew pozorom NIE POPARTA ŻADNYMI FAKTAMI] a mogąca wynikać
                          np.:
                          1. z mojej ignorancji,
                          2. patologicznej fobii do potykajacych się na ulicy,
                          lub, dajmy na to,
                          3. psychozy maniakalno-depresyjnej wynikającej z dorastania w patologicznym
                          domu alkoholików i związej z tym nienawiści do alkocholików - a co za tym idzie
                          przypisywaniu tej cechy kazdemu kogo podejzewam o najmniejsze symptomy wypicia.

                          to czemu czomski jest paranoikiem to raczej problem czomskiego i jego lekarza
                          [nie mój], czemu tak bardzo nienawidzi ameryki i kapitalizmu [w którym dobrze i
                          wygodnie mu się żyje]

                          uff...

                          ludzie,
                          kiedy wy się nauczycie myśleć i oceniać to co czytacie, wyciagać wnioski i
                          widzieć kontekst ???

                          żrecie zgrabnie i cfanie napisane teksty czomskiego, żonglerkę naciąganymi i
                          ubarwionymi odpowiednio pod tezę faktami [ z których cześć ma tyle wspólego z
                          rzeczywistością co info radia erewań o moskwiczach] jak świnki kartoflane papu
                          i się podniecacie jego paranoidalnymi, wydumanymi tezami o zdemaskowaniu
                          centrum teroryzmu na świecie.

                          buhehehe :((

                          umiejetność ROZUMIENIA tekstu który się czyta i podatność na manipulację jest u
                          niektórych zatrważająca.

                          normanie tragedia.
                          • vktr jesien czas depresji 10.10.06, 00:42
                            to mi sie podoba!brak merytorycznych kontrargomentow ale sie nie
                            poddajemy.przeciez ktos kto mowi slowa przez nas nieakceptowane MUSI byc
                            paranoikiem (pewnie takze gejem pedofilem zlodziejem komunista iin.)a tak z
                            ciekawosci twoja metna wypowiedz to tylko oznaka jesiennej depresji czy cos
                            powazniejszego?
                      • mario.osh hehe, dobre :] 09.10.06, 11:54
                        faktem jest artykuł.
                        wystarczy minimum rozsadku, tak na poziomie średnio rozgarniętego licealisty.

                        gratuluję zrozumienia świata i umiejetności oceny czyjejś wypowiedzi [dot.
                        zarówno wypowiedzi paranoika czomskiego i mojej]

                        jakie fakty, dziecino?

                        takie fakty mozna wyciagnąć z historii każdego kraju i [prawie] każdej grupy
                        społecznej czy organizacji.

                        odpowiednio wyciagająć fakty jeszcze łatwiej dowieść że kościół katolicki na
                        czele z papieżem to przestępcza, mafijna sekta która zawładnęła światem.
                        zbiorowisko pedofili i sadystów łasych na bogactwa i władzę nad "ciemnym ludem"
                        organizacja która ma na sumieniu wyrzynanie milionów ludzi i każdy rodzaj
                        draństwa jaki się wykluł w ludzkiej głowie.

                        no co, zaprzeczysz? a może chcesz faktów?

                        to weź jakikolwiek szkolny podręcznik historii.
                        a może zaprzeczysz że są takie FAKTY w historii koscioła katolickiego?

                        dziecko
                        [to w odniesieniu do twojej psychiki a nie wieku - o tym nic nie wiem i może
                        lepiej dla ciebie]
                        nie kwalifikujesz się na dłuższą polemikę i wymianę poglądów, bo o czym my tu
                        moglibyśmy polemizować?

                        to było by tak samo bezcelowe jak polemika z kaczyńskim.
                        jego, podobnie jak ciebie nic nie przekona że czarne jest czarne. :>

                        z bogiem i krzyżyk na drogę.

                        idź w świat i rozwijaj się.
                        gorąco ci tego życzę bo długa droga przed tobą.

                        pa
                        • vktr to na pewno nie jest depresja 10.10.06, 01:02

                          bardzo duzo agresjii, poczucie (niczym nieuzasadnionej )wyzszosci
                          i przekonanie o psychicznych niedostatkach adwersarzy .tak tak swiat zwariowal
                          ale ty sie trzymasz.
                          • mario.osh dużo wniosłeś do dyskusji :] 11.10.06, 14:38

                            • vktr przestales ublizac innym to juz cos. 11.10.06, 23:35
                      • keradk Re: konkretnym i obiektywnym zarzutem jest 09.10.06, 12:28
                        a jakich ci trzeba faktow?

                        po jakims cytacie papieza islam oglasza swieta wojne i grozi paleniem
                        kosciolow. - fakt

                        po 30 latach sarkania na wlasny narod chomski jest jedynie wysmiewany przez
                        ludzi inteligentnych (na szczescie). nie spotyka go nic zlego ze strony tych
                        ktorych atakuje. - fakt

                        polityka usa nie jest czysta, bo polityka wogole nie jest czysta. ale nie chce
                        nawet wiedziec co by bylo gdyby usa takiej polityki nie prowadzily. Proponuje
                        przesledzic historie zimnej wojny zanim sie zacznie oceniac usa. To oni
                        uratowali nas przed czerwona powodzia. #
                        bush, owszem, madry nie jest - ale juz niedlugo odchodzi i moze przyjdzie ktos
                        madrzejszy. przyznam ze kiedys bylem zwolennikiem busha - za jego pierwszej
                        kadencji. niestety w drugiej przedklada interesu wlasnej rodziny nad interesami
                        kraju. i to mi sie nie podoba.

                        Interes swojego kraju jest i powinien byc wartoscia nadrzedna. Co byscie
                        zrobili gdyby ktos bezustannie grozil Polsce zamachami i terrorem? padlibyscie
                        na kolana? To nigdy nie bylo w naszym stylu. "Gwalt niech sie gwaltem odciska"!
                        • adas313 Re: konkretnym i obiektywnym zarzutem jest 09.10.06, 13:15
                          > To nigdy nie bylo w naszym stylu.

                          W XVII wieku, gdy normą były tatarskie wyprawy na m.in. Podole nikt nie wpadał
                          na pomysł wysłania na Krym karnej ekspedycji.

                          Zamiast tego wysyłano do chana posłańców z "podarunkami".
                          • keradk Re: konkretnym i obiektywnym zarzutem jest 09.10.06, 14:38
                            hmmm - XVII wiek to upadek naszego panstwo - wtedy pojechali nas szwedzi. za to
                            za sobieskiego rowno jechalismy tatarow wlasnie za podole
                            • adas313 Re: konkretnym i obiektywnym zarzutem jest 09.10.06, 14:53
                              > hmmm - XVII wiek to upadek naszego panstwo - wtedy pojechali nas szwedzi.

                              Owszem, ale to się działo również w 1.poł tego wieku. Gdy Polska jeszcze jako
                              tako się trzymała.

                              > za sobieskiego rowno jechalismy tatarow wlasnie za podole

                              Za Sobieskiego toczyliśmy wojnę z _Turcją_.
                    • mario-radyja Re: konkretnym i obiektywnym zarzutem jest 09.10.06, 12:28
                      mario.osh napisał:

                      > powyższy artykuł.
                      > brzmi jakby napisał go pracownik KGB z pionu propagandy.

                      inwektywa.

                      > naprawdę nie dostrzegasz kompletnego braku obiektywizmu w wypowiedziach tego
                      > nawiedzonego buca czomskiego?

                      inwektywa.

                      > przecież to aż humorystyczne jest, to jego obwinianie ameryki za całe zło
                      > świata - niezależnie od faktu że ma część racji w tym co pisze.

                      nie obwinia Ameryki za całe zło.


                      > chodzi o to że kompletnie pomija inne argumenty - choćby taki podstawowy że
                      > inne państwa robiły i robią to samo - bo taka jest qrewska polityka.

                      Wprost przeciwnie. Chomski twierdzi, że USA wcale nie jest lepsze od innych
                      państw i dlatego nie zasługuje na "amerykański ekscepcjonalizm".

                      Chomski najczęściej krytykuje USA, ale nie wynika z tego, że uważa inne państwa
                      za lepsze. Właśnie tego niezauważają Chomsko-foby. Dla was krytykować USA to
                      wspierać ZSRR/terrorystów tak samo jak dla komuchów krytykować ZSRR znaczyło
                      wspierać kapitalistów-imperialistów.

                      > a niektóre, jak np. rosja czy niektóre araby z pewnością są dużo bardziej
                      > niebezpieczne dla ładu swiatowego.

                      Kwestionuję określenie "ład światowy". Jest to pojęcie fałszujące rzeczywistość.

                      Rosja jest zagrożeniem dla Polski i innych krajów post-radzieckich. Ameryka nie
                      jest dla nas zagrożeniem.

                      Z kolei USA zawsze była zagrożeniem dla krajów Ameryki Południowej, bo się
                      nieustannie mieszała w sprawy wewnętrzne tych krajów i wspierała lojalne wobec
                      siebie reżimy, tolerując ich przestępstwa.

                      Na tym polega paradoks. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalnie dobry kraj. Są
                      tylko obszary wpływów i interesy narodowe. Możemy dziękować Bogu, że Polska nie
                      leży bliżej USA, n.p. w Ameryce Południowej, bo zamiast Stanu Wojennego
                      Jaruzelskiego byśmy mieli Stan Wojenny Pinocheta, wsparty o wiele bardziej
                      skutecznym aparatem CIA. Związki Zawodowe Solidarność byłyby prześladowany
                      przez prawicowców, tak jak związki zawodowe w Turcji w latach 80tych. O tym
                      Chomski też pisał.

                      > trochę obiektywizmu, człowieku - nie bierz przykładu z czubka czomskiego - on
                      > poprostu oszalał i powinien się leczyć. to klasyczna paranoja.

                      inwektywa.
              • nick3 Fakty, fakty... mufti - czekamy! 08.10.06, 20:01
                Jeśli masz coś do zarzucenia rzetelności artykułu, to proszę - zrób to czym
                prędzej.

                Bo o tym, że konserwatyści szczerze nie znoszą swoich krytyków - tak się
                składa - dość powszechnie wiadomo.

                A godną propagandowego "kołchoźnika" gadkę na okrągło o "nienawidzących
                lewakach" możesz sobie z powodzeniem odpuścić.
                • wasylzly Re: Fakty, fakty... mufti - czekamy! 08.10.06, 20:19
                  fakty, fakty czekamy, na co czekasz, przeciez za takiego chomskiego mogl tu napisac ktos inny, biorac wyrywkowo jakies niewdzieczny punkt z historii niemiec , francji , rosji, polski, bukninafaso. Jutro napisze innych chwalacy te kraje, bo kazdy jolop ma dwie polkule mozgowe, w ktorych ciagle dzieli to co jest niepodzielne. I to beda fakty, o zlym i dobrym /wasylu/ o beznadzieji i nadzieji, milosci i nienawisci, pie..ch i sprawch waznych, ktroe maja zadnie zaprzac gupkow do roztrzasania tego samego w kolko. Ot, rowziazanie kwadratury kola.
          • dem-leftist Re: Czytanie Ewy15 to a rozrywka, może niezbyt 09.10.06, 00:55
            czytam te wasze wypociny i czytam,i widze tylko jak probujecie
            tym "usmieszkiem" zakryc swoja niepewnosc,niemoc i niewiedze :)))
            zadnych argumentow tylko jakies tam wyswiechtane frazesy Sormana czy tez
            neoconsow o tym,ze przeciez nikt nie wsadzil Chomskiego do wiezienia,wiec jest
            to najlepszy dowod na istnienia demokratycznej Ameryki...

            Typowa gburowata pycha prawiczkow :)))
            dobranoc chlopcy
            • darthmaciek Czyli USA nie sa demokracja? Dlaczego? 09.10.06, 09:15
              To dla mnie bardzo wazne, aby to ustalic. Mam tam troche rodziny, jesli teraz
              sie dowiem, ze mieszkaja w totalitaryzmie, posle im troche konserw i papieru
              toaletowego, nigdy nie wiadomo, kiedy ich wsadza do lagru...
          • uniaeuropejska1 Re: Czytanie Ewy15 to a rozrywka, może niezbyt 09.10.06, 17:04
            Nie ma bzdury,której by Chomsky nie wygłosił czyli taki z niego miotacz
            bzdur.Może to metoda komuny?Miotać bzdurą dopóki przeciwnik nie zgłupieje.Wtedy
            go mamy,ogłupiony nie może się skutecznie bronić.
      • 1europejczyk Czy ironiczne majaki moga byc argumentem ? 09.10.06, 01:35
        Dla wiekszosci czytajacych oczywiscie nie ale wnoszac z Twojego postu sa tacy co
        nieudolnie przenoszac wlasne kompleksy na papier maja nadzieje przekonac nimi
        innych.
        Twoj post demaskuje jedynie Twoja chora wyobraznie przypisujaca innym wlasne
        sposoby "myslenia" i nie ma najmniejszego zwiazku z faktami przedstawionymi w
        wywiadzie Chomskego.
        Jest powszechnie znane i forum GW codziennie jest tego przykladem, ze brak
        argumentow merytorycznych prowadzi u osob, ktore nie opanowaly sztuki
        konfrontacji roznych punktow widzenia w zakresie podstawowym, do atakow
        personalnych. Twoi post jest tylko kolejnym potwierdzeniem ogolnego zjawiska
        ktore szerzy sie nie tylko na forum GW ale w naszym zyciu codziennym nie
        wspominajac o sferze politycznej.
    • wasylzly lewacki beton 08.10.06, 18:49
      blisko 80 letni chomski, jest takim samym fudamentalistycznym betonem, jak kazdy inny fundamentaista religijny. Religia chomskiego jest pokoj i sprawiedliwosc, oczywiscie w jego jedynym poplistycznym wymiarze. Wymiarze cokolwiek jednostronnym, a to przypomina niewtpliwie coraz bardziejobecny belkot komunistyczny. Nie ma swiata jednowymiarowego w jakim zyje chomsky, a sama ameryka, dlaczego ma byc niby inna jak Imperium Rzymskie, Imperium Osmanskie, Imperium 3 Rzeszy? Ameyrka jest taka , na jak pozwala jej historia i rozwoj cywilizacyjny tego swiata. Komu sie to iepodoba , niech to zmieni. Proste?
      Sterylny w poczuciu chomskiego swiat nie istnieje, a pokoj jak i wojna nalezy do tej samej matki i ojca, czy to bedzie demokracja, czy komunizm, czy hitler busz, kaczynski, czy gierek. Wszytcy kreca sie tak jak sie ziemia kreci w ruchu wskazowek zegara, w prawo, i to wlasiwie wszystko. Ktos czasami zakreci to w lewo, ale napewno nie zrobi tego ani chomski, ani przyszly lenin, ani przyszly pol pot. Spytany przez profaszytowska dziennikarke oriane fallaci, dyktator Etiopii hajle selssie, dlaczego nie liczy sie z opinia swiatowa, dlaczego nie reforuje swojego panstwa, ten stoicko jej odpowiedzial: a po co, na swiecie i tak nie dzieje sie nic nowego.
      • stagaz Re: lewacki beton 08.10.06, 19:04
        Tu się zgadzam z tobą wasyl, świat jest taki, jaki jest i ani Putin ani żadna
        inna menda tego nie zmieni.
        • wasylzly Re: lewacki beton 08.10.06, 19:21
          a co ma Putin do tego, Rosja wygra wszystko co ma do wygrania, bo wszystko co potrzebuje do przeycia jako narod i to jest chyba proste jak drut. Jak sobie poradzi reszta, zalezy od ich sprytu, ich podstepu, ich instynktu przezycia. Mysle, ze swiat nic sie nie zmienil od epoki kamienia lupanego, tylko srodki sa inne, a celem kazdej nacji, jest przezycie, a to jest mozliwe, niszczac inne pyski do wyzywienia i zagraniajac im to sie akurat potrzebuje dla utrzymania swojej wladzy Moze i to brutalna prawda, ale za to odpowiadaja rzady / powinny przynajmniej /, czy osiagna swoj cel w ten czy inny sposob, jest spraw niewazna, czy moralnie, czy niemoralnie, czy zabijac tysiace i miliony, co to ma za znaczenie, za 200 lat itak tego juz nikt nie bdzie pamietal, jak bylo naprawde, a historie jak wiadom pisza zawsze ci co wygrywaja. A wiec nie cudujmy w jakias sprawidliwosc dziejowa z prawa, czy lewa, prorokow i tych co maja w pysku gotowe odpowiedzi na wszystkie pytania. Natura robi swoje , w kazdej miuncie i kazdej chwili, co ma wisiec nie utonie, co ma sie stac i tak sie stanie. Na poczatku bylo slowo, potem byl wieczor i poranek, dzien pierwszy. Zawsze.
          • vktr prymitywny fatalizm 08.10.06, 22:11
            • wasylzly Re: prymitywny fatalizm 08.10.06, 22:54
              no wiesz, jak mozesz, chyba sie obraze, przeciez to co pisze to odwieczna prawda, czy bylo kieds inaczej? Coz ci mam napisac, ze taka ameryka przetrwa jeszcze w takim stanie 200 lat, gdy widac jak na dloni,ze jej dni sa policzone, bo taka jest poprostu kolej rzeczy i tylko jaki gupi moze wierzyc ze mozna to jeszcze odwrocic, taka arabia saudyjska, kuwejt? gdy amerykanie wyjad z iraku, przestaja istniec, jak i wszystkie monarchie na bliskim wschodzie utrzymywane przez usa, a taka Polska moze istniec dokaldnie bez wojny 20 lat jak na poczatku XX wieku, dzsiaj mamy XXI , sytuacja jest analogiczna, ba analogczne antagonizmy ze sasiadami, takie samo bagno dyzmow-leperow w kraju, coz tu mozna jeszcze dodac, kup sobie taka ksizke kronika XX wieku, tam dzien po dniu jest iopisane co sie dzialo na swiecie, dokladni dzsiaj jest to samo, przy zmienionych haslach, barwach i innych duperelach
              • vktr Re: prymitywny fatalizm 08.10.06, 23:47
                twoj fatalizm to ideologia biernosci wedlug ktorej bedzie co ma byc i nic na to
                nie mozna poradzic tak wiec nie nalezy nic robic tylko czekac az sie samo
                zrobi.patrzac na wydarzenia i procesy spoleczne sprzed lat latwo mowic o ich
                nieuchronnosci, tkwiac w nich i wspoltwarzac je jest sie do konca niepewnym wyniku
                • wasylzly Re: prymitywny fatalizm 09.10.06, 00:22
                  czy mozesz cos zrobic, gdy zmienia sie noc w dzien, wiosna w lato? chyba nie.
                  Gdy przez swiat przewlaja sie sily chaosu, najlepsze co moze czlowiek robic to czekac, czekac i milczec, to jedna z najtrudniejszych w dzsiejszych czasach. Brak rozwiazan, brak charyzmatycznych przywodcow swiatowych, ogolny marazm systemowy, upadek podstawowych wartosci moralnych, naukowych, coz mozesz przciwko temu zrobic, nieprzemyslanym dzialaniem przyczyniasz sie tylko do powiekszania histerii i chaosu. Dlatego wspomnialem o nieuchronnosci losu i przeznaczen calych narodow, ktore powstaja i gina, jak za dotknieciem czarodziejskiej rozszczki, topia sie we wlasnej irracjonalnej glupocie, wzajemnej nienawisci, siegaja po bron atomowa. Widzisz to jest kanal, ale kazdy koniec jest i poczatkiem nowego, tylko nowemu nie trzeba przeszkadzac, a bedzie wszytko OK. Tak wlasnie mysle, czy to fatalizm, chyba nie -normalne prawa natury.
          • dem-leftist kwiecistosc stylu,no,no 09.10.06, 01:04
            a teraz odsapnij grafomanie...
            czytajac wypowiedzi Chomskiego, a nastepnie ten twoj belkot,przeraza jedynie
            to,jak jakies tam zera potrafia obrzucac wielkich gownem-bezwstydnie i
            bezpokornie...
        • m1789 Bush, Putin, Blair i Chirac to takie same mendy 08.10.06, 23:50
    • 1maruti1 Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 00:26
      Przesledzilem rozmowe... i wynika z niej, ze nikt nie ma kontrargumentow dla Chomskyego... ciekawe... najciezszego kalibru argumentu sa takie, ze 'koles gada od rzeczy' itp.
      • wasylzly Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 00:47
        a jakie prosze bardzo mozna miec kontrargumenty przciwko faktom historyczynm, ktore zna kazde polityczne dziecko. Chomski ma oczywiscie racje, mail ta racje prawie cale zycie w sytej i bogatej ameryce, czy innym zachodnim kraju, mial po prostu szczescie tak zyc. Ale mimo wszytsko od 80 letniego dziadka / sic / mozna wymagac cos wiecej niz zgorzkniala opowiesc klesk amerykanskch, powinien zostawic po sobie dla nowych pokolen jakas wizje dostatniego zycia, jak przerowadzic przez nastepne 50 lat 300 000 milionowy narod, w jego pojeciu sprawiedliwosci i pokoju, tego u pana chomskiego brakuje, ale w pamieci napewno zostanie jako dziadek i mentor z cyklu: a nie mowilem?? takich mamy dzsiaj wielu, mielacy ozorem, a zracych amerykanski chleb dobrobytu.
    • ben_shaprut Wielki człowiek - mówi o tym, czego nie chciałby 09.10.06, 00:50
      widzieć - ja zresztą również - z tego samego powodu...
      • grandys Re: Who Is Noam Chomsky? 09.10.06, 01:02
        Tak pisze Mr Scruton brytjski pisarz...

        "Success breeds resentment, and resentment that has no safety valve becomes a
        desire to destroy. The proof of that was offered on 9/11 and by just about
        every utterance that has emerged from the Islamists since. But Americans don't
        want to believe it. They trust others to take the kind of pleasure in American
        success that they, in turn, take in the success of others. But this pleasure in
        others' success, which is the great virtue of America, is not to be witnessed
        in those who denounce her. They hate America not for her faults, but for her
        virtues, which cast a humiliating light on those who cannot adapt to the modern
        world or take advantage of its achievements.

        Prof. Chomsky is an intelligent man. Not everything he says by way of
        criticizing his country is wrong. However, he is not valued for his truths but
        for his rage, which stokes the rage of his admirers. He feeds the self-
        righteousness of America's enemies, who feed the self-righteousness of Prof.
        Chomsky. And in the ensuing blaze everything is sacrificed, including the
        constructive criticism that America so much needs, and that America--unlike its
        enemies, Prof. Chomsky included--is prepared to listen to."

        Mr. Scruton, a British writer and philosopher, is the author of "Gentle
        Regrets"



        www.opinionjournal.com/la/?id=110008997
        • quickly Przeczytalem uwaznie wszystkie wypowiedzi... 09.10.06, 01:42
          ...dotyczace tego artykulu.

          W kilku wypowiedziach zupelnie bezpodstawnie zarzucano Chomskiemu klamstwa,
          demagogie i antyamerykanizm, bez zadnego najmniejszego chocby przykladu. Kilku
          sie zarzekalo, ze czytalo Chomskiego, ze wie ze klamie, ale dokladnie nie
          wiedza gdzi i jak... Zenujace to...

          Jak do tej pory nikt niczego nie doszukal sie sprzecznego lub falszywego w jego
          artykule, niczego co by mijalo sie z prawda.
          Kilku oszolomow probowalo bic tu piane (np. wasylzly), ale te proby sa raczej
          prostackie i zalosne...

          Jezeli ktos chce poczytac o Chomsky'm prosze wejsc na "google" i wystukac jego
          nazwisko. Milego czytania... (a jest o czym).
        • keradk Re: Who Is Noam Chomsky? 09.10.06, 12:35
          bardzo ladne podsumowanie. I sliczny angielski:) musze wiecej poczytac tego
          pisarza. przypomina mi to sposob myslenia Bertranda Russella. rowniez mocno
          polecam
    • konbar I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 02:43
      Bardzo prosze dyskutantow o nie podniecanie sie
      tym "wywiadem"i "odwaga" autorow.Kontrolowana
      i konstruktywna krytyka jest dobrze znana
      na calym swiecie.

    • adam.2x Rownie dobrze mozna pogadac z BinLadenem 09.10.06, 03:06
      Intensywnosc pogladow nie oznacza ich wartosci. Zeby nie znalezc nic
      pozytywnego w 60 latach amerykanskej polityki to jednak kloci sie ze zdrowym
      rozsadkiem. Slabosc argumentow Chomskiego polega na tym ze urodzil sie on i
      zyje w spoleczenstwie dobrobytu w ktorym mogl zawsze glosic swe poglady i mial
      nieograniczone mozliwosci wyboru a wiedze o swiecie czerpal z ksiazek i
      turystycznych podrozy. Wlasnie polityka amerykanska umozliwiala mu dostatne
      zycie i jesli Chomsky czuje obrzydzenie taka polityka to niech wszystkie swoje
      pieniadze przekaze tym ktorych uwaza za pokrzywdzonych.
      Ma Chomsky oczywiscie entuzjastycznych zwolennikow. np:
      www.americanempireproject.com/?gclid=CNj-_uXk6ocCFRihSQodhhKAkQ
    • antithesis Wyrazy uznania dla GW 09.10.06, 03:18
      za drukowanie wywiadow z dysydentami przeciw totalitaryzmowi i imperalizmowi.
      Chomsky jest dzis najwybitniejszym i najodwazniejsdzym myslicielem swiata.
      • marklips Bravo dla GW.Nawet prasa EU milczy,mister Chomsky 09.10.06, 06:35
        Mark Lips do antithesis co napisała:
        "za drukowanie wywiadow z dysydentami przeciw
        totalitaryzmowi i imperalizmowi.
        Chomsky jest dzis najwybitniejszym
        i najodwazniejsdzym myslicielem swiata."Koniec cytatu
        _______________________________________
        Dodam bez grozby wiezienia dla Pana Chomskiego i celi z 4-8
        wspolwieziniami,4 tostow(bialego chleba) na dzien,kopania
        dolow o glebokosci do 4 metrow,
        eksperymentow medycznych,bromu,
        bijatyk,zakazu odwiedzin,zakazu
        udzialu w niedzielnych mszach,
        zakazu korespondencji i to w Europie zachodniej,
        za poglady polityczne,w 2005 roku itd.

        Bez RTL2 i manipulacji i okreslania,
        ex-Polaka jako terrorysty.
        Bez zeznan przed kamerami,polskich
        obywateli,przeciw takim emigrantom.
        ____________________________________
        Szanowny Panie Chomsky
        Podziwiam Pana odwage,na ktora,Panu z paszportem
        USA,CIA i NSA,wyrazily,zgode na Pana refleksje,
        ale bez slowa o Chinach,krajach arabskich.

        Podziwiam i zazdroszcze Panu,ze za takie
        poglady w Internecie,nie musi Pan sie,
        obawiac,represji dla siebie i dla Pana rodziny,
        w Polsce i w ...Berlinie.

        Co prawda nie ma ani jednego slowa,w wywiadzie,
        o wzrastajacym bloku europejskim przeciw USA,
        jej gospodarce i spoleczenstwu.

        O probach sukcesywnego niszczenia,"rekoma" innych USA.
        O wzrastajacy faszyzmie i rasizmie w Europie,
        przeciw rodzinom,dzieciom,przeciw
        wlasnym wspolobywatelom Europy.Oczywiscie
        bez "wiedzy" i wplywow amerykanskich koncernow.

        Nie jest Pan,a szkoda poinformowany o
        wiezniach w Europie zachodniej,skazanych
        przez milych sedziow,ktorzy marza tylko
        aby rekoma arabskich terrorystow ale i ich
        "wspolnikow" z innych mocarstw,"niewygodnych"
        zamykac i dalej przeciw USA konspirowac.

        Dodaje ze KK,ewangelicy sa bezradni.

        Nie potrzeba przykladow,z Ameryki poludniowej.
        Wojna przeciw amerykanskiej demokracji,sterowna
        przez wiele panstw europejskich ale i nie tylko,
        o czym czesto nawet CIA i NSA czy NATO zapominaja,
        od lat trwa.To jest zagrozeniem a nie brak ropy.

        Nawet wspolne dzialania wojskowe w NATO,przed Libanem,
        nie zmienia politycznych i gospodarczych celow i
        planow przeciw USA.To jest juz poczatek tragedii dla demokracji.
        To nie jest demagogia czy absurdalna,bezkrytyczna,
        moja prywatna opinia.Wystarczy poznac wyroki sadowe,
        w EU(sa w Internecie) i poznac lamanie
        praw obywatelskich przez panstwa europejskie.
        Niestety rowniez zachodnie.

        Zycze Panu ,duzo zdrowia,towarzystwa,spotkan
        z nadzieja ze Pana wlasna rodzina,Pana bledy
        i brak rzetelnych informacji Panu wybaczy.
        Mark Lips.Berlin.
      • adas313 Re: Wyrazy uznania dla GW 09.10.06, 08:44
        > Chomsky jest dzis najwybitniejszym i najodwazniejsdzym myslicielem swiata.

        E tam, najodważniejszym.
        Przeciwnicy Chomskiego co najwyżej popukają się w głowę.

        Porównaj sobie to z reakcją krytyków BXVI, gdy dał do zrozumienia, że przemoc
        w religii jest zła.
    • benio16 I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 04:26
      www.unknownnews.org/insanity100106.html
    • genyo A co na Adam Michnik? 09.10.06, 04:40
      "Ameryka popiera demokracje wtedy i tylko wtedy jesli sprzyja to jej
      strategicznym i ekonomicznym interesom." Tej jakze prostej prawdy nie chcialy
      jakos dostrzec polskie mass-media, zachlystujac sie inwazja na Irak i co
      bardziej przykre wiekszosc polskich politykow na czele z Adamem Michnikiem
      popierala ta absuradalna woje.Pamietajmy co napisal naczelny GW "Rola Polski
      jest stac przy swoim amerykanskim sojuszniku" w artykule "Nie mozna bylo
      innaczej". Stoimy tam zreszta do dzisiaj wydajac ponad 25 mln$ rocznie na ta
      egzotyczna wojne! Szkoda ze A. Michnik nie stanl wtedy na czele demonstarcji
      antywojennej np. w Warszawie. Okazlaby sie wtedy naprawde wiekszego formatu
      politykiem i czlowiekiem. Niestety wiekszosc naszego narodu jest tak
      zafascynowana Wielkim Bratem ze nikt sie specjalnie nie kwapi by demonstrowac
      przeciw tej absurdalnej i brudnej polityki USA, ktora militarnie
      popieramy.Skloceni z siasiadmi naokolo. Wzbudzajacy nieufnosc wsrod naszych
      partnerow z UE predzej czy pozniej drogo zaplacimy za ta polityczna
      krotkowzrocznosc.
      • quickly Re: A co na Adam Michnik? 09.10.06, 05:39
        genyo napisał:
        > Skloceni z siasiadmi naokolo. Wzbudzajacy nieufnosc wsrod naszych
        > partnerow z UE predzej czy pozniej drogo zaplacimy za ta polityczna
        > krotkowzrocznosc.
        --------------------------------------------------------------------------------
        To prawda, Polska ma nie wielu przyjaciol. Moze tymi naszymi przyjaciolmi sa
        Rosjanie? A moze Niemcy? Litwini? Ukraincy? A moze Bialorusini? Tak... Bialorus
        to lubimi opluwac najbardziej...
        Stoi sobie wiec teraz ta nasza Polska, sama sklocona, i kloci sie ze wszystkimi
        do okola... i grzecznie wystawia swoj tyleczek w kierunku Wielkiego Brata zza
        oceanu...

        • mniklas5 Re: A co na Adam Michnik? 09.10.06, 06:33
          Chomsky to nie jedyny osobnik ktory uzyskawszy spleczny prestiz w USA teraz
          jest dysydentem, poniewaz jst u nas wolnosc slowa moze on udzielac wywiadow
          obcym gazetom poniewaz w USA juz nikt nie chce go sluchac
        • samozwaniec1 A co na to pan Bog? 09.10.06, 06:45
          Sprowokowany przez paru dyzurnych oszolomow chce swoj kamyczek do ogrodka
          przemycic.Chomsky,choc juz prawie 80-latek nadal-moim zdaniem ma 9 trafien na 10
          strzalow.Z rozkosza witam na Forum coraz bardziej wyraziste i
          -rzeklbym-ponadczasowe,ewoluujace poglady towarzysz lejtnant gwardii.Juz wiem,ze
          to conajmniej czlonek Mensy.Znam swoich konkurentow stamtad i dawno odkrylem,ze
          nie sa gorsi w niczym od profesjonalistow znad Potomacu.
          Ba...Ze smutkiem coraz czesciej zauwazam,ze myla sie rzadziej od
          nas:konkwiskadorow nowej ery.Juz wiem,co czul mr Philby,osiadajac w rewirach
          zakletych podmoskiewskich wieczorow.Czy colonel Amos.
          Z okazji zblizajacej sie 89 rocznicy strzalow z "Aurory'moim przeciwnikom i
          adwersarzom zanuce z lekka schrypnietym glosem "Oczy cziornyje".Popijajac
          wodeczka z zamrozonych kieliszeczkow.I zagryzajac czarnym astrachanskim kawiorem
          • samozwaniec1 Sir Wasyl!Na pewno Wasc nie jest takim zlym... 09.10.06, 06:48
            ...za jakiego sie Acan podajesz.
            • samozwaniec1 A miss Eva-15 na bank jest sliczna dziewczyna... 09.10.06, 06:50
              ...choc po przejsciach.Najpiekniejsze w Niej jest to,ze stale walczy.I rzadko
              nie miewa racji.
              • quickly Re: A miss Eva-15 na bank jest sliczna dziewczyna 09.10.06, 06:57
                samozwaniec1 napisał:

                > ...Najpiekniejsze w Niej jest to,ze stale walczy.I rzadko
                > nie miewa racji.
                -------------------------------------------------------------------------------
                Faktycznie eva15 nalezy Ci sie medal za to, ze calkiem madrze i ciekawie
                piszesz... :)))))
                • samozwaniec1 Re: A miss Eva-15 na bank jest sliczna dziewczyna 09.10.06, 07:25
                  Thanks Quickly for support.Jestem tez przekonany,ze to dlugonoga bosonoga
                  contessa-ne se pas?
                • eva15 Re: A miss Eva-15 na bank jest sliczna dziewczyna 09.10.06, 10:16
                  Dzięki za order, powiesiłam go nad komputerem.
    • zigzaur Stary psychol i tyle! 09.10.06, 07:59
      Wstyd poważnej gazecie udzielać łamów dla takiego idiotycznego bełkotu.
      • miszung Re: Stary psychol i tyle! 09.10.06, 08:27
        tak na serio, to obsesję masz raczej ty: nie mam zamiaru analizować twoich
        wypowiedzi, ale : podniecanie sie nadzieja bombardowania Iranu, psia wierność
        chorej Ameryce, i wspólne wyszczekiwanie gdy pojawią się jacyś internetowi
        sojusznicy w internecie: tak, to nadeje sie na terapię.
        • m1789 a fluoryzacja wody to spisek islamsko-komuszy ? 09.10.06, 10:41
        • darthmaciek Oj chora ta Ameryka, chora.... 09.10.06, 10:59
          Wszyscy ktorzy pisza o chorej Ameryce przypominaja mi te stara dykteryjka
          opowiadana ponoc w lagrach za czasow Stalina:

          "Poslal Towarzysz Stalin na Zachod wiernego NKWDziste, towarzysza o takiej
          swiadomosci klasowej, ze kulaka to on przez sciane nosem wyczuwal. I kazal mu
          sprawdzic czy ten kapitalizm to juz tak na pewno zdycha, jak Towarzysz Lenin
          przewidzial. I wraca wierny NKWDzista, podroza strudzony i wzrok ma jakis taki
          nieprzytomny i pyta go Towarzysz Stali, "No co towarzyszu, zdycha juz ten
          kapitalizm? " a NKWDzista odpowiada, "Alez tak Towarzyszu Stalin, zdycha, ojej
          jeszcze jak zdycha, juz agonizuje, lada moment kopyta wyciagnie" I jeszcze
          dodaje po chwileczce zamyslenia, tak szeptem: "Piekna smierc....."

          Wszystkim wrogom USA z gleboka mliloscia te dykteryjke dedykuje, ku
          pokrzepieniu serc....

          Darth Maciek
    • mario.osh "czomski" to tani idiota i hipokryta który żyjąc 09.10.06, 08:03
      i korzystając z dobrodziejstw "zgniłego kapitalizmu" ma mozliwość i komfort
      atakowania tegoż.

      dlaczego nie przeniesie sie do jakiegoś "dobrego i ideowego" systemu?
      juz nie musi do korei - wystarczy kuba.

      lewakom dobrze się żyje na tym zgniłym zachodzie. nawet za czasów stalowej
      kurtyny jakoś nie pałali szczególną ochota do przeprowadzki... intelektualni
      hipokryci.
      • m1789 lepsze są Wenezuela i Libia zdecydowanie od Kuby i 09.10.06, 10:42
        Korei Płn
      • vktr tzw.zachod nie jest wlasnoscia prawicy 10.10.06, 12:11
        chomski i inni krytykuja to co uwazaja za niewlasciwe .idac tropem twojego
        rozumowania? krytycy kaczynskich powinni wyjechac z polski ,krytycy lukaszenki z
        bialorusi itp.wladza w demokracjach jest wybieralna to rzadzacy sie zmieniaja a
        obywatele wciaz tam sa.poza tym poglady chomskiego sa zblizone do anarchizmu a
        nie znam anarchistycznego panstwa tak wiec gdzie mialby wyjechac?
    • walerian2 camarad chomsky ? 09.10.06, 08:19
      on nasz czelowiek, rabotajet charaszo.
      bradiaga takowyj jest, on nie widziel czto sowieckij sojuz pagib.

      saszka
    • adas313 Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 08:37
      W Polsce zamordowano znanego księdza, który występował przeciwko władzy...
      - I jego zabójcy zostali natychmiast schwytani i skazani. "

      Bo łatwo było przewidzieć, czym skończyłoby się wzruszenie ramionami przez władzę.
      Swoją drogą do dziś proces budzi wątpliwości, wszak głównym "materiałem
      dowodowym" były... zeznania oskarżonych.
      ___

      "- A kto popierał Saddama Husajna, gdy ci więźniowie byli torturowani? USA i
      Wielka Brytania. Także Francja, Rosja, Niemcy i inni."

      Trudno nawet powiedzieć kto bardziej.
      Husajn w wojnie Irak-Iran, jak również późniejszych używał następującego
      wyposażenia: MiG-21, Tu-16, SU-22, Dassault-Breguet Mirage F1, Aerospiatale
      Gazelle, Exocet, T-72.

      Można o tym mówić wszystko. Oprócz tego, że jest to amerykański sprzęt.

      Również mało amerykański był reaktor w Osiraku.

      Jeśli wierzyć wikipedii, 61% pieniędzy "zbrojeniowych" w latach 70-91 trafiło
      z Iraku do ZSRR, a 18 - do Francji. USA i UK nie mieszczą się w pierwszej piątce.
    • darthmaciek Bardzo inteligentny, zdolny i elokwentny głupiec! 09.10.06, 08:59
      Czyli niestety typowy lewicowy intelektualista. Moze miec czasem racje w
      szczgolach (jak np. sprzeciw wobec tej idiotycznej wojnie w Iraku), ale myli
      sie totalnie jesli chodzi o calosc swego przeslania. Co za szczescie, ze tacy
      jak on sa w USA na marginesie - gdy kiedys, w latach 70-tych, przed Reaganem,
      mieli rzeczywisty wplyw na wladze, komunizm zaczal pozerac kolejne kraje jak
      pozar prerii!! Gdyby ten wplyw ponownie odzyskali, dla stabilnosci swiata bylby
      to ciezki cios, gdyz bez silnej i mocarstwowej Ameryki zaczelyby glowe podnosic
      slabsze jak na razie, czesto bardzo ambitne i przede wszystkim niebezpieczne
      potegi regionalne. Jesli po raz pierwszy w historii ludzkosci male i malutkie
      panstwa moga istniec i cieszyc sie niepodlegloscia w cieniu wiekszych, to jest
      to przede wszystkim zasluga stabilizacyjnego wplywu USA i wspolpracujacych z
      nimi sprzymierzencow. Dzieki USA i prowadzonemu przez nie blokowi
      sprzymierzonych na swiecie NIGDY jeszcze nie bylo tak spokojnie jak teraz.
      Gdyby ten element stabilizacyjny zniknal, gdyby USA staly sie mniej imperialne
      a bardziej "Chomskie", tzn. pasywne i wystrzegajace sie ingerencji z sprawy
      innych regionow swiata, nasza planeta wrocilaby do starych zlych czasow
      NIEUSTANNYCH i POWSZECHNYCH (a nie wyjatkowych jak obecnie) wojen, agresji,
      aneksji, rozbiorow, okupacji, insurekcji, itp. A biorac pod uwage, ze na
      swiecie jest teraz wiecej broni niz kiedykolwiek, i ze jest to bron bardziej
      smiercionosna (np. kazdy lachmyta majacy fabryke pestycydow moze zaczac
      produkowac sarin) to swiat stalby sie przedsionkiem piekiel. Noam Chomsky jest
      wielkim lingwista, wybitnym publicysta i jeszcze wybitniejszym polemista - ale
      poniewaz jest takze zacietrzewionym glupcem, nalezy sie wystrzegac jego
      przeslania. Falszywy to prorok, choc miodousty i falszywe i krwawe jest jego
      przeslanie, choc ubrane w galazki oliwne.....
      • walerian2 Re: Bardzo inteligentny, zdolny i elokwentny głup 09.10.06, 09:19
        Podzielam opinje dotyczaca roli US w dzisiejszym swiecie.
        Nie podzielam w czesci w ktorej pan pisze :
        Noam Chomsky jest
        > wielkim lingwista, wybitnym publicysta i jeszcze wybitniejszym polemista.

        Wedlug mnie wielki lub wybitny to ten, ktorego dziela nie sa "okresowo modne"
        ale zawsze aktualne.Poniewaz jest to bardzo trudne, takich wielkich i wybitnych
        jest bardzo malo.Chomsky "ladnie" pisze i to wszystko.Co to jest "wielki
        lingwista" ?
        pozdrawiam
        walerian
        • darthmaciek Re: Bardzo inteligentny, zdolny i elokwentny głup 09.10.06, 09:23
          No ja sie na lingwistyce nie znam w ogole, ale gdzie bym o Chomskim nie
          uslyszal, to nawet jego przeciwnicy przyznaja, ze w swej dziedzinie jest bardzo
          dobry. Wiec oddajmy Chomskiemu co Chomskie, niech ma...

          Dziekuje Panu za mile slowo i pozdrawaim wzajemnie.
          • uniaeuropejska1 Re: Bardzo inteligentny, zdolny i elokwentny głup 09.10.06, 17:22
            Popieram! Co chomskie Chomsky'emu.
      • m1789 spokojnie? w Somalii, Sudanie, Iraku, Afganistanie 09.10.06, 11:06
        rzeczywiście na pewno też jest spokojnie w Kolumbii, Gwatemalii, Salwadorze i
        Hondurasie no i w Kongo takie bzdury może pisać tylko ktoś kto w ogóle nie
        pojęcia co się dzieje na świecie
        • darthmaciek Re: spokojnie? w Somalii, Sudanie, Iraku, Afganis 09.10.06, 12:31
          W Gwatemali, Salwadorze i Hondurasie jest pokoj. A wojny obecnie tocza sie w
          nastepujacych krajach
          Europa: Rosja (Czeczenia)
          Azja: Izrael-Palestyna-Liban, Turcja, Irak, Iran, Afganistan, Pakistan, Indie,
          Bangladesz, Nepal, Birma, Tajlandia, Indonezja, Filipiny, Laos
          Afryka: Algieria, Somalia, Sudan, Uganda, Czad, Etiopia, Kongo-Kinszasa,
          Burundi, Angola (enklawa Kabinda), Senegal (prowincja Casamance), Sahara Zach
          (w fazie zawieszenia broni)
          Ameryka Pln: -
          Ameryka Pld: Kolumbia, Peru
          Oceania: Papua-Nowa Gwinea (wyspa Bougainville)

          Lacznie 29 wojen (moglem jakiejs zapomniec, ale watpie). I wiesz co - to jest
          absolutnie cud ze tylko tyle!! Praktycznie w kazdym danym momencie w historii
          ludzkosci poza naszymi czasami bylo wojen znacznie wiecej. Podtrzymuje
          absolutnie to co napisalem - dzieki temu, ze USA skutecznie i rozsadnie
          zarzadzaja nasza planeta, znakomita wiekszosc ludzkosci przezywa obecnie
          blogoslawiona epoke pokoju, jakiej nie bylo dotad w dziejach swiata. Oby trwala
          jak najdluzej!!
          • m1789 Re: spokojnie? w Somalii, Sudanie, Iraku, Afganis 09.10.06, 15:42
            >>W Gwatemali, Salwadorze i Hondurasie jest pokoj.<<

            oczywiście, że jest pokój nie toczą się tam wojny między siłami prawicowej
            armii i szwadronów śmierci a lewicową partyzantką jak to miało miejsce w
            Salwadorze w latach 1980-1992, w Gwatemali od lat 60-tych do 1996 a w
            Hondurasie brudna wojna z lat 80-tych
            jednak toczy się tam wojna teraz już demokratycznie legitymizowanych rządów ale
            jednocześnie skorumpowanych i będących na usługach oligarchii z potężną
            międzynarodową grupą przestępczą Mara Salvatrucha (Ameryka Środkowa, Meksyk,
            USA i Kanada) grożącą wywołaniem wojen domowych i obaleniem rządów w tyhc
            trzech małych krajach, do walki z przestępcami i biedotą identyfikowaną jako
            sympatycy gangsterów wykorzystuje się szwadrony śmierci

            A wojny obecnie tocza sie w
            nastepujacych krajach
            Europa: Rosja (Czeczenia) - wojna typowo partyzancka czeczeńscy bojownicy
            zeszli do glębokiego podziemia praktycznie ich działania to akty terroryzmu
            Azja: Izrael-Palestyna-Liban - działania mają charakter partyzantki miejskiej w
            Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu i aktów terroru w Izraelu, Liban przestał
            być bombardowany przez Izrael, Turcja - działania kurdyjskiej partyzantki PKK
            w południo-zachodniej częsci kraju znacznie zostały ograniczone w porównaniu z
            latami 90-tymi, Irak, Iran ??? co to za wojna w Iranie !!!
            , Afganistan, Pakistan - jaka wojna kto z kim walczy ???
            , Indie - wojna z terrorystami islamskimi w Kaszmirze domagającymi się
            przyłączenia do Pakistanu bo niezależny ruch narodowyzwoleńczy w Kaszmirze JKLF
            Pakistan rozwalił w połowie lat 90-tych z pomocą swoich islamskich marionetek
            które dziś walczą nie o niepodlagły Kaszmir tylko o połączenie z Pakistanem
            Bangladesz, - jaka wojna w Bangladeszu ??? to zdelegalizowane radykalne partie
            islamskie wszczeły kilka ataków bombowych
            Nepal - wojna trwa ale przygasła aktywność maoistów
            Birma - dawno temu w latach 1949-1954 to popierani przez USA niedobitkowie
            armii Czang Kaj-szeka stworzyli pierwsze grupy partyzanckie zajmujące się
            przemytem opium, oficerowie armii KMT pożenili się córkami arystokratów z grupy
            etnicznej Szan i w ten sposób Szanowie przejęli biznes opiumowy i polączyli go
            z walką o samostanowienie narodowe
            Tajlandia - wojsko tajskie najpierw skutecznie się rozprawiło z islamistami z
            Pattani a potem obaliło skorumpwanego premiera miliardera
            Indonezja - waśnie na tle etnicznym przyjmują często formę brutalnych masakr
            ale to nie wojna chyba że akcje wymierzone w islamskich terrorystów nazwać
            wojną ale to przesada
            Filipiny - wojna z grupami terrorsytycznymi Abu Sajaf została już zakończona
            Laos - a tu co za wojna może z niedobitkami armii Hmongów ??? których wspierało
            kiedyś CIA a oni sami podobnie jak Szanowie zajmowali sie przemytem opium
            Afryka: Algieria - ta wojna już się skończyła
            Somalia - wojna już tam się nie toczy, konflikt został wygrany przez
            muzułmańskich radykałów zwanych przez prasę w tym przez GW somalijskimi
            talibami którzy opanowali większość kraju i zaprowadzili porządek
            Sudan - napięcie utrzymuję się w Darfurze
            Uganda - chrześcijańscy fundamentaliści trzymają się na razie silnie ale ich
            aktywność również spadła
            Czad - Zjednoczony Front Demokratycznych Zmian (F.U.C) poniósł klęskę z armią
            rządową Idrisa Debby, który w 1990 obalił pramerykańskiego dyktatora i
            zbrodniarza Hissena Habre, Czad walczył też chwilowo z sąsiednim Sudanem
            Etiopia - jaka wojna domowa na pewno żadna jeśli już to z sąsiednią Erytreą ale
            to było w latach 1998 - 2000, w 2006 zmobilizowano armię na granicach ale nic
            się nie działo w 2006 Etiopia wmieszała się w konflikt w Somalii zagroziła
            atakiem na somalijskich radykałów islamskich z Unii Trybunałów Islamskich
            Kongo-Kinszasa - konflikt trwa praktycznie od czasu obalenia Mobutu i pochłonął
            ofiary liczone w milionach
            Burundi - napięcia etniczne między Tutsi i Hutu
            Angola (enklawa Kabinda) - enklawa domaga się niepodległości bo jest zasobna w
            ropę jednak od lipca 2006 toczą się rozmowy pokojowe między separatystami z
            FLEC a rządem Angoli
            Senegal (prowincja Casamance),
            Sahara Zach (w fazie zawieszenia broni) działania zbrojne zawieszone od 1991 od
            tego czasu toczą sie negocjacje pokojowe między ruchem POLISARIO przewodzącym
            walce o wyzwolenie narodowe Sahary Zachodniej a rządem Maroka
            Ameryka Pln: - zapomniałeś o Meksyku - armia Zapatystów czyli EZLN czuwa w
            Chiapas gdzie napięcie utrzymuje się od 1994 roku o tym też warto pamiętać
            Ameryka Pld: Kolumbia - wojna armii rządowej i prawicowych szwadronów śmierci z
            lewicową partyzantką FARC-EP i ELN
            Peru - terrorystyczne incydenty Świetlistego Szlaku w poważnym stopniu
            rozbitego też nie można nazwać regularną wojną to raczej okresowe akcje
            terrorytyczne których aktywność przybrała na sile od 2003
            Oceania: Papua-Nowa Gwinea (wyspa Bougainville) - Armia Rewolucyjna
            Bougainville (BRA) przewodzi oporowi wyspiarzy przeciwko dyktatowi Port Moresby
            wojny tu raczej żadnej nie ma a tylko okresowe potyczki a wyspiarze radzą sobie
            mimo szczelnej blokady

            zapomniałeś o wojnie na Sri Lance między syngaleskim rządem a walczącymi o
            niepodległe państwo Eelam Tamilskimi Tygrysami z LTTE
          • uniaeuropejska1 Re: spokojnie? w Somalii, Sudanie, Iraku, Afganis 09.10.06, 17:25
            Wojny toczą się głównie tam,gdzie jest albo taka bieda,że lepiej zginąć od kuli
            niż z głodu albo tam gdzie śmierć kocha się bardziej od życia czyli islamizm.
    • misiogogoo od dawna wiadomo ze zydzi rządzący ameryką 09.10.06, 09:05
      chca sprzedawać swoją broń wszędzie by się nieprzytomnie bogacić
    • glomek Re: I kto tu jest terrorystą? 09.10.06, 09:27
      >Wladza i bogactwo korumpuje.<

      tak odchodzac mocno od tematu....co w sumie nie korumpuje? kazda przewaga,
      przywilej, wszystko co czyni nam zycie latwiejszym odbiera motywacje powoduje
      rozleniwienie, sklania do chodzenia na skroty.

      czy my polacy nie jesmy chwaleni za pracowitosc w krajach gdzie sie dorabiamy,
      pewnie tylko dlatego ze ci z kraju bogatego nie maja zwyczaju ciezko pracowac
      bo jest im wiecej dane na starcie.

      czy stereotyp chlopca-futbolisty, przyglupa rozbijajacego sie po amerykanskiej
      szkole w kurtce druzyny nie jest nieco prawdziwy i czy nie bierze sie stad ze
      chlopak ten goniac za pilka zalatwia sobie stypendia i latwe zycie bez
      koniecznosci nauki.

      czy tak samo nie jest ze stereotypem ladnej ale glupiutkiej dziewczyny - moze
      faktycznie uroda daje jej taka przewage ze trudniej zmobilizowac sie do nauki i
      zostania doktorem astrofizyki zamiast modelka czy zona bogatego biznesmena

      ot tak mi wpadla mysl do glowy
    • auto258374 Chomsky zaprzeczał zbrodniom Pol Pota 09.10.06, 09:41
      Chomsky przez dłuższy czas publicznie zaprzeczał zbrodniom Czerwonych Khmerów w
      Kambodży co stawia go na równi z J.P. Sartrem i innymi zachodnimi
      intelektualistami, którzy sprostytuowali się w imię atrakcyjnej ale oderwanej od
      rzeczywistości doktryny marksistowskiej.
      • mekagojira Wlasnie evcia - Czerwonych Khmerow tez lubisz? 09.10.06, 10:33
        Bo Twoj idol Chomsky bardzo cenil tych bojownikow o lepsze jutro ludzkosci. Jak
        rozumiem broniac ludobojstwa w Kambodzy ratowal resztki honoru zgnilego USA? I
        nie zaponinajmy ze Pol Pot to kulturnyj czielawiek po Sorbonie.
        • mekagojira Sory, z ta Sorbona u Pol Pota przegialem:) 09.10.06, 10:37
          ale studiowal we Francji, a to juz wystarczy aby zrobic czlowiekowi wode z mozgu;)
          • auto258374 Wcale nie 09.10.06, 10:48
            Nie doceniasz Sorbony - jej absolwentem był przecież także Jean Bedel Bokassa,
            słynny afrykański mąż stanu znany z konsumpcji ludzkiego mięsa. A Pol Pot
            faktycznie przez pewien czas uczył się na Sorbonie.
            • m1789 hahahaha Bokassa nie był absolwentem Sorbony nie 09.10.06, 10:59
              kłam, był żołnierzem Wolnej Francji generała de Gaulla i robił karierę wojskową
              służył m.in w Indochinach
          • m1789 Pol Pot nie skończył studiów...na Sorbonie własnie 09.10.06, 10:54
        • m1789 Pol Pot sojusznik USA w latach 1979 - 1989 i co 09.10.06, 10:52
          powiesz na to to było już po ich zbrodniach
          Czerwoni Khmerzy w latach 1972-1975 mieli jeszcze opinie pozytywną bo ludność
          cywilną prześladowała i mordowała wtedy armia rządowa proamerykańskiego
          dyktatora Lon Nola, Lon Nol szczególnie tępił Chińczyków i Wietnamczyków dla
          tych ostatnich tworzył nawet obozy odosobnienia (czyli zwykłe kacety),
          zresztą byli cześcią tzw FUNK czyli Narodowego Frontu Wyzwolenia Kambodży
          kierowanego przez obalonego szefa państwa księcia Sihanouka
          horror zaczął się po wejściu do stolicy 17 kwietnia 1975 roku - wtedy czerwoni
          khmerzy pokazali swoje prawdziwe oblicze
          w wyniku US bombardowań w Kambodży w latach 1969-1973 zginęło od 500000 do
          nawet miliona ludzi !!!
          USA ponoszą współodpowiedzialność za zbrodnie w Kambodży lat 70-tych pisał
          zresztą o tym Heng Ngoir człowiek, który przeżył piekło pól śmierci czerwonych
          khmerów (zginęła za to cała jego rodzina)
          • auto258374 Re: Pol Pot sojusznik USA w latach 1979 - 1989 i 09.10.06, 11:02
            Czy to w jakiś sposób powoduje, że Chomsky nie zaprzeczał zbrodniom Pol Pota? Bo
            nie rozumiem powodu dla jakiego to napisałeś w kontekście tej dyskusji.
            • m1789 Re: Pol Pot sojusznik USA w latach 1979 - 1989 i 09.10.06, 11:12
              napisałem to dlatego żeby przypomnieć jak amerykański rząd wspierał
              komunistycznych zbrodniarzy w Kambodży w latach 1979-1989 i co było jeszcze
              bardziej żenujące na arenie międzynarodowej (Czerwoni Khmerzy zasiadali w ONZ
              reprezentuując dalej Kambodżę)
              Reagan idol polskiej prawicy zaprzeczał zbroniom contras w Nikaragui a
              terrorystów handlujących kokainą nazywał bojownikami o wolność
              jeśli Chomsky zaprzeczał zbrodniom Czerwonych Khmerów to mógł się pomylić
              zresztą w PRL też kłamano o zbrodniach Pol Pota jak wyolbrzymiono je, zamiast
              od 1,5 mln do około 2 mln zrobiono z tego 3 mln
              • auto258374 Re: Pol Pot sojusznik USA w latach 1979 - 1989 i 09.10.06, 11:19
                > napisałem to dlatego żeby przypomnieć jak amerykański rząd wspierał

                Świetnie, ale ja nie twierdzę że nie wspierał. Taki argument pasujący do tematu
                jak pięść do nosa to typowe odwracanie kota ogonem i "a bo u was biją murzynów".

                > jeśli Chomsky zaprzeczał zbrodniom Czerwonych Khmerów to mógł się pomylić

                Nie mógł się pomylić, bo zaprzeczał wielokrotnie i wbrew faktom. Po pierwszych
                doniesieniach twierdził, że nic nie było, że kłamstwo, fałsz, nazizm i
                propaganda. Po kolejnych doniesieniach z konkretnymi liczbami ofiar, twierdził
                że być może coś tam było ale na pewno te liczby są zawyżone, bo fałsz, nazizm,
                propaganda... I tak dalej.

                > od 1,5 mln do około 2 mln zrobiono z tego 3 mln

                Niewątpliwie robi to ogromną różnicę tym 1,5-2 mln co jednak zostali zamordowani
                przez komunistów.
              • mekagojira Re: Pol Pot sojusznik USA w latach 1979 - 1989 i 09.10.06, 14:32
                m1789 napisała:

                > napisałem to dlatego żeby przypomnieć jak amerykański rząd wspierał
                > komunistycznych zbrodniarzy w Kambodży w latach 1979-1989

                jestes pewien ze Amis, a nie kosmici i Żydocyklisci? USA wspieraly w latach
                79-89 republikanow i rojalistow przeciw wietnamskiej okupacji, a ze Czerwoni
                Khmerzy znalezli sie po tej samej stronie barykady przeciw okupantom to inna
                inszosc.

                > i co było jeszcze
                > bardziej żenujące na arenie międzynarodowej (Czerwoni Khmerzy zasiadali w ONZ
                > reprezentuując dalej Kambodżę)

                a to Reagan rzadzil ONZ? formalnie CK byli legalnym rzadem - a na pewno bardziej
                legalnym niz ten przyniesiony na wietnamskich bagnetach. Zreszta historia ONZ
                zna takie k***stwa - przypominam ze miejsce Chin w ONZ od lat 70tych zajmuje
                nielegalny komunistyczny rezim tzw ChRL, zamiast legalnego rzadu Republiki
                Chinskiej (na tymczasowym wygnaniu na Tajwanie).
                • m1789 Re: Pol Pot sojusznik USA w latach 1979 - 1989 i 09.10.06, 18:16
                  >>jestes pewien ze Amis, a nie kosmici i Żydocyklisci? USA wspieraly w latach
                  79-89 republikanow i rojalistow przeciw wietnamskiej okupacji, a ze Czerwoni
                  Khmerzy znalezli sie po tej samej stronie barykady przeciw okupantom to inna
                  inszosc.<<

                  USA nie mogły strawić że ludobójczy reżim Pol Pota obalili znienawidzeni przez
                  nich Wietnamczycy - nie ma jak pamieć o upokorzeniu to bolesne odczucie
                  szczególnie dla supermocarstwa
                  wkrótce po zajęciu kraju przez armię Wietnamu zaczęły płynąć do resztek wojsk
                  Czerwonych Khmerów dostawy żywności oraz pomoc finansowa i wojskowa, celem było
                  przywrócenie zdolnośc bojowej oddziałów Pol Pota aby mogły obalić nowy
                  kambodżański rząd
                  w latach 1979-1981 USA przeznaczyły 12 mld $ na dostawy żywności dla
                  obozujących w Tajlandii Czerwonych Khmerów oczywiście nie bezpośrednio ale
                  poprzez kontrlowane przez siebie agendy jak WFP
                  W 1982 USA wymyśliły koalicję dwóch niekomunistycznych ugrupowań (bardzo
                  słabych militarnie i politycznie) i Czerwonych Khmerów aby trochę zatrzeć ten
                  bardzo nieciekawy obraz sojusznika w walce z znienawidzonym Wietnamem
                  powołano ją zresztą w Indonezji pod auspicjami proamerykańskiego dykatora i
                  zbrodniarza Suharto (2 do 2,5 mln wymordowanych ludzi)

                  >>a to Reagan rzadzil ONZ? formalnie CK byli legalnym rzadem - a na pewno
                  bardziej
                  legalnym niz ten przyniesiony na wietnamskich bagnetach. Zreszta historia ONZ
                  zna takie k***stwa - przypominam ze miejsce Chin w ONZ od lat 70tych zajmuje
                  nielegalny komunistyczny rezim tzw ChRL, zamiast legalnego rzadu Republiki
                  Chinskiej (na tymczasowym wygnaniu na Tajwanie).<<

                  W ONZ USA z powodzeniem broniły prawa Czerwonych Khmerów do zajmowania miejsca
                  należnego Kambodży działo się tak od 1979 do 1993 - od 1982 oczywiście była to
                  koalicja w której i tak główne skrzypce odgrywali Czerwoni Khmerzy
                  reprezentant tej koalicji w ONZ Thiounn Prasith twierdził, że "...za Pol Pota
                  zginęło od 10 do 20 tysięcy osób z tego 80 % zostało zamordowanych przez
                  wietnamskich agentów infiltrujących rząd Kampuczy."
                  nic dodać nic ująć USA utrzymują stosunki z rządem emigracyjnym którego
                  ambasador przy ONZ zaprzecza zbrodniom Pol Pota a co ciekawe zwala winę za nie
                  na Hanoi !!!

                  rząd Republiki Chińskiej można tak samo podwarzyć jak rządy ChRL, wreszcie KMT
                  które tworzyło Republikę obaliło Cesarstwo a co do Tajwanu to od 1945 była to
                  zwykła chińska okupacja przeciw której zbuntowali się mieszkańcy wyspy w 1947
                  za co ich brutalnie spacyfikowano - w wyniku terroru zgineło 30 do 40 tysięcy
                  ludzi rdzennych mieszkańców wyspy mających poczucie odrębności od Chin
                  kontynentalnych

          • darthmaciek US Marines wymordowali Kambodzanczykow!!! 09.10.06, 12:41
            Dzieki! Wreszcie wszystko zrozumialem! To amerykanscy zolnierze wygnali ludnosc
            kambodzanskich miast! To US Marines zamkneli trzy miliony kambodzanskich
            cywilow lagrach! To Amerykanie ich glodzili! To Amerykanie ich torturowali! To
            Amerykanie ich rozstrzeliwali! Tylko musieli to wszystko jedna reka robic, bo
            druga sobie oczy rozciagali zeby wygladac na skosnych....
            W ogole Czerwoni Khmerzy nigdy nikogo nie zabili, zajmowali sie dzialalnoscia
            charytatywna, a ich przywodca byla tak naprawde Matka Teresa!! Przeciez Pol Pot
            NIGDY nawet muchy nie skrzywdzil!! A tak wogole to zadnego Pol Pota nie bylo;
            tylko jakis agent CIA go wymyslil.....

            Eh, ludzie, ludzie....

          • darthmaciek Ludobojstwo w Kambodzy zrobili Amerykanie!! 09.10.06, 12:44
            Dzieki! Wreszcie wszystko zrozumialem! To amerykanscy zolnierze wygnali ludnosc
            kambodzanskich miast! To US Marines zamkneli trzy miliony kambodzanskich
            cywilow lagrach! To Amerykanie ich glodzili! To Amerykanie ich torturowali! To
            Amerykanie ich rozstrzeliwali! Tylko musieli to wszystko jedna reka robic, bo
            druga sobie oczy rozciagali zeby wygladac na skosnych....
            W ogole Czerwoni Khmerzy nigdy nikogo nie zabili, zajmowali sie dzialalnoscia
            charytatywna, a ich przywodca byla tak naprawde Matka Teresa!! Przeciez Pol Pot
            NIGDY nawet muchy nie skrzywdzil!! A tak wogole to zadnego Pol Pota nie bylo;
            tylko jakis agent CIA go wymyslil.....

            Eh, ludzie, ludzie....

      • m1789 Reagan zaprzeczał zbrodniom contras w Nikaragui a 09.10.06, 11:01
        kochają go zarówno Kaczyński i Macierewicz jak Tusk i Rokita
        • auto258374 Re: Reagan zaprzeczał zbrodniom contras w Nikarag 09.10.06, 11:06
          Czy to w jakiś sposób powoduje, że Chomsky nie zaprzeczał zbrodniom Pol Pota? Bo
          nie rozumiem powodu dla jakiego to napisałeś w kontekście tej dyskusji.
          • m1789 Re: Reagan zaprzeczał zbrodniom contras w Nikarag 09.10.06, 11:15
            a takim samym żeby przypomnieć hipokryzję tego wielkiego przyjaciela Polski
            Reagan wspierający czerwonych khmerów w latach 80 i Reagan wspierający
            szwadrony śmierci w Ameryce Środkowej - jak mało o tym mówi się w Polsce
            • auto258374 Dyskusja jest o Chomskim nie o Reaganie 09.10.06, 11:20

        • darthmaciek Contras walczyli o wolnosc!! 09.10.06, 12:32
          przeciw marksistowskim bandziorom!!
          • m1789 Re: Contras walczyli o wolnosc!! dla latyfundystów 09.10.06, 15:57
            i amerykańskich korporacji takich jak Coca Cola
            Adolfo Calero polityczny przywódca contras (FDN) był agentem CIA od 1961 roku i
            jednocześnie przedstawicielem koncernu Coca Cola w Managui a szef wojskowy
            Enrique Bermudez był pułkownikiem Gwardii Narodowej Somozy
            a składali się z byłych gwardzistów dyktatora Somozy i przekupionych wieśniaków
            z pogranicza Hondurasu, mordowali nauczycieli i lekarzy oraz chłopów którzy
            uprawiali ziemię otrzymaną w ramach reformy rolnej, mordowali i torturowali
            zwykłych cywilów podejrzanych o cień sympatii do rządu, byli opłacani w całości
            przez CIA i zajmowali się na wielka skalę przemytem kokainy
            • darthmaciek Re: Contras walczyli o wolnosc!! dla latyfundystó 09.10.06, 16:12
              i reprezentujaca ich koalicja partii politycznych wygrala demokratyczne wybory
              po zawieszeniu broni - a nastepnie wygrala wszystkie kolejne i utrzymala wladze
              do dzisiaj.
              Widac ludzie kochaja latyfundystow a nie lubia nauczycieli i lekarzy....
              • m1789 Re: Contras walczyli o wolnosc!! dla latyfundystó 09.10.06, 17:06
                >>reprezentujaca ich koalicja partii politycznych wygrala demokratyczne wybory
                po zawieszeniu broni - a nastepnie wygrala wszystkie kolejne i utrzymala wladze
                do dzisiaj.
                Widac ludzie kochaja latyfundystow a nie lubia nauczycieli i lekarzy....<<

                w 1990 Chamorro przewodząca koalicji UNO (która dystansowała się od bandziorów
                z contras) była jawnie wspierana przez administrację Busha seniora, zwycięstwo
                nad sandinistami ułatwiła wielomilionowa amerykańska pomoc
                w 1993 pani Chamorro wobec mieszania się USA w wewnętrzne sprawy NIkaragui
                utworzyła większość z sandinistami w parlamencie za co USA ukarały ją
                zamrażając pomoc finansową - tak wygląda niezleżność tego kraju...
                w tym samym roku recontras czyli ex-contras terroryzowali miasta domagając się
                od władz ziemii
                Od zakończenia wojny w 1990 zaczął się powolny upadek tego i tak słabo
                rozwiniętego i biednego kraju trudno mówić o demokratycznych wyborach w
                warunkach powrotu władzy oligarchii w Nikaragui z tym że teraz nie rządzi klan
                Somozów ale jego dawni przyjaciele jak ex-prezydent Arnoldo Aleman będący na
                liście 10 najbardziej skorumpowanych przywódców świata obok Suharto, Marcosa i
                Mobutu (wszyscy zaprzyjaźnieni z Białym Domem)

                • darthmaciek Re: Contras walczyli o wolnosc!! dla latyfundystó 09.10.06, 17:17
                  I niech rzadzi jak najdluzej, byle czerwona holote trzymal na dystans!
                  • m1789 Re: Contras walczyli o wolnosc!! dla latyfundystó 09.10.06, 17:49
                    oligarchia w tym kraju i sąsiednich nie sprzyja budowie demokratycznych
                    instytucji i społeczeństwa obywatelskiego a już z cała pewnością nie poprawi
                    sytuacji socjalnej w większości biednych społeczeństw regionu
                    FSLN (sandiniści) jest na pewno alternatywą dla złodziejskiego kapitalizmu
                    liberalnych kacyków politycznych finansowanych z amerykańskiej ambasady
                    • darthmaciek Re: Contras walczyli o wolnosc!! dla latyfundystó 10.10.06, 17:06
                      No, jesli FSLN wygra w uczciwych wyborach, to niech sobie ta wladze bierze.
                      Teraz nie ma juz ZSRR, ktorego dostawy broni i kubanskich "doradcow"
                      zapewnilyby sandinistom wladze na zawsze. Tyle, ze ja absolutnie nie wierze w
                      jakiekolwiek pozytywne skutki rzadow radykalnej lewicy. Narobia tylko szkod i
                      prawica bedzie musiala po nich sprzatac. Ale jeszcze raz - jak wygraja w
                      wyborach to niech se rzadza...do nastepnych
    • babusz Perly przed wieprze, panie Chomsky 09.10.06, 10:33
      Tu zly jest homoseksualista, jesli nawet naukowiec, uczciwie zyjacy czlowiek,
      czy nawet darczynca na cele charytatywne a dobry jest Wczechpolak i katolik,
      jesli nawet pijak, zlodziej i domowy awanturnik.
      Tu rosyjski kawior jest gorszy od amerykanskiego gowna.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka